Tulokset Vårsimiaden Distrikt, Haninge (Södertörn)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 09:55 | |||
Arrangör | Södertörns SS och Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 31, 100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 30.44 | 1:03.38 | |||||
2 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 30.90 | 1:04.61 | |||||
3 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 30.82 | 1:05.09 | |||||
4 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.35 | 1:07.91 | |||||
5 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.74 | 1:07.97 | |||||
6 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 32.94 | 1:07.99 | |||||
7 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 33.18 | 1:08.57 | |||||
8 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 33.44 | 1:09.21 | |||||
9 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.49 | 1:12.40 | |||||
10 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 35.16 | 1:13.21 | |||||
11 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.96 | 1:13.27 | |||||
12 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.49 | 1:13.58 | |||||
13 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 34.41 | 1:13.95 | |||||
14 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 35.49 | 1:17.29 | |||||
15 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 36.91 | 1:17.56 | |||||
16 | Nina Hall | 2004 | Simklubben Neptun | 38.36 | 1:18.24 | |||||
17 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 37.70 | 1:18.27 | |||||
18 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 36.60 | 1:18.32 | |||||
19 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 37.09 | 1:18.53 | |||||
20 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 37.53 | 1:19.41 | |||||
21 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 37.59 | 1:19.66 | |||||
22 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 38.24 | 1:20.06 | |||||
23 | Darcey Bailey | 2004 | Täby Sim | 37.08 | 1:20.17 | |||||
24 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 37.48 | 1:20.75 | |||||
25 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.28 | 1:20.96 | |||||
26 | Irma Malmström | 2004 | Täby Sim | 38.83 | 1:21.42 | |||||
27 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 40.40 | 1:21.56 | |||||
28 | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.94 | 1:21.65 | |||||
29 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 38.37 | 1:22.12 | |||||
30 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 37.70 | 1:22.33 | |||||
31 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 39.60 | 1:22.86 | |||||
32 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 39.81 | 1:22.93 | |||||
33 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 40.65 | 1:23.08 | |||||
34 | Elina Bergenstein Fransson | 2004 | Danderyds Sim | 40.60 | 1:23.13 | |||||
35 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 39.65 | 1:23.75 | |||||
36 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 40.67 | 1:23.82 | |||||
37 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 39.63 | 1:24.00 | |||||
38 | Annie Birtner | 2004 | Simklubben Neptun | 38.67 | 1:24.82 | |||||
39 | Penny Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 41.41 | 1:25.02 | |||||
40 | Ioana Catrina | 2004 | Täby Sim | 38.81 | 1:25.03 | |||||
41 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 40.89 | 1:25.20 | |||||
42 | Saga Mattsson | 2004 | Täby Sim | 40.26 | 1:25.75 | |||||
43 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 40.90 | 1:26.61 | |||||
44 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 40.54 | 1:26.89 | |||||
45 | Liv Yrjölä Kuortti | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.63 | 1:27.19 | |||||
46 | Julia Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | 40.39 | 1:27.37 | |||||
47 | Lorena Guzman | 2004 | Turebergs Simklubb | 41.57 | 1:28.28 | |||||
48 | Clara Velasco Ullenhag | 2004 | Simklubben Neptun | 41.49 | 1:28.34 | |||||
49 | Junie Lindgren | 2004 | Täby Sim | 41.74 | 1:28.62 | |||||
50 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 42.01 | 1:29.48 | |||||
51 | Daniella Stjernholm | 2004 | Turebergs Simklubb | 42.68 | 1:31.46 | |||||
52 | Sigrid Priks | 2004 | Simklubben Neptun | 41.78 | 1:32.14 | |||||
53 | Frida Dunér | 2004 | Södertörns Simsällskap | 44.50 | 1:32.23 | |||||
54 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 41.46 | 1:32.59 | |||||
55 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 44.13 | 1:32.67 | |||||
56 | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | 42.85 | 1:33.46 | |||||
57 | Anna Hoffstedt | 2004 | Södertörns Simsällskap | 42.62 | 1:33.85 | |||||
58 | Elisabeth Pedersen | 2004 | Simklubben Neptun | 44.51 | 1:34.23 | |||||
59 | Lovisa Klouda | 2004 | Turebergs Simklubb | 45.80 | 1:34.51 | |||||
60 | Beata Brunius | 2004 | Wisby Simsällskap | 44.45 | 1:36.15 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 09:55 |