Resultater for UGP 1, Eriksdalsbadet
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:30 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.08 |
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:30 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:14 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Sim |
|
1:02.91 |
2:09.24 |
3:16.53 |
4:23.25 |
8:49.58 |
|
|
|
|
|
|
5:29.83 |
6:37.14 |
7:45.00 |
|
|
|
2 |
Anton Sandberg |
1999 |
Täby Sim |
|
1:02.21 |
2:08.68 |
3:15.65 |
4:23.52 |
8:50.08 |
|
|
|
|
|
|
5:31.83 |
6:39.59 |
7:47.11 |
|
|
|
3 |
Olof Askling |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:05.02 |
2:13.29 |
3:22.61 |
4:31.75 |
9:08.06 |
|
|
|
|
|
|
5:41.73 |
6:51.29 |
8:00.99 |
|
|
|
4 |
Victor Halldén |
2000 |
Täby Sim |
|
1:04.02 |
2:12.53 |
3:21.10 |
4:31.43 |
9:15.17 |
|
|
|
|
|
|
5:41.42 |
6:52.95 |
8:04.94 |
|
|
|
5 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:05.77 |
2:16.83 |
3:29.62 |
4:41.16 |
9:29.83 |
|
|
|
|
|
|
5:52.76 |
7:05.12 |
8:17.63 |
|
|
|
6 |
Victor Klingeryd Jalamo |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:05.80 |
2:18.65 |
3:30.69 |
4:43.34 |
9:33.39 |
|
|
|
|
|
|
5:56.65 |
7:09.85 |
8:23.98 |
|
|
|
7 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:04.31 |
2:14.16 |
3:25.95 |
4:39.59 |
9:39.73 |
|
|
|
|
|
|
5:54.07 |
7:09.32 |
8:25.41 |
|
|
|
8 |
Wilhelm Lörinc |
2000 |
Täby Sim |
|
1:08.61 |
2:21.99 |
3:35.32 |
4:48.46 |
9:39.96 |
|
|
|
|
|
|
6:01.56 |
7:15.08 |
8:28.11 |
|
|
|
9 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.05 |
2:21.30 |
3:35.37 |
4:50.14 |
9:40.54 |
|
|
|
|
|
|
6:04.27 |
7:19.32 |
8:33.26 |
|
|
|
10 |
Mattias Huss |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:06.61 |
2:21.20 |
3:37.71 |
4:53.25 |
9:53.06 |
|
|
|
|
|
|
6:08.81 |
7:24.65 |
8:39.78 |
|
|
|
11 |
Thomas Östervall |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:04.34 |
2:17.06 |
3:32.51 |
4:49.03 |
9:55.20 |
|
|
|
|
|
|
6:06.41 |
7:23.87 |
8:41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:03.49 |
2:10.36 |
3:17.78 |
4:26.98 |
9:06.22 |
|
|
|
|
|
|
5:36.40 |
6:45.96 |
7:56.28 |
|
|
|
2 |
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:03.66 |
2:11.79 |
3:20.98 |
4:30.96 |
9:08.49 |
|
|
|
|
|
|
5:41.06 |
6:51.25 |
8:00.81 |
|
|
|
3 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:06.22 |
2:17.41 |
3:29.34 |
4:42.09 |
9:36.04 |
|
|
|
|
|
|
5:55.61 |
7:09.67 |
8:23.80 |
|
|
|
4 |
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
|
1:08.37 |
2:21.29 |
3:34.80 |
4:48.36 |
9:40.41 |
|
|
|
|
|
|
6:01.95 |
7:16.08 |
8:29.97 |
|
|
|
5 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:07.92 |
2:20.48 |
3:34.42 |
4:48.01 |
9:49.75 |
|
|
|
|
|
|
6:01.91 |
7:16.49 |
8:33.77 |
|
|
|
6 |
Erik Ahlqvist |
2001 |
Täby Sim |
|
1:09.38 |
2:23.83 |
3:38.66 |
4:53.79 |
9:53.34 |
|
|
|
|
|
|
6:08.33 |
7:25.33 |
8:40.55 |
|
|
|
7 |
Morgan Martinsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:07.70 |
2:20.50 |
3:34.77 |
4:50.04 |
9:58.18 |
|
|
|
|
|
|
6:06.66 |
7:24.78 |
8:42.53 |
|
|
|
8 |
Anton Forsberg |
2001 |
Täby Sim |
|
1:09.02 |
2:24.32 |
3:40.34 |
4:57.98 |
10:01.93 |
|
|
|
|
|
|
6:14.40 |
7:31.18 |
8:47.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:08.25 |
2:21.09 |
3:34.50 |
4:47.87 |
9:34.98 |
|
|
|
|
|
|
6:00.54 |
7:12.92 |
8:24.79 |
|
|
|
2 |
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:06.25 |
2:19.09 |
3:33.54 |
4:48.38 |
9:43.45 |
|
|
|
|
|
|
6:02.59 |
7:16.63 |
8:30.73 |
|
|
|
3 |
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:06.31 |
2:19.29 |
3:34.19 |
4:49.15 |
9:48.11 |
|
|
|
|
|
|
6:04.78 |
7:20.30 |
8:35.51 |
|
|
|
4 |
Lukas Roosmark |
2002 |
Täby Sim |
|
1:12.28 |
2:28.44 |
3:45.24 |
5:02.82 |
10:12.47 |
|
|
|
|
|
|
6:20.28 |
7:37.89 |
8:55.71 |
|
|
|
5 |
Linus Thörn |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:12.82 |
2:31.01 |
3:48.89 |
5:07.98 |
10:16.92 |
|
|
|
|
|
|
6:26.04 |
7:43.77 |
9:01.65 |
|
|
|
6 |
Oscar Mogard Linden |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.60 |
2:26.88 |
3:47.24 |
5:08.09 |
10:27.85 |
|
|
|
|
|
|
6:29.02 |
7:49.57 |
9:11.75 |
|
|
|
7 |
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.72 |
2:30.88 |
3:53.17 |
5:14.57 |
10:33.63 |
|
|
|
|
|
|
6:36.00 |
7:56.98 |
9:19.53 |
|
|
|
8 |
Oskar Arvidsson |
2002 |
Danderyds Sim |
|
1:18.06 |
2:43.30 |
4:09.28 |
5:34.77 |
11:08.48 |
|
|
|
|
|
|
6:59.31 |
8:23.99 |
9:47.48 |
|
|
|
9 |
Karl Lingham |
2002 |
Täby Sim |
|
1:16.34 |
2:41.16 |
4:07.51 |
5:34.83 |
11:17.86 |
|
|
|
|
|
|
7:01.79 |
8:28.43 |
9:55.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Troy Kroonder |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.88 |
2:30.72 |
3:50.24 |
5:12.12 |
10:33.93 |
|
|
|
|
|
|
6:35.33 |
7:55.95 |
9:17.17 |
|
|
|
2 |
Otto Lundberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:15.01 |
2:37.84 |
4:02.97 |
5:27.13 |
11:04.68 |
|
|
|
|
|
|
6:52.85 |
8:18.03 |
9:42.84 |
|
|
|
3 |
Elias Skeppstedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:19.36 |
2:48.17 |
4:17.59 |
5:46.09 |
11:34.09 |
|
|
|
|
|
|
7:14.67 |
8:45.65 |
10:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.08 |
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:14 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:44 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siri Selander |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.07 |
1:13.51 |
1:53.56 |
|
2:32.95 |
|
2 |
Kajsa Sparrman |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
33.87 |
1:13.51 |
1:53.66 |
|
2:33.36 |
|
3 |
Lina Sundman |
1998 |
Danderyds Sim |
|
33.78 |
1:13.61 |
1:56.66 |
|
2:42.37 |
|
4 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
35.07 |
1:15.30 |
1:58.05 |
|
2:42.46 |
|
5 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
36.68 |
1:16.89 |
1:59.59 |
|
2:42.80 |
|
6 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
Täby Sim |
|
34.95 |
1:16.26 |
2:01.78 |
|
2:47.61 |
|
7 |
Lo Lindeblad |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
38.84 |
1:23.98 |
2:11.16 |
|
2:57.47 |
|
8 |
Astrid Albertsson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
35.75 |
1:21.18 |
2:09.98 |
|
2:59.76 |
|
9 |
Gunnel Sköld |
2000 |
Täby Sim |
|
39.55 |
1:26.54 |
2:15.48 |
|
3:03.02 |
|
10 |
Ylwali Häggblad |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
37.65 |
1:24.34 |
2:15.48 |
|
3:07.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
34.62 |
1:14.23 |
1:54.81 |
|
2:35.92 |
|
2 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.18 |
1:17.90 |
1:59.34 |
|
2:41.14 |
|
3 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
37.49 |
1:19.78 |
2:02.71 |
|
2:45.03 |
|
4 |
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
34.89 |
1:17.38 |
2:01.54 |
|
2:46.12 |
|
5 |
Alexandra Jensen |
2001 |
Täby Sim |
|
35.47 |
1:18.56 |
2:03.31 |
|
2:46.75 |
|
6 |
Julia Björkén |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
35.69 |
1:18.36 |
2:04.60 |
|
2:51.92 |
|
7 |
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
36.07 |
1:18.74 |
2:06.34 |
|
2:51.94 |
|
8 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
38.49 |
1:22.22 |
2:08.47 |
|
2:56.91 |
|
9 |
Isabelle Nordlinder |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
39.51 |
1:29.28 |
2:21.18 |
|
3:06.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.69 |
1:14.68 |
1:56.25 |
|
2:37.99 |
|
2 |
Josephine Junehed |
2002 |
Täby Sim |
|
36.92 |
1:21.72 |
2:09.37 |
|
2:57.60 |
|
3 |
Embla Wihk |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
40.71 |
1:31.08 |
2:23.96 |
|
3:12.49 |
|
4 |
Anna Tiselius |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
43.90 |
1:38.04 |
2:34.77 |
|
3:24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
34.01 |
1:12.51 |
1:54.88 |
|
2:38.57 |
|
2 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
36.47 |
1:19.86 |
2:06.20 |
|
2:54.14 |
|
3 |
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
39.94 |
1:26.34 |
2:14.43 |
|
3:00.68 |
|
4 |
Ines Lo Lindroos |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
39.96 |
1:27.10 |
2:19.03 |
|
3:07.81 |
|
5 |
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
38.66 |
1:26.32 |
2:16.90 |
|
3:08.21 |
|
6 |
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
41.26 |
1:30.27 |
2:21.33 |
|
3:08.42 |
|
7 |
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
39.69 |
1:30.61 |
2:22.97 |
|
3:11.19 |
|
8 |
Lovisa Edman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
38.56 |
1:28.62 |
2:21.09 |
|
3:14.30 |
|
9 |
Elin Bergman |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
40.18 |
1:29.52 |
2:22.31 |
|
3:14.70 |
|
10 |
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
41.39 |
1:31.88 |
2:25.48 |
|
3:16.81 |
|
11 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.34 |
1:35.00 |
2:29.00 |
|
3:17.34 |
|
12 |
Jennifer Nyblom |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
40.48 |
1:31.70 |
2:25.85 |
|
3:19.07 |
|
13 |
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
39.06 |
1:29.71 |
2:25.07 |
|
3:21.10 |
|
14 |
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
43.97 |
1:36.69 |
2:32.07 |
|
3:22.05 |
|
15 |
Maja Gunnarsson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
45.31 |
1:43.44 |
2:43.22 |
|
3:37.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.08 |
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:44 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:57 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.08 |
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:57 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:21 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
31.15 |
1:05.24 |
1:41.65 |
|
2:17.10 |
|
2 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.71 |
1:08.32 |
1:46.33 |
|
2:24.66 |
|
3 |
Dexter Dalsgaard |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
35.34 |
1:13.93 |
1:53.24 |
|
2:29.87 |
|
4 |
Anton Forsberg |
2001 |
Täby Sim |
|
35.08 |
1:14.12 |
1:52.15 |
|
2:30.30 |
|
5 |
Wilhelm Muzikants |
2001 |
Täby Sim |
|
35.53 |
1:13.63 |
1:53.03 |
|
2:31.90 |
|
6 |
Morgan Martinsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
35.42 |
1:13.60 |
1:53.12 |
|
2:32.33 |
|
7 |
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
35.90 |
1:14.32 |
1:54.12 |
|
2:32.55 |
|
8 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.34 |
1:14.95 |
1:54.50 |
|
2:32.71 |
|
9 |
Kiflom Mogos |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.56 |
1:23.26 |
2:05.79 |
|
2:49.99 |
|
10 |
Philip Edler |
2001 |
Täby Sim |
|
42.21 |
1:27.56 |
2:12.61 |
|
2:56.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
33.00 |
1:09.40 |
1:47.55 |
|
2:24.51 |
|
2 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.68 |
1:14.47 |
1:54.63 |
|
2:32.25 |
|
3 |
Felix Andersson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
35.95 |
1:15.57 |
1:55.79 |
|
2:34.41 |
|
4 |
Edvin Wirdby Myren |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.86 |
1:17.10 |
1:57.72 |
|
2:38.58 |
|
5 |
Oscar Mogard Linden |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
38.44 |
1:20.12 |
2:02.46 |
|
2:44.06 |
|
6 |
Antonio Cinotti |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
38.53 |
1:20.09 |
2:04.11 |
|
2:46.77 |
|
7 |
Karl Lingham |
2002 |
Täby Sim |
|
38.37 |
1:21.55 |
2:05.03 |
|
2:47.04 |
|
8 |
Axel von Goës |
2002 |
Täby Sim |
|
38.99 |
1:21.81 |
2:06.07 |
|
2:48.45 |
|
9 |
Erik Johansson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
47.44 |
1:39.78 |
2:34.20 |
|
3:22.90 |
|
- |
Max Crafoord |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Otto Reithner |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.43 |
1:15.71 |
1:55.71 |
|
2:34.28 |
|
2 |
Linus Wickström |
2003 |
Danderyds Sim |
|
39.54 |
1:22.90 |
2:07.30 |
|
2:50.31 |
|
3 |
Walter Sundling |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.37 |
1:22.98 |
2:08.18 |
|
2:51.12 |
|
4 |
Oliver Rasool |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.72 |
1:22.57 |
2:08.15 |
|
2:51.70 |
|
5 |
Victor Trägårdh |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
41.04 |
1:25.90 |
2:12.02 |
|
2:56.21 |
|
6 |
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
42.11 |
1:26.46 |
2:12.19 |
|
2:56.66 |
|
7 |
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
42.00 |
1:28.20 |
2:14.32 |
|
2:57.97 |
|
8 |
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
45.31 |
1:32.96 |
2:19.75 |
|
3:03.81 |
|
9 |
Lukas Kelkay |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
44.23 |
1:31.55 |
2:19.16 |
|
3:07.62 |
|
10 |
Hugo Seeman |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
44.76 |
1:32.78 |
2:23.13 |
|
3:09.09 |
|
11 |
Daniel Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
43.09 |
1:32.36 |
2:23.18 |
|
3:09.79 |
|
12 |
Leonardo Vespertini |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
43.75 |
1:32.01 |
2:22.15 |
|
3:10.92 |
|
13 |
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
45.27 |
1:34.30 |
2:24.20 |
|
3:12.07 |
|
14 |
Filip Nilsson |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
46.37 |
1:36.43 |
2:28.04 |
|
3:16.57 |
|
- |
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Daniel Löwenberg |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Kevin Rathnasiri |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.08 |
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:21 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:52 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.08 |
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:52 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:28 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
30.80 |
1:04.53 |
1:37.98 |
|
2:10.30 |
|
2 |
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
29.74 |
1:02.85 |
1:37.51 |
|
2:11.22 |
|
3 |
Felix Andersson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
29.39 |
1:02.79 |
1:38.18 |
|
2:12.06 |
|
4 |
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
30.44 |
1:04.76 |
1:40.51 |
|
2:14.76 |
|
5 |
Oscar Mogard Linden |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
30.74 |
1:06.12 |
1:42.55 |
|
2:17.74 |
|
6 |
Alexandr Sidorov |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.91 |
1:07.12 |
1:43.11 |
|
2:18.24 |
|
7 |
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.12 |
1:08.39 |
1:45.88 |
|
2:19.16 |
|
8 |
Algot Lindwall |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
31.77 |
1:07.15 |
1:43.75 |
|
2:19.36 |
|
9 |
Lukas Roosmark |
2002 |
Täby Sim |
|
30.91 |
1:06.31 |
1:42.84 |
|
2:19.77 |
|
10 |
Axel von Goës |
2002 |
Täby Sim |
|
33.29 |
1:10.21 |
1:48.70 |
|
2:26.08 |
|
11 |
Oskar Arvidsson |
2002 |
Danderyds Sim |
|
35.28 |
1:14.53 |
1:53.76 |
|
2:31.80 |
|
12 |
Antonio Cinotti |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
33.97 |
1:12.72 |
1:53.12 |
|
2:32.31 |
|
13 |
Ludvig Ahlström |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
35.42 |
1:15.18 |
1:55.61 |
|
2:33.11 |
|
14 |
Max Crafoord |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.54 |
1:16.50 |
1:59.23 |
|
2:37.98 |
|
15 |
Edvin Wirdby Myren |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.76 |
1:16.43 |
1:57.89 |
|
2:38.34 |
|
16 |
Karl Lingham |
2002 |
Täby Sim |
|
35.42 |
1:16.77 |
1:58.67 |
|
2:38.85 |
|
17 |
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
Danderyds Sim |
|
36.27 |
1:17.38 |
1:59.50 |
|
2:39.20 |
|
18 |
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
36.36 |
1:17.70 |
1:59.81 |
|
2:41.43 |
|
19 |
Erik Johansson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
39.55 |
1:24.05 |
2:10.05 |
|
2:54.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Löwenberg |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
32.51 |
1:10.05 |
1:48.12 |
|
2:26.50 |
|
2 |
Linus Wickström |
2003 |
Danderyds Sim |
|
34.57 |
1:13.86 |
1:54.21 |
|
2:33.87 |
|
3 |
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
33.95 |
1:12.91 |
1:54.05 |
|
2:34.37 |
|
4 |
Wilhelm Arvidsson |
2005 |
Danderyds Sim |
|
34.28 |
1:13.59 |
1:55.05 |
|
2:35.09 |
|
5 |
Victor Trägårdh |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.70 |
1:16.27 |
1:59.37 |
|
2:41.07 |
|
6 |
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
36.94 |
1:19.56 |
2:02.65 |
|
2:43.40 |
|
7 |
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
35.92 |
1:18.20 |
2:02.60 |
|
2:43.95 |
|
8 |
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.90 |
1:20.32 |
2:04.34 |
|
2:47.49 |
|
9 |
Kevin Rathnasiri |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
38.18 |
1:21.49 |
2:05.13 |
|
2:48.01 |
|
10 |
Lukas Kelkay |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.49 |
1:21.84 |
2:05.67 |
|
2:48.35 |
|
11 |
Oliver Rasool |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.51 |
1:18.68 |
2:04.59 |
|
2:48.49 |
|
12 |
Hugo Seeman |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.79 |
1:20.38 |
2:07.08 |
|
2:49.49 |
|
13 |
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
38.18 |
1:21.64 |
2:06.03 |
|
2:49.78 |
|
14 |
Oliver Sundgren |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
37.57 |
1:21.34 |
2:06.67 |
|
2:50.12 |
|
15 |
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
37.73 |
1:21.00 |
2:07.08 |
|
2:51.38 |
|
16 |
Daniel Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.88 |
1:23.08 |
2:10.62 |
|
2:53.94 |
|
17 |
Jakob Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.76 |
1:21.84 |
2:09.21 |
|
2:56.90 |
|
- |
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.08 |
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:28 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:24 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karin Thorén |
1999 |
Täby Sim |
|
33.16 |
1:10.45 |
1:56.52 |
|
2:31.27 |
|
2 |
Fanny Kruthammar |
1999 |
Täby Sim |
|
34.70 |
1:14.72 |
1:58.26 |
|
2:34.97 |
|
3 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
34.14 |
1:14.76 |
2:00.10 |
|
2:36.32 |
|
4 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
33.07 |
1:13.02 |
2:00.88 |
|
2:36.98 |
|
5 |
Lina Sundman |
1998 |
Danderyds Sim |
|
33.51 |
1:15.08 |
2:00.55 |
|
2:37.24 |
|
6 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.52 |
1:14.95 |
2:02.78 |
|
2:38.22 |
|
7 |
Henny Reuterskiöld |
1999 |
Danderyds Sim |
|
34.88 |
1:17.48 |
2:02.81 |
|
2:38.50 |
|
8 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
32.46 |
1:11.51 |
2:01.06 |
|
2:38.67 |
|
9 |
Hanne Melin Romstad |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
33.30 |
1:14.82 |
2:02.88 |
|
2:39.41 |
|
10 |
Siri Selander |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.57 |
1:16.25 |
2:05.38 |
|
2:40.65 |
|
11 |
Mikaela Bergh |
1999 |
Täby Sim |
|
35.38 |
1:20.67 |
2:02.13 |
|
2:41.19 |
|
12 |
Astrid Albertsson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
33.88 |
1:17.89 |
2:03.84 |
|
2:41.98 |
|
13 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
Täby Sim |
|
33.96 |
1:13.98 |
2:05.33 |
|
2:43.26 |
|
14 |
Gunnel Sköld |
2000 |
Täby Sim |
|
37.05 |
1:19.93 |
2:08.15 |
|
2:45.57 |
|
15 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
|
36.79 |
1:18.14 |
2:07.81 |
|
2:45.72 |
|
16 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.02 |
1:21.36 |
2:10.00 |
|
2:48.72 |
|
17 |
Ljuba Berg |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.88 |
1:19.24 |
2:10.44 |
|
2:48.91 |
|
18 |
Alice Albinzon |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
37.06 |
1:24.02 |
2:12.10 |
|
2:51.03 |
|
19 |
Lisa Holmqvist |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.48 |
1:21.67 |
2:12.94 |
|
2:52.83 |
|
20 |
Ella Ericson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
38.11 |
1:24.85 |
2:16.40 |
|
2:55.52 |
|
21 |
Emma Wallin |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
38.77 |
1:22.99 |
2:18.26 |
|
2:58.60 |
|
22 |
Saga Gustafsson |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
37.48 |
1:24.63 |
2:17.94 |
|
3:00.72 |
|
23 |
Emelie Högström |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
42.14 |
1:30.86 |
2:22.99 |
|
3:02.67 |
|
24 |
Thea Jonsson |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.66 |
1:26.13 |
2:22.93 |
|
3:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
33.30 |
1:12.32 |
1:53.16 |
|
2:27.89 |
|
2 |
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
32.53 |
1:10.55 |
1:55.12 |
|
2:29.13 |
|
3 |
Elin Swerlander |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
32.00 |
1:10.85 |
1:55.43 |
|
2:31.15 |
|
4 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.20 |
1:12.81 |
1:57.20 |
|
2:32.64 |
|
5 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.60 |
1:12.29 |
1:57.90 |
|
2:32.68 |
|
6 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.58 |
1:12.84 |
1:57.25 |
|
2:33.27 |
|
7 |
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
33.81 |
1:12.61 |
1:58.57 |
|
2:33.96 |
|
8 |
Johanna Persson |
2001 |
Täby Sim |
|
33.89 |
1:12.78 |
1:57.19 |
|
2:35.29 |
|
9 |
Tess Engvall |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
33.66 |
1:13.58 |
1:59.49 |
|
2:35.66 |
|
10 |
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.55 |
1:15.50 |
1:59.74 |
|
2:37.15 |
|
11 |
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
33.90 |
1:15.10 |
2:02.93 |
|
2:37.28 |
|
12 |
Julia Björkén |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
33.93 |
1:14.96 |
2:01.73 |
|
2:38.78 |
|
13 |
Matilda Pfeiff |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
34.80 |
1:15.08 |
2:01.26 |
|
2:39.43 |
|
14 |
Alexandra Jensen |
2001 |
Täby Sim |
|
35.03 |
1:19.86 |
2:06.54 |
|
2:42.04 |
|
15 |
Malin Sangfelt |
2001 |
Täby Sim |
|
36.25 |
1:15.78 |
2:06.23 |
|
2:44.30 |
|
16 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
37.10 |
1:20.36 |
2:08.97 |
|
2:44.69 |
|
17 |
Vera Sköld |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
|
34.61 |
1:17.50 |
2:07.05 |
|
2:45.24 |
|
18 |
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
|
36.65 |
1:17.10 |
2:08.81 |
|
2:46.44 |
|
19 |
Isabelle Nordlinder |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
36.89 |
1:21.34 |
2:11.07 |
|
2:48.75 |
|
20 |
Viktoria Nylund |
2001 |
Täby Sim |
|
34.86 |
1:18.98 |
2:08.33 |
|
2:49.06 |
|
21 |
Tyra Wijk |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
35.36 |
1:18.68 |
2:09.41 |
|
2:49.94 |
|
22 |
Vanessa Hübinette |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
36.46 |
1:20.18 |
2:11.78 |
|
2:51.62 |
|
23 |
Tova Wagenius |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.76 |
1:24.92 |
2:12.75 |
|
2:53.94 |
|
24 |
Lisa Schubert |
2001 |
Täby Sim |
|
37.78 |
1:25.39 |
2:19.80 |
|
2:59.22 |
|
25 |
Hjördis Köhler |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
37.58 |
1:22.45 |
2:19.80 |
|
3:01.82 |
|
26 |
Rebecka Rosengart |
2001 |
Hellas Simklubb |
|
45.62 |
1:38.16 |
2:34.94 |
|
3:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Smilla Malm |
2003 |
Täby Sim |
|
33.79 |
1:15.60 |
2:00.39 |
|
2:38.32 |
|
2 |
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
35.51 |
1:16.58 |
2:03.18 |
|
2:39.01 |
|
3 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
36.62 |
1:16.56 |
2:04.87 |
|
2:40.68 |
|
4 |
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.58 |
1:15.96 |
2:03.10 |
|
2:41.49 |
|
5 |
Elin Bergman |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
35.74 |
1:18.65 |
2:07.03 |
|
2:43.92 |
|
6 |
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
38.05 |
1:24.83 |
2:08.46 |
|
2:46.51 |
|
7 |
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
35.44 |
1:18.67 |
2:08.13 |
|
2:47.35 |
|
8 |
Ines Lo Lindroos |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
37.43 |
1:21.58 |
2:10.33 |
|
2:48.10 |
|
9 |
Rebecca Sandström |
2003 |
IFK Lidingö Simklubb |
|
36.11 |
1:18.55 |
2:08.70 |
|
2:48.25 |
|
10 |
Hanna Mehari |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.26 |
1:19.98 |
2:08.91 |
|
2:48.69 |
|
11 |
Elsa Fogelsjöö |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.33 |
1:20.84 |
2:12.18 |
|
2:49.87 |
|
12 |
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
36.23 |
1:21.88 |
2:11.24 |
|
2:51.36 |
|
13 |
Felicia Larsered |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
41.24 |
1:25.80 |
2:14.79 |
|
2:51.93 |
|
14 |
Lovisa Edman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
38.03 |
1:23.25 |
2:14.69 |
|
2:53.56 |
|
15 |
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
37.93 |
1:25.15 |
2:13.99 |
|
2:54.71 |
|
16 |
Cecilia Viberg |
2003 |
IFK Lidingö Simklubb |
|
39.31 |
1:25.48 |
2:13.72 |
|
2:54.79 |
|
17 |
Tove Pettersson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
38.08 |
1:23.26 |
2:16.48 |
|
2:55.08 |
|
18 |
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
39.47 |
1:24.70 |
2:16.77 |
|
2:56.98 |
|
19 |
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
38.58 |
1:24.87 |
2:18.58 |
|
2:57.43 |
|
20 |
Hedda Wallberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
42.19 |
1:26.30 |
2:18.20 |
|
2:57.55 |
|
21 |
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
39.20 |
1:25.36 |
2:17.90 |
|
2:57.65 |
|
22 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.39 |
1:25.79 |
2:20.57 |
|
2:57.82 |
|
23 |
Heidi Saluveer |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.05 |
1:24.03 |
2:20.59 |
|
2:59.51 |
|
24 |
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
40.76 |
1:28.90 |
2:17.74 |
|
3:00.96 |
|
25 |
Ella Wahlman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
37.60 |
1:24.29 |
2:20.26 |
|
3:02.60 |
|
26 |
Amanda Takala |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
39.53 |
1:26.30 |
2:21.91 |
|
3:02.89 |
|
27 |
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
38.70 |
1:26.42 |
2:23.03 |
|
3:03.70 |
|
28 |
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
42.99 |
1:28.53 |
2:21.86 |
|
3:03.80 |
|
29 |
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
41.61 |
1:28.17 |
2:20.65 |
|
3:04.63 |
|
30 |
Liv Asp Olsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
41.89 |
1:29.28 |
2:22.80 |
|
3:05.05 |
|
31 |
Lovisa Fantenberg |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
40.85 |
1:31.01 |
2:23.42 |
|
3:07.52 |
|
32 |
Anna Werme |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
43.11 |
1:29.27 |
2:24.85 |
|
3:08.13 |
|
33 |
Shirley Lidman |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
41.97 |
1:29.47 |
2:26.65 |
|
3:09.49 |
|
34 |
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.35 |
1:30.73 |
2:26.56 |
|
3:09.58 |
|
35 |
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
42.25 |
1:31.71 |
2:25.99 |
|
3:09.83 |
|
36 |
Louise Blomqvist |
2004 |
Danderyds Sim |
|
43.24 |
1:29.56 |
2:25.64 |
|
3:10.30 |
|
37 |
Emma Björkman |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.84 |
1:31.82 |
2:28.97 |
|
3:10.91 |
|
38 |
Maya Levin |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
46.30 |
1:34.84 |
2:29.61 |
|
3:12.71 |
|
39 |
Sofia Montan |
2004 |
Danderyds Sim |
|
41.59 |
1:29.39 |
2:27.26 |
|
3:13.99 |
|
40 |
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
40.31 |
1:29.91 |
2:29.05 |
|
3:14.97 |
|
41 |
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
45.26 |
1:38.72 |
2:38.09 |
|
3:21.53 |
|
42 |
Hanna Carlberg |
2003 |
IFK Lidingö Simklubb |
|
46.31 |
1:36.11 |
2:35.29 |
|
3:22.92 |
|
43 |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
46.01 |
1:41.84 |
2:37.42 |
|
3:24.85 |
|
44 |
Elin Glifberg |
2004 |
IFK Lidingö Simklubb |
|
47.78 |
1:41.01 |
2:39.97 |
|
3:29.10 |
|
45 |
Rebecca Velin |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
52.11 |
1:43.89 |
2:45.76 |
|
3:34.00 |
|
46 |
Kajsa Iwarsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
43.15 |
1:38.81 |
2:45.25 |
|
3:36.56 |
|
47 |
Beata Liljeberg |
2003 |
IFK Lidingö Simklubb |
|
52.85 |
1:46.82 |
2:49.79 |
|
3:38.20 |
|
48 |
Eleonora Engström |
2004 |
IFK Lidingö Simklubb |
|
56.12 |
1:47.38 |
2:49.62 |
|
3:43.68 |
|
- |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.08 |
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:24 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:53 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Sim |
|
1:06.90 |
2:23.32 |
3:43.74 |
|
4:49.01 |
|
2 |
Stefan Varga |
2000 |
Danderyds Sim |
|
1:06.36 |
2:20.73 |
3:43.49 |
|
4:50.47 |
|
3 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
Täby Sim |
|
1:05.72 |
2:23.97 |
3:50.51 |
|
5:01.03 |
|
4 |
Olof Askling |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:08.60 |
2:28.66 |
3:54.73 |
|
5:07.31 |
|
5 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:14.53 |
2:41.35 |
4:14.94 |
|
5:21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:06.88 |
2:22.39 |
3:51.20 |
|
4:56.99 |
|
2 |
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:13.21 |
2:35.80 |
4:03.64 |
|
5:15.79 |
|
3 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.66 |
2:32.51 |
4:04.80 |
|
5:16.65 |
|
4 |
Morgan Martinsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.56 |
2:42.79 |
4:10.62 |
|
5:24.88 |
|
5 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:12.03 |
2:36.22 |
4:13.40 |
|
5:26.82 |
|
6 |
Erik Ahlqvist |
2001 |
Täby Sim |
|
1:25.44 |
2:50.00 |
4:30.54 |
|
5:42.63 |
|
7 |
Tim Lundwall |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:16.56 |
2:48.11 |
4:29.78 |
|
5:48.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Al-Khalili |
2002 |
Täby Sim |
|
1:15.99 |
2:36.41 |
4:14.25 |
|
5:28.05 |
|
2 |
Felix Andersson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:17.61 |
2:45.01 |
4:20.64 |
|
5:31.22 |
|
2 |
Linus Thörn |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:17.64 |
2:46.47 |
4:18.52 |
|
5:31.22 |
|
4 |
Alexandr Sidorov |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:22.24 |
2:51.54 |
4:23.50 |
|
5:38.33 |
|
5 |
Oscar Mogard Linden |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:17.46 |
2:48.77 |
4:24.17 |
|
5:41.73 |
|
6 |
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:12.11 |
2:43.74 |
4:22.53 |
|
5:42.07 |
|
7 |
Elias Wirdby Myren |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:19.19 |
2:48.16 |
4:34.40 |
|
5:53.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Otto Lundberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:25.77 |
2:54.79 |
4:34.77 |
|
5:53.64 |
|
2 |
Linus Wickström |
2003 |
Danderyds Sim |
|
1:30.65 |
3:00.97 |
4:54.50 |
|
6:19.42 |
|
3 |
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:35.26 |
3:18.19 |
5:09.48 |
|
6:37.84 |
|
4 |
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:52.60 |
3:38.26 |
5:45.18 |
|
7:20.86 |
|
- |
Walter Sundling |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.08 |
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:53 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
31 januari 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:17 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.08 |
Utskriftsdatum |
31 januari 2016 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:17 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
31 januari 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:50 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikaela Bergh |
1999 |
Täby Sim |
|
36.08 |
1:16.15 |
1:58.59 |
|
2:41.14 |
|
2 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
38.92 |
1:21.69 |
2:04.81 |
|
2:48.24 |
|
3 |
Fanny Kruthammar |
1999 |
Täby Sim |
|
38.76 |
1:21.86 |
2:05.96 |
|
2:50.67 |
|
4 |
Astrid Albertsson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
38.68 |
1:23.76 |
2:10.07 |
|
2:57.53 |
|
5 |
Julia Franks |
2000 |
Täby Sim |
|
39.60 |
1:25.12 |
2:11.89 |
|
2:57.57 |
|
6 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
40.55 |
1:27.00 |
2:13.56 |
|
2:59.80 |
|
7 |
Lina Sundman |
1998 |
Danderyds Sim |
|
40.24 |
1:25.71 |
2:12.71 |
|
3:00.39 |
|
8 |
Gunnel Sköld |
2000 |
Täby Sim |
|
42.18 |
1:29.33 |
2:16.77 |
|
3:04.46 |
|
9 |
Ella Ericson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
42.97 |
1:31.93 |
2:23.00 |
|
3:13.83 |
|
10 |
Eleonor Rosengart |
2000 |
Hellas Simklubb |
|
49.34 |
1:43.10 |
2:38.20 |
|
3:33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
37.67 |
1:21.60 |
2:08.19 |
|
2:54.40 |
|
2 |
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
40.93 |
1:27.89 |
2:15.53 |
|
3:02.22 |
|
3 |
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
39.99 |
1:26.61 |
2:15.40 |
|
3:04.24 |
|
4 |
Cecilia Viberg |
2003 |
IFK Lidingö Simklubb |
|
41.88 |
1:30.98 |
2:19.93 |
|
3:07.05 |
|
5 |
Ines Lo Lindroos |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
42.88 |
1:30.43 |
2:19.09 |
|
3:07.22 |
|
6 |
Lovisa Edman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
43.51 |
1:32.79 |
2:21.71 |
|
3:10.19 |
|
7 |
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
42.16 |
1:31.66 |
2:21.93 |
|
3:11.07 |
|
8 |
Elin Bergman |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
42.63 |
1:31.57 |
2:21.60 |
|
3:11.20 |
|
9 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
43.28 |
1:32.76 |
2:22.51 |
|
3:11.93 |
|
10 |
Felicia Larsered |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
45.03 |
1:34.45 |
2:25.18 |
|
3:13.37 |
|
11 |
Emelie Söderström |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
43.97 |
1:32.52 |
2:22.79 |
|
3:13.91 |
|
12 |
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
44.95 |
1:37.04 |
2:28.87 |
|
3:18.57 |
|
13 |
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
43.27 |
1:33.72 |
2:25.77 |
|
3:18.72 |
|
14 |
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
45.28 |
1:37.05 |
2:29.88 |
|
3:19.46 |
|
15 |
Hedda Wallberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
44.92 |
1:36.25 |
2:28.82 |
|
3:20.44 |
|
16 |
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
46.21 |
1:37.95 |
2:30.34 |
|
3:21.48 |
|
17 |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
46.56 |
1:39.20 |
2:30.78 |
|
3:22.60 |
|
18 |
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
46.29 |
1:39.31 |
2:33.87 |
|
3:26.97 |
|
19 |
Tove Pettersson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
45.21 |
1:37.88 |
2:32.52 |
|
3:26.98 |
|
20 |
Lovisa Fantenberg |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
45.32 |
1:38.16 |
2:32.89 |
|
3:27.03 |
|
21 |
Emma Björkman |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
45.73 |
1:36.84 |
2:32.98 |
|
3:27.47 |
|
22 |
Ella Wahlman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
46.41 |
1:39.04 |
2:33.99 |
|
3:28.08 |
|
23 |
Emma Nygård |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
46.15 |
1:40.49 |
2:35.31 |
|
3:28.80 |
|
24 |
Maya Levin |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
46.26 |
1:39.90 |
2:35.33 |
|
3:29.98 |
|
25 |
Sofia Montan |
2004 |
Danderyds Sim |
|
46.83 |
1:40.93 |
2:37.18 |
|
3:34.63 |
|
26 |
Matilda Sandquist |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
47.52 |
1:43.46 |
2:41.22 |
|
3:37.20 |
|
27 |
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
49.27 |
1:46.31 |
2:43.28 |
|
3:38.18 |
|
28 |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
50.12 |
1:46.11 |
2:43.33 |
|
3:38.48 |
|
29 |
Louise Blomqvist |
2004 |
Danderyds Sim |
|
48.08 |
1:44.09 |
2:42.46 |
|
3:38.95 |
|
30 |
Jenny Tunell |
2003 |
Danderyds Sim |
|
50.52 |
1:47.99 |
2:46.19 |
|
3:42.87 |
|
31 |
Emma Thur |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
47.42 |
1:44.19 |
2:43.93 |
|
3:43.24 |
|
32 |
Sofi Sylvander |
2004 |
Hellas Simklubb |
|
51.41 |
1:53.51 |
2:58.42 |
|
4:01.51 |
|
- |
Liv Asp Olsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.08 |
Utskriftsdatum |
31 januari 2016 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:50 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
31 januari 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:33 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 189 år |
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:01.65 |
2:07.22 |
3:12.94 |
|
4:19.18 |
|
2 |
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:03.80 |
2:12.88 |
3:22.15 |
|
4:30.01 |
|
3 |
Erik Ahlqvist |
2001 |
Täby Sim |
|
1:06.73 |
2:17.03 |
3:28.63 |
|
4:37.84 |
|
4 |
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
|
1:06.11 |
2:17.55 |
3:28.76 |
|
4:38.62 |
|
5 |
Dexter Dalsgaard |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.93 |
2:22.93 |
3:36.39 |
|
4:49.06 |
|
6 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:07.77 |
2:20.94 |
3:36.10 |
|
4:49.15 |
|
7 |
Anton Forsberg |
2001 |
Täby Sim |
|
1:08.23 |
2:22.29 |
3:36.40 |
|
4:49.74 |
|
8 |
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:07.13 |
2:21.49 |
3:36.42 |
|
4:50.54 |
|
9 |
Morgan Martinsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.02 |
2:22.92 |
3:39.76 |
|
4:54.62 |
|
10 |
Marcus Thune |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:16.15 |
2:40.42 |
4:03.98 |
|
5:27.28 |
|
11 |
Oscar Frylmark |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:18.15 |
2:44.08 |
4:10.60 |
|
5:34.13 |
|
12 |
Adrian Tittelbach |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:18.93 |
2:45.88 |
4:14.72 |
|
5:41.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Otto Reithner |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:10.40 |
2:29.15 |
3:50.00 |
|
5:09.39 |
|
2 |
Daniel Löwenberg |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:12.06 |
2:31.35 |
3:52.83 |
|
5:13.57 |
|
3 |
Otto Lundberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.82 |
2:35.44 |
3:59.81 |
|
5:23.85 |
|
4 |
Linus Wickström |
2003 |
Danderyds Sim |
|
1:14.69 |
2:36.83 |
4:01.38 |
|
5:24.43 |
|
5 |
Wilhelm Arvidsson |
2005 |
Danderyds Sim |
|
1:15.36 |
2:39.81 |
4:04.49 |
|
5:27.18 |
|
6 |
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:18.28 |
2:43.55 |
4:08.12 |
|
5:30.14 |
|
7 |
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
1:19.63 |
2:49.16 |
4:15.94 |
|
5:38.25 |
|
8 |
Lukas Kelkay |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:23.62 |
2:53.29 |
4:23.33 |
|
5:48.80 |
|
9 |
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:24.98 |
2:52.97 |
4:21.98 |
|
5:49.80 |
|
10 |
Kevin Rathnasiri |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:22.27 |
2:52.88 |
4:23.60 |
|
5:50.18 |
|
11 |
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:25.29 |
2:54.94 |
4:23.32 |
|
5:52.68 |
|
12 |
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:21.95 |
2:53.28 |
4:23.96 |
|
5:53.76 |
|
13 |
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:23.01 |
2:59.10 |
4:38.10 |
|
6:16.61 |
|
- |
Elias Skeppstedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.08 |
Utskriftsdatum |
31 januari 2016 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:33 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
31 januari 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:38 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lo Lindeblad |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
1:16.22 |
2:37.54 |
4:00.63 |
5:22.63 |
21:02.41 |
|
|
|
|
|
|
6:45.52 |
8:08.15 |
9:28.41 |
10:50.16 |
|
|
|
|
|
|
|
12:10.53 |
13:31.57 |
14:52.80 |
16:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
17:47.42 |
19:37.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:09.31 |
2:23.96 |
3:38.46 |
4:52.83 |
18:30.12 |
|
|
|
|
|
|
6:07.43 |
7:21.47 |
8:35.65 |
9:49.57 |
|
|
|
|
|
|
|
11:03.59 |
12:17.86 |
13:32.11 |
14:46.70 |
|
|
|
|
|
|
|
16:02.02 |
17:16.63 |
|
|
|
|
2 |
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:10.05 |
2:24.91 |
3:39.92 |
4:55.88 |
19:00.64 |
|
|
|
|
|
|
6:13.16 |
7:30.37 |
8:46.91 |
10:02.50 |
|
|
|
|
|
|
|
11:18.49 |
12:35.72 |
13:53.44 |
15:11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
16:29.54 |
17:46.46 |
|
|
|
|
3 |
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:09.56 |
2:23.69 |
3:37.77 |
4:52.87 |
19:04.71 |
|
|
|
|
|
|
6:09.95 |
7:28.61 |
8:46.40 |
10:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
11:22.05 |
12:39.44 |
13:56.92 |
15:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
16:33.21 |
17:51.24 |
|
|
|
|
4 |
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
1:11.40 |
2:28.10 |
3:44.57 |
5:01.52 |
19:13.18 |
|
|
|
|
|
|
6:17.93 |
7:34.82 |
8:51.69 |
10:08.87 |
|
|
|
|
|
|
|
11:26.24 |
12:44.36 |
14:03.59 |
15:23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
16:41.20 |
17:58.27 |
|
|
|
|
5 |
Alexandra Jensen |
2001 |
Täby Sim |
|
1:11.53 |
2:29.73 |
3:48.30 |
5:07.07 |
19:33.38 |
|
|
|
|
|
|
6:25.87 |
7:45.15 |
9:03.88 |
10:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
11:43.11 |
13:02.72 |
14:21.68 |
15:41.10 |
|
|
|
|
|
|
|
17:01.14 |
18:18.72 |
|
|
|
|
6 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.02 |
2:29.45 |
3:48.17 |
5:07.78 |
20:03.71 |
|
|
|
|
|
|
6:27.34 |
7:47.89 |
9:08.36 |
10:30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
11:51.53 |
13:13.83 |
14:36.14 |
15:58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
17:22.42 |
18:44.77 |
|
|
|
|
7 |
Frida Nöu |
2001 |
Täby Sim |
|
1:15.51 |
2:37.11 |
3:58.89 |
5:21.76 |
20:28.84 |
|
|
|
|
|
|
6:43.77 |
8:06.33 |
9:30.53 |
10:53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
12:15.95 |
13:38.53 |
15:00.98 |
16:23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
17:46.69 |
19:08.95 |
|
|
|
|
8 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.37 |
2:36.87 |
3:58.29 |
5:21.34 |
20:41.50 |
|
|
|
|
|
|
6:44.08 |
8:06.93 |
9:31.34 |
10:55.38 |
|
|
|
|
|
|
|
12:19.59 |
13:43.78 |
15:08.09 |
16:32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
17:57.01 |
19:21.62 |
|
|
|
|
9 |
Isabelle Nordlinder |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.80 |
2:34.27 |
3:56.26 |
5:19.64 |
21:05.47 |
|
|
|
|
|
|
6:43.53 |
8:08.79 |
9:34.18 |
10:58.56 |
|
|
|
|
|
|
|
12:24.77 |
13:52.03 |
15:19.33 |
16:46.73 |
|
|
|
|
|
|
|
18:14.33 |
19:39.72 |
|
|
|
|
10 |
Anna Ladis |
2001 |
Täby Sim |
|
1:18.50 |
2:44.99 |
4:12.30 |
5:40.51 |
21:58.34 |
|
|
|
|
|
|
7:09.43 |
8:38.90 |
10:08.47 |
11:37.70 |
|
|
|
|
|
|
|
13:07.64 |
14:38.44 |
16:07.97 |
17:37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
19:05.28 |
20:33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:09.54 |
2:24.61 |
3:40.16 |
4:56.06 |
19:01.98 |
|
|
|
|
|
|
6:12.45 |
7:29.07 |
8:46.09 |
10:03.02 |
|
|
|
|
|
|
|
11:20.07 |
12:36.80 |
13:54.45 |
15:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
16:29.79 |
17:47.48 |
|
|
|
|
2 |
Josephine Junehed |
2002 |
Täby Sim |
|
1:11.94 |
2:28.80 |
3:46.15 |
5:03.62 |
19:30.10 |
|
|
|
|
|
|
6:21.81 |
7:40.60 |
8:59.33 |
10:18.67 |
|
|
|
|
|
|
|
11:37.87 |
12:57.42 |
14:16.67 |
15:35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
16:55.45 |
18:13.83 |
|
|
|
|
3 |
Lucrezia Vespertini |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:12.41 |
2:33.40 |
3:54.76 |
5:16.27 |
20:41.67 |
|
|
|
|
|
|
6:39.95 |
8:03.79 |
9:27.66 |
10:52.33 |
|
|
|
|
|
|
|
12:16.71 |
13:40.65 |
15:05.16 |
16:31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
17:59.21 |
19:22.30 |
|
|
|
|
- |
Victoria Danielsson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:08.46 |
2:23.91 |
3:40.18 |
4:57.18 |
19:15.48 |
|
|
|
|
|
|
6:15.19 |
7:32.96 |
8:50.45 |
10:08.53 |
|
|
|
|
|
|
|
11:27.04 |
12:45.31 |
14:05.35 |
15:24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
16:44.52 |
18:03.75 |
|
|
|
|
2 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.63 |
2:30.24 |
3:50.04 |
5:10.55 |
20:10.60 |
|
|
|
|
|
|
6:30.95 |
7:52.08 |
9:12.77 |
10:35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
11:57.06 |
13:20.19 |
14:42.58 |
16:06.21 |
|
|
|
|
|
|
|
17:29.13 |
18:52.15 |
|
|
|
|
3 |
Smilla Malm |
2003 |
Täby Sim |
|
1:13.80 |
2:33.83 |
3:54.47 |
5:16.62 |
20:39.37 |
|
|
|
|
|
|
6:38.96 |
8:02.33 |
9:26.55 |
10:50.59 |
|
|
|
|
|
|
|
12:15.26 |
13:40.62 |
15:05.22 |
16:29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
17:53.02 |
19:16.93 |
|
|
|
|
4 |
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:14.79 |
2:36.80 |
3:59.82 |
5:22.83 |
20:41.53 |
|
|
|
|
|
|
6:47.17 |
8:11.43 |
9:35.93 |
10:59.09 |
|
|
|
|
|
|
|
12:22.17 |
13:45.86 |
15:09.36 |
16:34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
17:58.30 |
19:21.69 |
|
|
|
|
5 |
Elin Bergman |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:18.06 |
2:42.14 |
4:05.99 |
5:31.32 |
20:59.68 |
|
|
|
|
|
|
6:56.82 |
8:21.29 |
9:46.10 |
11:11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
12:38.19 |
14:03.44 |
15:29.29 |
16:54.80 |
|
|
|
|
|
|
|
18:19.17 |
19:42.60 |
|
|
|
|
6 |
Ines Lo Lindroos |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.98 |
2:40.80 |
4:04.69 |
5:29.28 |
20:59.72 |
|
|
|
|
|
|
6:55.13 |
8:20.00 |
9:45.19 |
11:11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
12:36.38 |
14:02.62 |
15:28.11 |
16:53.98 |
|
|
|
|
|
|
|
18:20.18 |
19:43.56 |
|
|
|
|
7 |
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.49 |
2:40.73 |
4:05.43 |
5:29.99 |
21:03.75 |
|
|
|
|
|
|
6:55.70 |
8:20.15 |
9:45.13 |
11:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
12:36.69 |
14:02.59 |
15:27.89 |
16:53.62 |
|
|
|
|
|
|
|
18:20.00 |
19:43.48 |
|
|
|
|
8 |
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:19.20 |
2:44.19 |
4:09.35 |
5:34.01 |
21:05.69 |
|
|
|
|
|
|
6:59.35 |
8:25.14 |
9:51.15 |
11:16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
12:41.03 |
14:06.06 |
15:29.68 |
16:54.14 |
|
|
|
|
|
|
|
18:19.33 |
19:43.82 |
|
|
|
|
9 |
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:17.64 |
2:41.79 |
4:06.55 |
5:32.85 |
21:22.64 |
|
|
|
|
|
|
6:59.42 |
8:25.90 |
9:52.70 |
11:20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
12:46.84 |
14:14.03 |
15:41.15 |
17:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
18:34.04 |
20:00.52 |
|
|
|
|
10 |
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:18.94 |
2:44.15 |
4:09.66 |
5:35.07 |
21:26.26 |
|
|
|
|
|
|
7:01.56 |
8:27.96 |
9:54.63 |
11:21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
12:47.92 |
14:15.14 |
15:42.08 |
17:08.73 |
|
|
|
|
|
|
|
18:36.24 |
20:03.17 |
|
|
|
|
11 |
Lovisa Edman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:17.40 |
2:41.76 |
4:06.62 |
5:33.62 |
21:38.16 |
|
|
|
|
|
|
7:00.25 |
8:27.36 |
9:53.52 |
11:21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
12:49.53 |
14:16.67 |
15:45.52 |
17:15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
18:45.49 |
20:14.27 |
|
|
|
|
12 |
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:18.08 |
2:44.33 |
4:11.28 |
5:37.50 |
21:45.27 |
|
|
|
|
|
|
7:04.46 |
8:32.52 |
10:02.56 |
11:29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
12:56.42 |
14:22.60 |
15:53.77 |
17:22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
18:52.13 |
20:21.77 |
|
|
|
|
13 |
Tove Pettersson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
1:18.76 |
2:45.40 |
4:14.41 |
5:42.79 |
21:57.84 |
|
|
|
|
|
|
7:10.26 |
8:38.99 |
10:07.82 |
11:36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
13:07.94 |
14:38.01 |
16:06.67 |
17:37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
19:05.18 |
20:33.43 |
|
|
|
|
14 |
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:20.32 |
2:46.82 |
4:15.52 |
5:43.67 |
22:02.24 |
|
|
|
|
|
|
7:12.24 |
8:39.65 |
10:09.61 |
11:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
13:10.46 |
14:40.35 |
16:10.71 |
17:41.30 |
|
|
|
|
|
|
|
19:12.08 |
20:41.43 |
|
|
|
|
15 |
Hedda Wallberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:20.31 |
2:48.62 |
4:17.08 |
5:46.32 |
22:02.83 |
|
|
|
|
|
|
7:14.97 |
8:42.56 |
10:10.92 |
11:38.39 |
|
|
|
|
|
|
|
13:07.97 |
14:38.08 |
16:08.47 |
17:38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
19:08.30 |
20:37.26 |
|
|
|
|
16 |
Amanda Takala |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
1:20.08 |
2:51.71 |
4:24.70 |
5:58.56 |
23:12.48 |
|
|
|
|
|
|
7:32.05 |
9:06.40 |
10:41.14 |
12:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
13:50.67 |
15:26.30 |
17:01.50 |
18:36.52 |
|
|
|
|
|
|
|
20:11.44 |
21:44.66 |
|
|
|
|
17 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:24.57 |
2:58.22 |
4:34.61 |
6:10.91 |
23:53.32 |
|
|
|
|
|
|
7:46.52 |
9:24.62 |
11:03.23 |
12:43.42 |
|
|
|
|
|
|
|
14:22.60 |
16:01.68 |
17:42.69 |
19:20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
20:55.23 |
22:27.63 |
|
|
|
|
18 |
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:28.92 |
3:05.02 |
4:41.44 |
6:19.54 |
24:10.43 |
|
|
|
|
|
|
7:56.74 |
9:35.46 |
11:15.03 |
12:54.13 |
|
|
|
|
|
|
|
14:32.49 |
16:10.60 |
17:47.73 |
19:25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
21:01.53 |
22:37.23 |
|
|
|
|
19 |
Anna Werme |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:24.69 |
2:57.97 |
4:34.08 |
6:09.82 |
24:27.38 |
|
|
|
|
|
|
7:46.93 |
9:25.07 |
11:04.07 |
12:43.11 |
|
|
|
|
|
|
|
14:23.39 |
16:06.73 |
17:48.03 |
19:28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
21:08.33 |
22:48.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.08 |
Utskriftsdatum |
31 januari 2016 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
12:38 |
|