2018-12-11   07:49:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  17:20   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 april 2016         
 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Magnus Dyg Holme  2002    632  33.75        1:11.08   
  Ikast Svømmeklub  1:14.13                 
                     
Mingus Okkerholm  2002    613  33.32        1:11.82   
  Nyborg Svømmeklub  1:13.41                 
                     
Gustav Stahl  2002    589  34.38        1:12.78   
  Odense Svømme Klub  1:16.76                 
                     
Filip Cederstrøm  2002    570  33.72        1:13.57   
  Holstebro Svømme Club  1:12.24                 
                     
Simon Perzynski  2002    567  34.83        1:13.69   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:13.94                 
                     
Anton Leth  2002    559  35.61        1:14.04   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:16.42                 
                     
Gustav Fløche Fuglsang  2002    556  35.63        1:14.18   
  Silkeborg Svømmeklub  1:15.15                 
                     
Oliver Nørgaard Frost  2002    542  34.99        1:14.82   
  Aalborg Svømmeklub  1:19.55                 
                     
Esben F. Buchwaldt  2002    513  35.44        1:16.17   
  Esbjerg Svømmeklub  1:17.87                 
                     
10  Nikolaj Petlin Kock  2002    512  36.96        1:16.22   
  Agfs Svømmeafdeling  1:21.23                 
                     
11  Oliver Hallenborg  2002    500  36.19        1:16.83   
  Odense Svømme Klub  1:18.10                 
                     
12  Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002    498  36.16        1:16.94   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:19.40                 
                     
13  William Ohrt  2002    472  37.05        1:18.34   
  Kolding SK  1:21.71                 
                     
14  Christian Ottosen  2002    452  37.27        1:19.46   
  Agfs Svømmeafdeling  1:21.28                 
                     
15  Patrick Zakaryan Olsen  2002    452  37.26        1:19.47   
  Horsens Svømmeklub  1:22.33                 
                     
16  Mathias Pedersen  2002    451  37.63        1:19.52   
  Viborg Svømme Klub  1:22.61                 
                     
17  William Svarer  2002    438  37.35        1:20.28   
  Kolding SK  1:26.74                 
                     
18  Joshua Dannevang  2002    433  37.48        1:20.61   
  Kolding SK  1:22.92                 
                     
19  Mads Kloster  2002    431  39.02        1:20.72   
  Thisted Svømmeklub  1:33.04                 
                     
20  Casper Brinch  2002    430  38.16        1:20.83   
  Svømmeklubben Tempo  1:22.67                 
                     
21  Magnus Dolleris Schroll  2002    423  38.29        1:21.26   
  Odense Svømme Klub  1:22.76                 
                     
22  Joachim Hjertmann  2002    421  37.83        1:21.40   
  Lyseng IF  1:24.97                 
                     
23  Oliver L Nelander  2002    420  38.45        1:21.42   
  Ikast Svømmeklub  1:22.50                 
                     
24  Jakob Tietgen  2002    418  38.60        1:21.56   
  Frem Odense  1:27.32                 
                     
25  Wilfred Hove Lasthein  2002    398  38.01        1:22.94   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:26.48                 
                     
26  William Vig Stærmose  2002    389  39.89        1:23.53   
  Frem Odense  1:27.03                 
                     
27  Julius Henriksen  2002    386  39.48        1:23.77   
  Holstebro Svømme Club  1:28.61                 
                     
28  Philip Andersen Ravn  2002    385  40.18        1:23.82   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:26.51                 
                     
29  Artúr Jegesi  2002    385  39.38        1:23.84   
  Agfs Svømmeafdeling  1:33.23                 
                     
30  Ruben Nørgaard  2002    381  40.21        1:24.09   
  Aalborg Svømmeklub  1:26.10                 
                     
31  Andreas Blaaberg  2002    381  39.55        1:24.11   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:28.78                 
                     
32  Mads Mazur Pedersen  2002    357  40.38        1:26.00   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
33  Emil Jøhnk Tramm  2002    347  41.11        1:26.74   
  Odense Svømme Klub  1:30.70                 
                     
34  Rasmus K. Ø. Nielsen  2002    342  41.12        1:27.21   
  Bjerre Herreds Svømmeklub  1:28.37                 
                     
35  Sander Linde  2002    333  40.74        1:27.99   
  Ringe Svømme Klub  1:27.53                 
                     
36  Thor G. Nedergaard  2002    331  41.70        1:28.15   
  Odder Svømmeklub  1:27.32                 
                     
37  Emil Frydenholm  2002    314  42.07        1:29.71   
  Esbjerg Svømmeklub  1:36.96                 
                     
38  Mikkel Podiss Petersen  2002    312  42.29        1:29.86   
  Frem Odense  1:40.69                 
                     
39  Tobias Boström  2002    305  41.98        1:30.55   
  Esbjerg Svømmeklub  1:39.86                 
                     
40  Vilhelm Damm Thorsell  2002    305  41.96        1:30.58   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:30.85                 
                     
41  Sofus Bolwig Balladone  2002    300  42.65        1:31.04   
  Agfs Svømmeafdeling  1:37.71                 
                     
Benjamin Friis  2002              DSQ  2 armtag u/vand 75m 
  Haderslev Svømme Klub  1:23.49                 
                     
Mathias Lund Hansen  2002              DSQ  Ej samt. berø. 75m 
  Agfs Svømmeafdeling  1:16.01                 
                     
Oskar Allerslev  2002              DSQ  2 flyben udsvøm 75m 
  Holstebro Svømme Club  1:33.86                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark