Results for VÃ¥rsimiaden Distrikt, Uppsala Tvl omr 1
Below are all results from the competition shown by session.
Lördag 23/4 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00)
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 13:02 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 34.34 | 1:14.08 | |||||
2 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 36.43 | 1:16.60 | |||||
3 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 38.62 | 1:18.52 | |||||
4 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 37.68 | 1:20.06 | |||||
5 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.08 | 1:22.43 | |||||
6 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.34 | 1:22.71 | |||||
7 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.73 | 1:23.75 | |||||
8 | Agnes Jonasson | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 40.42 | 1:27.84 | |||||
9 | Sofia Wennerberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.95 | 1:27.92 | |||||
10 | Ida Ljunggren | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 43.93 | 1:30.16 | |||||
11 | Lisa Holfve | 2005 | Gävle Simsällskap | 41.60 | 1:30.58 | |||||
12 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.68 | 1:33.29 | |||||
13 | Emilia Åhlén | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.33 | 1:33.67 | |||||
14 | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.73 | 1:34.95 | |||||
15 | Klara Mattiasson | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.44 | 1:35.16 | |||||
16 | Emelie Öster | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.25 | 1:36.43 | |||||
17 | Hannah Svensson | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.38 | 1:40.33 | |||||
18 | Clara Ortstad | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.22 | 1:40.96 | |||||
19 | Elvira Skoglund | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.79 | 1:41.38 | |||||
20 | Frida Olsson | 2005 | Bollnäs Simsällskap | 50.40 | 1:43.59 | |||||
21 | Alva Käller | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 49.73 | 1:43.81 | |||||
22 | Senni Peura | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.95 | 1:44.24 | |||||
23 | Iza Johansson | 2005 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 48.09 | 1:47.11 | |||||
24 | Olivia Punga | 2005 | Upsala Simsällskap | 52.81 | 1:48.57 | |||||
25 | Ottilia Lejon | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 57.87 | 2:08.24 | |||||
26 | Eleonora Nygårds | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:04.16 | 2:17.07 | |||||
- | Emilia Landberg | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 31.87 | 1:07.00 | |||||
2 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 32.52 | 1:07.91 | |||||
3 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 33.57 | 1:09.27 | |||||
4 | Julia Lindgren | 2004 | Falu Simsällskap | 32.83 | 1:10.70 | |||||
5 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 34.74 | 1:12.47 | |||||
6 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 35.30 | 1:12.98 | |||||
7 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 35.26 | 1:13.02 | |||||
8 | Frida Florén | 2004 | Gävle Simsällskap | 34.48 | 1:13.75 | |||||
9 | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | 35.09 | 1:14.27 | |||||
10 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 35.98 | 1:15.51 | |||||
11 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.52 | 1:15.81 | |||||
12 | Lisa Löf | 2004 | Gävle Simsällskap | 36.73 | 1:17.19 | |||||
13 | Leia Eriksson | 2004 | Sala Simsällskap | 37.93 | 1:17.90 | |||||
14 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.83 | 1:18.05 | |||||
15 | Saga Boråker | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 37.76 | 1:18.12 | |||||
16 | Viktoria Lautmann | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.95 | 1:18.96 | |||||
17 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 38.26 | 1:20.12 | |||||
18 | Nathalie Stigenberg | 2004 | Gävle Simsällskap | 37.77 | 1:20.28 | |||||
19 | Maja Molund | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.46 | 1:20.40 | |||||
20 | Moa Kvarnlöf | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 38.00 | 1:20.49 | |||||
21 | Liv Jonsson | 2004 | Simsällskapet Mora | 38.85 | 1:20.84 | |||||
22 | Elsa Stjerna | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.71 | 1:22.31 | |||||
23 | Tuva Blomdahl | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.92 | 1:23.89 | |||||
24 | Frida Ljusberg | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 40.81 | 1:24.06 | |||||
25 | Linn Andrén | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.51 | 1:25.86 | |||||
26 | Daniela Larsson | 2004 | Upsala Simsällskap | 42.22 | 1:28.18 | |||||
27 | Siri Sundvik | 2004 | Gävle Simsällskap | 41.40 | 1:29.02 | |||||
28 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 42.22 | 1:29.26 | |||||
29 | Matilda Nilsson | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 49.42 | 1:49.80 | |||||
30 | Märta Nordlinder | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 53.05 | 1:53.53 | |||||
- | Ebba-Lotta Staaf | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lisa Ågren | 2004 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 32.01 | 1:06.42 | |||||
2 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 33.67 | 1:08.99 | |||||
3 | Amanda Jobs | 2003 | Falu Simsällskap | 33.79 | 1:09.96 | |||||
4 | Cassandra Sjösten | 2003 | Sala Simsällskap | 34.30 | 1:11.36 | |||||
5 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 34.95 | 1:12.52 | |||||
6 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 35.18 | 1:12.83 | |||||
7 | Maja Nilsson | 2003 | Gävle Simsällskap | 35.60 | 1:13.10 | |||||
8 | Carolina Modig | 2003 | Sala Simsällskap | 34.71 | 1:14.43 | |||||
9 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.56 | 1:16.36 | |||||
10 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.54 | 1:17.11 | |||||
11 | Anna Nyberg | 2003 | Falu Simsällskap | 36.60 | 1:17.37 | |||||
12 | Emelie Wijker | 2003 | Gävle Simsällskap | 38.74 | 1:19.91 | |||||
13 | Ella Lindblad | 2003 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.16 | 1:20.33 | |||||
14 | Gabriella Mosbach | 2003 | Gävle Simsällskap | 39.01 | 1:21.40 | |||||
15 | Rosalinda Dushku | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.86 | 1:22.80 | |||||
16 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.51 | 1:22.92 | |||||
17 | Karin Englund | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 40.63 | 1:23.89 | |||||
18 | Irma Dahlbom | 2003 | Upsala Simsällskap | 41.05 | 1:25.86 | |||||
19 | Linn Nilsson | 2003 | Sala Simsällskap | 39.84 | 1:26.24 | |||||
20 | Ella Wallinder | 2003 | Upsala Simsällskap | 40.15 | 1:26.94 | |||||
21 | Wilma Sjöberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 43.76 | 1:30.44 | |||||
22 | Anna Sisell | 2003 | Simsällskapet Mora | 44.13 | 1:30.72 | |||||
23 | Alva Ohlsson | 2003 | Gävle Simsällskap | 41.56 | 1:30.79 | |||||
24 | Kajsa Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.47 | 1:32.20 | |||||
25 | Helena Wang | 2003 | Upsala Simsällskap | 43.75 | 1:33.05 | |||||
26 | Tyra Olsson | 2003 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 43.32 | 1:37.32 | |||||
27 | Linnea Eriksson | 2003 | Simsällskapet Mora | 49.94 | 1:44.30 | |||||
- | Amanda Ehres | 2003 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Felicia Gyllenhammar | 2003 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.02 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 13:02 |