Resultater for Ungdoms-GP 2, Eriksdalsbadet
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Pass 1
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:34 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Talback |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.59 |
1:05.99 |
1:43.18 |
|
2:20.48 |
|
2 |
Daniel Redelius |
2000 |
Tyresö Simsällskap |
|
29.40 |
1:04.86 |
1:43.42 |
|
2:21.20 |
|
3 |
Wilmer Tingbrand |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.44 |
1:04.76 |
1:45.48 |
|
2:24.55 |
|
4 |
Elias Hysing |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
29.48 |
1:05.90 |
1:46.25 |
|
2:26.94 |
|
5 |
Olof Askling |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.10 |
1:08.25 |
1:48.04 |
|
2:29.20 |
|
6 |
Nikolaus Siotis |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.68 |
1:11.21 |
1:50.26 |
|
2:31.18 |
|
7 |
William Yttergren |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
32.92 |
1:11.54 |
1:51.40 |
|
2:32.43 |
|
- |
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
28.04 |
1:00.63 |
1:33.85 |
|
2:06.72 |
|
2 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.90 |
1:11.74 |
1:51.02 |
|
2:28.80 |
|
3 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.42 |
1:08.31 |
1:49.44 |
|
2:29.13 |
|
4 |
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
31.82 |
1:10.68 |
1:50.08 |
|
2:30.65 |
|
5 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.58 |
1:12.22 |
1:53.85 |
|
2:36.23 |
|
6 |
Daniel Karlsson |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
33.01 |
1:11.32 |
1:53.94 |
|
2:38.93 |
|
7 |
Tim Lundwall |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
|
36.05 |
1:19.09 |
2:01.66 |
|
2:47.94 |
|
8 |
Axel Moureau |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.39 |
1:15.56 |
2:02.14 |
|
2:53.68 |
|
9 |
Martin Hallbäck |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
36.01 |
1:20.83 |
2:07.82 |
|
2:55.80 |
|
10 |
Gustav Gaunitz |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
39.49 |
1:28.05 |
2:18.17 |
|
3:08.23 |
|
11 |
Robin Serti |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
43.78 |
1:34.51 |
2:26.26 |
|
3:18.48 |
|
- |
Erik Agnorelli |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Thörn |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.35 |
1:15.42 |
1:56.54 |
|
2:37.47 |
|
2 |
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
34.83 |
1:16.70 |
2:00.61 |
|
2:43.84 |
|
3 |
Elias Wirdby Myren |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.11 |
1:19.39 |
2:05.15 |
|
2:51.61 |
|
4 |
Gordon Ölund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
34.63 |
1:20.10 |
2:10.18 |
|
3:00.59 |
|
5 |
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
41.68 |
1:29.04 |
2:16.02 |
|
3:01.94 |
|
- |
Axel Flykt-Rosén |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.04 |
1:13.57 |
1:53.75 |
|
2:33.51 |
|
2 |
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.22 |
1:18.96 |
2:02.43 |
|
2:44.29 |
|
3 |
Otto Lundberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.27 |
1:23.89 |
2:13.21 |
|
3:00.29 |
|
4 |
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.68 |
1:30.08 |
2:17.71 |
|
3:04.83 |
|
5 |
Walter Sundling |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.65 |
1:29.33 |
2:20.77 |
|
3:08.26 |
|
6 |
Otto Reithner |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.89 |
1:30.05 |
2:21.54 |
|
3:11.12 |
|
7 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
41.10 |
1:31.84 |
2:26.14 |
|
3:19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.04 |
Utskriftsdatum |
12 mars 2016 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
11:34 |
|