2017-12-13   21:33:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1600

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  17:56   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 april 2016         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Rasmus Nickelsen  2003    533          34.04   
  Vallensbæk IF Af 1939  39.67                 
Elias Rought  2003    519          34.33   
  Korsør Sv & Livr. Klub  37.26                 
Mohammed Ghizzaui  2003    490          34.99   
  Vallensbæk IF Af 1939  35.87                 
Daniel Garne Larsen  2003    447          36.08   
  Sigma Swim Allerød  36.56                 
Alexander Tullberg  2003    447          36.09   
  Sigma Swim Birkerød  38.28                 
Harald Franck  2003    428          36.62   
  Næstved IF  39.16                 
Nicolai Therkelsen  2003    422          36.79   
  Svømmeklubben Laksen  38.57                 
Mikkel Jørgensen  2003    419          36.87   
  Vallensbæk IF Af 1939  38.73                 
Oscar Cleemann  2003    400          37.43   
  Hvidovre Svømme Klub  41.81                 
10  Joakim Køhn  2003    393          37.66   
  Vallensbæk IF Af 1939  43.61                 
11  Mikkel Hansen  2003    385          37.91   
  Vallensbæk IF Af 1939  39.14                 
12  Mikkel Quaade  2003    385          37.93   
  Lyngby Svømmeklub  40.77                 
13  Valentin Wahl  2003    382          38.01   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  39.98                 
14  Joshua P. Sidebotham  2003    377          38.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.17                 
15  Villads Kruse  2003    376          38.22   
  Hillerød Svømmeklub  41.18                 
16  Marco Knudsen  2003    373          38.33   
  Greve Svømmeklub  40.74                 
17  Carl Emil Hertz Bugge  2003    368          38.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.20                 
18  Malte Egholm Brøns  2003    364          38.65   
  Hørsholm Svømmeforening  50.29                 
19  Christian Boutrup  2003    363          38.66   
  Sigma Swim Birkerød  39.28                 
20  Frederik Bach Mindested  2003    360          38.78   
  Sigma Swim Allerød  39.70                 
21  Oscar Thinghøjen  2003    358          38.87   
  VAT Copenhagen-MK31  43.86                 
22  Lucas Emil Christensen  2003    357          38.89   
  Sigma Swim Allerød  38.80                 
23  Marcus Hiort  2003    355          38.96   
  Gladsaxe Svømmeklub  39.31                 
24  Gustav Bendix Beiter  2003    354          39.01   
  Herlev Svømning  41.33                 
25  Bror Textor-Broch  2003    347          39.24   
  Lyngby Svømmeklub  40.38                 
26  Kasper Aagaard Jeppesen  2003    344          39.38   
  Lyngby Svømmeklub  40.27                 
27  Anders Lundin Brockdorff  2003    342          39.44   
  Lyngby Svømmeklub  40.46                 
28  Mikkel Hjelm  2003    340          39.53   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  53.94                 
29  Bertram Dalgas Frederikse  2003    339          39.58   
  Køge Svømmeklub  41.60                 
30  Noah Koefoed Weiss  2003    337          39.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.04                 
31  Jonathan Eskildsen  2003    335          39.73   
  Køge Svømmeklub  53.79                 
32  Nickolas Kofoed Thestrup  2003    329          39.98   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  45.08                 
33  Rasmus Skarby Madsen  2003    327          40.06   
  Slangerup Svømmeklub  46.22                 
34  Lucas Jul Pedersen  2003    317          40.45   
  Næstved IF  48.31                 
35  Christoffer Rekling  2003    315          40.54   
  Sigma Swim Birkerød  43.06                 
36  Carl Heyn Stage  2003    311          40.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  43.90                 
37  Christoffer W Frederiksen  2003    308          40.84   
  Lyngby Svømmeklub  42.80                 
38  Mikkel Mortensen  2003    307          40.90   
  Kalundborg SK                   
39  Valdemar Brøns  2003    305          40.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.35                 
40  Lasse Darlem Brandt  2003    303          41.06   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  53.13                 
41  Lukas Majvig Andersen  2003    294          41.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  42.10                 
42  Peter Vinge-Maigaard  2003    292          41.60   
  Vallensbæk IF Af 1939  41.46                 
43  Jakob Legaard  2003    286          41.89   
  Sigma Swim Allerød  44.31                 
44  Asger Hugo Juul  2003    280          42.14   
  Søllerød Svømmeklub  45.04                 
45  Oliver Søgaard-Andersen  2003    279          42.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  44.18                 
46  Andreas Hoffmann  2003    262          43.10   
  Sigma Swim Birkerød  51.97                 
47  Christopher G. Trandum  2003    252          43.66   
  Gentofte Svømme Klub  52.06                 
48  Kasper Francke Johannesen  2003    244          44.11   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  57.34                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare