Resultater for Arena USO 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 18 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2016 |
|
Utskriftsdatum |
10 september 2016 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
10:44 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 september 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Fjärilsim Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år |
|
Gren 18, 100m Fjärilsim Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecka Loikala |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
31.63 |
|
|
|
1:07.68 |
|
2 |
Helene Samuelsen |
2001 |
Sandefjord Svømmeklubb |
|
33.15 |
|
|
|
1:11.06 |
Deltar ej i final |
3 |
Synne Lauritzen |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
33.36 |
|
|
|
1:11.23 |
|
4 |
Molly Bengtsson |
2001 |
Varberg Sim |
|
34.24 |
|
|
|
1:11.86 |
|
5 |
Clara Balslev |
2001 |
Varberg Sim |
|
33.74 |
|
|
|
1:12.42 |
|
6 |
Emelie Melin |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
33.53 |
|
|
|
1:13.03 |
|
7 |
Amanda Kullman |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.62 |
|
|
|
1:14.77 |
|
8 |
Pia Haavik |
2001 |
Sandefjord Svømmeklubb |
|
34.60 |
|
|
|
1:15.15 |
Deltar ej i final |
9 |
Tilda Nilsson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
35.01 |
|
|
|
1:15.86 |
|
10 |
Emilia Loikala |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.36 |
|
|
|
1:16.10 |
|
11 |
Filippa Trollsfjord |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
36.12 |
|
|
|
1:16.72 |
|
12 |
Nora Laine |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.75 |
|
|
|
1:17.00 |
|
13 |
Alma Johansson |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
35.62 |
|
|
|
1:17.86 |
|
14 |
Emma Hjort |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
37.62 |
|
|
|
1:21.43 |
|
15 |
Kaja Godaker Furre |
2001 |
Sandefjord Svømmeklubb |
|
38.17 |
|
|
|
1:23.41 |
Deltar ej i final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Fjärilsim Dam A-B-C, Försök 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksandra Liverød |
2002 |
Sandefjord Svømmeklubb |
|
31.81 |
|
|
|
1:08.90 |
Deltar ej i final |
2 |
Tindra Aminoff |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
32.96 |
|
|
|
1:09.65 |
|
3 |
Ellie Geigel |
2003 |
Varberg Sim |
|
32.84 |
|
|
|
1:10.74 |
|
4 |
Thyra Haugland-Halvorsen |
2002 |
Haldens Svømmeklub |
|
33.45 |
|
|
|
1:12.58 |
|
5 |
Isabelle Rydahl |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
33.99 |
|
|
|
1:13.02 |
|
6 |
Linn Koivuluoma |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
36.08 |
|
|
|
1:14.44 |
|
7 |
Thea Aksmo Svendsby |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
34.02 |
|
|
|
1:15.45 |
|
8 |
Ronja Berggren |
2003 |
Varberg Sim |
|
33.88 |
|
|
|
1:15.81 |
|
9 |
Clara Gustavson |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.24 |
|
|
|
1:17.41 |
|
10 |
Michelle Träff |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.50 |
|
|
|
1:18.36 |
|
11 |
Nelly Askengren Stråhle |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
37.89 |
|
|
|
1:20.42 |
|
12 |
Ingrid Hellgren |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.04 |
|
|
|
1:24.98 |
|
13 |
Silje Katrine Waddell |
2003 |
Sandefjord Svømmeklubb |
|
40.78 |
|
|
|
1:26.36 |
Deltar ej i final |
14 |
Wilma Bergman |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
38.14 |
|
|
|
1:28.06 |
|
15 |
Alicia Nestorin |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
39.70 |
|
|
|
1:28.93 |
|
16 |
Linnéa Hammarqvist |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
40.33 |
|
|
|
1:29.98 |
|
17 |
Aoife Hjelm |
2002 |
Simklubben Elfsborg |
|
40.69 |
|
|
|
1:35.74 |
|
18 |
Johanna Kuylenstjerna |
2003 |
Varberg Sim |
|
45.61 |
|
|
|
1:38.14 |
|
19 |
Alma Drapkin |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
44.55 |
|
|
|
1:39.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
10 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
10:44 |
|