Resultater for Viking Line -uinnit
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Viking Line -uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 helmikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
13:08 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 helmikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilho Verronen |
2004 |
|
194 |
46.25 |
|
|
|
1:40.93 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Isomaa |
2004 |
|
164 |
50.29 |
|
|
|
1:46.80 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:51.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Törmä |
2005 |
|
160 |
49.61 |
|
|
|
1:47.58 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:46.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Akseli Soini |
2004 |
|
159 |
52.37 |
|
|
|
1:47.74 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:54.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joona Pohjola |
2004 |
|
155 |
51.79 |
|
|
|
1:48.76 |
|
|
Salon Uimarit |
1:54.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Veeti Salminen |
2006 |
|
141 |
54.25 |
|
|
|
1:52.19 |
|
|
Someron Esa |
1:56.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lauri-Pekka Pakomäki |
2006 |
|
137 |
55.32 |
|
|
|
1:53.26 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:00.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Olli Havia |
2004 |
|
136 |
53.33 |
|
|
|
1:53.43 |
|
|
Salon Uimarit |
2:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Leevi Jalava |
2004 |
|
127 |
53.65 |
|
|
|
1:56.25 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:06.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lassi Tenho |
2005 |
|
124 |
57.58 |
|
|
|
1:57.13 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Miika Nurminen |
2005 |
|
122 |
57.25 |
|
|
|
1:57.60 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Verneri Lehtovaara |
2004 |
|
122 |
55.14 |
|
|
|
1:57.66 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Miko Elonen |
2004 |
|
115 |
55.45 |
|
|
|
1:59.95 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Niklas Lundström |
2004 |
|
114 |
58.82 |
|
|
|
2:00.53 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Axel Leppähaara |
2004 |
|
111 |
57.24 |
|
|
|
2:01.28 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Felix Kandolin |
2007 |
|
110 |
57.27 |
|
|
|
2:01.84 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Santeri Ahinko |
2004 |
|
106 |
57.04 |
|
|
|
2:03.26 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
2:04.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Eemeli Arnell |
2005 |
|
101 |
1:00.61 |
|
|
|
2:05.25 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jesse Anoschkin |
2004 |
|
93 |
59.49 |
|
|
|
2:08.93 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
2:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Frans Sandblom |
2006 |
|
90 |
1:03.80 |
|
|
|
2:10.17 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Aarni Linderborg |
2005 |
|
81 |
1:03.16 |
|
|
|
2:14.65 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Elmeri Falkstedt |
2004 |
|
75 |
1:06.45 |
|
|
|
2:18.19 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jami Jesper Kallio |
2004 |
|
62 |
1:10.69 |
|
|
|
2:27.07 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Roope Tuomainen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
544 |
33.56 |
|
|
|
1:11.57 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
543 |
32.58 |
|
|
|
1:11.63 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:09.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olli Rautaporras |
2000 |
|
525 |
33.56 |
|
|
|
1:12.45 |
|
|
Nokian Pyry |
1:11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aaron Antikainen |
2001 |
|
456 |
35.22 |
|
|
|
1:15.95 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
454 |
36.51 |
|
|
|
1:16.01 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lassi Grönroos |
2000 |
|
445 |
35.50 |
|
|
|
1:16.53 |
|
|
Salon Uimarit |
1:16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oskari Arvo |
2002 |
|
444 |
35.75 |
|
|
|
1:16.60 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Firas El-Idi |
2001 |
|
411 |
36.47 |
|
|
|
1:18.59 |
|
|
Lahden Kaleva |
1:21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kasper Tolonen |
2002 |
|
386 |
38.39 |
|
|
|
1:20.23 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Justus Hilaja |
2002 |
|
330 |
39.27 |
|
|
|
1:24.56 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
329 |
40.91 |
|
|
|
1:24.66 |
|
|
Cetus Espoo |
1:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kasper Vaittinen |
2001 |
|
323 |
40.36 |
|
|
|
1:25.18 |
|
|
Cetus Espoo |
1:25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jere Nevalainen |
2001 |
|
315 |
39.75 |
|
|
|
1:25.86 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nico Nieminen |
2002 |
|
298 |
40.31 |
|
|
|
1:27.49 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
1:25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ville Kaipainen |
2000 |
|
292 |
40.57 |
|
|
|
1:28.07 |
|
|
Salon Uimarit |
1:26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Aku Kaila |
2003 |
|
282 |
41.93 |
|
|
|
1:29.11 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Alexander Kudriawcew |
2001 |
|
278 |
41.52 |
|
|
|
1:29.57 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Aapo Huhti |
2003 |
|
251 |
42.44 |
|
|
|
1:32.62 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Santeri Kinnunen |
2002 |
|
221 |
44.62 |
|
|
|
1:36.67 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Alexander Son |
2000 |
|
196 |
44.59 |
|
|
|
1:40.49 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
1:36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Samu Hatakka |
2003 |
|
186 |
46.43 |
|
|
|
1:42.32 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Osku Muuri |
2002 |
|
180 |
48.84 |
|
|
|
1:43.50 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:44.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Tatu Kunttila |
2003 |
|
169 |
50.87 |
|
|
|
1:45.60 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:44.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
160 |
51.38 |
|
|
|
1:47.63 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:41.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Niko Viitala |
2003 |
|
157 |
50.61 |
|
|
|
1:48.34 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:47.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Daniel Pavlov |
2003 |
|
151 |
51.52 |
|
|
|
1:49.68 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:50.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Leevi Rouhiainen |
2002 |
|
115 |
57.89 |
|
|
|
2:00.04 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Ilmari Laitala |
2003 |
|
53 |
1:11.93 |
|
|
|
2:35.03 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Cetus Espoo |
1:08.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aaro Puutio |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Topias Vaahensalo |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
50 m |
|
Rauman Uimaseura |
1:50.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Laakso |
1997 |
|
641 |
31.38 |
|
|
|
1:07.78 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sami Vaskuri |
1973 |
|
558 |
32.93 |
|
|
|
1:10.97 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roope Lehtonen |
1996 |
|
544 |
32.73 |
|
|
|
1:11.60 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
499 |
34.22 |
|
|
|
1:13.66 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ossi Oksa |
1988 |
|
499 |
29.50 |
|
|
|
1:13.69 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joonas Hilaja |
1999 |
|
449 |
35.74 |
|
|
|
1:16.34 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emil Hanski |
1999 |
|
402 |
35.91 |
|
|
|
1:19.17 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Erik Dunér |
1999 |
|
271 |
42.71 |
|
|
|
1:30.31 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
1:28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oskar Hägglund |
1999 |
|
254 |
41.82 |
|
|
|
1:32.24 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
1:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
13 helmikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
13:08 |
|