Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Finaler Søndag (Birkerød)
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:55 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Anne Føyn | 2002 | 518 | 1:08.48 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.85 | |||||||||
2 | Claudia Sperling | 2002 | 482 | 1:10.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.27 | |||||||||
3 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 457 | 1:11.44 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.39 | |||||||||
4 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 437 | 1:12.49 | ||||||
Herlev Svømning | 1:11.80 | |||||||||
5 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 433 | 1:12.72 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.87 | |||||||||
6 | Mille Graasbøll | 2002 | 391 | 1:15.24 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.95 | |||||||||
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Thea F. Johansen | 2003 | 497 | 1:09.43 | ||||||
Herlev Svømning | 1:10.61 | |||||||||
2 | Caroline Veggerby | 2003 | 453 | 1:11.63 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.42 | |||||||||
3 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 448 | 1:11.90 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.75 | |||||||||
4 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 440 | 1:12.34 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.41 | |||||||||
5 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 413 | 1:13.88 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.54 | |||||||||
6 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 375 | 1:16.31 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.59 | |||||||||
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emma Hansen | 2004 | 414 | 1:13.80 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.61 | |||||||||
2 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 334 | 1:19.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.58 | |||||||||
3 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 315 | 1:20.82 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.26 | |||||||||
4 | Anja Xin Andersen | 2004 | 286 | 1:23.47 | ||||||
Herlev Svømning | 1:26.25 | |||||||||
5 | Emily Maack | 2004 | 285 | 1:23.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.65 | |||||||||
6 | Anastasia Smirnov | 2004 | 280 | 1:24.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 16:55 |