2017-10-21   13:53:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1600

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  19:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 april 2016         
 
 
Løb 9, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Anne Føyn  2002    806  31.14  1:06.48  1:42.64    2:20.07   
  Sigma Swim Birkerød  2:19.03                 
                     
Marie Uglebjerg  2002    710  33.12  1:10.31  1:48.32    2:26.11   
  Kalundborg SK  2:27.93                 
                     
Julie Krøyer Svendsen  2002    701  33.49  1:11.92  1:49.35    2:26.72   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:45.87                 
                     
Sofie Hansen  2002    698  32.40  1:10.16  1:48.43    2:26.91   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:42.99                 
                     
Katja Kjær Nielsen  2002    662  33.53  1:11.12  1:49.80    2:29.52   
  Ringsted Svømme Klub  2:35.00                 
                     
Signe Fich Hansen  2002    662  34.18  1:12.38  1:51.15    2:29.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:26.79                 
                     
Mathilde Menck Nielsen  2002    637  32.08  1:10.52  1:51.40    2:31.48   
  Helsingør Svømmeklub  2:38.45                 
                     
Michelle Mortensen  2002    620  32.95  1:11.22  1:51.37    2:32.85   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:35.75                 
                     
Anika Hedegaard  2002    619  34.24  1:12.72  1:53.02    2:32.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:35.09                 
                     
10  Liva Palmund  2002    611  34.19  1:12.57  1:53.14    2:33.61   
  Roskilde Svømning  2:46.77                 
                     
11  Ida T Mose  2002    570  32.13  1:11.15  1:53.69    2:37.22   
  Glostrup Svømmeklub  2:34.62                 
                     
12  Frederikke Echardt  2002    557  34.13  1:15.79  1:57.19    2:38.41   
  Roskilde Svømning  2:50.61                 
                     
13  Julie Stampe  2002    556  34.38  1:13.39  1:54.84    2:38.50   
  Sigma Swim Allerød  2:31.99                 
                     
14  Sofie Hertzberg  2002    555  35.25  1:14.74  1:56.49    2:38.61   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:37.48                 
                     
15  Abby Kristine Waterval  2002    545  36.42  1:17.45  1:58.84    2:39.58   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:44.40                 
                     
16  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    538  36.30  1:17.49  1:58.87    2:40.25   
  Roskilde Svømning  2:43.66                 
                     
17  Maria Andersen  2002    528  35.80  1:16.79  1:59.79    2:41.20   
  Ringsted Svømme Klub  2:57.93                 
                     
18  Emilia Steen  2002    515  34.91  1:15.94  1:58.09    2:42.60   
  Rønne Svømme Klub  2:54.10                 
                     
19  Mille Graasbøll  2002    507  35.73  1:18.32  2:02.17    2:43.38   
  Sigma Swim Allerød  2:50.61                 
                     
20  Cecilie Porsdal  2002    507  35.16  1:14.96  1:58.56    2:43.41   
  Sigma Swim Birkerød  2:36.56                 
                     
21  Ida Jensdottir Fremming  2002    507  35.71  1:16.65  1:59.90    2:43.44   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
22  Martha Vitus Tversted  2002    500  35.28  1:17.49  2:00.90    2:44.20   
  Søllerød Svømmeklub  2:45.46                 
                     
23  Thea Blomsterberg  2002    496  34.55  1:14.41  1:58.44    2:44.68   
  Sigma Swim Birkerød  2:46.50                 
                     
24  Chastine Melhede  2002    483  35.57  1:17.96  2:01.43    2:46.13   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:46.12                 
                     
25  Johanne B. Hansen  2002    480  38.02  1:20.74  2:02.81    2:46.41   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
26  Alberte Fie Petersen  2002    477  35.31  1:16.92  2:01.48    2:46.76   
  Roskilde Svømning  2:45.13                 
                     
27  Regitze Gotthard  2002    473  36.90  1:19.35  2:03.11    2:47.21   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
28  Bjørk Nelsing Petersen  2002    468  34.68  1:16.82  2:01.93    2:47.82   
  Gentofte Svømme Klub  2:42.72                 
                     
29  Josephine Kruse  2002    451  35.93  1:18.87  2:04.23    2:49.87   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
30  Victoria Bæts Kristensen  2002    447  38.40  1:22.66  2:08.01    2:50.43   
  Næstved IF                   
                     
31  Maja Egebjerg Brast  2002    445  34.52  1:17.25  2:04.31    2:50.73   
  Herlev Svømning  2:36.79                 
                     
32  Nicoline Ingeman-Petersen  2002    431  36.17  1:20.58  2:06.80    2:52.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:55.67                 
                     
33  Cassandra L. L. Hansen  2002    424  36.15  1:19.91  2:06.96    2:53.45   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:57.49                 
                     
34  Natalie Clara Petersen  2002    413  38.10  1:23.09  2:09.50    2:54.96   
  Gentofte Svømme Klub  2:52.51                 
                     
35  Charlotte Malberg  2002    410  38.20  1:22.73  2:09.26    2:55.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:55.67                 
                     
36  Claudia Sperling  2002    410  37.25  1:21.18  2:07.88    2:55.39   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
37  Julie Frisch Hoff  2002    386  38.80  1:24.61  2:12.28    2:58.91   
  Hørsholm Svømmeforening  3:01.40                 
                     
38  Katrine Brandt Nielsen  2002    375  38.57  1:24.73  2:12.99    3:00.72   
  Lyngby Svømmeklub  2:51.02                 
                     
39  Laura Janner  2002    372  39.13  1:26.39  2:14.16    3:01.14   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
40  Sophie Gjelstrup  2002    355  39.98  1:27.27  2:15.84    3:03.97   
  Søllerød Svømmeklub  3:42.58                 
                     
41  Olivia Olivarius Vølund  2002    353  38.64  1:25.18  2:14.14    3:04.34   
  Lyngby Svømmeklub  3:08.18                 
                     
42  Emma Hjort Kaas  2002    350  40.28  1:28.28  2:17.59    3:04.94   
  Hørsholm Svømmeforening  3:35.94                 
                     
43  Anne-Sofie P. Clausen  2002    337  39.63  1:26.62  2:16.89    3:07.21   
  Næstved IF  3:19.09                 
                     
Kathrine S. Jørgensen  2002              DNS   
  Albertslund IF                   
                     
Emilie Holst Lange  2002                afmeldt 
  Gentofte Svømme Klub  2:41.16                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare