Tulokset Danske Mesterskaber for Ã…rgangshold - uofficielle
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2016 uofficiel | Udskriftsdato | 13 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Samarbejde mellem klubber | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 februar 2016 |
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Christian Crone | 2001 | 24 | 33.25 | 1:10.98 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Hugin Næs Lave | 2001 | 22 | 33.48 | 1:11.18 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 20 | 33.64 | 1:11.25 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Emil Kragh | 2001 | 18 | 33.52 | 1:11.30 | |||||
Elite Swim Vejle | 59:59.03 | |||||||||
5 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 17 | 34.24 | 1:11.57 | |||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
6 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 16 | 33.90 | 1:11.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
7 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 15 | 35.99 | 1:16.59 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
8 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 14 | 36.34 | 1:17.79 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
9 | Anton Leth | 2002 | 13 | 37.01 | 1:18.01 | |||||
Elite Swim Vejle | 59:59.04 | |||||||||
10 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 12 | 36.48 | 1:18.15 | Diskløb | ||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
11 | Christian Skinhøj | 2001 | 11 | 37.12 | 1:18.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
12 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 10 | 37.41 | 1:19.85 | |||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
13 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | 9 | 38.03 | 1:20.26 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
14 | Oliver Steenberg | 2002 | 8 | 38.29 | 1:20.44 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
15 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 7 | 37.75 | 1:21.04 | |||||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
16 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 6 | 38.43 | 1:22.05 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
17 | Arthur Hansen | 2002 | 5 | 39.99 | 1:24.20 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
18 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 4 | 39.21 | 1:24.56 | |||||
Elite Swim Vejle | 59:59.05 | |||||||||
19 | Harald Riisager | 2003 | 3 | 42.77 | 1:28.99 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
20 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 2 | 41.93 | 1:30.25 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
21 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | 1 | 48.00 | 1:42.67 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
- | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | DSQ | 2 flyben eft. start | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 februar 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:37 |