Results for Grand Prix Challenge 2016
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 13 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grand Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 01 heinäkuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 12:37 | |||
Järjestäjä | Swimming Jyväskylä | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 heinäkuu 2016 |
Laji 13, 100m Perhosuinti Miehet, Alkuerät |
ME: Michael PHELPS (1985) 49.82 2009-08-01 |
SE: Jere Hård (1978) 53.08 2001-07-23 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 54.57 1992-07-27 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Pokkinen | 1995 | 773 | 25.10 | 54.28 | |||||
Cetus Espoo | 53.51 | |||||||||
2 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 744 | 25.66 | 54.96 | |||||
Cetus Espoo | 55.09 | |||||||||
3 | Tony Eriksson | 1995 | 691 | 25.90 | 56.35 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 55.42 | |||||||||
4 | Teemu Vuorela | 1994 | 678 | 26.06 | 56.69 | Ei osallistu loppukilpailuun | ||||
Swimming Jyväskylä | 56.37 | |||||||||
5 | Ville Laine | 1995 | 635 | 26.22 | 57.96 | |||||
TaTu Tampere | 55.81 | |||||||||
6 | Arttu Erkinaro | 1992 | 634 | 27.34 | 57.99 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 56.96 | |||||||||
7 | Samuli Jeskanen | 1996 | 616 | 27.32 | 58.55 | |||||
Cetus Espoo | 58.56 | |||||||||
8 | Matti Myllyaho | 1995 | 602 | 27.53 | 59.00 | |||||
Kampuksen Plaani | 58.00 | |||||||||
9 | Peik Lindberg | 1999 | 589 | 27.15 | 59.40 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.87 | |||||||||
10 | Samuli Korpi | 1997 | 584 | 27.22 | 59.57 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:00.04 | |||||||||
11 | Elias Lampinen | 1997 | 577 | 27.90 | 59.81 | |||||
Nummelan Kisaajat | 58.63 | |||||||||
12 | Mikko Pesso | 1997 | 565 | 27.63 | 1:00.26 | |||||
Cetus Espoo | 59.39 | |||||||||
13 | Roope Pakkanen | 1997 | 564 | 27.99 | 1:00.27 | |||||
Haminan Uimaseura | 1:03.14 | |||||||||
14 | Verneri Mattila | 1999 | 540 | 28.71 | 1:01.15 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:01.13 | |||||||||
15 | Pietari Virta | 1997 | 534 | 28.21 | 1:01.39 | |||||
TaTu Tampere | 1:00.18 | |||||||||
16 | Elias Päivinen | 1997 | 531 | 27.96 | 1:01.52 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:00.02 | |||||||||
17 | Santeri Mettälä | 1999 | 527 | 27.81 | 1:01.64 | |||||
TaTu Tampere | 1:02.27 | |||||||||
18 | Jani-Markus Sula | 1999 | 525 | 28.74 | 1:01.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.32 | |||||||||
19 | Leevi Ruuttunen | 1995 | 522 | 27.94 | 1:01.85 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:01.21 | |||||||||
20 | Aleksi Ekström | 1996 | 516 | 28.35 | 1:02.08 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:03.47 | |||||||||
21 | Joona Korhonen | 2000 | 516 | 29.26 | 1:02.11 | |||||
TaTu Tampere | 1:06.73 | |||||||||
22 | Antti Rantanen | 1992 | 505 | 28.09 | 1:02.56 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:01.05 | |||||||||
23 | Jere Kotomäki | 1997 | 502 | 29.16 | 1:02.66 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:03.34 | |||||||||
24 | Aaron Joki | 1999 | 495 | 29.16 | 1:02.95 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:02.50 | |||||||||
25 | Riku Ylikärppä | 1998 | 482 | 28.44 | 1:03.51 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:01.68 | |||||||||
26 | Aleksi Kurronen | 1997 | 480 | 28.24 | 1:03.60 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:02.37 | |||||||||
27 | Aku Venhola | 1990 | 472 | 29.40 | 1:03.98 | |||||
Oulun Lohet | 1:02.72 | |||||||||
28 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 465 | 30.47 | 1:04.29 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:03.71 | |||||||||
29 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 465 | 30.60 | 1:04.30 | |||||
Cetus Espoo | 1:03.64 | |||||||||
30 | Ronny Brännkärr | 2002 | 459 | 30.45 | 1:04.54 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:04.66 | |||||||||
31 | Pessi Länsirinne | 2000 | 454 | 30.28 | 1:04.81 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:04.93 | |||||||||
32 | Alex Lydman | 2003 | 449 | 30.99 | 1:05.05 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:04.19 | |||||||||
33 | Werner Heräjärvi | 1999 | 441 | 29.77 | 1:05.43 | |||||
Jämsänkosken Ilves | 1:05.28 | |||||||||
34 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 441 | 29.33 | 1:05.45 | |||||
TaTu Tampere | 1:03.49 | |||||||||
35 | Topi Lukkarinen | 2000 | 431 | 29.62 | 1:05.91 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:03.52 | |||||||||
36 | Tuomas Vainio | 1998 | 422 | 30.10 | 1:06.37 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:02.64 | |||||||||
37 | Taneli Lantta | 2001 | 412 | 30.44 | 1:06.94 | |||||
Vanders | 1:05.22 | |||||||||
38 | Miiro Vartiainen | 2001 | 409 | 31.23 | 1:07.08 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:05.36 | |||||||||
39 | Hugo Enroth | 2001 | 394 | 31.63 | 1:07.93 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.90 | |||||||||
40 | Lauri Jämsén | 2000 | 391 | 31.31 | 1:08.08 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:06.28 | |||||||||
41 | Teemu Vihervaara | 1998 | 379 | 31.43 | 1:08.80 | |||||
Kouvolan Uimarit | 1:01.92 | |||||||||
42 | Jaakko Siipola | 1999 | 364 | 29.89 | 1:09.74 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.21 | |||||||||
43 | Arttu Mäki | 1998 | 354 | 32.05 | 1:10.41 | |||||
Cetus Espoo | 1:04.89 | |||||||||
- | Casper Salminen | 1998 | DNF | |||||||
Raision Urheilijat | 57.73 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 | Tulostuspäivämäärä | 01 heinäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:37 |