2018-09-21   19:45:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  18:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 april 2016         
 
 
Løb 10, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Jens Sørensen  2001    731  29.26  1:02.76  1:37.03    2:11.66   
  Herning Svømmeklub  2:11.39                 
                     
Martin H. Abel  2001    716  27.87  1:01.61  1:37.25    2:12.56   
  Esbjerg Svømmeklub  2:21.37                 
                     
Magnus Mikkelsen  2001    637  30.21  1:05.01  1:41.19    2:17.82   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:21.79                 
                     
Daniel Jensen  2001    615  29.23  1:04.27  1:41.82    2:19.44   
  DeltaSwim  2:40.33                 
                     
Oskar Lindholm  2001    605  30.95  1:06.86  1:43.70    2:20.27   
  Lyseng IF  2:29.07                 
                     
Rasmus Hald  2001    595  31.23  1:07.81  1:44.63    2:20.99   
  Kolding SK  2:26.26                 
                     
Emil Kragh  2001    576  31.51  1:08.04  1:45.70    2:22.56   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:25.02                 
                     
Anders Rasmussen  2001    552  33.44  1:11.91  1:48.32    2:24.60   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Magnus A H Christensen  2001    543  31.63  1:08.84  1:46.59    2:25.36   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
10  Christian L H Frederiksen  2001    531  32.47  1:10.20  1:48.82    2:26.44   
  Agfs Svømmeafdeling  2:47.58                 
                     
11  Magnus Funder  2001    530  32.55  1:09.87  1:49.32    2:26.55   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:30.62                 
                     
12  Valdemar Kjærgaard  2001    515  32.65  1:10.26  1:49.35    2:28.01   
  Agfs Svømmeafdeling  2:34.32                 
                     
13  Simon Juul Henriksen  2001    508  31.15  1:08.66  1:48.59    2:28.67   
  Odense Svømme Klub  2:27.36                 
                     
14  Aksel Skrydstrup  2001    501  32.28  1:10.40  1:49.35    2:29.36   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:56.12                 
                     
15  Nicolaj Løth Andersen  2001    500  32.80  1:10.77  1:49.28    2:29.42   
  Horsens Svømmeklub  2:29.74                 
                     
16  Marius Nørgaard  2001    498  32.24  1:09.89  1:49.92    2:29.63   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
17  Benjamin Peruchon  2001    492  32.26  1:10.65  1:50.92    2:30.24   
  Haderslev Svømme Klub  2:49.38                 
                     
18  Jakob Grene  2001    487  32.25  1:10.51  1:50.72    2:30.75   
  Esbjerg Svømmeklub  2:40.00                 
                     
19  Luis Velasquez  2001    483  33.18  1:11.16  1:50.69    2:31.18   
  Esbjerg Svømmeklub  2:41.57                 
                     
20  Chris Lund Rasmussen  2001    474  32.43  1:10.24  1:50.34    2:32.14   
  Viborg Svømme Klub  2:28.49                 
                     
21  Lawrence Langley  2001    464  32.48  1:11.31  1:52.40    2:33.14   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:29.11                 
                     
22  Sebastian Leimbeck  2001    457  33.41  1:12.01  1:51.86    2:34.02   
  Viborg Svømme Klub  3:43.32                 
                     
23  Thomas Schiby  2001    453  33.29  1:12.04  1:52.58    2:34.38   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
24  Anders Thingstrup Mehlsen  2001    453  32.58  1:11.00  1:52.22    2:34.47   
  Herning Svømmeklub  2:33.11                 
                     
25  Mathias Rasmussen  2001    436  34.45  1:15.34  1:56.06    2:36.35   
  Holstebro Svømme Club  2:44.03                 
                     
26  Christian Bonde  2001    433  32.79  1:11.78  1:54.31    2:36.73   
  Aalborg Svømmeklub  3:08.99                 
                     
27  Anders Vestergaard  2001    433  34.69  1:15.03  1:56.83    2:36.81   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
28  Hans Christian L. Thomsen  2001    409  33.77  1:14.75  1:57.75    2:39.78   
  Svømmeklubben Opnør  2:53.99                 
                     
29  Oliver Kjærgaard  2001    400  36.64  1:18.99  2:00.64    2:41.01   
  Esbjerg Svømmeklub  2:50.00                 
                     
30  Benjamin B Nielsen  2001    374  36.53  1:17.08  1:59.59    2:44.56   
  Odder Svømmeklub                   
                     
31  Oliver Mølby  2001    372  34.25  1:17.24  2:02.32    2:44.92   
  Esbjerg Svømmeklub  2:50.00                 
                     
32  Søren P. Rasmussen  2001    357  34.94  1:16.59  2:01.85    2:47.13   
  Aalborg Svømmeklub  3:04.60                 
                     
33  Mads Frydenholm  2001    344  36.18  1:19.56  2:04.16    2:49.21   
  Esbjerg Svømmeklub  2:55.00                 
                     
34  Rasmus Sander Berggreen  2001    333  34.56  1:16.56  2:02.87    2:51.05   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
35  Victor Bjerre  2001    331  36.34  1:19.63  2:05.65    2:51.46   
  Herning Svømmeklub  2:42.90                 
                     
36  Johann Kristian Møller  2001    323  35.36  1:19.50  2:06.13    2:52.77   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
37  Sebastian Møller Jürgense  2001    322  35.39  1:18.29  2:04.97    2:53.05   
  Odder Svømmeklub  3:36.88                 
                     
38  Christian Hovmark  2001    313  36.76  1:21.24  2:08.82    2:54.56   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
39  Carl M Gadegaard  2001    306  37.31  1:22.16  2:08.80    2:55.93   
  Nyborg Svømmeklub  3:19.07                 
                     
40  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001    295  37.61  1:23.15  2:10.88    2:58.02   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:05.12                 
                     
41  Oliver Veile  2001    257  39.80  1:26.53  2:19.24    3:06.40   
  Durup IF                   
                     
Mads Sørensen  2001              DSQ  Ej samt. berø 150m 
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Oliver Frølund  2001              DSQ  Plaster på v. ben 
  Silkeborg Svømmeklub  2:56.76                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark