Tulokset Vest Ã…rgang
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 08 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 497 | 34.83 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 37.26 | |||||||||
2 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 468 | 35.53 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 38.27 | |||||||||
3 | Victor Nygaard | 2003 | 468 | 35.54 | ||||||
O.S.L.F. | 35.79 | |||||||||
4 | Jonas Kjær | 2003 | 434 | 36.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.67 | |||||||||
5 | Valdemar Wichmann | 2003 | 430 | 36.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 37.56 | |||||||||
6 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 406 | 37.27 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 39.11 | |||||||||
7 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 396 | 37.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 40.12 | |||||||||
8 | Markus Toft | 2003 | 390 | 37.76 | ||||||
TST Svømning | 38.79 | |||||||||
9 | Christian Kornum | 2003 | 375 | 38.24 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 38.31 | |||||||||
10 | Christian Johannesen | 2003 | 369 | 38.47 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 39.92 | |||||||||
11 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 365 | 38.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 40.09 | |||||||||
12 | Marius Gystad | 2003 | 365 | 38.61 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 43.97 | |||||||||
13 | Victor Abel Brandi | 2003 | 362 | 38.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 43.75 | |||||||||
14 | Oliver Fenger | 2003 | 353 | 39.05 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 41.84 | |||||||||
15 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 335 | 39.72 | ||||||
Aars Svømmeklub | 39.49 | |||||||||
16 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 334 | 39.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sune Schaarup | 2003 | 325 | 40.12 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 44.05 | |||||||||
18 | Alex Søndergaard | 2003 | 323 | 40.21 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mads Stamholt | 2003 | 320 | 40.34 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 40.82 | |||||||||
20 | Emil Lykke Grann | 2003 | 319 | 40.37 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 48.94 | |||||||||
21 | Daniel Østerballe | 2003 | 313 | 40.63 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 47.71 | |||||||||
22 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 304 | 41.02 | ||||||
Odder Svømmeklub | 52.50 | |||||||||
23 | Thor Brunsgaard | 2003 | 304 | 41.03 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
24 | Tobias Svenningsen | 2003 | 297 | 41.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.37 | |||||||||
25 | Daniel Damsbo | 2003 | 295 | 41.43 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 42.57 | |||||||||
26 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 294 | 41.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.65 | |||||||||
27 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 292 | 41.58 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 46.31 | |||||||||
28 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 287 | 41.82 | ||||||
O.S.L.F. | 45.23 | |||||||||
29 | Christopher Z. Christense | 2003 | 284 | 41.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 46.94 | |||||||||
30 | Frederik Venø Elling | 2003 | 280 | 42.15 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 42.37 | |||||||||
31 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 276 | 42.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 44.15 | |||||||||
32 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 266 | 42.90 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 43.32 | |||||||||
33 | Jakob Riisgaard | 2003 | 258 | 43.31 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 47.17 | |||||||||
34 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 251 | 43.74 | ||||||
Odense Svømme Klub | 59.21 | |||||||||
35 | Mathias Knudsen | 2003 | 249 | 43.86 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
36 | Kasper Johnsen | 2003 | 230 | 45.03 | ||||||
Odder Svømmeklub | 54.45 | |||||||||
- | Nikolai Sander | 2003 | DNF | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 41.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 08 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:40 |