Resultater for Triton Arena Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 33 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Arena Open 2016 | Udskriftsdato | 17 april 2016 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilia Harlund | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 35.49 | 1:13.51 | |||||
2 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 37.11 | 1:20.24 | |||||
3 | Nicoline Larsen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 40.89 | 1:24.49 | |||||
4 | Alberte Høgh | 1999 | Næstved IF | 42.11 | 1:27.43 | |||||
5 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.50 | 1:33.97 | |||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.61 | 1:10.54 | |||||
2 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.52 | 1:12.67 | |||||
3 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 36.01 | 1:12.93 | |||||
4 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.73 | 1:13.60 | |||||
5 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 35.94 | 1:14.83 | |||||
6 | Marie Müller | 2000 | Svømmeklubben Syd | 37.07 | 1:15.85 | |||||
7 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.81 | 1:19.83 | |||||
8 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 38.65 | 1:22.13 | |||||
9 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 39.45 | 1:22.18 | |||||
10 | Julie K Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 41.02 | 1:23.55 | |||||
11 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 41.28 | 1:23.66 | |||||
12 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 40.56 | 1:24.05 | |||||
13 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:27.07 | ||||||
14 | Line Aarkrogh Steen | 2001 | Næstved IF | 42.51 | 1:27.98 | |||||
15 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 44.03 | 1:29.91 | |||||
16 | Sophia Lindegaard | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 45.86 | 1:34.02 | |||||
- | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
- | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bevæg 50m | |||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 34.69 | 1:11.52 | |||||
2 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.53 | 1:11.99 | |||||
3 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.60 | 1:13.00 | |||||
4 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.13 | 1:14.37 | |||||
5 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 37.33 | 1:15.38 | |||||
6 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.20 | 1:16.74 | |||||
7 | Natascha Laigaard | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 37.91 | 1:17.33 | |||||
8 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 38.72 | 1:19.18 | |||||
9 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 38.40 | 1:19.20 | |||||
10 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 38.12 | 1:19.74 | |||||
11 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | VAT Copenhagen | 38.95 | 1:21.79 | |||||
12 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 40.08 | 1:21.84 | |||||
13 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 41.25 | 1:21.91 | |||||
14 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 40.78 | 1:22.22 | |||||
15 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.22 | 1:22.29 | |||||
16 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 39.91 | 1:22.52 | |||||
17 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 39.39 | 1:22.64 | |||||
18 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 41.09 | 1:23.11 | |||||
19 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | A6 | 40.68 | 1:23.82 | |||||
20 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 40.49 | 1:24.60 | |||||
21 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 41.29 | 1:26.05 | |||||
22 | Marike Nevermann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 43.41 | 1:26.94 | |||||
23 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.43 | 1:29.50 | |||||
24 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 45.09 | 1:30.59 | |||||
25 | Matilda Colley | 2003 | A6 | 45.21 | 1:31.57 | |||||
26 | Ida Kjølby | 2003 | Svømmeklubben Syd | 46.90 | 1:33.84 | |||||
27 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.93 | 1:34.07 | |||||
28 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 45.40 | 1:35.57 | |||||
29 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.04 | 1:43.45 | |||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 38.31 | 1:19.04 | |||||
2 | Clara Sass Husum | 2004 | A6 | 40.37 | 1:20.91 | |||||
3 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.89 | 1:22.69 | |||||
4 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 39.89 | 1:22.92 | |||||
5 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.41 | 1:23.35 | |||||
6 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.89 | 1:23.56 | |||||
7 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 40.16 | 1:24.09 | |||||
8 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 41.30 | 1:24.13 | |||||
9 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.57 | 1:25.12 | |||||
10 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.91 | 1:26.24 | |||||
11 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 41.25 | 1:26.87 | |||||
12 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.77 | ||||||
13 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | A6 | 42.79 | 1:28.14 | |||||
14 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 43.36 | 1:28.97 | |||||
15 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.83 | 1:29.63 | |||||
16 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.46 | 1:29.75 | |||||
17 | Luna Christensen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.91 | 1:31.20 | |||||
18 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.07 | 1:31.59 | |||||
19 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.28 | 1:31.67 | |||||
20 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 46.58 | 1:32.35 | |||||
21 | Isabella Larsen | 2005 | A6 | 45.07 | 1:32.49 | |||||
22 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 45.76 | 1:34.63 | |||||
23 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:34.68 | ||||||
24 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.96 | 1:35.01 | |||||
25 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.65 | 1:36.19 | |||||
26 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 46.98 | 1:37.71 | |||||
27 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | A6 | 48.45 | 1:37.73 | |||||
28 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 47.50 | 1:37.99 | |||||
29 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.74 | 1:38.06 | |||||
30 | Alma Gotfredsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.62 | 1:38.63 | |||||
31 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 46.98 | 1:38.96 | |||||
32 | Freja Arentsen | 2005 | Næstved IF | 49.87 | 1:39.90 | |||||
33 | Malou Hansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 1:41.06 | ||||||
34 | Julie Larsen | 2005 | A6 | 48.08 | 1:43.01 | |||||
35 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 54.04 | 1:46.49 | |||||
36 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:48.59 | ||||||
37 | Frederikke Meisner From | 2004 | A6 | 52.46 | 1:48.99 | |||||
38 | Safira Vestergaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:50.75 | ||||||
39 | Anna Østerby | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 57.03 | 1:52.24 | |||||
40 | Line Pedersen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:59.39 | ||||||
- | Emilia Sjursen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.61 | 1:27.07 | |||||
2 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.54 | 1:35.88 | |||||
3 | Maise Trærup Tychsen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.48 | 1:40.57 | |||||
4 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 50.42 | 1:45.21 | |||||
5 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.32 | 1:47.60 | |||||
6 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.24 | 1:48.90 | |||||
7 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.43 | 1:50.40 | |||||
8 | Sofie Ewers Stokholm | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.23 | 1:55.39 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 17 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 13:24 |