Results for Nationella Knattesimmet
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 16:17 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 1, 50m Frisim/VU P9, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Jan Danovskij | 2007 | 119 | 41.24 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
2 | Joel Hogg | 2007 | 119 | 41.26 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
3 | Sixten Ersson | 2007 | 104 | 43.11 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
4 | Filip Bjällås | 2007 | 103 | 43.32 | ||||||
Upplands-Bro Simsällskap | ||||||||||
5 | Niklas Tikkanen | 2007 | 101 | 43.52 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Valtteri Ojala | 2007 | 67 | 49.89 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
7 | Joel Sulonen | 2007 | 29 | 1:06.28 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 16:17 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 16:18 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 2, 50m Frisim/VU F/T9, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Aino Laine | 2007 | 215 | 38.84 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Inka Ailanen | 2007 | 141 | 44.72 | ||||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
3 | Erin Heinikangas | 2007 | 105 | 49.21 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
4 | Kerttu Rantanen | 2007 | 98 | 50.46 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Iiris Myllymäki | 2008 | 93 | 51.37 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Elsa Joseph | 2007 | 90 | 51.90 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Helka Känkänen | 2008 | 75 | 55.24 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Amanda Ruusuvaara | 2008 | 49 | 1:03.60 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
9 | Iida Pennanen | 2008 | 47 | 1:04.65 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Alicia Granholm | 2007 | 38 | 1:08.86 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
11 | Viiu Levola | 2008 | 31 | 1:13.94 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 16:18 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 3, 50m Ryggsim/SU P11, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Marcus Persson Taylor | 2005 | 201 | 38.58 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
2 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | 194 | 39.07 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
3 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | 192 | 39.16 | ||||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
4 | Botvid Wiell | 2005 | 178 | 40.22 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
5 | Sakari Korri | 2005 | 166 | 41.11 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
6 | Danny Simaleza | 2005 | 158 | 41.79 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
7 | Markus Brenning | 2005 | 144 | 43.15 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
8 | Konsta Vainio | 2005 | 139 | 43.65 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Rasmus Loklint | 2005 | 134 | 44.23 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
10 | Veeti Valdolin | 2005 | 129 | 44.74 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Joonas Arponen | 2005 | 120 | 45.87 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
12 | Eero Mäenpää | 2005 | 115 | 46.44 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Daniel Bebenek | 2006 | 113 | 46.70 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
14 | Erik Sundström Curstedt | 2005 | 109 | 47.36 | ||||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
15 | Caspian Humble | 2005 | 106 | 47.74 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
16 | Tuomas Mäkinen | 2005 | 104 | 48.04 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
17 | Elvin Degerbalkan | 2006 | 102 | 48.41 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
18 | Lauri-pekka Pakomäki | 2006 | 96 | 49.46 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Ravi Parekh | 2005 | 91 | 50.21 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
20 | Aarni Linderborg | 2005 | 88 | 50.78 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
21 | Kalle Heinonen | 2006 | 83 | 51.89 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
22 | Eemeli Arnell | 2005 | 79 | 52.70 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Eero Penttilä | 2006 | 78 | 52.88 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
24 | Santeri Holmberg | 2006 | 75 | 53.73 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
25 | Eino Jussinoja | 2006 | 69 | 55.16 | ||||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
26 | Onni Yrjälä | 2006 | 62 | 57.26 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
27 | Viljami Vaahensalo | 2005 | 61 | 57.38 | ||||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
28 | Matias Seppä | 2006 | 60 | 57.79 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Antti Lepola | 2006 | 58 | 58.41 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
30 | Frans Sandblom | 2006 | 55 | 59.48 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
31 | Julius Juolasmaa | 2006 | 53 | 1:00.21 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
32 | Ferdinand Backman | 2006 | 50 | 1:01.42 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
33 | Elmo Mäkimartti | 2006 | 33 | 1:10.71 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Filip Hallin | 2006 | DSQ | Felaktig vändning 25 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
- | Joel Korte | 2005 | DSQ | Felaktig vändning | ||||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
- | Vili Niemi | 2006 | DSQ | Felaktig målgång | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 4, 50m Ryggsim/SU F/T1, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Matilda Holmström | 2005 | 283 | 39.13 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
2 | Louise Franks | 2005 | 278 | 39.40 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
3 | Kukka Kangas | 2005 | 276 | 39.48 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Minttu Kiili | 2005 | 261 | 40.20 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Sonila Selimi | 2005 | 259 | 40.30 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Lisen Myrelid | 2005 | 251 | 40.74 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
7 | Julianna Kurkela | 2005 | 248 | 40.91 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Ella Suominen | 2005 | 233 | 41.76 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Erika Aronsson | 2005 | 230 | 41.93 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
10 | Clara Frykberg | 2005 | 227 | 42.12 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
11 | Joanna Sundqvist | 2005 | 223 | 42.38 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
12 | Tiitu Koskinen | 2005 | 209 | 43.31 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Ellen Kaituri | 2006 | 204 | 43.69 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Agnes Gustavsson | 2005 | 192 | 44.56 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
15 | Hilma Wahlström | 2006 | 187 | 44.91 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
16 | Aino Lepola | 2005 | 186 | 45.00 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
17 | Maura Bergström | 2005 | 185 | 45.12 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Sofia Wennerberg | 2005 | 182 | 45.31 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
19 | Isabella Karlsson | 2005 | 171 | 46.27 | ||||||
IF Åland | ||||||||||
20 | Céline Flöjt | 2005 | 171 | 46.30 | ||||||
IF Åland | ||||||||||
21 | Hilla Känkänen | 2006 | 167 | 46.71 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
22 | Emma Nieminen | 2005 | 165 | 46.84 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Lovis Lång | 2005 | 165 | 46.88 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
24 | Vea Victoria Ramsten | 2005 | 160 | 47.32 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
25 | Fia Meltovaara | 2006 | 160 | 47.35 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
26 | Tilda Aaltonen | 2006 | 157 | 47.67 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
27 | Clara Westerdahl | 2005 | 153 | 48.09 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
28 | Tuva Lundberg | 2006 | 152 | 48.14 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
29 | Iida Lindholm | 2005 | 152 | 48.18 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
30 | Kristina Grimbaum | 2005 | 145 | 48.95 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
31 | Vilja Pusa | 2005 | 144 | 49.02 | ||||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
32 | Emilia Rahola | 2006 | 142 | 49.30 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
32 | Wilma Hammargren | 2005 | 142 | 49.30 | ||||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
34 | Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | 139 | 49.56 | ||||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
35 | Ebba Rosander | 2005 | 135 | 50.16 | ||||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
36 | Deniz Degerbalkan | 2006 | 132 | 50.42 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
37 | Wilma Turpeinen | 2006 | 131 | 50.65 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
38 | Tilda Svärd | 2005 | 130 | 50.70 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
39 | Zara Cathrina Rintala | 2006 | 128 | 50.97 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
40 | Amanda Lindberg | 2006 | 128 | 51.01 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
41 | Eerika Kivistö | 2006 | 127 | 51.10 | ||||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
42 | Smilla Fredriksson | 2005 | 127 | 51.19 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
43 | Olivia Punga | 2005 | 125 | 51.36 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
44 | Kaisla Korvonen | 2006 | 124 | 51.55 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
45 | Klara Mattiasson | 2005 | 120 | 52.12 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
46 | Aino Kurki | 2005 | 115 | 52.88 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
47 | Kiana Miettinen | 2006 | 102 | 54.99 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
48 | Sanni Virtanen | 2006 | 96 | 56.22 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
49 | Emilia Pakkanen | 2006 | 95 | 56.36 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
50 | Piitu Perkola | 2006 | 90 | 57.31 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
51 | Cecilia Rönnlund | 2006 | 90 | 57.37 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
52 | Eevi Tolvanen | 2006 | 86 | 58.22 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
53 | Maikki Hämäläinen | 2006 | 81 | 59.50 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
54 | Sara Sirviö | 2006 | 79 | 1:00.01 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
55 | Oona Kuusela | 2006 | 57 | 1:06.74 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
56 | Aino Norrdal | 2006 | 56 | 1:07.33 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
- | Amanda Björklund | 2006 | DSQ | Felaktig vändning | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Elsa Koskinen | 2006 | DSQ | Felaktig målgång | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Eveliina Laine | 2005 | DSQ | Felaktig vändning | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
- | Gabriella Vesterkvist | 2006 | DSQ | Felaktig målgång | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Ida Lindqvist | 2005 | DSQ | Felaktig vändning | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Kata Koskinen | 2005 | DSQ | Felaktig vändning | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Maija Mäenpää | 2005 | DSQ | Felaktig vändning | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Malva Molund | 2006 | DSQ | Felaktig vändning | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
- | Moona Kaituri | 2005 | DSQ | Felaktig vändning | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 17:09 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 5, 100m Frisim/VU P13, Finaler 12 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Pavel Pankratov | 2004 | 342 | 30.80 | 1:04.24 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Isac Persson Taylor | 2003 | 316 | 31.03 | 1:05.98 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
3 | Arttu Mäenpää | 2003 | 304 | 32.21 | 1:06.86 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Lassi Niemi | 2004 | 300 | 31.98 | 1:07.11 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Simon Lörinc | 2003 | 289 | 32.65 | 1:07.99 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
6 | Tor Stein | 2003 | 282 | 32.86 | 1:08.52 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
7 | Isac Rune | 2003 | 280 | 32.95 | 1:08.68 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
8 | Hugo Westholm | 2004 | 275 | 32.84 | 1:09.08 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
9 | David Alonso | 2003 | 246 | 33.66 | 1:11.77 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
10 | Roope Ollikainen | 2004 | 245 | 33.81 | 1:11.79 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Tatu Kunttila | 2003 | 231 | 34.80 | 1:13.20 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Dimitris Ladis | 2003 | 231 | 33.98 | 1:13.27 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
13 | Filip Novacic | 2003 | 229 | 34.55 | 1:13.42 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
14 | Fredrick Grundin | 2003 | 226 | 35.48 | 1:13.81 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
15 | Lauri Huhtasalo | 2004 | 222 | 34.99 | 1:14.19 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
16 | Liam Gabrielsson | 2003 | 221 | 35.33 | 1:14.32 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
17 | Elias Laine | 2003 | 220 | 35.50 | 1:14.45 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Akseli Kotti | 2004 | 217 | 36.18 | 1:14.75 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Albin Kappling | 2003 | 217 | 36.10 | 1:14.81 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
20 | Akseli Soini | 2004 | 211 | 36.37 | 1:15.43 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
21 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 207 | 36.41 | 1:16.03 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
22 | Oskar Andersson | 2003 | 206 | 35.63 | 1:16.08 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
23 | Simon Seel | 2003 | 206 | 36.32 | 1:16.13 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
24 | Miro Birkstedt | 2004 | 192 | 37.64 | 1:17.87 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
25 | Rasmus Kalvik | 2004 | 190 | 37.03 | 1:18.12 | |||||
IF Åland | ||||||||||
26 | Joona Saloniemi | 2004 | 190 | 37.25 | 1:18.24 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
27 | Jousef Hanna | 2003 | 188 | 36.54 | 1:18.51 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
28 | Onni Mäkimartti | 2004 | 185 | 37.13 | 1:18.87 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
29 | Rasmus Rekola | 2004 | 173 | 38.93 | 1:20.66 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
30 | Petteri Lepola | 2003 | 172 | 37.40 | 1:20.84 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
31 | Joel Fischer | 2003 | 159 | 39.35 | 1:23.01 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
32 | Elliot Hans Åke Blomberg | 2003 | 158 | 39.23 | 1:23.05 | |||||
IF Åland | ||||||||||
33 | Jeremia Varonen | 2004 | 158 | 40.30 | 1:23.17 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
34 | Eerik Rantanen | 2004 | 158 | 39.86 | 1:23.21 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
35 | Lukas Höglund | 2004 | 153 | 39.79 | 1:23.94 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
36 | Alexander Mattsson | 2003 | 148 | 41.44 | 1:25.00 | |||||
IF Åland | ||||||||||
37 | Miko Muuri | 2004 | 143 | 39.74 | 1:25.99 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
38 | Veeti Lettosunti | 2004 | 128 | 42.01 | 1:29.26 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
39 | Rasmus Rauhala | 2004 | 116 | 40.77 | 1:32.12 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
40 | Casper Leo | 2004 | 113 | 44.57 | 1:33.03 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
41 | Samuel Salminen | 2003 | 112 | 40.99 | 1:33.27 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
42 | Philip Rosenholm | 2004 | 104 | 43.77 | 1:35.71 | |||||
IF Åland | ||||||||||
43 | Nicholas Bergvall | 2004 | 94 | 46.94 | 1:38.77 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
44 | Miro Rantala | 2004 | 92 | 47.97 | 1:39.52 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
45 | Aaron Aaltonen | 2004 | 67 | 51.30 | 1:50.57 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Axel von Goës | 2002 | 30.99 | 1:03.70 | EXTRA | |||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Karl Lingham | 2002 | 32.64 | 1:08.19 | EXTRA | |||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Leevi Rouhiainen | 2002 | 38.12 | 1:19.80 | EXTRA | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Erik Åstrand | 2003 | DSQ | Felaktig start | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Samuel Delvenne | 2003 | DSQ | Felaktig start | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
- | Samuel Nilsson | 2003 | DSQ | Felaktig start | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 17:09 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 17:29 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 6, 100m Frisim/VU F/T13, Finaler 12 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Jennie Ewerbring | 2003 | 489 | 31.18 | 1:04.73 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
2 | Tinja Lasonen | 2004 | 451 | 31.77 | 1:06.52 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Senni Mattila | 2003 | 450 | 31.14 | 1:06.56 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Thilda Ström | 2003 | 448 | 31.45 | 1:06.65 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
5 | Aino Rantala | 2004 | 395 | 32.55 | 1:09.50 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Izabelle Lindberg | 2003 | 387 | 32.72 | 1:09.98 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
7 | Elin Andersson | 2003 | 382 | 32.88 | 1:10.28 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
8 | Ingrid Franks | 2003 | 364 | 33.62 | 1:11.46 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
9 | Nicole Valeskog | 2004 | 362 | 33.88 | 1:11.55 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
10 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | 360 | 34.57 | 1:11.69 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
11 | Vera Hermansson | 2003 | 354 | 34.14 | 1:12.09 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
12 | Geshin Zarei | 2003 | 350 | 33.82 | 1:12.40 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
13 | Amanda Viksten | 2004 | 338 | 35.09 | 1:13.21 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
14 | Filippa Bolling | 2004 | 335 | 34.53 | 1:13.42 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
15 | Sofia Högdin | 2004 | 335 | 35.79 | 1:13.45 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
16 | Emilia Forsberg | 2003 | 318 | 34.02 | 1:14.74 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
17 | Celina Hoffner | 2004 | 314 | 36.61 | 1:15.06 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
18 | Heinä Tanskanen | 2003 | 307 | 36.59 | 1:15.63 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Louise Blomqvist | 2004 | 305 | 35.11 | 1:15.76 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
20 | Emelie Bergvall | 2003 | 299 | 36.31 | 1:16.26 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
21 | Ella Nihtilä | 2004 | 298 | 36.34 | 1:16.35 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
22 | Milla Järvenpää | 2004 | 297 | 36.61 | 1:16.46 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
23 | Manja Lindell | 2004 | 295 | 36.93 | 1:16.60 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
24 | Dina Larsson | 2004 | 288 | 35.71 | 1:17.24 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
25 | Malva Morell | 2004 | 280 | 37.62 | 1:17.95 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
26 | Linnea Bergqvist | 2003 | 280 | 36.48 | 1:17.99 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
27 | My Laverman | 2004 | 280 | 36.74 | 1:18.00 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
28 | Tilde Lantz | 2004 | 271 | 37.34 | 1:18.79 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
29 | Jessika Liimatta | 2004 | 267 | 37.20 | 1:19.18 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
30 | Ilona Arvilommi | 2003 | 262 | 39.10 | 1:19.74 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
31 | Engla Ellbrant | 2004 | 255 | 37.63 | 1:20.39 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
32 | Matilda Tukler | 2004 | 255 | 38.54 | 1:20.46 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
33 | Wilma Lassila | 2004 | 251 | 38.74 | 1:20.83 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
34 | Lena Hachem | 2003 | 250 | 38.33 | 1:20.94 | |||||
IF Åland | ||||||||||
35 | Maja Molund | 2004 | 246 | 38.11 | 1:21.38 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
36 | Irma Malmström | 2004 | 244 | 38.88 | 1:21.65 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
37 | Emma Sommar | 2004 | 239 | 38.50 | 1:22.22 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
38 | Venla Salminen | 2004 | 236 | 38.64 | 1:22.52 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
39 | Alice Davies | 2004 | 234 | 39.33 | 1:22.73 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
40 | Viktoria Lautmann | 2004 | 227 | 40.01 | 1:23.62 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
41 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | 218 | 39.97 | 1:24.74 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
42 | Milja Kaituri | 2003 | 218 | 41.27 | 1:24.80 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
43 | Ulla Haarala | 2004 | 217 | 41.30 | 1:24.84 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
44 | Rebecca Duns | 2003 | 217 | 38.30 | 1:24.94 | |||||
IF Åland | ||||||||||
45 | Olivia Tramontana | 2004 | 217 | 39.68 | 1:24.95 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
46 | Maja Lingham | 2004 | 210 | 39.77 | 1:25.78 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
47 | Linnea Ström | 2003 | 208 | 41.00 | 1:26.13 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
48 | Torun Öström | 2004 | 206 | 41.35 | 1:26.31 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
49 | Odelia Oinas | 2003 | 201 | 40.76 | 1:27.01 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
50 | Saga Mattsson | 2004 | 201 | 41.37 | 1:27.10 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
51 | Klara Pettersson | 2004 | 200 | 40.46 | 1:27.26 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
52 | Ella Wallinder | 2003 | 198 | 40.22 | 1:27.52 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
53 | Nanna Tynkkynen | 2003 | 194 | 41.12 | 1:28.14 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
54 | Daniela Larsson | 2004 | 193 | 40.53 | 1:28.33 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
55 | Kajsa Andersson | 2003 | 191 | 39.88 | 1:28.52 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
56 | Matilda Schibbye | 2004 | 186 | 43.05 | 1:29.41 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
57 | Lotta Ruppa | 2003 | 186 | 41.66 | 1:29.42 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
58 | Rebecka Hedbeck | 2004 | 168 | 43.05 | 1:32.51 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
59 | Emelie Måtar | 2004 | 164 | 44.07 | 1:33.17 | |||||
IF Åland | ||||||||||
60 | Joanna Hauhia | 2004 | 156 | 42.27 | 1:34.69 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
61 | Clara Taberman | 2004 | 136 | 45.77 | 1:39.21 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
62 | Hilla Valtonen | 2003 | 131 | 45.19 | 1:40.37 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
63 | Mariel Kastu | 2003 | 104 | 47.20 | 1:48.46 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
64 | Sara Virtanen | 2004 | 95 | 50.55 | 1:51.73 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Stella Alin | 2002 | EXTRA | |||||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Sini Salmi | 2004 | DSQ | Felaktig start | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 17:29 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 17:43 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 7, 50m Bröstsim/RU P9, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Jan Danovskij | 2007 | 105 | 53.58 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
2 | Sixten Ersson | 2007 | 84 | 57.75 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
3 | Filip Bjällås | 2007 | 72 | 1:00.75 | ||||||
Upplands-Bro Simsällskap | ||||||||||
4 | Niklas Tikkanen | 2007 | 72 | 1:00.80 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Joel Hogg | 2007 | DSQ | Felaktig start | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Joel Sulonen | 2007 | DSQ | Felaktigt simsätt | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 17:43 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 17:47 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 8, 50m Bröstsim/RU F/T9, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Erin Heinikangas | 2007 | 112 | 59.80 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
2 | Aino Laine | 2007 | 107 | 1:00.61 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Inka Ailanen | 2007 | 105 | 1:01.01 | ||||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
4 | Elsa Joseph | 2007 | 89 | 1:04.60 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Helka Känkänen | 2008 | 85 | 1:05.46 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Iida Pennanen | 2008 | 84 | 1:05.68 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Kerttu Rantanen | 2007 | 84 | 1:05.79 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Iiris Myllymäki | 2008 | 80 | 1:06.92 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Alicia Granholm | 2007 | 65 | 1:11.63 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
- | Viiu Levola | 2008 | DSQ | Felaktigt simsätt | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 17:47 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 18:19 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 9, 100m Bröstsim/RU P11, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Marcus Persson Taylor | 2005 | 221 | 42.68 | 1:32.03 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
2 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | 163 | 48.79 | 1:41.89 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
3 | Sakari Korri | 2005 | 158 | 47.79 | 1:42.95 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
4 | Konsta Vainio | 2005 | 149 | 48.69 | 1:44.79 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Daniel Bebenek | 2006 | 149 | 51.14 | 1:44.90 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
6 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | 141 | 51.06 | 1:46.95 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
7 | Tuomas Mäkinen | 2005 | 133 | 52.50 | 1:48.91 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
8 | Markus Brenning | 2005 | 131 | 52.96 | 1:49.42 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
9 | Veeti Valdolin | 2005 | 128 | 52.84 | 1:50.34 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Elvin Degerbalkan | 2006 | 123 | 52.82 | 1:51.79 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
11 | Rasmus Loklint | 2005 | 122 | 52.29 | 1:52.23 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
12 | Filip Hallin | 2006 | 113 | 54.74 | 1:55.01 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
13 | Lauri-pekka Pakomäki | 2006 | 113 | 53.79 | 1:55.09 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Danny Simaleza | 2005 | 111 | 54.11 | 1:55.55 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
15 | Ravi Parekh | 2005 | 104 | 57.71 | 1:58.21 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
16 | Caspian Humble | 2005 | 104 | 55.61 | 1:58.33 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
17 | Erik Sundström Curstedt | 2005 | 101 | 56.02 | 1:59.46 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
18 | Eero Mäenpää | 2005 | 100 | 57.90 | 1:59.98 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Joel Korte | 2005 | 99 | 57.27 | 2:00.11 | |||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
20 | Antti Lepola | 2006 | 93 | 57.57 | 2:02.54 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
21 | Frans Sandblom | 2006 | 85 | 1:01.49 | 2:06.50 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
22 | Eero Penttilä | 2006 | 73 | 1:03.88 | 2:13.34 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
23 | Eino Jussinoja | 2006 | 72 | 1:02.98 | 2:13.75 | |||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
24 | Aarni Linderborg | 2005 | 72 | 1:02.54 | 2:13.97 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
25 | Viljami Vaahensalo | 2005 | 66 | 1:04.30 | 2:17.76 | |||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
26 | Ferdinand Backman | 2006 | 61 | 1:07.99 | 2:21.54 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
27 | Elmo Mäkimartti | 2006 | 39 | 1:15.58 | 2:44.35 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Botvid Wiell | 2005 | DSQ | Felaktig start | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
- | Eemeli Arnell | 2005 | DSQ | Felaktig vändning 75 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Matias Seppä | 2006 | DSQ | Felaktig målgång | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Onni Yrjälä | 2006 | DSQ | Velaktig vändning 75 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
- | Santeri Holmberg | 2006 | DSQ | Felaktig målgång | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 18:19 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 18:41 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 10, 100m Bröstsim/RU F/T11, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Ellen Kaituri | 2006 | 329 | 41.89 | 1:30.83 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Matilda Holmström | 2005 | 264 | 44.72 | 1:37.72 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
3 | Kukka Kangas | 2005 | 264 | 47.94 | 1:37.73 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Minttu Kiili | 2005 | 249 | 47.34 | 1:39.65 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Sonila Selimi | 2005 | 246 | 46.87 | 1:40.01 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Tiitu Koskinen | 2005 | 231 | 49.24 | 1:42.24 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Lisen Myrelid | 2005 | 223 | 48.71 | 1:43.37 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
8 | Julianna Kurkela | 2005 | 213 | 49.47 | 1:44.91 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Erika Aronsson | 2005 | 211 | 50.31 | 1:45.35 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
10 | Aino Lepola | 2005 | 206 | 50.21 | 1:46.15 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Amanda Björklund | 2006 | 206 | 50.91 | 1:46.20 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
12 | Olivia Punga | 2005 | 201 | 49.63 | 1:47.08 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
13 | Louise Franks | 2005 | 199 | 50.17 | 1:47.31 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
14 | Ella Suominen | 2005 | 199 | 50.72 | 1:47.41 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Clara Westerdahl | 2005 | 197 | 49.96 | 1:47.80 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
16 | Joanna Sundqvist | 2005 | 193 | 51.73 | 1:48.41 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
17 | Maura Bergström | 2005 | 188 | 52.16 | 1:49.38 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Kiia Alenius | 2005 | 177 | 52.27 | 1:51.77 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Lovis Lång | 2005 | 172 | 52.80 | 1:52.72 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
20 | Emilia Rahola | 2006 | 170 | 51.80 | 1:53.09 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
21 | Clara Frykberg | 2005 | 168 | 51.98 | 1:53.54 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
22 | Kristina Grimbaum | 2005 | 168 | 52.98 | 1:53.56 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Klara Mattiasson | 2005 | 166 | 54.51 | 1:54.05 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
24 | Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | 160 | 52.84 | 1:55.54 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
25 | Iida Lindholm | 2005 | 158 | 53.88 | 1:55.93 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
26 | Wilma Hammargren | 2005 | 158 | 55.27 | 1:55.95 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
27 | Sofia Wennerberg | 2005 | 157 | 52.80 | 1:56.34 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
28 | Emilia Pakkanen | 2006 | 153 | 55.31 | 1:57.15 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Smilla Fredriksson | 2005 | 152 | 57.26 | 1:57.41 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
30 | Amanda Lindberg | 2006 | 147 | 59.42 | 1:58.67 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
31 | Emma Nieminen | 2005 | 142 | 56.50 | 2:00.28 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
32 | Ida Lindqvist | 2005 | 142 | 58.53 | 2:00.30 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
33 | Agnes Gustavsson | 2005 | 141 | 55.39 | 2:00.47 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
33 | Hilla Känkänen | 2006 | 141 | 56.48 | 2:00.47 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
35 | Deniz Degerbalkan | 2006 | 140 | 57.22 | 2:00.61 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
36 | Eerika Kivistö | 2006 | 140 | 58.15 | 2:00.67 | |||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
37 | Céline Flöjt | 2005 | 137 | 58.29 | 2:01.51 | |||||
IF Åland | ||||||||||
38 | Tilda Svärd | 2005 | 135 | 57.80 | 2:02.34 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
39 | Vilja Pusa | 2005 | 132 | 58.46 | 2:03.11 | |||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
40 | Hilma Wahlström | 2006 | 131 | 58.24 | 2:03.31 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
41 | Vea Victoria Ramsten | 2005 | 124 | 59.00 | 2:05.82 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
42 | Aino Kurki | 2005 | 123 | 58.27 | 2:06.15 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
42 | Piitu Perkola | 2006 | 123 | 58.39 | 2:06.15 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
44 | Eveliina Laine | 2005 | 122 | 59.32 | 2:06.37 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
45 | Oona Kuusela | 2006 | 115 | 59.40 | 2:08.84 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
46 | Kata Koskinen | 2005 | 115 | 58.32 | 2:08.96 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
47 | Malva Molund | 2006 | 111 | 1:02.56 | 2:10.56 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
48 | Kaisla Korvonen | 2006 | 109 | 1:00.24 | 2:11.19 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
49 | Moona Kaituri | 2005 | 105 | 1:01.76 | 2:13.11 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
50 | Fia Meltovaara | 2006 | 95 | 1:04.16 | 2:17.18 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
51 | Aino Norrdal | 2006 | 88 | 1:06.54 | 2:21.08 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
52 | Eevi Tolvanen | 2006 | 84 | 1:08.35 | 2:23.16 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
53 | Zara Cathrina Rintala | 2006 | 57 | 1:30.65 | 2:42.91 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
- | Cecilia Rönnlund | 2006 | DSQ | Felaktigt simsätt | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Ebba Rosander | 2005 | DSQ | Armband | ||||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
- | Ella Thermaenius | 2005 | DSQ | Felaktigt simsätt | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Elsa Koskinen | 2006 | DSQ | Felaktigt simsätt | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Gabriella Vesterkvist | 2006 | DSQ | Felaktig vändning 50 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Isabella Karlsson | 2005 | DSQ | Felaktigt simsätt | ||||||
IF Åland | ||||||||||
- | Maija Mäenpää | 2005 | DSQ | Felaktigt simsätt | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Sara Sirviö | 2006 | DSQ | Felaktig vändning 25 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
- | Tilda Aaltonen | 2006 | DSQ | Felaktig målgång | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Wilma Turpeinen | 2006 | DSQ | Felaktig start | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 18:41 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 19:19 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 11, 200m Medley/SKU P13, Finaler 12 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Erik Åstrand | 2003 | 344 | 34.43 | 1:15.16 | 2:04.60 | 2:39.13 | |||
Täby Sim | ||||||||||
2 | Isac Rune | 2003 | 323 | 35.78 | 1:19.36 | 2:05.15 | 2:42.60 | |||
Täby Sim | ||||||||||
3 | Hugo Westholm | 2004 | 311 | 35.86 | 1:21.09 | 2:04.93 | 2:44.65 | |||
Täby Sim | ||||||||||
4 | Simon Lörinc | 2003 | 306 | 35.18 | 1:19.64 | 2:06.98 | 2:45.52 | |||
Täby Sim | ||||||||||
5 | Tor Stein | 2003 | 305 | 38.00 | 1:22.29 | 2:08.79 | 2:45.63 | |||
Täby Sim | ||||||||||
6 | Pavel Pankratov | 2004 | 302 | 39.35 | 1:21.34 | 2:10.13 | 2:46.26 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Lassi Niemi | 2004 | 292 | 38.08 | 1:21.84 | 2:10.99 | 2:48.10 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Arttu Mäenpää | 2003 | 290 | 36.86 | 1:20.97 | 2:11.37 | 2:48.48 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Isac Persson Taylor | 2003 | 285 | 36.47 | 1:21.78 | 2:10.01 | 2:49.49 | |||
Täby Sim | ||||||||||
10 | Roope Ollikainen | 2004 | 269 | 38.70 | 1:24.03 | 2:12.22 | 2:52.77 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | David Alonso | 2003 | 268 | 37.46 | 1:24.81 | 2:15.02 | 2:53.06 | |||
Täby Sim | ||||||||||
12 | Liam Gabrielsson | 2003 | 240 | 40.62 | 1:26.93 | 2:18.90 | 2:59.52 | |||
Täby Sim | ||||||||||
13 | Filip Novacic | 2003 | 237 | 40.32 | 1:27.27 | 2:20.14 | 3:00.38 | |||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
14 | Akseli Soini | 2004 | 222 | 37.84 | 1:25.10 | 2:23.40 | 3:04.28 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
15 | Miro Birkstedt | 2004 | 215 | 44.01 | 1:28.35 | 2:24.96 | 3:06.08 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
16 | Fredrick Grundin | 2003 | 212 | 45.20 | 1:31.78 | 2:25.71 | 3:07.08 | |||
Täby Sim | ||||||||||
17 | Akseli Kotti | 2004 | 208 | 47.36 | 1:36.22 | 2:30.31 | 3:08.33 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
18 | Simon Seel | 2003 | 197 | 42.53 | 1:34.20 | 2:27.26 | 3:11.63 | |||
Täby Sim | ||||||||||
19 | Tatu Kunttila | 2003 | 196 | 46.06 | 1:34.46 | 2:30.32 | 3:12.00 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Oskar Andersson | 2003 | 192 | 48.06 | 1:34.87 | 2:31.59 | 3:13.50 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
21 | Samuel Nilsson | 2003 | 175 | 48.55 | 1:36.06 | 2:36.88 | 3:19.52 | |||
Täby Sim | ||||||||||
22 | Joona Saloniemi | 2004 | 174 | 51.19 | 1:41.50 | 2:36.14 | 3:19.67 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
23 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 172 | 46.93 | 1:39.09 | 2:38.27 | 3:20.44 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
24 | Petteri Lepola | 2003 | 170 | 46.67 | 1:35.61 | 2:38.23 | 3:21.35 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
25 | Samuel Delvenne | 2003 | 166 | 50.97 | 1:41.73 | 2:37.79 | 3:23.01 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
26 | Elias Laine | 2003 | 161 | 49.37 | 1:39.19 | 2:44.80 | 3:25.24 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
27 | Jousef Hanna | 2003 | 155 | 43.61 | 1:35.97 | 2:42.92 | 3:27.60 | |||
Täby Sim | ||||||||||
28 | Joel Fischer | 2003 | 152 | 47.21 | 1:39.71 | 2:43.83 | 3:29.02 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
29 | Eerik Rantanen | 2004 | 149 | 49.53 | 1:42.44 | 2:45.44 | 3:30.39 | |||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
30 | Rasmus Rekola | 2004 | 148 | 48.38 | 1:46.44 | 2:46.25 | 3:30.72 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
31 | Elliot Hans Åke Blomberg | 2003 | 142 | 47.31 | 1:42.54 | 2:47.63 | 3:34.06 | |||
IF Åland | ||||||||||
32 | Philip Rosenholm | 2004 | 118 | 51.93 | 1:52.45 | 2:53.26 | 3:47.55 | |||
IF Åland | ||||||||||
33 | Samuel Salminen | 2003 | 111 | 52.92 | 1:52.88 | 2:58.00 | 3:51.94 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
34 | Casper Leo | 2004 | 108 | 55.21 | 1:52.15 | 3:03.08 | 3:54.38 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
35 | Nicholas Bergvall | 2004 | 105 | 1:01.01 | 1:57.91 | 3:03.67 | 3:56.48 | |||
Täby Sim | ||||||||||
- | Axel von Goës | 2002 | 33.07 | 1:15.34 | 2:07.19 | 2:45.60 | EXTRA | |||
Täby Sim | ||||||||||
- | Karl Lingham | 2002 | 40.41 | 1:24.02 | 2:19.45 | 2:59.76 | EXTRA | |||
Täby Sim | ||||||||||
- | Leevi Rouhiainen | 2002 | 50.97 | 1:40.20 | 2:44.58 | 3:26.50 | EXTRA | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Aaron Aaltonen | 2004 | DSQ | Felaktig ryggvändnin | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Albin Kappling | 2003 | DSQ | Felaktigt simsätt ry | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Alexander Mattsson | 2003 | DSQ | Felaktigt simsätt fj | ||||||
IF Åland | ||||||||||
- | Dimitris Ladis | 2003 | DSQ | Felaktigt simsätt fj | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Lukas Höglund | 2004 | DSQ | Felaktig ryggvändn | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
- | Rasmus Kalvik | 2004 | DSQ | Felaktig vändn bröst | ||||||
IF Åland | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 19:19 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 20:04 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 12, 200m Medley/SKU F/T13, Finaler 12 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Jennie Ewerbring | 2003 | 479 | 33.86 | 1:16.85 | 2:04.68 | 2:39.26 | |||
Täby Sim | ||||||||||
2 | Senni Mattila | 2003 | 473 | 34.15 | 1:14.04 | 2:02.82 | 2:39.87 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Thilda Ström | 2003 | 414 | 34.52 | 1:19.14 | 2:07.94 | 2:47.17 | |||
Täby Sim | ||||||||||
4 | Tinja Lasonen | 2004 | 390 | 37.98 | 1:22.28 | 2:13.59 | 2:50.61 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Aino Rantala | 2004 | 373 | 37.41 | 1:21.83 | 2:14.58 | 2:53.10 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Izabelle Lindberg | 2003 | 364 | 40.37 | 1:25.42 | 2:14.42 | 2:54.58 | |||
Täby Sim | ||||||||||
7 | Elin Andersson | 2003 | 355 | 39.72 | 1:24.23 | 2:17.05 | 2:55.92 | |||
Täby Sim | ||||||||||
8 | Amanda Viksten | 2004 | 354 | 40.31 | 1:24.07 | 2:17.46 | 2:56.07 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
9 | Ingrid Franks | 2003 | 339 | 37.71 | 1:22.27 | 2:11.99 | 2:58.72 | |||
Täby Sim | ||||||||||
10 | Emelie Bergvall | 2003 | 316 | 39.45 | 1:29.70 | 2:21.32 | 3:02.99 | |||
Täby Sim | ||||||||||
11 | Nicole Valeskog | 2004 | 313 | 39.42 | 1:26.89 | 2:20.88 | 3:03.42 | |||
Täby Sim | ||||||||||
12 | Manja Lindell | 2004 | 307 | 45.16 | 1:32.80 | 2:24.16 | 3:04.61 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Sofia Högdin | 2004 | 305 | 46.54 | 1:34.95 | 2:25.94 | 3:05.18 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
14 | Celina Hoffner | 2004 | 303 | 40.95 | 1:29.03 | 2:26.57 | 3:05.44 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
15 | Louise Blomqvist | 2004 | 302 | 40.84 | 1:26.25 | 2:24.36 | 3:05.74 | |||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
16 | Geshin Zarei | 2003 | 296 | 38.84 | 1:26.26 | 2:24.88 | 3:07.00 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
17 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | 287 | 41.76 | 1:32.37 | 2:28.98 | 3:08.87 | |||
Täby Sim | ||||||||||
18 | Filippa Bolling | 2004 | 280 | 40.64 | 1:30.78 | 2:28.86 | 3:10.46 | |||
Täby Sim | ||||||||||
19 | Viktoria Lautmann | 2004 | 273 | 44.92 | 1:33.12 | 2:27.27 | 3:12.05 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
20 | Ella Nihtilä | 2004 | 273 | 43.33 | 1:30.83 | 2:30.51 | 3:12.15 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
21 | Engla Ellbrant | 2004 | 270 | 46.02 | 1:36.18 | 2:28.62 | 3:12.70 | |||
Täby Sim | ||||||||||
22 | Emilia Forsberg | 2003 | 268 | 42.63 | 1:30.14 | 2:29.77 | 3:13.29 | |||
Täby Sim | ||||||||||
23 | Malva Morell | 2004 | 260 | 43.30 | 1:34.40 | 2:32.00 | 3:15.24 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
24 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | 257 | 44.47 | 1:38.98 | 2:32.76 | 3:15.86 | |||
Täby Sim | ||||||||||
25 | Jessika Liimatta | 2004 | 257 | 44.49 | 1:37.64 | 2:29.70 | 3:15.92 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
26 | Tilde Lantz | 2004 | 254 | 49.27 | 1:40.20 | 2:33.11 | 3:16.62 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
27 | Heinä Tanskanen | 2003 | 252 | 43.99 | 1:34.26 | 2:33.85 | 3:17.36 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
28 | Linnea Ström | 2003 | 241 | 46.90 | 1:33.92 | 2:32.15 | 3:20.14 | |||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
29 | My Laverman | 2004 | 240 | 43.15 | 1:32.03 | 2:35.52 | 3:20.56 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
30 | Maja Molund | 2004 | 234 | 48.01 | 1:37.79 | 2:36.32 | 3:22.12 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
31 | Ulla Haarala | 2004 | 234 | 49.33 | 1:40.73 | 2:37.03 | 3:22.25 | |||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
32 | Linnea Bergqvist | 2003 | 234 | 47.28 | 1:37.09 | 2:35.75 | 3:22.31 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
33 | Venla Salminen | 2004 | 233 | 48.72 | 1:40.83 | 2:36.97 | 3:22.43 | |||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
34 | Wilma Lassila | 2004 | 232 | 47.82 | 1:39.74 | 2:38.93 | 3:22.69 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
35 | Lena Hachem | 2003 | 225 | 46.37 | 1:38.86 | 2:37.58 | 3:24.98 | |||
IF Åland | ||||||||||
36 | Milla Järvenpää | 2004 | 219 | 48.05 | 1:42.37 | 2:42.04 | 3:26.84 | |||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
37 | Emma Sommar | 2004 | 216 | 50.85 | 1:43.19 | 2:40.81 | 3:27.63 | |||
Täby Sim | ||||||||||
38 | Daniela Larsson | 2004 | 213 | 48.70 | 1:42.42 | 2:39.22 | 3:28.57 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
39 | Saga Mattsson | 2004 | 207 | 48.52 | 1:46.50 | 2:43.60 | 3:30.74 | |||
Täby Sim | ||||||||||
40 | Rebecca Duns | 2003 | 206 | 47.93 | 1:41.71 | 2:42.43 | 3:30.98 | |||
IF Åland | ||||||||||
41 | Ella Wallinder | 2003 | 204 | 48.40 | 1:40.98 | 2:43.05 | 3:31.60 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
42 | Milja Kaituri | 2003 | 193 | 52.69 | 1:48.18 | 2:50.77 | 3:35.61 | |||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
43 | Kajsa Andersson | 2003 | 165 | 58.61 | 1:52.86 | 2:56.42 | 3:47.36 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
44 | Torun Öström | 2004 | 159 | 48.87 | 1:51.66 | 2:59.88 | 3:50.06 | |||
Täby Sim | ||||||||||
45 | Nanna Tynkkynen | 2003 | 157 | 53.13 | 1:55.75 | 3:01.79 | 3:51.10 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
46 | Emelie Måtar | 2004 | 134 | 1:03.76 | 2:08.43 | 3:12.15 | 4:03.53 | |||
IF Åland | ||||||||||
- | Stella Alin | 2002 | EXTRA | |||||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Alice Davies | 2004 | DSQ | Felaktig vändn bröst | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Clara Taberman | 2004 | DSQ | Felaktig ryggvändnin | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Dina Larsson | 2004 | DSQ | Felaktig vändn fj | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Ilona Arvilommi | 2003 | DSQ | Felaktig ryggvändnin | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Klara Pettersson | 2004 | DSQ | Felaktig ryggvändnin | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
- | Lotta Ruppa | 2003 | DSQ | Felaktig ryggvändnin | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Mariel Kastu | 2003 | DSQ | Felaktig ryggvändnin | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Matilda Tukler | 2004 | DSQ | Felaktig vänd 25,125 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
- | Rakel Ronimus | 2004 | DSQ | Felaktigt simsätt br | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Rebecka Hedbeck | 2004 | DSQ | Felaktigt simsätt fj | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 20:04 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 20:18 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 13, 4X50m Frisim/VUV P11, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | TÄBY SIM herrar Lag 1 | 2005 | 189 | 2:20.79 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
John Hogg | 2005 | 33.29 | 33.29 | |||||||
Daniel Bebenek | 2006 | 39.40 | 1:12.69 | |||||||
Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | 35.64 | 1:48.33 | |||||||
Marcus Persson Taylor | 2005 | 32.46 | 2:20.79 | |||||||
2 | UPSALA S herrar [2005]1 | 2005 | 160 | 2:28.70 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
Danny Simaleza | 2005 | 35.25 | 35.25 | |||||||
Botvid Wiell | 2005 | 37.45 | 1:12.70 | |||||||
Markus Brenning | 2005 | 36.76 | 1:49.46 | |||||||
Rasmus Loklint | 2005 | 39.24 | 2:28.70 | |||||||
3 | ÅSK Pojkar 1 | 2005 | 135 | 2:37.63 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Veeti Valdolin | 2005 | 40.88 | 40.88 | |||||||
Eero Mäenpää | 2005 | 37.93 | 1:18.81 | |||||||
Konsta Vainio | 2005 | 38.69 | 1:57.50 | |||||||
Lauri-pekka Pakomäki | 2006 | 40.13 | 2:37.63 | |||||||
4 | TÄBY SIM herrar Lag 2 | 2005 | 103 | 2:52.05 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
Elvin Degerbalkan | 2006 | 44.11 | 44.11 | |||||||
Jan Danovskij | 2007 | 44.32 | 1:28.43 | |||||||
Caspian Humble | 2005 | 42.10 | 2:10.53 | |||||||
Joel Hogg | 2007 | 41.52 | 2:52.05 | |||||||
5 | TaTUn jääkarhut | 2005 | 82 | 3:06.00 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Ferdinand Backman | 2006 | 45.93 | 45.93 | |||||||
Kalle Heinonen | 2006 | 43.06 | 1:28.99 | |||||||
Antti Lepola | 2006 | 51.80 | 2:20.79 | |||||||
Niklas Tikkanen | 2007 | 45.21 | 3:06.00 | |||||||
6 | ÅSK Pojkar 2 | 2005 | 66 | 3:20.21 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Aarni Linderborg | 2005 | 46.92 | 46.92 | |||||||
Eemeli Arnell | 2005 | 43.89 | 1:30.81 | |||||||
Joel Sulonen | 2007 | 1:02.46 | 2:33.27 | |||||||
Matias Seppä | 2006 | 46.94 | 3:20.21 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 20:18 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 20:34 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 14, 4X50m Frisim/VUV F/T11, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | ÅSK Flickor 1 | 2005 | 301 | 2:19.17 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Ellen Kaituri | 2006 | 35.13 | 35.13 | |||||||
Minttu Kiili | 2005 | 34.36 | 1:09.49 | |||||||
Ella Suominen | 2005 | 35.41 | 1:44.90 | |||||||
Sonila Selimi | 2005 | 34.27 | 2:19.17 | |||||||
2 | UPSALA S damer [2005] 1 | 2005 | 282 | 2:22.19 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
Matilda Holmström | 2005 | 34.27 | 34.27 | |||||||
Joanna Sundqvist | 2005 | 35.50 | 1:09.77 | |||||||
Clara Frykberg | 2005 | 36.13 | 1:45.90 | |||||||
Lisen Myrelid | 2005 | 36.29 | 2:22.19 | |||||||
3 | ÅSK Flickor 2 | 2005 | 269 | 2:24.47 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Kukka Kangas | 2005 | 35.22 | 35.22 | |||||||
Julianna Kurkela | 2005 | 34.77 | 1:09.99 | |||||||
Tiitu Koskinen | 2005 | 36.04 | 1:46.03 | |||||||
Maura Bergström | 2005 | 38.44 | 2:24.47 | |||||||
4 | TÄBY SIM damer lag 1 | 2005 | 250 | 2:28.02 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
Louise Franks | 2005 | 34.95 | 34.95 | |||||||
Agnes Gustavsson | 2005 | 38.58 | 1:13.53 | |||||||
Erika Aronsson | 2005 | 36.54 | 1:50.07 | |||||||
Amanda Björklund | 2006 | 37.95 | 2:28.02 | |||||||
5 | PUS | 2005 | 188 | 2:42.82 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Emilia Rahola | 2006 | 42.40 | 42.40 | |||||||
Vea Victoria Ramsten | 2005 | 41.11 | 1:23.51 | |||||||
Hilla Känkänen | 2006 | 39.48 | 2:02.99 | |||||||
Iida Lindholm | 2005 | 39.83 | 2:42.82 | |||||||
6 | TÄBY SIM damer lag 2 | 2005 | 181 | 2:44.72 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
Ella Thermaenius | 2005 | 39.56 | 39.56 | |||||||
Filippa Emtemo | 2005 | 40.02 | 1:19.58 | |||||||
Tilda Svärd | 2005 | 41.31 | 2:00.89 | |||||||
Deniz Degerbalkan | 2006 | 43.83 | 2:44.72 | |||||||
7 | ÅSK Flickor 3 | 2005 | 174 | 2:47.04 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Kata Koskinen | 2005 | 41.73 | 41.73 | |||||||
Aino Laine | 2007 | 44.06 | 1:25.79 | |||||||
Emma Nieminen | 2005 | 39.96 | 2:05.75 | |||||||
Wilma Turpeinen | 2006 | 41.29 | 2:47.04 | |||||||
8 | UPSALA S damer [2005] 2 | 2005 | 169 | 2:48.54 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
Sofia Wennerberg | 2005 | 37.94 | 37.94 | |||||||
Klara Mattiasson | 2005 | 43.98 | 1:21.92 | |||||||
Hilma Wahlström | 2006 | 42.13 | 2:04.05 | |||||||
Lovis Lång | 2005 | 44.49 | 2:48.54 | |||||||
9 | TaTU naiset [2005] | 2005 | 163 | 2:50.65 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Kiia Alenius | 2005 | 36.97 | 36.97 | |||||||
Piitu Perkola | 2006 | 46.27 | 1:23.24 | |||||||
Elsa Joseph | 2007 | 50.56 | 2:13.80 | |||||||
Aino Lepola | 2005 | 36.85 | 2:50.65 | |||||||
10 | TÄBY SIM damer Lag 3 | 2005 | 148 | 2:56.19 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
Clara Westerdahl | 2005 | 40.63 | 40.63 | |||||||
Tuva Lundberg | 2006 | 45.60 | 1:26.23 | |||||||
Ida Lindqvist | 2005 | 46.38 | 2:12.61 | |||||||
Amanda Lindberg | 2006 | 43.58 | 2:56.19 | |||||||
11 | UiKaa Tytöt MSMK | 2005 | 116 | 3:11.43 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
Moona Kaituri | 2005 | 44.35 | 44.35 | |||||||
Sara Sirviö | 2006 | 50.00 | 1:34.35 | |||||||
Maikki Hämäläinen | 2006 | 49.50 | 2:23.85 | |||||||
Kiana Miettinen | 2006 | 47.58 | 3:11.43 | |||||||
12 | ÅSK Flickor 5 | 2005 | 81 | 3:35.95 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Fia Meltovaara | 2006 | 45.24 | 45.24 | |||||||
Elsa Koskinen | 2006 | 54.56 | 1:39.80 | |||||||
Cecilia Rönnlund | 2006 | 50.22 | 2:30.02 | |||||||
Gabriella Vesterkvist | 2006 | 1:05.93 | 3:35.95 | |||||||
13 | TaTU naiset2 [2005] | 2005 | 68 | 3:48.37 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Oona Kuusela | 2006 | 58.72 | 58.72 | |||||||
Iida Pennanen | 2008 | 1:03.43 | 2:02.15 | |||||||
Iiris Myllymäki | 2008 | 52.88 | 2:55.03 | |||||||
Eevi Tolvanen | 2006 | 53.34 | 3:48.37 | |||||||
14 | UiKaa Tytöt ASSA | 2005 | 48 | 4:17.41 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
Alicia Granholm | 2007 | 1:13.25 | 1:13.25 | |||||||
Amanda Ruusuvaara | 2008 | 1:05.41 | 2:18.66 | |||||||
Sanni Virtanen | 2006 | 48.72 | 3:07.38 | |||||||
Aino Norrdal | 2006 | 1:10.03 | 4:17.41 | |||||||
- | ÅSK Flickor 4 | 2005 | DSQ | Störde bana 7 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Kristina Grimbaum | 2005 | 43.57 | 43.57 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 20:34 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 03 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 08:44 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 15, 100m Fjärilsim/PU P13, Finaler 12 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Erik Åstrand | 2003 | 262 | 33.86 | 1:15.81 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
2 | Arttu Mäenpää | 2003 | 235 | 34.90 | 1:18.53 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Hugo Westholm | 2004 | 225 | 35.65 | 1:19.71 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
4 | Lassi Niemi | 2004 | 209 | 37.13 | 1:21.65 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Isac Persson Taylor | 2003 | 205 | 37.05 | 1:22.17 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
6 | David Alonso | 2003 | 189 | 37.94 | 1:24.45 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
7 | Pavel Pankratov | 2004 | 182 | 38.41 | 1:25.53 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Akseli Soini | 2004 | 166 | 39.23 | 1:28.20 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
9 | Roope Ollikainen | 2004 | 162 | 38.47 | 1:28.93 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Miro Birkstedt | 2004 | 160 | 42.03 | 1:29.24 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Liam Gabrielsson | 2003 | 157 | 41.27 | 1:29.84 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
12 | Tor Stein | 2003 | 153 | 39.25 | 1:30.58 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
13 | Fredrick Grundin | 2003 | 126 | 42.94 | 1:36.65 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
14 | Filip Novacic | 2003 | 124 | 39.98 | 1:37.23 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
15 | Onni Mäkimartti | 2004 | 116 | 44.56 | 1:39.36 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
16 | Jousef Hanna | 2003 | 113 | 43.79 | 1:40.34 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
17 | Akseli Kotti | 2004 | 111 | 47.02 | 1:40.73 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
18 | Samuel Nilsson | 2003 | 109 | 48.41 | 1:41.53 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
19 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 107 | 45.46 | 1:42.27 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
20 | Albin Kappling | 2003 | 104 | 45.87 | 1:43.03 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
21 | Alexander Mattsson | 2003 | 98 | 47.93 | 1:45.13 | |||||
IF Åland | ||||||||||
22 | Jeremia Varonen | 2004 | 98 | 43.18 | 1:45.15 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
23 | Elias Laine | 2003 | 96 | 46.65 | 1:46.06 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
24 | Simon Seel | 2003 | 94 | 47.10 | 1:46.51 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
25 | Oskar Andersson | 2003 | 94 | 47.41 | 1:46.61 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
26 | Joel Fischer | 2003 | 92 | 48.24 | 1:47.39 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
27 | Elliot Hans Åke Blomberg | 2003 | 92 | 47.58 | 1:47.48 | |||||
IF Åland | ||||||||||
28 | Joona Saloniemi | 2004 | 85 | 50.35 | 1:50.20 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
29 | Petteri Lepola | 2003 | 85 | 48.40 | 1:50.27 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
30 | Lukas Höglund | 2004 | 77 | 52.04 | 1:53.91 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
31 | Lauri Huhtasalo | 2004 | 73 | 47.85 | 1:55.79 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
32 | Samuel Delvenne | 2003 | 67 | 53.57 | 1:59.48 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
- | Axel von Goës | 2002 | 35.90 | 1:17.16 | EXTRA | |||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Karl Lingham | 2002 | 39.36 | 1:31.80 | EXTRA | |||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Isac Rune | 2003 | DSQ | Felaktig vändning 50 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Rasmus Kalvik | 2004 | DSQ | Felaktig vändning 75 | ||||||
IF Åland | ||||||||||
- | Simon Lörinc | 2003 | DSQ | Felktig start | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Tatu Kunttila | 2003 | DSQ | Felaktigt simsätt | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 03 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 08:44 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 03 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 09:01 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 16, 100m Fjärilsim/PU F/T13, Finaler 12 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Jennie Ewerbring | 2003 | 417 | 33.85 | 1:13.66 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
2 | Thilda Ström | 2003 | 369 | 33.51 | 1:16.76 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
3 | Senni Mattila | 2003 | 368 | 34.68 | 1:16.81 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Tinja Lasonen | 2004 | 324 | 36.58 | 1:20.13 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Aino Rantala | 2004 | 289 | 37.61 | 1:23.22 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Elin Andersson | 2003 | 285 | 38.41 | 1:23.70 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
7 | Amanda Viksten | 2004 | 269 | 40.18 | 1:25.30 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
8 | Geshin Zarei | 2003 | 258 | 37.99 | 1:26.49 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
9 | Izabelle Lindberg | 2003 | 254 | 39.90 | 1:26.95 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
10 | Ingrid Franks | 2003 | 254 | 38.58 | 1:26.97 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
11 | Emelie Bergvall | 2003 | 240 | 40.07 | 1:28.56 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
12 | Dina Larsson | 2004 | 234 | 40.66 | 1:29.30 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
13 | Celina Hoffner | 2004 | 230 | 43.23 | 1:29.86 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
14 | Louise Blomqvist | 2004 | 207 | 40.69 | 1:33.06 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
15 | Nicole Valeskog | 2004 | 196 | 39.19 | 1:34.72 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
16 | Filippa Bolling | 2004 | 195 | 40.53 | 1:34.93 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
17 | Heinä Tanskanen | 2003 | 188 | 44.05 | 1:36.06 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Emilia Forsberg | 2003 | 181 | 42.73 | 1:37.31 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
19 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | 180 | 42.90 | 1:37.57 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
20 | Ella Nihtilä | 2004 | 178 | 42.84 | 1:37.83 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
21 | Viktoria Lautmann | 2004 | 163 | 45.29 | 1:40.77 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
22 | Manja Lindell | 2004 | 162 | 45.67 | 1:40.92 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Klara Pettersson | 2004 | 157 | 45.10 | 1:42.04 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
24 | Sofia Högdin | 2004 | 157 | 48.63 | 1:42.14 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
25 | Wilma Lassila | 2004 | 152 | 48.11 | 1:43.04 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
26 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | 147 | 46.00 | 1:44.36 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
27 | Engla Ellbrant | 2004 | 142 | 46.51 | 1:45.43 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
28 | Maja Molund | 2004 | 142 | 49.26 | 1:45.62 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
29 | Jessika Liimatta | 2004 | 139 | 47.27 | 1:46.31 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
30 | Matilda Tukler | 2004 | 139 | 47.95 | 1:46.37 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
31 | Rebecca Duns | 2003 | 138 | 47.16 | 1:46.55 | |||||
IF Åland | ||||||||||
32 | Lena Hachem | 2003 | 135 | 48.13 | 1:47.32 | |||||
IF Åland | ||||||||||
33 | Tilde Lantz | 2004 | 130 | 51.28 | 1:48.59 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
34 | Ella Wallinder | 2003 | 129 | 48.12 | 1:48.90 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
35 | Linnea Bergqvist | 2003 | 123 | 49.94 | 1:50.57 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
36 | Daniela Larsson | 2004 | 122 | 48.38 | 1:50.93 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
37 | Nanna Tynkkynen | 2003 | 104 | 54.63 | 1:56.93 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
38 | Lotta Ruppa | 2003 | 103 | 51.69 | 1:57.48 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
39 | Milja Kaituri | 2003 | 100 | 52.74 | 1:58.54 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
40 | Kajsa Andersson | 2003 | 69 | 1:00.44 | 2:14.09 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
41 | Emelie Måtar | 2004 | 61 | 1:03.36 | 2:20.06 | |||||
IF Åland | ||||||||||
- | My Laverman | 2004 | DSQ | Felaktigt simsätt | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 03 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 09:01 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 03 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 09:14 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 17, 100m Medley/SKU P11, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Marcus Persson Taylor | 2005 | 231 | 38.56 | 1:22.78 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
2 | Sakari Korri | 2005 | 178 | 41.33 | 1:30.25 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
3 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | 177 | 42.92 | 1:30.43 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
4 | Botvid Wiell | 2005 | 164 | 43.08 | 1:32.71 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
5 | Konsta Vainio | 2005 | 156 | 45.68 | 1:34.35 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Danny Simaleza | 2005 | 154 | 43.74 | 1:34.63 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
7 | Markus Brenning | 2005 | 152 | 45.55 | 1:35.01 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
8 | Eero Mäenpää | 2005 | 152 | 44.27 | 1:35.02 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Tuomas Mäkinen | 2005 | 142 | 46.26 | 1:37.30 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
10 | Veeti Valdolin | 2005 | 141 | 45.69 | 1:37.43 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Rasmus Loklint | 2005 | 126 | 46.70 | 1:41.23 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
12 | Daniel Bebenek | 2006 | 122 | 48.78 | 1:42.28 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
13 | Erik Sundström Curstedt | 2005 | 121 | 51.15 | 1:42.61 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
14 | Filip Hallin | 2006 | 120 | 49.35 | 1:42.99 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
15 | Elvin Degerbalkan | 2006 | 111 | 50.09 | 1:45.71 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
16 | Caspian Humble | 2005 | 104 | 51.74 | 1:47.98 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
17 | Joel Korte | 2005 | 94 | 54.86 | 1:51.47 | |||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
18 | Kalle Heinonen | 2006 | 74 | 56.69 | 2:00.68 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Aarni Linderborg | 2005 | 71 | 57.89 | 2:02.54 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Eemeli Arnell | 2005 | 68 | 1:02.98 | 2:04.64 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
21 | Antti Lepola | 2006 | 66 | 1:00.13 | 2:05.71 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
22 | Santeri Holmberg | 2006 | 63 | 59.03 | 2:07.37 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Matias Seppä | 2006 | 55 | 1:03.87 | 2:13.33 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Eero Penttilä | 2006 | DSQ | Felaktig vändning | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Eino Jussinoja | 2006 | DSQ | Felaktigt simsätt fj | ||||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
- | Ferdinand Backman | 2006 | DSQ | Felaktigt simsätt fj | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Frans Sandblom | 2006 | DSQ | Felaktig målg rygg | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Joonas Arponen | 2005 | DSQ | Felaktigt simsätt | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
- | Lauri-pekka Pakomäki | 2006 | DSQ | Felaktig målgång | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 03 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 09:14 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 03 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 09:35 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 18, 100m Medley/SKU F/T11, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Matilda Holmström | 2005 | 312 | 39.90 | 1:25.17 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
2 | Kukka Kangas | 2005 | 284 | 40.34 | 1:27.81 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Minttu Kiili | 2005 | 275 | 41.07 | 1:28.76 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Lisen Myrelid | 2005 | 274 | 40.41 | 1:28.88 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
5 | Ellen Kaituri | 2006 | 270 | 41.61 | 1:29.36 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Louise Franks | 2005 | 268 | 39.83 | 1:29.53 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
7 | Sonila Selimi | 2005 | 262 | 40.88 | 1:30.18 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Julianna Kurkela | 2005 | 257 | 42.48 | 1:30.86 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Joanna Sundqvist | 2005 | 242 | 42.05 | 1:32.70 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
10 | Erika Aronsson | 2005 | 239 | 41.81 | 1:33.07 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
11 | Amanda Björklund | 2006 | 236 | 42.68 | 1:33.48 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
12 | Aino Lepola | 2005 | 210 | 44.99 | 1:37.15 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Ella Thermaenius | 2005 | 209 | 44.48 | 1:37.34 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
14 | Ella Suominen | 2005 | 206 | 45.93 | 1:37.82 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Maura Bergström | 2005 | 200 | 46.52 | 1:38.80 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Kiia Alenius | 2005 | 186 | 46.20 | 1:41.23 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
17 | Sofia Wennerberg | 2005 | 185 | 46.41 | 1:41.27 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
18 | Clara Frykberg | 2005 | 184 | 48.15 | 1:41.47 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
19 | Céline Flöjt | 2005 | 180 | 44.68 | 1:42.18 | |||||
IF Åland | ||||||||||
20 | Isabella Karlsson | 2005 | 179 | 48.07 | 1:42.44 | |||||
IF Åland | ||||||||||
21 | Iida Lindholm | 2005 | 172 | 49.51 | 1:43.89 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
22 | Emilia Rahola | 2006 | 170 | 49.55 | 1:44.16 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
23 | Agnes Gustavsson | 2005 | 169 | 47.48 | 1:44.35 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
24 | Hilla Känkänen | 2006 | 164 | 49.79 | 1:45.39 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
25 | Klara Mattiasson | 2005 | 163 | 51.50 | 1:45.64 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
26 | Kristina Grimbaum | 2005 | 162 | 50.00 | 1:45.89 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
27 | Hilma Wahlström | 2006 | 161 | 51.95 | 1:46.23 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
28 | Tilda Svärd | 2005 | 160 | 50.54 | 1:46.25 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
29 | Wilma Turpeinen | 2006 | 160 | 49.57 | 1:46.46 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
30 | Emma Nieminen | 2005 | 159 | 49.07 | 1:46.52 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
31 | Malva Molund | 2006 | 152 | 50.78 | 1:48.13 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
32 | Eerika Kivistö | 2006 | 152 | 51.16 | 1:48.27 | |||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
33 | Smilla Fredriksson | 2005 | 151 | 51.76 | 1:48.53 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
34 | Deniz Degerbalkan | 2006 | 149 | 49.88 | 1:48.88 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
35 | Vilja Pusa | 2005 | 147 | 49.92 | 1:49.32 | |||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
36 | Moona Kaituri | 2005 | 144 | 49.41 | 1:50.13 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
37 | Wilma Hammargren | 2005 | 141 | 52.25 | 1:50.89 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
38 | Vea Victoria Ramsten | 2005 | 140 | 53.22 | 1:51.25 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
39 | Aino Kurki | 2005 | 139 | 51.82 | 1:51.37 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
40 | Tuva Lundberg | 2006 | 138 | 49.23 | 1:51.68 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
41 | Ida Lindqvist | 2005 | 133 | 53.51 | 1:53.09 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
42 | Amanda Lindberg | 2006 | 125 | 55.08 | 1:55.50 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
43 | Kata Koskinen | 2005 | 119 | 57.86 | 1:57.54 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
44 | Emilia Pakkanen | 2006 | 116 | 56.00 | 1:58.25 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
45 | Kaisla Korvonen | 2006 | 111 | 56.78 | 2:00.29 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
46 | Zara Cathrina Rintala | 2006 | 109 | 57.21 | 2:01.04 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
47 | Fia Meltovaara | 2006 | 108 | 56.62 | 2:01.15 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
48 | Piitu Perkola | 2006 | 104 | 59.66 | 2:02.82 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
49 | Eevi Tolvanen | 2006 | 94 | 57.98 | 2:06.99 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
50 | Oona Kuusela | 2006 | 70 | 1:07.16 | 2:20.42 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Clara Westerdahl | 2005 | DSQ | Felaktigt simsätt fj | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Ebba Rosander | 2005 | DSQ | Felaktig start | ||||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
- | Eveliina Laine | 2005 | DSQ | Felaktigt simsätt fj | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
- | Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | DSQ | Felaktigt simsätt fj | ||||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
- | Maija Mäenpää | 2005 | DSQ | Felaktigt simsätt fj | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Tiitu Koskinen | 2005 | DSQ | Felaktig vändning 50 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Tilda Aaltonen | 2006 | DSQ | Felaktig vändning 75 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 03 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 09:35 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 03 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 09:43 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 19, 50m Ryggsim/SU P9, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Joel Hogg | 2007 | 107 | 47.66 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
2 | Jan Danovskij | 2007 | 102 | 48.44 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
3 | Filip Bjällås | 2007 | 96 | 49.33 | ||||||
Upplands-Bro Simsällskap | ||||||||||
4 | Sixten Ersson | 2007 | 87 | 50.99 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
5 | Niklas Tikkanen | 2007 | 81 | 52.26 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Joel Sulonen | 2007 | 46 | 1:03.10 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Valtteri Ojala | 2007 | 43 | 1:04.51 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 03 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 09:43 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 03 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 09:43 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 20, 50m Ryggsim/SU F/T9, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Aino Laine | 2007 | 188 | 44.90 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Erin Heinikangas | 2007 | 130 | 50.69 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
3 | Inka Ailanen | 2007 | 105 | 54.43 | ||||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
4 | Elsa Joseph | 2007 | 83 | 58.87 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Kerttu Rantanen | 2007 | 83 | 58.87 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Helka Känkänen | 2008 | 83 | 58.88 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
7 | Iida Pennanen | 2008 | 77 | 1:00.50 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Iiris Myllymäki | 2008 | 60 | 1:05.57 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Amanda Ruusuvaara | 2008 | 59 | 1:05.87 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
10 | Viiu Levola | 2008 | 48 | 1:10.86 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Alicia Granholm | 2007 | 44 | 1:12.82 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 03 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 09:43 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 03 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 10:14 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 21, 100m Ryggsim/SU P13, Finaler 12 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Erik Åstrand | 2003 | 322 | 34.25 | 1:11.38 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
2 | Gustav Ahlqvist | 2003 | 284 | 35.97 | 1:14.42 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
3 | Pavel Pankratov | 2004 | 266 | 37.16 | 1:16.09 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Isac Rune | 2003 | 242 | 38.38 | 1:18.52 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
5 | Isac Persson Taylor | 2003 | 231 | 39.06 | 1:19.77 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
6 | Liam Gabrielsson | 2003 | 225 | 40.17 | 1:20.41 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
7 | Lassi Niemi | 2004 | 223 | 39.16 | 1:20.73 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Simon Lörinc | 2003 | 217 | 40.62 | 1:21.46 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
9 | Roope Ollikainen | 2004 | 216 | 39.23 | 1:21.61 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Tor Stein | 2003 | 215 | 40.74 | 1:21.66 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
11 | Arttu Mäenpää | 2003 | 204 | 40.91 | 1:23.16 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Fredrick Grundin | 2003 | 192 | 42.41 | 1:24.83 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
13 | David Alonso | 2003 | 191 | 41.90 | 1:25.05 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
14 | Miro Birkstedt | 2004 | 183 | 42.39 | 1:26.24 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Filip Novacic | 2003 | 173 | 42.31 | 1:27.87 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
16 | Akseli Kotti | 2004 | 164 | 44.31 | 1:29.36 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
17 | Petteri Lepola | 2003 | 162 | 42.25 | 1:29.75 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
18 | Lukas Höglund | 2004 | 162 | 43.72 | 1:29.77 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
19 | Akseli Soini | 2004 | 161 | 43.73 | 1:29.90 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
20 | Samuel Nilsson | 2003 | 150 | 45.43 | 1:32.06 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
21 | Elias Laine | 2003 | 145 | 45.42 | 1:33.14 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
22 | Eerik Rantanen | 2004 | 143 | 45.35 | 1:33.61 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
23 | Joona Saloniemi | 2004 | 141 | 46.68 | 1:34.02 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
24 | Albin Kappling | 2003 | 141 | 46.39 | 1:34.08 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
25 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 140 | 46.06 | 1:34.20 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
26 | Jeremia Varonen | 2004 | 139 | 48.12 | 1:34.55 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
27 | Jousef Hanna | 2003 | 136 | 46.95 | 1:35.27 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
28 | Dimitris Ladis | 2003 | 135 | 45.89 | 1:35.37 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
29 | Miko Muuri | 2004 | 130 | 47.06 | 1:36.68 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
29 | Samuel Delvenne | 2003 | 130 | 46.84 | 1:36.68 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
31 | Joel Fischer | 2003 | 120 | 48.08 | 1:39.21 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
32 | Alexander Mattsson | 2003 | 120 | 49.73 | 1:39.30 | |||||
IF Åland | ||||||||||
33 | Rasmus Rekola | 2004 | 107 | 50.20 | 1:42.98 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
34 | Rasmus Kalvik | 2004 | 106 | 51.08 | 1:43.34 | |||||
IF Åland | ||||||||||
35 | Elliot Hans Åke Blomberg | 2003 | 101 | 52.02 | 1:45.02 | |||||
IF Åland | ||||||||||
36 | Casper Leo | 2004 | 95 | 52.50 | 1:47.26 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
37 | Philip Rosenholm | 2004 | 86 | 51.81 | 1:50.95 | |||||
IF Åland | ||||||||||
38 | Aaron Aaltonen | 2004 | 72 | 55.86 | 1:57.79 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Axel von Goës | 2002 | 38.53 | 1:18.10 | EXTRA | |||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Karl Lingham | 2002 | 38.89 | 1:20.31 | EXTRA | |||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Leevi Rouhiainen | 2002 | 42.58 | 1:27.67 | EXTRA | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Hugo Westholm | 2004 | DSQ | Felaktig vändning 75 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Lauri Huhtasalo | 2004 | DSQ | Felaktig vändning 75 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Miro Rantala | 2004 | DSQ | Felaktig vändning 75 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Nicholas Bergvall | 2004 | DSQ | Felaktig målgång | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Onni Mäkimartti | 2004 | DSQ | Felaktigt simsätt | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Oskar Andersson | 2003 | DSQ | Felaktig start | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
- | Rasmus Rauhala | 2004 | DSQ | Felaktig vändning 75 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
- | Samuel Salminen | 2003 | DSQ | Felaktig vändning 75 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Simon Seel | 2003 | DSQ | Felaktig ryggvändn | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Tatu Kunttila | 2003 | DSQ | Felaktig ryggvändn | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Veeti Lettosunti | 2004 | DSQ | Felaktigt simsätt | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 03 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 10:14 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 03 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 10:36 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 22, 100m Ryggsim/SU F/T13, Finaler 12 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Senni Mattila | 2003 | 470 | 34.36 | 1:11.05 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Tinja Lasonen | 2004 | 391 | 36.91 | 1:15.53 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Jennie Ewerbring | 2003 | 376 | 38.45 | 1:16.54 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
4 | Vera Hermansson | 2003 | 356 | 37.51 | 1:17.90 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
5 | Thilda Ström | 2003 | 343 | 37.75 | 1:18.92 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
6 | Izabelle Lindberg | 2003 | 329 | 37.69 | 1:19.98 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
7 | Dina Larsson | 2004 | 318 | 38.88 | 1:20.93 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
8 | Elin Andersson | 2003 | 316 | 39.51 | 1:21.06 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
9 | Amanda Viksten | 2004 | 313 | 40.85 | 1:21.35 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
10 | Aino Rantala | 2004 | 311 | 39.87 | 1:21.55 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Nicole Valeskog | 2004 | 304 | 40.27 | 1:22.17 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
12 | Sini Salmi | 2004 | 299 | 40.67 | 1:22.57 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
13 | Geshin Zarei | 2003 | 282 | 40.57 | 1:24.26 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
14 | Emilia Forsberg | 2003 | 275 | 40.78 | 1:24.90 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
15 | Heinä Tanskanen | 2003 | 267 | 41.85 | 1:25.80 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Linnea Bergqvist | 2003 | 261 | 40.36 | 1:26.44 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
17 | Linnea Ström | 2003 | 260 | 42.40 | 1:26.48 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
18 | Ella Nihtilä | 2004 | 259 | 41.42 | 1:26.61 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | 255 | 42.27 | 1:27.15 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
20 | Sofia Högdin | 2004 | 245 | 44.02 | 1:28.24 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
21 | Viktoria Lautmann | 2004 | 239 | 44.44 | 1:28.97 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
22 | Celina Hoffner | 2004 | 238 | 45.10 | 1:29.18 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
23 | Manja Lindell | 2004 | 229 | 44.50 | 1:30.23 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
24 | Filippa Bolling | 2004 | 227 | 44.39 | 1:30.58 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
25 | Emma Sommar | 2004 | 226 | 43.90 | 1:30.63 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
26 | Irma Malmström | 2004 | 226 | 43.58 | 1:30.65 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
27 | Emelie Bergvall | 2003 | 223 | 44.97 | 1:31.09 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
28 | My Laverman | 2004 | 220 | 44.40 | 1:31.42 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Maja Molund | 2004 | 219 | 45.16 | 1:31.57 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
30 | Engla Ellbrant | 2004 | 218 | 44.87 | 1:31.72 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
31 | Matilda Tukler | 2004 | 217 | 45.04 | 1:31.94 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
32 | Ulla Haarala | 2004 | 215 | 45.73 | 1:32.24 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
33 | Malva Morell | 2004 | 212 | 45.41 | 1:32.61 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
34 | Daniela Larsson | 2004 | 207 | 45.30 | 1:33.30 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
35 | Wilma Lassila | 2004 | 206 | 45.45 | 1:33.59 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
36 | Maja Lingham | 2004 | 203 | 46.19 | 1:33.93 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
37 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | 202 | 46.49 | 1:34.15 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
38 | Venla Salminen | 2004 | 201 | 47.05 | 1:34.33 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
39 | Jessika Liimatta | 2004 | 199 | 45.78 | 1:34.60 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
40 | Klara Pettersson | 2004 | 199 | 46.70 | 1:34.67 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
41 | Ella Wallinder | 2003 | 196 | 46.48 | 1:35.09 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
42 | Alice Davies | 2004 | 194 | 45.67 | 1:35.36 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
43 | Milla Järvenpää | 2004 | 191 | 45.83 | 1:35.94 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
44 | Ilona Arvilommi | 2003 | 187 | 47.88 | 1:36.61 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
45 | Odelia Oinas | 2003 | 177 | 48.03 | 1:38.42 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
46 | Matilda Schibbye | 2004 | 176 | 48.39 | 1:38.57 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
47 | Saga Mattsson | 2004 | 172 | 48.21 | 1:39.34 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
48 | Lotta Ruppa | 2003 | 171 | 48.93 | 1:39.47 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
49 | Rebecca Duns | 2003 | 169 | 48.60 | 1:39.85 | |||||
IF Åland | ||||||||||
50 | Kajsa Andersson | 2003 | 169 | 48.32 | 1:39.89 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
51 | Olivia Tramontana | 2004 | 167 | 48.57 | 1:40.35 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
52 | Milja Kaituri | 2003 | 157 | 50.62 | 1:42.46 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
53 | Joanna Hauhia | 2004 | 137 | 51.62 | 1:47.05 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
54 | Nanna Tynkkynen | 2003 | 127 | 54.27 | 1:49.86 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
55 | Clara Taberman | 2004 | 125 | 55.36 | 1:50.58 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
56 | Rebecka Hedbeck | 2004 | 121 | 54.05 | 1:51.54 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
57 | Hilla Valtonen | 2003 | 115 | 52.78 | 1:53.43 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
58 | Isabelle Flinck | 2003 | 115 | 56.27 | 1:53.67 | |||||
IF Åland | ||||||||||
59 | Emelie Måtar | 2004 | 112 | 57.46 | 1:54.44 | |||||
IF Åland | ||||||||||
60 | Rakel Ronimus | 2004 | 98 | 57.39 | 1:59.76 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Stella Alin | 2002 | 38.66 | 1:21.02 | EXTRA | |||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Lena Hachem | 2003 | DSQ | Felaktig vändning 75 | ||||||
IF Åland | ||||||||||
- | Louise Blomqvist | 2004 | DSQ | Felaktig vändning 25 | ||||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
- | Mariel Kastu | 2003 | DSQ | Felaktig vändning 75 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Sara Virtanen | 2004 | DSQ | Felaktig vändning 50 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Tilde Lantz | 2004 | DSQ | Felaktig vändning 75 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
- | Torun Öström | 2004 | DSQ | Felaktig vändning 50 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 03 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 10:36 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 03 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 11:01 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 23, 100m Frisim/VU P11, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Marcus Persson Taylor | 2005 | 233 | 34.29 | 1:13.04 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
2 | Sakari Korri | 2005 | 203 | 35.50 | 1:16.45 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
3 | Danny Simaleza | 2005 | 179 | 36.58 | 1:19.78 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
4 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | 159 | 41.56 | 1:23.04 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
5 | Markus Brenning | 2005 | 151 | 39.45 | 1:24.36 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
6 | Botvid Wiell | 2005 | 146 | 40.07 | 1:25.27 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
7 | Eero Mäenpää | 2005 | 144 | 40.85 | 1:25.81 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Rasmus Loklint | 2005 | 139 | 41.12 | 1:26.72 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
9 | Erik Sundström Curstedt | 2005 | 124 | 42.27 | 1:30.10 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
10 | Daniel Bebenek | 2006 | 123 | 43.15 | 1:30.30 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
11 | Filip Hallin | 2006 | 118 | 44.01 | 1:31.66 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
12 | Veeti Valdolin | 2005 | 118 | 43.91 | 1:31.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Lauri-pekka Pakomäki | 2006 | 107 | 46.28 | 1:34.53 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Joonas Arponen | 2005 | 106 | 45.49 | 1:34.89 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
15 | Tuomas Mäkinen | 2005 | 104 | 44.31 | 1:35.67 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
16 | Elvin Degerbalkan | 2006 | 97 | 47.11 | 1:37.96 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
17 | Caspian Humble | 2005 | 95 | 47.23 | 1:38.57 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
18 | Joel Korte | 2005 | 90 | 45.49 | 1:40.29 | |||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
19 | Eino Jussinoja | 2006 | 90 | 47.05 | 1:40.32 | |||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
20 | Ravi Parekh | 2005 | 89 | 47.14 | 1:40.70 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
21 | Ferdinand Backman | 2006 | 86 | 48.66 | 1:41.88 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
22 | Kalle Heinonen | 2006 | 84 | 45.87 | 1:42.56 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
23 | Onni Yrjälä | 2006 | 83 | 46.30 | 1:43.17 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
24 | Aarni Linderborg | 2005 | 79 | 49.00 | 1:44.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
25 | Eemeli Arnell | 2005 | 78 | 47.65 | 1:45.03 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
26 | Eero Penttilä | 2006 | 69 | 51.27 | 1:49.35 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
27 | Viljami Vaahensalo | 2005 | 67 | 51.79 | 1:50.85 | |||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
28 | Santeri Holmberg | 2006 | 64 | 53.31 | 1:52.27 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Matias Seppä | 2006 | 60 | 51.38 | 1:54.79 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
30 | Frans Sandblom | 2006 | 60 | 54.31 | 1:55.04 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
31 | Antti Lepola | 2006 | 52 | 52.92 | 2:00.26 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
32 | Vili Niemi | 2006 | 42 | 1:00.53 | 2:09.70 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
33 | Julius Juolasmaa | 2006 | 37 | 1:00.93 | 2:14.59 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
34 | Elmo Mäkimartti | 2006 | 35 | 1:03.70 | 2:17.12 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 03 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 11:01 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 03 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 11:21 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 24, 100m Frisim/VU F/T11, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Matilda Holmström | 2005 | 301 | 35.60 | 1:16.15 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
2 | Joanna Sundqvist | 2005 | 292 | 36.77 | 1:16.85 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
3 | Sonila Selimi | 2005 | 292 | 35.94 | 1:16.89 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Minttu Kiili | 2005 | 281 | 35.96 | 1:17.87 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Louise Franks | 2005 | 279 | 35.89 | 1:18.07 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
6 | Ellen Kaituri | 2006 | 261 | 37.35 | 1:19.80 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Ella Suominen | 2005 | 260 | 37.14 | 1:19.91 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Kukka Kangas | 2005 | 257 | 38.16 | 1:20.21 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Julianna Kurkela | 2005 | 243 | 37.93 | 1:21.77 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Lisen Myrelid | 2005 | 240 | 38.85 | 1:22.10 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
11 | Tiitu Koskinen | 2005 | 237 | 39.14 | 1:22.43 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Kiia Alenius | 2005 | 213 | 40.30 | 1:25.43 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Erika Aronsson | 2005 | 209 | 40.39 | 1:25.92 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
14 | Aino Lepola | 2005 | 208 | 40.45 | 1:26.16 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Clara Frykberg | 2005 | 207 | 39.94 | 1:26.17 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
16 | Amanda Björklund | 2006 | 206 | 41.03 | 1:26.31 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
17 | Maura Bergström | 2005 | 201 | 41.32 | 1:27.03 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Hilla Känkänen | 2006 | 192 | 41.46 | 1:28.42 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
19 | Sofia Wennerberg | 2005 | 187 | 42.64 | 1:29.17 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
20 | Iida Lindholm | 2005 | 186 | 42.27 | 1:29.36 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
21 | Isabella Karlsson | 2005 | 186 | 41.15 | 1:29.43 | |||||
IF Åland | ||||||||||
22 | Kata Koskinen | 2005 | 175 | 43.11 | 1:31.12 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Céline Flöjt | 2005 | 172 | 42.20 | 1:31.70 | |||||
IF Åland | ||||||||||
24 | Hilma Wahlström | 2006 | 171 | 43.69 | 1:31.86 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
25 | Emilia Rahola | 2006 | 168 | 42.28 | 1:32.48 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
26 | Agnes Gustavsson | 2005 | 167 | 42.90 | 1:32.72 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
26 | Tilda Svärd | 2005 | 167 | 42.36 | 1:32.72 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
28 | Vea Victoria Ramsten | 2005 | 166 | 44.52 | 1:32.82 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
29 | Clara Westerdahl | 2005 | 164 | 43.19 | 1:33.25 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
30 | Vilja Pusa | 2005 | 157 | 42.87 | 1:34.53 | |||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
31 | Emma Nieminen | 2005 | 156 | 43.70 | 1:34.84 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
32 | Wilma Turpeinen | 2006 | 151 | 45.11 | 1:35.74 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
33 | Klara Mattiasson | 2005 | 151 | 44.44 | 1:35.87 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
34 | Eveliina Laine | 2005 | 149 | 43.37 | 1:36.28 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
35 | Kristina Grimbaum | 2005 | 141 | 46.27 | 1:37.89 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
36 | Wilma Hammargren | 2005 | 141 | 45.69 | 1:38.11 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
37 | Tilda Aaltonen | 2006 | 138 | 46.13 | 1:38.78 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
38 | Lovis Lång | 2005 | 138 | 45.10 | 1:38.80 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
39 | Eerika Kivistö | 2006 | 136 | 48.67 | 1:39.24 | |||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
40 | Ebba Rosander | 2005 | 130 | 46.81 | 1:40.67 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
41 | Malva Molund | 2006 | 129 | 47.63 | 1:40.97 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
42 | Aino Kurki | 2005 | 129 | 45.50 | 1:41.08 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
43 | Fia Meltovaara | 2006 | 127 | 49.42 | 1:41.51 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
44 | Ida Lindqvist | 2005 | 123 | 48.45 | 1:42.47 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
45 | Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | 122 | 45.23 | 1:42.77 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
46 | Deniz Degerbalkan | 2006 | 121 | 46.73 | 1:43.21 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
47 | Amanda Lindberg | 2006 | 114 | 50.11 | 1:45.31 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
48 | Smilla Fredriksson | 2005 | 112 | 48.36 | 1:45.73 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
49 | Piitu Perkola | 2006 | 111 | 49.64 | 1:46.19 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
50 | Moona Kaituri | 2005 | 110 | 49.03 | 1:46.54 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
51 | Olivia Punga | 2005 | 108 | 49.46 | 1:47.17 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
52 | Zara Cathrina Rintala | 2006 | 108 | 49.55 | 1:47.20 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
53 | Tuva Lundberg | 2006 | 107 | 48.77 | 1:47.29 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
54 | Sara Sirviö | 2006 | 102 | 50.50 | 1:49.32 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
55 | Maikki Hämäläinen | 2006 | 100 | 50.89 | 1:50.04 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
56 | Kiana Miettinen | 2006 | 99 | 49.83 | 1:50.22 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
57 | Cecilia Rönnlund | 2006 | 97 | 50.76 | 1:50.84 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
58 | Maija Mäenpää | 2005 | 92 | 53.69 | 1:52.98 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
59 | Emilia Pakkanen | 2006 | 89 | 52.09 | 1:54.25 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
60 | Kaisla Korvonen | 2006 | 87 | 50.33 | 1:54.98 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
61 | Gabriella Vesterkvist | 2006 | 86 | 51.78 | 1:55.35 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
62 | Elsa Koskinen | 2006 | 69 | 56.48 | 2:04.50 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
63 | Eevi Tolvanen | 2006 | 68 | 57.67 | 2:05.05 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
64 | Oona Kuusela | 2006 | 56 | 1:00.10 | 2:13.47 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
65 | Aino Norrdal | 2006 | 41 | 1:09.39 | 2:28.18 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
- | Sanni Virtanen | 2006 | DSQ | Felaktig vändning | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 03 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 11:21 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 03 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 12:08 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 25, 4X100m Frisim/VUV P13, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | Tid | Status | ||
Förening | ||||||||||
1 | TÄBY SIM herrar 1 [2003] | 2003 | 318 | 4:28.43 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
Erik Åstrand | 2003 | 30.47 | 1:04.84 | 1:04.84 | ||||||
Isac Persson Taylor | 2003 | 31.35 | 1:07.21 | 2:12.05 | ||||||
Simon Lörinc | 2003 | 32.71 | 1:08.79 | 3:20.84 | ||||||
Tor Stein | 2003 | 32.48 | 1:07.59 | 4:28.43 | ||||||
2 | TÄBY SIM herrar 2 [2003] | 2003 | 278 | 4:40.94 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
Isac Rune | 2003 | 33.98 | 1:10.51 | 1:10.51 | ||||||
Hugo Westholm | 2004 | 33.41 | 1:10.58 | 2:21.09 | ||||||
David Alonso | 2003 | 34.21 | 1:11.83 | 3:32.92 | ||||||
Gustav Ahlqvist | 2003 | 31.60 | 1:08.02 | 4:40.94 | ||||||
3 | TaTU Jääkarhut | 2003 | 268 | 4:44.48 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Lassi Niemi | 2004 | 31.97 | 1:08.07 | 1:08.07 | ||||||
Akseli Kotti | 2004 | 35.45 | 1:16.08 | 2:24.15 | ||||||
Niilo Kilpeläinen | 2004 | 36.28 | 1:16.55 | 3:40.70 | ||||||
Pavel Pankratov | 2004 | 30.12 | 1:03.78 | 4:44.48 | ||||||
4 | TÄBY SIM herrar 3 [2003] | 2003 | 250 | 4:51.10 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
Liam Gabrielsson | 2003 | 34.81 | 1:11.95 | 1:11.95 | ||||||
Albin Kappling | 2003 | 35.88 | 1:14.95 | 2:26.90 | ||||||
Dimitris Ladis | 2003 | 33.06 | 1:11.83 | 3:38.73 | ||||||
Fredrick Grundin | 2003 | 34.58 | 1:12.37 | 4:51.10 | ||||||
5 | TaTU Jääkarhut 2 | 2003 | 195 | 5:16.35 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Joona Saloniemi | 2004 | 37.67 | 1:20.58 | 1:20.58 | ||||||
Onni Mäkimartti | 2004 | 35.80 | 1:15.78 | 2:36.36 | ||||||
Petteri Lepola | 2003 | 38.10 | 1:22.80 | 3:59.16 | ||||||
Miro Birkstedt | 2004 | 36.18 | 1:17.19 | 5:16.35 | ||||||
6 | UPSALA S herrar [2003]1 | 2003 | 182 | 5:23.74 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
Oskar Andersson | 2003 | 35.67 | 1:15.98 | 1:15.98 | ||||||
Filip Hallin | 2006 | 39.82 | 1:23.46 | 2:39.44 | ||||||
Samuel Delvenne | 2003 | 37.74 | 1:21.37 | 4:00.81 | ||||||
Lukas Höglund | 2004 | 38.99 | 1:22.93 | 5:23.74 | ||||||
7 | PUS miehet [2003] | 2003 | 162 | 5:35.95 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Lauri Huhtasalo | 2004 | 35.27 | 1:13.76 | 1:13.76 | ||||||
Miro Rantala | 2004 | 46.06 | 1:38.20 | 2:51.96 | ||||||
Veeti Lettosunti | 2004 | 42.31 | 1:32.42 | 4:24.38 | ||||||
Roope Ollikainen | 2004 | 34.66 | 1:11.57 | 5:35.95 | ||||||
8 | UiKaa Pojat MERJ | 2003 | 162 | 5:36.23 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
Miko Muuri | 2004 | 39.00 | 1:25.21 | 1:25.21 | ||||||
Eerik Rantanen | 2004 | 38.19 | 1:22.69 | 2:47.90 | ||||||
Rasmus Rauhala | 2004 | 39.94 | 1:26.51 | 4:14.41 | ||||||
Jeremia Varonen | 2004 | 39.83 | 1:21.82 | 5:36.23 | ||||||
9 | IFÅ herrar [2003] | 2003 | 151 | 5:44.12 | ||||||
IF Åland | ||||||||||
Rasmus Kalvik | 2004 | 38.19 | 1:20.76 | 1:20.76 | ||||||
Alexander Mattsson | 2003 | 43.01 | 1:26.43 | 2:47.19 | ||||||
Elliot Hans Åke Blomberg | 2003 | 38.58 | 1:25.11 | 4:12.30 | ||||||
Philip Rosenholm | 2004 | 43.50 | 1:31.82 | 5:44.12 | ||||||
10 | ÅSK Rollo 2 | 2003 | 120 | 6:12.14 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Samuel Salminen | 2003 | 41.88 | 1:33.53 | 1:33.53 | ||||||
Casper Leo | 2004 | 42.12 | 1:29.88 | 3:03.41 | ||||||
Aaron Aaltonen | 2004 | 45.20 | 1:44.53 | 4:47.94 | ||||||
Eero Mäenpää | 2005 | 39.08 | 1:24.20 | 6:12.14 | ||||||
- | TÄBY SIM herrar 4 [2003] | 2003 | DSQ | Överväxling | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
Samuel Nilsson | 2003 | 38.83 | 1:20.47 | 1:20.47 | ||||||
- | ÅSK Rollo 1 | 2003 | DSQ | Överväxling | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Rasmus Rekola | 2004 | 37.96 | 1:19.22 | 1:19.22 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 03 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 12:08 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 03 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 12:05 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 26, 4X100m Frisim/VUV F/T13, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | Tid | Status | ||
Förening | ||||||||||
1 | TÄBY SIM damer 1 [2003] | 2003 | 445 | 4:32.68 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
Elin Andersson | 2003 | 32.90 | 1:09.92 | 1:09.92 | ||||||
Izabelle Lindberg | 2003 | 33.15 | 1:10.31 | 2:20.23 | ||||||
Thilda Ström | 2003 | 31.48 | 1:07.54 | 3:27.77 | ||||||
Jennie Ewerbring | 2003 | 30.78 | 1:04.91 | 4:32.68 | ||||||
2 | TÄBY SIM damer 2 [2003] | 2003 | 370 | 4:50.16 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
Ingrid Franks | 2003 | 32.83 | 1:11.13 | 1:11.13 | ||||||
Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | 33.76 | 1:13.04 | 2:24.17 | ||||||
Nicole Valeskog | 2004 | 33.75 | 1:11.32 | 3:35.49 | ||||||
Filippa Bolling | 2004 | 35.21 | 1:14.67 | 4:50.16 | ||||||
3 | UPSALA S damer [2003]1 | 2003 | 359 | 4:52.97 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
Vera Hermansson | 2003 | 33.90 | 1:11.95 | 1:11.95 | ||||||
Geshin Zarei | 2003 | 34.41 | 1:13.35 | 2:25.30 | ||||||
Amanda Viksten | 2004 | 35.18 | 1:14.73 | 3:40.03 | ||||||
Sofia Högdin | 2004 | 34.89 | 1:12.94 | 4:52.97 | ||||||
4 | ÅSK Rollo 1 | 2003 | 338 | 4:58.81 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Manja Lindell | 2004 | 35.66 | 1:14.82 | 1:14.82 | ||||||
Ella Nihtilä | 2004 | 36.34 | 1:18.43 | 2:33.25 | ||||||
Heinä Tanskanen | 2003 | 35.34 | 1:16.71 | 3:49.96 | ||||||
Aino Rantala | 2004 | 31.93 | 1:08.85 | 4:58.81 | ||||||
5 | UPSALA S damer [2003]2 | 2003 | 305 | 5:09.35 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
Celina Hoffner | 2004 | 35.17 | 1:13.60 | 1:13.60 | ||||||
Malva Morell | 2004 | 37.00 | 1:17.62 | 2:31.22 | ||||||
Linnea Bergqvist | 2003 | 36.93 | 1:19.44 | 3:50.66 | ||||||
Tilde Lantz | 2004 | 36.63 | 1:18.69 | 5:09.35 | ||||||
6 | TÄBY SIM damer 3 (2003) | 2003 | 297 | 5:12.05 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
Dina Larsson | 2004 | 36.16 | 1:17.94 | 1:17.94 | ||||||
Emelie Bergvall | 2003 | 36.40 | 1:17.22 | 2:35.16 | ||||||
Emilia Forsberg | 2003 | 34.49 | 1:16.02 | 3:51.18 | ||||||
Engla Ellbrant | 2004 | 38.13 | 1:20.87 | 5:12.05 | ||||||
7 | ÅSK Rollo 2 | 2003 | 264 | 5:24.65 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
My Laverman | 2004 | 37.96 | 1:21.52 | 1:21.52 | ||||||
Ilona Arvilommi | 2003 | 40.37 | 1:21.93 | 2:43.45 | ||||||
Julianna Kurkela | 2005 | 37.83 | 1:23.15 | 4:06.60 | ||||||
Sonila Selimi | 2005 | 35.96 | 1:18.05 | 5:24.65 | ||||||
8 | UiKaa Tytöt MVSM | 2003 | 259 | 5:26.60 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
Milla Järvenpää | 2004 | 37.60 | 1:18.85 | 1:18.85 | ||||||
Venla Salminen | 2004 | 37.78 | 1:23.26 | 2:42.11 | ||||||
Ulla Haarala | 2004 | 40.68 | 1:24.91 | 4:07.02 | ||||||
Sini Salmi | 2004 | 38.41 | 1:19.58 | 5:26.60 | ||||||
9 | UPSALA S damer [2003]3 | 2003 | 255 | 5:28.40 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
Matilda Tukler | 2004 | 38.08 | 1:19.35 | 1:19.35 | ||||||
Maja Molund | 2004 | 38.80 | 1:22.97 | 2:42.32 | ||||||
Viktoria Lautmann | 2004 | 38.57 | 1:20.47 | 4:02.79 | ||||||
Klara Pettersson | 2004 | 39.79 | 1:25.61 | 5:28.40 | ||||||
10 | TÄBY SIM damer 4 (2003) | 2003 | 243 | 5:33.46 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
Emma Sommar | 2004 | 38.78 | 1:23.63 | 1:23.63 | ||||||
Maja Lingham | 2004 | 39.76 | 1:25.35 | 2:48.98 | ||||||
Irma Malmström | 2004 | 39.71 | 1:23.46 | 4:12.44 | ||||||
Alice Davies | 2004 | 37.48 | 1:21.02 | 5:33.46 | ||||||
11 | TaTU Jääkarhut | 2003 | 243 | 5:33.81 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Jessika Liimatta | 2004 | 36.83 | 1:19.62 | 1:19.62 | ||||||
Wilma Lassila | 2004 | 38.05 | 1:18.95 | 2:38.57 | ||||||
Lotta Ruppa | 2003 | 39.84 | 1:26.44 | 4:05.01 | ||||||
Nanna Tynkkynen | 2003 | 41.10 | 1:28.80 | 5:33.81 | ||||||
12 | TÄBY SIM damer 5 [2003] | 2003 | 219 | 5:45.50 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
Kore Danaë Plunkett | 2003 | 37.64 | 1:18.71 | 1:18.71 | ||||||
Matilda Schibbye | 2004 | 40.90 | 1:28.92 | 2:47.63 | ||||||
Saga Mattsson | 2004 | 42.23 | 1:28.79 | 4:16.42 | ||||||
Torun Öström | 2004 | 42.97 | 1:29.08 | 5:45.50 | ||||||
13 | UiKaa Tytöt OMLU | 2003 | 198 | 5:57.25 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
Milja Kaituri | 2003 | 40.28 | 1:23.93 | 1:23.93 | ||||||
Odelia Oinas | 2003 | 39.84 | 1:24.86 | 2:48.79 | ||||||
Moona Kaituri | 2005 | 48.11 | 1:44.13 | 4:32.92 | ||||||
Linnea Ström | 2003 | 39.72 | 1:24.33 | 5:57.25 | ||||||
14 | ÅSK Rollo 3 | 2003 | 181 | 6:07.83 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Kukka Kangas | 2005 | 38.58 | 1:21.43 | 1:21.43 | ||||||
Joanna Hauhia | 2004 | 43.82 | 1:37.25 | 2:58.68 | ||||||
Mariel Kastu | 2003 | 49.14 | 1:48.84 | 4:47.52 | ||||||
Minttu Kiili | 2005 | 37.42 | 1:20.31 | 6:07.83 | ||||||
- | IFÅ damer [2003] | 2003 | DSQ | Armband | ||||||
IF Åland | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 03 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 12:05 |