Tulokset Grand Prix 2015-2016, 3.osakilpailu
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 3 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
17:19 |
|
|
Järjestäjä |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
ME: Federica PELLEGRINI (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
EE: Federica PELLEGRINI (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:58.68 2009-06-28 |
Nuorten SE: Aino Otava (1999) 2:02.77 2016-03-24 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Kotonen |
1997 |
|
715 |
29.68 |
1:01.39 |
1:34.10 |
|
2:06.29 |
|
|
Cetus Espoo |
2:04.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
680 |
29.92 |
1:02.67 |
1:36.27 |
|
2:08.44 |
|
|
Cetus Espoo |
2:07.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Lajunen |
1992 |
|
675 |
29.88 |
1:03.01 |
1:36.69 |
|
2:08.77 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:03.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
643 |
30.30 |
1:03.08 |
1:36.61 |
|
2:10.84 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma-Lotta Tynkkynen |
1999 |
|
616 |
30.75 |
1:04.17 |
1:38.98 |
|
2:12.75 |
|
|
TaTu Tampere |
2:09.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mila Manner |
2001 |
|
610 |
30.71 |
1:04.08 |
1:39.29 |
|
2:13.16 |
|
|
Nokian Pyry |
2:13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roosa Mört |
1999 |
|
593 |
29.68 |
1:03.08 |
1:37.71 |
|
2:14.42 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna Röytiö |
1998 |
|
575 |
30.64 |
1:04.67 |
1:40.44 |
|
2:15.85 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nina Haltia |
1999 |
|
598 |
30.88 |
1:04.18 |
1:39.77 |
|
2:14.07 |
|
|
Vanders |
2:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Saara Salokangas |
1996 |
|
568 |
31.12 |
1:05.31 |
1:40.78 |
|
2:16.38 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
2:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Fanni Pirhonen |
2000 |
|
566 |
31.66 |
1:05.97 |
1:41.92 |
|
2:16.54 |
|
|
Uinti Tampere |
2:17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anniina Perkiö |
1999 |
|
543 |
31.56 |
1:05.53 |
1:41.45 |
|
2:18.46 |
|
|
Vanders |
2:15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Marilla Parhiala |
2000 |
|
535 |
32.58 |
1:08.00 |
1:44.32 |
|
2:19.16 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Iida-Maria Rantanen |
1998 |
|
526 |
31.48 |
1:06.15 |
1:42.90 |
|
2:19.95 |
|
|
Uinti Tampere |
2:13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Susanna Ellonen |
1999 |
|
515 |
31.75 |
1:07.73 |
1:44.39 |
|
2:20.92 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sanna Saarinen |
1998 |
|
488 |
32.03 |
1:08.11 |
1:46.12 |
|
2:23.50 |
|
|
Vanders |
2:17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 |
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
17:19 |
|