Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:18 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 34, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 557 | 1:01.55 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.29 | |||||||||
2 | Christian Crone | 2001 | 517 | 1:03.09 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.62 | |||||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | 452 | 1:05.99 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.60 | |||||||||
4 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 427 | 1:07.24 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.47 | |||||||||
5 | Frederik Bornemann | 2001 | 416 | 1:07.83 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.87 | |||||||||
6 | Frederik Røgind | 2001 | 396 | 1:08.94 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:09.22 | |||||||||
Løb 34, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 513 | 1:03.27 | ||||||
Herlev Svømning | 1:03.36 | |||||||||
2 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 368 | 1:10.66 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.38 | |||||||||
3 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 356 | 1:11.43 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.17 | |||||||||
4 | Gustav Fabiansen | 2002 | 346 | 1:12.12 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.27 | |||||||||
5 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 341 | 1:12.49 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.86 | |||||||||
6 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 317 | 1:14.27 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.90 | |||||||||
Løb 34, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 382 | 1:09.77 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.24 | |||||||||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | 357 | 1:11.40 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.93 | |||||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | 350 | 1:11.83 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.89 | |||||||||
4 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 347 | 1:12.08 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.67 | |||||||||
5 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 343 | 1:12.36 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.56 | |||||||||
6 | Christian Boutrup | 2003 | 336 | 1:12.86 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:18 |