Results for UGP 1, Södertörn
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Haninge |
|
Utskriftstid |
18:42 |
|
|
Arrangör |
Södertörns SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Copy Office |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:03.02 |
2:21.02 |
3:39.83 |
|
4:52.68 |
|
2 |
Nikolaus Siotis |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.51 |
2:34.60 |
4:09.59 |
|
5:22.20 |
|
- |
Fredrik Olsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Copy Office |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.76 |
2:29.46 |
3:57.67 |
|
5:11.01 |
|
2 |
Linus Nykvist |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:17.23 |
2:35.81 |
4:06.51 |
|
5:19.01 |
|
3 |
Anton Adelöw |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:14.70 |
2:43.98 |
4:18.00 |
|
5:34.40 |
|
4 |
Gustav Gaunitz |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:20.69 |
2:47.34 |
4:27.42 |
|
5:48.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Copy Office |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:13.46 |
2:37.56 |
4:04.61 |
|
5:12.30 |
|
2 |
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:12.57 |
2:32.43 |
4:03.31 |
|
5:13.28 |
|
3 |
William Bernhardsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:12.69 |
2:37.88 |
4:07.78 |
|
5:25.85 |
|
4 |
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:15.45 |
2:41.22 |
4:10.73 |
|
5:29.13 |
|
5 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:17.14 |
2:48.06 |
4:21.96 |
|
5:40.74 |
|
6 |
Ludvig Jansson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:18.06 |
2:47.54 |
4:28.96 |
|
5:46.04 |
|
7 |
Gordon Ölund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:17.60 |
2:48.80 |
4:34.08 |
|
5:52.54 |
|
8 |
Aaron O´Malley |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:27.34 |
3:00.93 |
4:40.42 |
|
5:54.38 |
|
9 |
Axel Flykt-Rosén |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:18.18 |
2:46.70 |
4:35.51 |
|
6:01.21 |
|
10 |
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:20.71 |
2:59.94 |
4:43.35 |
|
6:02.38 |
|
11 |
Casper Runfjäll |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:33.61 |
3:08.46 |
4:56.63 |
|
6:21.37 |
|
- |
Matyas Török |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Copy Office |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:17.40 |
2:42.91 |
4:21.09 |
|
5:35.68 |
|
2 |
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:34.10 |
3:12.38 |
4:56.62 |
|
6:25.02 |
|
3 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:38.47 |
3:15.70 |
5:04.93 |
|
6:29.53 |
|
4 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:37.89 |
3:20.25 |
5:07.32 |
|
6:32.11 |
|
5 |
Viktor Malmring |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:32.06 |
3:21.70 |
5:07.00 |
|
6:32.69 |
|
6 |
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:40.06 |
3:16.28 |
5:13.74 |
|
6:39.54 |
|
7 |
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:37.18 |
3:19.36 |
5:14.09 |
|
6:42.83 |
|
- |
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
Utskriftstid |
18:42 |
|