Tulokset UGP3
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 16:38 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.70 | 1:05.16 | |||||
2 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 33.66 | 1:07.60 | |||||
3 | Andreas Aminoff | 2000 | Simklubben Hajen | 32.24 | 1:07.61 | |||||
4 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.49 | 1:09.59 | |||||
5 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 35.87 | 1:12.65 | |||||
6 | Albert Nyhlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.09 | 1:14.56 | |||||
7 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.28 | 1:18.29 | |||||
8 | Julian Kasapov Alexis | 1999 | Simklubben Sydsim | 38.82 | 1:18.71 | |||||
9 | Eddie Halilovic | 1999 | Simklubben Sydsim | 38.83 | 1:20.06 | |||||
10 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.24 | 1:22.81 | |||||
11 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 41.42 | 1:24.83 | |||||
- | Richard Tegger | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.00 | 1:10.93 | |||||
2 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.64 | 1:11.90 | |||||
3 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 35.11 | 1:12.83 | |||||
4 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 36.37 | 1:13.03 | |||||
5 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 36.24 | 1:14.90 | |||||
6 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.31 | 1:21.69 | |||||
7 | Douglas Thulin Ahlström | 2001 | Simklubben Ran | 41.61 | 1:23.27 | |||||
- | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.93 | 1:05.72 | |||||
2 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 33.68 | 1:10.65 | |||||
3 | Oscar Klittbo | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.25 | 1:13.69 | |||||
4 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.01 | 1:15.54 | |||||
5 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 37.59 | 1:15.74 | |||||
6 | Gustav Lidbäck | 2002 | Simsällskapet Iden | 36.95 | 1:15.84 | |||||
7 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 39.63 | 1:21.35 | |||||
8 | Simon Mattiasson Nazar | 2002 | Simklubben Poseidon | 39.68 | 1:23.58 | |||||
9 | Cesar Lindberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.98 | 1:25.42 | |||||
10 | Axel Hörestrand | 2002 | Simklubben Poseidon | 42.44 | 1:26.99 | |||||
11 | Johan Rauer | 2002 | Simklubben Poseidon | 42.80 | 1:28.06 | |||||
12 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 43.57 | 1:28.23 | |||||
13 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 47.28 | 1:37.13 | |||||
14 | Erik Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 45.98 | 1:38.48 | |||||
15 | Pavli Rafael | 2002 | Simklubben Ran | 51.19 | 1:46.00 | |||||
- | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 1 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joel Bergstrand | 2003 | Simklubben Poseidon | 46.89 | 1:33.46 | |||||
2 | Edvard Levau | 2004 | Simklubben Poseidon | 47.38 | 1:39.03 | |||||
3 | Olle Zetterström | 2003 | Simklubben Poseidon | 54.08 | 1:44.02 | |||||
4 | Berkay Isik | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.22 | 1:49.48 | |||||
5 | Marcus Bengtsson | 2005 | Simklubben Poseidon | 53.67 | 1:50.64 | |||||
- | Elias Löfström | 2004 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 16:38 |