Resultater for FynRundt 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 2 | Udskriftsdato | 27 februar 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:57 | |||
Arrangør | Fynsvøm og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2016 |
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Iben Bak | 2001 | 30.32 | 1:02.23 | 1:35.37 | 2:08.19 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 2:08.18 | |||||||||
2 | Thea Lund Petersen | 1998 | 1:01.64 | 1:35.13 | 2:09.02 | 2:09.02 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 2:08.60 | |||||||||
- | Ida Lerche | 2001 | DNS | |||||||
Tommerup Svømme Klub | 2:43.31 | |||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emma Christensen | 2002 | 48.36 | 1:44.21 | 2:41.50 | 3:33.44 | ||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | 37.05 | 1:20.63 | 2:06.18 | 2:49.31 | ||||
Svendborg Svømme Klub | 2:46.15 | |||||||||
- | Trine Bruun-Petersen | 2003 | DNF | |||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 35.77 | 1:18.00 | 2:01.19 | 2:43.28 | ||||
O.S.L.F. | 2:40.60 | |||||||||
2 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | 40.03 | 1:30.51 | 2:25.05 | 3:14.70 | ||||
Frem Odense | 3:14.18 | |||||||||
3 | Frida Karoline Dall | 2004 | 46.83 | 1:41.66 | 2:39.20 | 3:32.01 | ||||
Frem Odense | 4:05.64 | |||||||||
4 | Alberte Smaakjær | 2004 | 47.52 | 1:44.32 | 2:43.13 | 3:40.17 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Veronika Krogh | 2004 | 46.76 | 1:45.23 | 3:43.85 | 3:43.85 | ||||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Josephine Larsen | 2004 | 51.31 | 1:51.39 | 2:51.86 | 3:53.20 | ||||
Frem Odense | 3:46.63 | |||||||||
- | Emilie Møllenborg Larsen | 2004 | DNF | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nikoline Kaae | 2005 | 40.75 | 1:28.78 | 2:17.22 | 3:03.48 | ||||
Frem Odense | 4:09.96 | |||||||||
2 | Mathilde Stilund | 2005 | 41.33 | 1:31.19 | 2:22.09 | 3:10.19 | ||||
Frem Odense | 3:09.83 | |||||||||
3 | Naja Færgemann | 2006 | 44.81 | 1:35.05 | 2:25.32 | 3:13.48 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | 44.69 | 1:35.97 | 2:29.76 | 3:17.94 | ||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Melek Canpolat | 2005 | 47.71 | 1:42.94 | 2:41.15 | 3:39.02 | ||||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Matilde Baraviec | 2006 | 49.29 | 1:44.16 | 2:42.36 | 3:40.05 | ||||
Odense Svømme Klub | 3:36.18 | |||||||||
7 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 49.55 | 1:46.83 | 2:45.60 | 3:41.47 | ||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Alyssa Cao | 2005 | 47.07 | 1:43.56 | 2:43.68 | 3:42.81 | ||||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Cecilie Drud Astrup | 2005 | 50.77 | 1:51.26 | 2:51.38 | 3:43.49 | ||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Louise Horne Levin | 2006 | 52.65 | 1:50.77 | 3:44.55 | 3:44.55 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Liva Burgaard | 2006 | 53.35 | 1:53.96 | 3:45.49 | 3:45.49 | ||||
Odense Svømme Klub | 3:58.73 | |||||||||
12 | Cecilie Terp | 2005 | 48.99 | 1:49.18 | 2:50.37 | 3:45.54 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Ann-Cecilie Hvenegaard | 2005 | 52.22 | 1:52.59 | 2:52.85 | 3:47.77 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Julija Bliucukis | 2006 | 56.91 | 1:57.21 | 2:56.88 | 3:58.79 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Bennedikte Kaae | 2006 | 1:56.38 | 3:59.01 | 3:59.01 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
16 | Victoria Juul Larsen | 2006 | 51.18 | 1:54.13 | 2:58.97 | 4:01.25 | ||||
Frem Odense | ||||||||||
17 | Alma Schier | 2006 | 58.81 | 2:11.91 | 3:25.34 | 4:32.56 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:57 |