2017-10-21   13:53:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1600

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  18:18   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 april 2016         
 
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Gro Grinda Rasmussen  2003    691  31.74        1:06.40   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:05.59                 
                     
Mia Rindshøj  2003    670  31.27        1:07.11   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.51                 
                     
Julie Laugesen  2003    659  31.86        1:07.46   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:07.93                 
                     
Celia Puggaard  2003    659  31.60        1:07.47   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:08.58                 
                     
Sofie Maagøe  2003    641  31.99        1:08.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:09.21                 
                     
Terese Kjøller Rudbeck  2003    600  32.85        1:09.62   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:10.18                 
                     
Clara Carlquist  2003    578  32.90        1:10.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:13.84                 
                     
Therese Sand Frederiksen  2003    566  33.86        1:10.96   
  Sigma Swim Allerød  1:11.17                 
                     
Sofie Findahl Andersen  2003    565  33.00        1:11.01   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:13.28                 
                     
10  Amalie Michelsen  2003    561  33.01        1:11.18   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.13                 
                     
11  Caroline Veggerby  2003    556  33.03        1:11.42   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:14.77                 
                     
12  Anna Wrist-Elkjær  2003    555  33.19        1:11.46   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:14.76                 
                     
13  Tine Petersen  2003    550  33.79        1:11.65   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:14.40                 
                     
14  Caroline Brink  2003    543  33.45        1:11.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:17.88                 
                     
15  Katja Skovdal Lorentzen  2003    543  33.28        1:11.97   
  Køge Svømmeklub  1:12.35                 
                     
16  Lærke Schelde-Mollerup  2003    542  32.83        1:11.99   
  Svømmeklubben Laksen  1:12.31                 
                     
17  Naya Modin Thomsen  2003    499  34.10        1:14.02   
  Køge Svømmeklub  1:17.11                 
                     
18  Kathrine Sofie Jensen  2003    498  34.80        1:14.07   
  Køge Svømmeklub  1:15.43                 
                     
19  Sofie Nielsen  2003    491  34.16        1:14.40   
  Haslev Svømmeklub  1:15.38                 
                     
20  Hannah Höesch  2003    481  35.14        1:14.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.67                 
                     
21  Freya Nørlund Wentzel  2003    477  35.23        1:15.12   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:19.14                 
                     
22  Amalie Kruse Enemærke  2003    473  35.14        1:15.36   
  Glostrup Svømmeklub  1:18.75                 
                     
23  Luna Emilie Olsen  2003    469  34.03        1:15.59   
  Slangerup Svømmeklub  1:15.43                 
                     
24  Naja Thomsen  2003    468  34.92        1:15.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.27                 
                     
24  Thea F. Johansen  2003    468  34.63        1:15.64   
  Herlev Svømning  1:15.19                 
                     
26  Alberte V. Bisgaard  2003    467  34.57        1:15.68   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.50                 
                     
27  Sarah Sirek Hansen  2003    463  35.91        1:15.89   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:20.71                 
                     
28  Clara Rybak-Andersen  2003    458  35.73        1:16.15   
  Gentofte Svømme Klub  1:16.74                 
                     
29  Rebekka Giessing  2003    452  35.80        1:16.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:17.70                 
                     
30  Esther Else Grubert  2003    451  34.85        1:16.54   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:11.36                 
                     
31  Pernille Elm Jensen  2003    449  35.96        1:16.66   
  JGI Svømning  1:15.48                 
                     
32  Matilde Mantzius Mosegård  2003    444  35.10        1:16.97   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
33  Ella Stenholt  2003    444  35.89        1:16.98   
  Lyngby Svømmeklub  1:31.66                 
                     
34  Olivia Mammen  2003    439  35.38        1:17.23   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:17.65                 
                     
35  Amalie Nielsen  2003    433  36.07        1:17.60   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:19.75                 
                     
36  Emma Hebsgaard Nielsen  2003    432  35.53        1:17.69   
  Ishøj Svømme Klub  1:19.28                 
                     
37  Elena Westmark Holm  2003    420  35.81        1:18.41   
  Hørsholm Svømmeforening  1:23.87                 
                     
38  Cornelia Bergqvist  2003    417  37.07        1:18.57   
  Sigma Swim Birkerød  1:16.85                 
                     
39  Emilie Meng  2003    416  35.86        1:18.64   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:21.86                 
                     
40  Luna Gammelgaard  2003    416  37.18        1:18.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.80                 
                     
41  Caroline Gøttrup Bagge  2003    412  36.82        1:18.87   
  Køge Svømmeklub  1:18.82                 
                     
42  Sofia Norre Bendt  2003    396  36.51        1:19.93   
  Lyngby Svømmeklub  1:20.91                 
                     
43  Laura Boutrup  2003    383  37.94        1:20.83   
  Sigma Swim Birkerød  1:15.76                 
                     
44  Line Nøhr Petersen  2003    381  36.38        1:20.97   
  Køge Svømmeklub  1:31.92                 
                     
45  Emilia Naledi Madonsela  2003    379  36.61        1:21.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:22.52                 
                     
46  Mia Lindberg  2003    379  36.98        1:21.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:24.86                 
                     
47  Esther Marie Heunicke  2003    377  37.12        1:21.29   
  Sigma Swim Birkerød  1:19.25                 
                     
48  Frederikke Marie Hansen  2003    375  35.75        1:21.43   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:15.25                 
                     
49  Christine Henriksen  2003    361  37.89        1:22.48   
  JGI Svømning  1:23.18                 
                     
50  Maria Lund  2003    357  38.58        1:22.78   
  Sigma Swim Birkerød  1:19.95                 
                     
51  Freja Gjerløv  2003    353  37.31        1:23.05   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:29.35                 
                     
52  Caroline Buhl Schrøder  2003    350  38.30        1:23.32   
  Sigma Swim Allerød  1:23.31                 
                     
53  Maja Marie Elmgreen  2003    344  37.81        1:23.80   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:33.19                 
                     
54  Ingrid Lindemann  2003    341  38.67        1:23.99   
  Sigma Swim Birkerød  1:19.53                 
                     
55  Amalie Schou  2003    327  37.70        1:25.22   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.54                 
                     
56  Nikoline Skovly Larsen  2003    324  37.24        1:25.50   
  Næstved IF  1:28.62                 
                     
57  Liva Buchholt Johansen  2003    320  37.94        1:25.86   
  Slangerup Svømmeklub  1:25.51                 
                     
58  Luna Fyller Jacobsen  2003    285  40.67        1:29.20   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:43.56                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare