2017-12-13   21:33:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1600

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  17:30   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 april 2016         
 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Carl-Emil Lønborg  2002    675  32.38        1:09.55   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.17                 
                     
Casper Mørkhøj Hartington  2002    661  32.85        1:10.02   
  Greve Svømmeklub  1:11.09                 
                     
Alexander Søgaard  2002    647  33.31        1:10.52   
  Ringsted Svømme Klub  1:15.05                 
                     
Gustav Klit Stjernholm  2002    641  33.01        1:10.73   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:10.85                 
                     
Asger Væver Hartvig  2002    602  34.23        1:12.23   
  Hørsholm Svømmeforening  1:14.96                 
                     
Jeroen Grimmelikhuijzen  2002    565  34.76        1:13.79   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:15.46                 
                     
Nicklas Östman Pedersen  2002    563  34.37        1:13.88   
  Herlev Svømning  1:15.98                 
                     
Christoffer H. Andersen  2002    559  35.07        1:14.02   
  Søllerød Svømmeklub  1:14.70                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002    556  35.28        1:14.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.55                 
                     
10  Casper Koch Henriksen  2002    518  35.68        1:15.96   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:18.15                 
                     
11  Asbjørn Floor-Bøjden  2002    510  35.49        1:16.36   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:16.48                 
                     
12  Morten Østergaard  2002    508  35.72        1:16.44   
  Svømmeklubben Laksen  1:17.46                 
                     
13  Frederik Møller  2002    502  36.12        1:16.72   
  Ringsted Svømme Klub  1:24.06                 
                     
14  Niels Skovbye Brandt  2002    480  36.96        1:17.87   
  Sigma Swim Allerød  1:19.85                 
                     
15  Leo Badaker  2002    479  35.55        1:17.95   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.32                 
                     
16  Kasper Bonnichsen  2002    469  37.11        1:18.50   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:21.04                 
                     
17  Marcus Skøtt Haslev  2002    455  37.62        1:19.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.85                 
                     
18  Oliver Steenberg  2002    455  37.08        1:19.32   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.53                 
                     
19  Gustav Fabiansen  2002    452  38.12        1:19.47   
  Lyngby Svømmeklub  1:23.91                 
                     
20  Johan Heeno Rasmussen  2002    450  37.75        1:19.59   
  Helsingør Svømmeklub  1:19.36                 
                     
21  Magnus Christensen  2002    448  37.84        1:19.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:21.45                 
                     
22  Mikkel Eg Ibsen  2002    442  38.00        1:20.06   
  Sigma Swim Birkerød  1:20.02                 
                     
23  Mattias Houen  2002    440  38.30        1:20.17   
  Helsingør Svømmeklub  1:20.31                 
                     
24  Nicolai Wiuff  2002    438  37.73        1:20.31   
  Herlev Svømning  1:19.87                 
                     
25  Emil Steenberg  2002    437  38.40        1:20.36   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:20.13                 
                     
26  Tobias Dan Hansen  2002    424  38.47        1:21.17   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
27  Gustav Haugård Hansen  2002    421  38.36        1:21.34   
  Hvidovre Svømme Klub  1:26.91                 
                     
28  Janus Rosholm  2002    421  38.39        1:21.38   
  Søllerød Svømmeklub  1:22.08                 
                     
29  Jakob Alexander Jensen  2002    412  37.79        1:21.93   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:26.01                 
                     
30  August Ryom  2002    401  39.22        1:22.71   
  Køge Svømmeklub  1:23.58                 
                     
31  Oskar Skov Grell  2002    396  39.55        1:23.07   
  Glostrup Svømmeklub  1:26.35                 
                     
32  Karl Gustav B. Toft  2002    394  39.27        1:23.18   
  Søllerød Svømmeklub  1:21.85                 
                     
33  Thomas Langvad  2002    387  39.50        1:23.66   
  Glostrup Svømmeklub  1:25.48                 
                     
34  Emil Kildahl Døssing  2002    385  39.99        1:23.83   
  Sigma Swim Birkerød  1:25.43                 
                     
35  Anders Skousen  2002    380  39.41        1:24.21   
  Hvidovre Svømme Klub  1:37.40                 
                     
36  Mads Enghave  2002    379  39.20        1:24.29   
  Ishøj Svømme Klub  1:25.79                 
                     
37  Emil Kayerød-Rasmussen  2002    375  39.09        1:24.55   
  Lyngby Svømmeklub  1:39.44                 
                     
38  Oliver Skadhauge  2002    371  40.77        1:24.88   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:24.64                 
                     
39  Rasmus Hatting Petersen  2002    370  40.15        1:24.93   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:33.20                 
                     
40  Frederik Bojesen  2002    369  39.78        1:25.00   
  JGI Svømning  1:22.01                 
                     
41  August Schade Cantby  2002    358  39.73        1:25.89   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
42  Mads Baltzer  2002    332  41.29        1:28.04   
  Greve Svømmeklub  1:27.89                 
                     
43  Kevin Liang  2002    311  42.65        1:29.97   
  Ishøj Svømme Klub  1:32.77                 
                     
Alfred Klarskov  2002              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:48.69                 
                     
Alfred Højberg  2002              DSQ  en hånd i vend. 25m 
  Lyngby Svømmeklub  1:16.99                 
                     
Frederik Eg Ibsen  2002              DSQ  2 flybenspark v 50 m 
  Sigma Swim Birkerød  1:21.37                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare