2019-12-06   14:16:53
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SM/NSM (50 m) 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 56 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 56 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2016    Tulostuspäivämäärä  28 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  13:15   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 56, 100m Vapaauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 
EE: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 
Nuorten SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 56.25 2001-06-29 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Nevalainen  1994    807  26.85        55.91   
  Kampuksen Plaani  56.87                 
                     
Hanna-Maria Seppälä  1984    761  27.43        57.03  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Cetus Espoo  55.42                 
                     
Roosa Mört  1999    760  27.27        57.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  56.76                 
                     
Kaisla Kollanus  1993    725  27.81        57.95   
  Helsingfors Simsällskap  57.46                 
                     
Tessa Nurminen  1994    725  27.20        57.95   
  Eura Swimming Team  57.12                 
                     
Sara Kazi  1999    696  28.63        58.75   
  Raision Urheilijat  59.65                 
                     
Julia Bruneau  1999    695  28.16        58.77   
  Lahden Uimaseura  58.85                 
                     
Reetta Kanervo  1999    694  28.19        58.81  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Oulun Uinti 1906  57.02                 
                     
Iida Reini  2000    692  28.25        58.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.72                 
                     
10  Suvi Pulkkinen  1988    688  27.82        58.98   
  Hämeenlinnan Uimaseura  58.76                 
                     
11  Nea-Amanda Heinola  2000    687  27.64        58.99   
  Nummelan Kisaajat  59.02                 
                     
12  Aino Puomila  1992    677  28.60        59.29   
  TaTu Tampere  59.87                 
                     
12  Veera Venäläinen  1995    677  28.30        59.29   
  Joensuun Uimaseura  59.18                 
                     
14  Anniina Ala-Seppälä  1993    672  29.04        59.42  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Lahden Uimaseura  1:01.71                 
                     
15  Ronja Riihinen  2000    670  28.16        59.48  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Cetus Espoo  58.26                 
                     
16  Viola Kilpeläinen  1998    667  28.39        59.59   
  Helsingfors Simsällskap  59.82                 
                     
17  Hilla Kortetjärvi  1996    664  28.60        59.68  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Raision Urheilijat  58.57                 
                     
18  Alissa Eloranta  1999    655  29.04        59.93  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Cetus Espoo  59.94                 
                     
19  Ida Konkka  2000    655  28.26        59.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:00.56                 
                     
20  Nea Rinne  1995    650  28.97        1:00.10  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Cetus Espoo  59.41                 
                     
21  Emma-Lotta Tynkkynen  1999    648  29.15        1:00.17  Ei osallistu loppukilpailuun 
  TaTu Tampere  59.86                 
                     
21  Eveliina Kallio  1999    648  28.63        1:00.17  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Raision Urheilijat  57.44                 
                     
23  Peppi Siirtola  2002    644  28.93        1:00.27   
  Cetus Espoo  1:00.63                 
                     
24  Sanna-Riikka Räihä  1998    640  28.91        1:00.41   
  Oulun Uinti 1906  1:00.77                 
                     
25  Nina Haltia  1999    638  28.84        1:00.47   
  Vanders  59.20                 
                     
26  Vilma Oura  2001    636  28.87        1:00.53   
  Helsingfors Simsällskap  59.49                 
                     
27  Sini Silvennoinen  2002    625  29.08        1:00.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  59.81                 
                     
28  Emmi Mustakoski  1999    620  29.77        1:01.06   
  Riihimäen Uimaseura  1:02.06                 
                     
28  Iida-Maria Rantanen  1998    620  29.77        1:01.06   
  Uinti Tampere  1:01.39                 
                     
30  Reetta Rantakokko  2001    618  29.36        1:01.12   
  Aurajoen Uinti  1:00.19                 
                     
31  Heini Hammar  1999    618  29.91        1:01.13   
  Uinti Tampere  1:02.73                 
                     
31  Vuokko Suomäki  2001    618  29.56        1:01.13   
  Aurajoen Uinti  1:00.43                 
                     
33  Erika Parviainen  1995    617  29.29        1:01.16   
  Helsingfors Simsällskap  1:02.14                 
                     
34  Suvi Huhtanen  1999    614  29.33        1:01.23   
  Uinti Tampere  1:00.30                 
                     
35  Laura Oesch  1997    613  29.10        1:01.28   
  Helsingfors Simsällskap  1:00.23                 
                     
36  Sonja Pentti  1999    608  28.73        1:01.46   
  Swimming Jyväskylä  1:01.37                 
                     
37  Emma Suomio  1998    603  29.61        1:01.62   
  Aurajoen Uinti  1:01.75                 
                     
38  Roza Turunen  2000    603  29.90        1:01.63   
  Riihimäen Uimaseura  1:02.13                 
                     
39  Claudia Åvist  1997    599  29.84        1:01.76   
  Lappeenrannan Uimarit  1:01.70                 
                     
40  Emma Männikkö  1998    599  29.63        1:01.77   
  Uinti Tampere  1:01.67                 
                     
41  Anna Röytiö  1998    592  29.50        1:01.99   
  Swimming Club Rovaniemi  1:01.75                 
                     
42  Sanna Linko  1992    592  29.34        1:02.00   
  Cetus Espoo  1:01.38                 
                     
43  Henrika Parviainen  1997    589  29.98        1:02.09   
  Helsingfors Simsällskap  1:01.99                 
                     
44  Veera Rinne  1998    586  29.48        1:02.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:00.17                 
                     
45  Katri Hurskainen  2000    585  29.24        1:02.23   
  Oulun Lohet  1:01.51                 
                     
46  Aino Hämäläinen  2000    585  29.86        1:02.25   
  Lahden Uimaseura  1:02.75                 
                     
47  Selma Soininen  1999    584  30.25        1:02.29   
  Kampuksen Plaani  1:02.89                 
                     
48  Fanni Pirhonen  2000    583  29.71        1:02.32   
  Uinti Tampere  1:02.02                 
                     
49  Emma Koiranen  2001    581  30.48        1:02.38   
  Helsingfors Simsällskap  1:02.83                 
                     
50  Hanna Kareinen  2000    581  29.94        1:02.39   
  Keravan Uimarit  1:02.16                 
                     
51  Saara Salokangas  1996    581  29.70        1:02.40   
  Kuopion Uimaseura  1:01.23                 
                     
52  Noora Sartela  1991    580  29.32        1:02.42   
  Swimming Jyväskylä  1:00.25                 
                     
53  Erika Ketola  2000    579  29.85        1:02.45   
  Helsingfors Simsällskap  1:01.94                 
                     
53  Jenni Lampi  2000    579  29.16        1:02.45   
  Swimming Jyväskylä  1:01.60                 
                     
55  Ylva Sjölund  1998    570  30.40        1:02.79   
  Cetus Espoo  1:01.59                 
                     
56  Roosa Mykkänen  2000    568  30.07        1:02.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.03                 
                     
57  Heta Koivuluoma  1999    567  30.22        1:02.90   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:04.39                 
                     
58  Erin Suni  1999    566  29.07        1:02.92   
  Joensuun Uimaseura  1:03.92                 
                     
59  Pinja Peippo  1999    564  29.70        1:02.99   
  Vanders  1:02.01                 
                     
60  Sofia Risteelä  1993    563  29.78        1:03.04   
  Oulun Uinti 1906  1:01.64                 
                     
61  Heidi Kivioja  2000    562  30.40        1:03.09   
  Vieskan Uimarit  1:03.99                 
                     
62  Elviira Tanninen  1999    561  30.90        1:03.12   
  Porin Pyrintö  1:03.80                 
                     
63  Anni Halonen  1999    559  30.31        1:03.20   
  Riihimäen Uimaseura  1:03.39                 
                     
63  Henna Haipus  2001    559  30.20        1:03.20   
  Kempeleen Pyrintö  1:03.70                 
                     
65  Sofia Lehtinen  2000    558  30.23        1:03.24   
  Cetus Espoo  1:04.40                 
                     
66  Jenni Moisio  2002    557  30.35        1:03.26   
  Nokian Pyry  1:04.33                 
                     
67  Natalie Soive  1999    557  30.51        1:03.28   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää  1:03.77                 
                     
68  Armi Auvinen  2000    556  30.22        1:03.32   
  Uinti Tampere  1:04.19                 
                     
68  Noora Angelva  1999    556  30.25        1:03.32   
  Cetus Espoo  1:03.95                 
                     
70  Nelle Ojakippola  2001    553  30.41        1:03.40   
  Vieskan Uimarit  1:03.75                 
                     
71  Annika Falk  1999    553  30.55        1:03.42   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:03.70                 
                     
72  Emmiina Rautiainen  2000    552  30.20        1:03.47   
  Uinti Tampere  1:03.62                 
                     
73  Aino Räike  1999    551  30.24        1:03.49   
  Salon Uimarit  1:04.24                 
                     
73  Janna Appelberg  2001    551  30.64        1:03.49   
  Tuusulan Uimaseura  1:03.14                 
                     
75  Saima Kivimäki  1997    551  30.84        1:03.50   
  Lappeenrannan Uimarit  1:02.76                 
                     
76  Ida Slöör  2001    550  30.49        1:03.53   
  Cetus Espoo  1:03.58                 
                     
77  Linda Simula  2001    550  30.62        1:03.54   
  Helsingfors Simsällskap  1:04.26                 
                     
78  Vilma Iisalo  2001    547  30.22        1:03.63   
  Raision Urheilijat  1:03.60                 
                     
79  Aino Mononen  2001    547  30.61        1:03.64   
  Joensuun Uimaseura  1:04.49                 
                     
80  Sanni Kalliomäki  2000    545  30.15        1:03.73   
  Raision Urheilijat  1:04.41                 
                     
81  Jenni Louhimo  2001    545  30.22        1:03.74   
  Oulun Uinti 1906  1:02.57                 
                     
82  Isabel Hagelin  2001    544  30.29        1:03.78   
  Helsingfors Simsällskap  1:03.46                 
                     
83  Anniina Perkiö  1999    542  30.62        1:03.83   
  Vanders  1:03.86                 
                     
84  Toini Kempinen  1999    537  30.70        1:04.06   
  ORCA Helsinki  1:04.38                 
                     
85  Daniela Nummi  2000    536  31.03        1:04.10   
  Helsingfors Simsällskap  1:04.07                 
                     
86  Nea Tiesmäki  2000    534  30.76        1:04.16   
  Cetus Espoo  1:04.05                 
                     
87  Jonna Jauhiainen  2000    534  30.95        1:04.18   
  Cetus Espoo  1:03.86                 
                     
88  Linda Luoma-Kyyny  1996    527  31.37        1:04.43   
  Swimming Club Rovaniemi  1:03.08                 
                     
89  Heta Känkänen  2001    526  30.81        1:04.48   
  Porin Uimaseura  1:04.04                 
                     
90  Emma Kotiranta  2001    524  30.58        1:04.55   
  Cetus Espoo  1:03.86                 
                     
91  Meri Lauronen  2002    522  29.90        1:04.63   
  Uimaseura Aquila  1:04.09                 
                     
92  Venla Salminen  2002    522  30.96        1:04.65   
  Cetus Espoo  1:04.17                 
                     
93  Sofia Rönkkö  1999    519  30.33        1:04.77   
  Kuopion Uimaseura  1:04.23                 
                     
94  Anni Hirvo  2001    519  30.49        1:04.79   
  Tuusulan Uimaseura  1:04.21                 
                     
95  Emilia Flyckt  2001    518  30.16        1:04.80   
  Cetus Espoo  1:01.70                 
                     
96  Mira Tarnanen  2000    517  31.13        1:04.85   
  Riihimäen Uimaseura  1:04.13                 
                     
97  Susanna Ellonen  1999    517  30.90        1:04.86   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:03.49                 
                     
98  Johanna Suova  1999    516  30.68        1:04.89   
  Uinti Tampere  1:04.53                 
                     
98  Sini Niemi  1993    516  31.09        1:04.89   
  Tornion Uimaseura  1:03.44                 
                     
100  Lotta Auvinen  2001    514  31.60        1:04.98   
  Cetus Espoo  1:04.10                 
                     
101  Noora Kukkonen  1999    510  30.64        1:05.14   
  TaTu Tampere  1:02.58                 
                     
102  Miia Hurskainen  1992    506  31.25        1:05.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.43                 
                     
103  Wilma Andreasen  2000    505  31.18        1:05.36   
  Helsingfors Simsällskap  1:04.17                 
                     
104  Roosa Rekola  2000    503  30.47        1:05.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.26                 
                     
105  Kaisa Pulkkinen  2000    502  30.80        1:05.49   
  Tornion Uimaseura  1:03.58                 
                     
106  Nea Reunanen  2001    498  31.32        1:05.69   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:04.16                 
                     
107  Tytti Härkönen  2001    495  30.97        1:05.81   
  Lappeenrannan Uimarit  1:03.87                 
                     
108  Mikaela Kulmala  2001    490  31.49        1:06.04   
  Riihimäen Uimaseura  1:03.99                 
                     
109  Rebekka Holma  1999    487  30.76        1:06.17   
  Helsingfors Simsällskap  1:03.08                 
                     
110  Malla Huusko  1999    479  31.06        1:06.54   
  Oulun Uinti 1906  1:04.21                 
                     
Enni Lahtinen  2002              DSQ   
  Uinti Tampere  1:03.72                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Julia Korva  1999              DSQ   
  Octopus Lohja  1:04.55                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Peppi Päiviö  1999              DSQ   
  Cetus Espoo  1:03.83                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.02  Tulostuspäivämäärä  28 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  13:15 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner