Results for Handelsbanken Farum Cup 2016
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 120 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 01 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 120, 100m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2002 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Farum Cup Senior: Kevin Witt Christensen (1995) 51,38 2016-05-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Møller | 2002 | 539 | 27.96 | 57.61 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 58.80 | |||||||||
2 | Malthe Letting | 2001 | 534 | 27.38 | 57.79 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:00.91 | |||||||||
3 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 518 | 28.63 | 58.39 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.32 | |||||||||
4 | Magnus Løhr | 2001 | 513 | 28.39 | 58.59 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 57.20 | |||||||||
5 | August Weilguny | 2001 | 511 | 28.21 | 58.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.59 | |||||||||
6 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 487 | 28.78 | 59.61 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.09 | |||||||||
7 | Mark Wiskum | 2001 | 480 | 28.67 | 59.91 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 59.46 | |||||||||
8 | Nicklas Andersen | 2001 | 465 | 29.46 | 1:00.54 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 59.91 | |||||||||
9 | Anders Nielsen | 2001 | 463 | 28.96 | 1:00.63 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:00.31 | |||||||||
10 | Gustav Fabiansen | 2002 | 460 | 29.53 | 1:00.73 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.16 | |||||||||
11 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 456 | 29.30 | 1:00.91 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 58.92 | |||||||||
12 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 455 | 29.05 | 1:00.95 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:03.07 | |||||||||
13 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 445 | 29.83 | 1:01.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.54 | |||||||||
14 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 436 | 29.98 | 1:01.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.13 | |||||||||
15 | Andreas Gram Peters | 2001 | 426 | 29.44 | 1:02.30 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:00.35 | |||||||||
16 | Gustav Nissen | 2001 | 412 | 29.73 | 1:03.01 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:01.32 | |||||||||
17 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 387 | 30.69 | 1:04.37 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:04.75 | |||||||||
18 | Christoffer Hove | 2002 | 382 | 31.70 | 1:04.61 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:06.11 | |||||||||
19 | Jakob Börjesson | 2001 | 375 | 30.38 | 1:05.05 | |||||
Sjöbo Simsällskap | 1:01.84 | |||||||||
20 | Mathias Nørskov | 2001 | 363 | 30.77 | 1:05.72 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:03.66 | |||||||||
21 | Frede Meincke | 2002 | 363 | 31.55 | 1:05.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.37 | |||||||||
22 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 358 | 32.15 | 1:06.01 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:10.35 | |||||||||
23 | Tor Ejrnæs | 2002 | 338 | 31.99 | 1:07.34 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:06.44 | |||||||||
24 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 337 | 32.05 | 1:07.37 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:06.21 | |||||||||
25 | Alens Daugelis | 2002 | 335 | 32.90 | 1:07.54 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.25 | |||||||||
26 | Anders Hvidt | 2002 | 323 | 33.05 | 1:08.31 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.71 | |||||||||
26 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 323 | 33.07 | 1:08.31 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.52 | |||||||||
28 | Joakim Mortensen | 2002 | 316 | 32.77 | 1:08.87 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:08.83 | |||||||||
29 | Johannes K. Larsen | 2002 | 313 | 32.54 | 1:09.06 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.57 | |||||||||
30 | Elias Kongsted Misander | 2002 | 212 | 37.30 | 1:18.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.62 | |||||||||
31 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | 209 | 37.26 | 1:19.03 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.39 | |||||||||
- | Alfred Højberg | 2002 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.93 | |||||||||
Løb 120, 100m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2003-2016 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Farum Cup Senior: Kevin Witt Christensen (1995) 51,38 2016-05-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 407 | 30.99 | 1:03.27 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.82 | |||||||||
2 | Filip Bruhn | 2003 | 394 | 31.00 | 1:03.98 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:07.71 | |||||||||
3 | Christopher G. Trandum | 2003 | 386 | 31.68 | 1:04.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.54 | |||||||||
4 | Benjamin Bodal | 2003 | 339 | 32.22 | 1:07.25 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:06.90 | |||||||||
5 | Asger Hugo Juul | 2003 | 308 | 32.79 | 1:09.39 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:05.79 | |||||||||
6 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 288 | 33.53 | 1:10.98 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.14 | |||||||||
7 | Lukas Frederiksen | 2004 | 287 | 33.62 | 1:11.10 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:09.88 | |||||||||
8 | Ludvig Montag | 2003 | 280 | 34.34 | 1:11.66 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:13.45 | |||||||||
9 | Silas Lykke | 2003 | 278 | 33.79 | 1:11.80 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:14.96 | |||||||||
10 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 267 | 34.61 | 1:12.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.16 | |||||||||
11 | Mathias Ehlers | 2003 | 256 | 35.43 | 1:13.87 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.43 | |||||||||
12 | Oliver Madsen | 2003 | 238 | 35.41 | 1:15.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.98 | |||||||||
13 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | 234 | 36.16 | 1:16.04 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:20.39 | |||||||||
14 | Emil Gram Peters | 2005 | 232 | 35.29 | 1:16.27 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:14.51 | |||||||||
15 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 228 | 36.41 | 1:16.78 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:20.82 | |||||||||
16 | Janus Schnabl | 2003 | 223 | 37.11 | 1:17.30 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:20.73 | |||||||||
17 | Alex Benjamín Bjarnason | 2004 | 204 | 37.13 | 1:19.66 | |||||
Sundfélag Akraness | 1:17.87 | |||||||||
18 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 194 | 39.20 | 1:20.94 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:24.03 | |||||||||
19 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | 189 | 38.02 | 1:21.67 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:25.98 | |||||||||
20 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 184 | 39.06 | 1:22.34 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:23.58 | |||||||||
21 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 182 | 39.21 | 1:22.65 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:22.31 | |||||||||
22 | Jakob Stærmose | 2005 | 182 | 39.53 | 1:22.77 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:26.39 | |||||||||
23 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 179 | 41.06 | 1:23.18 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:29.51 | |||||||||
24 | Mathias Ankersen | 2004 | 176 | 39.08 | 1:23.56 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.97 | |||||||||
25 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | 173 | 39.72 | 1:24.13 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:22.30 | |||||||||
26 | William Rützou | 2005 | 171 | 40.67 | 1:24.44 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:30.37 | |||||||||
27 | Rasmus Mortensen | 2004 | 169 | 39.46 | 1:24.77 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.30 | |||||||||
28 | Magnus Guul | 2005 | 166 | 41.12 | 1:25.27 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:25.51 | |||||||||
29 | Tobias Mølbak | 2004 | 155 | 42.39 | 1:27.25 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:27.53 | |||||||||
30 | Rafael Andri Williamsson | 2004 | 153 | 40.93 | 1:27.52 | |||||
Sundfélag Akraness | 1:26.92 | |||||||||
31 | Tobias Askhøj Petersen | 2005 | 147 | 41.50 | 1:28.76 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:22.92 | |||||||||
32 | Tobias Frederiksen | 2006 | 146 | 41.96 | 1:29.04 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:37.63 | |||||||||
33 | Andreas Mølbak | 2006 | 142 | 43.01 | 1:29.82 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:43.39 | |||||||||
34 | Kasper Kusk | 2003 | 141 | 44.10 | 1:30.07 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:25.92 | |||||||||
35 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 140 | 42.75 | 1:30.13 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:28.30 | |||||||||
36 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 135 | 42.77 | 1:31.35 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:35.08 | |||||||||
37 | Alexander Asmussen | 2004 | 130 | 43.37 | 1:32.41 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:38.01 | |||||||||
38 | Christian Johannessen | 2007 | 128 | 42.70 | 1:33.03 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:37.31 | |||||||||
39 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 110 | 44.75 | 1:37.61 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:43.81 | |||||||||
40 | Þórarinn Helgason | 2004 | 105 | 46.85 | 1:39.30 | |||||
Sundfélag Akraness | 1:39.57 | |||||||||
41 | Zacharias Houmann | 2006 | 98 | 46.50 | 1:41.56 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:43.78 | |||||||||
42 | Victor Hemmingsen | 2006 | 95 | 48.01 | 1:42.51 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:49.36 | |||||||||
43 | Alexander Logi Jónsson | 2004 | 86 | 50.18 | 1:45.91 | |||||
Sundfélag Akraness | 1:52.55 | |||||||||
44 | Tristan Houmann | 2008 | 60 | 55.42 | 1:59.33 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 2:36.64 | |||||||||
45 | Gustav Meinert | 2006 | 54 | 54.69 | 2:03.97 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 2:00.00 | |||||||||
- | Karl August B. Balle | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 01 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:45 |