Resultater for Limfjordscup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2016 | Udskriftsdato | 30 januar 2016 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 15:32 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 januar 2016 |
Løb 11, 50m Brystsvømning, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.09 | ||||||
2 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 43.28 | ||||||
3 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 44.76 | ||||||
4 | Majken Haarup | 2004 | Viborg Svømme Klub | 46.92 | ||||||
5 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 48.08 | ||||||
6 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 49.62 | ||||||
7 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 49.76 | ||||||
8 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 50.03 | ||||||
9 | Caroline K. Villadsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 50.09 | ||||||
10 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 52.23 | ||||||
11 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 53.07 | ||||||
12 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 53.73 | ||||||
13 | Amalie Karlsen | 2004 | Durup IF | 55.61 | ||||||
14 | Elisabeth Vingborg | 2005 | Viborg Svømme Klub | 56.18 | ||||||
15 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 56.26 | ||||||
16 | Aline Nxrgaard Gundersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 56.94 | ||||||
17 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 1:00.77 | ||||||
18 | Karoline Jensen | 2004 | Durup IF | 1:02.57 | ||||||
19 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 1:03.42 | ||||||
20 | Signe Rasmussen | 2005 | Durup IF | 1:03.97 | ||||||
- | Kirstine Bengaard Simonse | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | 2 fly ben e.v.25m | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Lysgaard | 2003 | Aarhus Swim | 39.15 | ||||||
2 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 39.18 | ||||||
3 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 39.47 | ||||||
4 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | Aarhus Swim | 40.52 | ||||||
5 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 40.78 | ||||||
6 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.00 | ||||||
7 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 41.33 | ||||||
8 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 41.42 | ||||||
9 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 42.81 | ||||||
10 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 43.83 | ||||||
11 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.18 | ||||||
12 | Katrine Mols | 2003 | Aarhus Swim | 44.53 | ||||||
13 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 44.59 | ||||||
14 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 44.63 | ||||||
15 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 44.65 | ||||||
16 | Camilla S Mortensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 44.93 | ||||||
17 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 45.52 | ||||||
18 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 45.66 | ||||||
19 | Signe Fuglsang | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.48 | ||||||
20 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 47.63 | ||||||
21 | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 47.92 | ||||||
22 | Nanna Søgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 50.01 | ||||||
23 | Emma Thinggaard | 2002 | Thisted Svømmeklub | 50.62 | ||||||
24 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 51.82 | ||||||
25 | Maja Poulsen | 2003 | Durup IF | 52.71 | ||||||
26 | Astrid Kristensen | 2003 | Thisted Svømmeklub | 55.89 | ||||||
- | Josefine Heuer | 2003 | Viborg Svømme Klub | DSQ | 2 flyben /25m | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 36.39 | ||||||
2 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 36.73 | ||||||
3 | Ida Bøgh Hald | 2001 | Aarhus Swim | 37.50 | ||||||
4 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.83 | ||||||
5 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 37.86 | ||||||
6 | Nikoline Østerberg | 2000 | Aarhus Swim | 38.19 | ||||||
7 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 38.22 | ||||||
8 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 38.69 | ||||||
9 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 38.79 | ||||||
10 | Julie Søgaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 39.02 | ||||||
11 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.71 | ||||||
12 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.10 | ||||||
13 | Karen Schmieg Toft | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.11 | ||||||
14 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 41.15 | ||||||
14 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 41.15 | ||||||
16 | Victoria K. Jespersen | 2001 | Aarhus Swim | 41.35 | ||||||
17 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | Svømmeklubben Koral | 41.36 | ||||||
18 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 41.52 | ||||||
19 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 41.92 | ||||||
20 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 43.07 | ||||||
21 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 44.55 | ||||||
22 | Kirsten Q. Noro | 2000 | Ikast Svømmeklub | 45.16 | ||||||
23 | Yasmina Kristensen | 2000 | Aarhus Swim | 45.40 | ||||||
24 | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | 46.65 | ||||||
25 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 46.85 | ||||||
26 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 48.17 | ||||||
- | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.01 | ||||||
2 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 35.52 | ||||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 35.55 | ||||||
4 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 36.32 | ||||||
5 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 37.98 | ||||||
6 | Clara Holst | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 38.95 | ||||||
7 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 39.33 | ||||||
8 | Ida Marie Nielsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 40.78 | ||||||
9 | Christina Kyed | 1998 | Struer Svømmeklub | 47.32 | ||||||
10 | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | 48.42 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 30 januar 2016 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:32 |