Tulokset Triton Arena Open
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Arena Open 2016 | Udskriftsdato | 17 april 2016 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 36, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:10.14 | 2:24.16 | 3:38.06 | 4:52.00 | |||
2 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:09.88 | 2:25.63 | 3:42.46 | 4:58.06 | |||
3 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:22.23 | 2:51.81 | 4:22.56 | 5:50.23 | |||
Løb 36, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.17 | 2:20.23 | 3:33.21 | 4:41.73 | |||
2 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.25 | 2:20.88 | 3:34.13 | 4:43.00 | |||
3 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:08.73 | 2:22.56 | 3:36.09 | 4:46.88 | |||
4 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.79 | 2:26.26 | 3:37.48 | 4:48.01 | |||
5 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.28 | 2:22.83 | 3:38.28 | 4:54.11 | |||
6 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.08 | 2:26.52 | 3:42.54 | 4:57.65 | |||
7 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.40 | 2:26.26 | 3:42.66 | 4:58.44 | |||
8 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.12 | 2:25.55 | 3:43.00 | 4:59.28 | |||
9 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.27 | 2:31.98 | 3:50.28 | 5:07.66 | |||
10 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:12.32 | 2:31.02 | 3:50.11 | 5:07.68 | |||
11 | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 1:21.86 | 2:49.14 | 4:16.35 | 5:42.79 | |||
12 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.47 | 2:52.40 | 4:22.67 | 5:53.29 | |||
Løb 36, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.64 | 2:26.69 | 3:43.19 | 4:58.70 | |||
2 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.25 | 2:28.23 | 3:44.69 | 4:59.01 | |||
3 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 1:12.45 | 2:32.06 | 3:52.21 | 5:07.06 | |||
4 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.32 | 2:34.45 | 3:54.42 | 5:12.32 | |||
5 | Camilla Hougaard | 2002 | Swim Team Tåstrup | 1:14.99 | 2:36.22 | 3:57.75 | 5:18.35 | |||
6 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.87 | 2:35.19 | 3:58.43 | 5:22.75 | |||
7 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 1:15.94 | 2:40.44 | 4:07.08 | 5:30.56 | |||
8 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 1:19.36 | 2:45.43 | 4:09.43 | 5:32.08 | |||
9 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 1:19.89 | 2:47.17 | 4:15.60 | 5:42.28 | |||
10 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 1:25.87 | 3:02.83 | 4:38.17 | 6:08.98 | |||
Løb 36, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.05 | 2:39.45 | 4:03.33 | 5:24.63 | |||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.03 | 2:51.21 | 4:18.37 | 5:41.52 | |||
3 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:21.89 | 2:53.65 | 4:25.71 | 5:53.43 | |||
4 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:24.61 | 2:56.42 | 4:28.86 | 5:54.71 | |||
5 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.51 | 2:58.28 | 4:29.49 | 5:57.09 | |||
6 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.64 | 3:03.42 | 4:37.98 | 6:07.71 | |||
7 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.67 | 3:07.93 | 4:44.77 | 6:19.55 | |||
8 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:30.08 | 3:09.91 | 4:50.42 | 6:25.34 | |||
9 | Andrea Elnif Christiansen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:32.03 | 3:12.97 | 4:54.21 | 6:32.39 | |||
10 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:36.34 | 3:17.41 | 4:57.59 | 6:34.47 | |||
11 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 1:34.46 | 3:20.77 | 5:09.35 | 6:56.19 | |||
Løb 36, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.61 | 2:51.30 | 4:18.84 | 5:38.57 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 17 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:12 |