Resultat för SM/NSM (50 m) 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 maaliskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
11:19 |
|
|
Järjestäjä |
HSS |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
24 maaliskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 44, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut, Nuori |
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 1:51.92 2009-07-31 |
EE: Radoslaw KAWECKI (1991) 1:54.75 2013-08-02 |
SE: Jani Sievinen (1974) 2:00.70 1996-05-26 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 2:02.41 1991-05-05 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Deny Belaic |
1998 |
|
610 |
30.54 |
1:03.58 |
1:37.80 |
|
2:11.93 |
|
|
TaTu Tampere |
2:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
578 |
31.32 |
1:03.43 |
1:38.31 |
|
2:14.33 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:08.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roope Eiserbeck |
1999 |
|
554 |
30.93 |
1:04.95 |
1:40.69 |
|
2:16.27 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Reko Patinen |
1998 |
|
524 |
30.40 |
1:04.92 |
1:42.67 |
|
2:18.77 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Hanski |
1999 |
|
514 |
31.08 |
1:05.55 |
1:42.17 |
|
2:19.66 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Topias Nygård |
2000 |
|
507 |
32.33 |
1:07.91 |
1:44.47 |
|
2:20.31 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Teemu Vihervaara |
1998 |
|
490 |
33.26 |
1:08.64 |
1:45.41 |
|
2:21.96 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
486 |
32.37 |
1:08.31 |
1:46.10 |
|
2:22.30 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
482 |
32.53 |
1:08.80 |
1:46.16 |
|
2:22.65 |
|
|
Uinti Tampere |
2:23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lauri Hatunen |
1998 |
|
480 |
31.42 |
1:06.46 |
1:44.56 |
|
2:22.89 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ibrahim Ezzat |
2002 |
|
474 |
33.07 |
1:09.85 |
1:47.63 |
|
2:23.52 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
471 |
34.31 |
1:10.54 |
1:47.36 |
|
2:23.79 |
|
|
TaTu Tampere |
2:20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Antti Hakkarainen |
2000 |
|
457 |
33.55 |
1:09.99 |
1:47.47 |
|
2:25.28 |
|
|
TaTu Tampere |
2:21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Niko Somila |
1999 |
|
453 |
33.58 |
1:10.03 |
1:47.56 |
|
2:25.63 |
|
|
Cetus Espoo |
2:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
450 |
33.61 |
1:10.57 |
1:48.74 |
|
2:26.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Martti Tervanen |
2000 |
|
441 |
33.43 |
1:09.66 |
1:47.94 |
|
2:26.93 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:22.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Juho Röytiö |
1998 |
|
436 |
32.77 |
1:09.94 |
1:49.64 |
|
2:27.55 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Petteri Haverinen |
2001 |
|
435 |
33.46 |
1:11.09 |
1:49.61 |
|
2:27.60 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Isak Gramén |
2001 |
|
414 |
33.69 |
1:11.92 |
1:50.86 |
|
2:30.15 |
|
|
Cetus Espoo |
2:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.02 |
Tulostuspäivämäärä |
27 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
11:19 |
|