Results for Glasriket Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 1
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 09 april 2016 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 10:59 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 april 2016 |
Gren 9, 100m Bröst Damer Öppen, Finaler |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.63 | 1:15.40 | |||||
2 | Thea Ekström | 2001 | Västerviks Simsällskap | 36.17 | 1:16.39 | |||||
3 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 36.93 | 1:16.54 | |||||
4 | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Ljungby Simsällskap | 36.64 | 1:18.00 | |||||
5 | Hanna Nilsson | 1996 | Kristianstads SLS | 37.96 | 1:23.07 | |||||
6 | Ebba Petersson | 1998 | Växjö Simsällskap | 39.46 | 1:23.11 | |||||
7 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 38.51 | 1:23.58 | |||||
8 | Emma Juneskog | 1998 | Västerviks Simsällskap | 38.80 | 1:23.91 | |||||
9 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Västerviks Simsällskap | 39.19 | 1:24.47 | |||||
10 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 40.45 | 1:25.71 | |||||
11 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 41.03 | 1:28.39 | |||||
12 | Kitty Thai | 1998 | Kristianstads SLS | 41.64 | 1:28.89 | |||||
13 | Matilda Mild | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 42.40 | 1:29.92 | |||||
14 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 43.47 | 1:31.50 | |||||
15 | Thea Lindman | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 44.81 | 1:34.18 | |||||
16 | Mina Vukosavljevic | 2005 | Växjö Simsällskap | 47.08 | 1:38.62 | |||||
17 | Ellen Havskog | 2005 | Hultsfreds Simsällskap | 46.18 | 1:38.70 | |||||
18 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 46.07 | 1:38.97 | |||||
19 | Emelie Hejdeström | 2000 | Finspångs Simklubb | 47.48 | 1:40.00 | |||||
20 | Elin Cronqvist | 2005 | Växjö Simsällskap | 48.20 | 1:43.26 | |||||
21 | Tindra Åkerblom | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 49.45 | 1:43.52 | |||||
22 | Tufva Alexandersson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 50.15 | 1:47.15 | |||||
23 | Isabella Larsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 51.63 | 1:50.55 | |||||
24 | Madicken Odeén | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 52.42 | 1:50.58 | |||||
25 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 53.96 | 1:54.04 | |||||
26 | Ellen Ekström Nelson | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 55.22 | 1:59.05 | |||||
27 | Tyra Andersson | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 57.57 | 1:59.10 | |||||
28 | Liv Kronqvist | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 56.84 | 2:01.41 | |||||
29 | Tilda Nilsson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 1:02.68 | 2:13.05 | |||||
- | Aurora Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 09 april 2016 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 10:59 |