2018-08-14   23:29:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 2016, Trelleborg

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2016    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  10:24   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon    31.19        1:05.69   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    32.04        1:07.27   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    32.58        1:07.78   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen    33.01        1:09.21   
Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim    33.84        1:10.01   
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap    32.70        1:10.25   
Freja Werker  2003  Simklubben Hajen    33.73        1:11.03   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    34.87        1:11.52   
Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon    33.63        1:11.70   
10  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap    34.14        1:12.45   
11  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap    34.18        1:12.75   
12  Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap    34.47        1:13.61   
13  Linnea Christensen  2004  Trelleborg Sim    34.79        1:14.70   
14  Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap    34.91        1:16.16   
15  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    35.98        1:17.00   
16  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim    35.51        1:17.25   
17  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon    37.11        1:18.39   
18  Victoria Berild Andersen  2003  Sjöbo Simsällskap    37.59        1:21.82   
19  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim    38.67        1:22.81   
20  Fanny Schiöler  2004  Trelleborg Sim    42.96        1:36.61   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            DNS   
Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    29.68        1:01.82   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    30.20        1:03.08   
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen    30.23        1:03.78   
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen    32.28        1:07.42   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    32.43        1:07.92   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap    33.11        1:09.23   
Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon    31.89        1:09.34   
Clara Ivarsson  2002  Simklubben Poseidon    35.33        1:14.62   
Siri Hägg  2002  Simklubben Poseidon    35.93        1:16.14   
10  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon    37.70        1:23.97   
Emma Persson  2002  Simklubben Poseidon            DNS   
Linn Olsson  2002  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    29.00        1:00.78   
Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap    29.71        1:01.81   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap    30.23        1:03.36   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    30.36        1:03.67   
Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim    31.01        1:04.55   
Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    31.69        1:05.45   
Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    31.57        1:05.81   
Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    31.78        1:06.20   
Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim    32.29        1:06.80   
10  Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon    32.53        1:07.51   
11  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    32.53        1:10.03   
12  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    34.23        1:13.08   
13  Frida Johansson  2001  Ystads Simsällskap    36.00        1:15.08   
Anna Berisha  2001  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen    29.15        1:01.16   
My Grewell  1998  Simklubben Sydsim    29.10        1:01.26   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    29.37        1:01.39   
Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    30.17        1:03.21   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    29.99        1:03.44   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    30.33        1:03.58   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    30.79        1:03.60   
Vivianne Olsson  2000  Simklubben Poseidon    30.75        1:04.22   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    30.61        1:04.40   
10  Amanda Karlsson  1998  Simklubben Hajen    30.57        1:04.48   
11  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    31.33        1:04.76   
12  Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen    31.15        1:05.00   
13  Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon    31.60        1:05.75   
14  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    31.18        1:05.85   
15  Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim    31.71        1:06.07   
16  Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen    32.05        1:06.99   
17  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    31.67        1:07.42   
18  Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen    32.14        1:08.26   
19  Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap    32.71        1:09.78   
20  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap    34.01        1:10.98   
Elin Moberg  1999  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Schubert  1997  Trelleborg Sim    32.35        1:08.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  10:24 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2016    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  10:26   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap    1:13.28  2:34.90  3:59.01  5:21.46  10:45.95   
          6:44.77  8:07.38  9:26.86       
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    1:19.22  2:43.23  4:06.99  5:29.20  10:59.31   
          6:53.01  8:15.63  9:40.44       
Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon    1:23.64  2:54.55  4:24.24  5:56.20  12:09.21   
          7:29.05  9:03.42  10:39.09       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim    1:16.02  2:40.13  4:04.64  5:31.19  11:08.17   
          6:57.77  8:21.94  9:48.18       
Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    1:15.50  2:42.51  4:11.12  5:41.02  11:20.25   
          7:10.01  8:36.64  10:02.05       
Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap    1:17.10  2:43.18  4:11.13  5:40.07  11:30.74   
          7:08.77  8:38.01  10:06.27       
Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    1:20.66  2:51.71  4:25.75  5:59.12  12:06.48   
          7:32.29  9:05.84  10:38.91       
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    1:20.06  2:52.52  4:26.75  6:01.91  12:25.65   
          7:38.56  9:15.14  10:50.64       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:05.02  2:14.33  3:24.00  4:33.45  9:05.38   
          5:42.20  6:51.15  7:59.60       
Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    1:06.95  2:20.06  3:35.06  4:50.26  9:46.21   
          6:05.24  7:20.01  8:35.14       
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:10.26  2:26.64  3:45.71  5:05.31  10:13.39   
          6:24.19  7:42.76  9:01.09       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    1:01.99  2:08.78  3:16.23  4:24.63  8:54.13   
          5:32.75  6:40.48  7:47.90       
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    1:03.61  2:11.94  3:20.93  4:30.86  9:12.08   
          5:41.06  6:51.38  8:01.99       
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    1:02.74  2:12.23  3:23.46  4:34.36  9:13.51   
          5:46.01  6:57.25  8:07.13       
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    1:03.56  2:12.67  3:23.54  4:34.88  9:20.51   
          5:47.05  6:58.43  8:09.58       
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    1:04.01  2:13.63  3:24.51  4:36.14  9:24.07   
          5:48.63  7:01.30  8:13.82       
Rickard Wemlén  2000  Simklubben Hajen    1:06.38  2:18.95  3:32.30  4:44.58  9:30.52   
          5:56.32  7:08.12  8:19.87       
Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap    1:06.91  2:20.30  3:34.42  4:49.22  9:46.97   
          6:04.83  7:19.95  8:34.10       
Sebastian Lundgren  1999  Ystads Simsällskap    1:03.75  2:17.71  3:32.62  4:48.59  9:57.13   
          6:06.69  7:25.60  8:43.22       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  10:26 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2016    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  10:46   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap    49.52  1:54.36  3:04.07    4:12.55   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap    36.19  1:17.69  2:00.55    2:43.73   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    36.90  1:20.38  2:05.92    2:51.54   
Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon    37.77  1:21.91  2:08.84    2:56.30   
Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap    40.39  1:29.95  2:20.20    3:10.02   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    35.48  1:18.10  2:02.91    2:45.59   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen    34.63  1:14.46  1:55.91    2:37.18   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    35.68  1:16.75  2:00.78    2:44.99   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    35.81  1:17.78  2:02.50    2:48.41   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    35.71  1:19.05  2:05.31    2:51.00   
Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap    38.64  1:24.31  2:12.84    3:01.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  10:46 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2016    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  10:58   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    34.51        1:15.75   
Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon    35.72        1:22.25   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim    37.45        1:23.23   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    38.36        1:24.33   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    38.97        1:24.46   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    40.08        1:28.10   
Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon    47.18        1:40.44   
Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon    46.53        1:42.88   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    31.93        1:09.30   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    33.74        1:15.56   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    35.42        1:17.00   
Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    36.31        1:19.32   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen    30.13        1:04.97   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    31.13        1:06.54   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap    31.77        1:10.34   
Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim    34.67        1:14.98   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Dahlén  1999  Simklubben Poseidon    28.28        1:03.59   
Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    30.12        1:06.23   
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    30.18        1:08.75   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    31.53        1:08.99   
Simon Tufvesson  1999  Ystads Simsällskap    31.12        1:09.88   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim    31.23        1:10.00   
Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon    31.87        1:10.03   
Daniel Lindkvist  2000  Trelleborg Sim    32.18        1:10.95   
Jesper Hansson  1998  Trelleborg Sim    32.42        1:13.24   
Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  10:58 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2016    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  15:10   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    37.60  1:18.24  1:59.16    2:39.39   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    38.79  1:20.10  2:03.94    2:46.87   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    39.71  1:22.97  2:06.80    2:49.80   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap    39.23  1:22.99  2:07.81    2:52.49   
Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon    42.45  1:29.16  2:14.83    2:59.13   
Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon    43.17  1:31.29  3:06.39    3:06.39   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim    44.56  1:33.67  2:23.25    3:10.84   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    32.07  1:07.32  1:44.09    2:19.38   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    39.08  1:21.78  2:04.08    2:46.61   
Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    40.94  1:24.43  2:09.75    2:53.75   
Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap    41.73  2:13.23  2:58.68    2:58.68   
Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon    44.68  1:32.79  2:22.68    3:11.18   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    35.35  1:13.90  1:53.70    2:32.00   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    34.31  1:13.13  1:54.50    2:34.27   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    31.51  1:06.30  1:42.67    2:17.34   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    32.29  1:07.33  1:43.27    2:18.08   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    32.58  1:07.42  1:43.40    2:19.02   
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen    33.59  1:10.34  1:48.87    2:27.41   
Daniel Lindkvist  2000  Trelleborg Sim    36.90  1:18.41  1:59.51    2:39.11   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  15:10 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2016    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  15:39   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap    34.62        1:12.66   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    35.84        1:14.10   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    36.68        1:15.96   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen    37.07        1:16.60   
Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap    37.51        1:19.69   
Freja Werker  2003  Simklubben Hajen    39.39        1:21.22   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap    40.49        1:22.81   
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim    39.60        1:23.37   
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap    39.70        1:23.57   
10  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon    41.34        1:24.31   
11  Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap    40.24        1:24.34   
12  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap    40.97        1:25.26   
13  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap    41.31        1:25.27   
14  Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim    41.96        1:25.39   
15  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim    42.40        1:28.55   
16  Linnea Christensen  2004  Trelleborg Sim    42.24        1:28.95   
17  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    43.61        1:30.62   
18  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap    47.41        1:37.22   
19  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap    46.17        1:37.30   
20  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim    46.85        1:37.90   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    34.30        1:08.85   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    33.43        1:08.86   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    34.79        1:12.80   
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen    36.62        1:15.94   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    37.10        1:17.18   
Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon    36.91        1:18.48   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    37.58        1:18.56   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap    39.75        1:22.06   
Clara Ivarsson  2002  Simklubben Poseidon    45.45        1:32.76   
10  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon    47.32        1:37.51   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    34.70        1:10.28   
Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap    34.39        1:10.97   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    34.13        1:11.22   
Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    36.87        1:15.27   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    36.70        1:15.55   
Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    37.31        1:15.88   
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    38.08        1:18.58   
Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim    38.75        1:20.24   
Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon    40.19        1:23.21   
10  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    40.18        1:23.72   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    33.77        1:08.52   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    35.07        1:11.70   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    34.95        1:12.38   
Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    34.70        1:12.47   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    35.97        1:13.28   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    35.97        1:14.08   
Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim    35.48        1:14.19   
Vivianne Olsson  2000  Simklubben Poseidon    35.97        1:14.52   
Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim    36.19        1:14.72   
10  Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon    37.19        1:16.46   
11  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    38.04        1:18.97   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Johansson  1997  Jönköpings Simsällskap    35.40        1:13.14   
Julia Schubert  1997  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  15:39 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2016    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  15:52   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    34.81  1:13.50  1:52.90    2:30.81   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap    34.02  1:13.71  1:53.50    2:31.02   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    35.81  1:15.72  1:56.64    2:35.42   
Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon    35.67  1:17.06  1:59.19    2:38.11   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    37.85  1:20.49  2:01.95    2:40.81   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    37.45  1:20.53  2:04.17    2:46.50   
Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim    38.56  1:21.70  2:06.17    2:48.47   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    38.42  1:22.77  2:07.42    2:50.19   
Daniel Choinski Nielsen  2005  Trelleborg Sim    36.67  1:21.79  2:08.45    2:54.93   
10  Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon    38.80  1:24.73  2:13.38    3:01.29   
11  Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon    40.45  1:26.87  2:15.01    3:01.35   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    29.40  1:01.59  1:34.48    2:06.85   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    30.51  1:04.04  1:38.90    2:12.17   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    30.67  1:05.21  1:40.67    2:15.28   
Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    32.31  1:09.74  1:49.23    2:26.06   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    34.79  1:14.49  1:56.17    2:35.33   
Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon    40.58  1:27.31  2:14.96    3:01.83   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    28.73  1:00.92  1:33.63    2:05.08   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    29.08  1:01.84  1:35.42    2:09.12   
Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen    29.89  1:02.74  1:37.92    2:12.29   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    31.05  1:06.29  1:42.31    2:14.85   
Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    30.94  1:06.10  1:41.76    2:15.13   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    30.83  1:06.03  1:40.44    2:15.93   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap    31.29  1:06.98  1:43.29    2:18.18   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    27.73  58.18  1:28.36    1:58.52   
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    28.58  59.33  1:30.14    2:00.71   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    28.06  59.27  1:31.43    2:03.70   
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    28.82  1:00.21  1:32.42    2:05.11   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    29.05  1:00.89  1:33.69    2:05.93   
Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    28.75  1:01.41  1:35.23    2:08.39   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    29.84  1:03.12  1:37.60    2:10.68   
Sebastian Lundgren  1999  Ystads Simsällskap    29.21  1:02.00  1:37.07    2:10.92   
Rickard Wemlén  2000  Simklubben Hajen    29.63  1:02.62  1:36.75    2:11.41   
10  Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen    29.77  1:02.85  1:37.46    2:12.18   
11  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    29.35  1:02.40  1:37.71    2:13.00   
12  Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen    30.38  1:04.87  1:39.55    2:13.48   
13  Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon    29.48  1:02.92  1:38.93    2:15.02   
14  Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim    30.03  1:03.74  1:39.34    2:15.35   
15  Daniel Lindkvist  2000  Trelleborg Sim    30.41  1:05.65  1:42.18    2:15.47   
16  Simon Tufvesson  1999  Ystads Simsällskap    30.80  1:05.93  1:42.54    2:17.18   
17  Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim    30.24  1:04.86  1:41.68    2:18.88   
18  Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap    32.03  1:08.44  1:47.53    2:23.78   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Max Peterson  1994  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  15:52 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2016    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  16:45   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    34.47  1:15.86  2:03.34    2:41.25   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    34.40  1:14.57  2:04.63    2:42.28   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen    36.35  1:19.30  2:08.86    2:47.50   
Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim    38.10  1:23.13  2:10.72    2:48.93   
Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap    37.38  1:18.37  2:09.64    2:50.21   
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap    37.62  1:25.20  2:11.92    2:53.20   
Freja Werker  2003  Simklubben Hajen    37.06  1:21.36  2:16.35    2:55.02   
Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap    35.40  1:20.51  2:12.90    2:55.13   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    40.64  1:25.15  2:18.59    2:58.52   
10  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon    39.39  1:25.82  2:19.57    3:00.19   
11  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap    41.30  1:28.35  2:24.86    3:06.27   
12  Linnea Christensen  2004  Trelleborg Sim    39.22  1:29.52  2:26.63    3:08.22   
13  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap    40.46  1:27.65  2:22.31    3:08.36   
14  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap    42.01  1:29.05  2:25.95    3:08.49   
15  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim    44.43  1:33.81  2:28.05    3:12.04   
16  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap    43.68  1:36.69  2:37.03    3:26.47   
17  Victoria Berild Andersen  2003  Sjöbo Simsällskap    48.54  1:41.25  2:45.47    3:31.74   
18  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim    44.13  1:40.29  2:45.50    3:33.25   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            DNS   
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    32.36  1:11.91  2:00.82    2:38.26   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    33.49  1:14.66  2:03.46    2:40.19   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    34.95  1:16.68  2:06.65    2:44.79   
Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap    36.24  1:21.59  2:09.89    2:48.93   
Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon    37.18  1:20.21  2:11.77    2:50.68   
Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon    40.73  1:33.64  2:27.62    3:14.86   
Clara Ivarsson  2002  Simklubben Poseidon    46.80  1:36.73  2:35.11    3:17.82   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
Linn Olsson  2002  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap    32.32  1:13.57  2:00.70    2:33.24   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    31.94  1:12.15  1:59.20    2:35.98   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    33.49  1:14.66  2:00.58    2:36.92   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    34.12  1:15.60  2:03.05    2:39.01   
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    35.12  1:16.73  2:03.38    2:39.02   
Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    35.26  1:15.86  2:04.19    2:39.62   
Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    37.16  1:17.95  2:08.77    2:45.00   
Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim    36.92  1:20.50  2:07.49    2:45.76   
Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim    38.03  1:23.27  2:10.91    2:49.21   
10  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    35.60  1:18.37  2:12.24    2:51.06   
11  Frida Johansson  2001  Ystads Simsällskap    46.10  1:36.91  2:35.29    3:19.99   
Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    33.06  1:11.74  1:53.72    2:27.50   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    33.24  1:11.71  1:56.97    2:32.16   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    33.73  1:13.47  2:01.37    2:35.97   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    34.55  1:13.97  1:59.31    2:36.35   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    34.76  1:14.16  2:01.62    2:37.21   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    34.00  1:16.40  1:59.32    2:38.24   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    32.93  1:14.28  2:05.18    2:40.10   
Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim    35.85  1:17.75  2:03.46    2:40.77   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap    35.53  1:20.00  2:05.07    2:43.96   
10  Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen    35.82  1:17.02  2:06.31    2:44.22   
Elin Moberg  1999  Simklubben Poseidon            DNS   
Vivianne Olsson  2000  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  16:45 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2016    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  16:57   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    1:37.72  3:11.48  4:53.43    6:22.18   
Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon    1:48.22  3:32.83  5:32.49    7:11.97   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:12.63  2:32.52  4:03.07    5:12.77   
Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    1:21.47  2:56.11  4:39.18    6:10.02   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim    1:23.05  2:53.41  4:30.99    5:51.40   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    1:06.35  2:22.63  3:44.57    4:50.88   
Rickard Wemlén  2000  Simklubben Hajen    1:20.06  2:38.99  4:06.10    5:14.97   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    1:12.98  2:31.29  4:08.11    5:15.71   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  16:57 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2016    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  10:13   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap    41.26        1:28.21   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    42.01        1:28.70   
Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon    42.85        1:30.19   
Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon    43.84        1:33.85   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    45.44        1:36.23   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim    50.55        1:46.85   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    49.78        1:47.65   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    37.67        1:22.75   
Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    40.10        1:25.97   
Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    40.85        1:26.94   
Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap    44.29        1:33.49   
Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon    48.98        1:43.77   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    33.19        1:09.80   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    33.40        1:11.36   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    38.05        1:21.76   
Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim    40.46        1:25.42   
Melker Nordin  2001  Sjöbo Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Nicklasson  1998  Jönköpings Simsällskap    32.52        1:09.81   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    33.30        1:09.88   
Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    32.77        1:09.96   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    33.42        1:11.92   
Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    33.56        1:12.58   
Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon    34.19        1:14.49   
Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen    35.47        1:16.51   
Daniel Lindkvist  2000  Trelleborg Sim    37.33        1:20.06   
Jesper Hansson  1998  Trelleborg Sim    37.44        1:20.14   
10  Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap    38.03        1:21.40   
10  Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim    37.53        1:21.40   
12  Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap    37.61        1:21.75   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  10:13 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2016    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  10:24   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    39.73  1:26.54  2:14.08    3:00.99   
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap    39.41  1:26.50  2:14.43    3:02.40   
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim    42.78  1:32.66  2:23.63    3:15.51   
Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon    43.99  1:36.83  2:27.96    3:18.85   
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap    43.61  1:35.21  2:26.94    3:23.35   
Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap    50.27  1:50.02  2:50.68    3:50.43   
Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap    40.50  1:26.40  2:13.54    3:01.65   
Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon    44.76  1:36.44  2:28.96    3:21.70   
Siri Hägg  2002  Simklubben Poseidon    45.46  1:38.39  2:31.98    3:22.55   
Matilda Hansson  2002  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap    38.74  1:23.23  2:11.56    2:58.74   
Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim    40.24  1:26.79  2:16.31    3:08.16   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    36.54  1:18.44  2:00.22    2:43.68   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    37.19  1:19.47  2:02.83    2:46.99   
Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim    38.86  1:23.22  2:09.09    2:54.70   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap    38.41  1:22.06  2:08.90    2:57.52   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    39.95  1:25.13  2:11.42    2:58.00   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    40.25  1:26.84  2:15.02    3:03.37   
Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen    42.91  1:31.38  2:21.69    3:12.66   
Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen    42.72  1:32.25  2:22.76    3:12.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  10:24 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2016    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  11:05   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap    1:11.72  2:31.16  3:49.80    5:09.01   
Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    1:14.73  2:38.49  4:01.74    5:23.55   
Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim    1:15.35  2:42.90  4:09.65    5:32.09   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim    1:20.89  2:49.95  4:18.25    5:42.47   
Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon    1:23.32  2:54.14  4:23.92    5:52.26   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    1:06.81  2:18.88  3:30.95    4:41.14   
Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    1:14.79  2:38.63  4:03.18    5:22.30   
Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim    1:15.10  2:37.68  4:02.86    5:24.69   
Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap    1:17.81  2:43.97  4:10.36    5:32.90   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    1:20.28  2:49.58  4:24.63    6:00.11   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen    1:05.05  2:16.97  3:28.22    4:40.02   
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    1:02.50  2:10.73  3:19.12    4:26.81   
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen    1:03.08  2:11.92  3:21.68    4:30.16   
Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap    1:02.79  2:11.10  3:20.81    4:30.87   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    1:01.84  2:10.95  3:22.26    4:32.88   
Daniel Lindkvist  2000  Trelleborg Sim    1:06.74  2:18.46  3:29.36    4:37.24   
Sebastian Lundgren  1999  Ystads Simsällskap    1:03.31  2:13.16  3:27.19    4:42.95   
Rickard Wemlén  2000  Simklubben Hajen    1:04.03  2:17.85  3:33.30    4:46.77   
Julian Kasapov Alexis  1999  Simklubben Sydsim    1:09.77  2:29.11  3:53.53    5:21.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  11:05 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2016    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  11:44   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    1:14.74  2:36.57  3:59.22  5:21.45  20:34.36   
          6:43.94  8:06.43  9:29.27  10:51.18     
          12:14.21  13:37.44  15:00.75  16:24.97     
          17:49.25  19:14.33         
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    1:18.53  2:43.93  4:10.57  5:37.71  21:31.79   
          7:04.44  8:31.29  9:56.90  11:23.32     
          12:50.80  14:18.51  15:45.97  17:13.63     
          18:41.50  20:08.96         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    1:11.75  2:28.66  3:45.95  5:04.06  19:49.15   
          6:23.14  7:41.66  9:02.16  10:23.39     
          11:44.99  13:06.56  14:27.99  15:48.58     
          17:09.60  18:30.18         
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    1:14.38  2:35.41  3:55.19  5:15.75  19:56.48   
          6:36.24  7:56.72  9:17.11  10:37.52     
          11:57.73  13:17.77  14:38.28  15:58.88     
          17:19.03  18:39.47         
Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
                     
                     
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:11.66  2:28.56  3:46.06  5:04.31  19:27.79   
          6:22.39  7:40.22  8:58.43  10:16.27     
          11:35.98  12:53.91  14:12.43  15:32.91     
          16:51.11  18:10.63         
Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    1:13.56  2:32.47  3:50.90  5:09.81  19:46.72   
          6:29.63  7:51.16  9:11.06  10:30.71     
          11:51.40  13:10.09  14:30.73  15:51.11     
          17:11.57  18:29.93         
Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon    1:13.93  2:32.34  3:51.59  5:10.89  19:52.21   
          6:30.95  7:50.47  9:09.91  10:29.34     
          11:49.28  13:09.20  14:28.95  15:49.92     
          17:10.33  18:31.34         
Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    1:15.09  2:36.34  3:58.52  5:20.63  20:13.25   
          6:42.03  8:03.56  9:24.18  10:45.13     
          12:06.50  13:27.32  14:48.59  16:09.46     
          17:30.13  18:51.42         
Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim    1:15.39  2:36.17  3:57.97  5:20.26  20:26.40   
          6:42.48  8:04.46  9:26.76  10:48.82     
          12:10.82  13:33.48  14:56.25  16:19.25     
          17:43.11  19:05.94         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:08.04  2:21.05  3:34.15  4:47.87  18:24.70   
          6:00.31  7:13.94  8:28.13  9:42.41     
          10:57.05  12:11.37  13:26.56  14:41.31     
          15:56.03  17:10.83         
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    1:13.65  2:30.79  3:48.85  5:06.54  19:39.22   
          6:25.28  7:44.38  9:03.15  10:22.39     
          11:41.49  13:00.73  14:20.88  15:40.62     
          17:00.67  18:20.46         
Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim    1:13.07  2:31.14  3:50.23  5:09.92  19:54.61   
          6:29.67  7:49.99  9:10.13  10:30.90     
          11:51.47  13:12.53  14:33.90  15:54.55     
          17:14.42  18:35.52         
Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen    1:11.71  2:29.11  3:48.52  5:09.54  19:55.71   
          6:30.62  7:52.16  9:13.75  10:36.25     
          11:56.46  13:17.27  14:38.67  16:00.58     
          17:21.56  18:42.03         
Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
                     
                     
Tilde Anderberg-Richard  1999  Föreningen Österlen Sim            DNF   
                     
                     
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  11:44 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2016    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  15:16   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            32.52   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            32.72   
Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap            33.46   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            34.90   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            35.08   
Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            35.13   
Linnea Christensen  2004  Trelleborg Sim            35.75   
Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            36.79   
Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            36.82   
10  Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim            37.27   
11  Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            38.20   
12  Andrea Nistor  2003  Simklubben Poseidon            38.30   
13  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            38.55   
14  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            38.94   
15  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            39.08   
16  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            39.95   
17  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            40.28   
18  Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap            40.82   
19  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            41.19   
20  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            41.53   
21  Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            41.87   
22  Liv Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            42.19   
23  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            42.35   
24  Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            42.83   
25  Marina Jönsson  2004  Ystads Simsällskap            46.18   
25  Tilde Heij Wahlström  2005  Trelleborg Sim            46.18   
27  Lovisa la Mahieu  2005  Trelleborg Sim            48.39   
28  Victoria Berild Andersen  2003  Sjöbo Simsällskap            50.02   
29  Fanny Schiöler  2004  Trelleborg Sim            54.77   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim            31.03   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            31.51   
Linn Olsson  2002  Trelleborg Sim            33.65   
Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon            34.17   
Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            34.94   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim            36.88   
Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon            38.58   
Siri Hägg  2002  Simklubben Poseidon            44.95   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim            30.61   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon            30.64   
Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon            33.69   
Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim            35.45   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            36.04   
Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            36.09   
Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon            36.32   
Frida Johansson  2001  Ystads Simsällskap            44.61   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen            30.41   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            30.65   
My Grewell  1998  Simklubben Sydsim            30.72   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim            30.78   
Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            31.08   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            31.52   
Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon            31.64   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim            31.98   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            32.29   
10  Elin Ristl  1999  Jönköpings Simsällskap            32.63   
10  Vivianne Olsson  2000  Simklubben Poseidon            32.63   
12  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            32.72   
13  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon            33.14   
14  Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim            33.25   
15  Tilde Anderberg-Richard  1999  Föreningen Österlen Sim            33.65   
16  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon            33.66   
17  Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen            34.84   
18  Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap            35.08   
19  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            35.55   
20  Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim            35.58   
20  Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            35.58   
Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Johansson  1997  Jönköpings Simsällskap            30.58   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            31.69   
Julia Ström  1997  Trelleborg Sim            33.38   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  15:16 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2016    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  15:20   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon            33.20   
Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon            33.34   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            35.39   
Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            37.02   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            38.96   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            40.94   
Aron Persson  2004  Ystads Simsällskap            42.97   
Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon            43.16   
Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon            43.24   
Amir El Tamemi  2004  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            29.20   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            32.75   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            33.50   
Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon            34.62   
Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon            35.31   
Viktor Hansson  2002  Trelleborg Sim            36.85   
Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            37.69   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            39.67   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            28.39   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            28.41   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            29.24   
Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen            29.71   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            29.81   
Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon            32.64   
Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            33.49   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Nicklasson  1998  Jönköpings Simsällskap            27.53   
Alexander Dahlén  1999  Simklubben Poseidon            27.62   
Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim            27.69   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            28.12   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            28.32   
Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim            28.91   
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap            29.20   
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap            29.35   
Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon            29.56   
10  Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            29.97   
11  Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim            30.27   
12  Daniel Lindkvist  2000  Trelleborg Sim            30.94   
13  Sebastian Lundgren  1999  Ystads Simsällskap            30.97   
14  Jesper Hansson  1998  Trelleborg Sim            31.15   
15  Julian Kasapov Alexis  1999  Simklubben Sydsim            32.90   
16  Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap            33.56   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap            26.72   
Gustav Nyrenstedt  1992  Simklubben Poseidon            28.33   
Elias Mårtensson  1997  Simklubben Sydsim            30.90   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  15:20 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2016    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  15:35   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap            33.10   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            35.06   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            35.20   
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon            36.92   
Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            37.47   
Andrea Nistor  2003  Simklubben Poseidon            37.64   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            37.70   
Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap            37.73   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            38.00   
10  Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            38.50   
11  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            39.02   
12  Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            39.67   
13  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            40.25   
14  Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim            40.43   
15  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            41.06   
16  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            42.72   
17  Amina Sabotic  2003  Föreningen Österlen Sim            43.32   
18  Samina Krasniqi  2003  Trelleborg Sim            45.13   
19  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            45.85   
20  Liv Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            46.38   
21  Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap            47.67   
22  Marina Jönsson  2004  Ystads Simsällskap            47.84   
23  Lovisa la Mahieu  2005  Trelleborg Sim            48.38   
24  Fanny Schiöler  2004  Trelleborg Sim            55.37   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen            34.40   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            34.79   
Linn Olsson  2002  Trelleborg Sim            35.61   
Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon            35.66   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            37.50   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim            37.96   
Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            38.28   
Siri Hägg  2002  Simklubben Poseidon            43.08   
Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon            46.40   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon            33.32   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon            34.50   
Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon            36.34   
Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            37.45   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            38.30   
Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon            38.56   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
My Grewell  1998  Simklubben Sydsim            31.99   
Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon            32.43   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            33.79   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            34.46   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            35.03   
Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            35.52   
Tilde Anderberg-Richard  1999  Föreningen Österlen Sim            35.55   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon            35.73   
Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            36.35   
10  Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap            36.50   
11  Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            39.65   
Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon            DNS   
Vivianne Olsson  2000  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Damer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Schubert  1997  Trelleborg Sim            37.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  15:35 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2016    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  15:40   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 17, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon            36.03   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            36.67   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            36.93   
Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon            37.76   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            38.53   
Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            38.95   
Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim            39.67   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            39.84   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            40.11   
10  Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            40.68   
11  Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            40.82   
12  Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon            40.89   
13  Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon            42.99   
14  Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            44.05   
15  Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim            46.00   
Amir El Tamemi  2004  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            32.29   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            35.87   
Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon            38.63   
Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            38.96   
Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon            41.79   
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            31.19   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            31.39   
Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon            32.32   
Melker Nordin  2001  Sjöbo Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Dahlén  1999  Simklubben Poseidon            29.67   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            29.94   
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen            31.02   
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap            31.64   
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap            32.33   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            32.41   
Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap            33.21   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            34.19   
Julian Kasapov Alexis  1999  Simklubben Sydsim            35.18   
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap            29.78   
Gustav Nyrenstedt  1992  Simklubben Poseidon            30.09   
Elias Mårtensson  1997  Simklubben Sydsim            37.89   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  15:40 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2016    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  16:19   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 18, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            37.23   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            38.62   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            40.98   
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim            41.00   
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            42.12   
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            42.24   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            42.33   
Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            42.37   
Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            42.50   
10  Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon            43.73   
11  Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap            44.44   
12  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            45.25   
13  Amina Sabotic  2003  Föreningen Österlen Sim            45.89   
14  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            47.25   
15  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            47.85   
16  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            48.02   
17  Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap            48.63   
18  Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            48.69   
19  Liv Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            49.37   
20  Andrea Nistor  2003  Simklubben Poseidon            51.32   
20  Elin Grahm  2004  Trelleborg Sim            51.32   
22  Victoria Berild Andersen  2003  Sjöbo Simsällskap            51.65   
23  Marina Jönsson  2004  Ystads Simsällskap            52.10   
24  Fanny Schiöler  2004  Trelleborg Sim            52.11   
25  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            52.16   
26  Lovisa la Mahieu  2005  Trelleborg Sim            56.13   
Alice Haagman  2004  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linn Olsson  2002  Trelleborg Sim            38.99   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim            39.07   
Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            40.51   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            41.26   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            41.83   
Mila Nölev  2002  Simklubben Sydsim            44.45   
Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon            44.71   
Siri Hägg  2002  Simklubben Poseidon            44.73   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            37.90   
Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim            40.41   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            41.25   
Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon            43.21   
Michelle Napierski  2001  Simklubben Sydsim            44.29   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            35.53   
Elin Ristl  1999  Jönköpings Simsällskap            36.75   
My Grewell  1998  Simklubben Sydsim            36.75   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon            37.50   
Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim            37.63   
Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim            39.15   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim            39.47   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            39.61   
Tilde Anderberg-Richard  1999  Föreningen Österlen Sim            41.32   
10  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            41.71   
11  Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen            42.04   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  16:19 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2016    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  16:25   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            40.99   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            41.39   
Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon            42.68   
Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon            43.13   
Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon            43.87   
Aron Persson  2004  Ystads Simsällskap            44.74   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            45.12   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            45.95   
Alve Helmersson  2003  Föreningen Österlen Sim            50.02   
10  Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            51.34   
11  Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim            56.44   
Amir El Tamemi  2004  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            36.31   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            37.96   
Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon            38.89   
Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon            40.00   
Viktor Hansson  2002  Trelleborg Sim            43.42   
Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon            47.00   
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            33.03   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            33.63   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            37.68   
Melker Nordin  2001  Sjöbo Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim            31.77   
Erik Nicklasson  1998  Jönköpings Simsällskap            31.90   
Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon            32.76   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            33.32   
Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim            33.74   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            34.48   
Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen            34.72   
Jesper Hansson  1998  Trelleborg Sim            36.24   
Daniel Lindkvist  2000  Trelleborg Sim            36.37   
10  Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            37.37   
11  Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap            39.11   
Rickard Wemlén  2000  Simklubben Hajen            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  16:25 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2016    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  16:37   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 20, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon            30.62   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            30.62   
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            30.86   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            31.33   
Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap            31.33   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            31.34   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            31.53   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            32.06   
Andrea Nistor  2003  Simklubben Poseidon            32.18   
10  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            32.58   
11  Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim            32.60   
12  Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            33.06   
13  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            33.10   
14  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            33.13   
15  Linnea Christensen  2004  Trelleborg Sim            33.15   
16  Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap            33.20   
17  Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            34.60   
18  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            35.13   
19  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            35.33   
20  Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            36.05   
21  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            36.26   
22  Amina Sabotic  2003  Föreningen Österlen Sim            36.81   
23  Liv Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            36.97   
24  Victoria Berild Andersen  2003  Sjöbo Simsällskap            37.32   
25  Marina Jönsson  2004  Ystads Simsällskap            38.53   
26  Tilde Heij Wahlström  2005  Trelleborg Sim            39.51   
27  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            39.62   
28  Samina Krasniqi  2003  Trelleborg Sim            40.81   
29  Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap            41.59   
30  Lovisa la Mahieu  2005  Trelleborg Sim            43.02   
31  Fanny Schiöler  2004  Trelleborg Sim            43.19   
32  Alice Haagman  2004  Trelleborg Sim            44.11   
33  Elin Grahm  2004  Trelleborg Sim            46.31   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen            28.84   
Linn Olsson  2002  Trelleborg Sim            29.69   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            31.38   
Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            31.57   
Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon            31.76   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            32.12   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim            32.65   
Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            33.40   
Siri Hägg  2002  Simklubben Poseidon            33.64   
10  Mila Nölev  2002  Simklubben Sydsim            34.95   
11  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon            36.22   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim            29.17   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon            29.20   
Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            29.48   
Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon            30.40   
Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon            30.93   
Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon            31.05   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            31.44   
Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim            31.46   
Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim            33.07   
10  Michelle Napierski  2001  Simklubben Sydsim            34.05   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen            28.16   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim            28.53   
Elin Ristl  1999  Jönköpings Simsällskap            28.81   
Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon            29.16   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            29.86   
Vivianne Olsson  2000  Simklubben Poseidon            29.94   
Tilde Anderberg-Richard  1999  Föreningen Österlen Sim            30.00   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            30.02   
Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            30.03   
10  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            30.48   
11  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon            31.03   
12  Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim            31.33   
13  Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap            31.57   
14  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            32.48   
15  Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            32.62   
Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Damer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            29.57   
Emma Johansson  1997  Jönköpings Simsällskap            29.91   
Julia Ström  1997  Trelleborg Sim            30.62   
Julia Schubert  1997  Trelleborg Sim            30.96   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  16:37 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2016    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  16:48   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            31.06   
Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon            31.54   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            31.65   
Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon            31.68   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            31.96   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            32.21   
Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            32.89   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            33.47   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            34.14   
10  Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon            35.18   
11  Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim            35.82   
12  Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon            36.01   
13  Aron Persson  2004  Ystads Simsällskap            36.55   
14  Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            36.78   
15  Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            39.47   
16  Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim            40.62   
17  Alve Helmersson  2003  Föreningen Österlen Sim            41.95   
Amir El Tamemi  2004  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            26.75   
Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon            29.26   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            29.80   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            30.44   
Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            32.30   
Viktor Hansson  2002  Trelleborg Sim            33.42   
Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon            33.88   
Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon            35.61   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            36.06   
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            26.39   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            26.48   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            27.54   
Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon            28.38   
Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen            28.68   
Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            30.20   
Melker Nordin  2001  Sjöbo Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim            25.16   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            25.27   
Alexander Dahlén  1999  Simklubben Poseidon            25.42   
Erik Nicklasson  1998  Jönköpings Simsällskap            25.78   
Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim            25.86   
Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon            26.45   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            26.50   
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap            26.68   
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen            27.09   
10  Daniel Lindkvist  2000  Trelleborg Sim            27.23   
11  Sebastian Lundgren  1999  Ystads Simsällskap            27.71   
12  Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            27.77   
13  Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen            27.96   
14  Jesper Hansson  1998  Trelleborg Sim            28.65   
15  Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap            29.29   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joakim Holmquist  1969  Jönköpings Simsällskap            24.17   
Gustav Nyrenstedt  1992  Simklubben Poseidon            26.60   
Elias Mårtensson  1997  Simklubben Sydsim            27.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  16:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner