Tulokset SM/NSM (50 m) 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 17 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | SM ja NSM 2016 | Tulostuspäivämäärä | 25 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Helsinki | Tulostusaika | 13:47 | |||
Järjestäjä | HSS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 maaliskuu 2016 |
Laji 17, 100m Selkäuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 51.94 2009-07-08 |
EE: Camille LACOURT (1985) 52.11 2010-08-10 |
SE: Jani Sievinen (1974) 55.83 1995-05-16 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 56.64 1992-06-28 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 724 | 28.04 | 57.83 | |||||
Cetus Espoo | 55.94 | |||||||||
2 | Janne Markus Markkanen | 1994 | 686 | 28.76 | 58.88 | |||||
Swimming Jyväskylä | 56.49 | |||||||||
3 | Petja Yritys | 1993 | 667 | 29.02 | 59.44 | |||||
TaTu Tampere | 57.90 | |||||||||
4 | Niki Karlsson | 2000 | 658 | 28.90 | 59.71 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 58.59 | |||||||||
5 | Sami Myrén | 1991 | 657 | 28.81 | 59.72 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:01.77 | |||||||||
6 | Jari Schwarte | 1990 | 655 | 28.94 | 59.79 | |||||
Cetus Espoo | 58.90 | |||||||||
7 | Teemu Aho | 1994 | 626 | 29.04 | 1:00.71 | |||||
Uinti Tampere | 58.37 | |||||||||
8 | Deny Belaic | 1998 | 619 | 29.57 | 1:00.94 | |||||
TaTu Tampere | 1:00.76 | |||||||||
9 | Teemu Hellas | 1982 | 605 | 29.43 | 1:01.40 | |||||
Cetus Espoo | 1:00.31 | |||||||||
10 | Roni Kallström | 2001 | 605 | 30.02 | 1:01.41 | |||||
Cetus Espoo | 1:02.49 | |||||||||
11 | Juho Eerola | 1995 | 591 | 29.73 | 1:01.87 | Ei osallistu loppukilpailuun | ||||
TaTu Tampere | 1:00.73 | |||||||||
12 | Topias Vainio | 1997 | 589 | 29.79 | 1:01.96 | |||||
Cetus Espoo | 59.63 | |||||||||
13 | Niklas Reunanen | 1998 | 586 | 29.77 | 1:02.06 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:00.13 | |||||||||
14 | Miro Juvonen | 1994 | 582 | 29.98 | 1:02.18 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:02.29 | |||||||||
15 | Matias Tyry | 1993 | 581 | 29.91 | 1:02.23 | Ei osallistu loppukilpailuun | ||||
TaTu Tampere | 1:00.57 | |||||||||
15 | Wilhelm Suominen | 1999 | 581 | 29.29 | 1:02.23 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 59.71 | |||||||||
17 | Lauri Pilpola | 1993 | 576 | 29.33 | 1:02.41 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.33 | |||||||||
18 | Roope Eiserbeck | 1999 | 563 | 30.21 | 1:02.87 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:03.16 | |||||||||
19 | Emil Hanski | 1999 | 553 | 30.03 | 1:03.27 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.39 | |||||||||
20 | Roope Pakkanen | 1997 | 552 | 30.07 | 1:03.29 | |||||
Haminan Uimaseura | 1:03.16 | |||||||||
21 | Reko Patinen | 1998 | 548 | 30.25 | 1:03.47 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:01.88 | |||||||||
22 | Henri Hellström | 1997 | 543 | 31.01 | 1:03.65 | |||||
Raision Urheilijat | 1:00.89 | |||||||||
23 | Valtteri Eloranta | 1992 | 537 | 30.64 | 1:03.90 | |||||
Cetus Espoo | 1:01.09 | |||||||||
24 | Petteri Haverinen | 2001 | 535 | 30.84 | 1:03.96 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:03.72 | |||||||||
25 | Antti Viilos | 1989 | 532 | 30.07 | 1:04.10 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:01.58 | |||||||||
26 | Niklas Valkonen | 1997 | 523 | 30.63 | 1:04.43 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:03.67 | |||||||||
27 | Juho Laatikainen | 1999 | 522 | 30.96 | 1:04.49 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:05.13 | |||||||||
28 | Teemu Vihervaara | 1998 | 520 | 31.36 | 1:04.56 | |||||
Kouvolan Uimarit | 1:03.75 | |||||||||
29 | Jaakko Siipola | 1999 | 520 | 30.93 | 1:04.57 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.24 | |||||||||
30 | Sami Pakarinen | 1992 | 517 | 30.54 | 1:04.69 | |||||
Vanders | 59.19 | |||||||||
31 | Danila Dobrzhanskiy | 1998 | 517 | 30.36 | 1:04.71 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:01.40 | |||||||||
32 | Eetu Alitalo | 1999 | 516 | 30.95 | 1:04.72 | |||||
Cetus Espoo | 1:04.74 | |||||||||
33 | Teemu Lehtonen | 2000 | 516 | 30.49 | 1:04.74 | |||||
Uinti Tampere | 1:02.49 | |||||||||
34 | Antti Hakkarainen | 2000 | 513 | 31.20 | 1:04.86 | |||||
TaTu Tampere | 1:03.67 | |||||||||
35 | Janne Lantto | 1994 | 512 | 31.34 | 1:04.89 | |||||
Oulun Lohet | 1:02.19 | |||||||||
36 | Topias Nygård | 2000 | 508 | 31.62 | 1:05.06 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:05.40 | |||||||||
37 | Veeti Haikonen | 2001 | 503 | 32.17 | 1:05.29 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:04.28 | |||||||||
38 | Joel Rantala | 1999 | 489 | 31.37 | 1:05.92 | |||||
Raision Urheilijat | 1:05.31 | |||||||||
39 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 487 | 31.30 | 1:05.98 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:05.66 | |||||||||
40 | Isak Gramén | 2001 | 483 | 32.58 | 1:06.19 | |||||
Cetus Espoo | 1:04.62 | |||||||||
41 | Juho Röytiö | 1998 | 480 | 31.48 | 1:06.30 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:04.22 | |||||||||
42 | Mohamed Ezzat | 2001 | 476 | 31.52 | 1:06.50 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:05.79 | |||||||||
43 | Eelis Hukka | 1999 | 476 | 32.51 | 1:06.52 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:05.03 | |||||||||
44 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 475 | 31.73 | 1:06.56 | |||||
Cetus Espoo | 1:02.48 | |||||||||
45 | Oskari Hynynen | 2001 | 467 | 31.28 | 1:06.91 | |||||
Salon Uimarit | 1:05.27 | |||||||||
46 | Jakob Sievers | 2000 | 467 | 32.06 | 1:06.94 | |||||
Uinti Tampere | 1:04.13 | |||||||||
47 | Akseli Heino | 1999 | 462 | 31.55 | 1:07.14 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.13 | |||||||||
48 | Jere Ruuhonen | 2001 | 461 | 31.07 | 1:07.21 | |||||
Cetus Espoo | 1:06.99 | |||||||||
49 | Leo Kuusela | 1999 | 449 | 31.66 | 1:07.78 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:05.87 | |||||||||
50 | Martti Tervanen | 2000 | 449 | 32.30 | 1:07.79 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:06.76 | |||||||||
51 | Aapo Eerola | 1999 | 440 | 32.88 | 1:08.28 | |||||
TaTu Tampere | 1:06.25 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.02 | Tulostuspäivämäärä | 25 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap | Tulostusaika | 13:47 |