2018-09-21   19:45:53
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Ňrgang

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Resultat LÝb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stśvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  16:36   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Thisted SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  08 april 2016         
 
 
LÝb 1, 200m BrystsvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Victoria Haahr Pallesen  2002    781  37.53  1:18.53  1:59.56    2:39.86   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:43.05                 
                     
Cecilie GrÝndal  2002    756  37.19  1:17.70  1:58.76    2:41.57   
  Horsens SvÝmmeklub  2:40.84                 
                     
Elisabeth SÝlvkjśr  2002    751  37.74  1:19.07  2:00.90    2:41.97   
  Thisted SvÝmmeklub  2:44.70                 
                     
Sascha Lausten  2002    678  39.15  1:22.40  2:04.91    2:47.54   
  Herning SvÝmmeklub  2:59.39                 
                     
Camilla BrÝgger-Andersen  2002    672  38.47  1:21.41  2:04.80    2:48.06   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:59.68                 
                     
Maria Bredal Larsen  2002    638  38.91  1:21.88  2:06.21    2:50.95   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:51.89                 
                     
Karoline SÝrensen  2002    625  38.14  1:22.53  2:08.00    2:52.15   
  Thisted SvÝmmeklub  3:09.84                 
                     
Astrid Nielsen  2002    623  38.06  1:20.89  2:06.12    2:52.31   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:52.71                 
                     
Alberte Schnieber Klausen  2002    622  39.05  1:23.45  2:08.41    2:52.40   
  Herning SvÝmmeklub  2:52.67                 
                     
10  Louise D. Liboriussen  2002    622  39.11  1:23.89  2:08.53    2:52.42   
  Viborg SvÝmme Klub  2:51.38                 
                     
11  Mille Moeslund Lausen  2002    605  40.84  1:25.64  2:09.85    2:54.07   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:54.38                 
                     
12  Emilie Krog  2002    596  39.55  1:23.82  2:09.14    2:54.94   
  Durup IF  3:01.18                 
                     
13  Marie Christensen  2002    595  39.85  1:24.30  2:09.52    2:55.01   
  Odder SvÝmmeklub  3:31.79                 
                     
14  Anne BÝjstrup Bertelsen  2002    591  39.31  1:23.49  2:08.86    2:55.44   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:50.47                 
                     
15  Thea SÝe Bach  2002    580  40.48  1:25.48  2:11.05    2:56.50   
  Thisted SvÝmmeklub  3:08.38                 
                     
16  Maiken Hougaard  2002    556  40.75  1:26.33  2:13.01    2:59.00   
  Auning SvÝmmeklub  2:53.04                 
                     
17  Isabella Bach  2002    535  41.69  1:27.65  2:13.92    3:01.25   
  Holstebro SvÝmme Club  3:07.52                 
                     
18  Julie B. Andersen  2002    519  41.23  1:27.16  2:14.97    3:03.17   
  Ikast SvÝmmeklub  3:07.66                 
                     
19  Caroline Liboriussen  2002    507  42.51  1:30.43  2:18.06    3:04.54   
  Horsens SvÝmmeklub  3:31.62                 
                     
20  Jasmin Jespersen  2002    503  42.94  1:29.68  2:17.34    3:05.02   
  Silkeborg SvÝmmeklub  3:12.57                 
                     
21  Heidi Glintborg  2002    493  41.92  1:29.46  2:18.34    3:06.35   
  O.S.L.F.  3:28.27                 
                     
22  Freja Elling-Enevoldsen  2002    490  42.29  1:29.19  2:18.65    3:06.63   
  Ikast SvÝmmeklub  3:19.90                 
                     
23  Mitzi D. Jensen  2002    488  43.56  1:31.95  2:20.56    3:06.89   
  Aalborg SvÝmmeklub  3:21.96                 
                     
24  Karoline Bauer  2002    487  41.96  1:29.32  2:18.44    3:07.01   
  Kolding SK                   
                     
25  Alma Thrige Dyrehauge  2002    486  42.48  1:29.50  2:17.99    3:07.17   
  Ringe SvÝmme Klub  3:18.92                 
                     
26  Lśrke Als  2002    479  43.58  1:31.16  2:19.53    3:08.08   
  SvÝmmeklubben Nord  3:13.66                 
                     
27  Katrine B. Hansen  2002    476  41.48  1:29.49  2:19.17    3:08.54   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
28  Maja Fridberg Madsen  2002    472  41.83  1:30.64  2:20.12    3:08.99   
  Odder SvÝmmeklub  3:18.07                 
                     
29  Julie Kappel Petersen  2002    462  44.18  1:32.77  2:21.83    3:10.41   
  Thisted SvÝmmeklub  3:12.63                 
                     
30  Charlotte S. Jensen  2002    461  44.19  1:33.00  2:21.83    3:10.51   
  SvÝmmeklubben Nord  3:12.26                 
                     
31  Emma Ildal DjÝrup  2002    449  45.19  1:33.79  2:22.60    3:12.26   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
32  Alberte Sommerlund Peders  2002    448  43.00  1:32.17  2:22.11    3:12.33   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
33  Karen Hazell Brink  2002    448  42.70  1:31.89  2:22.29    3:12.41   
  O.S.L.F.                   
                     
34  Frederikke Skau Hansen  2002    447  42.75  1:31.62  2:21.77    3:12.46   
  DeltaSwim  3:27.27                 
                     
35  Nicoline Kristiansen  2002    447  41.83  1:30.64  2:21.33    3:12.48   
  Agfs SvÝmmeafdeling  3:12.19                 
                     
36  Maja Stie Svensgaard  2002    445  44.76  1:33.88  2:23.11    3:12.77   
  Struer SvÝmmeklub  3:30.54                 
                     
37  Caroline Mogensen  2002    433  43.27  1:32.40  2:23.92    3:14.49   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
38  Maja Johansen  2002    419  44.22  1:33.65  2:25.13    3:16.70   
  SvÝmmeklubben Tempo  3:17.72                 
                     
39  Anna Broe  2002    401  44.36  1:34.62  2:28.21    3:19.60   
  O.S.L.F.                   
                     
40  Natasja Muncrief  2002    359  43.82  1:35.47  2:30.88    3:27.08   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  3:24.37                 
                     
Lise Lindemann-Larsen  2002              DNF   
  Thisted SvÝmmeklub  3:26.12                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Thisted SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  16:36 
 
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stśvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  16:54   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Thisted SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  08 april 2016         
 
 
LÝb 2, 200m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Aksel Skrydstrup  2001    854  32.20  1:08.69  1:43.99    2:19.41   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  2:18.22                 
                     
Magnus Mikkelsen  2001    784  33.01  1:09.78  1:46.93    2:23.40   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  2:24.00                 
                     
Jakob Grene  2001    654  34.45  1:13.13  1:52.50    2:32.32   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:38.96                 
                     
Oskar Lindholm  2001    654  34.93  1:14.41  1:53.51    2:32.33   
  Lyseng IF  2:54.25                 
                     
Lawrence Langley  2001    653  33.44  1:12.35  1:52.18    2:32.45   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  2:35.71                 
                     
Emil Kragh  2001    640  35.35  1:15.72  1:54.75    2:33.42   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  2:34.48                 
                     
Oliver Widemann Bache  2001    640  34.55  1:13.55  1:54.02    2:33.46   
  Viborg SvÝmme Klub  2:32.20                 
                     
Mads SÝrensen  2001    633  34.78  1:14.17  1:54.19    2:34.04   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  2:34.98                 
                     
Anders Thingstrup Mehlsen  2001    620  34.60  1:14.19  1:54.78    2:35.08   
  Herning SvÝmmeklub  2:36.04                 
                     
10  Magnus V. Ancker  2001    619  34.26  1:13.45  1:54.16    2:35.13   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:37.11                 
                     
11  Oliver FrÝlund  2001    588  35.93  1:15.71  1:57.06    2:37.80   
  Silkeborg SvÝmmeklub  3:06.00                 
                     
12  Hans Christian L. Thomsen  2001    571  36.36  1:17.43  1:58.32    2:39.35   
  SvÝmmeklubben OpnÝr  2:51.12                 
                     
12  Jens SÝrensen  2001    571  35.46  1:15.73  1:57.02    2:39.35   
  Herning SvÝmmeklub  2:35.48                 
                     
14  Johan Nielsen  2001    563  36.47  1:17.51  1:58.84    2:40.12   
  Viborg SvÝmme Klub  2:40.18                 
                     
15  Anders Rasmussen  2001    560  36.26  1:17.70  1:59.30    2:40.45   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  2:45.50                 
                     
16  Thomas Schiby  2001    548  36.23  1:17.84  1:59.51    2:41.54   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:41.41                 
                     
17  Rasmus Hald  2001    548  36.68  1:18.63  2:00.64    2:41.62   
  Kolding SK  2:48.48                 
                     
18  Valdemar Kjśrgaard  2001    545  37.52  1:18.37  2:00.30    2:41.91   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:45.09                 
                     
19  Chris Lund Rasmussen  2001    543  37.84  1:19.74  2:01.33    2:42.06   
  Viborg SvÝmme Klub                   
                     
20  Christian L H Frederiksen  2001    534  36.58  1:18.42  2:00.57    2:42.99   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:44.83                 
                     
21  Alexander Stśr  2001    533  36.42  1:17.89  2:00.93    2:43.10   
  Swim Team Neptun  2:44.20                 
                     
22  Christian Hovmark  2001    523  37.18  1:19.48  2:01.75    2:44.07   
  Thisted SvÝmmeklub  2:49.98                 
                     
23  Christian Bonde  2001    519  37.12  1:18.60  2:01.10    2:44.49   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:55.75                 
                     
24  Daniel Jensen  2001    518  36.40  1:18.67  2:03.20    2:44.69   
  DeltaSwim                   
                     
25  Mathias Rasmussen  2001    515  38.12  1:19.90  2:02.73    2:44.92   
  Holstebro SvÝmme Club  2:46.88                 
                     
26  Benjamin Peruchon  2001    509  37.24  1:18.96  2:02.74    2:45.59   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
                     
27  Nicolaj LÝth Andersen  2001    505  37.19  1:19.24  2:02.26    2:46.07   
  Horsens SvÝmmeklub  2:50.12                 
                     
28  Magnus Funder  2001    503  37.47  1:21.01  2:04.46    2:46.27   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  2:46.17                 
                     
29  Anders Vestergaard  2001    493  39.15  1:22.91  2:06.41    2:47.33   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:46.83                 
                     
30  Martin H. Abel  2001    487  37.13  1:19.97  2:04.37    2:48.03   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:50.00                 
                     
31  Rasmus Sander Berggreen  2001    484  37.48  1:20.25  2:04.87    2:48.42   
  Ikast SvÝmmeklub  2:57.47                 
                     
32  Oliver Kjśrgaard  2001    482  38.53  1:21.82  2:05.12    2:48.61   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:45.97                 
                     
33  Carl M Gadegaard  2001    469  39.43  1:24.26  2:08.53    2:50.21   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:51.79                 
                     
34  SÝren P. Rasmussen  2001    468  39.33  1:22.04  2:06.85    2:50.34   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:54.69                 
                     
35  Benjamin B Nielsen  2001    465  38.87  1:22.68  2:06.64    2:50.68   
  Odder SvÝmmeklub  2:51.56                 
                     
36  Oliver MÝlby  2001    459  38.36  1:21.70  2:06.86    2:51.47   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:50.93                 
                     
37  Marius NÝrgaard  2001    452  39.26  1:23.99  2:09.34    2:52.27   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:59.16                 
                     
38  Luis Velasquez  2001    448  39.80  1:24.13  2:08.59    2:52.76   
  Esbjerg SvÝmmeklub  3:37.40                 
                     
39  Sebastian MÝller JŁrgense  2001    435  38.49  1:22.37  2:08.10    2:54.46   
  Odder SvÝmmeklub  3:19.09                 
                     
40  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001    430  38.68  1:23.25  2:09.48    2:55.21   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  3:04.48                 
                     
41  Johann Kristian MÝller  2001    424  38.82  1:24.57  2:08.95    2:55.97   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
42  Mads Frydenholm  2001    403  39.92  1:25.38  2:12.11    2:58.96   
  Esbjerg SvÝmmeklub  3:05.00                 
                     
43  Magnus A H Christensen  2001    397  41.10  1:26.62  2:13.36    2:59.89   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
44  Victor Bjerre  2001    389  39.70  1:27.56  2:14.35    3:01.14   
  Herning SvÝmmeklub  3:11.89                 
                     
45  Oliver Veile  2001    282  43.81  1:34.80  2:27.85    3:21.64   
  Durup IF                   
                     
Simon Juul Henriksen  2001              DSQ  Ej samt. berÝ. 175m 
  Odense SvÝmme Klub  2:51.62                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Thisted SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  16:54 
 
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stśvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  17:07   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Thisted SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  08 april 2016         
 
 
LÝb 3, 100m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Kirstine MÝrk Rasmussen  2003    704  35.92        1:16.48   
  Herning SvÝmmeklub  1:19.26                 
                     
Annika Hausgaard Godt  2003    636  38.19        1:19.12   
  Holstebro SvÝmme Club  1:21.41                 
                     
Emma Stecher  2003    609  37.65        1:20.29   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:21.76                 
                     
Karoline Lagoni  2003    603  38.46        1:20.52   
  Horsens SvÝmmeklub  1:25.06                 
                     
Ida S Olesen  2003    599  37.92        1:20.70   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:21.81                 
                     
Cecilie Batz  2003    581  38.29        1:21.52   
  Kolding SK  1:23.30                 
                     
Rebecca E. Jakobsen  2003    568  39.26        1:22.17   
  Viborg SvÝmme Klub  1:24.53                 
                     
Emilie Egerup  2003    560  39.16        1:22.56   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:23.90                 
                     
Michelle Kramer Andersen  2003    559  39.31        1:22.58   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:23.77                 
                     
10  Louise SjÝrup Jensen  2003    551  38.85        1:23.01   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  1:21.85                 
                     
11  Caroline Broholm  2003    549  38.83        1:23.09   
  Ringe SvÝmme Klub  1:24.74                 
                     
12  Sofie Theophil Petersen  2003    542  40.03        1:23.45   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  1:22.83                 
                     
13  Caroline Lysgaard  2003    537  39.63        1:23.72   
  Lyseng IF  1:24.09                 
                     
14  Johanne A Andersson  2003    536  39.27        1:23.75   
  Frem Odense  1:24.44                 
                     
15  Christine Krogh  2003    531  39.52        1:24.03   
  O.S.L.F.  1:23.98                 
                     
16  Ella Christiansen  2003    523  39.93        1:24.45   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  1:27.62                 
                     
17  Amalie Schade Kanstrup  2003    508  40.29        1:25.25   
  Viborg SvÝmme Klub  1:25.22                 
                     
18  Lśrke HÝgsted  2003    493  40.82        1:26.12   
  SvÝmmeklubben S 68  1:24.96                 
                     
19  Amalie Kristensen  2003    488  41.45        1:26.39   
  Herning SvÝmmeklub  1:28.96                 
                     
20  Naya HÝgholt Sejr  2003    486  40.72        1:26.51   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:31.60                 
                     
21  My Phuong Bui  2003    486  41.14        1:26.52   
  O.S.L.F.  1:32.07                 
                     
22  Anna Bull Kramer  2003    479  41.06        1:26.96   
  Horsens SvÝmmeklub  1:27.77                 
                     
23  Cecilie Christiansen  2003    476  41.55        1:27.16   
  Holstebro SvÝmme Club  1:35.01                 
                     
24  Karoline L. Kristensen  2003    457  42.09        1:28.34   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:33.34                 
                     
25  Marie Egeskjold Bruun  2003    452  41.97        1:28.65   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  1:33.46                 
                     
26  Signe Thomsen  2003    452  41.67        1:28.67   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup  1:29.74                 
                     
27  Selma Pruzljanin  2003    448  42.39        1:28.94   
  Thisted SvÝmmeklub  1:32.95                 
                     
28  Line Lyskjśr  2003    442  42.71        1:29.30   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:34.29                 
                     
29  Mille Trier Pedersen  2003    440  42.83        1:29.47   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  1:34.42                 
                     
30  Sarah Bundgaard  2003    439  42.51        1:29.49   
  Viborg SvÝmme Klub  1:29.73                 
                     
31  Freja Romanski  2003    436  42.10        1:29.75   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup  1:31.31                 
                     
32  Camilla Angaard Nielsen  2003    431  43.41        1:30.06   
  Odder SvÝmmeklub  1:33.64                 
                     
33  Holly LÝnne Turner  2003    401  43.47        1:32.29   
  SvÝmmeklubben Tempo  1:45.59                 
                     
34  Mia Borgensgaard  2003    387  44.45        1:33.35   
  TST SvÝmning  1:38.30                 
                     
35  Camilla Tommerup SÝrensen  2003    384  44.10        1:33.57   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:34.95                 
                     
36  Michelle Philipsen  2003    383  43.67        1:33.66   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup  1:39.83                 
                     
37  Maibritt Christensen  2003    382  44.19        1:33.77   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup  1:38.38                 
                     
38  Josefine Heuer  2003    374  45.50        1:34.39   
  Viborg SvÝmme Klub  1:34.03                 
                     
39  Camilla Kjśr  2003    372  45.25        1:34.55   
  Thisted SvÝmmeklub  1:48.92                 
                     
40  Andrea Schulz Mikkelsen  2003    372  44.49        1:34.61   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  1:33.24                 
                     
41  Alma Burgaard  2003    370  44.76        1:34.76   
  Odense SvÝmme Klub  1:37.70                 
                     
42  Emma Fjordside Jensen  2003    308  47.49        1:40.68   
  Holstebro SvÝmme Club  1:40.99                 
                     
Jenny Cao  2003                Akut syg 
  Frem Odense  1:27.87                 
                     
Emilie Wolf SÝrensen  2003              DSQ  1 hŚnd i vend. 75m 
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:38.35                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Thisted SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:07 
 
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stśvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  17:20   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Thisted SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  08 april 2016         
 
 
LÝb 4, 100m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Magnus Dyg Holme  2002    632  33.75        1:11.08   
  Ikast SvÝmmeklub  1:14.13                 
                     
Mingus Okkerholm  2002    613  33.32        1:11.82   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:13.41                 
                     
Gustav Stahl  2002    589  34.38        1:12.78   
  Odense SvÝmme Klub  1:16.76                 
                     
Filip CederstrÝm  2002    570  33.72        1:13.57   
  Holstebro SvÝmme Club  1:12.24                 
                     
Simon Perzynski  2002    567  34.83        1:13.69   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  1:13.94                 
                     
Anton Leth  2002    559  35.61        1:14.04   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  1:16.42                 
                     
Gustav FlÝche Fuglsang  2002    556  35.63        1:14.18   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:15.15                 
                     
Oliver NÝrgaard Frost  2002    542  34.99        1:14.82   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:19.55                 
                     
Esben F. Buchwaldt  2002    513  35.44        1:16.17   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:17.87                 
                     
10  Nikolaj Petlin Kock  2002    512  36.96        1:16.22   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:21.23                 
                     
11  Oliver Hallenborg  2002    500  36.19        1:16.83   
  Odense SvÝmme Klub  1:18.10                 
                     
12  Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002    498  36.16        1:16.94   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  1:19.40                 
                     
13  William Ohrt  2002    472  37.05        1:18.34   
  Kolding SK  1:21.71                 
                     
14  Christian Ottosen  2002    452  37.27        1:19.46   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:21.28                 
                     
15  Patrick Zakaryan Olsen  2002    452  37.26        1:19.47   
  Horsens SvÝmmeklub  1:22.33                 
                     
16  Mathias Pedersen  2002    451  37.63        1:19.52   
  Viborg SvÝmme Klub  1:22.61                 
                     
17  William Svarer  2002    438  37.35        1:20.28   
  Kolding SK  1:26.74                 
                     
18  Joshua Dannevang  2002    433  37.48        1:20.61   
  Kolding SK  1:22.92                 
                     
19  Mads Kloster  2002    431  39.02        1:20.72   
  Thisted SvÝmmeklub  1:33.04                 
                     
20  Casper Brinch  2002    430  38.16        1:20.83   
  SvÝmmeklubben Tempo  1:22.67                 
                     
21  Magnus Dolleris Schroll  2002    423  38.29        1:21.26   
  Odense SvÝmme Klub  1:22.76                 
                     
22  Joachim Hjertmann  2002    421  37.83        1:21.40   
  Lyseng IF  1:24.97                 
                     
23  Oliver L Nelander  2002    420  38.45        1:21.42   
  Ikast SvÝmmeklub  1:22.50                 
                     
24  Jakob Tietgen  2002    418  38.60        1:21.56   
  Frem Odense  1:27.32                 
                     
25  Wilfred Hove Lasthein  2002    398  38.01        1:22.94   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:26.48                 
                     
26  William Vig Stśrmose  2002    389  39.89        1:23.53   
  Frem Odense  1:27.03                 
                     
27  Julius Henriksen  2002    386  39.48        1:23.77   
  Holstebro SvÝmme Club  1:28.61                 
                     
28  Philip Andersen Ravn  2002    385  40.18        1:23.82   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  1:26.51                 
                     
29  Artķr Jegesi  2002    385  39.38        1:23.84   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:33.23                 
                     
30  Ruben NÝrgaard  2002    381  40.21        1:24.09   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:26.10                 
                     
31  Andreas Blaaberg  2002    381  39.55        1:24.11   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  1:28.78                 
                     
32  Mads Mazur Pedersen  2002    357  40.38        1:26.00   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
33  Emil JÝhnk Tramm  2002    347  41.11        1:26.74   
  Odense SvÝmme Klub  1:30.70                 
                     
34  Rasmus K. ō. Nielsen  2002    342  41.12        1:27.21   
  Bjerre Herreds SvÝmmeklub  1:28.37                 
                     
35  Sander Linde  2002    333  40.74        1:27.99   
  Ringe SvÝmme Klub  1:27.53                 
                     
36  Thor G. Nedergaard  2002    331  41.70        1:28.15   
  Odder SvÝmmeklub  1:27.32                 
                     
37  Emil Frydenholm  2002    314  42.07        1:29.71   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:36.96                 
                     
38  Mikkel Podiss Petersen  2002    312  42.29        1:29.86   
  Frem Odense  1:40.69                 
                     
39  Tobias BostrŲm  2002    305  41.98        1:30.55   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:39.86                 
                     
40  Vilhelm Damm Thorsell  2002    305  41.96        1:30.58   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:30.85                 
                     
41  Sofus Bolwig Balladone  2002    300  42.65        1:31.04   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:37.71                 
                     
Benjamin Friis  2002              DSQ  2 armtag u/vand 75m 
  Haderslev SvÝmme Klub  1:23.49                 
                     
Mathias Lund Hansen  2002              DSQ  Ej samt. berÝ. 75m 
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:16.01                 
                     
Oskar Allerslev  2002              DSQ  2 flyben udsvÝm 75m 
  Holstebro SvÝmme Club  1:33.86                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Thisted SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:20 
 
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stśvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  17:39   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Thisted SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  08 april 2016         
 
 
LÝb 5, 50m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Elma Gabela  2004    595          36.75   
  Kolding SK  40.44                 
Nele Schulze  2004    573          37.22   
  Haderslev SvÝmme Klub  37.68                 
Maria Bebe Hansen  2004    557          37.56   
  Nyborg SvÝmmeklub  38.79                 
Cathrine Birkebśk  2004    534          38.09   
  Agfs SvÝmmeafdeling  41.29                 
Nicoline Dyrman  2004    520          38.43   
  Aars SvÝmmeklub  40.02                 
Cille Christensen  2004    499          38.97   
  Kolding SK  42.78                 
Frida Hagstrup Vesterlund  2004    482          39.42   
  Aalborg SvÝmmeklub  42.16                 
Mathilde MÝller  2004    478          39.52   
  Swim Team Neptun  40.55                 
Mille Kjśr Jensen  2004    478          39.52   
  Agfs SvÝmmeafdeling  43.45                 
10  Ane Kirstine Granild  2004    462          39.98   
  Agfs SvÝmmeafdeling  41.04                 
11  Amalie StaghÝj Andersen  2004    456          40.15   
  Esbjerg SvÝmmeklub  46.25                 
12  Cecilie Hingebjerg  2004    449          40.36   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  43.78                 
13  Laura Marie Dige  2004    442          40.58   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  42.27                 
14  Anna Toft Petersen  2004    440          40.64   
  Aalborg SvÝmmeklub  46.19                 
15  Eva Hjort  2004    424          41.15   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  44.16                 
16  Mia T. KlŁver-Kristensen  2004    423          41.18   
  O.S.L.F.  41.70                 
17  Laura RÝnn Danielsen  2004    410          41.59   
  Aalborg SvÝmmeklub  44.73                 
18  Svava Kj. Gregersen  2004    410          41.60   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  44.81                 
19  Christina M. Glargaard  2004    401          41.92   
  Esbjerg SvÝmmeklub  51.22                 
20  Kathrine Bech Nielsen  2004    389          42.35   
  Odder SvÝmmeklub  49.26                 
21  Sarah Carugati  2004    388          42.38   
  Agfs SvÝmmeafdeling  42.24                 
22  Kathrine Weide  2004    381          42.65   
  Esbjerg SvÝmmeklub  50.47                 
23  Emma Kutsko Jensen  2004    375          42.86   
  Aalborg SvÝmmeklub  48.29                 
24  Victoria Underbjerg  2004    371          43.03   
  Esbjerg SvÝmmeklub  42.56                 
25  Natalie Da Silva Jensen  2004    369          43.07   
  Esbjerg SvÝmmeklub  49.25                 
26  Freja Friborg  2004    360          43.44   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  44.76                 
27  Ida Kristensen  2004    343          44.15   
  Frem Odense  43.28                 
28  Astrid Hassing  2004    342          44.18   
  SvÝmmeklubben SÝhesten  48.60                 
29  Mia Hvarre  2004    338          44.38   
  SvÝmmeklubben Tempo  46.35                 
30  Katrine Bech Poulsen  2004    337          44.40   
  Esbjerg SvÝmmeklub  51.17                 
31  Kaya Yang Eisensee  2004    336          44.46   
  Odense SvÝmme Klub  45.66                 
32  Aurelia Pedersen  2004    327          44.85   
  Odense SvÝmme Klub  45.35                 
33  Martha Bjerg  2004    314          45.45   
  Lyseng IF  49.04                 
34  Clara Skrydstrup  2004    314          45.46   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  46.41                 
35  Ida Juul GrÝnning  2004    295          46.41   
  Odense SvÝmme Klub  53.19                 
36  Alberte Kempel Christense  2004    294          46.49   
  Swim Team Neptun  49.90                 
37  Helga Bak  2004    286          46.90   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:00.44                 
38  Asta Buur Ovesen  2004    276          47.46   
  Herning SvÝmmeklub  48.67                 
39  Frida Saks Justesen  2004    265          48.09   
  Lyseng IF  49.86                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Thisted SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:39 
 
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stśvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  17:40   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Thisted SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  08 april 2016         
 
 
LÝb 6, 50m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Malthe Elkjśr  2003    497          34.83   
  SvÝmmeklubben Tempo  37.26                 
Mathias Lindberg Laursen  2003    468          35.53   
  Holstebro SvÝmme Club  38.27                 
Victor Nygaard  2003    468          35.54   
  O.S.L.F.  35.79                 
Jonas Kjśr  2003    434          36.45   
  Esbjerg SvÝmmeklub  36.67                 
Valdemar Wichmann  2003    430          36.55   
  Agfs SvÝmmeafdeling  37.56                 
Kim Doan Nguyen  2003    406          37.27   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  39.11                 
Lauritz Baad Ellekjśr  2003    396          37.58   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  40.12                 
Markus Toft  2003    390          37.76   
  TST SvÝmning  38.79                 
Christian Kornum  2003    375          38.24   
  SvÝmmeklubben SÝhesten  38.31                 
10  Christian Johannesen  2003    369          38.47   
  Horsens SvÝmmeklub  39.92                 
11  Rasmus Pilegaard KÝfer  2003    365          38.59   
  Agfs SvÝmmeafdeling  40.09                 
12  Marius Gystad  2003    365          38.61   
  Silkeborg SvÝmmeklub  43.97                 
13  Victor Abel Brandi  2003    362          38.71   
  Aalborg SvÝmmeklub  43.75                 
14  Oliver Fenger  2003    353          39.05   
  Horsens SvÝmmeklub  41.84                 
15  Jens Riisgaard-Jensen  2003    335          39.72   
  Aars SvÝmmeklub  39.49                 
16  Aske Sommerlund Pedersen  2003    334          39.77   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
17  Sune Schaarup  2003    325          40.12   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  44.05                 
18  Alex SÝndergaard  2003    323          40.21   
  Thisted SvÝmmeklub                   
19  Mads Stamholt  2003    320          40.34   
  Haderslev SvÝmme Klub  40.82                 
20  Emil Lykke Grann  2003    319          40.37   
  Silkeborg SvÝmmeklub  48.94                 
21  Daniel ōsterballe  2003    313          40.63   
  Viborg SvÝmme Klub  47.71                 
22  Jacob Lyse SÝe  2003    304          41.02   
  Odder SvÝmmeklub  52.50                 
23  Thor Brunsgaard  2003    304          41.03   
  Swim Team Neptun                   
24  Tobias Svenningsen  2003    297          41.34   
  Esbjerg SvÝmmeklub  40.37                 
25  Daniel Damsbo  2003    295          41.43   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  42.57                 
26  Jonas Krammer Knudsen  2003    294          41.47   
  Esbjerg SvÝmmeklub  44.65                 
27  Alexander L. BjÝrn  2003    292          41.58   
  Ikast SvÝmmeklub  46.31                 
28  Lukas Stśhr Bentsen  2003    287          41.82   
  O.S.L.F.  45.23                 
29  Christopher Z. Christense  2003    284          41.97   
  Aalborg SvÝmmeklub  46.94                 
30  Frederik VenÝ Elling  2003    280          42.15   
  Silkeborg SvÝmmeklub  42.37                 
31  Sander Kudahl Zaccarin  2003    276          42.38   
  Agfs SvÝmmeafdeling  44.15                 
32  Kristian B. Rasmussen  2003    266          42.90   
  SvÝmmeklubben S 68  43.32                 
33  Jakob Riisgaard  2003    258          43.31   
  Silkeborg SvÝmmeklub  47.17                 
34  Mathias Munch Pedersen  2003    251          43.74   
  Odense SvÝmme Klub  59.21                 
35  Mathias Knudsen  2003    249          43.86   
  SvÝmmeklubben Nord                   
36  Kasper Johnsen  2003    230          45.03   
  Odder SvÝmmeklub  54.45                 
Nikolai Sander  2003              DNF   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup  41.75                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Thisted SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:40 
 
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stśvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  17:59   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Thisted SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  08 april 2016         
 
 
LÝb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Ňrg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Emma Stecher  2003    682  31.27        1:06.72   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:08.82                 
                     
Sofie Bach Nielsen  2003    606  32.47        1:09.37   
  Horsens SvÝmmeklub  1:10.53                 
                     
Alberte Ehrenreich-Birn  2003    597  31.53        1:09.73   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  1:10.52                 
                     
Kirstine MÝrk Rasmussen  2003    567  33.41        1:10.94   
  Herning SvÝmmeklub  1:21.94                 
                     
My Phuong Bui  2003    530  32.80        1:12.55   
  O.S.L.F.  1:12.95                 
                     
Cecilie Christiansen  2003    520  34.32        1:13.02   
  Holstebro SvÝmme Club  1:13.82                 
                     
Rebecca E. Jakobsen  2003    509  33.74        1:13.55   
  Viborg SvÝmme Klub  1:14.97                 
                     
Louise Houe Andersen  2003    504  34.07        1:13.76   
  Viborg SvÝmme Klub  1:14.30                 
                     
Ida S Olesen  2003    483  34.41        1:14.85   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:16.39                 
                     
10  Sofie Theophil Petersen  2003    481  35.40        1:14.91   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  1:14.53                 
                     
11  Karoline L. Kristensen  2003    467  35.40        1:15.65   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
12  Anna Bull Kramer  2003    466  34.98        1:15.70   
  Horsens SvÝmmeklub  1:16.56                 
                     
13  Josefine Heuer  2003    461  34.76        1:16.01   
  Viborg SvÝmme Klub  1:15.00                 
                     
13  Michelle Kramer Andersen  2003    461  35.46        1:16.01   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:20.00                 
                     
15  Emma Fjordside Jensen  2003    461  36.19        1:16.02   
  Holstebro SvÝmme Club  1:23.96                 
                     
16  Karoline Lagoni  2003    458  35.11        1:16.17   
  Horsens SvÝmmeklub  1:18.52                 
                     
17  Sarah Bundgaard  2003    452  35.02        1:16.48   
  Viborg SvÝmme Klub  1:17.96                 
                     
18  Camilla Kjśr  2003    449  35.80        1:16.68   
  Thisted SvÝmmeklub  1:15.68                 
                     
19  Ella Christiansen  2003    447  34.74        1:16.81   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  1:28.59                 
                     
20  Andrea Schulz Mikkelsen  2003    446  35.57        1:16.85   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  1:18.24                 
                     
21  Lśrke HÝgsted  2003    445  35.92        1:16.88   
  SvÝmmeklubben S 68  1:17.03                 
                     
22  Mia Borgensgaard  2003    445  36.26        1:16.91   
  TST SvÝmning  1:17.62                 
                     
23  Alma Burgaard  2003    438  35.36        1:17.29   
  Odense SvÝmme Klub  1:16.09                 
                     
24  Caroline Broholm  2003    416  35.80        1:18.62   
  Ringe SvÝmme Klub  1:20.05                 
                     
25  Line Lyskjśr  2003    387  37.51        1:20.57   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:23.37                 
                     
26  Christine Krogh  2003    386  37.26        1:20.66   
  O.S.L.F.  1:22.35                 
                     
27  Naya HÝgholt Sejr  2003    368  36.75        1:21.93   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:20.80                 
                     
28  Emilie Wolf SÝrensen  2003    367  37.77        1:21.96   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:23.25                 
                     
29  Selma Pruzljanin  2003    367  37.94        1:21.99   
  Thisted SvÝmmeklub  1:22.33                 
                     
30  Camilla Tommerup SÝrensen  2003    367  38.98        1:22.02   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:22.47                 
                     
31  Maibritt Christensen  2003    365  38.79        1:22.15   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup  1:24.55                 
                     
32  Camilla Angaard Nielsen  2003    362  39.15        1:22.34   
  Odder SvÝmmeklub  1:21.21                 
                     
33  Cecilie Lauridsen  2003    360  36.52        1:22.52   
  Odder SvÝmmeklub  1:36.76                 
                     
34  Holly LÝnne Turner  2003    358  36.91        1:22.71   
  SvÝmmeklubben Tempo  1:26.79                 
                     
35  Louise SjÝrup Jensen  2003    348  38.74        1:23.47   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  1:29.76                 
                     
36  Signe Thomsen  2003    341  38.36        1:23.99   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup  1:29.55                 
                     
37  Mille Trier Pedersen  2003    341  37.92        1:24.04   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  1:28.93                 
                     
38  Cecilie Batz  2003    312  38.67        1:26.53   
  Kolding SK  1:40.00                 
                     
39  Annika Hausgaard Godt  2003    310  40.03        1:26.76   
  Holstebro SvÝmme Club  1:29.42                 
                     
40  Emilie Egerup  2003    303  40.67        1:27.38   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:27.99                 
                     
41  Marie Egeskjold Bruun  2003    300  39.54        1:27.69   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  1:32.58                 
                     
42  Freja Romanski  2003    294  39.46        1:28.32   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup  1:34.91                 
                     
43  Johanne A Andersson  2003    291  39.85        1:28.57   
  Frem Odense  1:27.99                 
                     
44  Amalie Kristensen  2003    284  41.78        1:29.33   
  Herning SvÝmmeklub  1:28.33                 
                     
45  Michelle Philipsen  2003    268  41.18        1:31.05   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup  1:30.35                 
                     
46  Caroline Lysgaard  2003    225  43.69        1:36.46   
  Lyseng IF  1:56.38                 
                     
Jenny Cao  2003                Akut syg 
  Frem Odense  1:37.24                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Thisted SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:59 
 
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stśvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  18:08   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Thisted SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  08 april 2016         
 
 
LÝb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Ňrg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Oliver NÝrgaard Frost  2002    700  28.30        59.75   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:00.47                 
                     
Magnus Dyg Holme  2002    589  29.09        1:03.27   
  Ikast SvÝmmeklub  1:04.89                 
                     
Mads Kloster  2002    551  30.27        1:04.71   
  Thisted SvÝmmeklub  1:06.27                 
                     
Julius Henriksen  2002    511  30.44        1:06.33   
  Holstebro SvÝmme Club  1:11.27                 
                     
Jakob Tietgen  2002    484  31.47        1:07.56   
  Frem Odense  1:08.00                 
                     
Gustav Stahl  2002    474  31.30        1:08.01   
  Odense SvÝmme Klub  1:10.98                 
                     
Simon Perzynski  2002    469  31.37        1:08.26   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  1:09.18                 
                     
Joachim Hjertmann  2002    460  31.70        1:08.70   
  Lyseng IF  1:12.87                 
                     
Ruben NÝrgaard  2002    430  32.34        1:10.25   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:11.68                 
                     
10  Magnus Dolleris Schroll  2002    421  32.72        1:10.76   
  Odense SvÝmme Klub  1:11.54                 
                     
11  Artķr Jegesi  2002    421  32.17        1:10.78   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:11.79                 
                     
12  Patrick Zakaryan Olsen  2002    416  32.40        1:11.04   
  Horsens SvÝmmeklub  1:11.33                 
                     
13  William Svarer  2002    414  32.54        1:11.15   
  Kolding SK  1:11.26                 
                     
14  Joshua Dannevang  2002    412  33.56        1:11.30   
  Kolding SK  1:11.82                 
                     
15  Mathias Lund Hansen  2002    406  34.01        1:11.65   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:14.87                 
                     
16  AsbjÝrn Guldager  2002    405  33.55        1:11.66   
  Haderslev SvÝmme Klub  1:13.56                 
                     
17  Philip Andersen Ravn  2002    403  33.35        1:11.83   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  1:11.67                 
                     
18  Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002    394  33.84        1:12.35   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  1:18.23                 
                     
19  Casper Brinch  2002    388  35.09        1:12.69   
  SvÝmmeklubben Tempo  1:14.25                 
                     
20  Nikolaj Petlin Kock  2002    379  33.95        1:13.30   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:15.29                 
                     
21  Sofus Bolwig Balladone  2002    378  33.73        1:13.37   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:15.05                 
                     
22  Tobias BostrŲm  2002    374  34.09        1:13.58   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:12.48                 
                     
23  Andreas Blaaberg  2002    369  34.12        1:13.93   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  1:12.04                 
                     
24  Filip CederstrÝm  2002    368  33.82        1:14.04   
  Holstebro SvÝmme Club  1:15.34                 
                     
25  Mingus Okkerholm  2002    363  34.17        1:14.38   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:23.06                 
                     
26  Mads Mazur Pedersen  2002    360  33.64        1:14.55   
  Holstebro SvÝmme Club  1:24.57                 
                     
27  Emil Frydenholm  2002    355  35.43        1:14.90   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:16.60                 
                     
28  Oliver L Nelander  2002    349  34.80        1:15.36   
  Ikast SvÝmmeklub  1:16.90                 
                     
29  Esben F. Buchwaldt  2002    343  34.30        1:15.73   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:16.27                 
                     
30  William Vig Stśrmose  2002    338  35.94        1:16.16   
  Frem Odense  1:25.18                 
                     
31  Thor G. Nedergaard  2002    336  35.20        1:16.26   
  Odder SvÝmmeklub  1:22.95                 
                     
32  Vilhelm Damm Thorsell  2002    334  36.08        1:16.45   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:17.42                 
                     
33  Wilfred Hove Lasthein  2002    333  34.04        1:16.51   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:14.74                 
                     
34  William Ohrt  2002    329  35.63        1:16.84   
  Kolding SK  1:20.22                 
                     
35  Emil JÝhnk Tramm  2002    321  35.24        1:17.45   
  Odense SvÝmme Klub  1:17.24                 
                     
36  Christian Ottosen  2002    308  36.18        1:18.53   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:28.32                 
                     
37  Oskar Allerslev  2002    287  36.70        1:20.44   
  Holstebro SvÝmme Club  1:33.62                 
                     
38  Gustav FlÝche Fuglsang  2002    276  36.84        1:21.43   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:23.07                 
                     
39  Mikkel Podiss Petersen  2002    270  38.58        1:22.06   
  Frem Odense  1:23.05                 
                     
40  Sander Linde  2002    268  35.73        1:22.22   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
41  Rasmus K. ō. Nielsen  2002    247  38.92        1:24.47   
  Bjerre Herreds SvÝmmeklub  1:22.04                 
                     
42  Benjamin Friis  2002    241  38.61        1:25.20   
  Haderslev SvÝmme Klub  1:34.52                 
                     
43  Oliver Hallenborg  2002    229  39.71        1:26.62   
  Odense SvÝmme Klub  1:23.62                 
                     
44  Anton Leth  2002    201  42.47        1:30.57   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  1:41.90                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Thisted SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:08 
 
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stśvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  18:36   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Thisted SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  08 april 2016         
 
 
LÝb 9, 200m Butterfly Damer, Finaler Ňrg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mille Moeslund Lausen  2002    677  34.62  1:12.65  1:50.83    2:28.42   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:38.17                 
                     
Sascha Lausten  2002    660  34.53  1:11.96  1:50.20    2:29.69   
  Herning SvÝmmeklub  2:30.19                 
                     
Thea SÝe Bach  2002    651  34.00  1:13.55  1:52.69    2:30.34   
  Thisted SvÝmmeklub  2:37.53                 
                     
Victoria Haahr Pallesen  2002    586  35.55  1:15.38  1:55.89    2:35.78   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Mitzi D. Jensen  2002    584  35.76  1:15.55  1:56.19    2:35.88   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:39.25                 
                     
Louise D. Liboriussen  2002    555  35.88  1:16.67  1:57.65    2:38.60   
  Viborg SvÝmme Klub  2:38.91                 
                     
Charlotte S. Jensen  2002    553  35.68  1:16.43  1:58.16    2:38.77   
  SvÝmmeklubben Nord  2:41.29                 
                     
Astrid Nielsen  2002    551  35.36  1:15.47  1:57.28    2:38.95   
  Esbjerg SvÝmmeklub  3:02.69                 
                     
Emilie Krog  2002    548  35.18  1:15.52  1:57.53    2:39.24   
  Durup IF  2:53.91                 
                     
10  Karoline SÝrensen  2002    529  34.57  1:14.96  1:58.01    2:41.15   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
11  Marie Christensen  2002    515  36.74  1:18.48  2:00.93    2:42.62   
  Odder SvÝmmeklub  3:28.33                 
                     
12  Thilde Timmermand  2002    511  33.35  1:13.28  1:57.54    2:42.98   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:44.66                 
                     
13  Cecilie GrÝndal  2002    509  33.52  1:12.89  1:57.41    2:43.21   
  Horsens SvÝmmeklub  3:01.57                 
                     
14  Camilla BrÝgger-Andersen  2002    509  35.29  1:16.30  1:59.31    2:43.24   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
15  Caroline Liboriussen  2002    480  36.43  1:19.15  2:03.93    2:46.39   
  Horsens SvÝmmeklub  3:05.01                 
                     
16  Freja Elling-Enevoldsen  2002    462  35.85  1:17.72  2:01.52    2:48.52   
  Ikast SvÝmmeklub                   
                     
17  Isabella Bach  2002    447  37.47  1:21.32  2:05.68    2:50.40   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
18  Anne BÝjstrup Bertelsen  2002    444  35.72  1:18.06  2:03.56    2:50.75   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:49.37                 
                     
19  Pernille Koch Sinding  2002    439  36.51  1:19.72  2:05.93    2:51.41   
  Herning SvÝmmeklub  2:59.28                 
                     
20  Maja Stie Svensgaard  2002    434  37.92  1:21.02  2:05.83    2:52.10   
  Struer SvÝmmeklub  2:57.70                 
                     
21  Julie Kappel Petersen  2002    432  37.60  1:21.62  2:07.31    2:52.40   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
22  Elisabeth SÝlvkjśr  2002    431  38.42  1:22.66  2:07.82    2:52.48   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
23  Anna Broe  2002    411  38.00  1:23.44  2:11.14    2:55.26   
  O.S.L.F.  3:20.09                 
                     
24  Karen Hazell Brink  2002    398  36.87  1:21.06  2:08.83    2:57.13   
  O.S.L.F.  2:51.68                 
                     
25  Julie B. Andersen  2002    394  38.13  1:22.80  2:09.77    2:57.80   
  Ikast SvÝmmeklub                   
                     
26  Frederikke Skau Hansen  2002    393  35.98  1:20.73  2:09.93    2:57.84   
  DeltaSwim  2:59.46                 
                     
27  Maja Johansen  2002    381  39.37  1:24.05  2:10.51    2:59.74   
  SvÝmmeklubben Tempo  3:00.00                 
                     
28  Frederikke Kruse  2002    361  39.43  1:26.73  2:14.80    3:03.05   
  Herning SvÝmmeklub  3:13.25                 
                     
29  Caroline Mogensen  2002    357  38.39  1:24.07  2:13.68    3:03.64   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
30  Natasja Muncrief  2002    357  38.67  1:24.91  2:14.42    3:03.69   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
31  Maria Bredal Larsen  2002    351  38.55  1:25.66  2:15.42    3:04.74   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:19.66                 
                     
32  Maiken Hougaard  2002    340  41.03  1:28.09  2:17.49    3:06.73   
  Auning SvÝmmeklub  3:02.02                 
                     
33  Lśrke Als  2002    331  39.60  1:27.87  2:17.85    3:08.44   
  SvÝmmeklubben Nord                   
                     
34  Katrine B. Hansen  2002    326  38.73  1:26.24  2:19.21    3:09.26   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
35  Jasmin Jespersen  2002    324  41.22  1:29.25  2:19.24    3:09.61   
  Silkeborg SvÝmmeklub  3:11.18                 
                     
36  Alma Thrige Dyrehauge  2002    311  40.67  1:29.61  2:20.29    3:12.27   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
37  Heidi Glintborg  2002    292  41.27  1:33.07  2:25.52    3:16.29   
  O.S.L.F.  3:35.52                 
                     
Alberte Sommerlund Peders  2002                Akut syg 
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Thisted SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:36 
 
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stśvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  18:54   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Thisted SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  08 april 2016         
 
 
LÝb 10, 200m Butterfly Herrer, Finaler Ňrg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Jens SÝrensen  2001    731  29.26  1:02.76  1:37.03    2:11.66   
  Herning SvÝmmeklub  2:11.39                 
                     
Martin H. Abel  2001    716  27.87  1:01.61  1:37.25    2:12.56   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:21.37                 
                     
Magnus Mikkelsen  2001    637  30.21  1:05.01  1:41.19    2:17.82   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  2:21.79                 
                     
Daniel Jensen  2001    615  29.23  1:04.27  1:41.82    2:19.44   
  DeltaSwim  2:40.33                 
                     
Oskar Lindholm  2001    605  30.95  1:06.86  1:43.70    2:20.27   
  Lyseng IF  2:29.07                 
                     
Rasmus Hald  2001    595  31.23  1:07.81  1:44.63    2:20.99   
  Kolding SK  2:26.26                 
                     
Emil Kragh  2001    576  31.51  1:08.04  1:45.70    2:22.56   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  2:25.02                 
                     
Anders Rasmussen  2001    552  33.44  1:11.91  1:48.32    2:24.60   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Magnus A H Christensen  2001    543  31.63  1:08.84  1:46.59    2:25.36   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
10  Christian L H Frederiksen  2001    531  32.47  1:10.20  1:48.82    2:26.44   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:47.58                 
                     
11  Magnus Funder  2001    530  32.55  1:09.87  1:49.32    2:26.55   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  2:30.62                 
                     
12  Valdemar Kjśrgaard  2001    515  32.65  1:10.26  1:49.35    2:28.01   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:34.32                 
                     
13  Simon Juul Henriksen  2001    508  31.15  1:08.66  1:48.59    2:28.67   
  Odense SvÝmme Klub  2:27.36                 
                     
14  Aksel Skrydstrup  2001    501  32.28  1:10.40  1:49.35    2:29.36   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  2:56.12                 
                     
15  Nicolaj LÝth Andersen  2001    500  32.80  1:10.77  1:49.28    2:29.42   
  Horsens SvÝmmeklub  2:29.74                 
                     
16  Marius NÝrgaard  2001    498  32.24  1:09.89  1:49.92    2:29.63   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
17  Benjamin Peruchon  2001    492  32.26  1:10.65  1:50.92    2:30.24   
  Haderslev SvÝmme Klub  2:49.38                 
                     
18  Jakob Grene  2001    487  32.25  1:10.51  1:50.72    2:30.75   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:40.00                 
                     
19  Luis Velasquez  2001    483  33.18  1:11.16  1:50.69    2:31.18   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:41.57                 
                     
20  Chris Lund Rasmussen  2001    474  32.43  1:10.24  1:50.34    2:32.14   
  Viborg SvÝmme Klub  2:28.49                 
                     
21  Lawrence Langley  2001    464  32.48  1:11.31  1:52.40    2:33.14   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  2:29.11                 
                     
22  Sebastian Leimbeck  2001    457  33.41  1:12.01  1:51.86    2:34.02   
  Viborg SvÝmme Klub  3:43.32                 
                     
23  Thomas Schiby  2001    453  33.29  1:12.04  1:52.58    2:34.38   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
24  Anders Thingstrup Mehlsen  2001    453  32.58  1:11.00  1:52.22    2:34.47   
  Herning SvÝmmeklub  2:33.11                 
                     
25  Mathias Rasmussen  2001    436  34.45  1:15.34  1:56.06    2:36.35   
  Holstebro SvÝmme Club  2:44.03                 
                     
26  Christian Bonde  2001    433  32.79  1:11.78  1:54.31    2:36.73   
  Aalborg SvÝmmeklub  3:08.99                 
                     
27  Anders Vestergaard  2001    433  34.69  1:15.03  1:56.83    2:36.81   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
28  Hans Christian L. Thomsen  2001    409  33.77  1:14.75  1:57.75    2:39.78   
  SvÝmmeklubben OpnÝr  2:53.99                 
                     
29  Oliver Kjśrgaard  2001    400  36.64  1:18.99  2:00.64    2:41.01   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:50.00                 
                     
30  Benjamin B Nielsen  2001    374  36.53  1:17.08  1:59.59    2:44.56   
  Odder SvÝmmeklub                   
                     
31  Oliver MÝlby  2001    372  34.25  1:17.24  2:02.32    2:44.92   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:50.00                 
                     
32  SÝren P. Rasmussen  2001    357  34.94  1:16.59  2:01.85    2:47.13   
  Aalborg SvÝmmeklub  3:04.60                 
                     
33  Mads Frydenholm  2001    344  36.18  1:19.56  2:04.16    2:49.21   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:55.00                 
                     
34  Rasmus Sander Berggreen  2001    333  34.56  1:16.56  2:02.87    2:51.05   
  Ikast SvÝmmeklub                   
                     
35  Victor Bjerre  2001    331  36.34  1:19.63  2:05.65    2:51.46   
  Herning SvÝmmeklub  2:42.90                 
                     
36  Johann Kristian MÝller  2001    323  35.36  1:19.50  2:06.13    2:52.77   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
37  Sebastian MÝller JŁrgense  2001    322  35.39  1:18.29  2:04.97    2:53.05   
  Odder SvÝmmeklub  3:36.88                 
                     
38  Christian Hovmark  2001    313  36.76  1:21.24  2:08.82    2:54.56   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
39  Carl M Gadegaard  2001    306  37.31  1:22.16  2:08.80    2:55.93   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:19.07                 
                     
40  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001    295  37.61  1:23.15  2:10.88    2:58.02   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  3:05.12                 
                     
41  Oliver Veile  2001    257  39.80  1:26.53  2:19.24    3:06.40   
  Durup IF                   
                     
Mads SÝrensen  2001              DSQ  Ej samt. berÝ 150m 
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Oliver FrÝlund  2001              DSQ  Plaster pŚ v. ben 
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:56.76                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Thisted SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:54 
 
Resultat LÝb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang    Udskriftsdato  09 april 2016   
  Stśvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  10:31   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Thisted SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  08 april 2016         
 
 
LÝb 11, 4X100m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 0-2016 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m      OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Aalborg Piger 1  2002    597          4:07.21   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:10.99                 
  Mille Moeslund Lausen  2002      29.44  1:00.71      1:00.71   
  Emma Stecher  2003      30.85  1:03.50      2:04.21   
  Victoria Haahr Pallesen  2002      29.70  1:02.23      3:06.44   
  Camilla BrÝgger-Andersen  2002      28.82  1:00.77      4:07.21   
                     
Stm Piger  2002    565          4:11.73   
  Swim Team Midtjylland  4:17.54                 
  Sascha Lausten  2002      31.16  1:04.81      1:04.81   
  Frederikke Kruse  2002      30.64  1:04.87      2:09.68   
  Kirstine MÝrk Rasmussen  2003      29.33  1:01.87      3:11.55   
  Pernille Koch Sinding  2002      28.07  1:00.18      4:11.73   
                     
Vs Piger  2002    556          4:13.10   
  Viborg SvÝmme Klub  4:20.00                 
  Louise D. Liboriussen  2002      28.90  1:00.08      1:00.08   
  Sarah Bundgaard  2003      31.15  1:07.59      2:07.67   
  Rebecca E. Jakobsen  2003      29.77  1:02.61      3:10.28   
  Louise Houe Andersen  2003      30.03  1:02.82      4:13.10   
                     
Horsens Piger  2002    545          4:14.76   
  Horsens SvÝmmeklub  4:26.14                 
  Cecilie GrÝndal  2002      30.57  1:02.09      1:02.09   
  Caroline Liboriussen  2002      30.50  1:04.10      2:06.19   
  Sofie Bach Nielsen  2003      31.15  1:04.77      3:10.96   
  Karoline Lagoni  2003      30.36  1:03.80      4:14.76   
                     
Team Awesome  2002    526          4:17.94   
  Elite Swim Vejle  4:22.00                 
  Sofie Theophil Petersen  2003      31.30  1:04.69      1:04.69   
  Svava Kj. Gregersen  2004      31.73  1:06.31      2:11.00   
  Alberte Ehrenreich-Birn  2003      29.17  1:03.09      3:14.09   
  Andrea Schulz Mikkelsen  2003      30.44  1:03.85      4:17.94   
                     
Aalborg Piger 2  2002    520          4:18.81   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:22.56                 
  Ida S Olesen  2003      30.51  1:03.54      1:03.54   
  Anne BÝjstrup Bertelsen  2002      30.37  1:04.19      2:07.73   
  Mitzi D. Jensen  2002      20.77  1:06.45      3:14.18   
  Emma Ildal DjÝrup  2002      30.91  1:04.63      4:18.81   
                     
Esbjerg Piger 1  2002    514          4:19.88   
  Esbjerg SvÝmmeklub  4:22.55                 
  Astrid Nielsen  2002      29.63  1:02.00      1:02.00   
  Michelle Kramer Andersen  2003      31.05  1:04.80      2:06.80   
  Thilde Timmermand  2002      31.43  1:06.47      3:13.27   
  Christina M. Glargaard  2004      31.14  1:06.61      4:19.88   
                     
Thisted Piger  2002    509          4:20.72   
  Thisted SvÝmmeklub  4:28.02                 
  Karoline SÝrensen  2002      29.82  1:02.07      1:02.07   
  Thea SÝe Bach  2002      30.21  1:03.39      2:05.46   
  Julie Kappel Petersen  2002      32.13  1:07.28      3:12.74   
  Lise Lindemann-Larsen  2002      32.02  1:07.98      4:20.72   
                     
Sto Penguins  2002    500          4:22.22   
  Swim Team Odense  4:24.28                 
  Anna Broe  2002      31.48  1:06.18      1:06.18   
  My Phuong Bui  2003      29.71  1:03.64      2:09.82   
  Heidi Glintborg  2002      31.04  1:05.73      3:15.55   
  Karen Hazell Brink  2002      31.84  1:06.67      4:22.22   
                     
10  Odder Piger  2002    492          4:23.67   
  Odder SvÝmmeklub  4:26.00                 
  Maja Fridberg Madsen  2002      29.95  1:03.69      1:03.69   
  Marie Christensen  2002      29.36  1:01.52      2:05.21   
  Cecilie Lauridsen  2003      32.03  1:08.96      3:14.17   
  Camilla Angaard Nielsen  2003      33.46  1:09.50      4:23.67   
                     
11  Ksk Girls Kolding  2004    450          4:31.60   
  Kolding SK  4:43.02                 
  Cecilie Batz  2003      32.43  1:07.77      1:07.77   
  Karoline Bauer  2002      31.99  1:07.00      2:14.77   
  Elma Gabela  2004      32.22  1:07.52      3:22.29   
  Cille Christensen  2004      32.77  1:09.31      4:31.60   
                     
12  Team Great  2002    449          4:31.91   
  Elite Swim Vejle  4:36.00                 
  Natasja Muncrief  2002      31.96  1:07.85      1:07.85   
  Cecilie Hingebjerg  2004      31.98  1:08.11      2:15.96   
  Ella Christiansen  2003      31.93  1:07.56      3:23.52   
  Marie Egeskjold Bruun  2003      32.56  1:08.39      4:31.91   
                     
13  Piger Agf  2002    436          4:34.49   
  Agfs SvÝmmeafdeling  4:31.50                 
  Nicoline Kristiansen  2002      30.88  1:05.08      1:05.08   
  Naya HÝgholt Sejr  2003      31.95  1:07.23      2:12.31   
  Ane Kirstine Granild  2004      33.97  1:12.16      3:24.47   
  Cathrine Birkebśk  2004      32.84  1:10.02      4:34.49   
                     
14  Aalborg Piger 3  2002    433          4:35.10   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:39.67                 
  Emma Kutsko Jensen  2004      31.71  1:06.78      1:06.78   
  Karoline L. Kristensen  2003      32.99  1:08.25      2:15.03   
  Anna Toft Petersen  2004      34.28  1:09.57      3:24.60   
  Laura RÝnn Danielsen  2004      33.38  1:10.50      4:35.10   
                     
15  Sto Dolphins  2002    431          4:35.49   
  Swim Team Odense  4:39.82                 
  Alma Burgaard  2003      33.08  1:07.93      1:07.93   
  Christine Krogh  2003      32.16  1:08.27      2:16.20   
  Mia T. KlŁver-Kristensen  2004      33.25  1:11.14      3:27.34   
  Aurelia Pedersen  2004      32.40  1:08.15      4:35.49   
                     
16  Rsk Piger  2002    416          4:38.89   
  Ringe SvÝmme Klub  4:30.80                 
  Alma Thrige Dyrehauge  2002      32.42  1:09.30      1:09.30   
  Caroline Broholm  2003      32.49  1:10.09      2:19.39   
  Katrine B. Hansen  2002      33.73  1:11.85      3:31.24   
  Caroline Mogensen  2002      32.52  1:07.65      4:38.89   
                     
17  Aarhus Swim Piger  2002    377          4:48.04   
  Aarhus Swim  4:51.74                 
  Martha Bjerg  2004      34.35  1:10.91      1:10.91   
  Laura Marie Dige  2004      34.74  1:14.73      2:25.64   
  Emilie Wolf SÝrensen  2003      31.70  1:07.63      3:33.27   
  Eva Hjort  2004      34.85  1:14.77      4:48.04   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  09 april 2016 
Licens til Thisted SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:31 
 
Resultat LÝb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang    Udskriftsdato  09 april 2016   
  Stśvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  10:32   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Thisted SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  08 april 2016         
 
 
LÝb 12, 4X100m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 0-2016 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m      OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Aarhus Swim Drenge  2001    543          3:44.61   
  Aarhus Swim  3:49.33                 
  Aksel Skrydstrup  2001      26.72  55.58      55.58   
  Magnus Mikkelsen  2001      26.44  56.70      1:52.28   
  Joachim Hjertmann  2002      27.96  57.88      2:50.16   
  Oskar Lindholm  2001      25.87  54.45      3:44.61   
                     
Team Awesome  2001    527          3:46.93   
  Elite Swim Vejle  3:50.00                 
  Mads SÝrensen  2001      26.71  56.38      56.38   
  Anders Rasmussen  2001      26.49  57.12      1:53.50   
  Magnus Funder  2001      26.32  56.03      2:49.53   
  Johann Kristian MÝller  2001      26.92  57.40      3:46.93   
                     
Esbjerg Drenge 1  2001    520          3:47.85   
  Esbjerg SvÝmmeklub  3:51.26                 
  Mads Frydenholm  2001      28.53  59.80      59.80   
  Martin H. Abel  2001      25.37  54.30      1:54.10   
  Jakob Grene  2001      27.17  57.85      2:51.95   
  Oliver MÝlby  2001      26.54  55.90      3:47.85   
                     
Vs Drenge  2001    516          3:48.50   
  Viborg SvÝmme Klub  3:55.50                 
  Chris Lund Rasmussen  2001      26.71  56.07      56.07   
  Oliver Widemann Bache  2001      27.54  57.97      1:54.04   
  Sebastian Leimbeck  2001      27.69  58.61      2:52.65   
  Johan Nielsen  2001      26.58  55.85      3:48.50   
                     
Aalborg Drenge 1  2001    508          3:49.59   
  Aalborg SvÝmmeklub  3:51.99                 
  Thomas Schiby  2001      28.02  58.69      58.69   
  Anders Vestergaard  2001      27.10  56.87      1:55.56   
  Christian Bonde  2001      27.80  57.63      2:53.19   
  Oliver NÝrgaard Frost  2002      26.81  56.40      3:49.59   
                     
Drenge 1 Agf  2001    486          3:53.14   
  Agfs SvÝmmeafdeling  3:55.70                 
  Artķr Jegesi  2002      27.72  58.34      58.34   
  Christian L H Frederiksen  2001      27.69  57.41      1:55.75   
  Valdemar Kjśrgaard  2001      27.38  57.78      2:53.53   
  Nikolaj Petlin Kock  2002      27.94  59.61      3:53.14   
                     
Team Great  2001    434          4:02.09   
  Elite Swim Vejle  4:09.00                 
  Emil Kragh  2001      28.90  58.90      58.90   
  Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002      29.41  1:02.15      2:01.05   
  Andreas Blaaberg  2002      28.73  59.95      3:01.00   
  Casper Brinch  2002      28.83  1:01.09      4:02.09   
                     
Sto Sharks  2001    426          4:03.59   
  Swim Team Odense  4:02.43                 
  Gustav Stahl  2002      29.54  59.96      59.96   
  Victor Nygaard  2003      30.19  1:04.17      2:04.13   
  Simon Juul Henriksen  2001      26.94  56.86      3:00.99   
  Emil JÝhnk Tramm  2002      29.49  1:02.60      4:03.59   
                     
Tiger Sharks  2001    425          4:03.78   
  Ikast SvÝmmeklub  4:06.52                 
  Oliver L Nelander  2002      30.37  1:04.02      1:04.02   
  Rasmus Sander Berggreen  2001      27.85  58.86      2:02.88   
  Alexander L. BjÝrn  2003      31.09  1:04.96      3:07.84   
  Magnus Dyg Holme  2002      26.90  55.94      4:03.78   
                     
10  Silkeborg Drenge  2001    408          4:06.98   
  Silkeborg SvÝmmeklub  4:11.70                 
  Mathias Plog Jensen  2001      30.31  1:02.38      1:02.38   
  Oliver FrÝlund  2001      26.95  56.72      1:59.10   
  Gustav FlÝche Fuglsang  2002      30.35  1:04.04      3:03.14   
  Emil Lykke Grann  2003      30.71  1:03.84      4:06.98   
                     
11  Aalborg Drenge 2  2001    407          4:07.34   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:15.22                 
  SÝren P. Rasmussen  2001      29.00  1:00.89      1:00.89   
  Marius NÝrgaard  2001      27.13  57.95      1:58.84   
  Victor Abel Brandi  2003      30.64  1:06.86      3:05.70   
  Ruben NÝrgaard  2002      28.67  1:01.64      4:07.34   
                     
12  Odder Drenge  2001    397          4:09.32   
  Odder SvÝmmeklub  4:13.00                 
  Sebastian MÝller JŁrgense  2001      28.24  58.83      58.83   
  Jacob Lyse SÝe  2003      32.05  1:07.37      2:06.20   
  Thor G. Nedergaard  2002      28.95  1:01.29      3:07.49   
  Benjamin B Nielsen  2001      29.83  1:01.83      4:09.32   
                     
13  Ksk Boys Kolding  2002    396          4:09.53   
  Kolding SK  4:12.40                 
  William Ohrt  2002      30.91  1:04.61      1:04.61   
  Joshua Dannevang  2002      30.68  1:03.68      2:08.29   
  William Svarer  2002      29.60  1:02.62      3:10.91   
  Rasmus Hald  2001      28.36  58.62      4:09.53   
                     
14  Drenge 2 Agf  2001    363          4:16.79   
  Agfs SvÝmmeafdeling  4:16.30                 
  Magnus V. Ancker  2001      29.61  1:03.02      1:03.02   
  Mathias Lund Hansen  2002      30.22  1:03.70      2:06.72   
  Sofus Bolwig Balladone  2002      30.51  1:04.36      3:11.08   
  Christian Ottosen  2002      30.86  1:05.71      4:16.79   
                     
15  Hsk Drenge  2001    357          4:18.20   
  Haderslev SvÝmme Klub  4:17.59                 
  Benjamin Peruchon  2001      27.66  57.39      57.39   
  AsbjÝrn Guldager  2002      31.44  1:05.61      2:03.00   
  Benjamin Friis  2002      33.83  1:09.98      3:12.98   
  Mads Stamholt  2003      30.85  1:05.22      4:18.20   
                     
16  Sto Orcas  2001    325          4:26.57   
  Swim Team Odense  4:26.65                 
  Magnus Dolleris Schroll  2002      30.87  1:04.54      1:04.54   
  Oliver Hallenborg  2002      31.80  1:06.61      2:11.15   
  Mathias Munch Pedersen  2003      31.99  1:06.98      3:18.13   
  Lukas Stśhr Bentsen  2003      32.08  1:08.44      4:26.57   
                     
Horsens Drenge  2002              DSQ  Tyvstart 4. svÝmmer 
  Horsens SvÝmmeklub  4:13.72                 
  Patrick Zakaryan Olsen  2002      28.67  59.61      59.61   
  Oliver Fenger  2003      32.38  1:09.15      2:08.76   
  Christian Johannesen  2003      32.45  1:08.51      3:17.27   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  09 april 2016 
Licens til Thisted SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:32 
 
Resultat LÝb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang    Udskriftsdato  09 april 2016   
  Stśvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  10:50   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Thisted SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  08 april 2016         
 
 
LÝb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Ňrg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sarah Carugati  2004    552          32.15   
  Agfs SvÝmmeafdeling  33.31                 
Mille Kjśr Jensen  2004    527          32.65   
  Agfs SvÝmmeafdeling  34.11                 
Cille Christensen  2004    516          32.88   
  Kolding SK  35.08                 
Svava Kj. Gregersen  2004    507          33.08   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  35.40                 
Christina M. Glargaard  2004    496          33.32   
  Esbjerg SvÝmmeklub  33.92                 
Nele Schulze  2004    475          33.80   
  Haderslev SvÝmme Klub  34.84                 
Amalie StaghÝj Andersen  2004    465          34.04   
  Esbjerg SvÝmmeklub  34.94                 
Aurelia Pedersen  2004    442          34.62   
  Odense SvÝmme Klub  36.13                 
Clara Skrydstrup  2004    437          34.74   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  35.29                 
10  Nicoline Dyrman  2004    430          34.94   
  Aars SvÝmmeklub  35.17                 
11  Emma Kutsko Jensen  2004    403          35.69   
  Aalborg SvÝmmeklub  36.28                 
12  Ida Juul GrÝnning  2004    403          35.71   
  Odense SvÝmme Klub  37.00                 
13  Natalie Da Silva Jensen  2004    402          35.74   
  Esbjerg SvÝmmeklub  38.56                 
14  Eva Hjort  2004    401          35.77   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  36.72                 
15  Mia Hvarre  2004    399          35.83   
  SvÝmmeklubben Tempo  37.16                 
16  Cecilie Hingebjerg  2004    396          35.91   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  39.23                 
17  Freja Friborg  2004    391          36.06   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  38.29                 
18  Kathrine Bech Nielsen  2004    388          36.16   
  Odder SvÝmmeklub  36.62                 
19  Anna Toft Petersen  2004    384          36.28   
  Aalborg SvÝmmeklub  42.08                 
20  Elma Gabela  2004    375          36.55   
  Kolding SK  39.72                 
21  Maria Bebe Hansen  2004    373          36.62   
  Nyborg SvÝmmeklub  38.92                 
22  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    363          36.98   
  Aalborg SvÝmmeklub  38.86                 
23  Laura Marie Dige  2004    356          37.19   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  37.59                 
24  Ane Kirstine Granild  2004    345          37.60   
  Agfs SvÝmmeafdeling  39.69                 
25  Victoria Underbjerg  2004    336          37.93   
  Esbjerg SvÝmmeklub  37.05                 
26  Mia T. KlŁver-Kristensen  2004    327          38.27   
  O.S.L.F.  39.66                 
27  Katrine Bech Poulsen  2004    319          38.57   
  Esbjerg SvÝmmeklub  44.52                 
28  Cathrine Birkebśk  2004    307          39.07   
  Agfs SvÝmmeafdeling  42.12                 
29  Astrid Hassing  2004    306          39.12   
  SvÝmmeklubben SÝhesten  38.45                 
30  Frida Saks Justesen  2004    305          39.15   
  Lyseng IF  38.66                 
31  Alberte Kempel Christense  2004    305          39.18   
  Swim Team Neptun  44.65                 
32  Kaya Yang Eisensee  2004    301          39.34   
  Odense SvÝmme Klub  39.89                 
33  Mathilde MÝller  2004    292          39.76   
  Swim Team Neptun                   
34  Helga Bak  2004    291          39.80   
  Nyborg SvÝmmeklub  41.49                 
35  Laura RÝnn Danielsen  2004    290          39.81   
  Aalborg SvÝmmeklub  43.61                 
36  Kathrine Weide  2004    277          40.42   
  Esbjerg SvÝmmeklub  40.66                 
37  Martha Bjerg  2004    268          40.90   
  Lyseng IF  41.58                 
38  Ida Kristensen  2004    201          44.96   
  Frem Odense  54.01                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  09 april 2016 
Licens til Thisted SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:50 
 
Resultat LÝb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang    Udskriftsdato  09 april 2016   
  Stśvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  10:59   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Thisted SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  08 april 2016         
 
 
LÝb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Ňrg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Malthe Elkjśr  2003    503          29.91   
  SvÝmmeklubben Tempo  31.02                 
Jonas Kjśr  2003    498          30.02   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.72                 
Rasmus Pilegaard KÝfer  2003    479          30.40   
  Agfs SvÝmmeafdeling  30.73                 
Nikolai Sander  2003    456          30.91   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup  31.36                 
Mathias Lindberg Laursen  2003    452          31.01   
  Holstebro SvÝmme Club  35.98                 
Daniel Damsbo  2003    429          31.54   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  37.55                 
Mathias Knudsen  2003    424          31.66   
  SvÝmmeklubben Nord  33.15                 
Valdemar Wichmann  2003    423          31.70   
  Agfs SvÝmmeafdeling  35.46                 
Kristian B. Rasmussen  2003    421          31.75   
  SvÝmmeklubben S 68  32.85                 
10  Alex SÝndergaard  2003    397          32.37   
  Thisted SvÝmmeklub  35.31                 
11  Sander Kudahl Zaccarin  2003    369          33.18   
  Agfs SvÝmmeafdeling  35.62                 
12  Emil Lykke Grann  2003    362          33.37   
  Silkeborg SvÝmmeklub  34.74                 
13  Christian Kornum  2003    361          33.42   
  SvÝmmeklubben SÝhesten  34.05                 
14  Thor Brunsgaard  2003    352          33.68   
  Swim Team Neptun                   
15  Kasper Johnsen  2003    348          33.82   
  Odder SvÝmmeklub  34.05                 
16  Aske Sommerlund Pedersen  2003    348          33.83   
  Esbjerg SvÝmmeklub  36.26                 
17  Christopher Z. Christense  2003    341          34.05   
  Aalborg SvÝmmeklub  42.05                 
18  Victor Nygaard  2003    339          34.10   
  O.S.L.F.  36.25                 
19  Mads Stamholt  2003    335          34.25   
  Haderslev SvÝmme Klub  35.09                 
20  Alexander L. BjÝrn  2003    334          34.28   
  Ikast SvÝmmeklub  35.66                 
21  Frederik VenÝ Elling  2003    333          34.31   
  Silkeborg SvÝmmeklub  34.97                 
22  Marius Gystad  2003    329          34.47   
  Silkeborg SvÝmmeklub  37.41                 
23  Christian Johannesen  2003    307          35.27   
  Horsens SvÝmmeklub  36.28                 
24  Jonas Krammer Knudsen  2003    304          35.37   
  Esbjerg SvÝmmeklub  34.90                 
25  Mathias Munch Pedersen  2003    304          35.38   
  Odense SvÝmme Klub  36.55                 
26  Daniel ōsterballe  2003    301          35.51   
  Viborg SvÝmme Klub  38.88                 
26  Jacob Lyse SÝe  2003    301          35.51   
  Odder SvÝmmeklub  35.48                 
28  Jens Riisgaard-Jensen  2003    294          35.78   
  Aars SvÝmmeklub  39.50                 
29  Lauritz Baad Ellekjśr  2003    293          35.80   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  37.39                 
30  Victor Abel Brandi  2003    291          35.91   
  Aalborg SvÝmmeklub  41.14                 
31  Kim Doan Nguyen  2003    281          36.30   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  37.83                 
32  Sune Schaarup  2003    263          37.13   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  42.58                 
33  Oliver Fenger  2003    258          37.38   
  Horsens SvÝmmeklub  44.40                 
34  Tobias Svenningsen  2003    257          37.42   
  Esbjerg SvÝmmeklub  36.85                 
35  Markus Toft  2003    243          38.10   
  TST SvÝmning  38.48                 
36  Lukas Stśhr Bentsen  2003    239          38.33   
  O.S.L.F.  39.24                 
37  Jakob Riisgaard  2003    223          39.22   
  Silkeborg SvÝmmeklub  42.92                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  09 april 2016 
Licens til Thisted SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:59 
 
Resultat LÝb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang    Udskriftsdato  09 april 2016   
  Stśvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  11:30   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Thisted SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  08 april 2016         
 
 
LÝb 15, 400m Medley Damer, Finaler Ňrg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mille Moeslund Lausen  2002    757  1:13.64  2:32.06  4:01.84    5:10.78   
  Aalborg SvÝmmeklub  5:10.78                 
                     
Cecilie GrÝndal  2002    744  1:13.93  2:31.94  4:01.81    5:12.61   
  Horsens SvÝmmeklub  5:12.47                 
                     
Victoria Haahr Pallesen  2002    738  1:16.72  2:36.88  4:03.60    5:13.48   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Karoline SÝrensen  2002    721  1:12.02  2:28.87  4:03.19    5:15.98   
  Thisted SvÝmmeklub  5:26.46                 
                     
Marie Christensen  2002    709  1:14.31  2:33.65  4:07.26    5:17.68   
  Odder SvÝmmeklub  5:31.98                 
                     
Thea SÝe Bach  2002    695  1:13.80  2:33.70  4:08.02    5:19.82   
  Thisted SvÝmmeklub  5:22.15                 
                     
Camilla BrÝgger-Andersen  2002    672  1:20.41  2:40.61  4:11.95    5:23.34   
  Aalborg SvÝmmeklub  5:49.89                 
                     
Emilie Krog  2002    666  1:15.82  2:37.24  4:11.89    5:24.46   
  Durup IF  5:23.87                 
                     
Sascha Lausten  2002    660  1:15.19  2:40.02  4:12.84    5:25.32   
  Herning SvÝmmeklub  5:22.96                 
                     
10  Louise D. Liboriussen  2002    642  1:16.68  2:42.99  4:14.35    5:28.44   
  Viborg SvÝmme Klub  5:36.19                 
                     
11  Astrid Nielsen  2002    622  1:14.70  2:42.99  4:16.11    5:31.85   
  Esbjerg SvÝmmeklub  5:38.41                 
                     
12  Pernille Koch Sinding  2002    621  1:22.00  2:43.48  4:19.31    5:32.06   
  Herning SvÝmmeklub  5:40.14                 
                     
13  Elisabeth SÝlvkjśr  2002    616  1:21.92  2:50.64  4:15.52    5:32.89   
  Thisted SvÝmmeklub  5:52.26                 
                     
14  Anne BÝjstrup Bertelsen  2002    611  1:17.67  2:44.96  4:18.52    5:33.92   
  Aalborg SvÝmmeklub  5:34.99                 
                     
15  Mitzi D. Jensen  2002    610  1:16.84  2:41.70  4:19.46    5:34.08   
  Aalborg SvÝmmeklub  5:38.69                 
                     
16  Caroline Liboriussen  2002    583  1:18.02  2:44.01  4:23.52    5:39.09   
  Horsens SvÝmmeklub  5:41.39                 
                     
17  Maria Bredal Larsen  2002    582  1:23.98  2:53.38  4:23.96    5:39.21   
  Nyborg SvÝmmeklub  5:43.68                 
                     
18  Frederikke Skau Hansen  2002    581  1:19.74  2:46.20  4:24.80    5:39.48   
  DeltaSwim  5:34.50                 
                     
19  Charlotte S. Jensen  2002    576  1:16.64  2:44.44  4:24.60    5:40.52   
  SvÝmmeklubben Nord  5:42.81                 
                     
20  Isabella Bach  2002    576  1:16.47  2:38.50  4:21.68    5:40.55   
  Holstebro SvÝmme Club  5:33.90                 
                     
21  Heidi Glintborg  2002    557  1:25.31  2:46.73  4:26.69    5:44.19   
  O.S.L.F.  5:35.39                 
                     
22  Lśrke Als  2002    554  1:25.71  2:52.33  4:29.51    5:44.82   
  SvÝmmeklubben Nord  5:57.44                 
                     
23  Julie Kappel Petersen  2002    554  1:23.14  2:48.40  4:29.06    5:44.84   
  Thisted SvÝmmeklub  6:00.61                 
                     
24  Emma Ildal DjÝrup  2002    540  1:25.34  2:49.87  4:30.95    5:47.87   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
25  Alberte Schnieber Klausen  2002    538  1:28.70  2:57.39  4:28.22    5:48.30   
  Herning SvÝmmeklub  5:53.18                 
                     
26  Thilde Timmermand  2002    520  1:17.72  2:46.42  4:33.27    5:52.24   
  Esbjerg SvÝmmeklub  5:46.99                 
                     
27  Nicoline Kristiansen  2002    518  1:21.21  2:46.20  4:30.04    5:52.81   
  Agfs SvÝmmeafdeling  5:48.64                 
                     
28  Anna Broe  2002    515  1:21.26  2:47.42  4:32.58    5:53.35   
  O.S.L.F.  6:01.82                 
                     
29  Freja Elling-Enevoldsen  2002    514  1:20.05  2:49.40  4:31.88    5:53.50   
  Ikast SvÝmmeklub                   
                     
30  Katrine B. Hansen  2002    513  1:24.25  2:50.67  4:31.18    5:53.88   
  Ringe SvÝmme Klub  6:01.16                 
                     
31  Maiken Hougaard  2002    507  1:28.25  3:02.26  4:36.05    5:55.23   
  Auning SvÝmmeklub  6:04.98                 
                     
32  Maja Fridberg Madsen  2002    503  1:25.61  2:56.69  4:41.06    5:56.06   
  Odder SvÝmmeklub  5:57.56                 
                     
33  Julie B. Andersen  2002    501  1:23.73  2:53.60  4:34.66    5:56.75   
  Ikast SvÝmmeklub                   
                     
34  Karen Hazell Brink  2002    494  1:25.15  2:55.45  4:42.53    5:58.36   
  O.S.L.F.  5:56.72                 
                     
35  Maja Stie Svensgaard  2002    493  1:23.64  2:54.14  4:35.77    5:58.47   
  Struer SvÝmmeklub  5:57.71                 
                     
36  Jasmin Jespersen  2002    480  1:28.93  3:01.28  4:39.70    6:01.80   
  Silkeborg SvÝmmeklub  5:56.17                 
                     
37  Caroline Mogensen  2002    466  1:23.20  2:59.97  4:44.52    6:05.43   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
38  Alma Thrige Dyrehauge  2002    462  1:28.87  2:55.98  4:38.84    6:06.47   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
39  Natasja Muncrief  2002    443  1:28.79  2:58.47  4:49.63    6:11.49   
  Vejle SvÝmmeklub Triton  6:01.42                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  09 april 2016 
Licens til Thisted SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:30 
 
Resultat LÝb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang    Udskriftsdato  09 april 2016   
  Stśvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  12:07   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Thisted SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  08 april 2016         
 
 
LÝb 16, 400m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Aksel Skrydstrup  2001    797  1:08.07  2:21.25  3:35.07