Tulokset Øst Årgang
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 08 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 17:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 675 | 32.38 | 1:09.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.17 | |||||||||
2 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 661 | 32.85 | 1:10.02 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:11.09 | |||||||||
3 | Alexander Søgaard | 2002 | 647 | 33.31 | 1:10.52 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:15.05 | |||||||||
4 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 641 | 33.01 | 1:10.73 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.85 | |||||||||
5 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 602 | 34.23 | 1:12.23 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.96 | |||||||||
6 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 565 | 34.76 | 1:13.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.46 | |||||||||
7 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 563 | 34.37 | 1:13.88 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.98 | |||||||||
8 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 559 | 35.07 | 1:14.02 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.70 | |||||||||
9 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 556 | 35.28 | 1:14.18 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.55 | |||||||||
10 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 518 | 35.68 | 1:15.96 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.15 | |||||||||
11 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 510 | 35.49 | 1:16.36 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:16.48 | |||||||||
12 | Morten Østergaard | 2002 | 508 | 35.72 | 1:16.44 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:17.46 | |||||||||
13 | Frederik Møller | 2002 | 502 | 36.12 | 1:16.72 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:24.06 | |||||||||
14 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 480 | 36.96 | 1:17.87 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:19.85 | |||||||||
15 | Leo Badaker | 2002 | 479 | 35.55 | 1:17.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.32 | |||||||||
16 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 469 | 37.11 | 1:18.50 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.04 | |||||||||
17 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 455 | 37.62 | 1:19.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.85 | |||||||||
18 | Oliver Steenberg | 2002 | 455 | 37.08 | 1:19.32 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.53 | |||||||||
19 | Gustav Fabiansen | 2002 | 452 | 38.12 | 1:19.47 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.91 | |||||||||
20 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 450 | 37.75 | 1:19.59 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.36 | |||||||||
21 | Magnus Christensen | 2002 | 448 | 37.84 | 1:19.71 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.45 | |||||||||
22 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 442 | 38.00 | 1:20.06 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:20.02 | |||||||||
23 | Mattias Houen | 2002 | 440 | 38.30 | 1:20.17 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.31 | |||||||||
24 | Nicolai Wiuff | 2002 | 438 | 37.73 | 1:20.31 | |||||
Herlev Svømning | 1:19.87 | |||||||||
25 | Emil Steenberg | 2002 | 437 | 38.40 | 1:20.36 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.13 | |||||||||
26 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 424 | 38.47 | 1:21.17 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
27 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 421 | 38.36 | 1:21.34 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:26.91 | |||||||||
28 | Janus Rosholm | 2002 | 421 | 38.39 | 1:21.38 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:22.08 | |||||||||
29 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 412 | 37.79 | 1:21.93 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.01 | |||||||||
30 | August Ryom | 2002 | 401 | 39.22 | 1:22.71 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:23.58 | |||||||||
31 | Oskar Skov Grell | 2002 | 396 | 39.55 | 1:23.07 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:26.35 | |||||||||
32 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 394 | 39.27 | 1:23.18 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:21.85 | |||||||||
33 | Thomas Langvad | 2002 | 387 | 39.50 | 1:23.66 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:25.48 | |||||||||
34 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 385 | 39.99 | 1:23.83 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:25.43 | |||||||||
35 | Anders Skousen | 2002 | 380 | 39.41 | 1:24.21 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:37.40 | |||||||||
36 | Mads Enghave | 2002 | 379 | 39.20 | 1:24.29 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:25.79 | |||||||||
37 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 375 | 39.09 | 1:24.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:39.44 | |||||||||
38 | Oliver Skadhauge | 2002 | 371 | 40.77 | 1:24.88 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:24.64 | |||||||||
39 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 370 | 40.15 | 1:24.93 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:33.20 | |||||||||
40 | Frederik Bojesen | 2002 | 369 | 39.78 | 1:25.00 | |||||
JGI Svømning | 1:22.01 | |||||||||
41 | August Schade Cantby | 2002 | 358 | 39.73 | 1:25.89 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
42 | Mads Baltzer | 2002 | 332 | 41.29 | 1:28.04 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:27.89 | |||||||||
43 | Kevin Liang | 2002 | 311 | 42.65 | 1:29.97 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:32.77 | |||||||||
- | Alfred Klarskov | 2002 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.69 | |||||||||
- | Alfred Højberg | 2002 | DSQ | en hånd i vend. 25m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.99 | |||||||||
- | Frederik Eg Ibsen | 2002 | DSQ | 2 flybenspark v 50 m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:21.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 08 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:30 |