2018-06-23   18:17:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  16:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 april 2016         
 
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Aksel Skrydstrup  2001    854  32.20  1:08.69  1:43.99    2:19.41   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:18.22                 
                     
Magnus Mikkelsen  2001    784  33.01  1:09.78  1:46.93    2:23.40   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:24.00                 
                     
Jakob Grene  2001    654  34.45  1:13.13  1:52.50    2:32.32   
  Esbjerg Svømmeklub  2:38.96                 
                     
Oskar Lindholm  2001    654  34.93  1:14.41  1:53.51    2:32.33   
  Lyseng IF  2:54.25                 
                     
Lawrence Langley  2001    653  33.44  1:12.35  1:52.18    2:32.45   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:35.71                 
                     
Emil Kragh  2001    640  35.35  1:15.72  1:54.75    2:33.42   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:34.48                 
                     
Oliver Widemann Bache  2001    640  34.55  1:13.55  1:54.02    2:33.46   
  Viborg Svømme Klub  2:32.20                 
                     
Mads Sørensen  2001    633  34.78  1:14.17  1:54.19    2:34.04   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:34.98                 
                     
Anders Thingstrup Mehlsen  2001    620  34.60  1:14.19  1:54.78    2:35.08   
  Herning Svømmeklub  2:36.04                 
                     
10  Magnus V. Ancker  2001    619  34.26  1:13.45  1:54.16    2:35.13   
  Agfs Svømmeafdeling  2:37.11                 
                     
11  Oliver Frølund  2001    588  35.93  1:15.71  1:57.06    2:37.80   
  Silkeborg Svømmeklub  3:06.00                 
                     
12  Hans Christian L. Thomsen  2001    571  36.36  1:17.43  1:58.32    2:39.35   
  Svømmeklubben Opnør  2:51.12                 
                     
12  Jens Sørensen  2001    571  35.46  1:15.73  1:57.02    2:39.35   
  Herning Svømmeklub  2:35.48                 
                     
14  Johan Nielsen  2001    563  36.47  1:17.51  1:58.84    2:40.12   
  Viborg Svømme Klub  2:40.18                 
                     
15  Anders Rasmussen  2001    560  36.26  1:17.70  1:59.30    2:40.45   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:45.50                 
                     
16  Thomas Schiby  2001    548  36.23  1:17.84  1:59.51    2:41.54   
  Aalborg Svømmeklub  2:41.41                 
                     
17  Rasmus Hald  2001    548  36.68  1:18.63  2:00.64    2:41.62   
  Kolding SK  2:48.48                 
                     
18  Valdemar Kjærgaard  2001    545  37.52  1:18.37  2:00.30    2:41.91   
  Agfs Svømmeafdeling  2:45.09                 
                     
19  Chris Lund Rasmussen  2001    543  37.84  1:19.74  2:01.33    2:42.06   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
20  Christian L H Frederiksen  2001    534  36.58  1:18.42  2:00.57    2:42.99   
  Agfs Svømmeafdeling  2:44.83                 
                     
21  Alexander Stær  2001    533  36.42  1:17.89  2:00.93    2:43.10   
  Swim Team Neptun  2:44.20                 
                     
22  Christian Hovmark  2001    523  37.18  1:19.48  2:01.75    2:44.07   
  Thisted Svømmeklub  2:49.98                 
                     
23  Christian Bonde  2001    519  37.12  1:18.60  2:01.10    2:44.49   
  Aalborg Svømmeklub  2:55.75                 
                     
24  Daniel Jensen  2001    518  36.40  1:18.67  2:03.20    2:44.69   
  DeltaSwim                   
                     
25  Mathias Rasmussen  2001    515  38.12  1:19.90  2:02.73    2:44.92   
  Holstebro Svømme Club  2:46.88                 
                     
26  Benjamin Peruchon  2001    509  37.24  1:18.96  2:02.74    2:45.59   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
27  Nicolaj Løth Andersen  2001    505  37.19  1:19.24  2:02.26    2:46.07   
  Horsens Svømmeklub  2:50.12                 
                     
28  Magnus Funder  2001    503  37.47  1:21.01  2:04.46    2:46.27   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:46.17                 
                     
29  Anders Vestergaard  2001    493  39.15  1:22.91  2:06.41    2:47.33   
  Aalborg Svømmeklub  2:46.83                 
                     
30  Martin H. Abel  2001    487  37.13  1:19.97  2:04.37    2:48.03   
  Esbjerg Svømmeklub  2:50.00                 
                     
31  Rasmus Sander Berggreen  2001    484  37.48  1:20.25  2:04.87    2:48.42   
  Ikast Svømmeklub  2:57.47                 
                     
32  Oliver Kjærgaard  2001    482  38.53  1:21.82  2:05.12    2:48.61   
  Esbjerg Svømmeklub  2:45.97                 
                     
33  Carl M Gadegaard  2001    469  39.43  1:24.26  2:08.53    2:50.21   
  Nyborg Svømmeklub  2:51.79                 
                     
34  Søren P. Rasmussen  2001    468  39.33  1:22.04  2:06.85    2:50.34   
  Aalborg Svømmeklub  2:54.69                 
                     
35  Benjamin B Nielsen  2001    465  38.87  1:22.68  2:06.64    2:50.68   
  Odder Svømmeklub  2:51.56                 
                     
36  Oliver Mølby  2001    459  38.36  1:21.70  2:06.86    2:51.47   
  Esbjerg Svømmeklub  2:50.93                 
                     
37  Marius Nørgaard  2001    452  39.26  1:23.99  2:09.34    2:52.27   
  Aalborg Svømmeklub  2:59.16                 
                     
38  Luis Velasquez  2001    448  39.80  1:24.13  2:08.59    2:52.76   
  Esbjerg Svømmeklub  3:37.40                 
                     
39  Sebastian Møller Jürgense  2001    435  38.49  1:22.37  2:08.10    2:54.46   
  Odder Svømmeklub  3:19.09                 
                     
40  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001    430  38.68  1:23.25  2:09.48    2:55.21   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:04.48                 
                     
41  Johann Kristian Møller  2001    424  38.82  1:24.57  2:08.95    2:55.97   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
42  Mads Frydenholm  2001    403  39.92  1:25.38  2:12.11    2:58.96   
  Esbjerg Svømmeklub  3:05.00                 
                     
43  Magnus A H Christensen  2001    397  41.10  1:26.62  2:13.36    2:59.89   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
44  Victor Bjerre  2001    389  39.70  1:27.56  2:14.35    3:01.14   
  Herning Svømmeklub  3:11.89                 
                     
45  Oliver Veile  2001    282  43.81  1:34.80  2:27.85    3:21.64   
  Durup IF                   
                     
Simon Juul Henriksen  2001              DSQ  Ej samt. berø. 175m 
  Odense Svømme Klub  2:51.62                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark