Tulokset Triton Arena Open
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Arena Open 2016 | Udskriftsdato | 15 april 2016 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:59 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 27.31 | ||||||
2 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 27.81 | ||||||
3 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 28.36 | ||||||
4 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 28.86 | ||||||
5 | Teis Gerdt Høring | 1999 | Svømmeklubben Syd | 29.42 | ||||||
6 | Jakob Deleuran | 1998 | Næstved IF | 31.31 | ||||||
7 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 33.69 | ||||||
8 | Gustav Notkin | 1999 | Næstved IF | 36.65 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.86 | ||||||
2 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.65 | ||||||
3 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.10 | ||||||
4 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 28.52 | ||||||
5 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.24 | ||||||
6 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 29.60 | ||||||
7 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.67 | ||||||
8 | Erling Johansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 29.78 | ||||||
9 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 29.95 | ||||||
10 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.58 | ||||||
11 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 30.79 | ||||||
12 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.50 | ||||||
13 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 31.58 | ||||||
14 | Gustav T Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 32.18 | ||||||
15 | Frederik Brogaard | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 32.52 | ||||||
16 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 32.80 | ||||||
16 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 32.80 | ||||||
18 | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | 33.50 | ||||||
19 | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 33.52 | ||||||
20 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 34.82 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 27.66 | ||||||
2 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.68 | ||||||
3 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 29.44 | ||||||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.44 | ||||||
5 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 30.88 | ||||||
6 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.93 | ||||||
7 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.39 | ||||||
8 | Mark Sumberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.09 | ||||||
9 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 33.25 | ||||||
10 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.37 | ||||||
11 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 33.49 | ||||||
12 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.51 | ||||||
13 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.88 | ||||||
14 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 34.07 | ||||||
15 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.21 | ||||||
16 | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 34.50 | ||||||
17 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 34.56 | ||||||
18 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | A6 | 34.95 | ||||||
19 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 35.53 | ||||||
20 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 35.62 | ||||||
21 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 36.35 | ||||||
22 | Victor Toftehøj | 2003 | A6 | 38.21 | ||||||
23 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.68 | ||||||
24 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 40.42 | ||||||
25 | Noel Willem Pihl | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 40.64 | ||||||
26 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.70 | ||||||
27 | Samuel Risager | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 41.16 | ||||||
28 | Gustav Clement | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.51 | ||||||
29 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Tåstrup | 44.64 | ||||||
30 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.03 | ||||||
31 | Christian Hartmann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 58.41 | ||||||
- | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 38.02 | ||||||
2 | Emil Witzner Hansen | 2004 | A6 | 39.90 | ||||||
3 | Noah Tranum | 2004 | A6 | 39.93 | ||||||
4 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 40.73 | ||||||
5 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.85 | ||||||
6 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 41.99 | ||||||
7 | William Leth | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.07 | ||||||
8 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 45.94 | ||||||
9 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 48.23 | ||||||
10 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.39 | ||||||
11 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 51.03 | ||||||
- | Lau Lykke Wennicke | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 15 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:59 |