2017-12-13   21:31:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1600

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  19:28   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 april 2016         
 
 
Løb 10, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    745  29.41  1:02.59  1:36.89    2:10.85   
  Lyngby Svømmeklub  2:07.75                 
                     
Matthias Hansen  2001    704  29.44  1:03.35  1:37.98    2:13.35   
  Korsør Sv & Livr. Klub  2:14.24                 
                     
Alexander Rendlev  2001    689  30.57  1:04.59  1:39.19    2:14.28   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:19.88                 
                     
Marcus Mantzius Mosegaard  2001    680  30.60  1:05.53  1:40.28    2:14.89   
  Slagelse Svømmeklub  2:21.54                 
                     
Jonas M. Jørgensen  2001    674  30.94  1:05.40  1:40.48    2:15.31   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:25.31                 
                     
Jonas Hansen  2001    660  30.31  1:04.58  1:39.68    2:16.24   
  Korsør Sv & Livr. Klub  2:14.94                 
                     
William Houen  2001    601  31.29  1:06.95  1:43.18    2:20.58   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Villads Bomholt Larsen  2001    572  30.07  1:06.47  1:44.77    2:22.91   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Alfred August Grubert  2001    571  31.07  1:07.62  1:45.51    2:23.00   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:24.37                 
                     
10  Mads Raaby Jensen  2001    570  31.13  1:07.60  1:44.46    2:23.04   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:26.74                 
                     
11  Ulrik Blach Petersen  2001    563  32.57  1:09.91  1:46.98    2:23.63   
  Sigma Swim Birkerød  2:22.49                 
                     
12  Felix Lund  2001    556  31.39  1:07.36  1:45.76    2:24.22   
  Herlev Svømning  2:16.79                 
                     
13  Lucas Bruun Strøbek  2001    553  31.74  1:08.36  1:47.01    2:24.51   
  Gentofte Svømme Klub  2:34.06                 
                     
14  Frederik Bornemann  2001    536  32.38  1:10.65  1:48.94    2:26.03   
  Sigma Swim Allerød  2:23.19                 
                     
15  Laurits Kenskov  2001    532  32.32  1:10.47  1:48.18    2:26.36   
  Herlev Svømning  2:24.06                 
                     
16  Andreas Thybo Ganzhorn  2001    516  32.39  1:09.59  1:48.26    2:27.84   
  Vest-Brøndby  2:47.53                 
                     
17  Mike Johansen  2001    516  32.80  1:09.92  1:48.33    2:27.91   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
18  Christoffer Weiss  2001    510  32.06  1:10.39  1:49.62    2:28.44   
  Gentofte Svømme Klub  2:30.26                 
                     
19  Magnus Løhr  2001    501  31.01  1:08.20  1:48.29    2:29.28   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:31.28                 
                     
20  Magnus Bækgaard Andersen  2001    488  33.08  1:11.04  1:51.02    2:30.61   
  Hørsholm Svømmeforening  2:27.40                 
                     
21  Frederik Riedel Lentz  2001    483  33.76  1:12.54  1:52.12    2:31.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:36.67                 
                     
22  Carl Terp Larsen  2001    480  33.60  1:13.13  1:52.66    2:31.48   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
23  Christian Crone  2001    468  32.91  1:11.35  1:51.46    2:32.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:42.69                 
                     
24  Valdemar Solok  2001    462  32.45  1:11.56  1:52.53    2:33.43   
  Søllerød Svømmeklub  2:47.55                 
                     
25  Mathias Vestergaard  2001    460  32.29  1:10.92  1:52.10    2:33.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:35.68                 
                     
26  Victor Bendix Beiter  2001    455  31.19  1:08.48  1:49.84    2:34.19   
  Herlev Svømning  2:20.61                 
                     
27  Jannick Hansen  2001    444  34.86  1:14.33  1:54.36    2:35.50   
  Sigma Swim Allerød  2:42.96                 
                     
28  Anders Nielsen  2001    428  35.46  1:15.35  1:55.76    2:37.37   
  Ringsted Svømme Klub  2:45.19                 
                     
29  Albert Voldum Krog  2001    418  34.42  1:16.19  1:58.59    2:38.61   
  Vest-Brøndby  2:54.01                 
                     
30  Frederik Røgind  2001    417  34.52  1:14.94  1:56.45    2:38.72   
  Sigma Swim Birkerød  2:41.17                 
                     
31  Lauge Bastian Maar  2001    408  33.04  1:13.12  1:55.93    2:39.86   
  Næstved IF                   
                     
32  August Becktor  2001    402  33.73  1:13.02  1:56.36    2:40.62   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
33  William Textor Broch  2001    402  32.00  1:12.04  1:55.82    2:40.70   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
34  Rasmus Thilleman  2001    391  35.30  1:15.14  1:57.92    2:42.16   
  Slangerup Svømmeklub  2:44.45                 
                     
35  Marcus Munkholm  2001    385  32.40  1:13.64  1:58.75    2:43.04   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
36  Luccas Dam Brenner  2001    381  34.96  1:16.78  2:01.05    2:43.64   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
37  Christian Skinhøj  2001    359  34.88  1:16.51  2:01.13    2:46.91   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
38  Oliver Aagaard Jeppesen  2001    343  33.48  1:13.88  1:59.42    2:49.41   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
39  Mads Bjørn Andersen  2001    324  35.75  1:18.10  2:04.78    2:52.64   
  Gentofte Svømme Klub  2:40.85                 
                     
August Weilguny  2001              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:25.70                 
                     
Tobias Hufeldt  2001              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  2:32.18                 
                     
Rasmus Nielsen  2001              DNF   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare