Resultater for DM-L/DJM-L og Danish Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 07 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 1, 200m Medley Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 2:02.26 2003-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Svendsen (1990) 2:07.79 2007-07-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Morten Klarskov | 1992 | 795 | 26.49 | 59.18 | 1:36.56 | 2:06.51 | Dansk Rekord - Junior | ||
Albertslund IF | ||||||||||
2 | Chris Christensen | 1988 | 789 | 27.96 | 59.38 | 1:35.87 | 2:06.86 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Mads Jensen | 1991 | 763 | 26.95 | 59.37 | 1:37.53 | 2:08.26 | Deltager ikke i finalen | ||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Carstensen | 1978 | 754 | 27.69 | 1:01.72 | 1:38.30 | 2:08.80 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Tobias Urban Hansen | 1987 | 751 | 26.49 | 57.93 | 1:37.50 | 2:08.96 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Daniel Skaaning | 1993 | 745 | 26.99 | 59.70 | 1:38.63 | 2:09.28 | Deltager ikke i finalen | ||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 724 | 28.43 | 1:02.97 | 1:40.65 | 2:10.53 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Karsten Schütt | 1991 | 719 | 27.96 | 1:02.21 | 1:40.74 | 2:10.84 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Andreas Holkjær | 1990 | 715 | 27.44 | 1:02.29 | 1:40.64 | 2:11.10 | Deltager ikke i finalen | ||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Niklas Hedegaard | 1990 | 713 | 28.32 | 1:01.87 | 1:40.35 | 2:11.19 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Peter Skotte | 1991 | 713 | 27.50 | 1:01.46 | 1:39.91 | 2:11.23 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anders Blume | 1990 | 713 | 27.80 | 1:02.25 | 1:41.51 | 2:11.24 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Andreas Mouritsen | 1992 | 703 | 27.93 | 1:03.00 | 1:40.96 | 2:11.83 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rasmus Dufour | 1993 | 674 | 27.71 | 1:02.81 | 1:41.81 | 2:13.68 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Kenneth Nielsen | 1991 | 661 | 29.13 | 1:05.31 | 1:42.38 | 2:14.58 | Deltager ikke i finalen | ||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Thorbjørn H. Christensen | 1989 | 658 | 28.90 | 1:04.95 | 1:44.10 | 2:14.78 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
17 | Daniel Svendsen | 1990 | 656 | 28.15 | 1:04.14 | 1:42.25 | 2:14.91 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
18 | Viktor B. Bromer | 1993 | 644 | 27.64 | 1:02.23 | 1:44.62 | 2:15.75 | Deltager ikke i finalen | ||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Patrick Hesselberg | 1991 | 636 | 29.50 | 1:03.92 | 1:45.40 | 2:16.34 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
20 | Mikkel Wagner | 1991 | 634 | 29.10 | 1:04.69 | 1:45.64 | 2:16.42 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
21 | Christian Jensen | 1987 | 633 | 28.54 | 1:04.80 | 1:43.79 | 2:16.55 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Anders Møller | 1991 | 623 | 29.34 | 1:03.63 | 1:44.70 | 2:17.24 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
23 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 622 | 29.88 | 1:07.82 | 1:44.92 | 2:17.35 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
24 | Simon Westh | 1990 | 615 | 28.97 | 1:05.60 | 1:44.29 | 2:17.82 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
25 | Martin Mathiesen | 1994 | 615 | 29.87 | 1:04.83 | 1:45.59 | 2:17.86 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
26 | Lars Wermuth | 1993 | 611 | 29.18 | 1:05.74 | 1:46.95 | 2:18.14 | |||
Frem Odense | ||||||||||
27 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 607 | 28.61 | 1:05.97 | 1:44.15 | 2:18.43 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Emil Sainis | 1992 | 606 | 28.84 | 1:05.84 | 1:44.96 | 2:18.53 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
29 | Andreas Ortmann | 1991 | 604 | 28.37 | 1:04.61 | 1:46.66 | 2:18.69 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Martin G. Hansen | 1992 | 602 | 29.52 | 1:06.07 | 1:45.49 | 2:18.83 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Christian Paaske | 1992 | 598 | 28.71 | 1:04.59 | 1:46.08 | 2:19.14 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
32 | Jens Peter Träff | 1988 | 597 | 29.11 | 1:04.30 | 1:46.11 | 2:19.19 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
33 | Sebastian Tracey | 1993 | 593 | 29.03 | 1:06.02 | 1:46.74 | 2:19.51 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Jon Pommersgaard | 1990 | 588 | 28.74 | 1:06.90 | 1:46.58 | 2:19.88 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
35 | Peter Lund Hansen | 1992 | 587 | 29.22 | 1:05.05 | 1:47.40 | 2:19.96 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
36 | Morten Rasmussen | 1989 | 584 | 30.20 | 1:07.28 | 1:45.96 | 2:20.24 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
37 | Christian R. Svejstrup | 1990 | 580 | 28.86 | 1:07.37 | 1:48.61 | 2:20.57 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
38 | Emil K. Mortensen | 1993 | 577 | 29.56 | 1:03.77 | 1:47.54 | 2:20.80 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
39 | Teiz Mølgaard | 1992 | 566 | 28.46 | 1:06.19 | 1:49.07 | 2:21.71 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
40 | Jonas Olczyk | 1994 | 565 | 29.14 | 1:07.52 | 1:48.50 | 2:21.77 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
41 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 557 | 29.54 | 1:06.10 | 1:49.18 | 2:22.51 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
42 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 551 | 28.99 | 1:06.53 | 1:49.17 | 2:23.00 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Lars Merl | 1993 | 538 | 31.06 | 1:10.25 | 1:49.67 | 2:24.12 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
44 | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 533 | 27.93 | 1:07.48 | 1:49.61 | 2:24.59 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
45 | Søren Jungersen | 1993 | 531 | 31.70 | 1:07.86 | 1:50.48 | 2:24.73 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
46 | Frederik Højholt | 1990 | 528 | 31.78 | 1:10.75 | 1:50.48 | 2:25.02 | |||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
47 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 520 | 30.71 | 1:10.06 | 1:52.43 | 2:25.78 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
48 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | 503 | 31.17 | 1:08.36 | 1:53.40 | 2:27.36 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
49 | Mathias T. Pedersen | 1989 | 500 | 30.85 | 1:09.89 | 1:53.37 | 2:27.67 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Robin van Aggele | 1984 | DNS | |||||||
Zwemlust Den Hommel | ||||||||||
- | Mikkel Knudsen | 1990 | DSQ | Async. arme v. 100m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 1 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 07 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:14 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 1, 200m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 2:02.26 2003-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:06.51 2009-04-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 881 | 27.32 | 57.42 | 1:32.54 | 2:02.26 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Jacob Carstensen | 1978 | 814 | 27.27 | 59.89 | 1:36.18 | 2:05.55 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Tobias Urban Hansen | 1987 | 780 | 27.41 | 1:00.01 | 1:37.95 | 2:07.36 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Morten Klarskov | 1992 | 776 | 27.62 | 1:01.25 | 1:37.71 | 2:07.56 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
5 | Peter Skotte | 1991 | 706 | 28.34 | 1:03.11 | 1:41.92 | 2:11.64 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Niklas Hedegaard | 1990 | 704 | 28.30 | 1:03.43 | 1:41.67 | 2:11.75 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 700 | 28.75 | 1:04.38 | 1:43.24 | 2:12.04 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Karsten Schütt | 1991 | 668 | 28.20 | 1:03.55 | 1:43.17 | 2:14.09 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Anders Blume | 1990 | 718 | 27.49 | 1:01.56 | 1:41.04 | 2:10.91 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Andreas Mouritsen | 1992 | 674 | 28.36 | 1:04.63 | 1:43.28 | 2:13.70 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
11 | Thorbjørn H. Christensen | 1989 | 662 | 28.72 | 1:04.35 | 1:43.74 | 2:14.48 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Mikkel Wagner | 1991 | 661 | 29.15 | 1:04.20 | 1:44.53 | 2:14.57 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Daniel Svendsen | 1990 | 649 | 28.25 | 1:04.95 | 1:43.70 | 2:15.41 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
14 | Patrick Hesselberg | 1991 | 619 | 29.88 | 1:04.46 | 1:45.71 | 2:17.51 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
15 | Rasmus Dufour | 1993 | 619 | 28.31 | 1:04.66 | 1:44.77 | 2:17.56 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Christian Jensen | 1987 | 606 | 30.18 | 1:06.61 | 1:46.19 | 2:18.54 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 2 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 07 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:59.16 2008-08-13 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:01.80 1988-09-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lotte Friis | 1988 | 836 | 29.72 | 1:00.55 | 1:32.14 | 2:02.87 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Jansen | 1984 | 824 | 29.24 | 1:00.42 | 1:32.25 | 2:03.42 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Elspa Mørkøre | 1991 | 800 | 28.72 | 1:00.32 | 1:32.65 | 2:04.66 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Micha Østergaard | 1987 | 799 | 29.46 | 1:01.11 | 1:32.99 | 2:04.72 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 794 | 29.54 | 1:01.42 | 1:33.46 | 2:04.96 | Deltager ikke i finalen | ||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 785 | 29.17 | 1:01.06 | 1:33.26 | 2:05.43 | Deltager ikke i finalen | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Sofie Harnfeldt | 1991 | 781 | 29.41 | 1:01.31 | 1:33.44 | 2:05.68 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 773 | 28.88 | 1:00.57 | 1:33.74 | 2:06.12 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kia Hansen | 1995 | 771 | 29.32 | 1:00.63 | 1:33.47 | 2:06.21 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Pernille Blume | 1994 | 766 | 29.58 | 1:01.11 | 1:34.22 | 2:06.46 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Randi F. Nielsen | 1989 | 765 | 29.22 | 1:01.17 | 1:33.97 | 2:06.52 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Trine Gudnitz | 1987 | 760 | 30.17 | 1:01.81 | 1:34.28 | 2:06.82 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kristine Skou | 1988 | 757 | 29.79 | 1:01.81 | 1:34.57 | 2:06.99 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 738 | 29.85 | 1:02.42 | 1:35.33 | 2:08.05 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Mathilde Balle | 1989 | 738 | 29.80 | 1:01.65 | 1:34.86 | 2:08.09 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Eliana Jørgensen | 1993 | 727 | 29.80 | 1:01.58 | 1:34.97 | 2:08.70 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
17 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 726 | 29.51 | 1:01.87 | 1:35.57 | 2:08.77 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | 723 | 30.07 | 1:02.87 | 1:36.26 | 2:08.92 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nicole Møller | 1993 | 712 | 29.92 | 1:02.31 | 1:35.89 | 2:09.58 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
20 | Anja Olsen | 1993 | 712 | 29.22 | 1:01.89 | 1:35.88 | 2:09.62 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Trine Friis | 1990 | 711 | 30.51 | 1:03.19 | 1:36.44 | 2:09.67 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Trine Søby | 1991 | 703 | 29.94 | 1:02.67 | 1:36.25 | 2:10.14 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
23 | Katrine Skov Pedersen | 1989 | 700 | 31.14 | 1:04.69 | 1:37.99 | 2:10.37 | |||
Frem Odense | ||||||||||
24 | Monique Johansen | 1994 | 698 | 29.85 | 1:02.38 | 1:36.42 | 2:10.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
25 | Emma Wael | 1993 | 696 | 30.83 | 1:03.84 | 1:37.45 | 2:10.60 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
26 | Ida Marie Vedel | 1994 | 696 | 30.66 | 1:03.84 | 1:37.62 | 2:10.61 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
27 | Kirstine Lei | 1992 | 694 | 30.73 | 1:02.63 | 1:36.41 | 2:10.72 | Deltager ikke i finalen | ||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
28 | Matilde Riis Sørensen | 1988 | 692 | 30.59 | 1:03.33 | 1:36.91 | 2:10.82 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
29 | Mette Hasemann | 1993 | 691 | 31.01 | 1:03.95 | 1:38.37 | 2:10.89 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
30 | Tine Aagaard | 1989 | 690 | 30.04 | 1:03.07 | 1:37.69 | 2:10.94 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
31 | Pernille Jalsøe | 1993 | 689 | 29.50 | 1:01.90 | 1:36.51 | 2:11.03 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
32 | Pernille Moth | 1994 | 684 | 30.59 | 1:03.82 | 1:37.53 | 2:11.34 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 681 | 30.28 | 1:03.39 | 1:37.92 | 2:11.57 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
34 | Mai Hjelmgaard | 1994 | 676 | 30.83 | 1:04.13 | 1:38.22 | 2:11.84 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
35 | Christine M. Pedersen | 1993 | 670 | 30.64 | 1:04.09 | 1:38.12 | 2:12.24 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
36 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 670 | 29.35 | 1:02.50 | 1:37.06 | 2:12.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
37 | Julie Jepsen | 1994 | 668 | 32.44 | 1:05.44 | 1:39.02 | 2:12.41 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
38 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | 657 | 30.68 | 1:03.98 | 1:38.73 | 2:13.11 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
39 | Katja Holm | 1994 | 657 | 30.86 | 1:03.87 | 1:38.59 | 2:13.14 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
40 | Bettina Caspersen | 1992 | 654 | 30.50 | 1:03.98 | 1:38.59 | 2:13.33 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
41 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | 653 | 31.07 | 1:04.56 | 1:39.18 | 2:13.40 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
42 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 649 | 30.83 | 1:04.60 | 1:39.41 | 2:13.64 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
43 | Christina Munkholm | 1996 | 649 | 30.74 | 1:03.85 | 1:38.57 | 2:13.65 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
44 | Stine Dahl Vest | 1994 | 644 | 30.99 | 1:04.53 | 1:39.28 | 2:13.99 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
45 | Susanne D. Johansen | 1995 | 632 | 30.38 | 1:04.16 | 1:39.34 | 2:14.88 | |||
Odder IGF | ||||||||||
46 | Karen Nielsen | 1990 | 630 | 31.68 | 1:05.71 | 1:40.67 | 2:15.00 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
47 | Caroline Eskildsen | 1995 | 626 | 30.64 | 1:04.19 | 1:39.68 | 2:15.32 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
48 | Pernille Hansen | 1991 | 620 | 31.32 | 1:05.09 | 1:40.89 | 2:15.73 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
49 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 613 | 30.77 | 1:05.21 | 1:41.08 | 2:16.24 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
50 | Siri Wiecker | 1994 | 611 | 31.50 | 1:06.12 | 1:41.80 | 2:16.41 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
51 | Cecilie Villadsen | 1995 | 609 | 30.80 | 1:05.31 | 1:41.28 | 2:16.50 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
52 | Mona Simonsen | 1991 | 609 | 31.97 | 1:06.69 | 1:41.94 | 2:16.55 | |||
Suðuroyar Svimjifelag | ||||||||||
53 | Ann-Louise Nielsen | 1993 | 609 | 31.64 | 1:06.55 | 1:42.26 | 2:16.57 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
54 | Emilia Staugaard | 1994 | 607 | 31.37 | 1:05.46 | 1:40.93 | 2:16.68 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
55 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 604 | 32.01 | 1:06.32 | 1:42.17 | 2:16.94 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
56 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | 595 | 31.36 | 1:05.39 | 1:41.34 | 2:17.56 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
57 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 578 | 31.67 | 1:05.92 | 1:42.16 | 2:18.95 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
58 | Bolette Schjønning | 1993 | 577 | 32.30 | 1:07.43 | 1:43.62 | 2:19.01 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
59 | Henriette Espensen | 1993 | 568 | 32.30 | 1:07.49 | 1:43.59 | 2:19.74 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
60 | Ditte Johansen | 1994 | 563 | 32.22 | 1:07.35 | 1:43.93 | 2:20.19 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
61 | Vibe Lyng Frandsen | 1993 | 557 | 32.35 | 1:08.07 | 1:44.22 | 2:20.62 | |||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
62 | Caroline Petersen | 1995 | 556 | 32.17 | 1:07.62 | 1:44.01 | 2:20.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
63 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 532 | 31.70 | 1:06.72 | 1:44.74 | 2:22.82 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
64 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | 531 | 31.88 | 1:07.41 | 1:44.68 | 2:22.95 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 2 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 07 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:32 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:59.16 2008-08-13 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:01.80 1988-09-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lotte Friis | 1988 | 913 | 28.72 | 59.37 | 1:29.88 | 1:59.29 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Micha Østergaard | 1987 | 864 | 28.43 | 59.42 | 1:30.60 | 2:01.52 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Elspa Mørkøre | 1991 | 856 | 28.83 | 1:00.20 | 1:31.50 | 2:01.87 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 766 | 29.81 | 1:01.41 | 1:34.07 | 2:06.51 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie Harnfeldt | 1991 | 761 | 29.60 | 1:01.88 | 1:34.85 | 2:06.76 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louise Jansen | 1984 | 761 | 29.07 | 1:01.19 | 1:34.08 | 2:06.77 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Pernille Blume | 1994 | 751 | 29.97 | 1:02.08 | 1:35.06 | 2:07.33 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kia Hansen | 1995 | 747 | 29.74 | 1:02.01 | 1:35.08 | 2:07.53 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Randi F. Nielsen | 1989 | 778 | 29.39 | 1:01.68 | 1:33.97 | 2:05.82 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Kristine Skou | 1988 | 770 | 29.84 | 1:02.22 | 1:34.49 | 2:06.26 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Trine Gudnitz | 1987 | 757 | 30.28 | 1:02.34 | 1:34.64 | 2:06.96 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Eliana Jørgensen | 1993 | 719 | 30.70 | 1:03.09 | 1:36.30 | 2:09.17 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 718 | 30.11 | 1:02.52 | 1:35.67 | 2:09.24 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Mathilde Balle | 1989 | 705 | 30.36 | 1:02.80 | 1:36.48 | 2:10.06 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | 692 | 30.73 | 1:03.98 | 1:37.81 | 2:10.84 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 685 | 30.14 | 1:03.37 | 1:37.27 | 2:11.28 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 3 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 07 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:45.38 2008-08-09 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 3:56.02 1995-07-12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Glæsner | 1988 | 832 | 56.30 | 1:55.92 | 2:57.51 | 3:56.74 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 818 | 56.50 | 1:58.03 | 2:58.28 | 3:58.10 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pál Joensen | 1990 | 810 | 57.59 | 1:58.77 | 2:59.83 | 3:58.88 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jon Rud | 1986 | 806 | 56.55 | 1:56.66 | 2:57.70 | 3:59.27 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Anders Lie | 1991 | 792 | 56.49 | 1:58.17 | 2:59.68 | 4:00.67 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frans Johannessen | 1992 | 777 | 56.63 | 1:58.01 | 3:00.14 | 4:02.24 | Deltager ikke i finalen | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Martin Pedersen | 1991 | 748 | 58.81 | 2:00.39 | 3:02.81 | 4:05.26 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
8 | Nicklas Luplau | 1989 | 740 | 58.82 | 2:00.41 | 3:03.51 | 4:06.16 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Thomas Olsen | 1992 | 712 | 58.22 | 2:00.92 | 3:05.27 | 4:09.34 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 711 | 1:00.16 | 2:03.69 | 3:07.43 | 4:09.45 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
11 | Jonas Westergaard | 1990 | 705 | 57.31 | 2:00.58 | 3:05.71 | 4:10.22 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
12 | Martin Wagner | 1991 | 695 | 57.68 | 2:00.34 | 3:05.26 | 4:11.41 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Karsten Vedel | 1992 | 681 | 58.46 | 2:01.61 | 3:06.62 | 4:13.05 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 676 | 59.13 | 2:03.27 | 3:08.65 | 4:13.69 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jacob Holst | 1991 | 670 | 58.67 | 2:03.35 | 3:09.42 | 4:14.45 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Magnus Mouritsen | 1992 | 663 | 59.61 | 2:03.79 | 3:09.90 | 4:15.32 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 657 | 1:01.60 | 2:06.01 | 3:11.38 | 4:16.10 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Simon Salinas | 1985 | 643 | 1:00.30 | 2:05.32 | 3:11.88 | 4:18.01 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
19 | Christoffer Harms-Tefke | 1992 | 641 | 59.76 | 2:05.21 | 3:11.89 | 4:18.24 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ruben Arent | 1989 | 641 | 1:00.94 | 2:05.48 | 3:11.01 | 4:18.31 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Thor Andersen | 1992 | 639 | 1:00.53 | 2:06.66 | 3:12.80 | 4:18.53 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
22 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | 635 | 1:00.91 | 2:06.31 | 3:12.23 | 4:19.06 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
23 | Jonas Graversen | 1990 | 632 | 1:01.87 | 2:06.65 | 3:12.99 | 4:19.46 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Martin Bertelsen | 1989 | 612 | 1:02.48 | 2:09.27 | 3:16.79 | 4:22.32 | |||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
25 | Alexander Rosager | 1991 | 600 | 1:03.18 | 2:09.38 | 3:17.06 | 4:24.08 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Sune Thonesen | 1983 | 593 | 1:01.75 | 2:08.50 | 3:15.70 | 4:25.00 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mikkel Knudsen | 1990 | 593 | 1:01.58 | 2:08.43 | 3:17.22 | 4:25.12 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
28 | David Jakobsen | 1990 | 592 | 1:01.09 | 2:07.33 | 3:15.73 | 4:25.27 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Frederik Frederiksen | 1992 | 589 | 1:01.06 | 2:07.81 | 3:16.29 | 4:25.62 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Lasse Sangild | 1990 | 585 | 1:04.13 | 2:11.98 | 3:19.92 | 4:26.32 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 584 | 1:03.25 | 2:11.88 | 3:21.21 | 4:26.47 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
32 | Morten Steen Christensen | 1992 | 583 | 1:01.17 | 2:08.64 | 3:18.78 | 4:26.51 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
33 | Christian Paaske | 1992 | 579 | 1:01.91 | 2:09.04 | 3:17.94 | 4:27.12 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
34 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 576 | 1:00.56 | 2:09.37 | 3:18.97 | 4:27.67 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
35 | Magnus Westermann | 1995 | 563 | 1:00.55 | 2:07.93 | 3:17.89 | 4:29.71 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
36 | Mads Andersen | 1990 | 559 | 1:02.82 | 2:11.29 | 3:20.54 | 4:30.24 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
37 | Alexander Skov Andersen | 1993 | 550 | 1:03.57 | 2:12.12 | 3:22.47 | 4:31.84 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
38 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | 549 | 1:02.44 | 2:11.88 | 3:22.55 | 4:31.94 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
39 | Kasper Bisgaard | 1991 | 543 | 1:03.03 | 2:12.07 | 3:23.04 | 4:33.03 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 3 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 07 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:21 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:45.38 2008-08-09 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 3:56.02 1995-07-12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Glæsner | 1988 | 953 | 55.23 | 1:53.10 | 2:49.70 | 3:46.28 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pál Joensen | 1990 | 925 | 55.21 | 1:53.35 | 2:51.24 | 3:48.57 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jon Rud | 1986 | 887 | 56.11 | 1:55.02 | 2:53.57 | 3:51.75 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Anders Lie | 1991 | 757 | 59.70 | 2:02.08 | 3:03.81 | 4:04.30 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 749 | 58.29 | 2:00.58 | 3:04.12 | 4:05.20 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicklas Luplau | 1989 | 747 | 59.63 | 2:01.31 | 3:03.97 | 4:05.44 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Martin Pedersen | 1991 | 737 | 59.57 | 2:02.48 | 3:05.21 | 4:06.48 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
8 | Thomas Olsen | 1992 | 728 | 59.82 | 2:02.80 | 3:05.89 | 4:07.52 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 4 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 07 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:41 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 26.29 2009-01-10 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 798 | 27.88 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | 793 | 27.94 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Hjorth-Hansen | 1984 | 786 | 28.02 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Olivia Burmester | 1993 | 784 | 28.04 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mie Refn | 1993 | 765 | 28.28 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Micha Østergaard | 1987 | 762 | 28.31 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 757 | 28.37 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Linda Lund | 1984 | 753 | 28.42 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
9 | Pernille Larsen | 1992 | 751 | 28.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Josephine Grønning | 1991 | 729 | 28.73 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Michelle B. Strandskov | 1991 | 713 | 28.95 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | 708 | 29.01 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Josephine Uhrbrand | 1991 | 696 | 29.18 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Kaya Koziol | 1992 | 695 | 29.20 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Pernille Juel | 1994 | 693 | 29.22 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Eleonor Lindborg | 1992 | 692 | 29.23 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sofie Harnfeldt | 1991 | 692 | 29.24 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Tine Aagaard | 1989 | 689 | 29.28 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Julie Hougård | 1991 | 681 | 29.40 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
20 | Thea Vanggård | 1985 | 680 | 29.41 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
21 | Kristina Thomsen | 1991 | 667 | 29.59 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
22 | Sofie Seheim | 1991 | 662 | 29.67 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
23 | Marianne Vinsand | 1995 | 642 | 29.98 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
24 | Caroline Eskildsen | 1995 | 635 | 30.09 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Shaila Millum Garðarnar | 1984 | 633 | 30.12 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | ||||||||||
26 | Cecilie Hansen | 1995 | 630 | 30.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Julie Schmidt | 1995 | 628 | 30.19 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Freja Østergaard | 1995 | 625 | 30.24 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Emma Aabroe | 1994 | 622 | 30.30 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
30 | Marina Heller Hansen | 1994 | 617 | 30.37 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
31 | Klara Grønne Leth | 1990 | 616 | 30.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
32 | Nina Cawley | 1994 | 615 | 30.41 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
33 | Marianne Duijm | 1993 | 608 | 30.53 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
34 | Nanna Lunding | 1991 | 603 | 30.61 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
34 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | 603 | 30.61 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
36 | Katja Løje | 1993 | 599 | 30.68 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
37 | Caroline Grønlund | 1993 | 597 | 30.72 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
37 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 597 | 30.72 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
39 | Nanna M. Christiansen | 1993 | 595 | 30.74 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
40 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 593 | 30.78 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
41 | Trine Gudnitz | 1987 | 592 | 30.80 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
42 | Astrið Foldarskarð | 1994 | 585 | 30.92 | ||||||
Svimfjelagid Flot | ||||||||||
43 | Janni Overgaard | 1993 | 581 | 30.99 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
44 | Kia Hansen | 1995 | 580 | 31.00 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
45 | Anne Østergaard Nielsen | 1991 | 580 | 31.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
45 | Eliana Jørgensen | 1993 | 580 | 31.01 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
47 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | 577 | 31.07 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
48 | Hildur Á Fløtti | 1993 | 566 | 31.27 | ||||||
Fuglafjarðar Svimjifela | ||||||||||
49 | Sofie Thorsø | 1992 | 565 | 31.29 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
50 | Klara Strand Olesen | 1995 | 563 | 31.31 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
51 | Ann-Louise Nielsen | 1993 | 563 | 31.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
52 | Sidse Kehlet | 1996 | 562 | 31.34 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
53 | Iben Rohde | 1994 | 561 | 31.35 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
54 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | 561 | 31.36 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
55 | Emilie Egesborg | 1992 | 560 | 31.37 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
56 | Mai Hjelmgaard | 1994 | 558 | 31.41 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
57 | Christina Munkholm | 1996 | 554 | 31.48 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
57 | Katrine Axelsen | 1992 | 554 | 31.48 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
59 | Malene Westergaard | 1993 | 541 | 31.74 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
60 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 539 | 31.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
61 | Caroline Høgskilde | 1996 | 531 | 31.94 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
62 | Laura Nørreslet | 1994 | 529 | 31.98 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
63 | Sigrid Jensen | 1990 | 528 | 32.00 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
64 | Charlotte Jensen | 1992 | 520 | 32.15 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
65 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 500 | 32.58 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
66 | Tine Trolle | 1991 | 494 | 32.72 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
67 | Kamilla Malczynska | 1993 | 490 | 32.80 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 4 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 07 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 26.29 2009-01-10 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 958 | 26.23 | Dansk Rekord - Senior | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Micha Østergaard | 1987 | 855 | 27.25 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Julie Hjorth-Hansen | 1984 | 825 | 27.57 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | 801 | 27.84 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Pernille Larsen | 1992 | 771 | 28.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Olivia Burmester | 1993 | 768 | 28.24 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 765 | 28.27 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mie Refn | 1993 | 745 | 28.53 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Josephine Grønning | 1991 | 741 | 28.58 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Michelle B. Strandskov | 1991 | 734 | 28.67 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Pernille Juel | 1994 | 705 | 29.06 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Kaya Koziol | 1992 | 697 | 29.16 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Eleonor Lindborg | 1992 | 695 | 29.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | 683 | 29.37 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Josephine Uhrbrand | 1991 | 683 | 29.37 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Sofie Harnfeldt | 1991 | 665 | 29.62 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 4 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 08 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:10 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 26.23 2009-04-07 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 984 | 26.00 | Dansk Rekord - Senior | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Micha Østergaard | 1987 | 886 | 26.92 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Julie Hjorth-Hansen | 1984 | 819 | 27.64 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | 812 | 27.72 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mie Refn | 1993 | 790 | 27.97 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Pernille Larsen | 1992 | 769 | 28.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Olivia Burmester | 1993 | 754 | 28.41 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 739 | 28.60 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 5 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 07 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 26.09 2007-07-08 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 26.44 2006-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 764 | 27.19 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Boaz Talsky | 1989 | 731 | 27.60 | ||||||
Hapoel Jerusalem | ||||||||||
3 | Marcus Bak | 1991 | 730 | 27.61 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anders Jensen | 1987 | 728 | 27.63 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Andreas Schiellerup | 1993 | 698 | 28.02 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anders Møller | 1991 | 698 | 28.02 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Tobias Urban Hansen | 1987 | 689 | 28.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Frederik Wørmer | 1990 | 687 | 28.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
9 | Christian Ritzau | 1990 | 660 | 28.56 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
10 | Asger Helmig | 1991 | 650 | 28.70 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 649 | 28.71 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | 640 | 28.84 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Patrick Hesselberg | 1991 | 636 | 28.91 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
14 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 628 | 29.03 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jens Peter Träff | 1988 | 624 | 29.09 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 623 | 29.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Patrick Sommer | 1988 | 623 | 29.11 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Frederik Christensen | 1992 | 620 | 29.15 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Lasse Vestergaard | 1991 | 620 | 29.16 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anders Blume | 1990 | 610 | 29.31 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
21 | Mads Knoblauch | 1993 | 601 | 29.46 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 597 | 29.52 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
23 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 594 | 29.58 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
24 | Martin Duedahl | 1985 | 585 | 29.73 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Jacob Lund | 1990 | 579 | 29.82 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
25 | Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | 579 | 29.82 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Peter Lund Hansen | 1992 | 579 | 29.83 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
28 | Martin Terp Olesen | 1994 | 576 | 29.88 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
29 | Philip Dreyer | 1990 | 572 | 29.94 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
30 | Rasmus Dufour | 1993 | 570 | 29.99 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
31 | Kasper Holt Petersen | 1991 | 568 | 30.02 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mads Sørensen | 1987 | 564 | 30.09 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
33 | Søren Dahl | 1993 | 556 | 30.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
34 | Rasmus Sefeld | 1989 | 554 | 30.27 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
34 | Mads Andersen | 1991 | 554 | 30.27 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
36 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 545 | 30.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Magnus Iversen | 1991 | 545 | 30.44 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
38 | Emil K. Mortensen | 1993 | 540 | 30.52 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
39 | Anders Birkbak | 1991 | 537 | 30.58 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
40 | Christian Erichsen | 1990 | 537 | 30.59 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
41 | Lars Wermuth | 1993 | 529 | 30.73 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
42 | Nicolai Andersen | 1990 | 527 | 30.77 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
43 | Lasse K. Hansen | 1989 | 517 | 30.97 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
44 | Kasper Egelund | 1995 | 516 | 31.00 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
45 | Niklas Ruprecht | 1993 | 509 | 31.14 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
46 | Philip Harmuth | 1994 | 498 | 31.37 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
47 | Steven Boer | 1985 | 497 | 31.39 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
48 | Kevin Sigsgaard | 1993 | 494 | 31.44 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
48 | Kasper Madsen | 1993 | 494 | 31.44 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
50 | Christopher Kok | 1992 | 491 | 31.51 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
51 | Mads Schøffer | 1994 | 485 | 31.64 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
52 | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | 480 | 31.74 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
53 | Anders Jensen | 1990 | 476 | 31.85 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
54 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | 453 | 32.38 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Alexander Westh | 1982 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Thomas Lianee | 1985 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Thomas Skotte | 1988 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 5 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 07 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 26.09 2007-07-08 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 26.44 2006-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 759 | 27.25 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Frederik Wørmer | 1990 | 750 | 27.36 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
3 | Anders Jensen | 1987 | 747 | 27.40 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Tobias Urban Hansen | 1987 | 717 | 27.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Marcus Bak | 1991 | 704 | 27.94 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Schiellerup | 1993 | 698 | 28.02 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anders Møller | 1991 | 690 | 28.13 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 666 | 28.47 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian Ritzau | 1990 | 653 | 28.65 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
10 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 645 | 28.77 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Asger Helmig | 1991 | 637 | 28.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 632 | 28.97 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | 631 | 28.99 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Patrick Hesselberg | 1991 | 630 | 29.00 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
15 | Jens Peter Träff | 1988 | 627 | 29.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Boaz Talsky | 1989 | DSQ | 2 par bukser | ||||||
Hapoel Jerusalem | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 5 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 08 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:25 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 26.09 2007-07-08 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 26.44 2006-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Urban Hansen | 1987 | 795 | 26.84 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Frederik Wørmer | 1990 | 777 | 27.04 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
3 | Anders Jensen | 1987 | 772 | 27.10 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Andreas Schiellerup | 1993 | 765 | 27.18 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Daniel Skaaning | 1993 | 755 | 27.30 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Marcus Bak | 1991 | 744 | 27.43 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anders Møller | 1991 | 700 | 28.00 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 647 | 28.75 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 6 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 07 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 32.05 2004-05-14 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 33.11 2004-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | 838 | 32.52 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Josephina Bartela | 1994 | 798 | 33.05 | Dansk Rekord - Junior | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Helena Pedersen | 1991 | 770 | 33.45 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Linda Lund | 1984 | 765 | 33.53 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Anastasia Korotkov | 1990 | 742 | 33.87 | ||||||
Hapoel Jerusalem | ||||||||||
6 | Louise Jansen | 1984 | 725 | 34.13 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Seheim | 1991 | 706 | 34.43 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
8 | Olivia Ane Frey | 1994 | 686 | 34.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Simone Friis Hansen | 1995 | 675 | 34.96 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 674 | 34.97 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | 674 | 34.97 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 672 | 35.01 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 667 | 35.09 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
14 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 663 | 35.16 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Emilie Ormstrup | 1993 | 658 | 35.25 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
16 | Charlotte Jensen | 1992 | 650 | 35.39 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 649 | 35.41 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Marie Lensbjerg | 1991 | 649 | 35.42 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
19 | Mie Thorup | 1986 | 645 | 35.48 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
20 | Frederikke Hall | 1992 | 641 | 35.56 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
21 | Tea L. Christensen | 1989 | 637 | 35.64 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Katrine Crone | 1992 | 627 | 35.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 627 | 35.83 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 626 | 35.84 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Anja Olsen | 1993 | 624 | 35.87 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Laura Kragholm | 1995 | 606 | 36.24 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
26 | Tasha Mac Brayd | 1993 | 606 | 36.24 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Kamilla Malczynska | 1993 | 603 | 36.30 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
29 | Thea Vanggård | 1985 | 592 | 36.51 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
30 | Malan Vitalis Bærendsen | 1991 | 591 | 36.53 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | ||||||||||
31 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | 590 | 36.56 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Signe Stubager | 1992 | 587 | 36.62 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
33 | Nanna Lunding | 1991 | 586 | 36.63 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
34 | Katarina Lamhauge | 1992 | 577 | 36.82 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | ||||||||||
35 | Bettina Caspersen | 1992 | 569 | 37.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
36 | Anna Aagaard | 1990 | 567 | 37.04 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
37 | Katrine Brahtz | 1995 | 563 | 37.12 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
37 | Sidse Kehlet | 1996 | 563 | 37.12 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
39 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | 559 | 37.22 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
40 | Camilla Stange | 1989 | 557 | 37.26 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
41 | Kimmie Thorsen | 1992 | 557 | 37.27 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
42 | Mathilde Stærk | 1990 | 553 | 37.35 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
43 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 550 | 37.41 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Tenna Larsson | 1989 | 550 | 37.42 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
45 | Marie Philipsen | 1992 | 549 | 37.45 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
46 | Ulrika Toft | 1995 | 547 | 37.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
47 | Louise Fleron | 1990 | 545 | 37.54 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
48 | Ditte Damgaard | 1993 | 542 | 37.61 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
48 | Signe Tolstrup | 1995 | 542 | 37.61 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
50 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | 540 | 37.66 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
51 | Klara Grønne Leth | 1990 | 535 | 37.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
52 | Rikke Nissen | 1994 | 534 | 37.79 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
53 | Amalie Matthiesen | 1994 | 531 | 37.87 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
53 | Anna Klüver Jepsen | 1993 | 531 | 37.87 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
55 | Gigi W. Larsen | 1995 | 523 | 38.05 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
56 | Malene B. Schmidt | 1991 | 520 | 38.13 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
57 | Donika Nikqi | 1994 | 517 | 38.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
58 | Line Petersen | 1991 | 516 | 38.23 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
59 | Sigrid Jensen | 1990 | 501 | 38.60 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
60 | Simone Friis | 1991 | 463 | 39.62 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Cecilie Termøhlen | 1993 | Akut syg | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 6 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 07 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:19 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 32.05 2004-05-14 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 33.05 2009-04-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | 912 | 31.62 | Dansk Rekord - Senior | |||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Linda Lund | 1984 | 810 | 32.89 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
3 | Helena Pedersen | 1991 | 793 | 33.13 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Louise Jansen | 1984 | 773 | 33.41 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie Seheim | 1991 | 747 | 33.79 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
6 | Anastasia Korotkov | 1990 | 736 | 33.96 | ||||||
Hapoel Jerusalem | ||||||||||
7 | Josephina Bartela | 1994 | 734 | 33.99 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 727 | 34.10 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Charlotte Jensen | 1992 | 702 | 34.50 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 696 | 34.59 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Olivia Ane Frey | 1994 | 682 | 34.83 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 666 | 35.10 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Emilie Ormstrup | 1993 | 659 | 35.23 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
14 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | 654 | 35.33 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 651 | 35.37 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
16 | Simone Friis Hansen | 1995 | 649 | 35.41 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 6 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 08 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 31.62 2009-04-07 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 33.05 2009-04-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | 884 | 31.95 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Louise Jansen | 1984 | 839 | 32.51 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Linda Lund | 1984 | 792 | 33.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Helena Pedersen | 1991 | 785 | 33.23 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Josephina Bartela | 1994 | 783 | 33.26 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Anastasia Korotkov | 1990 | 739 | 33.91 | ||||||
Hapoel Jerusalem | ||||||||||
7 | Sofie Seheim | 1991 | 723 | 34.16 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
8 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 718 | 34.24 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 7 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 07 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 7, 200m Butterfly Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Benny Nielsen (1966) 1:57.74 1987-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Anders Bo Pedersen (1981) 2:02.74 1999-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | 792 | 27.51 | 58.26 | 1:30.24 | 2:02.97 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | 779 | 26.89 | 57.53 | 1:30.10 | 2:03.65 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Anders Jensen | 1987 | 759 | 27.97 | 59.26 | 1:31.37 | 2:04.77 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Lasse Offersen | 1989 | 745 | 28.54 | 1:01.12 | 1:33.70 | 2:05.53 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Jensen | 1991 | 736 | 27.77 | 58.94 | 1:31.57 | 2:06.05 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Holkjær | 1990 | 733 | 28.00 | 59.87 | 1:32.80 | 2:06.22 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Hansen | 1991 | 730 | 28.14 | 1:00.43 | 1:32.98 | 2:06.39 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marcus Bak | 1991 | 703 | 27.65 | 59.48 | 1:32.88 | 2:07.99 | Deltager ikke i finalen | ||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tobias Düring | 1989 | 701 | 28.33 | 1:00.30 | 1:33.57 | 2:08.10 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Jonas Sørensen | 1990 | 676 | 28.40 | 1:00.37 | 1:33.73 | 2:09.68 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jonas Westergaard | 1990 | 660 | 29.23 | 1:01.76 | 1:35.80 | 2:10.72 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
12 | Andreas Ortmann | 1991 | 650 | 28.45 | 1:01.43 | 1:36.23 | 2:11.34 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Benjamin Kallehave | 1990 | 643 | 29.92 | 1:02.54 | 1:36.49 | 2:11.85 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Pierre Houdet | 1989 | 641 | 28.39 | 1:00.34 | 1:34.95 | 2:11.97 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Palle Gordon | 1987 | 639 | 28.55 | 1:01.93 | 1:36.49 | 2:12.13 | Deltager ikke i finalen | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Kristoffer Codam | 1990 | 613 | 28.96 | 1:01.45 | 1:36.45 | 2:13.96 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Stefan B. Høgild | 1991 | 601 | 29.60 | 1:03.40 | 1:38.73 | 2:14.81 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Piet Løje | 1991 | 599 | 30.64 | 1:04.84 | 1:39.50 | 2:14.98 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
19 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 596 | 30.53 | 1:04.96 | 1:40.47 | 2:15.24 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Christian R. Svejstrup | 1990 | 591 | 29.58 | 1:03.40 | 1:39.27 | 2:15.57 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Andreas Mouritsen | 1992 | 591 | 28.98 | 1:03.05 | 1:38.92 | 2:15.61 | Deltager ikke i finalen | ||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 584 | 30.15 | 1:04.25 | 1:39.43 | 2:16.13 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Jonas Andersen | 1992 | 581 | 30.21 | 1:04.10 | 1:40.18 | 2:16.40 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Jonas Christensen | 1992 | 560 | 30.06 | 1:04.46 | 1:39.93 | 2:18.02 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
25 | Martin G. Hansen | 1992 | 560 | 30.07 | 1:04.24 | 1:40.20 | 2:18.04 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Frederik Frederiksen | 1992 | 558 | 30.57 | 1:04.86 | 1:41.20 | 2:18.18 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 551 | 31.00 | 1:05.50 | 1:41.77 | 2:18.83 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 545 | 30.36 | 1:05.17 | 1:42.02 | 2:19.29 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Kasper Holkjær | 1993 | 542 | 30.75 | 1:05.76 | 1:42.41 | 2:19.60 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 529 | 28.94 | 1:02.46 | 1:39.54 | 2:20.70 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
31 | Martin Mathiesen | 1994 | 526 | 31.77 | 1:08.35 | 1:45.34 | 2:20.94 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
32 | Christian Jensen | 1987 | 522 | 29.42 | 1:04.22 | 1:41.47 | 2:21.32 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
33 | Troels Johansson | 1992 | 503 | 30.54 | 1:06.91 | 1:45.21 | 2:23.08 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
34 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 499 | 31.10 | 1:07.68 | 1:45.89 | 2:23.43 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
35 | Teiz Mølgaard | 1992 | 494 | 31.81 | 1:08.14 | 1:45.59 | 2:23.98 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
36 | Mikkel Johansen | 1994 | 491 | 31.99 | 1:08.26 | 1:45.85 | 2:24.23 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
37 | Jacob Skelsager | 1993 | 490 | 31.36 | 1:07.12 | 1:44.52 | 2:24.30 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
38 | Morten Hansen | 1993 | 478 | 29.87 | 1:05.05 | 1:43.90 | 2:25.56 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
39 | Otto Linnet | 1988 | 471 | 28.40 | 1:04.12 | 1:44.40 | 2:26.20 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
40 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 467 | 32.04 | 1:08.92 | 1:47.46 | 2:26.63 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
41 | Peter Wittenwiler | 1994 | 452 | 32.64 | 1:10.23 | 1:49.27 | 2:28.27 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
42 | Mads Andersen | 1990 | 447 | 31.18 | 1:08.47 | 1:48.50 | 2:28.81 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
43 | Mads Christensen | 1994 | 413 | 31.46 | 1:09.90 | 1:50.26 | 2:32.84 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
44 | Morten Bak Hansen | 1995 | 412 | 32.90 | 1:11.11 | 1:51.92 | 2:32.88 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
- | Tim Madsen | 1991 | DNF | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 7 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 07 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:28 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 7, 200m Butterfly Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Benny Nielsen (1966) 1:57.74 1987-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Anders Bo Pedersen (1981) 2:02.74 1999-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | 796 | 26.93 | 57.96 | 1:30.04 | 2:02.79 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Lasse Offersen | 1989 | 791 | 28.00 | 59.71 | 1:31.02 | 2:03.02 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anders Jensen | 1987 | 779 | 27.69 | 58.20 | 1:30.09 | 2:03.65 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Viktor B. Bromer | 1993 | 745 | 27.64 | 59.10 | 1:31.95 | 2:05.50 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Jonas Hansen | 1991 | 743 | 27.97 | 1:00.16 | 1:32.53 | 2:05.64 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Jensen | 1991 | 723 | 27.87 | 59.39 | 1:32.34 | 2:06.79 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tobias Düring | 1989 | 715 | 27.99 | 59.72 | 1:32.97 | 2:07.25 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Andreas Holkjær | 1990 | 695 | 28.29 | 1:00.92 | 1:34.40 | 2:08.49 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonas Westergaard | 1990 | 687 | 28.78 | 1:01.47 | 1:34.86 | 2:08.97 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
10 | Andreas Ortmann | 1991 | 659 | 28.61 | 1:02.24 | 1:36.56 | 2:10.77 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonas Sørensen | 1990 | 638 | 28.42 | 1:00.88 | 1:35.13 | 2:12.18 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
12 | Pierre Houdet | 1989 | 635 | 29.74 | 1:03.52 | 1:37.89 | 2:12.39 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Benjamin Kallehave | 1990 | 595 | 30.32 | 1:05.13 | 1:40.11 | 2:15.28 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Stefan B. Høgild | 1991 | 588 | 30.63 | 1:05.76 | 1:40.47 | 2:15.82 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Piet Løje | 1991 | 580 | 30.78 | 1:05.63 | 1:40.92 | 2:16.45 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
16 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 571 | 30.72 | 1:05.96 | 1:41.74 | 2:17.17 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 9 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 07 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 9, 50m Fri Handicap Herrer, Indledende, Senior |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian T. Thomsen | 1990 | 27.74 | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Lasse Andersen | 1994 | 28.42 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kasper Zysek | 1994 | 31.33 | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Jim Pedersen | 1986 | 31.88 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Stefan Popplewel | 1994 | 31.91 | |||||||
Haarby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Keld Rishøj | 1988 | 32.02 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Niels Mortensen | 1995 | 33.92 | |||||||
Purhus Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nis Heide Pinnerup | 1991 | 35.84 | |||||||
Viborg Handicap IF | ||||||||||
9 | Jonas Larsen | 1992 | 46.51 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Oliver Larsen | 1994 | 1:07.41 | |||||||
JGI Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 9 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 07 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 9, 50m Fri Handicap Herrer, Finaler, Senior |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian T. Thomsen | 1990 | 27.38 | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Lasse Andersen | 1994 | 28.47 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kasper Zysek | 1994 | 30.48 | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Jim Pedersen | 1986 | 31.49 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Stefan Popplewel | 1994 | 31.62 | |||||||
Haarby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Keld Rishøj | 1988 | 32.14 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Niels Mortensen | 1995 | 33.59 | |||||||
Purhus Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nis Heide Pinnerup | 1991 | 35.86 | |||||||
Viborg Handicap IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 10 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 07 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:26 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 10, 50m Fri Handicap Damer, Indledende, Senior |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Lassen | 1994 | 33.36 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Amalie Vinther | 1995 | 37.37 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nadja Joy Tønnesen | 1987 | 37.43 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
4 | Susan Hansen | 1987 | 37.82 | |||||||
Ringsted Handicap IF | ||||||||||
5 | Louise Andreasen | 1995 | 40.89 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Majken B. D. Pedersen | 1992 | 41.86 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Karina Lauridsen | 1976 | 44.97 | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Tanja Bendt | 1987 | 47.79 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Kristiansen | 1990 | 1:03.70 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Louise Pedersen | 1979 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 10 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 07 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:04 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 10, 50m Fri Handicap Damer, Finaler, Senior |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Lassen | 1994 | 33.07 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Amalie Vinther | 1995 | 36.65 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nadja Joy Tønnesen | 1987 | 36.68 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
4 | Susan Hansen | 1987 | 38.72 | |||||||
Ringsted Handicap IF | ||||||||||
5 | Louise Andreasen | 1995 | 41.53 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Majken B. D. Pedersen | 1992 | 41.96 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Karina Lauridsen | 1976 | 45.77 | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Cecilie Kristiansen | 1990 | 1:04.35 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 11 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 07 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:59 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 11, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:26.96 2005-03-25 |
Dansk Rekord Junior: Farum Svømmeklub (1900) 3:29.70 2008-11-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Elitesvøm Esbjerg 1 | 0 | 835 | 3:23.47 | Dansk Rekord - Senior | |||||
Elitesvøm Esbjerg | ||||||||||
Nicolai Graae Hansen | 1988 | 24.64 | 50.92 | 50.92 | ||||||
Jon Rud | 1986 | 24.53 | 50.58 | 1:41.50 | ||||||
Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | 24.14 | 51.14 | 2:32.64 | ||||||
Jacob Carstensen | 1978 | 24.85 | 50.83 | 3:23.47 | ||||||
2 | Sigma Nordsjælland 1 | 0 | 810 | 3:25.55 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Emil Dall-Nielsen | 1984 | 24.15 | 50.27 | 50.27 | ||||||
Mads Glæsner | 1988 | 24.19 | 49.97 | 1:40.24 | ||||||
Jacob Lercke Skytte | 1984 | 24.87 | 52.00 | 2:32.24 | ||||||
Marcus Bak | 1991 | 24.96 | 53.31 | 3:25.55 | ||||||
3 | Farum Herrer 1 | 0 | 787 | 3:27.54 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Siem Pedersen | 1991 | 24.88 | 51.43 | 51.43 | ||||||
Jonas Hansen | 1991 | 25.04 | 52.07 | 1:43.50 | ||||||
Niklas Hedegaard | 1990 | 24.70 | 52.17 | 2:35.67 | ||||||
Anders Lie | 1991 | 24.91 | 51.87 | 3:27.54 | ||||||
4 | Vat 1 | 0 | 784 | 3:27.81 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Jakob Andkjær | 1985 | 23.45 | 49.76 | 49.76 | ||||||
Daniel Skaaning | 1993 | 25.02 | 52.72 | 1:42.48 | ||||||
Morten Klarskov | 1992 | 24.95 | 52.28 | 2:34.76 | ||||||
Stefan Erlendsson | 1988 | 24.80 | 53.05 | 3:27.81 | ||||||
5 | Aalborg Herrer 1 | 0 | 758 | 3:30.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Simon Sønderup Jensen | 1988 | 25.06 | 52.46 | 52.46 | ||||||
Palle Gordon | 1987 | 25.51 | 52.86 | 1:45.32 | ||||||
Pál Joensen | 1990 | 24.75 | 51.79 | 2:37.11 | ||||||
Peter Sørensen | 1988 | 25.19 | 52.99 | 3:30.10 | ||||||
6 | Kvik Herrer 1 | 0 | 756 | 3:30.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Tobias Urban Hansen | 1987 | 25.05 | 51.85 | 51.85 | ||||||
Kristian Weber Larsen | 1990 | 25.17 | 52.45 | 1:44.30 | ||||||
Daniel Svendsen | 1990 | 25.99 | 53.11 | 2:37.41 | ||||||
Frederik Wørmer | 1990 | 25.46 | 52.91 | 3:30.32 | ||||||
7 | Elitesvøm Esbjerg 2 | 0 | 750 | 3:30.89 | ||||||
Elitesvøm Esbjerg | ||||||||||
Jani Rusi | 1984 | 24.57 | 51.54 | 51.54 | ||||||
Chris Christensen | 1988 | 24.90 | 52.63 | 1:44.17 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 25.44 | 53.08 | 2:37.25 | ||||||
Karsten Schütt | 1991 | 26.09 | 53.64 | 3:30.89 | ||||||
8 | Hold 1 | 0 | 728 | 3:32.95 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Jesper Kristensen | 1982 | 25.26 | 53.75 | 53.75 | ||||||
Peter Skotte | 1991 | 25.19 | 52.60 | 1:46.35 | ||||||
Martin Hersom Hansen | 1986 | 24.93 | 53.75 | 2:40.10 | ||||||
Jens Peter Träff | 1988 | 25.22 | 52.85 | 3:32.95 | ||||||
9 | Herning Killerwhales | 0 | 700 | 3:35.81 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Casper Iversen | 1991 | 25.90 | 54.55 | 54.55 | ||||||
Lars Arnbak | 1981 | 24.89 | 52.58 | 1:47.13 | ||||||
Jens Glent Abildgaard | 1991 | 26.00 | 54.84 | 2:41.97 | ||||||
Kim Hansen | 1987 | 25.83 | 53.84 | 3:35.81 | ||||||
10 | Sigma Nordsjælland 2 | 0 | 695 | 3:36.31 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Simon Panduro | 1988 | 26.17 | 55.76 | 55.76 | ||||||
Thomas Lianee | 1985 | 24.57 | 52.81 | 1:48.57 | ||||||
Mads Jensen | 1991 | 25.91 | 53.79 | 2:42.36 | ||||||
Andreas Ortmann | 1991 | 25.47 | 53.95 | 3:36.31 | ||||||
11 | Gsc Herrer 1 | 0 | 685 | 3:37.32 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Thorbjørn H. Christensen | 1989 | 26.39 | 54.63 | 54.63 | ||||||
Anders Blume | 1990 | 24.79 | 52.21 | 1:46.84 | ||||||
Martin Wagner | 1991 | 26.15 | 55.14 | 2:41.98 | ||||||
Thor Andersen | 1992 | 25.83 | 55.34 | 3:37.32 | ||||||
12 | Elitesvøm Esbjerg 3 | 0 | 680 | 3:37.93 | ||||||
Elitesvøm Esbjerg | ||||||||||
Nicklas Luplau | 1989 | 26.54 | 54.41 | 54.41 | ||||||
Bjarke Stevnsborg | 1990 | 25.45 | 54.22 | 1:48.63 | ||||||
Marcus Orloff Søemod | 1991 | 25.92 | 54.39 | 2:43.02 | ||||||
Søren Martin Johannessen | 1991 | 25.86 | 54.91 | 3:37.93 | ||||||
13 | Kvik Herrer 2 | 0 | 649 | 3:41.34 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Kevin Sigsgaard | 1993 | 27.30 | 57.02 | 57.02 | ||||||
Emil Klingberg | 1987 | 25.30 | 53.83 | 1:50.85 | ||||||
Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 26.72 | 55.44 | 2:46.29 | ||||||
Simon Salinas | 1985 | 26.30 | 55.05 | 3:41.34 | ||||||
14 | Agf Drenge Senior 1 | 0 | 642 | 3:42.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Ruben Arent | 1989 | 26.17 | 55.24 | 55.24 | ||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 26.12 | 54.03 | 1:49.27 | ||||||
Søren Dahl | 1993 | 26.93 | 56.58 | 2:45.85 | ||||||
Christian R. Svejstrup | 1990 | 26.75 | 56.30 | 3:42.15 | ||||||
15 | Aalborg Herrer 2 | 0 | 641 | 3:42.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 25.84 | 54.58 | 54.58 | ||||||
Jonas Graversen | 1990 | 25.90 | 54.57 | 1:49.15 | ||||||
Sebastian Tracey | 1993 | 26.95 | 56.78 | 2:45.93 | ||||||
Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 26.86 | 56.32 | 3:42.25 | ||||||
16 | Gsc Herrer 2 | 0 | 612 | 3:45.71 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Ulrik Rosenkvist Schultz | 1992 | 27.06 | 57.19 | 57.19 | ||||||
Simon Westh | 1990 | 26.36 | 56.45 | 1:53.64 | ||||||
Christian Rasmussen | 1989 | 26.45 | 55.82 | 2:49.46 | ||||||
Marc Sørensen | 1982 | 26.60 | 56.25 | 3:45.71 | ||||||
17 | Vat 2 | 0 | 598 | 3:47.41 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Thorbjørn Antoine Olsen | 1987 | 26.16 | 56.05 | 56.05 | ||||||
Emil Eller | 1991 | 26.87 | 56.58 | 1:52.63 | ||||||
Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 26.56 | 57.99 | 2:50.62 | ||||||
Jonas Sørensen | 1990 | 26.10 | 56.79 | 3:47.41 | ||||||
18 | Køge Herrer | 0 | 593 | 3:48.12 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Christensen | 1992 | 27.78 | 57.22 | 57.22 | ||||||
Christian Warm | 1992 | 26.60 | 55.71 | 1:52.93 | ||||||
Lars Merl | 1993 | 28.45 | 59.57 | 2:52.50 | ||||||
Christian Paaske | 1992 | 26.33 | 55.62 | 3:48.12 | ||||||
19 | Kvik Herrer 3 | 0 | 589 | 3:48.60 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Sebastian Storm | 1990 | 27.71 | 57.76 | 57.76 | ||||||
Emil Sainis | 1992 | 26.65 | 57.73 | 1:55.49 | ||||||
Jacob Lund | 1990 | 26.62 | 55.60 | 2:51.09 | ||||||
Troels Johansson | 1992 | 26.80 | 57.51 | 3:48.60 | ||||||
20 | Hovedstaden Herrer | 1988 | 583 | 3:49.36 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Joakim Ro-Poulsen | 1988 | 27.39 | 57.62 | 57.62 | ||||||
Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 27.44 | 57.07 | 1:54.69 | ||||||
Christian Christensen | 1991 | 27.17 | 58.46 | 2:53.15 | ||||||
Victor G. Ludvigsen | 1992 | 26.08 | 56.21 | 3:49.36 | ||||||
21 | Vat 3 | 0 | 577 | 3:50.19 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Christian Erichsen | 1990 | 27.04 | 56.30 | 56.30 | ||||||
Frederik A. Mariegaard | 1994 | 27.93 | 57.87 | 1:54.17 | ||||||
Mikkel Johansen | 1994 | 28.63 | 58.88 | 2:53.05 | ||||||
Morten Møller Jensen | 1992 | 27.06 | 57.14 | 3:50.19 | ||||||
22 | Ringsted Herrer | 0 | 575 | 3:50.40 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Jakob Rasmussen | 1992 | 27.52 | 59.28 | 59.28 | ||||||
Kenneth Nielsen | 1991 | 25.71 | 54.84 | 1:54.12 | ||||||
Nicolai Andersen | 1990 | 26.55 | 57.19 | 2:51.31 | ||||||
Mads Sørensen | 1987 | 27.85 | 59.09 | 3:50.40 | ||||||
23 | Agf Drenge Senior 2 | 0 | 537 | 3:55.69 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Anton B. Pedersen | 1993 | 28.33 | 57.82 | 57.82 | ||||||
Kasper Møller | 1994 | 28.00 | 59.80 | 1:57.62 | ||||||
David Jakobsen | 1990 | 26.84 | 56.92 | 2:54.54 | ||||||
Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 28.99 | 1:01.15 | 3:55.69 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 12 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 08 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 12, 800m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:21.74 2008-08-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Lotte Friis | 1988 | 799 | 1:05.77 | 2:15.39 | 3:24.48 | 4:33.18 | 8:57.49 | ||
Allerød Svømmeklub | 5:40.52 | 6:47.50 | 7:52.39 | |||||||
2 | Trine Gudnitz | 1987 | 779 | 1:05.89 | 2:13.61 | 3:21.97 | 4:30.79 | 9:02.05 | ||
Helsingør Svømmeklub | 5:37.91 | 6:45.45 | 7:53.97 | |||||||
3 | Trine Friis | 1990 | 770 | 1:06.14 | 2:14.03 | 3:22.44 | 4:30.83 | 9:04.24 | ||
Allerød Svømmeklub | 5:38.81 | 6:47.53 | 7:56.54 | |||||||
4 | Matilde Riis Sørensen | 1988 | 769 | 1:05.74 | 2:15.01 | 3:24.00 | 4:33.16 | 9:04.36 | ||
West Swim Esbjerg | 5:40.89 | 6:48.80 | 7:57.40 | |||||||
5 | Kia Hansen | 1995 | 733 | 1:04.86 | 2:14.42 | 3:24.07 | 4:34.14 | 9:13.18 | ||
Køge Svømmeklub | 5:43.92 | 6:53.74 | 8:03.30 | |||||||
6 | Nicole Møller | 1993 | 710 | 1:05.39 | 2:14.45 | 3:24.03 | 4:34.36 | 9:19.03 | ||
Swim Team Esbjerg | 5:45.15 | 6:56.53 | 8:08.02 | |||||||
7 | Ida Marie Vedel | 1994 | 706 | 1:07.83 | 2:18.26 | 3:28.94 | 4:39.85 | 9:20.25 | ||
Farum Svømmeklub | 5:50.86 | 7:01.61 | 8:11.63 | |||||||
8 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 690 | 1:06.15 | 2:16.98 | 3:28.05 | 4:39.78 | 9:24.59 | ||
GI-40 Hermes | 5:50.88 | 7:01.86 | 8:13.19 | |||||||
9 | Mona Simonsen | 1991 | 687 | 1:07.04 | 2:17.34 | 3:28.47 | 4:39.37 | 9:25.32 | ||
Suðuroyar Svimjifelag | 5:50.52 | 7:02.28 | 8:14.28 | |||||||
10 | Emma Wael | 1993 | 677 | 1:08.35 | 2:22.14 | 3:34.35 | 4:47.58 | 9:27.99 | Deltager ikke i finalen | |
Svømmeklubben Syd | 5:59.49 | 7:11.02 | 8:20.51 | |||||||
11 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | 659 | 1:06.12 | 2:16.15 | 3:27.78 | 4:40.02 | 9:33.18 | ||
Gladsaxe Idræts Forenin | 5:53.08 | 7:06.76 | 8:20.16 | |||||||
12 | Marianne Juhl | 1989 | 653 | 1:08.19 | 2:19.82 | 3:32.29 | 4:45.46 | 9:35.10 | ||
Søllerød Svømmeklub SNI | 5:58.48 | 7:12.07 | 8:24.51 | |||||||
13 | Monique Johansen | 1994 | 650 | 1:04.77 | 2:15.55 | 3:28.11 | 4:42.24 | 9:35.79 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kas | 5:55.70 | 7:09.03 | 8:22.85 | |||||||
14 | Pernille Moth | 1994 | 643 | 1:09.64 | 2:23.09 | 3:36.83 | 4:49.68 | 9:37.95 | ||
Aalborg Svømmeklub | 6:02.24 | 7:14.98 | 8:26.77 | |||||||
15 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 634 | 1:07.52 | 2:20.24 | 3:33.46 | 4:46.83 | 9:40.61 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kas | 6:00.45 | 7:13.95 | 8:27.39 | |||||||
16 | Trine Søby | 1991 | 634 | 1:06.48 | 2:15.24 | 3:28.02 | 4:42.45 | 9:40.72 | Deltager ikke i finalen | |
Gladsaxe Idræts Forenin | 5:56.77 | 7:11.25 | 8:26.05 | |||||||
17 | Katja Holm | 1994 | 628 | 1:07.08 | 2:18.77 | 3:31.68 | 4:45.39 | 9:42.48 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:58.95 | 7:13.10 | 8:27.89 | |||||||
18 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | 614 | 1:08.40 | 2:20.72 | 3:33.75 | 4:47.76 | 9:46.80 | ||
Thisted Svømmeklub | 6:02.72 | 7:17.66 | 8:32.68 | |||||||
19 | Mie Hansen | 1991 | 609 | 1:08.87 | 2:21.72 | 3:35.09 | 4:49.52 | 9:48.40 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 6:04.24 | 7:19.01 | 8:34.72 | |||||||
20 | Isabel Brylow | 1994 | 601 | 1:08.75 | 2:22.18 | 3:35.70 | 4:50.42 | 9:50.94 | ||
Svømmeklubben MK 31 | 6:05.65 | 7:20.87 | 8:36.44 | |||||||
21 | Bolette Schjønning | 1993 | 594 | 1:09.64 | 2:24.25 | 3:39.00 | 4:54.79 | 9:53.50 | ||
Helsinge Skytte & IF | 6:09.75 | 7:25.14 | 8:40.04 | |||||||
22 | Cecilie Franck | 1991 | 590 | 1:10.50 | 2:24.76 | 3:38.80 | 4:53.37 | 9:54.66 | ||
Svømmeklubben Syd | 6:08.34 | 7:23.95 | 8:40.15 | |||||||
23 | Cecilie Villadsen | 1995 | 581 | 1:08.81 | 2:24.80 | 3:41.58 | 4:57.83 | 9:57.64 | ||
O.S.L.F. | 6:14.30 | 7:30.28 | 8:45.02 | |||||||
24 | Emilia Staugaard | 1994 | 571 | 1:08.48 | 2:22.98 | 3:38.42 | 4:55.29 | 10:01.16 | ||
Svømmeklubben Sønderbor | 6:11.32 | 7:27.96 | 8:45.10 | |||||||
25 | Mathilde Stærk | 1990 | 567 | 1:09.60 | 2:23.68 | 3:40.15 | 4:57.28 | 10:02.70 | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 6:14.25 | 7:31.47 | 8:48.31 | |||||||
26 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 544 | 1:10.19 | 2:25.37 | 3:41.47 | 4:58.66 | 10:11.08 | ||
Svømmeklubben S 68 | 6:16.70 | 7:35.38 | 8:53.71 | |||||||
27 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | 525 | 1:09.39 | 2:25.37 | 3:43.45 | 5:02.50 | 10:18.47 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 6:21.66 | 7:41.02 | 8:59.57 | |||||||
28 | Line Jensen | 1993 | 495 | 1:11.78 | 2:29.55 | 3:49.01 | 5:09.88 | 10:30.53 | ||
Holbæk Svømme Klub | 6:30.08 | 7:51.74 | 9:12.39 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 12 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 09 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:08 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 12, 800m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:21.74 2008-08-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Lotte Friis | 1988 | 906 | 1:02.25 | 2:06.75 | 3:10.76 | 4:15.05 | 8:35.44 | ||
Allerød Svømmeklub | 5:19.76 | 6:24.96 | 7:30.62 | |||||||
2 | Matilde Riis Sørensen | 1988 | 818 | 1:04.13 | 2:10.98 | 3:18.26 | 4:25.88 | 8:53.35 | ||
West Swim Esbjerg | 5:33.14 | 6:40.79 | 7:48.12 | |||||||
3 | Trine Gudnitz | 1987 | 811 | 1:04.30 | 2:10.70 | 3:18.03 | 4:25.59 | 8:54.85 | ||
Helsingør Svømmeklub | 5:32.72 | 6:40.32 | 7:47.87 | |||||||
4 | Trine Friis | 1990 | 782 | 1:04.64 | 2:11.48 | 3:19.12 | 4:27.36 | 9:01.45 | ||
Allerød Svømmeklub | 5:35.87 | 6:44.68 | 7:53.53 | |||||||
5 | Ida Marie Vedel | 1994 | 703 | 1:08.80 | 2:19.28 | 3:30.21 | 4:40.60 | 9:20.88 | ||
Farum Svømmeklub | 5:50.58 | 7:01.13 | 8:11.75 | |||||||
6 | Kia Hansen | 1995 | 697 | 1:05.19 | 2:15.56 | 3:26.85 | 4:38.75 | 9:22.57 | ||
Køge Svømmeklub | 5:49.97 | 7:01.67 | 8:12.65 | |||||||
7 | Nicole Møller | 1993 | 697 | 1:06.52 | 2:17.04 | 3:28.00 | 4:39.12 | 9:22.73 | ||
Swim Team Esbjerg | 5:50.01 | 7:01.65 | 8:12.67 | |||||||
8 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 665 | 1:06.72 | 2:17.50 | 3:28.67 | 4:40.59 | 9:31.43 | ||
GI-40 Hermes | 5:53.75 | 7:06.61 | 8:19.26 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 13 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 08 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 13, 50m Butterfly Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.55 2008-07-03 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Andkjær | 1985 | 878 | 24.36 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 823 | 24.90 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Morten Klarskov | 1992 | 796 | 25.17 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
4 | Emil Dall-Nielsen | 1984 | 791 | 25.23 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jess Reese Jacobsen | 1982 | 777 | 25.38 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Martin Hersom Hansen | 1986 | 760 | 25.56 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Otto Linnet | 1988 | 756 | 25.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Tim Jensen | 1984 | 734 | 25.86 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 733 | 25.87 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Peter Skotte | 1991 | 722 | 26.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Daniel Skaaning | 1993 | 721 | 26.02 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 718 | 26.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jonas Sørensen | 1990 | 717 | 26.06 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
14 | Lars Arnbak | 1981 | 716 | 26.08 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederik Wørmer | 1990 | 713 | 26.12 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
16 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 712 | 26.13 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
17 | Nikolai Ammekilde | 1990 | 709 | 26.16 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
18 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 705 | 26.21 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Tonni Kristensen | 1992 | 690 | 26.40 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Asger Helmig | 1991 | 689 | 26.41 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mads Jensen | 1991 | 687 | 26.44 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Kristian Outinen | 1983 | 686 | 26.45 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Thorbjørn Antoine Olsen | 1987 | 684 | 26.48 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
24 | Christian Ritzau | 1990 | 682 | 26.51 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
25 | Rasmus Dufour | 1993 | 679 | 26.55 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 672 | 26.63 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
27 | Tobias Urban Hansen | 1987 | 672 | 26.64 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
28 | Peter Sørensen | 1988 | 659 | 26.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Patrick Hesselberg | 1991 | 659 | 26.81 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
30 | Teiz Mølgaard | 1992 | 657 | 26.83 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
31 | Patrick Sommer | 1988 | 655 | 26.87 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
32 | Marcus Bak | 1991 | 654 | 26.88 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Boaz Talsky | 1989 | 652 | 26.90 | ||||||
Hapoel Jerusalem | ||||||||||
34 | Jens Peter Träff | 1988 | 651 | 26.92 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
35 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 648 | 26.96 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
36 | Andreas Mouritsen | 1992 | 647 | 26.97 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
37 | Stefan Erlendsson | 1988 | 641 | 27.06 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
38 | Anders Blume | 1990 | 640 | 27.07 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
39 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 639 | 27.09 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
40 | Karsten Schütt | 1991 | 635 | 27.15 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
41 | Thomas Lianee | 1985 | 633 | 27.17 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
42 | Christopher Kok | 1992 | 626 | 27.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
43 | Pierre Houdet | 1989 | 623 | 27.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
44 | Thorbjørn H. Christensen | 1989 | 621 | 27.34 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
45 | Tobias Düring | 1989 | 617 | 27.41 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
46 | Nicolai Andersen | 1990 | 616 | 27.42 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
47 | Tobias T. Jensen | 1988 | 613 | 27.46 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
48 | Peter Lund Hansen | 1992 | 612 | 27.48 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
48 | Søren Martin Johannessen | 1991 | 612 | 27.48 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
50 | Magnus Iversen | 1991 | 611 | 27.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
51 | Troels Johansson | 1992 | 609 | 27.53 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
52 | Morten Møller Jensen | 1992 | 607 | 27.55 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
53 | Jakob Vinkler Mortensen | 1987 | 607 | 27.56 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
54 | Benjamin Kallehave | 1990 | 606 | 27.57 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
55 | Andreas Ortmann | 1991 | 605 | 27.58 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
56 | Casper Iversen | 1991 | 604 | 27.60 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
56 | Kevin Sigsgaard | 1993 | 604 | 27.60 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
58 | Kaspar Pedersen | 1989 | 603 | 27.62 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
59 | Kristoffer Codam | 1990 | 601 | 27.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
60 | Christian Paaske | 1992 | 599 | 27.68 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
61 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 594 | 27.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
62 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 592 | 27.79 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
63 | Jakob Rasmussen | 1992 | 588 | 27.85 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
64 | Simon Westh | 1990 | 584 | 27.91 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
65 | Martin Terp Olesen | 1994 | 580 | 27.97 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
66 | Piet Løje | 1991 | 578 | 28.01 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
67 | Henrik Kingo | 1991 | 566 | 28.21 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
68 | Martin Pedersen | 1992 | 564 | 28.23 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
69 | Ulrik Rosenkvist Schultz | 1992 | 556 | 28.37 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
70 | Jacob Skelsager | 1993 | 524 | 28.93 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
- | Robin van Aggele | 1984 | DNS | |||||||
Zwemlust Den Hommel | ||||||||||
- | Lasse Offersen | 1989 | DNS | |||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 13 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 08 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:57 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 13, 50m Butterfly Herrer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.55 2008-07-03 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Andkjær | 1985 | 976 | 23.52 | Dansk Rekord - Senior | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Emil Dall-Nielsen | 1984 | 852 | 24.61 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 817 | 24.96 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Morten Klarskov | 1992 | 809 | 25.04 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
5 | Martin Hersom Hansen | 1986 | 786 | 25.28 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Wørmer | 1990 | 778 | 25.37 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Jess Reese Jacobsen | 1982 | 773 | 25.42 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Tim Jensen | 1984 | 761 | 25.55 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Otto Linnet | 1988 | 747 | 25.71 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 741 | 25.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonas Sørensen | 1990 | 728 | 25.94 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
12 | Lars Arnbak | 1981 | 722 | 26.01 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Daniel Skaaning | 1993 | 714 | 26.10 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Peter Skotte | 1991 | 702 | 26.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 700 | 26.27 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 685 | 26.46 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 13 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 09 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 13, 50m Butterfly Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.52 2009-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Andkjær | 1985 | 996 | 23.36 | DR og NR - Senior | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Emil Dall-Nielsen | 1984 | 945 | 23.77 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Morten Klarskov | 1992 | 840 | 24.73 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
4 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 837 | 24.76 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Frederik Wørmer | 1990 | 804 | 25.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Martin Hersom Hansen | 1986 | 793 | 25.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jess Reese Jacobsen | 1982 | 792 | 25.22 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Tim Jensen | 1984 | 772 | 25.43 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 14 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 08 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 1:01.69 2000-09-17 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | 858 | 30.17 | 1:02.29 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Elspa Mørkøre | 1991 | 840 | 30.99 | 1:02.74 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Line Møller Pedersen | 1989 | 744 | 32.00 | 1:05.31 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Yasmin Saud | 1994 | 739 | 32.09 | 1:05.48 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Kristina Thomsen | 1991 | 723 | 31.37 | 1:05.94 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
6 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 707 | 33.03 | 1:06.43 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
7 | Mette Pedersen | 1993 | 702 | 32.43 | 1:06.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Line Gregersen | 1994 | 697 | 32.21 | 1:06.75 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Eleonor Lindborg | 1992 | 689 | 32.52 | 1:07.03 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Erika Tuvike | 1991 | 684 | 32.66 | 1:07.19 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
11 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | 670 | 32.80 | 1:07.65 | Deltager ikke i finalen | ||||
Frem Odense | ||||||||||
12 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 667 | 32.94 | 1:07.73 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mie Refn | 1993 | 667 | 32.50 | 1:07.75 | Deltager ikke i finalen | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Pernille Mouritzen | 1993 | 665 | 33.07 | 1:07.82 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 662 | 33.43 | 1:07.92 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Christine Pedersen | 1993 | 660 | 33.61 | 1:07.99 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
17 | Michelle B. Strandskov | 1991 | 657 | 33.62 | 1:08.07 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Klara Strand Olesen | 1995 | 653 | 32.95 | 1:08.21 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Annelouise Dolleris | 1995 | 652 | 33.31 | 1:08.26 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
20 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | 649 | 33.32 | 1:08.38 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
21 | Josephine Grønning | 1991 | 645 | 32.80 | 1:08.49 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
22 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 638 | 33.38 | 1:08.74 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Cecilie Hansen | 1995 | 636 | 33.03 | 1:08.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Marina Heller Hansen | 1994 | 631 | 34.25 | 1:09.02 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
25 | Christine M. Pedersen | 1993 | 625 | 33.61 | 1:09.23 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Caroline Grønlund | 1993 | 624 | 33.30 | 1:09.27 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Kaya Koziol | 1992 | 622 | 33.18 | 1:09.34 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
28 | Anastasia Korotkov | 1990 | 619 | 33.48 | 1:09.46 | |||||
Hapoel Jerusalem | ||||||||||
29 | Kamma Christensen | 1994 | 618 | 33.59 | 1:09.48 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
30 | Eliana Jørgensen | 1993 | 618 | 33.81 | 1:09.50 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
31 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 611 | 34.00 | 1:09.74 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
32 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | 605 | 33.82 | 1:09.99 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Runa Dalby | 1993 | 604 | 33.79 | 1:10.03 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | 600 | 33.32 | 1:10.18 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
35 | Katja Løje | 1993 | 594 | 33.82 | 1:10.40 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
36 | Malene Westergaard | 1993 | 592 | 33.87 | 1:10.49 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
37 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 592 | 33.99 | 1:10.50 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
38 | Janni Overgaard | 1993 | 592 | 33.92 | 1:10.51 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
39 | Freja Østergaard | 1995 | 590 | 34.73 | 1:10.59 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Caroline Eskildsen | 1995 | 588 | 33.97 | 1:10.65 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
41 | Maika Larsson | 1993 | 587 | 34.21 | 1:10.69 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
42 | Stephanie Møller | 1992 | 586 | 33.72 | 1:10.75 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
43 | Anne Østergaard Nielsen | 1991 | 584 | 34.37 | 1:10.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Bettina Caspersen | 1992 | 583 | 34.55 | 1:10.84 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
45 | Susanne D. Johansen | 1995 | 582 | 34.09 | 1:10.91 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
46 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | 581 | 33.87 | 1:10.95 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
47 | Natascha Rasmussen | 1989 | 579 | 34.39 | 1:11.01 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
48 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 565 | 34.68 | 1:11.58 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
49 | Josephine Uhrbrand | 1991 | 563 | 34.61 | 1:11.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
50 | Sarah Bro | 1996 | 563 | 34.43 | 1:11.70 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
51 | Christine Bjerre | 1991 | 560 | 34.41 | 1:11.81 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
52 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | 554 | 35.12 | 1:12.08 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
53 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 546 | 34.67 | 1:12.40 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
54 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | 543 | 34.91 | 1:12.55 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
55 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 543 | 35.07 | 1:12.56 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
56 | Gigi W. Larsen | 1995 | 540 | 35.38 | 1:12.68 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
57 | Julie Christiansen | 1993 | 536 | 34.36 | 1:12.88 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
58 | Kristine Olander Hansen | 1989 | 531 | 35.31 | 1:13.10 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
59 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | 524 | 35.60 | 1:13.44 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
60 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | 523 | 34.90 | 1:13.45 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
61 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | 503 | 36.03 | 1:14.41 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
62 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 503 | 36.13 | 1:14.44 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
63 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | 502 | 35.85 | 1:14.48 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
64 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | 497 | 35.97 | 1:14.72 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
65 | Cecilie Christiansen | 1995 | 495 | 35.44 | 1:14.80 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
66 | Sanne Poulsen | 1992 | 495 | 35.73 | 1:14.85 | |||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
67 | Poula Ø. Mohr | 1995 | 494 | 35.76 | 1:14.89 | |||||
Fuglafjarðar Svimjifela | ||||||||||
68 | Mette Grauballe | 1995 | 472 | 36.44 | 1:16.01 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
69 | Tine Trolle | 1991 | 454 | 37.23 | 1:17.03 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Caroline Øhrstrøm | 1995 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
- | Simone Friis | 1991 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 14 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 08 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:24 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 1:01.69 2000-09-17 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | 847 | 31.04 | 1:02.55 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Elspa Mørkøre | 1991 | 742 | 32.12 | 1:05.38 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Line Møller Pedersen | 1989 | 741 | 31.78 | 1:05.42 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 705 | 32.91 | 1:06.52 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
5 | Erika Tuvike | 1991 | 702 | 32.75 | 1:06.59 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Yasmin Saud | 1994 | 700 | 32.52 | 1:06.66 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Line Gregersen | 1994 | 697 | 32.65 | 1:06.76 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Christine Pedersen | 1993 | 691 | 33.24 | 1:06.94 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 680 | 32.67 | 1:07.30 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kristina Thomsen | 1991 | 671 | 32.46 | 1:07.60 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
11 | Klara Strand Olesen | 1995 | 668 | 33.17 | 1:07.72 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Mette Pedersen | 1993 | 658 | 32.77 | 1:08.04 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
13 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 646 | 33.71 | 1:08.46 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | 644 | 33.44 | 1:08.53 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Pernille Mouritzen | 1993 | 613 | 33.58 | 1:09.68 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Michelle B. Strandskov | 1991 | 611 | 33.91 | 1:09.75 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 14 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 09 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:28 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 1:01.69 2000-09-17 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | 903 | 30.07 | 1:01.23 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Elspa Mørkøre | 1991 | 840 | 30.70 | 1:02.74 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Line Møller Pedersen | 1989 | 742 | 31.75 | 1:05.38 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Yasmin Saud | 1994 | 718 | 32.36 | 1:06.09 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 709 | 32.69 | 1:06.38 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
6 | Erika Tuvike | 1991 | 698 | 33.03 | 1:06.74 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
7 | Line Gregersen | 1994 | 694 | 32.66 | 1:06.84 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Christine Pedersen | 1993 | 687 | 33.28 | 1:07.07 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 15 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 08 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:57 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 15, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.83 2007-03-25 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 1:03.40 2006-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thijs van Valkengoed | 1983 | 832 | 30.07 | 1:03.38 | |||||
Wvz - Holland | ||||||||||
2 | Chris Christensen | 1988 | 828 | 30.54 | 1:03.48 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 780 | 30.11 | 1:04.74 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jesper Kristensen | 1982 | 761 | 30.53 | 1:05.29 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Andersen | 1991 | 757 | 29.65 | 1:05.39 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 749 | 30.84 | 1:05.63 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
7 | Morten Klarskov | 1992 | 742 | 31.70 | 1:05.83 | Deltager ikke i finalen | ||||
Albertslund IF | ||||||||||
8 | Jesper Hansen | 1989 | 739 | 31.03 | 1:05.92 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emil Klingberg | 1987 | 730 | 31.27 | 1:06.19 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Mads Pedersen | 1991 | 712 | 31.21 | 1:06.73 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jon Pommersgaard | 1990 | 712 | 31.11 | 1:06.76 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
12 | Rasmus Sefeld | 1989 | 702 | 31.13 | 1:07.07 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | David Adelskov | 1987 | 701 | 31.04 | 1:07.10 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Niklas Hedegaard | 1990 | 699 | 31.29 | 1:07.16 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kenneth Nielsen | 1991 | 698 | 32.08 | 1:07.18 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | 695 | 31.90 | 1:07.27 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Daniel Svendsen | 1990 | 694 | 32.03 | 1:07.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
18 | Simon Panduro | 1988 | 684 | 31.46 | 1:07.63 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emil Sainis | 1992 | 680 | 30.99 | 1:07.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
20 | Kasper Blomsterberg | 1992 | 677 | 30.85 | 1:07.87 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Peter Skotte | 1991 | 671 | 32.10 | 1:08.08 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Kristian Outinen | 1983 | 656 | 31.86 | 1:08.58 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Christian Christensen | 1991 | 640 | 32.09 | 1:09.17 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
24 | Joakim Ro-Poulsen | 1988 | 639 | 32.35 | 1:09.21 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Joachim Mortensen | 1995 | 634 | 32.12 | 1:09.38 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Marc Sørensen | 1982 | 633 | 32.11 | 1:09.43 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
27 | Lars Merl | 1993 | 629 | 33.20 | 1:09.56 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
28 | Nick Niebling | 1988 | 627 | 32.72 | 1:09.63 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
29 | Henrik Lagoni | 1991 | 623 | 32.55 | 1:09.77 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Christopher Kok | 1992 | 618 | 32.42 | 1:09.96 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
31 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 604 | 32.62 | 1:10.49 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
32 | Sebastian Storm | 1990 | 604 | 32.52 | 1:10.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
33 | Morten Rasmussen | 1989 | 604 | 33.26 | 1:10.51 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
34 | Rasmus Koch | 1992 | 604 | 32.85 | 1:10.52 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
35 | Boaz Talsky | 1989 | 586 | 32.97 | 1:11.21 | |||||
Hapoel Jerusalem | ||||||||||
36 | Christian Jensen | 1987 | 586 | 33.99 | 1:11.22 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
37 | Nicolai Andersen | 1990 | 581 | 33.49 | 1:11.42 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
38 | Jonas Olczyk | 1994 | 578 | 33.02 | 1:11.56 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
39 | Frederik Højholt | 1990 | 577 | 33.32 | 1:11.58 | |||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
40 | Rasmus Dufour | 1993 | 569 | 33.72 | 1:11.94 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
41 | Thomas Hindborg Petersen | 1991 | 564 | 33.72 | 1:12.14 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
42 | Søren Jungersen | 1993 | 560 | 33.80 | 1:12.29 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
43 | Mark Halding | 1991 | 556 | 33.61 | 1:12.50 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
44 | Mads Møller | 1991 | 539 | 34.75 | 1:13.25 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
45 | Jón Hofgaard | 1992 | 531 | 34.07 | 1:13.59 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | ||||||||||
46 | Thomas Øst-Jacobsen | 1988 | 530 | 33.66 | 1:13.65 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
47 | Christian Warm | 1992 | 530 | 34.29 | 1:13.66 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
48 | Mads Christensen | 1994 | 527 | 34.62 | 1:13.77 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
49 | Nour Hermiz | 1994 | 522 | 34.83 | 1:14.02 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
50 | Jesper Gemke | 1993 | 520 | 34.71 | 1:14.10 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
51 | Christian Blom Jensen | 1994 | 516 | 34.68 | 1:14.30 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
52 | Frederik Bielefeldt | 1991 | 485 | 34.98 | 1:15.84 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
53 | Ulrik Rosenkvist Schultz | 1992 | 461 | 35.58 | 1:17.13 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
- | Robin van Aggele | 1984 | DNS | |||||||
Zwemlust Den Hommel | ||||||||||
- | Philip Halding | 1986 | Akut syg | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 15 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 09 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:54 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 15, 100m Brystsvømning Herrer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.69 2009-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 1:03.40 2006-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thijs van Valkengoed | 1983 | 860 | 29.54 | 1:02.68 | |||||
Wvz - Holland | ||||||||||
2 | Chris Christensen | 1988 | 859 | 29.60 | 1:02.69 | Dansk Rekord - Senior | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Simon Panduro | 1988 | 780 | 30.47 | 1:04.76 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 772 | 30.28 | 1:04.98 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Klingberg | 1987 | 768 | 30.77 | 1:05.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Jesper Hansen | 1989 | 752 | 30.80 | 1:05.55 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Daniel Svendsen | 1990 | 722 | 31.37 | 1:06.44 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | David Adelskov | 1987 | 717 | 31.17 | 1:06.58 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 715 | 31.10 | 1:06.66 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
10 | Jon Pommersgaard | 1990 | 712 | 31.51 | 1:06.75 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mads Pedersen | 1991 | 698 | 31.26 | 1:07.19 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Niklas Hedegaard | 1990 | 689 | 31.47 | 1:07.49 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathias Andersen | 1991 | 687 | 29.36 | 1:07.53 | 50m tid DJR | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kenneth Nielsen | 1991 | 682 | 32.03 | 1:07.71 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Rasmus Sefeld | 1989 | 660 | 32.66 | 1:08.45 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
16 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | 655 | 32.29 | 1:08.63 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 15 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 09 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:38 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 15, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.69 2009-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 1:03.40 2006-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thijs van Valkengoed | 1983 | 863 | 29.49 | 1:02.59 | |||||
Wvz - Holland | ||||||||||
2 | Chris Christensen | 1988 | 854 | 29.54 | 1:02.83 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 780 | 30.09 | 1:04.76 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emil Klingberg | 1987 | 776 | 30.69 | 1:04.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Simon Panduro | 1988 | 763 | 30.55 | 1:05.22 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jesper Hansen | 1989 | 755 | 30.68 | 1:05.45 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | David Adelskov | 1987 | 720 | 30.98 | 1:06.50 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Daniel Svendsen | 1990 | 710 | 31.18 | 1:06.82 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 16 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 08 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 16, 100m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 54.04 2008-08-13 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 56.89 2003-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 880 | 26.54 | 55.77 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Julie Hjorth-Hansen | 1984 | 839 | 28.08 | 56.66 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Blume | 1994 | 799 | 28.28 | 57.60 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | 796 | 27.50 | 57.67 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Micha Østergaard | 1987 | 791 | 28.01 | 57.79 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Anja Olsen | 1993 | 763 | 27.51 | 58.48 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 761 | 28.00 | 58.54 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Randi F. Nielsen | 1989 | 758 | 28.21 | 58.60 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 749 | 28.22 | 58.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Linda Lund | 1984 | 744 | 28.11 | 58.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
11 | Tine Aagaard | 1989 | 735 | 28.41 | 59.21 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Eliana Jørgensen | 1993 | 722 | 28.91 | 59.56 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
13 | Pernille Juel | 1994 | 722 | 28.85 | 59.58 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Mette Pedersen | 1993 | 721 | 28.84 | 59.60 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
15 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 716 | 28.74 | 59.74 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sofie Harnfeldt | 1991 | 711 | 28.75 | 59.87 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Julie Hougård | 1991 | 701 | 29.06 | 1:00.17 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
18 | Kirstine Lei | 1992 | 699 | 29.01 | 1:00.21 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
19 | Kristine Skou | 1988 | 699 | 28.85 | 1:00.22 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Pernille Jalsøe | 1993 | 698 | 29.00 | 1:00.23 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
21 | Shaila Millum Garðarnar | 1984 | 698 | 28.42 | 1:00.25 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | ||||||||||
22 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 697 | 29.06 | 1:00.27 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Stine Dahl Vest | 1994 | 692 | 29.49 | 1:00.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | 688 | 29.34 | 1:00.54 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Nina Cawley | 1994 | 688 | 29.51 | 1:00.54 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Katrine Skov Pedersen | 1989 | 685 | 30.08 | 1:00.63 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
27 | Olivia Burmester | 1993 | 684 | 28.92 | 1:00.65 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mai Hjelmgaard | 1994 | 682 | 29.44 | 1:00.70 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
28 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 682 | 29.19 | 1:00.70 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
30 | Mathilde Balle | 1989 | 678 | 29.50 | 1:00.82 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Christina Munkholm | 1996 | 678 | 29.34 | 1:00.84 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
32 | Tenna Larsson | 1989 | 676 | 29.51 | 1:00.89 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
33 | Camilla Rønbøg | 1992 | 675 | 29.53 | 1:00.91 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
34 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 671 | 29.63 | 1:01.03 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
35 | Anna Aagaard | 1990 | 670 | 29.44 | 1:01.08 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
36 | Susanne D. Johansen | 1995 | 667 | 29.49 | 1:01.16 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
37 | Laura Tvermoes | 1993 | 666 | 29.51 | 1:01.19 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
38 | Trine Gudnitz | 1987 | 652 | 30.03 | 1:01.62 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
39 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 651 | 29.91 | 1:01.65 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
40 | Monique Johansen | 1994 | 650 | 29.47 | 1:01.69 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
41 | Matilde Riis Sørensen | 1988 | 649 | 30.09 | 1:01.72 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
42 | Pernille Hansen | 1991 | 647 | 29.97 | 1:01.80 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
43 | Melizza Petersen | 1994 | 643 | 29.72 | 1:01.90 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
44 | Julie Langhorn | 1994 | 640 | 29.63 | 1:02.02 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
45 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 639 | 28.74 | 1:02.03 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
46 | Emilie Ormstrup | 1993 | 635 | 30.28 | 1:02.18 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
47 | Mette Hasemann | 1993 | 631 | 30.04 | 1:02.31 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
48 | Marina Heller Hansen | 1994 | 627 | 30.25 | 1:02.45 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
49 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 625 | 29.24 | 1:02.49 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
49 | Henriette Espensen | 1993 | 625 | 30.72 | 1:02.49 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
51 | Ann-Louise Nielsen | 1993 | 625 | 30.30 | 1:02.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
51 | Maria Jensen | 1992 | 625 | 30.48 | 1:02.52 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
53 | Nicole Møller | 1993 | 624 | 30.19 | 1:02.55 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
54 | Johanne Appelsø | 1994 | 616 | 30.14 | 1:02.82 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
54 | Ida Marie Vedel | 1994 | 616 | 30.42 | 1:02.82 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
56 | Karen Nielsen | 1990 | 614 | 30.63 | 1:02.86 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
57 | Trine Søby | 1991 | 614 | 29.85 | 1:02.89 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
58 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | 612 | 29.85 | 1:02.94 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
59 | Siri Wiecker | 1994 | 609 | 30.41 | 1:03.03 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
60 | Helene Nielsen | 1993 | 607 | 30.35 | 1:03.12 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
61 | Louise Hedelund | 1992 | 596 | 1:03.51 | 1:03.51 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
62 | Marie Philipsen | 1992 | 594 | 30.43 | 1:03.56 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
63 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 594 | 30.66 | 1:03.57 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
64 | Stephanie Møller | 1992 | 590 | 30.42 | 1:03.73 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
65 | Ditte Johansen | 1994 | 584 | 30.62 | 1:03.93 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
66 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 566 | 1:04.61 | 1:04.61 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
67 | Emilie Egesborg | 1992 | 538 | 30.14 | 1:05.70 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
68 | Martine Bender | 1994 | 510 | 31.26 | 1:06.88 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
- | Simone Martinsen | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 16 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 08 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 16, 100m Frisvømning Damer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 54.04 2008-08-13 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 56.89 2003-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 913 | 26.87 | 55.09 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Micha Østergaard | 1987 | 864 | 27.47 | 56.10 | Deltager ikke i finalen | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Julie Hjorth-Hansen | 1984 | 831 | 28.11 | 56.84 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | 794 | 28.44 | 57.72 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 782 | 27.65 | 58.00 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Randi F. Nielsen | 1989 | 781 | 28.14 | 58.03 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Pernille Blume | 1994 | 759 | 28.48 | 58.59 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofie Harnfeldt | 1991 | 737 | 28.60 | 59.16 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anja Olsen | 1993 | 733 | 28.57 | 59.28 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Tine Aagaard | 1989 | 732 | 28.21 | 59.30 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Linda Lund | 1984 | 715 | 28.84 | 59.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
12 | Eliana Jørgensen | 1993 | 708 | 28.90 | 59.97 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
13 | Pernille Juel | 1994 | 703 | 29.13 | 1:00.09 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 697 | 28.65 | 1:00.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 696 | 29.25 | 1:00.31 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julie Hougård | 1991 | 695 | 29.30 | 1:00.33 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 16 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 09 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:27 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 16, 100m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 54.04 2008-08-13 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 56.89 2003-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 936 | 26.55 | 54.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Julie Hjorth-Hansen | 1984 | 856 | 27.52 | 56.28 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | 805 | 27.73 | 57.45 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pernille Blume | 1994 | 794 | 28.11 | 57.71 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Randi F. Nielsen | 1989 | 791 | 28.09 | 57.79 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 788 | 27.77 | 57.85 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Anja Olsen | 1993 | 762 | 27.88 | 58.52 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Sofie Harnfeldt | 1991 | 734 | 28.60 | 59.24 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 17 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 08 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 17, 200m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:48.51 2008-07-03 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 1:52.08 1995-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Glæsner | 1988 | 841 | 25.52 | 52.92 | 1:22.23 | 1:51.31 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pál Joensen | 1990 | 828 | 26.44 | 54.97 | 1:23.59 | 1:51.91 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jon Rud | 1986 | 826 | 26.40 | 54.37 | 1:23.07 | 1:51.97 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 824 | 26.86 | 55.48 | 1:23.96 | 1:52.09 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jacob Carstensen | 1978 | 817 | 26.55 | 55.18 | 1:23.91 | 1:52.39 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Emil Dall-Nielsen | 1984 | 799 | 26.13 | 54.84 | 1:24.08 | 1:53.23 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Hansen | 1991 | 793 | 27.10 | 56.02 | 1:24.75 | 1:53.52 | Deltager ikke i finalen | ||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anders Lie | 1991 | 779 | 27.02 | 56.31 | 1:25.68 | 1:54.21 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lasse Offersen | 1989 | 773 | 27.02 | 56.06 | 1:25.27 | 1:54.47 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 759 | 26.89 | 56.15 | 1:25.83 | 1:55.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
11 | Frans Johannessen | 1992 | 757 | 27.23 | 56.52 | 1:25.84 | 1:55.30 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | 744 | 26.99 | 55.75 | 1:25.34 | 1:55.96 | Deltager ikke i finalen | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Marcus Bak | 1991 | 743 | 26.52 | 55.56 | 1:25.51 | 1:55.99 | Deltager ikke i finalen | ||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicklas Luplau | 1989 | 743 | 27.26 | 56.66 | 1:26.70 | 1:55.99 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Viktor B. Bromer | 1993 | 739 | 27.29 | 56.54 | 1:26.56 | 1:56.21 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Jonas Westergaard | 1990 | 736 | 27.15 | 56.64 | 1:26.62 | 1:56.38 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
17 | Daniel Skaaning | 1993 | 732 | 27.47 | 57.21 | 1:27.24 | 1:56.58 | Deltager ikke i finalen | ||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
18 | Palle Gordon | 1987 | 732 | 27.19 | 57.11 | 1:27.04 | 1:56.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jacob Holst | 1991 | 714 | 27.11 | 56.17 | 1:26.98 | 1:57.54 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Thomas Olsen | 1992 | 714 | 27.53 | 57.18 | 1:27.54 | 1:57.57 | Deltager ikke i finalen | ||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Martin Pedersen | 1991 | 714 | 27.48 | 56.92 | 1:27.17 | 1:57.57 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
22 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | 707 | 27.37 | 56.96 | 1:27.31 | 1:57.92 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Karsten Vedel | 1992 | 706 | 27.42 | 56.86 | 1:27.52 | 1:58.00 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
24 | Andreas Holkjær | 1990 | 705 | 27.25 | 56.83 | 1:27.43 | 1:58.07 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Thomas Lianee | 1985 | 690 | 27.52 | 57.68 | 1:28.33 | 1:58.91 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Patrick Hesselberg | 1991 | 688 | 27.33 | 57.12 | 1:27.94 | 1:59.03 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
26 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 688 | 27.20 | 57.11 | 1:28.06 | 1:59.03 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jonas Sørensen | 1990 | 683 | 28.25 | 58.77 | 1:29.76 | 1:59.29 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
29 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 680 | 28.59 | 58.94 | 1:29.54 | 1:59.47 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Ruben Arent | 1989 | 678 | 27.80 | 57.72 | 1:29.13 | 1:59.63 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Martin Wagner | 1991 | 677 | 27.02 | 56.72 | 1:27.97 | 1:59.65 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
32 | Karsten Schütt | 1991 | 676 | 27.82 | 57.97 | 1:28.86 | 1:59.72 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
33 | Sune Thonesen | 1983 | 675 | 28.32 | 58.78 | 1:29.36 | 1:59.75 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
34 | Jonas Graversen | 1990 | 655 | 27.80 | 57.97 | 1:28.96 | 2:00.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Simon Salinas | 1985 | 651 | 28.12 | 58.76 | 1:30.18 | 2:01.24 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
36 | Martin Pedersen | 1992 | 650 | 27.96 | 58.84 | 1:30.15 | 2:01.32 | Deltager ikke i finalen | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
37 | Martin Bertelsen | 1989 | 647 | 27.67 | 57.55 | 1:29.22 | 2:01.49 | |||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
38 | Christian Erichsen | 1990 | 645 | 28.58 | 58.82 | 1:30.31 | 2:01.61 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
39 | Johan Seistrup | 1989 | 629 | 27.89 | 58.44 | 1:30.54 | 2:02.65 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
40 | Christian R. Svejstrup | 1990 | 622 | 28.06 | 59.22 | 1:31.32 | 2:03.11 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
41 | Magnus Westermann | 1995 | 616 | 27.62 | 59.36 | 1:31.33 | 2:03.48 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
42 | Morten Hansen | 1993 | 614 | 29.66 | 1:00.22 | 1:31.90 | 2:03.61 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
43 | Christian Paaske | 1992 | 607 | 28.56 | 59.72 | 1:31.99 | 2:04.10 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
44 | Thor Andersen | 1992 | 605 | 27.84 | 58.92 | 1:31.32 | 2:04.24 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
45 | Morten Steen Christensen | 1992 | 601 | 29.54 | 1:00.24 | 1:32.68 | 2:04.50 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
46 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 596 | 27.80 | 58.95 | 1:31.85 | 2:04.83 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
47 | Mads Andersen | 1990 | 595 | 28.61 | 59.64 | 1:32.78 | 2:04.90 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
48 | David Jakobsen | 1990 | 595 | 28.46 | 59.63 | 1:31.75 | 2:04.92 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
49 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 589 | 28.60 | 1:00.34 | 1:32.63 | 2:05.36 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
50 | Tim Madsen | 1991 | 586 | 29.11 | 1:01.06 | 1:33.93 | 2:05.55 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
51 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | 583 | 26.47 | 56.07 | 1:29.13 | 2:05.76 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
52 | Morten Bak Hansen | 1995 | 559 | 29.94 | 1:01.95 | 1:35.23 | 2:07.55 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
53 | Mikkel Johansen | 1994 | 557 | 30.42 | 1:02.97 | 1:36.52 | 2:07.67 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
54 | Henrik Kingo | 1991 | 549 | 28.38 | 59.68 | 1:33.68 | 2:08.31 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
55 | Niklas Ruprecht | 1993 | 531 | 28.14 | 1:00.48 | 1:35.10 | 2:09.73 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 17 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 08 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:12 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 17, 200m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:48.51 2008-07-03 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 1:52.08 1995-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Glæsner | 1988 | 918 | 25.37 | 52.62 | 1:19.98 | 1:48.10 | Dansk Rekord - Senior | ||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jon Rud | 1986 | 895 | 25.66 | 52.92 | 1:20.88 | 1:49.03 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Pál Joensen | 1990 | 871 | 25.87 | 53.55 | 1:21.73 | 1:50.04 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Carstensen | 1978 | 846 | 26.32 | 54.07 | 1:22.61 | 1:51.08 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Emil Dall-Nielsen | 1984 | 833 | 25.50 | 53.47 | 1:22.69 | 1:51.66 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 831 | 26.28 | 54.40 | 1:23.15 | 1:51.77 | Dansk Rekord - Junior | ||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anders Lie | 1991 | 795 | 26.76 | 55.31 | 1:24.66 | 1:53.43 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lasse Offersen | 1989 | 786 | 26.03 | 54.61 | 1:23.92 | 1:53.85 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
9 | Viktor B. Bromer | 1993 | 764 | 26.97 | 56.08 | 1:25.56 | 1:54.91 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Nicklas Luplau | 1989 | 762 | 27.62 | 56.75 | 1:26.42 | 1:55.01 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Jonas Westergaard | 1990 | 731 | 27.79 | 56.95 | 1:27.09 | 1:56.62 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
12 | Palle Gordon | 1987 | 717 | 27.45 | 57.75 | 1:27.76 | 1:57.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frans Johannessen | 1992 | 712 | 27.21 | 56.33 | 1:26.68 | 1:57.67 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | 695 | 27.35 | 57.17 | 1:27.89 | 1:58.60 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 686 | 28.12 | 58.10 | 1:28.36 | 1:59.16 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
16 | Jacob Holst | 1991 | 661 | 27.46 | 57.36 | 1:28.90 | 2:00.63 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 19 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 08 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 19, 100m Fri Handicap Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 54.04 2008-08-13 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 56.89 2003-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Lassen | 1994 | 34.98 | 1:13.31 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Amalie Vinther | 1995 | 39.20 | 1:21.09 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nadja Joy Tønnesen | 1987 | 38.75 | 1:21.34 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
4 | Susan Hansen | 1987 | 38.02 | 1:24.53 | ||||||
Ringsted Handicap IF | ||||||||||
5 | Louise Andreasen | 1995 | 44.43 | 1:33.64 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Majken B. D. Pedersen | 1992 | 43.04 | 1:33.68 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Karina Lauridsen | 1976 | 46.11 | 1:34.44 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Tanja Bendt | 1987 | 51.02 | 2:01.62 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Kristiansen | 1990 | 1:04.42 | 2:18.94 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Louise Pedersen | 1979 | Akut syg | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 19 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 08 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:02 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 19, 100m Fri Handicap Damer, Finaler, Senior |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Lassen | 1994 | 34.82 | 1:12.78 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Amalie Vinther | 1995 | 38.20 | 1:19.75 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nadja Joy Tønnesen | 1987 | 38.40 | 1:21.98 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
4 | Susan Hansen | 1987 | 39.31 | 1:26.07 | ||||||
Ringsted Handicap IF | ||||||||||
5 | Louise Andreasen | 1995 | 43.83 | 1:32.63 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Majken B. D. Pedersen | 1992 | 43.27 | 1:34.30 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Karina Lauridsen | 1976 | 46.29 | 1:35.04 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Cecilie Kristiansen | 1990 | 1:05.04 | 2:18.62 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 20 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 08 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:40 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 20, 100m Fri Handicap Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 51.36 2008-11-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian T. Thomsen | 1990 | 31.89 | 1:02.66 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Lasse Andersen | 1994 | 29.47 | 1:03.32 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kasper Zysek | 1994 | 32.90 | 1:06.03 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Niels Mortensen | 1995 | 34.68 | 1:12.50 | ||||||
Purhus Svømmeklub | ||||||||||
5 | Stefan Popplewel | 1994 | 34.07 | 1:12.59 | ||||||
Haarby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Keld Rishøj | 1988 | 34.86 | 1:13.59 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jim Pedersen | 1986 | 33.65 | 1:14.74 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jonas Larsen | 1992 | 47.32 | 1:41.63 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Nis Heide Pinnerup | 1991 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Handicap IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 20 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 08 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:06 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 20, 100m Fri Handicap Herrer, Finaler, Senior |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian T. Thomsen | 1990 | 28.49 | 1:00.01 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Lasse Andersen | 1994 | 29.33 | 1:01.86 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kasper Zysek | 1994 | 31.77 | 1:04.37 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Niels Mortensen | 1995 | 34.59 | 1:11.95 | ||||||
Purhus Svømmeklub | ||||||||||
5 | Stefan Popplewel | 1994 | 33.46 | 1:12.94 | ||||||
Haarby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jim Pedersen | 1986 | 33.36 | 1:14.78 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Keld Rishøj | 1988 | 35.02 | 1:17.15 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jonas Larsen | 1992 | 48.17 | 1:39.88 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 21 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 08 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:13 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 21, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:16.07 2007-07-08 |
Dansk Rekord Junior: Sigma NS (1900) 8:42.00 2007-07-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Nordsjælland 1 | 0 | 892 | 8:08.65 | Dansk Rekord - Senior | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Louise Jansen | 1984 | 59.76 | 2:01.37 | 2:01.37 | ||||||
Sofie Harnfeldt | 1991 | 1:00.65 | 2:06.55 | 4:07.92 | ||||||
Julie Hjorth-Hansen | 1984 | 58.89 | 2:00.79 | 6:08.71 | ||||||
Lotte Friis | 1988 | 58.54 | 1:59.94 | 8:08.65 | ||||||
2 | Elitesvøm Esbjerg 1 | 0 | 850 | 8:16.62 | ||||||
Elitesvøm Esbjerg | ||||||||||
Elspa Mørkøre | 1991 | 1:00.32 | 2:02.33 | 2:02.33 | ||||||
Line Præst Lauridsen | 1989 | 59.84 | 2:04.47 | 4:06.80 | ||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 59.60 | 2:04.38 | 6:11.18 | ||||||
Micha Østergaard | 1987 | 1:00.17 | 2:05.44 | 8:16.62 | ||||||
3 | Sigma Nordsjælland 2 | 0 | 775 | 8:32.16 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Michelle B. Strandskov | 1991 | 1:02.14 | 2:05.82 | 2:05.82 | ||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 1:01.97 | 2:08.33 | 4:14.15 | ||||||
Kristine Skou | 1988 | 1:01.53 | 2:07.08 | 6:21.23 | ||||||
Pernille Blume | 1994 | 1:03.01 | 2:10.93 | 8:32.16 | ||||||
4 | Sto Damer 1 | 0 | 763 | 8:34.76 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Randi F. Nielsen | 1989 | 1:01.00 | 2:06.14 | 2:06.14 | ||||||
Julie Hougård | 1991 | 1:04.25 | 2:10.47 | 4:16.61 | ||||||
Katrine Petersen | 1994 | 1:03.86 | 2:08.86 | 6:25.47 | ||||||
Tine Aagaard | 1989 | 1:02.20 | 2:09.29 | 8:34.76 | ||||||
5 | Kvik Damer 1 | 0 | 751 | 8:37.46 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Linda Lund | 1984 | 1:03.67 | 2:13.47 | 2:13.47 | ||||||
Jeanette Ottesen | 1987 | 59.39 | 2:02.65 | 4:16.12 | ||||||
Monique Johansen | 1994 | 1:01.86 | 2:10.94 | 6:27.06 | ||||||
Pernille Jalsøe | 1993 | 1:01.40 | 2:10.40 | 8:37.46 | ||||||
6 | Vat 1 | 0 | 741 | 8:39.89 | Dansk Rekord-Junior | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Eliana Jørgensen | 1993 | 1:01.59 | 2:08.77 | 2:08.77 | ||||||
Mai Hjelmgaard | 1994 | 1:02.45 | 2:09.64 | 4:18.41 | ||||||
Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 1:01.85 | 2:09.73 | 6:28.14 | ||||||
Annelouise Dolleris | 1995 | 1:03.55 | 2:11.75 | 8:39.89 | ||||||
7 | Helsingør Damer | 0 | 724 | 8:43.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Trine Gudnitz | 1987 | 1:01.66 | 2:07.07 | 2:07.07 | ||||||
Josefine Børthy Petersen | 1993 | 1:02.26 | 2:08.93 | 4:16.00 | ||||||
Nina Cawley | 1994 | 1:02.34 | 2:12.97 | 6:28.97 | ||||||
Caroline Grønlund | 1993 | 1:04.40 | 2:14.96 | 8:43.93 | ||||||
8 | Køge Damer | 0 | 722 | 8:44.40 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 1:03.72 | 2:11.29 | 2:11.29 | ||||||
Kia Hansen | 1995 | 1:01.75 | 2:07.49 | 4:18.78 | ||||||
Christina Munkholm | 1996 | 1:05.02 | 2:13.56 | 6:32.34 | ||||||
Simone Norman Pedersen | 1993 | 1:04.30 | 2:12.06 | 8:44.40 | ||||||
9 | Aalborg Damer 1 | 0 | 691 | 8:52.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Pernille Moth | 1994 | 1:03.36 | 2:09.17 | 2:09.17 | ||||||
Anne Østergaard Nielsen | 1991 | 1:04.84 | 2:15.23 | 4:24.40 | ||||||
Ann-Louise Nielsen | 1993 | 1:04.50 | 2:14.78 | 6:39.18 | ||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 1:03.41 | 2:12.91 | 8:52.09 | ||||||
10 | Syd Damer :-) | 1990 | 679 | 8:55.27 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
Karen Nielsen | 1990 | 1:05.72 | 2:14.63 | 2:14.63 | ||||||
Pernille Hansen | 1991 | 1:05.72 | 2:12.99 | 4:27.62 | ||||||
Cecilie Franck | 1991 | 1:07.37 | 2:17.65 | 6:45.27 | ||||||
Emma Wael | 1993 | 1:02.66 | 2:10.00 | 8:55.27 | ||||||
11 | Agf Piger Senior 1 | 0 | 677 | 8:55.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Pernille Larsen | 1992 | 1:01.58 | 2:08.72 | 2:08.72 | ||||||
Anja Olsen | 1993 | 1:04.79 | 2:13.83 | 4:22.55 | ||||||
Katrine Crone | 1992 | 1:05.41 | 2:15.14 | 6:37.69 | ||||||
Josephina Bartela | 1994 | 1:05.52 | 2:18.13 | 8:55.82 | ||||||
12 | Herning Killerwhales | 0 | 668 | 8:58.17 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Mathilde Balle | 1989 | 1:02.33 | 2:10.00 | 2:10.00 | ||||||
Tea L. Christensen | 1989 | 1:05.73 | 2:13.47 | 4:23.47 | ||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | 1:04.11 | 2:14.79 | 6:38.26 | ||||||
Camilla Andersen | 1993 | 1:07.05 | 2:19.91 | 8:58.17 | ||||||
13 | Farum Damer | 0 | 647 | 9:03.91 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | 1:04.85 | 2:17.17 | 2:17.17 | ||||||
Ida Marie Vedel | 1994 | 1:04.19 | 2:11.99 | 4:29.16 | ||||||
Laura Tvermoes | 1993 | 1:06.53 | 2:17.30 | 6:46.46 | ||||||
Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | 1:07.09 | 2:17.45 | 9:03.91 | ||||||
14 | Gentofte Damer | 0 | 644 | 9:04.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Stine Dahl Vest | 1994 | 1:04.26 | 2:13.50 | 2:13.50 | ||||||
Sarah Bro | 1996 | 1:05.84 | 2:16.17 | 4:29.67 | ||||||
Klara Grønne Leth | 1990 | 1:06.02 | 2:16.67 | 6:46.34 | ||||||
Emilie Egesborg | 1992 | 1:07.33 | 2:18.41 | 9:04.75 | ||||||
15 | Hsc Damer | 1990 | 643 | 9:04.91 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 1:05.18 | 2:16.30 | 2:16.30 | ||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 1:06.78 | 2:18.72 | 4:35.02 | ||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 1:03.35 | 2:11.29 | 6:46.31 | ||||||
Sofie Thorsø | 1992 | 1:07.66 | 2:18.60 | 9:04.91 | ||||||
16 | Kvik Damer 2 | 0 | 631 | 9:08.56 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Mette Pedersen | 1993 | 1:03.81 | 2:14.07 | 2:14.07 | ||||||
Julie Brøndum Petersen | 1994 | 1:03.70 | 2:15.03 | 4:29.10 | ||||||
Mia Gersly | 1991 | 1:06.20 | 2:19.23 | 6:48.33 | ||||||
Caroline Petersen | 1995 | 1:07.03 | 2:20.23 | 9:08.56 | ||||||
17 | Vat 2 | 0 | 608 | 9:15.35 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 1:06.20 | 2:18.74 | 2:18.74 | ||||||
Camilla Rønbøg | 1992 | 1:04.35 | 2:14.99 | 4:33.73 | ||||||
Katrine Brahtz | 1995 | 1:06.17 | 2:19.34 | 6:53.07 | ||||||
Madeline Lou | 1995 | 1:07.73 | 2:22.28 | 9:15.35 | ||||||
18 | Agf Piger Senior 2 | 0 | 516 | 9:46.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sara Mogensen | 1995 | 1:09.59 | 2:26.43 | 2:26.43 | ||||||
Solvej Mathiasen | 1994 | 1:09.81 | 2:25.96 | 4:52.39 | ||||||
Ulrika Toft | 1995 | 1:12.76 | 2:30.90 | 7:23.29 | ||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 1:08.44 | 2:23.32 | 9:46.61 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 22 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 09 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 22, 1500m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 15:03.33 2008-08-15 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Pál Joensen | 1990 | 838 | 59.36 | 2:02.26 | 3:04.94 | 4:08.23 | 15:36.42 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:11.60 | 6:14.26 | 7:17.36 | 8:20.71 | ||||||
9:23.63 | 10:26.51 | 11:29.03 | 12:31.83 | |||||||
13:34.31 | 14:36.54 | |||||||||
2 | Mads Glæsner | 1988 | 834 | 59.32 | 2:02.55 | 3:05.22 | 4:08.70 | 15:37.72 | ||
Allerød Svømmeklub | 5:11.98 | 6:14.82 | 7:17.78 | 8:21.11 | ||||||
9:24.08 | 10:26.52 | 11:29.48 | 12:32.50 | |||||||
13:34.75 | 14:37.10 | |||||||||
3 | Anders Lie | 1991 | 777 | 59.95 | 2:03.49 | 3:07.27 | 4:11.53 | 16:00.39 | ||
Farum Svømmeklub | 5:16.35 | 6:21.05 | 7:26.13 | 8:30.94 | ||||||
9:35.43 | 10:40.24 | 11:44.92 | 12:49.87 | |||||||
13:54.77 | 14:59.19 | |||||||||
4 | Martin Pedersen | 1991 | 775 | 1:01.20 | 2:05.82 | 3:10.18 | 4:14.34 | 16:01.06 | ||
Svømmeklubben Syd | 5:19.11 | 6:23.80 | 7:28.03 | 8:32.22 | ||||||
9:36.35 | 10:41.04 | 11:45.64 | 12:50.34 | |||||||
13:55.12 | 14:59.72 | |||||||||
5 | Jonas Hansen | 1991 | 774 | 1:00.69 | 2:04.64 | 3:08.58 | 4:13.24 | 16:01.45 | ||
Farum Svømmeklub | 5:18.04 | 6:22.62 | 7:27.89 | 8:32.70 | ||||||
9:37.99 | 10:42.62 | 11:47.44 | 12:52.93 | |||||||
13:57.81 | 15:01.92 | |||||||||
6 | Viktor B. Bromer | 1993 | 770 | 59.77 | 2:02.94 | 3:07.10 | 4:11.79 | 16:03.06 | Deltager ikke i finalen | |
Agfs Svømmeafdeling | 5:16.92 | 6:21.97 | 7:27.28 | 8:32.44 | ||||||
9:37.35 | 10:42.21 | 11:46.89 | 12:51.83 | |||||||
13:56.67 | 15:01.21 | |||||||||
7 | Nicklas Luplau | 1989 | 716 | 1:02.71 | 2:08.55 | 3:14.45 | 4:19.96 | 16:26.78 | ||
West Swim Esbjerg | 5:26.06 | 6:32.08 | 7:37.77 | 8:44.24 | ||||||
9:49.73 | 10:55.68 | 12:02.39 | 13:09.40 | |||||||
14:16.31 | 15:22.92 | |||||||||
8 | Thomas Olsen | 1992 | 709 | 1:01.70 | 2:07.03 | 3:12.70 | 4:18.56 | 16:29.93 | Deltager ikke i finalen | |
Vest-Brøndby | 5:24.34 | 6:30.06 | 7:35.97 | 8:42.38 | ||||||
9:48.79 | 10:55.74 | 12:02.64 | 13:09.78 | |||||||
14:16.58 | 15:23.97 | |||||||||
9 | Karsten Vedel | 1992 | 678 | 1:00.91 | 2:06.63 | 3:12.85 | 4:18.83 | 16:44.61 | Deltager ikke i finalen | |
Farum Svømmeklub | 5:25.49 | 6:32.32 | 7:39.55 | 8:46.85 | ||||||
9:55.01 | 11:02.81 | 12:11.09 | 13:19.76 | |||||||
14:28.18 | 15:36.72 | |||||||||
10 | Magnus Mouritsen | 1992 | 676 | 1:01.18 | 2:07.14 | 3:13.65 | 4:20.56 | 16:46.03 | Deltager ikke i finalen | |
Greve Svømmeklub | 5:28.25 | 6:35.75 | 7:43.50 | 8:51.43 | ||||||
9:58.97 | 11:07.33 | 12:15.10 | 13:23.03 | |||||||
14:31.01 | 15:38.90 | |||||||||
11 | Lasse Sangild | 1990 | 653 | 1:04.58 | 2:11.91 | 3:20.24 | 4:28.80 | 16:57.58 | ||
Herning Svømmeklub | 5:37.20 | 6:45.98 | 7:54.74 | 9:03.24 | ||||||
10:11.19 | 11:19.36 | 12:27.32 | 13:35.33 | |||||||
14:43.39 | 15:50.97 | |||||||||
12 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | 652 | 1:02.04 | 2:06.99 | 3:13.75 | 4:20.99 | 16:58.23 | ||
Herning Svømmeklub | 5:28.58 | 6:36.15 | 7:43.96 | 8:52.34 | ||||||
10:01.23 | 11:10.45 | 12:20.12 | 13:29.96 | |||||||
14:39.73 | 15:50.10 | |||||||||
13 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | 650 | 1:02.60 | 2:08.48 | 3:15.41 | 4:23.29 | 16:59.29 | ||
Herlev Svømning | 5:32.33 | 6:41.08 | 7:50.02 | 8:58.54 | ||||||
10:08.13 | 11:17.41 | 12:26.16 | 13:35.40 | |||||||
14:43.62 | 15:51.67 | |||||||||
14 | Alexander Skov Andersen | 1993 | 637 | 1:04.37 | 2:12.77 | 3:21.50 | 4:30.51 | 17:05.71 | ||
Swim Team Tåstrup | 5:39.57 | 6:48.27 | 7:56.92 | 9:05.98 | ||||||
10:15.39 | 11:23.97 | 12:32.81 | 13:41.72 | |||||||
14:50.39 | 15:59.03 | |||||||||
15 | Alexander Rosager | 1991 | 636 | 1:04.47 | 2:12.76 | 3:21.00 | 4:29.84 | 17:06.40 | ||
Herning Svømmeklub | 5:38.33 | 6:47.10 | 7:55.90 | 9:04.61 | ||||||
10:13.44 | 11:22.51 | 12:31.68 | 13:40.77 | |||||||
14:50.41 | 15:59.47 | |||||||||
16 | David Jakobsen | 1990 | 633 | 1:04.00 | 2:12.93 | 3:22.22 | 4:31.32 | 17:08.25 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:40.02 | 6:48.61 | 7:57.76 | 9:07.28 | ||||||
10:16.47 | 11:25.31 | 12:34.64 | 13:43.99 | |||||||
14:52.95 | 16:01.14 | |||||||||
17 | Kasper Holkjær | 1993 | 611 | 1:04.77 | 2:13.76 | 3:22.92 | 4:32.06 | 17:20.10 | ||
Allerød Svømmeklub | 5:42.18 | 6:52.00 | 8:01.50 | 9:10.86 | ||||||
10:21.38 | 11:32.21 | 12:42.05 | 13:51.63 | |||||||
15:02.35 | 16:11.88 | |||||||||
18 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 611 | 1:04.60 | 2:14.03 | 3:23.88 | 4:32.43 | 17:20.15 | ||
Thisted Svømmeklub | 5:42.39 | 6:51.65 | 8:00.90 | 9:10.98 | ||||||
10:21.61 | 11:32.48 | 12:43.06 | 13:52.10 | |||||||
15:02.40 | 16:12.40 | |||||||||
19 | Martin Bertelsen | 1989 | 575 | 1:05.75 | 2:16.39 | 3:27.83 | 4:39.68 | 17:41.28 | ||
Søllerød Svømmeklub SNI | 5:50.58 | 7:01.85 | 8:13.93 | 9:24.84 | ||||||
10:36.72 | 11:49.36 | 13:01.29 | 14:13.05 | |||||||
15:23.73 | 16:33.67 | |||||||||
20 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 553 | 1:04.60 | 2:14.06 | 3:24.34 | 4:35.43 | 17:55.18 | ||
Gladsaxe Idræts Forenin | 5:46.67 | 6:59.02 | 8:11.38 | 9:23.47 | ||||||
10:36.63 | 11:49.86 | 13:03.30 | 14:16.83 | |||||||
15:30.76 | 16:43.60 | |||||||||
21 | Kasper Bisgaard | 1991 | 501 | 1:06.37 | 2:18.61 | 3:31.91 | 4:46.65 | 18:31.58 | ||
Horsens Svømmeklub | 6:00.55 | 7:14.97 | 8:30.46 | 9:46.15 | ||||||
11:01.19 | 12:16.79 | 13:33.32 | 14:48.77 | |||||||
16:03.44 | 17:18.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 22 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 10 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:52 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 22, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 15:03.33 2008-08-15 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Mads Glæsner | 1988 | 948 | 57.19 | 1:57.38 | 2:57.75 | 3:58.21 | 14:58.55 | DR og Nordisk-Senior | |
Allerød Svømmeklub | 4:58.80 | 5:59.09 | 6:59.87 | 8:00.55 | ||||||
9:01.25 | 10:02.02 | 11:02.94 | 12:03.68 | |||||||
13:03.99 | 14:02.44 | |||||||||
2 | Pál Joensen | 1990 | 935 | 56.80 | 1:56.98 | 2:57.21 | 3:57.86 | 15:02.80 | ||
Aalborg Svømmeklub | 4:58.77 | 5:58.99 | 6:59.79 | 8:00.19 | ||||||
9:00.89 | 10:01.64 | 11:02.49 | 12:03.64 | |||||||
13:04.21 | 14:03.98 | |||||||||
3 | Anders Lie | 1991 | 788 | 59.65 | 2:02.80 | 3:06.55 | 4:10.81 | 15:55.85 | ||
Farum Svømmeklub | 5:15.34 | 6:19.95 | 7:24.85 | 8:29.93 | ||||||
9:34.24 | 10:38.75 | 11:43.29 | 12:47.89 | |||||||
13:51.92 | 14:55.70 | |||||||||
4 | Martin Pedersen | 1991 | 784 | 1:01.51 | 2:05.88 | 3:10.27 | 4:15.08 | 15:57.52 | ||
Svømmeklubben Syd | 5:19.78 | 6:24.63 | 7:29.52 | 8:34.21 | ||||||
9:38.59 | 10:42.21 | 11:45.52 | 12:49.11 | |||||||
13:53.02 | 14:56.34 | |||||||||
5 | Nicklas Luplau | 1989 | 771 | 1:00.55 | 2:04.41 | 3:08.16 | 4:12.63 | 16:02.50 | ||
West Swim Esbjerg | 5:17.22 | 6:21.69 | 7:26.53 | 8:30.98 | ||||||
9:35.61 | 10:40.36 | 11:45.11 | 12:49.98 | |||||||
13:54.87 | 14:59.95 | |||||||||
6 | Jonas Hansen | 1991 | 751 | 1:00.70 | 2:04.88 | 3:09.36 | 4:14.18 | 16:11.30 | ||
Farum Svømmeklub | 5:19.25 | 6:23.73 | 7:28.65 | 8:33.55 | ||||||
9:38.54 | 10:43.64 | 11:48.65 | 12:54.21 | |||||||
14:00.09 | 15:05.87 | |||||||||
7 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | 673 | 1:02.74 | 2:09.48 | 3:16.08 | 4:23.02 | 16:47.07 | ||
Herning Svømmeklub | 5:30.91 | 6:38.21 | 7:45.33 | 8:52.92 | ||||||
10:00.43 | 11:07.78 | 12:15.67 | 13:23.44 | |||||||
14:31.56 | 15:40.07 | |||||||||
8 | Lasse Sangild | 1990 | 657 | 1:03.73 | 2:11.04 | 3:19.49 | 4:27.62 | 16:55.57 | ||
Herning Svømmeklub | 5:35.46 | 6:44.01 | 7:52.03 | 9:00.35 | ||||||
10:08.10 | 11:16.35 | 12:24.48 | 13:32.52 | |||||||
14:40.93 | 15:48.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 23 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 09 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1988) 58.27 2008-07-03 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:00.98 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 803 | 29.05 | 1:01.54 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Mie Refn | 1993 | 778 | 30.26 | 1:02.19 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Larsen | 1992 | 777 | 28.82 | 1:02.23 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Olivia Burmester | 1993 | 743 | 29.32 | 1:03.17 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | 727 | 30.28 | 1:03.62 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Michelle B. Strandskov | 1991 | 710 | 30.91 | 1:04.12 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tine Aagaard | 1989 | 707 | 29.92 | 1:04.22 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 693 | 29.82 | 1:04.65 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Hougård | 1991 | 688 | 30.58 | 1:04.82 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Kristina Thomsen | 1991 | 684 | 30.27 | 1:04.93 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
11 | Micha Østergaard | 1987 | 678 | 30.33 | 1:05.11 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Klara Grønne Leth | 1990 | 677 | 30.87 | 1:05.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 668 | 31.25 | 1:05.46 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Sofie Harnfeldt | 1991 | 661 | 29.92 | 1:05.67 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Marianne Vinsand | 1995 | 655 | 30.30 | 1:05.88 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Josephine Uhrbrand | 1991 | 654 | 30.60 | 1:05.92 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Nanna M. Christiansen | 1993 | 652 | 31.07 | 1:05.97 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
18 | Katja Løje | 1993 | 649 | 31.05 | 1:06.07 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
19 | Julie Schmidt | 1995 | 643 | 31.22 | 1:06.27 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sofie Seheim | 1991 | 634 | 30.73 | 1:06.60 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
21 | Eliana Jørgensen | 1993 | 628 | 31.54 | 1:06.79 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
22 | Marina Heller Hansen | 1994 | 625 | 31.25 | 1:06.93 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
23 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | 623 | 31.22 | 1:06.99 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sofie Thorsø | 1992 | 610 | 31.84 | 1:07.46 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
25 | Caroline Grønlund | 1993 | 609 | 30.81 | 1:07.50 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 605 | 31.43 | 1:07.63 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mai Hjelmgaard | 1994 | 602 | 31.65 | 1:07.74 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
28 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | 602 | 31.64 | 1:07.77 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Emma Aabroe | 1994 | 602 | 31.43 | 1:07.77 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
30 | Janni Overgaard | 1993 | 598 | 31.52 | 1:07.89 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
31 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | 598 | 31.40 | 1:07.90 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
32 | Nina Cawley | 1994 | 592 | 31.78 | 1:08.15 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
33 | Cecilie Hansen | 1995 | 591 | 32.04 | 1:08.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Shaila Millum Garðarnar | 1984 | 586 | 31.59 | 1:08.36 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | ||||||||||
35 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | 584 | 32.32 | 1:08.44 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
36 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 582 | 31.53 | 1:08.52 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
37 | Sigrid Jensen | 1990 | 577 | 32.28 | 1:08.70 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
38 | Stine Dahl Vest | 1994 | 577 | 32.02 | 1:08.72 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
39 | Katrine Axelsen | 1992 | 575 | 32.04 | 1:08.79 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
40 | Iben Rohde | 1994 | 575 | 31.49 | 1:08.81 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Anne Østergaard Nielsen | 1991 | 570 | 31.24 | 1:08.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
42 | Pernille Juel | 1994 | 569 | 31.19 | 1:09.02 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
43 | Line Andersen | 1991 | 569 | 32.10 | 1:09.05 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
44 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 563 | 32.20 | 1:09.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
45 | Marianne Duijm | 1993 | 559 | 32.66 | 1:09.43 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
46 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 553 | 32.57 | 1:09.69 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
47 | Freja Kjær | 1995 | 549 | 33.03 | 1:09.87 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
48 | Helene Nielsen | 1993 | 549 | 31.98 | 1:09.88 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
49 | Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | 545 | 32.86 | 1:10.05 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
50 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 536 | 32.50 | 1:10.42 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
51 | Caroline Høgskilde | 1996 | 517 | 32.97 | 1:11.29 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
52 | Ann-Louise Nielsen | 1993 | 515 | 32.98 | 1:11.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
53 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 514 | 33.04 | 1:11.42 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
54 | Laura Nørreslet | 1994 | 513 | 33.06 | 1:11.47 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
55 | Runa Dalby | 1993 | 512 | 32.78 | 1:11.51 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
56 | Simone Norman Pedersen | 1993 | 510 | 33.38 | 1:11.59 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
57 | Mia Gersly | 1991 | 509 | 32.49 | 1:11.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
58 | Klara Strand Olesen | 1995 | 501 | 33.33 | 1:12.02 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
59 | Malene Koktved | 1991 | 495 | 33.73 | 1:12.31 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
60 | Hildur Á Fløtti | 1993 | 495 | 31.00 | 1:12.32 | |||||
Fuglafjarðar Svimjifela | ||||||||||
61 | Melizza Petersen | 1994 | 494 | 34.27 | 1:12.38 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
62 | Madeline Lou | 1995 | 493 | 34.11 | 1:12.42 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
63 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 491 | 34.33 | 1:12.52 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
64 | Belinda Ervolder | 1995 | 488 | 33.88 | 1:12.66 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
65 | Caroline Petersen | 1995 | 479 | 33.38 | 1:13.11 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
66 | Line Jensen | 1993 | 462 | 34.09 | 1:14.01 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
67 | Martine Bender | 1994 | 423 | 34.54 | 1:16.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
68 | Emilie Egesborg | 1992 | 368 | 33.89 | 1:19.84 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 23 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 09 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:22 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1988) 58.27 2008-07-03 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:00.98 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Micha Østergaard | 1987 | 881 | 27.91 | 59.68 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Michelle B. Strandskov | 1991 | 785 | 29.55 | 1:02.02 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | 737 | 30.02 | 1:03.35 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mie Refn | 1993 | 730 | 29.13 | 1:03.53 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Olivia Burmester | 1993 | 728 | 29.58 | 1:03.59 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Hougård | 1991 | 717 | 30.17 | 1:03.91 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Tine Aagaard | 1989 | 710 | 29.81 | 1:04.12 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 688 | 30.63 | 1:04.82 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 687 | 30.02 | 1:04.83 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Klara Grønne Leth | 1990 | 682 | 30.78 | 1:04.98 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Kristina Thomsen | 1991 | 669 | 29.98 | 1:05.41 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
12 | Josephine Uhrbrand | 1991 | 654 | 29.78 | 1:05.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sofie Harnfeldt | 1991 | 659 | 30.29 | 1:05.74 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marianne Vinsand | 1995 | 645 | 30.89 | 1:06.20 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Nanna M. Christiansen | 1993 | 634 | 31.55 | 1:06.61 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Jeanette Ottesen | 1987 | 30.51 | DSQ | Mere end 15m uv | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 23 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 10 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:25 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1988) 58.27 2008-07-03 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:00.98 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Micha Østergaard | 1987 | 961 | 27.07 | 57.97 | DR og Nordisk-Senior | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Michelle B. Strandskov | 1991 | 803 | 28.94 | 1:01.54 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | 776 | 28.99 | 1:02.25 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mie Refn | 1993 | 746 | 29.11 | 1:03.09 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Olivia Burmester | 1993 | 726 | 28.98 | 1:03.64 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tine Aagaard | 1989 | 717 | 29.84 | 1:03.93 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Julie Hougård | 1991 | 710 | 30.00 | 1:04.14 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 691 | 30.46 | 1:04.71 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 24 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 09 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 51.36 2008-11-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Andkjær | 1985 | 777 | 24.46 | 51.73 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Jani Rusi | 1984 | 772 | 24.67 | 51.85 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Anders Blume | 1990 | 772 | 24.96 | 51.85 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 766 | 25.77 | 51.98 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 750 | 25.21 | 52.34 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | 748 | 25.25 | 52.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | 739 | 25.15 | 52.60 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Daniel Skaaning | 1993 | 733 | 25.92 | 52.74 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | 731 | 25.49 | 52.79 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Palle Gordon | 1987 | 730 | 25.74 | 52.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Peter Skotte | 1991 | 730 | 25.66 | 52.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 730 | 25.70 | 52.83 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
13 | Jonas Westergaard | 1990 | 721 | 25.37 | 53.04 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
14 | Lars Arnbak | 1981 | 716 | 25.63 | 53.15 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Johan Seistrup | 1989 | 714 | 25.73 | 53.22 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
16 | Karsten Schütt | 1991 | 706 | 25.71 | 53.41 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Jon Rud | 1986 | 704 | 26.14 | 53.46 | Deltager ikke i finalen | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Jens Peter Träff | 1988 | 697 | 25.79 | 53.63 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Michael Poulsen | 1981 | 689 | 25.41 | 53.85 | Deltager ikke i finalen | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Morten Klarskov | 1992 | 687 | 26.08 | 53.89 | Deltager ikke i finalen | ||||
Albertslund IF | ||||||||||
21 | Niklas Hedegaard | 1990 | 684 | 25.75 | 53.98 | Deltager ikke i finalen | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
22 | Patrick Hesselberg | 1991 | 676 | 25.73 | 54.19 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
23 | Stefan Erlendsson | 1988 | 676 | 25.62 | 54.20 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
24 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 675 | 25.99 | 54.23 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
25 | Frederik Wørmer | 1990 | 673 | 26.27 | 54.27 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
25 | Kenneth Nielsen | 1991 | 673 | 26.03 | 54.27 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
27 | Jonas Sørensen | 1990 | 671 | 26.14 | 54.32 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
28 | Otto Linnet | 1988 | 669 | 26.20 | 54.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
29 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 667 | 25.92 | 54.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Jacob Holst | 1991 | 666 | 26.17 | 54.46 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Peter Sørensen | 1988 | 665 | 26.17 | 54.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Ruben Arent | 1989 | 659 | 25.93 | 54.66 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Thorbjørn H. Christensen | 1989 | 657 | 26.25 | 54.70 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
34 | Tonni Kristensen | 1992 | 655 | 26.28 | 54.76 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
35 | Thomas Olsen | 1992 | 652 | 26.33 | 54.85 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
36 | Pauli Ø. Mohr | 1991 | 634 | 25.65 | 55.36 | |||||
Fuglafjarðar Svimjifela | ||||||||||
37 | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 633 | 26.32 | 55.39 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
38 | Søren Martin Johannessen | 1991 | 629 | 26.61 | 55.50 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
39 | Morten Riemenschneider | 1989 | 628 | 26.89 | 55.53 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Martin Pedersen | 1992 | 627 | 26.53 | 55.58 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
40 | Simon Salinas | 1985 | 627 | 27.08 | 55.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
42 | Jonas Graversen | 1990 | 618 | 27.01 | 55.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Søren Dahl | 1993 | 614 | 27.17 | 55.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
44 | Bjarke Rasmussen | 1992 | 613 | 27.44 | 55.98 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
45 | Emil Eller | 1991 | 613 | 27.08 | 56.00 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
46 | Jonas Christensen | 1992 | 607 | 27.03 | 56.16 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
47 | Thor Andersen | 1992 | 607 | 27.04 | 56.17 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
48 | Kaspar Pedersen | 1989 | 603 | 27.29 | 56.28 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
49 | Henrik Kingo | 1991 | 593 | 26.78 | 56.61 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
49 | Danjal Martin Hofgaard | 1989 | 593 | 26.94 | 56.61 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | ||||||||||
51 | Christian Warm | 1992 | 588 | 27.00 | 56.77 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
52 | Morten Møller Jensen | 1992 | 587 | 26.53 | 56.81 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
53 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | 581 | 27.03 | 57.00 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
54 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 580 | 27.19 | 57.03 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
55 | Jakob Vinkler Mortensen | 1987 | 576 | 26.96 | 57.17 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
56 | Morten Hansen | 1993 | 547 | 27.56 | 58.14 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Martin Hersom Hansen | 1986 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 24 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 09 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 51.36 2008-11-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Andkjær | 1985 | 856 | 24.29 | 50.09 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 809 | 24.89 | 51.05 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Jani Rusi | 1984 | 786 | 24.21 | 51.54 | Deltager ikke i finalen | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 762 | 25.43 | 52.08 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anders Blume | 1990 | 757 | 25.02 | 52.19 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | 752 | 24.98 | 52.30 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | 751 | 25.42 | 52.32 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | 739 | 25.17 | 52.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johan Seistrup | 1989 | 719 | 25.37 | 53.09 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
10 | Peter Skotte | 1991 | 719 | 25.86 | 53.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 716 | 25.98 | 53.16 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
12 | Jonas Westergaard | 1990 | 715 | 25.95 | 53.18 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
13 | Lars Arnbak | 1981 | 712 | 25.66 | 53.27 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Palle Gordon | 1987 | 702 | 26.35 | 53.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Karsten Schütt | 1991 | 694 | 25.95 | 53.71 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Daniel Skaaning | 1993 | 634 | 26.38 | 55.36 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 24 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 10 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 51.36 2008-11-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Andkjær | 1985 | 888 | 23.75 | 49.49 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 832 | 24.68 | 50.57 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 812 | 24.50 | 50.97 | Dansk Rekord - Junior | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | 794 | 24.64 | 51.37 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Anders Blume | 1990 | 755 | 24.83 | 52.22 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | 731 | 25.08 | 52.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | 719 | 25.12 | 53.09 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johan Seistrup | 1989 | 718 | 25.29 | 53.12 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 25 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 09 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:32 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:28.68 2007-07-09 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1990) 2:35.77 2008-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lia Dekker | 1987 | 762 | 34.97 | 1:14.51 | 1:54.65 | 2:36.28 | |||
Rtc Drachten - Holland | ||||||||||
2 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 759 | 35.63 | 1:15.15 | 1:55.14 | 2:36.50 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | 757 | 34.91 | 1:16.44 | 1:56.85 | 2:36.61 | |||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 727 | 36.47 | 1:17.21 | 1:57.69 | 2:38.78 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Josephina Bartela | 1994 | 722 | 35.98 | 1:15.65 | 1:56.89 | 2:39.08 | Deltager ikke i finalen | ||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Olivia Ane Frey | 1994 | 695 | 35.93 | 1:16.58 | 1:58.60 | 2:41.13 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Anastasia Korotkov | 1990 | 695 | 36.56 | 1:17.35 | 1:58.79 | 2:41.14 | |||
Hapoel Jerusalem | ||||||||||
8 | Simone Friis Hansen | 1995 | 678 | 35.91 | 1:17.26 | 1:59.63 | 2:42.52 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nanna Lunding | 1991 | 677 | 37.14 | 1:17.62 | 1:59.57 | 2:42.53 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | 677 | 36.54 | 1:17.36 | 1:59.90 | 2:42.53 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederikke Hall | 1992 | 674 | 36.18 | 1:17.45 | 2:00.05 | 2:42.82 | |||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
12 | Linda Lund | 1984 | 673 | 34.91 | 1:15.67 | 1:58.57 | 2:42.91 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
13 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 661 | 36.52 | 1:18.24 | 2:00.99 | 2:43.86 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Katrine Crone | 1992 | 658 | 38.00 | 1:19.91 | 2:02.26 | 2:44.11 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Emilie Ormstrup | 1993 | 657 | 37.20 | 1:18.21 | 2:00.04 | 2:44.20 | Deltager ikke i finalen | ||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
16 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 654 | 37.07 | 1:18.38 | 2:01.68 | 2:44.42 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
17 | Tea L. Christensen | 1989 | 652 | 37.60 | 1:19.23 | 2:01.34 | 2:44.59 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Helena Pedersen | 1991 | 648 | 36.88 | 1:17.71 | 2:00.64 | 2:44.92 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
19 | Bettina Caspersen | 1992 | 648 | 37.02 | 1:17.54 | 2:00.33 | 2:44.95 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mie Thorup | 1986 | 628 | 37.96 | 1:20.81 | 2:03.64 | 2:46.69 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
21 | Charlotte Jensen | 1992 | 617 | 37.49 | 1:19.62 | 2:03.28 | 2:47.66 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
22 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 616 | 38.77 | 1:20.79 | 2:04.61 | 2:47.77 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 613 | 37.05 | 1:18.07 | 2:02.22 | 2:48.02 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Camilla Stange | 1989 | 599 | 38.80 | 1:21.06 | 2:04.65 | 2:49.36 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
25 | Mathilde Stærk | 1990 | 585 | 37.89 | 1:21.52 | 2:05.92 | 2:50.63 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
26 | Cecilie Termøhlen | 1993 | 583 | 39.06 | 1:22.84 | 2:07.15 | 2:50.90 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Katarina Lamhauge | 1992 | 582 | 38.81 | 1:22.04 | 2:06.25 | 2:50.95 | |||
Suðuroyar Svimjifelag | ||||||||||
28 | Marie Lensbjerg | 1991 | 580 | 37.93 | 1:21.58 | 2:06.33 | 2:51.14 | |||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
29 | Julie Jepsen | 1994 | 578 | 41.00 | 1:24.52 | 2:07.46 | 2:51.35 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
30 | Pernille Moth | 1994 | 566 | 39.57 | 1:22.94 | 2:07.52 | 2:52.54 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sif Szetu | 1994 | 566 | 38.55 | 1:21.38 | 2:06.31 | 2:52.60 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
32 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 564 | 39.76 | 1:24.01 | 2:08.25 | 2:52.77 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
33 | Ditte Damgaard | 1993 | 562 | 39.43 | 1:23.65 | 2:08.14 | 2:52.99 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
34 | Mathilde Egelund | 1991 | 561 | 39.82 | 1:23.33 | 2:07.90 | 2:53.06 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
35 | Kimmie Thorsen | 1992 | 558 | 38.48 | 1:22.24 | 2:07.60 | 2:53.34 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
36 | Signe Tolstrup | 1995 | 558 | 39.60 | 1:23.55 | 2:08.27 | 2:53.39 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Rikke Nissen | 1994 | 551 | 39.77 | 1:24.96 | 2:10.53 | 2:54.06 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
38 | Louise Fleron | 1990 | 550 | 38.63 | 1:21.83 | 2:07.52 | 2:54.19 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
39 | Sidse Kehlet | 1996 | 548 | 38.30 | 1:21.60 | 2:07.18 | 2:54.46 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
40 | Anna Klüver Jepsen | 1993 | 547 | 39.84 | 1:23.89 | 2:08.90 | 2:54.53 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
41 | Laura Kragholm | 1995 | 543 | 38.48 | 1:22.47 | 2:08.51 | 2:54.92 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
42 | Ulrika Toft | 1995 | 543 | 39.18 | 1:24.72 | 2:10.55 | 2:54.97 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
43 | Line Petersen | 1991 | 540 | 40.06 | 1:24.20 | 2:09.31 | 2:55.27 | |||
Odder IGF | ||||||||||
44 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 537 | 37.33 | 1:20.29 | 2:08.04 | 2:55.66 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
45 | Tasha Mac Brayd | 1993 | 536 | 38.67 | 1:23.32 | 2:09.15 | 2:55.76 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
46 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 532 | 39.74 | 1:24.17 | 2:09.85 | 2:56.12 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
47 | Amalie Stage | 1993 | 524 | 40.19 | 1:25.56 | 2:11.39 | 2:57.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
48 | Julie Brøggler | 1993 | 510 | 39.52 | 1:25.17 | 2:12.14 | 2:58.64 | |||
Næstved IF | ||||||||||
49 | Cecilia Jespersen | 1993 | 510 | 40.31 | 1:25.31 | 2:11.97 | 2:58.69 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
50 | Julie Damberg | 1992 | 508 | 40.82 | 1:26.10 | 2:12.03 | 2:58.95 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
51 | Signe Stubager | 1992 | 494 | 39.41 | 1:25.20 | 2:12.77 | 3:00.59 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
52 | Kathrine Maron | 1994 | 489 | 41.04 | 1:26.52 | 2:13.31 | 3:01.17 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
53 | Donika Nikqi | 1994 | 486 | 39.58 | 1:24.71 | 2:12.49 | 3:01.55 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 25 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 09 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:57 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:28.68 2007-07-09 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1990) 2:35.77 2008-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | 855 | 33.52 | 1:12.58 | 1:51.55 | 2:30.40 | |||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Lia Dekker | 1987 | 844 | 34.03 | 1:12.50 | 1:51.61 | 2:31.04 | |||
Rtc Drachten - Holland | ||||||||||
3 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 780 | 35.68 | 1:15.63 | 1:55.77 | 2:35.04 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 773 | 36.05 | 1:14.98 | 1:54.68 | 2:35.55 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Anastasia Korotkov | 1990 | 747 | 35.06 | 1:13.81 | 1:54.88 | 2:37.35 | |||
Hapoel Jerusalem | ||||||||||
6 | Nanna Lunding | 1991 | 705 | 35.96 | 1:16.40 | 1:58.00 | 2:40.35 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Simone Friis Hansen | 1995 | 660 | 36.43 | 1:18.31 | 2:01.43 | 2:43.96 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Olivia Ane Frey | 1994 | 660 | 36.76 | 1:18.14 | 2:00.83 | 2:43.97 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 670 | 36.17 | 1:17.34 | 1:59.41 | 2:43.13 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Katrine Crone | 1992 | 652 | 37.43 | 1:18.96 | 2:01.64 | 2:44.61 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Tea L. Christensen | 1989 | 645 | 37.40 | 1:18.95 | 2:01.54 | 2:45.19 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Bettina Caspersen | 1992 | 638 | 36.85 | 1:18.75 | 2:01.71 | 2:45.77 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 637 | 37.18 | 1:19.41 | 2:02.81 | 2:45.86 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
14 | Frederikke Hall | 1992 | 635 | 37.49 | 1:20.13 | 2:03.66 | 2:46.09 | |||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
15 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | 631 | 37.28 | 1:19.34 | 2:02.95 | 2:46.44 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Helena Pedersen | 1991 | 611 | 37.34 | 1:19.76 | 2:03.52 | 2:48.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 26 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 09 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:23 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lars Sørensen (1968) 2:02.73 1991-01-09 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Rask (1980) 2:04.47 1998-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Bak | 1991 | 792 | 28.92 | 1:00.38 | 1:32.11 | 2:04.59 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anders Jensen | 1987 | 755 | 28.92 | 1:00.21 | 1:33.21 | 2:06.59 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Andreas Schiellerup | 1993 | 709 | 30.34 | 1:02.99 | 1:36.62 | 2:09.30 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Jensen | 1991 | 702 | 30.41 | 1:03.51 | 1:36.59 | 2:09.69 | Deltager ikke i finalen | ||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Sørensen | 1990 | 694 | 30.84 | 1:04.18 | 1:37.88 | 2:10.19 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anders Møller | 1991 | 693 | 30.27 | 1:03.35 | 1:37.47 | 2:10.27 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Daniel Skaaning | 1993 | 690 | 30.39 | 1:03.42 | 1:37.82 | 2:10.44 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Thomas Lianee | 1985 | 689 | 30.86 | 1:03.81 | 1:37.02 | 2:10.49 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tobias Urban Hansen | 1987 | 682 | 29.36 | 1:01.51 | 1:35.69 | 2:10.98 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 673 | 31.07 | 1:04.55 | 1:38.44 | 2:11.57 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | 669 | 31.47 | 1:04.28 | 1:38.32 | 2:11.84 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Patrick Sommer | 1988 | 645 | 31.45 | 1:04.64 | 1:39.03 | 2:13.40 | Deltager ikke i finalen | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Lasse Vestergaard | 1991 | 641 | 31.49 | 1:05.22 | 1:39.28 | 2:13.73 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Martin Duedahl | 1985 | 640 | 31.52 | 1:05.19 | 1:39.54 | 2:13.74 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Boaz Talsky | 1989 | 638 | 30.89 | 1:04.55 | 1:39.24 | 2:13.88 | |||
Hapoel Jerusalem | ||||||||||
16 | Emil K. Mortensen | 1993 | 629 | 31.19 | 1:04.33 | 1:39.14 | 2:14.55 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
17 | Søren Dahl | 1993 | 609 | 31.65 | 1:05.80 | 1:40.86 | 2:15.98 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Frederik Christensen | 1992 | 600 | 31.08 | 1:05.10 | 1:40.77 | 2:16.70 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederik Frederiksen | 1992 | 583 | 31.67 | 1:06.52 | 1:42.22 | 2:17.96 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Peter Lund Hansen | 1992 | 576 | 32.36 | 1:07.01 | 1:42.88 | 2:18.57 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
21 | Christian Erichsen | 1990 | 561 | 32.76 | 1:07.60 | 1:43.81 | 2:19.77 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
22 | Martin Terp Olesen | 1994 | 550 | 31.73 | 1:07.52 | 1:44.72 | 2:20.66 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anders Jensen | 1990 | 547 | 33.28 | 1:08.15 | 1:44.31 | 2:20.95 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
24 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 546 | 33.21 | 1:08.69 | 1:44.56 | 2:21.02 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Kasper Holt Petersen | 1991 | 540 | 32.72 | 1:08.54 | 1:45.18 | 2:21.60 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mads Knoblauch | 1993 | 539 | 31.85 | 1:07.35 | 1:44.65 | 2:21.63 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Sebastian Vang | 1991 | 528 | 32.43 | 1:08.42 | 1:45.36 | 2:22.59 | |||
Næstved IF | ||||||||||
28 | Lars Wermuth | 1993 | 524 | 33.05 | 1:09.80 | 1:46.77 | 2:22.96 | |||
Frem Odense | ||||||||||
29 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 524 | 32.15 | 1:08.24 | 1:46.34 | 2:23.03 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
30 | Mads Andersen | 1991 | 519 | 32.55 | 1:08.58 | 1:46.21 | 2:23.44 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
31 | Mads Andersen | 1990 | 516 | 33.38 | 1:09.13 | 1:46.42 | 2:23.71 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
32 | Thor Andersen | 1992 | 505 | 34.40 | 1:11.41 | 1:48.15 | 2:24.76 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
33 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | 504 | 33.92 | 1:10.70 | 1:47.89 | 2:24.88 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
34 | Mads Schøffer | 1994 | 500 | 32.37 | 1:08.72 | 1:46.80 | 2:25.28 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
35 | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | 497 | 33.53 | 1:09.87 | 1:47.62 | 2:25.53 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
36 | Marcus Olesen | 1995 | 497 | 33.99 | 1:11.10 | 1:48.67 | 2:25.55 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
37 | Kasper Madsen | 1993 | 489 | 33.54 | 1:10.76 | 1:48.94 | 2:26.32 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
38 | Morten Riemenschneider | 1989 | 485 | 34.93 | 1:11.49 | 1:48.94 | 2:26.72 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Kasper Egelund | 1995 | 434 | 34.81 | 1:13.59 | 1:53.45 | 2:32.28 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
40 | Steven Boer | 1985 | 421 | 34.78 | 1:13.50 | 1:54.26 | 2:33.84 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 26 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 09 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:43 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lars Sørensen (1968) 2:02.73 1991-01-09 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Rask (1980) 2:04.47 1998-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Bak | 1991 | 837 | 28.37 | 58.97 | 1:30.60 | 2:02.31 | DJR og DR Senior | ||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anders Jensen | 1987 | 821 | 28.59 | 59.12 | 1:30.78 | 2:03.13 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Andreas Schiellerup | 1993 | 732 | 30.04 | 1:02.84 | 1:36.07 | 2:07.94 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tobias Urban Hansen | 1987 | 729 | 29.37 | 1:01.16 | 1:34.41 | 2:08.08 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Thomas Lianee | 1985 | 720 | 30.53 | 1:03.02 | 1:35.63 | 2:08.65 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Daniel Skaaning | 1993 | 701 | 30.28 | 1:02.20 | 1:36.09 | 2:09.78 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Jonas Sørensen | 1990 | 658 | 30.37 | 1:03.02 | 1:37.56 | 2:12.57 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Anders Møller | 1991 | 625 | 30.63 | 1:04.27 | 1:39.41 | 2:14.82 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
9 | Boaz Talsky | 1989 | 673 | 31.07 | 1:04.30 | 1:38.31 | 2:11.54 | |||
Hapoel Jerusalem | ||||||||||
10 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 669 | 31.34 | 1:04.75 | 1:39.02 | 2:11.84 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | 666 | 31.92 | 1:04.74 | 1:38.34 | 2:11.99 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Martin Duedahl | 1985 | 640 | 31.77 | 1:05.73 | 1:39.82 | 2:13.79 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lasse Vestergaard | 1991 | 639 | 31.39 | 1:05.23 | 1:39.88 | 2:13.81 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emil K. Mortensen | 1993 | 629 | 31.86 | 1:05.50 | 1:39.98 | 2:14.53 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
15 | Frederik Christensen | 1992 | 563 | 32.22 | 1:07.20 | 1:43.77 | 2:19.61 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Søren Dahl | 1993 | 551 | 32.33 | 1:07.90 | 1:44.30 | 2:20.62 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 27 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 09 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:18 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 27, 400m Medley Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:40.34 2008-06-14 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 4:57.25 2008-07-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Jansen | 1984 | 770 | 1:05.34 | 2:24.79 | 3:48.40 | 4:57.86 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Hjorth-Hansen | 1984 | 752 | 1:06.52 | 2:25.54 | 3:50.51 | 5:00.15 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 747 | 1:08.01 | 2:26.85 | 3:50.18 | 5:00.92 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Mette Hasemann | 1993 | 697 | 1:10.18 | 2:31.86 | 4:00.90 | 5:07.92 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
5 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 696 | 1:10.79 | 2:35.11 | 3:58.81 | 5:07.98 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 693 | 1:10.00 | 2:26.48 | 3:57.44 | 5:08.42 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | 681 | 1:09.20 | 2:28.91 | 3:59.16 | 5:10.24 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Freja Østergaard | 1995 | 670 | 1:08.18 | 2:28.26 | 4:00.66 | 5:11.97 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Caroline Eskildsen | 1995 | 647 | 1:10.54 | 2:31.21 | 4:02.49 | 5:15.60 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Tenna Larsson | 1989 | 645 | 1:12.80 | 2:39.13 | 4:06.73 | 5:15.98 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Bettina Caspersen | 1992 | 641 | 1:12.54 | 2:32.87 | 4:01.81 | 5:16.60 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Simone Norman Pedersen | 1993 | 640 | 1:12.00 | 2:35.10 | 4:05.97 | 5:16.78 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Julie Hougård | 1991 | 632 | 1:07.74 | 2:35.11 | 4:05.20 | 5:18.17 | Deltager ikke i finalen | ||
O.S.L.F. | ||||||||||
14 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 630 | 1:11.80 | 2:35.10 | 4:08.11 | 5:18.52 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | 625 | 1:12.37 | 2:33.42 | 4:07.56 | 5:19.27 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
16 | Christina Munkholm | 1996 | 623 | 1:12.19 | 2:35.98 | 4:07.24 | 5:19.64 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Christine M. Pedersen | 1993 | 621 | 1:10.76 | 2:28.60 | 4:06.27 | 5:19.95 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Janni Overgaard | 1993 | 619 | 1:10.97 | 2:32.72 | 4:07.77 | 5:20.26 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Karen Nielsen | 1990 | 614 | 1:12.41 | 2:37.55 | 4:11.55 | 5:21.25 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
20 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | 610 | 1:10.59 | 2:35.74 | 4:09.02 | 5:21.87 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
21 | Marianne Duijm | 1993 | 595 | 1:12.83 | 2:38.95 | 4:13.18 | 5:24.65 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
22 | Julie Jepsen | 1994 | 594 | 1:18.60 | 2:44.17 | 4:13.55 | 5:24.81 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
23 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 592 | 1:15.18 | 2:36.02 | 4:11.59 | 5:25.06 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Katja Holm | 1994 | 580 | 1:17.23 | 2:41.49 | 4:14.08 | 5:27.34 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 580 | 1:18.19 | 2:42.98 | 4:16.74 | 5:27.35 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
26 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 577 | 1:15.35 | 2:42.19 | 4:14.06 | 5:27.95 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Line Andersen | 1991 | 576 | 1:11.16 | 2:37.98 | 4:13.10 | 5:28.12 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
28 | Gigi W. Larsen | 1995 | 553 | 1:19.09 | 2:42.97 | 4:16.12 | 5:32.63 | |||
Odder IGF | ||||||||||
29 | Mia Gersly | 1991 | 549 | 1:12.64 | 2:34.99 | 4:18.47 | 5:33.38 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
30 | Kristine Olander Hansen | 1989 | 548 | 1:13.91 | 2:35.96 | 4:18.03 | 5:33.69 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
31 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | 536 | 1:17.90 | 2:42.37 | 4:19.96 | 5:35.97 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mette Meyer | 1995 | 532 | 1:15.95 | 2:44.64 | 4:22.22 | 5:36.91 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
33 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 515 | 1:14.60 | 2:42.12 | 4:24.09 | 5:40.64 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
34 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | 508 | 1:14.60 | 2:41.11 | 4:25.68 | 5:42.06 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
35 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 508 | 1:18.68 | 2:44.06 | 4:22.93 | 5:42.12 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Belinda Ervolder | 1995 | Afmeldt rettidigt | |||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 27 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 09 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:02 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 27, 400m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:40.34 2008-06-14 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 4:57.25 2008-07-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Hjorth-Hansen | 1984 | 918 | 1:02.93 | 2:17.28 | 3:36.12 | 4:40.85 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Jansen | 1984 | 850 | 1:05.54 | 2:22.05 | 3:42.71 | 4:48.18 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 770 | 1:08.03 | 2:28.60 | 3:51.08 | 4:57.86 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 689 | 1:09.52 | 2:26.02 | 3:58.03 | 5:09.11 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Freja Østergaard | 1995 | 685 | 1:08.92 | 2:28.40 | 3:59.87 | 5:09.62 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | 665 | 1:10.06 | 2:30.98 | 4:01.63 | 5:12.81 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mette Hasemann | 1993 | 605 | 1:12.16 | 2:36.78 | 4:08.33 | 5:22.78 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
- | Julie Leth-Espensen | 1992 | DSQ | Afsl. ryg på mave | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 29 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 09 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:28 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 29, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 7:31.99 2008-07-03 |
Dansk Rekord Junior: Farum Svømmeklub (1900) 7:44.01 2008-02-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Elitesvøm Esbjerg 1 | 0 | 877 | 7:25.76 | Dansk Rekord - Senior | |||||
Elitesvøm Esbjerg | ||||||||||
Jon Rud | 1986 | 54.19 | 1:49.14 | 1:49.14 | ||||||
Jacob Carstensen | 1978 | 53.21 | 1:50.19 | 3:39.33 | ||||||
Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | 52.19 | 1:52.22 | 5:31.55 | ||||||
Chris Christensen | 1988 | 55.81 | 1:54.21 | 7:25.76 | ||||||
2 | Sigma Nordsjælland 1 | 0 | 846 | 7:31.16 | DR 1'st svømmer | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Mads Glæsner | 1988 | 52.63 | 1:46.94 | 1:46.94 | ||||||
Mads Jensen | 1991 | 55.77 | 1:56.11 | 3:43.05 | ||||||
Marcus Bak | 1991 | 55.31 | 1:55.68 | 5:38.73 | ||||||
Emil Dall-Nielsen | 1984 | 53.61 | 1:52.43 | 7:31.16 | ||||||
3 | Farum Herrer 1 | 0 | 839 | 7:32.38 | DJR 1'st svømmer | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Siem Pedersen | 1991 | 54.95 | 1:51.74 | 1:51.74 | ||||||
Jonas Hansen | 1991 | 54.84 | 1:53.81 | 3:45.55 | ||||||
Niklas Hedegaard | 1990 | 55.18 | 1:54.79 | 5:40.34 | ||||||
Anders Lie | 1991 | 53.90 | 1:52.04 | 7:32.38 | ||||||
4 | Aalborg Herrer 1 | 0 | 766 | 7:46.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Palle Gordon | 1987 | 57.09 | 1:56.99 | 1:56.99 | ||||||
Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 57.48 | 1:59.09 | 3:56.08 | ||||||
Pál Joensen | 1990 | 53.93 | 1:51.60 | 5:47.68 | ||||||
Peter Sørensen | 1988 | 57.06 | 1:58.65 | 7:46.33 | ||||||
5 | Kvik Herrer 1 | 0 | 755 | 7:48.60 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Tobias Urban Hansen | 1987 | 54.92 | 1:57.36 | 1:57.36 | ||||||
Kristian Weber Larsen | 1990 | 55.42 | 1:55.65 | 3:53.01 | ||||||
Frederik Wørmer | 1990 | 55.97 | 1:57.89 | 5:50.90 | ||||||
Emil Klingberg | 1987 | 56.45 | 1:57.70 | 7:48.60 | ||||||
6 | Gti Herrer | 0 | 754 | 7:48.82 | ||||||
GTI | ||||||||||
Lasse Offersen | 1989 | 54.67 | 1:52.49 | 1:52.49 | ||||||
Jonas Westergaard | 1990 | 56.59 | 1:58.37 | 3:50.86 | ||||||
Andreas Mouritsen | 1992 | 56.22 | 1:57.74 | 5:48.60 | ||||||
Magnus Mouritsen | 1992 | 58.10 | 2:00.22 | 7:48.82 | ||||||
7 | Gsc Herrer 1 | 0 | 715 | 7:57.11 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Anders Blume | 1990 | 55.74 | 1:54.76 | 1:54.76 | ||||||
Martin Wagner | 1991 | 57.02 | 2:00.14 | 3:54.90 | ||||||
Thorbjørn H. Christensen | 1989 | 57.57 | 2:00.40 | 5:55.30 | ||||||
Thor Andersen | 1992 | 58.45 | 2:01.81 | 7:57.11 | ||||||
8 | Sigma Nordsjælland 2 | 0 | 715 | 7:57.15 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Andreas Ortmann | 1991 | 57.30 | 1:59.99 | 1:59.99 | ||||||
Andreas Schiellerup | 1993 | 58.06 | 2:02.07 | 4:02.06 | ||||||
Jacob Lercke Skytte | 1984 | 56.29 | 1:56.48 | 5:58.54 | ||||||
Andreas Holkjær | 1990 | 56.92 | 1:58.61 | 7:57.15 | ||||||
9 | Agf Drenge Senior 1 | 0 | 706 | 7:59.19 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Ruben Arent | 1989 | 57.19 | 1:59.17 | 1:59.17 | ||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 55.89 | 1:55.56 | 3:54.73 | ||||||
Christian R. Svejstrup | 1990 | 57.63 | 2:02.02 | 5:56.75 | ||||||
David Jakobsen | 1990 | 59.08 | 2:02.44 | 7:59.19 | ||||||
10 | Kvik Herrer 2 | 0 | 683 | 8:04.60 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 59.71 | 2:03.09 | 2:03.09 | ||||||
Daniel Svendsen | 1990 | 58.08 | 1:59.69 | 4:02.78 | ||||||
Simon Salinas | 1985 | 57.52 | 1:58.74 | 6:01.52 | ||||||
Emil Sainis | 1992 | 58.56 | 2:03.08 | 8:04.60 | ||||||
11 | Aalborg Herrer 2 | 0 | 668 | 8:08.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Jonas Graversen | 1990 | 58.56 | 2:00.99 | 2:00.99 | ||||||
Sebastian Tracey | 1993 | 59.04 | 2:03.51 | 4:04.50 | ||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 59.39 | 2:01.66 | 6:06.16 | ||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 57.63 | 2:01.94 | 8:08.10 | ||||||
12 | Vat 2 | 0 | 625 | 8:19.22 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Christian Erichsen | 1990 | 59.74 | 2:01.05 | 2:01.05 | ||||||
Emil Eller | 1991 | 1:00.28 | 2:07.82 | 4:08.87 | ||||||
Frederik A. Mariegaard | 1994 | 1:00.48 | 2:05.59 | 6:14.46 | ||||||
Mikkel Johansen | 1994 | 1:01.26 | 2:04.76 | 8:19.22 | ||||||
13 | Køge Herrer | 0 | 595 | 8:27.38 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Christensen | 1992 | 1:01.17 | 2:04.99 | 2:04.99 | ||||||
Christian Paaske | 1992 | 59.18 | 2:02.89 | 4:07.88 | ||||||
Christian Warm | 1992 | 1:00.50 | 2:08.51 | 6:16.39 | ||||||
Lars Merl | 1993 | 1:02.23 | 2:10.99 | 8:27.38 | ||||||
14 | Agf Drenge Senior 2 | 0 | 550 | 8:40.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 1:03.81 | 2:11.85 | 2:11.85 | ||||||
Anton B. Pedersen | 1993 | 1:01.33 | 2:08.72 | 4:20.57 | ||||||
Søren Dahl | 1993 | 1:01.24 | 2:07.84 | 6:28.41 | ||||||
Kasper Møller | 1994 | 1:03.18 | 2:12.29 | 8:40.70 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 30 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 10 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 30, 50m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.83 2008-08-15 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.14 2003-06-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 771 | 26.40 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Anja Olsen | 1993 | 752 | 26.62 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | 740 | 26.77 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Linda Lund | 1984 | 733 | 26.85 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Pernille Blume | 1994 | 720 | 27.01 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristina Thomsen | 1991 | 694 | 27.34 | Deltager ikke i finalen | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
7 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 688 | 27.43 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Pernille Juel | 1994 | 681 | 27.52 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Shaila Millum Garðarnar | 1984 | 679 | 27.54 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | ||||||||||
10 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 671 | 27.66 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Susanne D. Johansen | 1995 | 670 | 27.67 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 670 | 27.67 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kia Hansen | 1995 | 669 | 27.68 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 667 | 27.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Josephine Grønning | 1991 | 665 | 27.74 | Deltager ikke i finalen | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Randi F. Nielsen | 1989 | 653 | 27.90 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
17 | Mette Pedersen | 1993 | 648 | 27.97 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
18 | Kristine Skou | 1988 | 639 | 28.11 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Caroline Eskildsen | 1995 | 635 | 28.16 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Tine Aagaard | 1989 | 635 | 28.17 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
21 | Emilie Egesborg | 1992 | 632 | 28.21 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 618 | 28.43 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
22 | Stine Dahl Vest | 1994 | 618 | 28.43 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Nina Cawley | 1994 | 617 | 28.44 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Melizza Petersen | 1994 | 614 | 28.48 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
26 | Thea Vanggård | 1985 | 610 | 28.54 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
27 | Camilla Rønbøg | 1992 | 610 | 28.55 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
28 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | 608 | 28.57 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
29 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | 608 | 28.58 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
30 | Nicole Møller | 1993 | 605 | 28.62 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
31 | Julie Langhorn | 1994 | 597 | 28.75 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
32 | Caroline Grønlund | 1993 | 597 | 28.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
33 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 595 | 28.79 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
33 | Anna Aagaard | 1990 | 595 | 28.79 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
33 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 595 | 28.79 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
33 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 595 | 28.79 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
37 | Charlotte Jensen | 1992 | 593 | 28.81 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
38 | Christine M. Pedersen | 1993 | 592 | 28.83 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
39 | Josephine Uhrbrand | 1991 | 591 | 28.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
40 | Johanne Appelsø | 1994 | 590 | 28.87 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
40 | Hildur Á Fløtti | 1993 | 590 | 28.87 | ||||||
Fuglafjarðar Svimjifela | ||||||||||
42 | Eliana Jørgensen | 1993 | 588 | 28.89 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
43 | Pernille Hansen | 1991 | 587 | 28.92 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
43 | Mai Hjelmgaard | 1994 | 587 | 28.92 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
45 | Christina Munkholm | 1996 | 584 | 28.97 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
46 | Janni Overgaard | 1993 | 583 | 28.98 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
47 | Simone Martinsen | 1994 | 582 | 29.00 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
48 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 581 | 29.01 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
49 | Katrine Iversen | 1993 | 580 | 29.03 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
50 | Stephanie Møller | 1992 | 579 | 29.04 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
51 | Ann-Louise Nielsen | 1993 | 578 | 29.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
52 | Line Andersen | 1991 | 576 | 29.09 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
52 | Laura Tvermoes | 1993 | 576 | 29.09 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
54 | Marie Lensbjerg | 1991 | 576 | 29.10 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
55 | Henriette Espensen | 1993 | 571 | 29.18 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
55 | Pernille Jalsøe | 1993 | 571 | 29.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
57 | Marianne Vinsand | 1995 | 566 | 29.27 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
58 | Louise Hedelund | 1992 | 562 | 29.33 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
58 | Line Petersen | 1991 | 562 | 29.33 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
60 | Bettina Caspersen | 1992 | 560 | 29.37 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
61 | Marie Philipsen | 1992 | 560 | 29.38 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
62 | Monique Johansen | 1994 | 559 | 29.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
63 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | 558 | 29.40 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
64 | Katrine Brahtz | 1995 | 557 | 29.42 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
65 | Mette Hasemann | 1993 | 557 | 29.43 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
66 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | 553 | 29.50 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
67 | Ditte Johansen | 1994 | 551 | 29.53 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
67 | Maria Jensen | 1992 | 551 | 29.53 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
69 | Vibe Lyng Frandsen | 1993 | 547 | 29.60 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
70 | Line Nadia Hansen | 1994 | 546 | 29.62 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
71 | Karen Nielsen | 1990 | 518 | 30.15 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
72 | Martine Bender | 1994 | 492 | 30.66 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
73 | Malene B. Schmidt | 1991 | 483 | 30.86 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Kirstine Lei | 1992 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 30 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 10 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:37 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 30, 50m Frisvømning Damer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.83 2008-08-15 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.14 2003-06-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 872 | 25.34 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | 772 | 26.39 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 768 | 26.44 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Anja Olsen | 1993 | 746 | 26.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Linda Lund | 1984 | 730 | 26.89 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Randi F. Nielsen | 1989 | 719 | 27.02 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Pernille Blume | 1994 | 719 | 27.02 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 705 | 27.20 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Shaila Millum Garðarnar | 1984 | 696 | 27.32 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | ||||||||||
10 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 688 | 27.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kristine Skou | 1988 | 665 | 27.74 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 662 | 27.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Susanne D. Johansen | 1995 | 661 | 27.79 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Kia Hansen | 1995 | 658 | 27.84 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mette Pedersen | 1993 | 651 | 27.93 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
16 | Pernille Juel | 1994 | 648 | 27.97 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 30 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 11 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 30, 50m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.83 2008-08-15 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.14 2003-06-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 902 | 25.06 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | 776 | 26.34 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 761 | 26.52 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Anja Olsen | 1993 | 740 | 26.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Linda Lund | 1984 | 739 | 26.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 710 | 27.14 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Randi F. Nielsen | 1989 | 704 | 27.22 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Pernille Blume | 1994 | 704 | 27.22 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 31 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 10 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 31, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Michael Schultz Andersen (1987) 29.08 2008-07-04 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 29.48 2006-06-18 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Robin van Aggele | 1984 | 894 | 28.46 | ||||||
Zwemlust Den Hommel | ||||||||||
2 | Mathias Andersen | 1991 | 834 | 29.13 | Dansk Rekord - Junior | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristian Outinen | 1983 | 794 | 29.61 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Jani Rusi | 1984 | 781 | 29.77 | Deltager ikke i finalen | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Chris Christensen | 1988 | 773 | 29.88 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 761 | 30.03 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
7 | Jon Pommersgaard | 1990 | 758 | 30.07 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
8 | David Adelskov | 1987 | 754 | 30.13 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Simon Panduro | 1988 | 751 | 30.16 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Thijs van Valkengoed | 1983 | 750 | 30.18 | ||||||
Wvz - Holland | ||||||||||
10 | Jacob Carstensen | 1978 | 750 | 30.18 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 743 | 30.27 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frans Johannessen | 1992 | 737 | 30.35 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Mads Pedersen | 1991 | 729 | 30.47 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jesper Hansen | 1989 | 729 | 30.47 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emil Klingberg | 1987 | 720 | 30.59 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
17 | Kasper Blomsterberg | 1992 | 720 | 30.60 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Daniel Svendsen | 1990 | 719 | 30.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
19 | Marc Sørensen | 1982 | 716 | 30.65 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
20 | Brian Lagoni | 1985 | 710 | 30.73 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Niklas Hedegaard | 1990 | 707 | 30.78 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emil Sainis | 1992 | 707 | 30.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
23 | Simon Westh | 1990 | 703 | 30.84 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
24 | Casper Iversen | 1991 | 700 | 30.88 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Thomas Øst-Jacobsen | 1988 | 699 | 30.89 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Sebastian Storm | 1990 | 696 | 30.94 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
27 | Joakim Ro-Poulsen | 1988 | 683 | 31.13 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Rasmus Sefeld | 1989 | 679 | 31.20 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
29 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | 677 | 31.23 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
30 | Joachim Mortensen | 1995 | 674 | 31.28 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Christopher Kok | 1992 | 668 | 31.37 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
32 | Christian Christensen | 1991 | 664 | 31.43 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
33 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 650 | 31.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
34 | Henrik Lagoni | 1991 | 646 | 31.72 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Nicolai Andersen | 1990 | 644 | 31.75 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
36 | Christian Jensen | 1987 | 640 | 31.81 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
37 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | 635 | 31.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Lars Merl | 1993 | 633 | 31.94 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
39 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 627 | 32.04 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
40 | Kenneth Nielsen | 1991 | 619 | 32.18 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
41 | Mads Møller | 1991 | 616 | 32.23 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
42 | Jonas Olczyk | 1994 | 615 | 32.24 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
43 | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 614 | 32.26 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
44 | Rasmus Koch | 1992 | 611 | 32.31 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
45 | Steffen Skjødt | 1987 | 610 | 32.34 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
46 | Frederik Højholt | 1990 | 596 | 32.58 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
47 | Jón Hofgaard | 1992 | 596 | 32.59 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | ||||||||||
48 | Mark Halding | 1991 | 585 | 32.79 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
49 | Mads Sørensen | 1987 | 570 | 33.08 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
50 | Emil Eller | 1991 | 563 | 33.20 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
50 | Søren Jungersen | 1993 | 563 | 33.20 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
52 | Rasmus Dufour | 1993 | 563 | 33.21 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
53 | Thomas Hindborg Petersen | 1991 | 548 | 33.51 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
54 | Anders Birkbak | 1991 | 539 | 33.70 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
55 | Mathias T. Pedersen | 1989 | 536 | 33.75 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
56 | Frederik Bielefeldt | 1991 | 532 | 33.84 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
57 | Morten Steen Christensen | 1992 | 531 | 33.87 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
58 | Ole Hansen | 1992 | 526 | 33.97 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
59 | Danjal Martin Hofgaard | 1989 | 504 | 34.45 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | ||||||||||
60 | Ulrik Rosenkvist Schultz | 1992 | 504 | 34.46 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
61 | Jesper Gemke | 1993 | 482 | 34.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
62 | Nour Hermiz | 1994 | 478 | 35.06 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 31 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 10 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:37 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 31, 50m Brystsvømning Herrer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Michael Schultz Andersen (1987) 29.08 2008-07-04 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Andersen (1991) 29.13 2009-04-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Robin van Aggele | 1984 | 908 | 28.32 | ||||||
Zwemlust Den Hommel | ||||||||||
2 | Mathias Andersen | 1991 | 841 | 29.05 | DJR og DR - Senior | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristian Outinen | 1983 | 811 | 29.40 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Thijs van Valkengoed | 1983 | 797 | 29.57 | ||||||
Wvz - Holland | ||||||||||
5 | Jacob Carstensen | 1978 | 791 | 29.65 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Emil Klingberg | 1987 | 788 | 29.69 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 780 | 29.79 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Chris Christensen | 1988 | 774 | 29.87 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 767 | 29.96 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
10 | Simon Panduro | 1988 | 766 | 29.97 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jesper Hansen | 1989 | 746 | 30.24 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jon Pommersgaard | 1990 | 743 | 30.27 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
13 | David Adelskov | 1987 | 740 | 30.31 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kasper Blomsterberg | 1992 | 719 | 30.61 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frans Johannessen | 1992 | 708 | 30.77 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Mads Pedersen | 1991 | 707 | 30.78 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 31 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 11 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:10 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 31, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Michael Schultz Andersen (1987) 29.08 2008-07-04 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Andersen (1991) 29.13 2009-04-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Robin van Aggele | 1984 | 891 | 28.50 | ||||||
Zwemlust Den Hommel | ||||||||||
2 | Jacob Carstensen | 1978 | 834 | 29.13 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Kristian Outinen | 1983 | 828 | 29.20 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Mathias Andersen | 1991 | 810 | 29.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 786 | 29.71 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Chris Christensen | 1988 | 785 | 29.73 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Emil Klingberg | 1987 | 781 | 29.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
- | Thijs van Valkengoed | 1983 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Wvz - Holland | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 32 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 10 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 32, 50m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 28.63 2003-04-16 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 29.37 2000-07-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | 846 | 29.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Elspa Mørkøre | 1991 | 812 | 30.01 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Line Møller Pedersen | 1989 | 751 | 30.81 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Kristina Thomsen | 1991 | 747 | 30.86 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
5 | Mette Pedersen | 1993 | 730 | 31.10 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Erika Tuvike | 1991 | 728 | 31.12 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
7 | Josephine Grønning | 1991 | 715 | 31.32 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 713 | 31.34 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Cecilie Hansen | 1995 | 704 | 31.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kaya Koziol | 1992 | 703 | 31.49 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Christine Pedersen | 1993 | 702 | 31.50 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
12 | Line Gregersen | 1994 | 697 | 31.58 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Yasmin Saud | 1994 | 693 | 31.64 | Deltager ikke i finalen | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Mie Refn | 1993 | 690 | 31.68 | Deltager ikke i finalen | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | 687 | 31.74 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 684 | 31.78 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 684 | 31.78 | Deltager ikke i finalen | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Klara Strand Olesen | 1995 | 675 | 31.92 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Kamma Christensen | 1994 | 674 | 31.93 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
20 | Pernille Mouritzen | 1993 | 671 | 31.99 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 666 | 32.06 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
22 | Runa Dalby | 1993 | 658 | 32.20 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Thea Vanggård | 1985 | 654 | 32.26 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
24 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | 642 | 32.45 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
25 | Maika Larsson | 1993 | 637 | 32.54 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
26 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 637 | 32.55 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | 635 | 32.57 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
27 | Malene Westergaard | 1993 | 635 | 32.57 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
29 | Stephanie Møller | 1992 | 634 | 32.60 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
30 | Eliana Jørgensen | 1993 | 631 | 32.64 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
31 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | 628 | 32.69 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
32 | Caroline Grønlund | 1993 | 626 | 32.73 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
33 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 618 | 32.87 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Christine M. Pedersen | 1993 | 618 | 32.87 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
35 | Marina Heller Hansen | 1994 | 608 | 33.05 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
35 | Susanne D. Johansen | 1995 | 608 | 33.05 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
37 | Kirstine Lei | 1992 | 603 | 33.15 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
38 | Annelouise Dolleris | 1995 | 598 | 33.24 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
39 | Josephine Uhrbrand | 1991 | 597 | 33.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
40 | Poula Ø. Mohr | 1995 | 596 | 33.27 | ||||||
Fuglafjarðar Svimjifela | ||||||||||
41 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 594 | 33.30 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
42 | Katja Løje | 1993 | 593 | 33.32 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
43 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 584 | 33.49 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
44 | Simone Norman Pedersen | 1993 | 583 | 33.51 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
45 | Natascha Rasmussen | 1989 | 581 | 33.55 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
46 | Sanne Poulsen | 1992 | 580 | 33.57 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
47 | Sarah Bro | 1996 | 575 | 33.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
48 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 572 | 33.73 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
49 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 571 | 33.76 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
50 | Gigi W. Larsen | 1995 | 568 | 33.81 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
51 | Julie Christiansen | 1993 | 560 | 33.96 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
52 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | 560 | 33.97 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
52 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | 560 | 33.97 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
54 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 560 | 33.98 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
55 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | 558 | 34.02 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
56 | Marie Lensbjerg | 1991 | 556 | 34.06 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
57 | Cecilie Christiansen | 1995 | 552 | 34.13 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
58 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 550 | 34.18 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
59 | Mette Grauballe | 1995 | 546 | 34.26 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
60 | Kristine Olander Hansen | 1989 | 534 | 34.51 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
61 | Katrine Brahtz | 1995 | 527 | 34.66 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
61 | Katrine Iversen | 1993 | 527 | 34.66 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
63 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | 512 | 35.01 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
64 | Louise Hedelund | 1992 | 510 | 35.04 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
65 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 509 | 35.06 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
66 | Simone Martinsen | 1994 | 494 | 35.42 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 32 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 10 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:36 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 32, 50m Rygsvømning Damer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 28.63 2003-04-16 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 29.37 2000-07-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | 848 | 29.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Elspa Mørkøre | 1991 | 803 | 30.12 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Line Møller Pedersen | 1989 | 768 | 30.58 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Erika Tuvike | 1991 | 755 | 30.75 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 744 | 30.90 | Deltager ikke i finalen | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Josephine Grønning | 1991 | 722 | 31.21 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christine Pedersen | 1993 | 721 | 31.23 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Kristina Thomsen | 1991 | 721 | 31.23 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
9 | Mette Pedersen | 1993 | 720 | 31.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Kaya Koziol | 1992 | 719 | 31.26 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Line Gregersen | 1994 | 704 | 31.48 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 695 | 31.61 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cecilie Hansen | 1995 | 695 | 31.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Klara Strand Olesen | 1995 | 688 | 31.71 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Kamma Christensen | 1994 | 678 | 31.88 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | 660 | 32.16 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 32 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 11 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 32, 50m Rygsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 28.63 2003-04-16 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 29.37 2000-07-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | 882 | 29.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Elspa Mørkøre | 1991 | 850 | 29.56 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Line Møller Pedersen | 1989 | 768 | 30.57 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Erika Tuvike | 1991 | 763 | 30.64 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Josephine Grønning | 1991 | 749 | 30.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristina Thomsen | 1991 | 740 | 30.95 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
7 | Christine Pedersen | 1993 | 709 | 31.40 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mette Pedersen | 1993 | 708 | 31.42 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 33 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 10 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:52 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 33, 400m Medley Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 4:20.98 2002-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 808 | 1:01.36 | 2:08.27 | 3:22.92 | 4:27.69 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Mads Jensen | 1991 | 761 | 59.55 | 2:09.47 | 3:28.57 | 4:33.04 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Morten Klarskov | 1992 | 726 | 59.14 | 2:15.03 | 3:31.98 | 4:37.41 | Deltager ikke i finalen | ||
Albertslund IF | ||||||||||
4 | Viktor B. Bromer | 1993 | 709 | 1:00.02 | 2:11.86 | 3:37.99 | 4:39.52 | Deltager ikke i finalen | ||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Andreas Holkjær | 1990 | 693 | 1:00.00 | 2:13.85 | 3:36.58 | 4:41.64 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Mouritsen | 1992 | 692 | 1:04.79 | 2:19.70 | 3:38.53 | 4:41.86 | Deltager ikke i finalen | ||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Westergaard | 1990 | 691 | 1:02.44 | 2:17.72 | 3:38.87 | 4:41.98 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 678 | 1:04.79 | 2:18.11 | 3:39.70 | 4:43.69 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
9 | Mikkel Wagner | 1991 | 672 | 1:04.67 | 2:18.74 | 3:41.62 | 4:44.62 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Frederik Frederiksen | 1992 | 652 | 1:04.39 | 2:16.23 | 3:40.19 | 4:47.46 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Christian Paaske | 1992 | 639 | 1:04.41 | 2:19.42 | 3:42.48 | 4:49.49 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Morten Rasmussen | 1989 | 633 | 1:05.38 | 2:23.27 | 3:39.92 | 4:50.25 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
13 | Thorbjørn H. Christensen | 1989 | 621 | 1:02.98 | 2:19.67 | 3:43.98 | 4:52.11 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
14 | Stefan B. Høgild | 1991 | 618 | 1:04.55 | 2:21.59 | 3:45.67 | 4:52.67 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Martin G. Hansen | 1992 | 610 | 1:06.12 | 2:23.27 | 3:45.90 | 4:53.94 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lasse Sangild | 1990 | 597 | 1:07.01 | 2:25.82 | 3:48.21 | 4:56.00 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lars Wermuth | 1993 | 597 | 1:05.07 | 2:22.94 | 3:50.28 | 4:56.06 | |||
Frem Odense | ||||||||||
18 | Martin Mathiesen | 1994 | 596 | 1:08.39 | 2:22.78 | 3:47.92 | 4:56.15 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
19 | Sune Thonesen | 1983 | 578 | 1:05.20 | 2:26.53 | 3:51.00 | 4:59.19 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Nick Niebling | 1988 | 578 | 1:09.01 | 2:30.22 | 3:49.72 | 4:59.23 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
21 | Christian Jensen | 1987 | 577 | 1:03.80 | 2:24.08 | 3:48.58 | 4:59.49 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 576 | 1:05.48 | 2:20.85 | 3:50.41 | 4:59.67 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Jonas Andersen | 1992 | 567 | 1:04.06 | 2:21.58 | 3:53.80 | 5:01.14 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Steffen Skjødt | 1987 | 567 | 1:07.18 | 2:29.36 | 3:50.42 | 5:01.24 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sebastian Tracey | 1993 | 553 | 1:07.12 | 2:27.10 | 3:52.99 | 5:03.68 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 550 | 1:05.85 | 2:23.85 | 3:54.36 | 5:04.16 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
27 | Morten Steen Christensen | 1992 | 545 | 1:09.35 | 2:31.99 | 3:59.21 | 5:05.17 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
28 | Thor Andersen | 1992 | 543 | 1:09.58 | 2:28.00 | 3:57.09 | 5:05.48 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
29 | Morten Andersen | 1994 | 538 | 1:07.19 | 2:27.76 | 3:57.33 | 5:06.58 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | 528 | 1:08.62 | 2:26.83 | 3:59.29 | 5:08.50 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
31 | Alexander Skov Andersen | 1993 | 522 | 1:08.84 | 2:29.37 | 4:01.86 | 5:09.51 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
32 | Mads Andersen | 1990 | 522 | 1:08.15 | 2:24.56 | 4:00.82 | 5:09.59 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
33 | Frederik Højholt | 1990 | 520 | 1:09.89 | 2:29.34 | 3:54.31 | 5:09.91 | |||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
34 | Mikkel Knudsen | 1990 | 505 | 1:09.60 | 2:30.21 | 4:02.96 | 5:13.01 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 33 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 10 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:04 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 33, 400m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 4:20.98 2002-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 853 | 1:01.08 | 2:06.01 | 3:19.09 | 4:22.86 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Mads Jensen | 1991 | 775 | 1:00.70 | 2:09.58 | 3:28.06 | 4:31.40 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Holkjær | 1990 | 729 | 1:01.35 | 2:14.61 | 3:33.84 | 4:37.03 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas Westergaard | 1990 | 726 | 1:02.24 | 2:15.70 | 3:35.82 | 4:37.30 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 685 | 1:04.90 | 2:17.78 | 3:40.82 | 4:42.80 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Mikkel Wagner | 1991 | 679 | 1:04.94 | 2:18.82 | 3:40.32 | 4:43.58 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Frederik Frederiksen | 1992 | 628 | 1:04.76 | 2:17.28 | 3:43.12 | 4:51.13 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Christian Paaske | 1992 | 617 | 1:05.34 | 2:20.62 | 3:45.45 | 4:52.76 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 34 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 10 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:52 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:08.75 2009-02-28 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:12.95 2005-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lia Dekker | 1987 | 837 | 33.54 | 1:10.43 | |||||
Rtc Drachten - Holland | ||||||||||
2 | Linda Lund | 1984 | 755 | 33.70 | 1:12.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
3 | Josephina Bartela | 1994 | 753 | 33.95 | 1:12.94 | Dansk Rekord - Junior | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | 746 | 33.93 | 1:13.18 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Sofie Seheim | 1991 | 731 | 34.70 | 1:13.69 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
6 | Nanna Lunding | 1991 | 678 | 35.85 | 1:15.56 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Helena Pedersen | 1991 | 673 | 35.96 | 1:15.72 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 667 | 35.83 | 1:15.97 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
9 | Anastasia Korotkov | 1990 | 660 | 35.62 | 1:16.24 | |||||
Hapoel Jerusalem | ||||||||||
10 | Simone Friis Hansen | 1995 | 656 | 36.13 | 1:16.39 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | 653 | 36.32 | 1:16.49 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Olivia Ane Frey | 1994 | 652 | 35.73 | 1:16.53 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Charlotte Jensen | 1992 | 647 | 36.19 | 1:16.74 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
14 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 645 | 36.28 | 1:16.82 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 644 | 36.54 | 1:16.87 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Emilie Ormstrup | 1993 | 635 | 36.18 | 1:17.20 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
17 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 635 | 36.44 | 1:17.23 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
18 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 625 | 36.82 | 1:17.61 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Tenna Larsson | 1989 | 625 | 37.41 | 1:17.64 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
20 | Katrine Crone | 1992 | 623 | 36.65 | 1:17.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Tea L. Christensen | 1989 | 620 | 36.57 | 1:17.82 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | 619 | 36.04 | 1:17.87 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Frederikke Hall | 1992 | 614 | 36.93 | 1:18.09 | |||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
24 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 612 | 36.84 | 1:18.18 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | 602 | 37.36 | 1:18.60 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mie Thorup | 1986 | 601 | 36.22 | 1:18.64 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
27 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 600 | 36.72 | 1:18.71 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
28 | Marie Lensbjerg | 1991 | 598 | 36.46 | 1:18.76 | |||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
29 | Bettina Caspersen | 1992 | 585 | 36.89 | 1:19.34 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
30 | Camilla Stange | 1989 | 570 | 37.44 | 1:20.05 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
31 | Laura Kragholm | 1995 | 568 | 36.87 | 1:20.13 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
32 | Katarina Lamhauge | 1992 | 567 | 37.35 | 1:20.17 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | ||||||||||
33 | Ditte Damgaard | 1993 | 560 | 38.30 | 1:20.54 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
34 | Tasha Mac Brayd | 1993 | 558 | 37.37 | 1:20.62 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
35 | Rikke Nissen | 1994 | 557 | 38.58 | 1:20.68 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
36 | Klara Grønne Leth | 1990 | 554 | 38.01 | 1:20.80 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
37 | Louise Fleron | 1990 | 554 | 37.89 | 1:20.81 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
38 | Mathilde Stærk | 1990 | 543 | 38.09 | 1:21.35 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
39 | Donika Nikqi | 1994 | 543 | 37.98 | 1:21.37 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
40 | Malan Vitalis Bærendsen | 1991 | 541 | 38.09 | 1:21.43 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | ||||||||||
41 | Cecilie Termøhlen | 1993 | 539 | 38.39 | 1:21.55 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
42 | Signe Tolstrup | 1995 | 539 | 38.44 | 1:21.57 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Ulrika Toft | 1995 | 534 | 38.51 | 1:21.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
44 | Kimmie Thorsen | 1992 | 530 | 38.33 | 1:22.02 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
45 | Sidse Kehlet | 1996 | 528 | 38.09 | 1:22.09 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
46 | Pernille Hansen | 1991 | 527 | 38.93 | 1:22.19 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
47 | Julie Jepsen | 1994 | 524 | 39.42 | 1:22.34 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
48 | Anna Klüver Jepsen | 1993 | 523 | 38.49 | 1:22.37 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
49 | Sif Szetu | 1994 | 521 | 38.46 | 1:22.49 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
50 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 520 | 38.97 | 1:22.53 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
51 | Amalie Stage | 1993 | 519 | 38.84 | 1:22.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
52 | Julie Brøggler | 1993 | 512 | 38.63 | 1:22.95 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
53 | Mathilde Egelund | 1991 | 508 | 40.05 | 1:23.17 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
54 | Signe Stubager | 1992 | 506 | 37.71 | 1:23.28 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
55 | Line Petersen | 1991 | 504 | 39.62 | 1:23.41 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
56 | Amalie Matthiesen | 1994 | 477 | 39.11 | 1:24.96 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
57 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 475 | 40.23 | 1:25.07 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
58 | Kamilla Malczynska | 1993 | 474 | 38.82 | 1:25.10 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
59 | Kathrine Maron | 1994 | 466 | 40.01 | 1:25.62 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
60 | Sigrid Jensen | 1990 | 453 | 39.31 | 1:26.43 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
61 | Malene B. Schmidt | 1991 | 387 | 42.91 | 1:31.04 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 34 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 10 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:37 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:08.75 2009-02-28 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:12.94 2009-04-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | 909 | 32.27 | 1:08.51 | Dansk Rekord - Senior | ||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Lia Dekker | 1987 | 908 | 32.68 | 1:08.54 | |||||
Rtc Drachten - Holland | ||||||||||
3 | Linda Lund | 1984 | 759 | 33.96 | 1:12.77 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Anastasia Korotkov | 1990 | 741 | 34.30 | 1:13.34 | |||||
Hapoel Jerusalem | ||||||||||
5 | Josephina Bartela | 1994 | 733 | 34.59 | 1:13.62 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Helena Pedersen | 1991 | 731 | 34.54 | 1:13.69 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Sofie Seheim | 1991 | 727 | 34.80 | 1:13.81 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
8 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 721 | 35.25 | 1:14.03 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Nanna Lunding | 1991 | 697 | 35.48 | 1:14.87 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 680 | 36.24 | 1:15.46 | Deltager ikke i finalen | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Simone Friis Hansen | 1995 | 650 | 36.02 | 1:16.63 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | 642 | 35.99 | 1:16.94 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 638 | 36.54 | 1:17.11 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Charlotte Jensen | 1992 | 637 | 35.97 | 1:17.14 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
15 | Olivia Ane Frey | 1994 | 636 | 36.34 | 1:17.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Emilie Ormstrup | 1993 | 611 | 36.75 | 1:18.23 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 34 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 11 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:06 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:08.75 2009-02-28 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:12.94 2009-04-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lia Dekker | 1987 | 943 | 32.15 | 1:07.67 | |||||
Rtc Drachten - Holland | ||||||||||
2 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | 868 | 32.01 | 1:09.57 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Linda Lund | 1984 | 762 | 34.03 | 1:12.66 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Anastasia Korotkov | 1990 | 758 | 33.81 | 1:12.79 | |||||
Hapoel Jerusalem | ||||||||||
5 | Josephina Bartela | 1994 | 752 | 33.98 | 1:12.98 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Sofie Seheim | 1991 | 746 | 34.44 | 1:13.17 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
7 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 740 | 34.84 | 1:13.37 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Helena Pedersen | 1991 | 730 | 34.07 | 1:13.71 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 35 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 10 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:52 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 35, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 55.87 2008-07-04 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 57.25 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Bak | 1991 | 791 | 27.85 | 57.28 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Skaaning | 1993 | 760 | 28.55 | 58.06 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Anders Jensen | 1987 | 750 | 28.62 | 58.32 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Andreas Schiellerup | 1993 | 739 | 28.58 | 58.61 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Wørmer | 1990 | 736 | 28.87 | 58.69 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Tobias Urban Hansen | 1987 | 704 | 28.74 | 59.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Boaz Talsky | 1989 | 679 | 29.24 | 1:00.29 | |||||
Hapoel Jerusalem | ||||||||||
8 | Thomas Lianee | 1985 | 676 | 29.74 | 1:00.38 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 659 | 29.14 | 1:00.89 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anders Møller | 1991 | 658 | 30.07 | 1:00.91 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Patrick Sommer | 1988 | 630 | 29.51 | 1:01.80 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Daniel Svendsen | 1990 | 627 | 30.31 | 1:01.91 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
13 | Lasse Vestergaard | 1991 | 622 | 29.87 | 1:02.07 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederik Christensen | 1992 | 615 | 29.84 | 1:02.31 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jens Peter Träff | 1988 | 609 | 30.01 | 1:02.49 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Martin Duedahl | 1985 | 609 | 30.21 | 1:02.51 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Patrick Hesselberg | 1991 | 607 | 30.66 | 1:02.56 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
18 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | 606 | 30.05 | 1:02.59 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Asger Helmig | 1991 | 601 | 30.14 | 1:02.77 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Christian Ritzau | 1990 | 593 | 30.12 | 1:03.06 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
21 | Mads Knoblauch | 1993 | 582 | 30.43 | 1:03.44 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Peter Lund Hansen | 1992 | 581 | 30.63 | 1:03.49 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
23 | Jacob Lund | 1990 | 574 | 30.86 | 1:03.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
24 | Kasper Holt Petersen | 1991 | 569 | 31.16 | 1:03.94 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 563 | 31.37 | 1:04.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
26 | Søren Dahl | 1993 | 562 | 31.16 | 1:04.21 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Emil K. Mortensen | 1993 | 561 | 31.04 | 1:04.22 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
28 | Sebastian Vang | 1991 | 560 | 30.50 | 1:04.27 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
29 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 548 | 31.01 | 1:04.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Christian Erichsen | 1990 | 543 | 31.42 | 1:04.95 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
31 | Martin Terp Olesen | 1994 | 539 | 31.07 | 1:05.09 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
32 | Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | 535 | 31.12 | 1:05.27 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
33 | Peter Tramm | 1992 | 528 | 31.42 | 1:05.55 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
34 | Jon Pommersgaard | 1990 | 519 | 31.48 | 1:05.93 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
35 | Frederik Frederiksen | 1992 | 517 | 32.10 | 1:05.99 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
36 | Philip Dreyer | 1990 | 507 | 30.77 | 1:06.45 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
37 | Anders Birkbak | 1991 | 505 | 31.97 | 1:06.52 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
38 | Lars Wermuth | 1993 | 504 | 32.09 | 1:06.56 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
39 | Niklas Ruprecht | 1993 | 502 | 31.47 | 1:06.65 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
40 | Magnus Iversen | 1991 | 500 | 31.64 | 1:06.74 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
41 | Mads Andersen | 1991 | 499 | 32.16 | 1:06.80 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
41 | Anders Jensen | 1990 | 499 | 32.81 | 1:06.80 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
43 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 498 | 32.65 | 1:06.85 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
44 | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | 495 | 32.75 | 1:06.99 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
45 | Thomas Skotte | 1988 | 483 | 32.33 | 1:07.54 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
46 | Marcus Olesen | 1995 | 471 | 32.79 | 1:08.07 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
47 | Philip Harmuth | 1994 | 464 | 32.98 | 1:08.45 | |||||
Bov IF | ||||||||||
48 | Kasper Egelund | 1995 | 424 | 34.19 | 1:10.51 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 35 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 10 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:38 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 35, 100m Rygsvømning Herrer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 55.87 2008-07-04 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 57.25 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Jensen | 1987 | 798 | 27.84 | 57.11 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Marcus Bak | 1991 | 783 | 27.90 | 57.47 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias Urban Hansen | 1987 | 766 | 28.07 | 57.90 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Daniel Skaaning | 1993 | 735 | 28.74 | 58.71 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Andreas Schiellerup | 1993 | 722 | 28.58 | 59.06 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Wørmer | 1990 | 716 | 28.93 | 59.21 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Boaz Talsky | 1989 | 680 | 29.30 | 1:00.25 | |||||
Hapoel Jerusalem | ||||||||||
8 | Thomas Lianee | 1985 | 675 | 29.60 | 1:00.39 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 671 | 29.08 | 1:00.53 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anders Møller | 1991 | 660 | 29.70 | 1:00.85 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Patrick Sommer | 1988 | 643 | 29.50 | 1:01.39 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Daniel Svendsen | 1990 | 628 | 30.09 | 1:01.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
13 | Lasse Vestergaard | 1991 | 617 | 30.00 | 1:02.24 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jens Peter Träff | 1988 | 600 | 29.90 | 1:02.82 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Martin Duedahl | 1985 | 597 | 30.36 | 1:02.92 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederik Christensen | 1992 | 576 | 30.82 | 1:03.67 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 35 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 11 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:57 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 35, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 55.87 2008-07-04 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 57.25 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Jensen | 1987 | 809 | 27.62 | 56.85 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Tobias Urban Hansen | 1987 | 778 | 27.68 | 57.61 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
3 | Marcus Bak | 1991 | 769 | 28.16 | 57.83 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Wørmer | 1990 | 741 | 28.32 | 58.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Andreas Schiellerup | 1993 | 724 | 28.65 | 59.00 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Daniel Skaaning | 1993 | 724 | 28.39 | 59.00 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Thomas Lianee | 1985 | 677 | 29.21 | 1:00.34 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Boaz Talsky | 1989 | 652 | 29.01 | 1:01.10 | |||||
Hapoel Jerusalem | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 36 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 10 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:52 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 36, 400m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:08.47 2008-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 4:15.26 2004-07-17 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | 784 | 1:04.20 | 2:11.28 | 3:18.02 | 4:23.62 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Lotte Friis | 1988 | 783 | 1:04.18 | 2:11.08 | 3:18.35 | 4:23.79 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 776 | 1:03.55 | 2:11.00 | 3:18.66 | 4:24.54 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kia Hansen | 1995 | 771 | 1:03.36 | 2:10.86 | 3:19.06 | 4:25.09 | Deltager ikke i finalen | ||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Randi F. Nielsen | 1989 | 767 | 1:04.01 | 2:11.71 | 3:19.35 | 4:25.59 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Trine Gudnitz | 1987 | 766 | 1:04.19 | 2:11.09 | 3:18.41 | 4:25.78 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Michelle B. Strandskov | 1991 | 764 | 1:04.26 | 2:11.34 | 3:18.93 | 4:25.94 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Trine Friis | 1990 | 755 | 1:04.42 | 2:11.78 | 3:19.70 | 4:27.02 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kristine Skou | 1988 | 754 | 1:04.03 | 2:12.04 | 3:19.88 | 4:27.08 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Matilde Riis Sørensen | 1988 | 743 | 1:04.34 | 2:12.12 | 3:20.66 | 4:28.40 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Nicole Møller | 1993 | 739 | 1:02.83 | 2:10.58 | 3:19.97 | 4:28.94 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
12 | Sofie Harnfeldt | 1991 | 729 | 1:02.96 | 2:11.30 | 3:21.08 | 4:30.17 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ida Marie Vedel | 1994 | 723 | 1:04.77 | 2:13.25 | 3:22.46 | 4:30.92 | Deltager ikke i finalen | ||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emma Wael | 1993 | 717 | 1:05.98 | 2:15.07 | 3:23.87 | 4:31.70 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
15 | Pernille Moth | 1994 | 704 | 1:05.70 | 2:15.62 | 3:25.29 | 4:33.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Eliana Jørgensen | 1993 | 683 | 1:04.67 | 2:14.22 | 3:24.85 | 4:36.11 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
17 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | 681 | 1:05.55 | 2:15.41 | 3:26.17 | 4:36.31 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
18 | Katrine Skov Pedersen | 1989 | 680 | 1:06.73 | 2:17.58 | 3:28.10 | 4:36.43 | |||
Frem Odense | ||||||||||
19 | Camilla Rønbøg | 1992 | 678 | 1:06.89 | 2:17.94 | 3:27.20 | 4:36.76 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
20 | Pernille Jalsøe | 1993 | 672 | 1:05.71 | 2:15.81 | 3:26.70 | 4:37.54 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
21 | Julie Jepsen | 1994 | 668 | 1:06.19 | 2:16.48 | 3:27.30 | 4:38.12 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
22 | Mona Simonsen | 1991 | 661 | 1:06.05 | 2:17.02 | 3:28.54 | 4:39.17 | |||
Suðuroyar Svimjifelag | ||||||||||
23 | Marianne Juhl | 1989 | 658 | 1:07.98 | 2:18.63 | 3:29.59 | 4:39.49 | |||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
24 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 657 | 1:06.54 | 2:18.32 | 3:30.81 | 4:39.67 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
25 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 656 | 1:07.10 | 2:18.73 | 3:30.31 | 4:39.84 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
26 | Mai Hjelmgaard | 1994 | 653 | 1:06.05 | 2:17.94 | 3:29.81 | 4:40.28 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | 640 | 1:06.84 | 2:18.35 | 3:30.29 | 4:42.12 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
28 | Katja Holm | 1994 | 635 | 1:06.09 | 2:16.10 | 3:28.18 | 4:42.93 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | 634 | 1:06.75 | 2:18.40 | 3:30.98 | 4:43.03 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Mie Hansen | 1991 | 628 | 1:07.05 | 2:19.09 | 3:31.93 | 4:43.96 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
31 | Susanne D. Johansen | 1995 | 622 | 1:05.41 | 2:17.48 | 3:30.84 | 4:44.84 | |||
Odder IGF | ||||||||||
32 | Siri Wiecker | 1994 | 622 | 1:07.23 | 2:19.76 | 3:33.17 | 4:44.87 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
33 | Stine Dahl Vest | 1994 | 620 | 1:07.10 | 2:19.87 | 3:32.47 | 4:45.09 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
34 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 620 | 1:06.44 | 2:19.05 | 3:32.78 | 4:45.20 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
35 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 616 | 1:07.02 | 2:19.59 | 3:32.33 | 4:45.74 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
36 | Karen Nielsen | 1990 | 616 | 1:08.95 | 2:21.86 | 3:34.80 | 4:45.80 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
37 | Cecilie Franck | 1991 | 608 | 1:09.10 | 2:21.87 | 3:35.13 | 4:47.06 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
38 | Julie Langhorn | 1994 | 604 | 1:08.91 | 2:22.79 | 3:36.14 | 4:47.65 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
39 | Emilia Staugaard | 1994 | 603 | 1:07.62 | 2:19.37 | 3:32.61 | 4:47.77 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
40 | Camilla Andersen | 1993 | 598 | 1:08.70 | 2:21.59 | 3:35.38 | 4:48.55 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Isabel Brylow | 1994 | 597 | 1:09.22 | 2:21.87 | 3:35.43 | 4:48.82 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
42 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | 579 | 1:07.68 | 2:21.59 | 3:36.66 | 4:51.66 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
43 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | 523 | 1:09.97 | 2:25.88 | 3:43.70 | 5:01.80 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Mathilde Balle | 1989 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Monique Johansen | 1994 | Akut syg | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 36 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 10 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:50 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 36, 400m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:08.47 2008-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 4:15.26 2004-07-17 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lotte Friis | 1988 | 949 | 59.75 | 2:02.47 | 3:05.72 | 4:07.37 | DR og Nordisk-Senior | ||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Elspa Mørkøre | 1991 | 814 | 1:03.33 | 2:09.61 | 3:15.74 | 4:20.35 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Trine Gudnitz | 1987 | 790 | 1:03.00 | 2:08.55 | 3:15.81 | 4:23.02 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Randi F. Nielsen | 1989 | 786 | 1:02.86 | 2:10.28 | 3:17.53 | 4:23.42 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Trine Friis | 1990 | 782 | 1:03.72 | 2:10.82 | 3:17.94 | 4:23.91 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Michelle B. Strandskov | 1991 | 772 | 1:03.71 | 2:10.72 | 3:18.44 | 4:25.08 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 723 | 1:03.90 | 2:11.81 | 3:21.76 | 4:30.95 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kristine Skou | 1988 | 707 | 1:04.47 | 2:13.84 | 3:23.53 | 4:32.91 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 37 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 10 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:15 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 37, 100m Butterfly Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.24 2008-08-14 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 55.28 2006-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Dall-Nielsen | 1984 | 823 | 25.96 | 54.45 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jakob Andkjær | 1985 | 819 | 25.29 | 54.54 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Morten Klarskov | 1992 | 811 | 26.10 | 54.71 | Dansk Rekord - Junior | ||||
Albertslund IF | ||||||||||
4 | Robin van Aggele | 1984 | 796 | 25.14 | 55.06 | |||||
Zwemlust Den Hommel | ||||||||||
5 | Anders Jensen | 1987 | 762 | 26.35 | 55.87 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Otto Linnet | 1988 | 740 | 26.16 | 56.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 728 | 26.67 | 56.73 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | 727 | 26.31 | 56.74 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Lasse Offersen | 1989 | 710 | 26.94 | 57.20 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
10 | Viktor B. Bromer | 1993 | 691 | 27.33 | 57.73 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Marcus Bak | 1991 | 690 | 27.03 | 57.75 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonas Sørensen | 1990 | 690 | 27.15 | 57.76 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
13 | Palle Gordon | 1987 | 684 | 26.94 | 57.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederik Wørmer | 1990 | 671 | 27.02 | 58.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
15 | Jonas Westergaard | 1990 | 668 | 27.77 | 58.39 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
16 | Peter Sørensen | 1988 | 665 | 27.42 | 58.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nikolai Ammekilde | 1990 | 664 | 26.85 | 58.50 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
17 | Teiz Mølgaard | 1992 | 664 | 27.10 | 58.50 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
19 | Tobias Düring | 1989 | 662 | 27.26 | 58.54 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
20 | Frans Johannessen | 1992 | 661 | 27.28 | 58.59 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
21 | Daniel Skaaning | 1993 | 655 | 27.67 | 58.77 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
22 | Jens Peter Träff | 1988 | 653 | 27.44 | 58.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 650 | 27.25 | 58.91 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
24 | Christian Rasmussen | 1989 | 649 | 27.50 | 58.94 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
25 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 640 | 27.14 | 59.23 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
26 | Asger Helmig | 1991 | 638 | 27.43 | 59.27 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Karsten Schütt | 1991 | 638 | 27.65 | 59.29 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
28 | Andreas Mouritsen | 1992 | 637 | 27.38 | 59.32 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
29 | Benjamin Kallehave | 1990 | 636 | 28.00 | 59.35 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Patrick Hesselberg | 1991 | 635 | 27.92 | 59.36 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
31 | Jonas Hansen | 1991 | 632 | 27.63 | 59.47 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
32 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 630 | 27.67 | 59.53 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
33 | Andreas Ortmann | 1991 | 630 | 27.27 | 59.54 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Jon Rud | 1986 | 628 | 27.80 | 59.60 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
35 | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 624 | 28.33 | 59.71 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
36 | Christian R. Svejstrup | 1990 | 624 | 27.47 | 59.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
37 | Christian Ritzau | 1990 | 615 | 27.35 | 1:00.00 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
38 | Anders Blume | 1990 | 614 | 27.62 | 1:00.04 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
38 | Pierre Houdet | 1989 | 614 | 27.62 | 1:00.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
40 | Rasmus Dufour | 1993 | 613 | 27.56 | 1:00.07 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
41 | Piet Løje | 1991 | 612 | 28.04 | 1:00.09 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
42 | Tonni Kristensen | 1992 | 606 | 27.15 | 1:00.31 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
43 | Jonas Christensen | 1992 | 605 | 28.30 | 1:00.34 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
44 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | 591 | 27.97 | 1:00.81 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
45 | Tobias T. Jensen | 1988 | 586 | 28.67 | 1:00.97 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
46 | Troels Johansson | 1992 | 586 | 28.35 | 1:00.99 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
47 | Jacob Holst | 1991 | 578 | 28.27 | 1:01.26 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
48 | Nicolai Andersen | 1990 | 577 | 28.16 | 1:01.29 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
49 | Kevin Sigsgaard | 1993 | 575 | 28.40 | 1:01.38 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
50 | Kristoffer Codam | 1990 | 569 | 28.20 | 1:01.58 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
51 | David Jakobsen | 1990 | 566 | 28.72 | 1:01.68 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
52 | Jonas Andersen | 1992 | 562 | 28.94 | 1:01.83 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
53 | Christian Jensen | 1987 | 561 | 28.16 | 1:01.89 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
54 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 559 | 28.65 | 1:01.94 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
55 | Lasse K. Hansen | 1989 | 551 | 28.83 | 1:02.26 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
56 | Stefan B. Høgild | 1991 | 549 | 29.54 | 1:02.31 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
57 | Magnus Iversen | 1991 | 539 | 28.68 | 1:02.71 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
58 | Martin Terp Olesen | 1994 | 538 | 29.63 | 1:02.73 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
59 | Sune Thonesen | 1983 | 533 | 29.05 | 1:02.95 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
60 | Tim Madsen | 1991 | 524 | 29.14 | 1:03.28 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
61 | Peter Wittenwiler | 1994 | 516 | 29.53 | 1:03.64 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
62 | Mikkel Johansen | 1994 | 508 | 30.36 | 1:03.94 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
63 | Emil Eller | 1991 | 507 | 29.17 | 1:04.01 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
64 | Mark Halding | 1991 | 487 | 30.00 | 1:04.87 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
65 | Jacob Skelsager | 1993 | 450 | 29.03 | 1:06.59 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | Akut syg | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Martin Hersom Hansen | 1986 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Jakob Rasmussen | 1992 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 37 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 10 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:03 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 37, 100m Butterfly Herrer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.24 2008-08-14 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 54.71 2009-04-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Andkjær | 1985 | 940 | 24.05 | 52.09 | Dansk Rekord - Senior | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Emil Dall-Nielsen | 1984 | 898 | 24.52 | 52.90 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Robin van Aggele | 1984 | 811 | 25.28 | 54.71 | |||||
Zwemlust Den Hommel | ||||||||||
4 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | 808 | 25.98 | 54.78 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Lasse Offersen | 1989 | 784 | 25.47 | 55.35 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
6 | Morten Klarskov | 1992 | 765 | 26.71 | 55.80 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
7 | Anders Jensen | 1987 | 754 | 26.32 | 56.06 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Otto Linnet | 1988 | 730 | 26.00 | 56.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Palle Gordon | 1987 | 707 | 26.68 | 57.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jonas Sørensen | 1990 | 707 | 26.77 | 57.29 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
11 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 703 | 27.05 | 57.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nikolai Ammekilde | 1990 | 702 | 26.71 | 57.43 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Viktor B. Bromer | 1993 | 699 | 27.03 | 57.49 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Frederik Wørmer | 1990 | 694 | 26.31 | 57.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
15 | Teiz Mølgaard | 1992 | 643 | 27.34 | 59.13 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
16 | Peter Sørensen | 1988 | 620 | 27.53 | 59.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 37 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 11 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:15 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 37, 100m Butterfly Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.24 2008-08-14 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 54.71 2009-04-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Andkjær | 1985 | 901 | 24.48 | 52.83 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Emil Dall-Nielsen | 1984 | 885 | 24.92 | 53.15 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Robin van Aggele | 1984 | 873 | 24.62 | 53.40 | |||||
Zwemlust Den Hommel | ||||||||||
4 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | 839 | 25.62 | 54.11 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Morten Klarskov | 1992 | 771 | 26.61 | 55.66 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
6 | Lasse Offersen | 1989 | 766 | 25.89 | 55.76 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
7 | Otto Linnet | 1988 | 719 | 26.70 | 56.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Anders Jensen | 1987 | 719 | 26.57 | 56.97 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 38 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 11 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 38, 1500m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 16:09.10 2009-03-07 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Trine Gudnitz | 1987 | 763 | 1:07.10 | 2:17.42 | 3:28.16 | 4:36.92 | 17:26.90 | ||
Helsingør Svømmeklub | 5:45.94 | 6:55.61 | 8:05.74 | 9:16.05 | ||||||
10:26.79 | 11:37.22 | 12:47.57 | 13:58.25 | |||||||
15:07.92 | 16:17.50 | |||||||||
2 | Lotte Friis | 1988 | 750 | 1:06.52 | 2:15.89 | 3:27.24 | 4:37.22 | 17:33.08 | ||
Allerød Svømmeklub | 5:47.73 | 6:58.63 | 8:09.42 | 9:20.80 | ||||||
10:31.09 | 11:41.52 | 12:52.62 | 14:03.44 | |||||||
15:14.20 | 16:24.68 | |||||||||
3 | Trine Friis | 1990 | 736 | 1:06.82 | 2:16.25 | 3:27.61 | 4:37.99 | 17:39.88 | ||
Allerød Svømmeklub | 5:48.86 | 7:00.05 | 8:11.19 | 9:22.04 | ||||||
10:32.51 | 11:43.54 | 12:54.56 | 14:05.90 | |||||||
15:17.39 | 16:29.36 | |||||||||
4 | Kia Hansen | 1995 | 733 | 1:06.66 | 2:17.52 | 3:28.35 | 4:39.95 | 17:41.06 | Deltager ikke i finalen | |
Køge Svømmeklub | 5:51.26 | 7:02.42 | 8:13.46 | 9:24.78 | ||||||
10:35.59 | 11:46.84 | 12:57.75 | 14:08.79 | |||||||
15:19.72 | 16:30.42 | |||||||||
5 | Matilde Riis Sørensen | 1988 | 722 | 1:03.35 | 2:11.73 | 3:28.10 | 4:41.38 | 17:46.25 | ||
West Swim Esbjerg | 5:53.63 | 7:05.30 | 8:17.47 | 9:29.22 | ||||||
10:40.82 | 11:52.65 | 13:04.53 | 14:15.52 | |||||||
15:27.32 | 16:38.06 | |||||||||
6 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 720 | 1:06.20 | 2:16.50 | 3:27.67 | 4:39.18 | 17:47.39 | Deltager ikke i finalen | |
GI-40 Hermes | 5:50.93 | 7:02.36 | 8:13.97 | 9:25.87 | ||||||
10:37.74 | 11:49.56 | 13:01.21 | 14:13.05 | |||||||
15:24.83 | 16:36.38 | |||||||||
7 | Ida Marie Vedel | 1994 | 715 | 1:08.73 | 2:20.59 | 3:32.18 | 4:43.67 | 17:49.78 | Deltager ikke i finalen | |
Farum Svømmeklub | 5:54.97 | 7:06.18 | 8:17.44 | 9:28.80 | ||||||
10:40.27 | 11:51.92 | 13:04.02 | 14:16.54 | |||||||
15:28.06 | 16:39.28 | |||||||||
8 | Marianne Juhl | 1989 | 708 | 1:09.45 | 2:21.80 | 3:34.18 | 4:46.63 | 17:53.25 | ||
Søllerød Svømmeklub SNI | 5:57.92 | 7:09.24 | 8:20.62 | 9:32.10 | ||||||
10:44.02 | 11:55.75 | 13:07.77 | 14:19.46 | |||||||
15:30.77 | 16:42.50 | |||||||||
9 | Nicole Møller | 1993 | 696 | 1:07.87 | 2:19.92 | 3:32.03 | 4:43.80 | 17:59.83 | Deltager ikke i finalen | |
Swim Team Esbjerg | 5:55.88 | 7:07.78 | 8:20.58 | 9:32.83 | ||||||
10:45.33 | 11:57.70 | 13:10.10 | 14:22.49 | |||||||
15:35.18 | 16:47.92 | |||||||||
10 | Mona Simonsen | 1991 | 683 | 1:09.71 | 2:21.74 | 3:33.79 | 4:45.88 | 18:06.49 | ||
Suðuroyar Svimjifelag | 5:57.83 | 7:09.72 | 8:21.71 | 9:33.77 | ||||||
10:46.46 | 11:58.27 | 13:11.43 | 14:24.98 | |||||||
15:38.54 | 16:52.86 | |||||||||
11 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | 662 | 1:08.17 | 2:19.42 | 3:31.57 | 4:44.49 | 18:17.84 | Deltager ikke i finalen | |
Gladsaxe Idræts Forenin | 5:56.86 | 7:09.83 | 8:23.58 | 9:37.48 | ||||||
10:51.67 | 12:05.34 | 13:19.87 | 14:34.30 | |||||||
15:49.17 | 17:03.75 | |||||||||
12 | Katja Holm | 1994 | 652 | 1:09.51 | 2:21.77 | 3:34.14 | 4:46.55 | 18:23.06 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:59.88 | 7:14.02 | 8:27.48 | 9:41.04 | ||||||
10:55.04 | 12:10.36 | 13:24.82 | 14:39.79 | |||||||
15:54.84 | 17:09.50 | |||||||||
13 | Isabel Brylow | 1994 | 649 | 1:09.20 | 2:22.18 | 3:35.43 | 4:49.46 | 18:25.06 | ||
Svømmeklubben MK 31 | 6:03.43 | 7:17.30 | 8:31.63 | 9:46.00 | ||||||
10:59.98 | 12:13.92 | 13:28.05 | 14:42.68 | |||||||
15:56.99 | 17:11.47 | |||||||||
14 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | 633 | 1:08.38 | 2:21.91 | 3:36.18 | 4:51.30 | 18:34.39 | ||
Lyngby Svømmeklub | 6:05.44 | 7:20.92 | 8:36.37 | 9:50.34 | ||||||
11:04.86 | 12:20.14 | 13:35.51 | 14:50.40 | |||||||
16:05.32 | 17:20.72 | |||||||||
15 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | 629 | 1:09.59 | 2:22.44 | 3:35.80 | 4:49.72 | 18:36.36 | ||
Thisted Svømmeklub | 6:04.22 | 7:18.92 | 8:33.73 | 9:48.70 | ||||||
11:04.11 | 12:19.60 | 13:35.01 | 14:50.77 | |||||||
16:06.40 | 17:22.01 | |||||||||
16 | Cecilie Franck | 1991 | 626 | 1:10.82 | 2:24.79 | 3:38.74 | 4:53.54 | 18:38.64 | ||
Svømmeklubben Syd | 6:08.14 | 7:22.85 | 8:37.54 | 9:52.45 | ||||||
11:07.55 | 12:23.24 | 13:38.63 | 14:54.65 | |||||||
16:10.00 | 17:25.87 | |||||||||
17 | Karen Nielsen | 1990 | 613 | 1:12.74 | 2:29.55 | 3:46.55 | 5:03.14 | 18:46.15 | ||
Svømmeklubben Syd | 6:19.57 | 7:35.20 | 8:50.80 | 10:06.62 | ||||||
11:21.75 | 12:36.88 | 13:51.42 | 15:06.18 | |||||||
16:20.60 | 17:34.55 | |||||||||
18 | Camilla Andersen | 1993 | 604 | 1:09.75 | 2:24.62 | 3:39.95 | 4:56.22 | 18:51.95 | ||
Herning Svømmeklub | 6:12.29 | 7:28.73 | 8:45.24 | 10:02.09 | ||||||
11:18.46 | 12:34.64 | 13:51.09 | 15:07.69 | |||||||
16:23.44 | 17:38.00 | |||||||||
19 | Ditte Damgaard | 1993 | 599 | 1:10.41 | 2:25.53 | 3:41.61 | 4:58.29 | 18:54.65 | ||
Kalundborg SK | 6:14.79 | 7:30.87 | 8:47.21 | 10:03.24 | ||||||
11:19.41 | 12:35.54 | 13:52.03 | 15:08.01 | |||||||
16:24.74 | 17:40.75 | |||||||||
20 | Bolette Schjønning | 1993 | 599 | 1:11.36 | 2:27.00 | 3:43.34 | 4:59.46 | 18:54.78 | ||
Helsinge Skytte & IF | 6:15.66 | 7:31.31 | 8:47.32 | 10:02.87 | ||||||
11:19.16 | 12:35.31 | 13:51.62 | 15:08.31 | |||||||
16:24.69 | 17:40.61 | |||||||||
21 | Mathilde Stærk | 1990 | 590 | 1:09.78 | 2:25.05 | 3:41.91 | 4:58.87 | 19:00.39 | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 6:15.74 | 7:31.98 | 8:48.47 | 10:04.61 | ||||||
11:21.44 | 12:37.14 | 13:52.97 | 15:10.56 | |||||||
16:28.29 | 17:45.32 | |||||||||
22 | Emilia Staugaard | 1994 | 589 | 1:09.17 | 2:22.89 | 3:36.87 | 4:52.43 | 19:01.46 | ||
Svømmeklubben Sønderbor | 6:08.92 | 7:26.44 | 8:44.19 | 10:01.54 | ||||||
11:18.06 | 12:35.90 | 13:52.84 | 15:10.62 | |||||||
16:27.96 | 17:45.64 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 38 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 12 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:32 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 38, 1500m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 16:09.10 2009-03-07 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Lotte Friis | 1988 | 995 | 1:01.29 | 2:05.02 | 3:08.92 | 4:12.89 | 15:58.44 | DR og Nordisk-Senior | |
Allerød Svømmeklub | 5:16.67 | 6:20.91 | 7:25.26 | 8:29.43 | ||||||
9:33.53 | 10:37.82 | 11:42.07 | 12:46.56 | |||||||
13:50.98 | 14:55.82 | |||||||||
2 | Matilde Riis Sørensen | 1988 | 825 | 1:04.84 | 2:12.84 | 3:20.91 | 4:29.28 | 16:59.90 | ||
West Swim Esbjerg | 5:36.80 | 6:45.09 | 7:53.70 | 9:02.52 | ||||||
10:10.99 | 11:19.87 | 12:28.94 | 13:37.37 | |||||||
14:45.55 | 15:54.09 | |||||||||
3 | Trine Friis | 1990 | 822 | 1:05.47 | 2:12.74 | 3:20.48 | 4:28.58 | 17:01.35 | ||
Allerød Svømmeklub | 5:36.82 | 6:45.21 | 7:53.86 | 9:02.37 | ||||||
10:10.98 | 11:19.73 | 12:28.14 | 13:36.78 | |||||||
14:45.44 | 15:54.25 | |||||||||
4 | Trine Gudnitz | 1987 | 785 | 1:05.45 | 2:13.54 | 3:22.00 | 4:30.51 | 17:16.96 | ||
Helsingør Svømmeklub | 5:39.26 | 6:47.74 | 7:56.53 | 9:05.40 | ||||||
10:15.23 | 11:25.14 | 12:35.55 | 13:46.43 | |||||||
14:57.76 | 16:08.46 | |||||||||
5 | Marianne Juhl | 1989 | 729 | 1:07.93 | 2:18.17 | 3:28.94 | 4:39.44 | 17:42.92 | ||
Søllerød Svømmeklub SNI | 5:50.29 | 7:01.15 | 8:12.28 | 9:23.38 | ||||||
10:35.04 | 11:46.27 | 12:57.49 | 14:09.04 | |||||||
15:20.84 | 16:32.46 | |||||||||
6 | Mona Simonsen | 1991 | 700 | 1:06.91 | 2:17.42 | 3:28.70 | 4:40.68 | 17:57.61 | ||
Suðuroyar Svimjifelag | 5:52.93 | 7:05.77 | 8:18.18 | 9:30.70 | ||||||
10:43.09 | 11:55.08 | 13:07.55 | 14:19.88 | |||||||
15:32.73 | 16:45.72 | |||||||||
7 | Katja Holm | 1994 | 663 | 1:08.00 | 2:18.31 | 3:28.22 | 4:39.09 | 18:17.32 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:50.63 | 7:02.40 | 8:16.29 | 9:30.91 | ||||||
10:46.13 | 12:01.60 | 13:16.90 | 14:33.45 | |||||||
15:48.91 | 17:02.39 | |||||||||
8 | Isabel Brylow | 1994 | 647 | 1:08.87 | 2:22.30 | 3:36.27 | 4:50.48 | 18:26.39 | ||
Svømmeklubben MK 31 | 6:04.70 | 7:19.24 | 8:33.22 | 9:47.79 | ||||||
11:01.51 | 12:15.67 | 13:30.09 | 14:44.11 | |||||||
15:58.53 | 17:12.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 39 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 11 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 39, 50m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.47 2007-11-30 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.89 2003-06-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Andkjær | 1985 | 869 | 22.52 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Jani Rusi | 1984 | 801 | 23.14 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Flori Lang | 1983 | 785 | 23.30 | ||||||
Scuw | ||||||||||
4 | Emil Dall-Nielsen | 1984 | 782 | 23.33 | Deltager ikke i finalen | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 769 | 23.46 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | 750 | 23.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 744 | 23.72 | Dansk Rekord - Junior | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Michael Poulsen | 1981 | 732 | 23.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | 721 | 23.97 | Deltager ikke i finalen | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Casper Iversen | 1991 | 716 | 24.02 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lars Arnbak | 1981 | 715 | 24.03 | Deltager ikke i finalen | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Morten Klarskov | 1992 | 709 | 24.10 | Deltager ikke i finalen | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
13 | Tobias Urban Hansen | 1987 | 702 | 24.18 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
14 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 699 | 24.21 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Johan Seistrup | 1989 | 697 | 24.24 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
16 | Jess Reese Jacobsen | 1982 | 695 | 24.26 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
17 | Stefan Erlendsson | 1988 | 687 | 24.36 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | 684 | 24.39 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Daniel Skaaning | 1993 | 682 | 24.41 | Deltager ikke i finalen | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
20 | Otto Linnet | 1988 | 679 | 24.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Niklas Hedegaard | 1990 | 674 | 24.51 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anders Blume | 1990 | 671 | 24.55 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
23 | Daniel Svendsen | 1990 | 669 | 24.57 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
24 | Frederik Wørmer | 1990 | 664 | 24.63 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
24 | Martin Hersom Hansen | 1986 | 664 | 24.63 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Patrick Hesselberg | 1991 | 660 | 24.68 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
27 | Palle Gordon | 1987 | 655 | 24.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jonas Sørensen | 1990 | 655 | 24.75 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
29 | Pauli Ø. Mohr | 1991 | 653 | 24.77 | ||||||
Fuglafjarðar Svimjifela | ||||||||||
29 | Philip Dreyer | 1990 | 653 | 24.77 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
31 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 652 | 24.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
32 | Asger Helmig | 1991 | 644 | 24.89 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
33 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 641 | 24.93 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
34 | Kenneth Nielsen | 1991 | 639 | 24.95 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
34 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 639 | 24.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 637 | 24.97 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
37 | Thorbjørn H. Christensen | 1989 | 631 | 25.05 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
38 | Thomas Lianee | 1985 | 631 | 25.06 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
39 | Tonni Kristensen | 1992 | 630 | 25.07 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
40 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 628 | 25.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Karsten Schütt | 1991 | 622 | 25.17 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
42 | Søren Martin Johannessen | 1991 | 622 | 25.18 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
43 | Christian Ritzau | 1990 | 618 | 25.23 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
44 | Tobias T. Jensen | 1988 | 609 | 25.36 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
45 | Kaspar Pedersen | 1989 | 608 | 25.37 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
46 | Thomas Skotte | 1988 | 606 | 25.39 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
47 | Jakob Vinkler Mortensen | 1987 | 604 | 25.42 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
48 | Thorbjørn Antoine Olsen | 1987 | 603 | 25.43 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
49 | Peter Sørensen | 1988 | 600 | 25.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
50 | Morten Møller Jensen | 1992 | 599 | 25.49 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
51 | Ruben Arent | 1989 | 597 | 25.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
51 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | 597 | 25.52 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
53 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 596 | 25.53 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
54 | Jacob Lund | 1990 | 595 | 25.55 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
55 | Martin Pedersen | 1992 | 594 | 25.56 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
56 | Morten Riemenschneider | 1989 | 594 | 25.57 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
57 | Patrick Sommer | 1988 | 590 | 25.62 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
58 | Mads Sørensen | 1987 | 585 | 25.69 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
59 | Jonas Olczyk | 1994 | 583 | 25.73 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
59 | Andreas Ortmann | 1991 | 583 | 25.73 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
59 | Christian Warm | 1992 | 583 | 25.73 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
62 | Michael Rasch | 1985 | 577 | 25.82 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
63 | Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | 573 | 25.87 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
63 | Bjarke Rasmussen | 1992 | 573 | 25.87 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
65 | Ulrik Rosenkvist Schultz | 1992 | 571 | 25.90 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
66 | Christian Jensen | 1987 | 564 | 26.01 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
67 | Henrik Kingo | 1991 | 559 | 26.08 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
68 | Anders Møller | 1991 | 556 | 26.14 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
69 | Rasmus Sefeld | 1989 | 554 | 26.17 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
70 | Danjal Martin Hofgaard | 1989 | 541 | 26.38 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | ||||||||||
71 | Frederik Bielefeldt | 1991 | 506 | 26.96 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
72 | Mathias T. Pedersen | 1989 | 505 | 26.99 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Peter Skotte | 1991 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 39 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 12 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 07:45 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 39, 50m Frisvømning Herrer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.47 2007-11-30 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.72 2009-04-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Flori Lang | 1983 | 22.32 | |||||||
Scuw | ||||||||||
2 | Jakob Andkjær | 1985 | 22.36 | Deltager ikke i finalen | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Jani Rusi | 1984 | 22.59 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 23.30 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | 23.47 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 23.49 | Dansk Rekord - Junior | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Michael Poulsen | 1981 | 23.84 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johan Seistrup | 1989 | 23.98 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
9 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 24.00 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | 24.13 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Casper Iversen | 1991 | 24.13 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anders Blume | 1990 | 24.16 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Stefan Erlendsson | 1988 | 24.27 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Otto Linnet | 1988 | 24.34 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Jess Reese Jacobsen | 1982 | 24.39 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Niklas Hedegaard | 1990 | 24.57 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 39 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 12 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:00 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 39, 50m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.49 2009-04-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Flori Lang | 1983 | 924 | 22.06 | ||||||
Scuw | ||||||||||
2 | Jani Rusi | 1984 | 860 | 22.60 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 819 | 22.97 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 761 | 23.54 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | 759 | 23.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Michael Poulsen | 1981 | 731 | 23.86 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johan Seistrup | 1989 | 719 | 23.99 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 708 | 24.11 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 40 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 11 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 40, 200m Medley Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:11.99 2008-08-11 |
Dansk Rekord Junior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:19.89 2000-07-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Jansen | 1984 | 891 | 28.81 | 1:04.52 | 1:43.27 | 2:15.07 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Hjorth-Hansen | 1984 | 857 | 29.52 | 1:03.54 | 1:45.18 | 2:16.81 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 786 | 30.05 | 1:07.22 | 1:47.66 | 2:20.83 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 766 | 31.14 | 1:08.97 | 1:48.54 | 2:22.05 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Pernille Blume | 1994 | 726 | 31.30 | 1:09.18 | 1:53.27 | 2:24.60 | Deltager ikke i finalen | ||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mette Hasemann | 1993 | 725 | 31.74 | 1:08.98 | 1:51.05 | 2:24.68 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
7 | Caroline Eskildsen | 1995 | 707 | 30.88 | 1:06.86 | 1:51.67 | 2:25.88 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 698 | 31.46 | 1:10.76 | 1:52.33 | 2:26.50 | Deltager ikke i finalen | ||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | 694 | 30.59 | 1:08.56 | 1:52.20 | 2:26.82 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Eliana Jørgensen | 1993 | 685 | 30.99 | 1:08.40 | 1:53.89 | 2:27.42 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
11 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 685 | 31.75 | 1:08.44 | 1:53.86 | 2:27.47 | Deltager ikke i finalen | ||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 684 | 31.65 | 1:09.22 | 1:54.12 | 2:27.50 | Deltager ikke i finalen | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofie Harnfeldt | 1991 | 683 | 30.32 | 1:09.29 | 1:54.56 | 2:27.56 | Deltager ikke i finalen | ||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Simone Norman Pedersen | 1993 | 679 | 31.43 | 1:09.59 | 1:53.72 | 2:27.88 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Bettina Caspersen | 1992 | 670 | 31.52 | 1:09.25 | 1:52.03 | 2:28.52 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nanna Lunding | 1991 | 662 | 31.01 | 1:10.78 | 1:52.87 | 2:29.16 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Christine M. Pedersen | 1993 | 661 | 31.83 | 1:08.75 | 1:54.72 | 2:29.20 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | 661 | 33.15 | 1:10.24 | 1:53.92 | 2:29.23 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emilie Ormstrup | 1993 | 660 | 32.30 | 1:12.03 | 1:54.61 | 2:29.30 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
20 | Julie Hougård | 1991 | 650 | 30.66 | 1:09.81 | 1:55.48 | 2:30.05 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
21 | Katrine Crone | 1992 | 649 | 31.98 | 1:11.57 | 1:54.49 | 2:30.14 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Marianne Duijm | 1993 | 645 | 31.54 | 1:10.16 | 1:55.43 | 2:30.41 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
23 | Janni Overgaard | 1993 | 644 | 32.09 | 1:09.68 | 1:56.27 | 2:30.52 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Tenna Larsson | 1989 | 640 | 33.55 | 1:14.38 | 1:56.89 | 2:30.79 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
25 | Simone Friis Hansen | 1995 | 638 | 33.59 | 1:14.84 | 1:56.02 | 2:30.94 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Klara Grønne Leth | 1990 | 636 | 31.50 | 1:11.64 | 1:56.09 | 2:31.10 | Deltager ikke i finalen | ||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 628 | 33.38 | 1:09.56 | 1:56.83 | 2:31.79 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
28 | Julie Jepsen | 1994 | 627 | 34.25 | 1:14.14 | 1:57.79 | 2:31.85 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
29 | Freja Østergaard | 1995 | 625 | 31.48 | 1:09.59 | 1:55.67 | 2:32.03 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Pernille Juel | 1994 | 623 | 31.16 | 1:09.89 | 1:56.33 | 2:32.21 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
31 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | 619 | 33.53 | 1:13.64 | 1:57.32 | 2:32.47 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
32 | Pernille Hansen | 1991 | 619 | 33.26 | 1:13.14 | 1:58.50 | 2:32.49 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
33 | Anne Østergaard Nielsen | 1991 | 619 | 31.64 | 1:11.26 | 1:57.40 | 2:32.54 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Christina Munkholm | 1996 | 617 | 32.24 | 1:12.04 | 1:57.39 | 2:32.70 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
35 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 613 | 33.54 | 1:14.38 | 1:56.18 | 2:32.99 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
36 | Pernille Moth | 1994 | 610 | 33.41 | 1:13.13 | 1:57.70 | 2:33.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Stine Dahl Vest | 1994 | 610 | 31.92 | 1:13.10 | 1:58.49 | 2:33.27 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
38 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | 605 | 31.62 | 1:11.34 | 1:58.28 | 2:33.63 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
39 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 594 | 33.33 | 1:13.57 | 1:58.64 | 2:34.61 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
40 | Mathilde Egelund | 1991 | 593 | 33.70 | 1:16.10 | 2:00.53 | 2:34.68 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
41 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 584 | 33.82 | 1:12.51 | 2:00.51 | 2:35.49 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
42 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 581 | 34.47 | 1:14.05 | 2:00.49 | 2:35.76 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
43 | Signe Tolstrup | 1995 | 579 | 33.00 | 1:13.85 | 1:58.79 | 2:35.97 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Line Petersen | 1991 | 577 | 33.48 | 1:14.43 | 1:59.68 | 2:36.14 | |||
Odder IGF | ||||||||||
45 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 572 | 32.01 | 1:12.82 | 2:01.19 | 2:36.57 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
46 | Mia Gersly | 1991 | 568 | 32.72 | 1:11.80 | 2:00.73 | 2:36.97 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
47 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 565 | 33.09 | 1:12.86 | 2:00.29 | 2:37.20 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
48 | Gigi W. Larsen | 1995 | 565 | 33.81 | 1:13.26 | 1:59.78 | 2:37.22 | |||
Odder IGF | ||||||||||
49 | Kaya Koziol | 1992 | 563 | 32.82 | 1:11.19 | 1:58.41 | 2:37.43 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
50 | Cecilie Villadsen | 1995 | 556 | 33.51 | 1:15.32 | 2:02.72 | 2:38.04 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
51 | Amalie Stage | 1993 | 549 | 35.83 | 1:17.85 | 2:02.82 | 2:38.70 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
52 | Cecilia Jespersen | 1993 | 545 | 34.76 | 1:15.00 | 2:01.78 | 2:39.11 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
53 | Camilla Rønbøg | 1992 | 544 | 34.36 | 1:15.77 | 2:03.80 | 2:39.26 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
54 | Sif Szetu | 1994 | 542 | 35.57 | 1:17.84 | 2:01.10 | 2:39.42 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
55 | Sidse Kehlet | 1996 | 542 | 34.61 | 1:17.47 | 2:02.92 | 2:39.44 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
56 | Malene Koktved | 1991 | 537 | 34.65 | 1:18.65 | 2:03.99 | 2:39.92 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
57 | Madeline Lou | 1995 | 529 | 33.81 | 1:14.97 | 2:03.90 | 2:40.73 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
58 | Vibe Lyng Frandsen | 1993 | 525 | 34.90 | 1:17.04 | 2:04.51 | 2:41.06 | |||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
59 | Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | 516 | 33.88 | 1:17.81 | 2:05.52 | 2:42.01 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
60 | Kristine Olander Hansen | 1989 | 513 | 33.43 | 1:13.20 | 2:04.87 | 2:42.37 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
61 | Kathrine Maron | 1994 | 487 | 35.52 | 1:18.95 | 2:05.29 | 2:45.15 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
62 | Julie Damberg | 1992 | 459 | 34.32 | 1:22.47 | 2:06.95 | 2:48.54 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Pernille Jalsøe | 1993 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
- | Eleonor Lindborg | 1992 | Akut syg | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Rikke Møller Pedersen | 1989 | DSQ | Afls. ryg på mave | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Sabrina Wielsøe | 1990 | DSQ | Aktiv flyben i bryst | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 40 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 11 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 40, 200m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:11.99 2008-08-11 |
Dansk Rekord Junior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:19.89 2000-07-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Hjorth-Hansen | 1984 | 970 | 28.75 | 1:02.98 | 1:40.45 | 2:11.29 | DR og Nordisk-Senior | ||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Jansen | 1984 | 880 | 29.37 | 1:05.25 | 1:44.41 | 2:15.62 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 824 | 30.14 | 1:07.10 | 1:46.74 | 2:18.65 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 791 | 30.93 | 1:07.46 | 1:48.10 | 2:20.55 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | 701 | 31.02 | 1:09.19 | 1:52.48 | 2:26.32 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mette Hasemann | 1993 | 688 | 31.59 | 1:09.56 | 1:53.05 | 2:27.21 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
7 | Caroline Eskildsen | 1995 | 679 | 31.61 | 1:09.59 | 1:53.94 | 2:27.87 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Eliana Jørgensen | 1993 | 671 | 31.57 | 1:09.64 | 1:55.53 | 2:28.44 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Nanna Lunding | 1991 | 689 | 31.21 | 1:10.21 | 1:51.67 | 2:27.13 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Bettina Caspersen | 1992 | 689 | 32.13 | 1:09.11 | 1:51.55 | 2:27.16 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Hougård | 1991 | 676 | 30.41 | 1:09.98 | 1:53.65 | 2:28.12 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Katrine Crone | 1992 | 675 | 32.31 | 1:11.28 | 1:53.66 | 2:28.14 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Simone Norman Pedersen | 1993 | 661 | 31.67 | 1:09.89 | 1:54.68 | 2:29.20 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emilie Ormstrup | 1993 | 657 | 32.64 | 1:12.93 | 1:54.83 | 2:29.49 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
15 | Christine M. Pedersen | 1993 | 652 | 32.10 | 1:09.16 | 1:55.15 | 2:29.86 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | 645 | 32.65 | 1:09.68 | 1:54.58 | 2:30.44 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 41 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 11 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:47 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 41, 800m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:56.21 2008-02-28 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 8:10.74 2006-04-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Pál Joensen | 1990 | 809 | 59.41 | 2:02.54 | 3:05.75 | 4:09.60 | 8:19.79 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:12.35 | 6:15.45 | 7:18.37 | |||||||
2 | Jon Rud | 1986 | 798 | 59.40 | 2:02.63 | 3:05.59 | 4:09.45 | 8:21.96 | ||
West Swim Esbjerg | 5:12.60 | 6:16.12 | 7:19.55 | |||||||
3 | Anders Lie | 1991 | 793 | 58.47 | 2:00.55 | 3:02.76 | 4:05.86 | 8:23.11 | ||
Farum Svømmeklub | 5:09.83 | 6:15.21 | 7:20.40 | |||||||
4 | Viktor B. Bromer | 1993 | 792 | 59.12 | 2:02.31 | 3:06.64 | 4:11.40 | 8:23.35 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:15.92 | 6:19.99 | 7:23.08 | |||||||
5 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 791 | 59.04 | 2:02.82 | 3:07.05 | 4:11.27 | 8:23.42 | Deltager ikke i finalen | |
Farum Svømmeklub | 5:16.33 | 6:21.09 | 7:25.61 | |||||||
6 | Martin Pedersen | 1991 | 789 | 59.58 | 2:02.52 | 3:06.04 | 4:09.23 | 8:23.96 | ||
Svømmeklubben Syd | 5:13.12 | 6:17.48 | 7:21.80 | |||||||
7 | Frans Johannessen | 1992 | 774 | 59.15 | 2:02.17 | 3:06.00 | 4:09.69 | 8:27.07 | ||
West Swim Esbjerg | 5:13.83 | 6:18.08 | 7:23.20 | |||||||
8 | Nicklas Luplau | 1989 | 766 | 1:00.01 | 2:02.80 | 3:06.06 | 4:10.18 | 8:28.94 | ||
West Swim Esbjerg | 5:15.13 | 6:20.83 | 7:26.39 | |||||||
9 | Jonas Hansen | 1991 | 744 | 58.99 | 2:01.69 | 3:05.46 | 4:09.73 | 8:33.91 | Deltager ikke i finalen | |
Farum Svømmeklub | 5:15.64 | 6:22.11 | 7:27.85 | |||||||
10 | Jonas Westergaard | 1990 | 739 | 1:00.72 | 2:05.70 | 3:09.90 | 4:14.47 | 8:35.04 | Deltager ikke i finalen | |
Tune I.F. Svømmeafdelin | 5:20.05 | 6:25.22 | 7:30.97 | |||||||
11 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 738 | 1:00.75 | 2:05.26 | 3:10.24 | 4:15.47 | 8:35.21 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kas | 5:21.20 | 6:26.74 | 7:32.26 | |||||||
12 | Thomas Olsen | 1992 | 731 | 1:00.60 | 2:05.49 | 3:10.12 | 4:15.10 | 8:36.86 | Deltager ikke i finalen | |
Vest-Brøndby | 5:20.23 | 6:26.22 | 7:32.42 | |||||||
13 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 713 | 1:02.68 | 2:07.55 | 3:13.40 | 4:19.48 | 8:41.24 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:25.36 | 6:31.71 | 7:37.31 | |||||||
14 | Magnus Mouritsen | 1992 | 700 | 1:00.86 | 2:06.34 | 3:12.33 | 4:18.97 | 8:44.38 | ||
Greve Svømmeklub | 5:25.72 | 6:32.36 | 7:38.84 | |||||||
15 | Karsten Vedel | 1992 | 696 | 1:01.06 | 2:07.02 | 3:13.22 | 4:19.88 | 8:45.43 | ||
Farum Svømmeklub | 5:26.62 | 6:34.05 | 7:40.89 | |||||||
16 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | 689 | 1:01.38 | 2:07.52 | 3:13.80 | 4:20.22 | 8:47.22 | ||
Herlev Svømning | 5:27.00 | 6:33.98 | 7:41.06 | |||||||
17 | Lars Wermuth | 1993 | 668 | 1:02.16 | 2:09.90 | 3:17.62 | 4:26.12 | 8:52.55 | ||
Frem Odense | 5:35.16 | 6:42.64 | 7:50.11 | |||||||
18 | Jacob Holst | 1991 | 668 | 1:01.96 | 2:09.64 | 3:17.29 | 4:25.90 | 8:52.66 | ||
Nyborg Svømmeklub | 5:34.45 | 6:42.72 | 7:50.02 | |||||||
19 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | 668 | 1:03.13 | 2:09.37 | 3:16.28 | 4:23.41 | 8:52.78 | ||
Herning Svømmeklub | 5:30.79 | 6:38.29 | 7:46.17 | |||||||
20 | David Jakobsen | 1990 | 661 | 1:02.92 | 2:10.06 | 3:17.68 | 4:25.91 | 8:54.59 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:33.35 | 6:40.73 | 7:48.00 | |||||||
21 | Christoffer Harms-Tefke | 1992 | 659 | 1:02.44 | 2:08.77 | 3:16.23 | 4:23.96 | 8:55.01 | ||
Hillerød Svømmeklub | 5:31.23 | 6:39.75 | 7:48.09 | |||||||
22 | Martin Wagner | 1991 | 656 | 1:02.47 | 2:09.39 | 3:16.79 | 4:23.74 | 8:55.86 | ||
Gladsaxe Idræts Forenin | 5:31.06 | 6:38.88 | 7:47.25 | |||||||
23 | Alexander Skov Andersen | 1993 | 649 | 1:03.76 | 2:11.35 | 3:18.95 | 4:27.02 | 8:57.71 | ||
Swim Team Tåstrup | 5:35.03 | 6:43.17 | 7:51.19 | |||||||
24 | Lasse Sangild | 1990 | 646 | 1:03.54 | 2:10.99 | 3:18.51 | 4:26.47 | 8:58.69 | ||
Herning Svømmeklub | 5:34.65 | 6:43.08 | 7:51.11 | |||||||
25 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 644 | 1:02.77 | 2:11.17 | 3:18.93 | 4:27.37 | 8:59.09 | ||
Thisted Svømmeklub | 5:35.46 | 6:43.98 | 7:52.26 | |||||||
26 | Kasper Holkjær | 1993 | 641 | 1:03.86 | 2:11.71 | 3:19.82 | 4:28.22 | 9:00.07 | ||
Allerød Svømmeklub | 5:36.15 | 6:44.35 | 7:53.33 | |||||||
27 | Alexander Rosager | 1991 | 638 | 1:02.97 | 2:10.15 | 3:18.11 | 4:26.57 | 9:00.79 | ||
Herning Svømmeklub | 5:35.61 | 6:44.91 | 7:53.88 | |||||||
28 | Christian Paaske | 1992 | 618 | 1:03.45 | 2:11.93 | 3:20.68 | 4:29.57 | 9:06.59 | ||
Køge Svømmeklub | 5:38.96 | 6:48.69 | 7:58.27 | |||||||
29 | Magnus Westermann | 1995 | 608 | 1:01.09 | 2:07.58 | 3:15.93 | 4:25.74 | 9:09.52 | ||
Herlev Svømning | 5:33.53 | 6:44.42 | 7:57.31 | |||||||
30 | Mikkel Knudsen | 1990 | 593 | 1:03.81 | 2:11.50 | 3:20.48 | 4:30.36 | 9:14.27 | ||
Svømmeklubben S 68 | 5:41.34 | 6:53.10 | 8:04.29 | |||||||
31 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 570 | 1:04.36 | 2:13.78 | 3:24.31 | 4:35.85 | 9:21.67 | ||
Gladsaxe Idræts Forenin | 5:47.23 | 6:59.37 | 8:11.59 | |||||||
32 | Morten Bak Hansen | 1995 | 517 | 1:05.95 | 2:16.22 | 3:27.51 | 4:40.60 | 9:40.24 | ||
Svømmeklubben Laksen | 5:55.42 | 7:10.97 | 8:26.33 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 41 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 12 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:32 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 41, 800m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:56.21 2008-02-28 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 8:10.74 2006-04-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Pál Joensen | 1990 | 946 | 56.02 | 1:55.48 | 2:54.78 | 3:54.58 | 7:54.40 | NR - Senior | |
Aalborg Svømmeklub | 4:54.48 | 5:54.56 | 6:55.34 | |||||||
2 | Anders Lie | 1991 | 834 | 57.82 | 1:59.98 | 3:02.27 | 4:04.59 | 8:14.68 | ||
Farum Svømmeklub | 5:07.53 | 6:11.12 | 7:15.15 | |||||||
3 | Viktor B. Bromer | 1993 | 829 | 59.27 | 2:02.17 | 3:05.12 | 4:08.10 | 8:15.66 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:10.90 | 6:13.19 | 7:15.24 | |||||||
4 | Martin Pedersen | 1991 | 799 | 59.15 | 2:01.15 | 3:04.21 | 4:07.66 | 8:21.87 | ||
Svømmeklubben Syd | 5:11.02 | 6:14.73 | 7:19.43 | |||||||
5 | Nicklas Luplau | 1989 | 736 | 59.13 | 2:01.87 | 3:06.19 | 4:11.16 | 8:35.74 | ||
West Swim Esbjerg | 5:17.33 | 6:24.26 | 7:30.92 | |||||||
6 | Frans Johannessen | 1992 | 735 | 1:01.21 | 2:06.19 | 3:12.54 | 4:18.71 | 8:35.96 | ||
West Swim Esbjerg | 5:23.65 | 6:28.46 | 7:33.06 | |||||||
7 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 731 | 1:00.71 | 2:04.97 | 3:09.58 | 4:15.50 | 8:36.83 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kas | 5:21.25 | 6:27.30 | 7:32.88 | |||||||
8 | Jon Rud | 1986 | 689 | 52.63 | 1:49.43 | 3:02.22 | 4:12.54 | 8:47.10 | ||
West Swim Esbjerg | 5:22.17 | 6:32.68 | 7:40.89 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 43 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 11 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 43, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:48.12 2008-07-05 |
Dansk Rekord Junior: Kvik Kastrup (1900) 3:56.87 2009-04-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Nordsjælland 1 | 0 | 891 | 3:45.16 | Dansk Rekord - Senior | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Josephine Emilie Thomsen | 1990 | 27.36 | 57.21 | 57.21 | ||||||
Julie Hjorth-Hansen | 1984 | 27.10 | 55.67 | 1:52.88 | ||||||
Louise Jansen | 1984 | 27.08 | 56.09 | 2:48.97 | ||||||
Lotte Friis | 1988 | 26.90 | 56.19 | 3:45.16 | ||||||
2 | Elitesvøm Esbjerg 1 | 0 | 861 | 3:47.73 | ||||||
Elitesvøm Esbjerg | ||||||||||
Micha Østergaard | 1987 | 27.05 | 55.80 | 55.80 | ||||||
Line Præst Lauridsen | 1989 | 27.25 | 57.68 | 1:53.48 | ||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 27.49 | 57.64 | 2:51.12 | ||||||
Elspa Mørkøre | 1991 | 27.08 | 56.61 | 3:47.73 | ||||||
3 | Kvik Damer 1 | 0 | 838 | 3:49.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Mette Pedersen | 1993 | 28.34 | 58.91 | 58.91 | ||||||
Jeanette Ottesen | 1987 | 25.95 | 54.07 | 1:52.98 | ||||||
Linda Lund | 1984 | 27.54 | 57.71 | 2:50.69 | ||||||
Julie Brøndum Petersen | 1994 | 28.06 | 59.14 | 3:49.83 | ||||||
4 | Sto Damer 1 | 0 | 772 | 3:56.12 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Randi F. Nielsen | 1989 | 28.17 | 58.29 | 58.29 | ||||||
Rikke Møller Pedersen | 1989 | 28.40 | 59.09 | 1:57.38 | ||||||
Julie Hougård | 1991 | 28.23 | 59.45 | 2:56.83 | ||||||
Tine Aagaard | 1989 | 28.04 | 59.29 | 3:56.12 | ||||||
5 | Hold 1 | 0 | 752 | 3:58.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 28.35 | 1:01.40 | 1:01.40 | ||||||
Nathalie Lindborg | 1991 | 26.67 | 55.91 | 1:57.31 | ||||||
Ida Lindborg | 1994 | 27.64 | 58.80 | 2:56.11 | ||||||
Louise Kaltoft Petersen | 1992 | 29.52 | 1:02.14 | 3:58.25 | ||||||
6 | Vat 1 | 0 | 725 | 4:01.11 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Eliana Jørgensen | 1993 | 28.78 | 59.39 | 59.39 | ||||||
Mai Hjelmgaard | 1994 | 28.90 | 1:00.32 | 1:59.71 | ||||||
Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 28.97 | 1:00.57 | 3:00.28 | ||||||
Camilla Rønbøg | 1992 | 29.03 | 1:00.83 | 4:01.11 | ||||||
7 | Sigma Nordsjælland 2 | 0 | 719 | 4:01.80 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Kristine Skou | 1988 | 28.61 | 1:00.13 | 1:00.13 | ||||||
Pernille Blume | 1994 | 28.75 | 59.53 | 1:59.66 | ||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 29.69 | 1:02.61 | 3:02.27 | ||||||
Sofie Harnfeldt | 1991 | 28.37 | 59.53 | 4:01.80 | ||||||
8 | Agf Piger Senior 1 | 0 | 718 | 4:01.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Anja Olsen | 1993 | 28.68 | 59.28 | 59.28 | ||||||
Pernille Larsen | 1992 | 27.54 | 57.33 | 1:56.61 | ||||||
Josephina Bartela | 1994 | 29.67 | 1:02.60 | 2:59.21 | ||||||
Katrine Crone | 1992 | 30.22 | 1:02.74 | 4:01.95 | ||||||
9 | Aalborg Damer 1 | 0 | 717 | 4:02.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 28.67 | 59.78 | 59.78 | ||||||
Anne Østergaard Nielsen | 1991 | 29.14 | 1:00.73 | 2:00.51 | ||||||
Ann-Louise Nielsen | 1993 | 29.38 | 1:02.02 | 3:02.53 | ||||||
Pernille Moth | 1994 | 28.86 | 59.58 | 4:02.11 | ||||||
10 | Helsingør Damer | 0 | 702 | 4:03.79 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Olivia Burmester | 1993 | 29.40 | 1:00.91 | 1:00.91 | ||||||
Nina Cawley | 1994 | 28.97 | 1:00.98 | 2:01.89 | ||||||
Josefine Børthy Petersen | 1993 | 28.65 | 59.94 | 3:01.83 | ||||||
Caroline Grønlund | 1993 | 29.52 | 1:01.96 | 4:03.79 | ||||||
11 | Elitesvøm Esbjerg 2 | 0 | 699 | 4:04.07 | ||||||
Elitesvøm Esbjerg | ||||||||||
Nicole Møller | 1993 | 29.29 | 1:00.46 | 1:00.46 | ||||||
Anna Aagaard | 1990 | 28.53 | 1:00.36 | 2:00.82 | ||||||
Matilde Riis Sørensen | 1988 | 29.52 | 1:00.86 | 3:01.68 | ||||||
Marie Philipsen | 1992 | 29.52 | 1:02.39 | 4:04.07 | ||||||
12 | Gsc Damer 1 | 0 | 698 | 4:04.23 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Trine Søby | 1991 | 29.30 | 1:00.03 | 1:00.03 | ||||||
Tenna Larsson | 1989 | 29.20 | 1:00.04 | 2:00.07 | ||||||
Ida Skaanning-Norris | 1991 | 29.63 | 1:01.50 | 3:01.57 | ||||||
Katrine Axelsen | 1992 | 29.71 | 1:02.66 | 4:04.23 | ||||||
13 | A6 Damer | 1991 | 697 | 4:04.31 | ||||||
A6 | ||||||||||
Kristina Thomsen | 1991 | 28.33 | 59.47 | 59.47 | ||||||
Julie Langhorn | 1994 | 29.52 | 1:01.74 | 2:01.21 | ||||||
Melizza Petersen | 1994 | 29.56 | 1:01.83 | 3:03.04 | ||||||
Marianne Duijm | 1993 | 28.67 | 1:01.27 | 4:04.31 | ||||||
14 | Gentofte Damer | 0 | 694 | 4:04.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Sarah Bro | 1996 | 29.78 | 1:02.34 | 1:02.34 | ||||||
Stine Dahl Vest | 1994 | 28.62 | 1:00.12 | 2:02.46 | ||||||
Josephine Uhrbrand | 1991 | 29.11 | 1:01.23 | 3:03.69 | ||||||
Emilie Egesborg | 1992 | 28.73 | 1:00.96 | 4:04.65 | ||||||
15 | Farum Damer | 0 | 685 | 4:05.73 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Mie Refn | 1993 | 28.41 | 59.72 | 59.72 | ||||||
Ida Marie Vedel | 1994 | 29.88 | 1:01.92 | 2:01.64 | ||||||
Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | 29.14 | 1:03.11 | 3:04.75 | ||||||
Laura Tvermoes | 1993 | 29.36 | 1:00.98 | 4:05.73 | ||||||
16 | Syd Damer :-) | 1990 | 675 | 4:07.03 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
Karen Nielsen | 1990 | 30.40 | 1:02.63 | 1:02.63 | ||||||
Pernille Hansen | 1991 | 29.34 | 1:01.75 | 2:04.38 | ||||||
Katja Løje | 1993 | 29.44 | 1:01.92 | 3:06.30 | ||||||
Emma Wael | 1993 | 29.59 | 1:00.73 | 4:07.03 | ||||||
17 | Herning Killerwhales | 0 | 667 | 4:07.93 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | 28.92 | 1:00.41 | 1:00.41 | ||||||
Tea L. Christensen | 1989 | 29.83 | 1:01.98 | 2:02.39 | ||||||
Camilla Andersen | 1993 | 30.35 | 1:03.18 | 3:05.57 | ||||||
Simone Friis Hansen | 1995 | 29.99 | 1:02.36 | 4:07.93 | ||||||
18 | Hsc Damer | 1990 | 667 | 4:07.95 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Astrid Brink Hundebøl | 1991 | 29.99 | 1:02.43 | 1:02.43 | ||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 28.99 | 59.77 | 2:02.20 | ||||||
Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 29.92 | 1:02.84 | 3:05.04 | ||||||
Sofie Thorsø | 1992 | 30.52 | 1:02.91 | 4:07.95 | ||||||
19 | Køge Damer | 0 | 658 | 4:09.07 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Christina Munkholm | 1996 | 29.68 | 1:00.90 | 1:00.90 | ||||||
Simone Norman Pedersen | 1993 | 29.63 | 1:01.74 | 2:02.64 | ||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 30.20 | 1:03.02 | 3:05.66 | ||||||
Sabrina Wielsøe | 1990 | 30.02 | 1:03.41 | 4:09.07 | ||||||
20 | Sto Damer 2 | 0 | 652 | 4:09.83 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Katrine Skov Pedersen | 1989 | 29.66 | 1:00.88 | 1:00.88 | ||||||
Line Gregersen | 1994 | 28.85 | 1:00.83 | 2:01.71 | ||||||
Erika Tuvike | 1991 | 31.25 | 1:05.14 | 3:06.85 | ||||||
Cecilie Villadsen | 1995 | 29.94 | 1:02.98 | 4:09.83 | ||||||
21 | Kvik Damer 2 | 0 | 640 | 4:11.44 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Monique Johansen | 1994 | 29.20 | 1:01.09 | 1:01.09 | ||||||
Pernille Jalsøe | 1993 | 28.32 | 1:01.03 | 2:02.12 | ||||||
Mia Gersly | 1991 | 30.01 | 1:04.26 | 3:06.38 | ||||||
Caroline Petersen | 1995 | 30.33 | 1:05.06 | 4:11.44 | ||||||
22 | Triton Damer | 1986 | 626 | 4:13.20 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 30.08 | 1:01.65 | 1:01.65 | ||||||
Mette Hasemann | 1993 | 30.44 | 1:03.39 | 2:05.04 | ||||||
Natascha Rasmussen | 1989 | 30.79 | 1:05.17 | 3:10.21 | ||||||
Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | 29.49 | 1:02.99 | 4:13.20 | ||||||
23 | Vat 2 | 0 | 618 | 4:14.33 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Annelouise Dolleris | 1995 | 30.07 | 1:02.25 | 1:02.25 | ||||||
Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 29.91 | 1:02.34 | 2:04.59 | ||||||
Katrine Brahtz | 1995 | 30.51 | 1:04.22 | 3:08.81 | ||||||
Caroline Høgskilde | 1996 | 30.89 | 1:05.52 | 4:14.33 | ||||||
24 | Hovedstaden Damer | 1990 | 612 | 4:15.18 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Miriam Stupak Møller | 1994 | 30.60 | 1:03.35 | 1:03.35 | ||||||
Julie Leth-Espensen | 1992 | 29.25 | 1:01.01 | 2:04.36 | ||||||
Louise Fleron | 1990 | 31.29 | 1:05.94 | 3:10.30 | ||||||
Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 30.71 | 1:04.88 | 4:15.18 | ||||||
25 | Søllerød Damer | 0 | 585 | 4:19.05 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
Marie Lensbjerg | 1991 | 29.74 | 1:03.84 | 1:03.84 | ||||||
Vibe Lyng Frandsen | 1993 | 29.93 | 1:03.68 | 2:07.52 | ||||||
Marianne Juhl | 1989 | 31.46 | 1:05.40 | 3:12.92 | ||||||
Frederikke Hall | 1992 | 32.04 | 1:06.13 | 4:19.05 | ||||||
26 | Hjørring Damer | 1989 | 580 | 4:19.72 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Pernille Bak Larsen | 1991 | 30.29 | 1:02.96 | 1:02.96 | ||||||
Tine Trolle | 1991 | 30.20 | 1:04.47 | 2:07.43 | ||||||
Camilla Stange | 1989 | 32.00 | 1:07.68 | 3:15.11 | ||||||
Henriette M. Poulsen | 1994 | 31.80 | 1:04.61 | 4:19.72 | ||||||
27 | Agf Piger Senior 2 | 0 | 518 | 4:29.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 30.67 | 1:05.19 | 1:05.19 | ||||||
Sara Mogensen | 1995 | 32.16 | 1:07.42 | 2:12.61 | ||||||
Solvej Mathiasen | 1994 | 31.38 | 1:06.07 | 3:18.68 | ||||||
Ulrika Toft | 1995 | 33.93 | 1:11.10 | 4:29.78 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 44 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 12 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 44, 200m Butterfly Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.77 2008-08-12 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:15.60 1988-09-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Micha Østergaard | 1987 | 768 | 30.21 | 1:04.55 | 1:40.61 | 2:17.17 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Michelle B. Strandskov | 1991 | 732 | 32.28 | 1:08.58 | 1:43.71 | 2:19.42 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Hougård | 1991 | 710 | 31.36 | 1:06.63 | 1:43.35 | 2:20.84 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 682 | 32.20 | 1:08.52 | 1:45.12 | 2:22.74 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Olivia Burmester | 1993 | 677 | 31.06 | 1:06.89 | 1:44.57 | 2:23.09 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nanna M. Christiansen | 1993 | 676 | 32.18 | 1:08.24 | 1:44.87 | 2:23.18 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Kia Hansen | 1995 | 670 | 32.04 | 1:08.29 | 1:46.18 | 2:23.59 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofie Harnfeldt | 1991 | 654 | 31.63 | 1:08.18 | 1:46.17 | 2:24.78 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mie Refn | 1993 | 630 | 30.47 | 1:06.48 | 1:45.88 | 2:26.54 | Deltager ikke i finalen | ||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Helena Pedersen | 1991 | 628 | 32.15 | 1:08.46 | 1:47.06 | 2:26.68 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
11 | Katja Løje | 1993 | 627 | 32.03 | 1:08.13 | 1:46.51 | 2:26.77 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
12 | Marianne Vinsand | 1995 | 612 | 32.05 | 1:08.71 | 1:47.39 | 2:27.97 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Julie Schmidt | 1995 | 603 | 33.32 | 1:11.07 | 1:49.84 | 2:28.70 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Klara Grønne Leth | 1990 | 593 | 33.26 | 1:10.95 | 1:50.43 | 2:29.58 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Sofie Thorsø | 1992 | 591 | 32.91 | 1:09.88 | 1:48.74 | 2:29.70 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Line Andersen | 1991 | 589 | 33.24 | 1:11.02 | 1:50.05 | 2:29.90 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
17 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 576 | 32.34 | 1:09.16 | 1:49.08 | 2:30.99 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | 558 | 33.40 | 1:12.24 | 1:51.95 | 2:32.63 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
19 | Anne Østergaard Nielsen | 1991 | 556 | 33.36 | 1:12.00 | 1:52.64 | 2:32.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Katrine Axelsen | 1992 | 553 | 33.95 | 1:12.01 | 1:52.14 | 2:33.03 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
21 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 547 | 33.05 | 1:11.53 | 1:51.77 | 2:33.61 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
22 | Christina Munkholm | 1996 | 546 | 34.19 | 1:12.72 | 1:52.66 | 2:33.71 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sigrid Jensen | 1990 | 543 | 32.77 | 1:10.44 | 1:51.30 | 2:33.97 | Deltager ikke i finalen | ||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Freja Kjær | 1995 | 540 | 34.48 | 1:12.97 | 1:53.46 | 2:34.27 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Janni Overgaard | 1993 | 521 | 33.81 | 1:13.49 | 1:55.32 | 2:36.13 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 519 | 34.27 | 1:13.46 | 1:54.67 | 2:36.34 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
27 | Christine Bjerre | 1991 | 517 | 34.02 | 1:13.83 | 1:54.63 | 2:36.55 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
28 | Emma Aabroe | 1994 | 516 | 33.31 | 1:11.67 | 1:52.97 | 2:36.62 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
29 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | 512 | 32.35 | 1:10.97 | 1:53.81 | 2:37.01 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
30 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 502 | 34.26 | 1:13.69 | 1:55.52 | 2:38.08 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
31 | Mathilde Egelund | 1991 | 490 | 34.57 | 1:14.88 | 1:56.93 | 2:39.34 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
32 | Caroline Petersen | 1995 | 486 | 35.88 | 1:15.92 | 1:58.02 | 2:39.84 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
33 | Belinda Ervolder | 1995 | 481 | 35.32 | 1:15.11 | 1:56.91 | 2:40.38 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
34 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | 475 | 33.61 | 1:13.25 | 1:56.89 | 2:41.08 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
35 | Malene Westergaard | 1993 | 473 | 34.98 | 1:14.73 | 1:57.73 | 2:41.22 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
36 | Katrine Petersen | 1994 | 469 | 35.33 | 1:15.81 | 1:58.22 | 2:41.75 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
37 | Mette Meyer | 1995 | 468 | 35.60 | 1:15.86 | 1:58.89 | 2:41.79 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
38 | Caroline Høgskilde | 1996 | 467 | 34.81 | 1:15.01 | 1:58.13 | 2:41.90 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
39 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | 450 | 34.97 | 1:16.24 | 1:59.96 | 2:44.00 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
40 | Madeline Lou | 1995 | 443 | 35.42 | 1:16.29 | 2:00.47 | 2:44.82 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
41 | Astrid Koch | 1994 | 440 | 35.99 | 1:18.05 | 2:01.66 | 2:45.19 | |||
Frem Odense | ||||||||||
42 | Line Jensen | 1993 | 431 | 36.60 | 1:18.52 | 2:01.93 | 2:46.30 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
43 | Malene Koktved | 1991 | 412 | 36.51 | 1:19.13 | 2:04.14 | 2:48.90 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
44 | Laura Nørreslet | 1994 | 398 | 34.38 | 1:16.54 | 2:03.25 | 2:50.80 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
45 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 396 | 36.99 | 1:21.13 | 2:06.08 | 2:51.07 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Malene Lind Larsen | 1994 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
- | Hildur Á Fløtti | 1993 | DNF | |||||||
Fuglafjarðar Svimjifela | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 44 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 12 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 44, 200m Butterfly Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.77 2008-08-12 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:15.60 1988-09-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Micha Østergaard | 1987 | 890 | 28.28 | 1:01.26 | 1:35.80 | 2:10.63 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Michelle B. Strandskov | 1991 | 796 | 30.28 | 1:04.39 | 1:39.32 | 2:15.54 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Hougård | 1991 | 751 | 30.18 | 1:04.59 | 1:40.25 | 2:18.24 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 671 | 32.08 | 1:08.62 | 1:45.59 | 2:23.54 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Kia Hansen | 1995 | 644 | 32.21 | 1:09.80 | 1:47.02 | 2:25.52 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Harnfeldt | 1991 | 633 | 31.32 | 1:08.63 | 1:47.13 | 2:26.30 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nanna M. Christiansen | 1993 | 601 | 33.51 | 1:10.98 | 1:50.10 | 2:28.88 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Olivia Burmester | 1993 | 572 | 31.88 | 1:09.07 | 1:49.29 | 2:31.32 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Katja Løje | 1993 | 628 | 32.60 | 1:09.79 | 1:47.84 | 2:26.68 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
10 | Klara Grønne Leth | 1990 | 615 | 33.02 | 1:10.04 | 1:48.30 | 2:27.72 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Julie Schmidt | 1995 | 615 | 32.96 | 1:10.13 | 1:48.65 | 2:27.74 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Line Andersen | 1991 | 611 | 33.12 | 1:10.14 | 1:48.26 | 2:28.05 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
13 | Sofie Thorsø | 1992 | 605 | 33.23 | 1:10.43 | 1:49.41 | 2:28.57 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Marianne Vinsand | 1995 | 574 | 32.32 | 1:09.86 | 1:49.31 | 2:31.17 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 572 | 33.41 | 1:10.59 | 1:49.88 | 2:31.35 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | 566 | 34.50 | 1:12.36 | 1:51.79 | 2:31.91 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 45 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 12 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 45, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:12.83 2008-03-20 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 843 | 31.07 | 1:06.11 | 1:41.14 | 2:16.33 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 749 | 32.65 | 1:08.32 | 1:44.52 | 2:21.82 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Thijs van Valkengoed | 1983 | 740 | 32.40 | 1:07.95 | 1:44.24 | 2:22.41 | |||
Wvz - Holland | ||||||||||
4 | Simon Panduro | 1988 | 719 | 31.74 | 1:08.68 | 1:46.03 | 2:23.80 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Morten Klarskov | 1992 | 717 | 32.70 | 1:08.57 | 1:46.23 | 2:23.92 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
6 | Jesper Hansen | 1989 | 712 | 32.74 | 1:08.80 | 1:45.83 | 2:24.21 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kenneth Nielsen | 1991 | 707 | 32.93 | 1:09.34 | 1:46.21 | 2:24.56 | Deltager ikke i finalen | ||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | David Adelskov | 1987 | 695 | 32.38 | 1:09.29 | 1:47.19 | 2:25.39 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 694 | 31.66 | 1:08.15 | 1:45.50 | 2:25.45 | Deltager ikke i finalen | ||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emil Klingberg | 1987 | 693 | 32.30 | 1:09.18 | 1:46.76 | 2:25.55 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
11 | Mads Pedersen | 1991 | 681 | 32.99 | 1:10.00 | 1:47.93 | 2:26.42 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jon Pommersgaard | 1990 | 671 | 33.36 | 1:10.05 | 1:48.61 | 2:27.10 | Deltager ikke i finalen | ||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
13 | Nick Niebling | 1988 | 661 | 33.82 | 1:11.02 | 1:48.88 | 2:27.84 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
14 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | 656 | 33.30 | 1:10.49 | 1:48.19 | 2:28.20 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Andreas Holkjær | 1990 | 655 | 33.14 | 1:10.84 | 1:49.81 | 2:28.30 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emil Sainis | 1992 | 653 | 33.96 | 1:11.39 | 1:49.75 | 2:28.47 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
17 | Morten Rasmussen | 1989 | 642 | 34.00 | 1:11.51 | 1:50.28 | 2:29.34 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
18 | Mads Jensen | 1991 | 633 | 34.42 | 1:12.55 | 1:50.66 | 2:29.97 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Andreas Mouritsen | 1992 | 615 | 34.15 | 1:12.50 | 1:51.41 | 2:31.47 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
20 | Stefan B. Høgild | 1991 | 611 | 34.90 | 1:13.66 | 1:52.67 | 2:31.80 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Lars Merl | 1993 | 602 | 34.36 | 1:12.42 | 1:52.24 | 2:32.58 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
22 | Niklas Hedegaard | 1990 | 601 | 33.77 | 1:12.15 | 1:52.29 | 2:32.66 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
23 | Simon Westh | 1990 | 600 | 33.46 | 1:11.01 | 1:50.93 | 2:32.73 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
24 | Kasper Blomsterberg | 1992 | 594 | 34.12 | 1:13.53 | 1:53.60 | 2:33.22 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Rasmus Dufour | 1993 | 592 | 34.29 | 1:13.12 | 1:53.49 | 2:33.38 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Martin G. Hansen | 1992 | 591 | 34.34 | 1:13.34 | 1:53.08 | 2:33.49 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Steffen Skjødt | 1987 | 586 | 34.81 | 1:13.42 | 1:52.76 | 2:33.89 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Christian Jensen | 1987 | 583 | 33.74 | 1:11.62 | 1:51.36 | 2:34.15 | Deltager ikke i finalen | ||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Christian Christensen | 1991 | 583 | 34.07 | 1:12.30 | 1:52.47 | 2:34.22 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
30 | Christopher Kok | 1992 | 577 | 32.97 | 1:12.10 | 1:52.80 | 2:34.68 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
31 | Lasse Sangild | 1990 | 568 | 35.51 | 1:15.18 | 1:55.47 | 2:35.55 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
32 | Frans Johannessen | 1992 | 564 | 34.94 | 1:15.10 | 1:54.48 | 2:35.89 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
33 | Henrik Lagoni | 1991 | 563 | 34.26 | 1:13.26 | 1:54.81 | 2:36.03 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Frederik Højholt | 1990 | 556 | 34.68 | 1:14.63 | 1:54.94 | 2:36.61 | |||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
35 | Nour Hermiz | 1994 | 552 | 35.53 | 1:15.23 | 1:55.74 | 2:37.05 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
36 | Sebastian Tracey | 1993 | 545 | 35.45 | 1:14.73 | 1:55.52 | 2:37.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Marc Sørensen | 1982 | 541 | 33.27 | 1:13.40 | 1:55.68 | 2:38.03 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
38 | Mads Møller | 1991 | 539 | 34.93 | 1:14.77 | 1:55.52 | 2:38.30 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Joachim Mortensen | 1995 | 530 | 33.97 | 1:14.47 | 1:57.10 | 2:39.17 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
40 | Jón Hofgaard | 1992 | 527 | 35.27 | 1:16.24 | 1:57.97 | 2:39.45 | |||
Suðuroyar Svimjifelag | ||||||||||
41 | Sune Thonesen | 1983 | 525 | 36.30 | 1:17.25 | 1:58.26 | 2:39.68 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
42 | Mads Christensen | 1994 | 524 | 35.25 | 1:15.43 | 1:57.32 | 2:39.80 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
43 | Jesper Gemke | 1993 | 523 | 36.10 | 1:16.15 | 1:57.32 | 2:39.90 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
44 | Rasmus Koch | 1992 | 501 | 35.20 | 1:16.43 | 1:58.65 | 2:42.17 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
45 | Christian R. Svejstrup | 1990 | 492 | 36.60 | 1:18.01 | 2:00.12 | 2:43.16 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
46 | Peter Wittenwiler | 1994 | 372 | 40.18 | 1:25.81 | 2:12.37 | 2:59.15 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
- | Thomas Hindborg Petersen | 1991 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 45 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 12 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:07 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 45, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:12.83 2008-03-20 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 856 | 30.82 | 1:05.04 | 1:40.34 | 2:15.64 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Thijs van Valkengoed | 1983 | 846 | 31.39 | 1:05.71 | 1:40.53 | 2:16.19 | |||
Wvz - Holland | ||||||||||
3 | Simon Panduro | 1988 | 773 | 30.94 | 1:06.94 | 1:43.60 | 2:20.33 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emil Klingberg | 1987 | 765 | 31.69 | 1:08.06 | 1:44.24 | 2:20.81 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Jesper Hansen | 1989 | 745 | 31.92 | 1:07.58 | 1:44.06 | 2:22.11 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 736 | 32.86 | 1:09.05 | 1:45.89 | 2:22.65 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
7 | Morten Klarskov | 1992 | 644 | 32.58 | 1:09.44 | 1:49.17 | 2:29.12 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
8 | Nick Niebling | 1988 | 665 | 33.63 | 1:10.60 | 1:48.59 | 2:27.59 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
9 | Andreas Holkjær | 1990 | 662 | 33.30 | 1:10.94 | 1:49.29 | 2:27.77 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emil Sainis | 1992 | 653 | 33.33 | 1:11.27 | 1:50.14 | 2:28.47 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
11 | Mads Jensen | 1991 | 629 | 34.86 | 1:12.97 | 1:51.59 | 2:30.31 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | 628 | 33.88 | 1:11.64 | 1:50.35 | 2:30.42 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Mads Pedersen | 1991 | 609 | 32.88 | 1:11.21 | 1:51.53 | 2:31.97 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Morten Rasmussen | 1989 | 601 | 33.96 | 1:12.42 | 1:52.59 | 2:32.59 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
15 | Andreas Mouritsen | 1992 | 601 | 34.20 | 1:12.42 | 1:52.06 | 2:32.66 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | David Adelskov | 1987 | DSQ | Flyben | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 46 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 12 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 46, 200m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:11.10 2009-03-06 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 2:13.61 2000-09-21 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | 791 | 31.43 | 1:05.77 | 1:41.42 | 2:17.29 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Ida Lindborg | 1994 | 739 | 33.06 | 1:08.16 | 1:44.53 | 2:20.42 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Hjorth-Hansen | 1984 | 738 | 33.16 | 1:08.27 | 1:44.19 | 2:20.50 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nathalie Lindborg | 1991 | 736 | 33.77 | 1:09.45 | 1:45.61 | 2:20.59 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Yasmin Saud | 1994 | 736 | 32.89 | 1:08.36 | 1:44.33 | 2:20.62 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 726 | 33.53 | 1:09.40 | 1:45.89 | 2:21.25 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 709 | 33.14 | 1:08.70 | 1:45.33 | 2:22.39 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
7 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 709 | 33.62 | 1:09.54 | 1:47.43 | 2:22.39 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Randi F. Nielsen | 1989 | 695 | 33.80 | 1:09.94 | 1:46.87 | 2:23.31 | Deltager ikke i finalen | ||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 674 | 34.55 | 1:10.79 | 1:48.46 | 2:24.78 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Annelouise Dolleris | 1995 | 670 | 34.17 | 1:10.67 | 1:48.09 | 2:25.11 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
11 | Klara Strand Olesen | 1995 | 670 | 33.40 | 1:10.08 | 1:47.76 | 2:25.11 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Eliana Jørgensen | 1993 | 660 | 33.90 | 1:10.01 | 1:47.97 | 2:25.80 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
14 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | 658 | 34.98 | 1:12.12 | 1:49.17 | 2:25.93 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Christine M. Pedersen | 1993 | 651 | 34.57 | 1:11.13 | 1:48.89 | 2:26.48 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 649 | 34.75 | 1:11.26 | 1:48.99 | 2:26.64 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Louise Jansen | 1984 | 647 | 34.47 | 1:11.73 | 1:49.35 | 2:26.78 | Deltager ikke i finalen | ||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kristine Olander Hansen | 1989 | 639 | 34.37 | 1:11.45 | 1:49.53 | 2:27.37 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
19 | Kaya Koziol | 1992 | 639 | 34.53 | 1:11.92 | 1:49.67 | 2:27.39 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
20 | Cecilie Hansen | 1995 | 636 | 34.41 | 1:11.92 | 1:50.18 | 2:27.65 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mette Pedersen | 1993 | 635 | 33.74 | 1:10.38 | 1:48.89 | 2:27.68 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
22 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 624 | 34.31 | 1:12.35 | 1:50.55 | 2:28.58 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Christine Pedersen | 1993 | 624 | 33.70 | 1:10.62 | 1:49.85 | 2:28.58 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
24 | Line Gregersen | 1994 | 619 | 35.17 | 1:13.12 | 1:51.27 | 2:28.96 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
25 | Line Møller Pedersen | 1989 | 615 | 34.68 | 1:12.16 | 1:50.89 | 2:29.28 | Deltager ikke i finalen | ||
Frem Odense | ||||||||||
26 | Kamma Christensen | 1994 | 606 | 34.37 | 1:11.86 | 1:51.10 | 2:30.02 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
27 | Maika Larsson | 1993 | 604 | 34.71 | 1:12.66 | 1:51.86 | 2:30.21 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
28 | Freja Østergaard | 1995 | 598 | 35.43 | 1:13.20 | 1:51.85 | 2:30.71 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | 596 | 34.40 | 1:11.79 | 1:51.36 | 2:30.84 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Marina Heller Hansen | 1994 | 595 | 35.09 | 1:12.56 | 1:51.57 | 2:30.94 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
31 | Simone Norman Pedersen | 1993 | 592 | 36.33 | 1:14.73 | 1:53.45 | 2:31.21 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
32 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 592 | 34.65 | 1:12.46 | 1:52.03 | 2:31.23 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
33 | Monique Johansen | 1994 | 591 | 34.44 | 1:12.73 | 1:52.29 | 2:31.25 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
34 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | 590 | 34.66 | 1:11.99 | 1:51.29 | 2:31.33 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
35 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | 587 | 35.99 | 1:13.97 | 1:52.68 | 2:31.58 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
36 | Susanne D. Johansen | 1995 | 585 | 34.78 | 1:12.53 | 1:52.47 | 2:31.79 | |||
Odder IGF | ||||||||||
37 | Pernille Mouritzen | 1993 | 572 | 35.31 | 1:13.90 | 1:53.53 | 2:32.89 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
38 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 572 | 36.11 | 1:14.69 | 1:54.34 | 2:32.96 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
39 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | 567 | 35.70 | 1:13.59 | 1:53.20 | 2:33.41 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
40 | Caroline Grønlund | 1993 | 567 | 34.38 | 1:12.41 | 1:52.86 | 2:33.42 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
41 | Sarah Bro | 1996 | 566 | 36.09 | 1:14.91 | 1:54.27 | 2:33.48 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
42 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 562 | 36.17 | 1:15.54 | 1:55.28 | 2:33.88 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
43 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 561 | 35.27 | 1:14.78 | 1:55.36 | 2:33.96 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
44 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 560 | 36.32 | 1:15.08 | 1:54.58 | 2:34.06 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
45 | Signe Stubager | 1992 | 559 | 37.08 | 1:16.42 | 1:55.65 | 2:34.09 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
46 | Caroline Eskildsen | 1995 | 557 | 35.59 | 1:15.68 | 1:54.84 | 2:34.31 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
47 | Camilla Andersen | 1993 | 548 | 36.91 | 1:16.42 | 1:56.34 | 2:35.13 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
48 | Natascha Rasmussen | 1989 | 547 | 34.86 | 1:12.80 | 1:53.52 | 2:35.21 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
49 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | 547 | 36.61 | 1:15.19 | 1:54.98 | 2:35.25 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
50 | Mia Gersly | 1991 | 546 | 35.55 | 1:14.95 | 1:55.06 | 2:35.37 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
51 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 538 | 36.34 | 1:15.90 | 1:56.25 | 2:36.13 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
52 | Bettina Caspersen | 1992 | 537 | 35.09 | 1:13.33 | 1:54.60 | 2:36.15 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
53 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | 530 | 35.68 | 1:14.64 | 1:55.44 | 2:36.85 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
54 | Helene Nielsen | 1993 | 528 | 36.68 | 1:15.58 | 1:56.38 | 2:37.07 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
55 | Cecilie Christiansen | 1995 | 527 | 35.75 | 1:15.57 | 1:56.53 | 2:37.18 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
56 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 525 | 37.95 | 1:16.61 | 1:56.58 | 2:37.36 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
57 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | 525 | 36.87 | 1:16.31 | 1:57.00 | 2:37.39 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
58 | Ida Marie Vedel | 1994 | 524 | 37.60 | 1:16.96 | 1:57.63 | 2:37.50 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
59 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 511 | 36.46 | 1:16.66 | 1:57.67 | 2:38.75 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
60 | Marianne Duijm | 1993 | 510 | 36.66 | 1:17.07 | 1:58.11 | 2:38.86 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
61 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | 507 | 37.20 | 1:17.21 | 1:58.87 | 2:39.21 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
62 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 500 | 37.56 | 1:17.56 | 1:59.29 | 2:39.90 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
63 | Cecilia Jespersen | 1993 | 498 | 37.72 | 1:17.82 | 1:59.30 | 2:40.12 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
64 | Erika Tuvike | 1991 | 485 | 31.33 | 1:14.66 | 1:58.49 | 2:41.53 | |||
Frem Odense | ||||||||||
65 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | 482 | 37.11 | 1:17.08 | 1:59.31 | 2:41.91 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
66 | Poula Ø. Mohr | 1995 | 480 | 36.68 | 1:17.45 | 2:00.48 | 2:42.12 | |||
Fuglafjarðar Svimjifela | ||||||||||
67 | Tine Trolle | 1991 | 480 | 37.95 | 1:18.34 | 1:59.85 | 2:42.16 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
68 | Mette Grauballe | 1995 | 478 | 38.12 | 1:18.86 | 2:00.69 | 2:42.35 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 46 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 12 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 46, 200m Rygsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:11.10 2009-03-06 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 2:13.61 2000-09-21 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | 923 | 30.60 | 1:03.42 | 1:37.17 | 2:10.37 | DR og Nordisk-Senior | ||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Julie Hjorth-Hansen | 1984 | 804 | 32.51 | 1:06.95 | 1:41.83 | 2:16.51 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ida Lindborg | 1994 | 761 | 32.48 | 1:06.91 | 1:42.78 | 2:19.05 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Yasmin Saud | 1994 | 717 | 32.96 | 1:08.63 | 1:45.35 | 2:21.86 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 712 | 33.64 | 1:09.62 | 1:46.11 | 2:22.14 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
6 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 702 | 34.25 | 1:10.43 | 1:47.67 | 2:22.87 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 697 | 33.70 | 1:09.86 | 1:47.04 | 2:23.21 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 689 | 34.01 | 1:09.95 | 1:47.25 | 2:23.72 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Eliana Jørgensen | 1993 | 679 | 33.94 | 1:09.80 | 1:47.48 | 2:24.45 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
10 | Annelouise Dolleris | 1995 | 674 | 33.78 | 1:09.99 | 1:47.29 | 2:24.79 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
11 | Christine M. Pedersen | 1993 | 671 | 34.23 | 1:10.61 | 1:47.96 | 2:24.99 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 656 | 34.54 | 1:11.69 | 1:48.97 | 2:26.07 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | 654 | 34.37 | 1:11.01 | 1:48.64 | 2:26.22 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Klara Strand Olesen | 1995 | 654 | 33.51 | 1:10.24 | 1:48.54 | 2:26.27 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Kaya Koziol | 1992 | 645 | 34.50 | 1:11.74 | 1:49.53 | 2:26.93 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Kristine Olander Hansen | 1989 | 572 | 35.40 | 1:13.75 | 1:53.15 | 2:32.97 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 49 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 12 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:10 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 49, 4X100m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:46.94 2007-07-12 |
Dansk Rekord Junior: Sigma NS (1988) 3:53.45 2006-04-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Elitesvøm Esbjerg 1 | 0 | 846 | 3:44.77 | Dansk Rekord - Senior | |||||
Elitesvøm Esbjerg | ||||||||||
Chris Christensen | 1988 | 28.17 | 58.05 | 58.05 | ||||||
Jacob Carstensen | 1978 | 29.19 | 1:03.10 | 2:01.15 | ||||||
Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | 25.18 | 53.79 | 2:54.94 | ||||||
Nicolai Graae Hansen | 1988 | 23.76 | 49.83 | 3:44.77 | ||||||
2 | Sigma Nordsjælland 1 | 0 | 838 | 3:45.53 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Marcus Bak | 1991 | 27.91 | 58.16 | 58.16 | ||||||
Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 29.64 | 1:04.60 | 2:02.76 | ||||||
Emil Dall-Nielsen | 1984 | 24.32 | 52.98 | 2:55.74 | ||||||
Mads Glæsner | 1988 | 24.04 | 49.79 | 3:45.53 | ||||||
3 | Vat 1 | 0 | 803 | 3:48.74 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Anders Jensen | 1987 | 28.02 | 57.90 | 57.90 | ||||||
Kristian Outinen | 1983 | 29.45 | 1:04.27 | 2:02.17 | ||||||
Morten Klarskov | 1992 | 25.87 | 54.84 | 2:57.01 | ||||||
Daniel Skaaning | 1993 | 24.54 | 51.73 | 3:48.74 | ||||||
4 | Gti Herrer | 0 | 757 | 3:53.28 | ||||||
GTI | ||||||||||
Niels Wissing Sørensen | 1993 | 28.91 | 1:00.39 | 1:00.39 | ||||||
Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 30.07 | 1:05.32 | 2:05.71 | ||||||
Lasse Offersen | 1989 | 25.06 | 55.17 | 3:00.88 | ||||||
Jonas Westergaard | 1990 | 24.76 | 52.40 | 3:53.28 | ||||||
5 | Sigma Nordsjælland 2 | 0 | 740 | 3:55.01 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Andreas Schiellerup | 1993 | 29.33 | 1:00.35 | 1:00.35 | ||||||
Simon Panduro | 1988 | 30.05 | 1:04.45 | 2:04.80 | ||||||
Mads Jensen | 1991 | 26.98 | 57.76 | 3:02.56 | ||||||
Jacob Lercke Skytte | 1984 | 24.75 | 52.45 | 3:55.01 | ||||||
6 | Aalborg Herrer 1 | 0 | 731 | 3:55.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Palle Gordon | 1987 | 29.73 | 1:00.20 | 1:00.20 | ||||||
Peter Sørensen | 1988 | 31.41 | 1:06.59 | 2:06.79 | ||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 27.12 | 57.33 | 3:04.12 | ||||||
Simon Sønderup Jensen | 1988 | 24.42 | 51.86 | 3:55.98 | ||||||
7 | Elitesvøm Esbjerg 2 | 0 | 729 | 3:56.20 | ||||||
Elitesvøm Esbjerg | ||||||||||
Anders Møller | 1991 | 29.86 | 1:01.10 | 1:01.10 | ||||||
Marcus Orloff Søemod | 1991 | 30.70 | 1:06.67 | 2:07.77 | ||||||
Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 26.46 | 57.68 | 3:05.45 | ||||||
Jani Rusi | 1984 | 23.57 | 50.75 | 3:56.20 | ||||||
8 | Farum Herrer 1 | 0 | 715 | 3:57.72 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Niklas Hedegaard | 1990 | 29.96 | 1:01.68 | 1:01.68 | ||||||
Jesper Hansen | 1989 | 31.30 | 1:06.46 | 2:08.14 | ||||||
Nikolai Ammekilde | 1990 | 26.20 | 57.93 | 3:06.07 | ||||||
Frederik Siem Pedersen | 1991 | 24.68 | 51.65 | 3:57.72 | ||||||
9 | Gsc Herrer 1 | 0 | 692 | 4:00.38 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Anders Blume | 1990 | 29.81 | 1:02.03 | 1:02.03 | ||||||
Simon Westh | 1990 | 30.90 | 1:07.19 | 2:09.22 | ||||||
Christian Rasmussen | 1989 | 26.04 | 58.36 | 3:07.58 | ||||||
Thorbjørn H. Christensen | 1989 | 25.15 | 52.80 | 4:00.38 | ||||||
10 | Vat 2 | 0 | 689 | 4:00.69 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Jonas Sørensen | 1990 | 28.90 | 1:00.08 | 1:00.08 | ||||||
Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 33.00 | 1:11.97 | 2:12.05 | ||||||
Anders Frahm | 1983 | 25.69 | 56.11 | 3:08.16 | ||||||
Stefan Erlendsson | 1988 | 24.50 | 52.53 | 4:00.69 | ||||||
11 | Elitesvøm Esbjerg 3 | 0 | 687 | 4:00.98 | ||||||
Elitesvøm Esbjerg | ||||||||||
Patrick Sommer | 1988 | 29.91 | 1:01.90 | 1:01.90 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 30.97 | 1:06.69 | 2:08.59 | ||||||
Bjarke Stevnsborg | 1990 | 27.33 | 1:00.58 | 3:09.17 | ||||||
Jon Rud | 1986 | 25.05 | 51.81 | 4:00.98 | ||||||
12 | Hold 1 | 0 | 685 | 4:01.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Jens Peter Träff | 1988 | 30.15 | 1:03.03 | 1:03.03 | ||||||
Peter Skotte | 1991 | 30.88 | 1:06.85 | 2:09.88 | ||||||
Martin Hersom Hansen | 1986 | 25.46 | 55.95 | 3:05.83 | ||||||
Sune Thonesen | 1983 | 26.41 | 55.31 | 4:01.14 | ||||||
13 | Helsingør Herrer | 0 | 646 | 4:05.88 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Lasse Vestergaard | 1991 | 30.03 | 1:02.77 | 1:02.77 | ||||||
Christopher Kok | 1992 | 30.85 | 1:08.26 | 2:11.03 | ||||||
Ömer Faruk Benli | 1993 | 27.17 | 59.46 | 3:10.49 | ||||||
Asger Helmig | 1991 | 25.82 | 55.39 | 4:05.88 | ||||||
14 | Kvik Herrer 2 | 0 | 645 | 4:06.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Daniel Svendsen | 1990 | 30.57 | 1:02.10 | 1:02.10 | ||||||
Emil Sainis | 1992 | 32.03 | 1:10.28 | 2:12.38 | ||||||
Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 26.83 | 58.72 | 3:11.10 | ||||||
Simon Salinas | 1985 | 26.52 | 54.99 | 4:06.09 | ||||||
15 | Herning Killerwhales | 0 | 643 | 4:06.33 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Jens Glent Abildgaard | 1991 | 30.34 | 1:02.22 | 1:02.22 | ||||||
Mads Pedersen | 1991 | 31.66 | 1:08.92 | 2:11.14 | ||||||
Stefan B. Høgild | 1991 | 28.03 | 1:00.74 | 3:11.88 | ||||||
Casper Iversen | 1991 | 25.46 | 54.45 | 4:06.33 | ||||||
16 | Kvik Herrer 3 | 0 | 620 | 4:09.37 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Jacob Lund | 1990 | 30.68 | 1:03.16 | 1:03.16 | ||||||
Sebastian Storm | 1990 | 30.98 | 1:09.87 | 2:13.03 | ||||||
Troels Johansson | 1992 | 27.21 | 1:00.06 | 3:13.09 | ||||||
Kevin Sigsgaard | 1993 | 26.92 | 56.28 | 4:09.37 | ||||||
17 | Hovedstaden Herrer | 1988 | 615 | 4:10.05 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 31.93 | 1:05.79 | 1:05.79 | ||||||
Christian Christensen | 1991 | 31.04 | 1:08.18 | 2:13.97 | ||||||
Joakim Ro-Poulsen | 1988 | 27.80 | 1:00.57 | 3:14.54 | ||||||
Victor G. Ludvigsen | 1992 | 25.87 | 55.51 | 4:10.05 | ||||||
18 | Køge Herrer | 0 | 614 | 4:10.18 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Christian Paaske | 1992 | 31.20 | 1:04.87 | 1:04.87 | ||||||
Lars Merl | 1993 | 31.78 | 1:08.33 | 2:13.20 | ||||||
Frederik Christensen | 1992 | 28.83 | 1:01.30 | 3:14.50 | ||||||
Christian Warm | 1992 | 26.62 | 55.68 | 4:10.18 | ||||||
19 | Agf Drenge Senior 1 | 0 | 608 | 4:11.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Søren Dahl | 1993 | 31.23 | 1:04.27 | 1:04.27 | ||||||
Christian R. Svejstrup | 1990 | 33.96 | 1:13.62 | 2:17.89 | ||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 27.57 | 59.00 | 3:16.89 | ||||||
Ruben Arent | 1989 | 25.29 | 54.11 | 4:11.00 | ||||||
20 | Gsc Herrer 2 | 0 | 605 | 4:11.41 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Thor Andersen | 1992 | 31.90 | 1:06.10 | 1:06.10 | ||||||
Marc Sørensen | 1982 | 30.36 | 1:07.75 | 2:13.85 | ||||||
Martin Wagner | 1991 | 28.41 | 1:01.37 | 3:15.22 | ||||||
Ulrik Rosenkvist Schultz | 1992 | 26.29 | 56.19 | 4:11.41 | ||||||
21 | Vat 3 | 0 | 593 | 4:13.06 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Christian Erichsen | 1990 | 31.33 | 1:04.82 | 1:04.82 | ||||||
Søren Jungersen | 1993 | 34.52 | 1:13.92 | 2:18.74 | ||||||
Thorbjørn Antoine Olsen | 1987 | 26.21 | 58.23 | 3:16.97 | ||||||
Emil Eller | 1991 | 26.92 | 56.09 | 4:13.06 | ||||||
22 | Aalborg Herrer 2 | 0 | 583 | 4:14.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 30.95 | 1:04.31 | 1:04.31 | ||||||
Sebastian Tracey | 1993 | 33.46 | 1:12.18 | 2:16.49 | ||||||
Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 29.26 | 1:03.12 | 3:19.61 | ||||||
Jonas Graversen | 1990 | 26.39 | 54.83 | 4:14.44 | ||||||
23 | Silkeborg Herrer | 1987 | 583 | 4:14.53 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Steffen Skjødt | 1987 | 32.16 | 1:08.59 | 1:08.59 | ||||||
Mads Møller | 1991 | 32.56 | 1:11.45 | 2:20.04 | ||||||
David Adelskov | 1987 | 27.55 | 1:00.41 | 3:20.45 | ||||||
Morten Riemenschneider | 1989 | 25.82 | 54.08 | 4:14.53 | ||||||
24 | Ringsted Herrer | 0 | 575 | 4:15.66 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Nicolai Andersen | 1990 | 31.30 | 1:04.45 | 1:04.45 | ||||||
Kenneth Nielsen | 1991 | 32.17 | 1:08.97 | 2:13.42 | ||||||
Nick Petersen | 1989 | 28.24 | 1:03.31 | 3:16.73 | ||||||
Jakob Rasmussen | 1992 | 27.22 | 58.93 | 4:15.66 | ||||||
25 | Elitesvøm Esbjerg 4 | 0 | 573 | 4:15.94 | ||||||
Elitesvøm Esbjerg | ||||||||||
Peter Lund Hansen | 1992 | 30.80 | 1:03.57 | 1:03.57 | ||||||
Karsten Schütt | 1991 | 34.20 | 1:13.46 | 2:17.03 | ||||||
Søren Martin Johannessen | 1991 | 27.99 | 1:03.78 | 3:20.81 | ||||||
Martin Pedersen | 1992 | 25.70 | 55.13 | 4:15.94 | ||||||
- | Agf Drenge Senior 2 | 0 | DSQ | Flyben i bryst | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 32.73 | 1:06.76 | 1:06.76 | ||||||
- | Kvik Herrer 1 | 0 | DSQ | Tyvstart 4 svømmer | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Tobias Urban Hansen | 1987 | 28.07 | 58.05 | 58.05 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 50 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 12 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:33 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 50, 4X100m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: West Swim (1900) 4:15.47 2005-03-27 |
Dansk Rekord Junior: Sigma (1900) 4:26.94 2009-04-12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sto Damer 1 | 0 | 845 | 4:12.15 | Dansk Rekord - Senior | |||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Line Møller Pedersen | 1989 | 32.02 | 1:05.34 | 1:05.34 | ||||||
Rikke Møller Pedersen | 1989 | 31.71 | 1:07.63 | 2:12.97 | ||||||
Julie Hougård | 1991 | 28.94 | 1:02.31 | 3:15.28 | ||||||
Randi F. Nielsen | 1989 | 27.06 | 56.87 | 4:12.15 | ||||||
2 | Sigma Nordsjælland 1 | 0 | 817 | 4:15.02 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Julie Hjorth-Hansen | 1984 | 32.02 | 1:05.66 | 1:05.66 | ||||||
Louise Jansen | 1984 | 32.21 | 1:10.48 | 2:16.14 | ||||||
Michelle B. Strandskov | 1991 | 28.91 | 1:02.53 | 3:18.67 | ||||||
Josephine Emilie Thomsen | 1990 | 26.56 | 56.35 | 4:15.02 | ||||||
3 | Kvik Damer 1 | 0 | 808 | 4:15.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Mette Pedersen | 1993 | 32.42 | 1:07.36 | 1:07.36 | ||||||
Helena Pedersen | 1991 | 33.40 | 1:12.82 | 2:20.18 | ||||||
Jeanette Ottesen | 1987 | 26.38 | 58.10 | 3:18.28 | ||||||
Linda Lund | 1984 | 26.87 | 57.64 | 4:15.92 | ||||||
4 | Agf Piger Senior 1 | 0 | 762 | 4:21.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Pernille Larsen | 1992 | 30.28 | 1:02.17 | 1:02.17 | ||||||
Josephina Bartela | 1994 | 32.85 | 1:13.09 | 2:15.26 | ||||||
Katrine Crone | 1992 | 30.89 | 1:07.66 | 3:22.92 | ||||||
Anja Olsen | 1993 | 27.66 | 58.08 | 4:21.00 | ||||||
5 | Sigma Nordsjælland 2 | 0 | 699 | 4:28.57 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 33.29 | 1:08.62 | 1:08.62 | ||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 34.26 | 1:14.14 | 2:22.76 | ||||||
Julie Schmidt | 1995 | 30.80 | 1:06.78 | 3:29.54 | ||||||
Pernille Blume | 1994 | 28.15 | 59.03 | 4:28.57 | ||||||
6 | A6 Damer | 1991 | 697 | 4:28.80 | ||||||
A6 | ||||||||||
Kristina Thomsen | 1991 | 31.33 | 1:06.80 | 1:06.80 | ||||||
Sofie Seheim | 1991 | 33.63 | 1:12.80 | 2:19.60 | ||||||
Marianne Duijm | 1993 | 30.63 | 1:08.12 | 3:27.72 | ||||||
Melizza Petersen | 1994 | 28.49 | 1:01.08 | 4:28.80 | ||||||
7 | Hold 1 | 0 | 692 | 4:29.48 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Ida Lindborg | 1994 | 31.85 | 1:05.89 | 1:05.89 | ||||||
Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 36.98 | 1:20.03 | 2:25.92 | ||||||
Bettina Caspersen | 1992 | 30.44 | 1:07.50 | 3:33.42 | ||||||
Nathalie Lindborg | 1991 | 27.08 | 56.06 | 4:29.48 | ||||||
8 | Sto Damer 2 | 0 | 681 | 4:30.95 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Erika Tuvike | 1991 | 32.81 | 1:07.39 | 1:07.39 | ||||||
Mathilde Egelund | 1991 | 38.14 | 1:21.39 | 2:28.78 | ||||||
Tine Aagaard | 1989 | 28.65 | 1:02.02 | 3:30.80 | ||||||
Katrine Skov Pedersen | 1989 | 29.30 | 1:00.15 | 4:30.95 | ||||||
9 | Gentofte Damer | 0 | 671 | 4:32.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Josephine Uhrbrand | 1991 | 33.83 | 1:11.08 | 1:11.08 | ||||||
Olivia Ane Frey | 1994 | 35.06 | 1:15.52 | 2:26.60 | ||||||
Klara Grønne Leth | 1990 | 30.15 | 1:05.28 | 3:31.88 | ||||||
Stine Dahl Vest | 1994 | 28.61 | 1:00.43 | 4:32.31 | ||||||
10 | Aalborg Damer 1 | 0 | 661 | 4:33.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 34.09 | 1:09.54 | 1:09.54 | ||||||
Pernille Moth | 1994 | 37.23 | 1:18.88 | 2:28.42 | ||||||
Anne Østergaard Nielsen | 1991 | 30.17 | 1:05.31 | 3:33.73 | ||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 28.92 | 59.94 | 4:33.67 | ||||||
11 | Herning Killerwhales | 0 | 661 | 4:33.68 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | 33.84 | 1:10.43 | 1:10.43 | ||||||
Simone Friis Hansen | 1995 | 36.33 | 1:16.57 | 2:27.00 | ||||||
Nanna Lunding | 1991 | 30.30 | 1:05.21 | 3:32.21 | ||||||
Tea L. Christensen | 1989 | 29.57 | 1:01.47 | 4:33.68 | ||||||
12 | Vat 2 | 0 | 657 | 4:34.16 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Annelouise Dolleris | 1995 | 33.93 | 1:09.74 | 1:09.74 | ||||||
Kathrine Jørgensen | 1983 | 35.94 | 1:17.10 | 2:26.84 | ||||||
Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 30.54 | 1:07.26 | 3:34.10 | ||||||
Camilla Rønbøg | 1992 | 28.57 | 1:00.06 | 4:34.16 | ||||||
13 | Gsc Damer 1 | 0 | 652 | 4:34.94 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Maika Larsson | 1993 | 33.64 | 1:10.84 | 1:10.84 | ||||||
Tenna Larsson | 1989 | 36.09 | 1:16.88 | 2:27.72 | ||||||
Katrine Axelsen | 1992 | 31.17 | 1:08.34 | 3:36.06 | ||||||
Trine Søby | 1991 | 28.18 | 58.88 | 4:34.94 | ||||||
14 | Farum Damer | 0 | 650 | 4:35.19 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | 33.28 | 1:08.22 | 1:08.22 | ||||||
Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | 37.57 | 1:20.99 | 2:29.21 | ||||||
Mie Refn | 1993 | 28.85 | 1:03.67 | 3:32.88 | ||||||
Laura Tvermoes | 1993 | 29.75 | 1:02.31 | 4:35.19 | ||||||
15 | Vat 1 | 0 | 648 | 4:35.42 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Christine M. Pedersen | 1993 | 32.92 | 1:07.65 | 1:07.65 | ||||||
Katrine Brahtz | 1995 | 38.07 | 1:21.52 | 2:29.17 | ||||||
Mai Hjelmgaard | 1994 | 30.31 | 1:07.24 | 3:36.41 | ||||||
Eliana Jørgensen | 1993 | 28.41 | 59.01 | 4:35.42 | ||||||
16 | Helsingør Damer | 0 | 632 | 4:37.73 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Josephine Grønning | 1991 | 32.83 | 1:07.80 | 1:07.80 | ||||||
Trine Gudnitz | 1987 | 39.38 | 1:22.08 | 2:29.88 | ||||||
Olivia Burmester | 1993 | 30.38 | 1:08.14 | 3:38.02 | ||||||
Josefine Børthy Petersen | 1993 | 28.34 | 59.71 | 4:37.73 | ||||||
17 | Elitesvøm Esbjerg 2 | 0 | 628 | 4:38.36 | ||||||
Elitesvøm Esbjerg | ||||||||||
Laura Jacobsen Barlo | 1992 | 34.61 | 1:11.99 | 1:11.99 | ||||||
Frederikke Hedegaard | 1993 | 36.05 | 1:16.63 | 2:28.62 | ||||||
Nanna M. Christiansen | 1993 | 32.59 | 1:09.82 | 3:38.44 | ||||||
Anna Aagaard | 1990 | 28.57 | 59.92 | 4:38.36 | ||||||
18 | Triton Damer | 1986 | 621 | 4:39.40 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 33.14 | 1:07.32 | 1:07.32 | ||||||
Mette Hasemann | 1993 | 36.44 | 1:18.04 | 2:25.36 | ||||||
Natascha Rasmussen | 1989 | 31.59 | 1:11.38 | 3:36.74 | ||||||
Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | 29.43 | 1:02.66 | 4:39.40 | ||||||
19 | Hovedstaden Damer | 1992 | 621 | 4:39.46 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Miriam Stupak Møller | 1994 | 35.05 | 1:11.70 | 1:11.70 | ||||||
Julie Leth-Espensen | 1992 | 35.99 | 1:15.90 | 2:27.60 | ||||||
Emma Aabroe | 1994 | 31.13 | 1:07.75 | 3:35.35 | ||||||
Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 30.29 | 1:04.11 | 4:39.46 | ||||||
20 | Syd Damer :-) | 1990 | 611 | 4:40.91 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
Katja Løje | 1993 | 33.90 | 1:10.45 | 1:10.45 | ||||||
Pernille Hansen | 1991 | 36.98 | 1:19.90 | 2:30.35 | ||||||
Karen Nielsen | 1990 | 32.03 | 1:09.65 | 3:40.00 | ||||||
Emma Wael | 1993 | 29.23 | 1:00.91 | 4:40.91 | ||||||
21 | Hsc Damer | 1990 | 606 | 4:41.68 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 34.55 | 1:11.40 | 1:11.40 | ||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 38.04 | 1:21.73 | 2:33.13 | ||||||
Sofie Thorsø | 1992 | 31.63 | 1:07.31 | 3:40.44 | ||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 29.51 | 1:01.24 | 4:41.68 | ||||||
22 | Piger Frederikssund | 1992 | 589 | 4:44.31 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 33.89 | 1:10.44 | 1:10.44 | ||||||
Kimmie Thorsen | 1992 | 37.76 | 1:21.19 | 2:31.63 | ||||||
Line Andersen | 1991 | 32.12 | 1:08.46 | 3:40.09 | ||||||
Louise Hedelund | 1992 | 30.39 | 1:04.22 | 4:44.31 | ||||||
23 | Elitesvøm Esbjerg 3 | 0 | 571 | 4:47.29 | ||||||
Elitesvøm Esbjerg | ||||||||||
Nicole Møller | 1993 | 34.63 | 1:11.95 | 1:11.95 | ||||||
Iben Nielsen | 1994 | 39.59 | 1:24.17 | 2:36.12 | ||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 33.32 | 1:08.81 | 3:44.93 | ||||||
Marie Philipsen | 1992 | 29.37 | 1:02.36 | 4:47.29 | ||||||
24 | Kvik Damer 2 | 0 | 563 | 4:48.64 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Monique Johansen | 1994 | 34.23 | 1:11.44 | 1:11.44 | ||||||
Pernille Jalsøe | 1993 | 39.92 | 1:25.67 | 2:37.11 | ||||||
Mia Gersly | 1991 | 32.11 | 1:11.63 | 3:48.74 | ||||||
Julie Brøndum Petersen | 1994 | 28.27 | 59.90 | 4:48.64 | ||||||
25 | Køge Damer | 0 | 547 | 4:51.46 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Simone Norman Pedersen | 1993 | 34.94 | 1:11.79 | 1:11.79 | ||||||
Christina Munkholm | 1996 | 38.78 | 1:23.17 | 2:34.96 | ||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 32.28 | 1:11.06 | 3:46.02 | ||||||
Sabrina Wielsøe | 1990 | 30.70 | 1:05.44 | 4:51.46 | ||||||
26 | Agf Piger Senior 2 | 0 | 532 | 4:54.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 34.79 | 1:11.39 | 1:11.39 | ||||||
Ulrika Toft | 1995 | 38.63 | 1:22.51 | 2:33.90 | ||||||
Solvej Mathiasen | 1994 | 34.36 | ||||||||
Sara Mogensen | 1995 | 4:19.73 | 4:54.14 | 4:54.14 | ||||||
- | Hold 2 | 0 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Elitesvøm Esbjerg 1 | 0 | DSQ | Flyben 2 svømmer | ||||||
Elitesvøm Esbjerg | ||||||||||
Elspa Mørkøre | 1991 | 30.67 | 1:02.90 | 1:02.90 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |