Resultater for Danske Mesterskaber for Ã…rgangshold - uofficielle
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2016 uofficiel | Udskriftsdato | 13 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | Samarbejde mellem klubber | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 februar 2016 |
Løb 19, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sigma Diskpiger | 2002 | 24 | 4:24.22 | diskløb | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
Julie Stampe | 2002 | 32.30 | 1:07.21 | 1:07.21 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 33.97 | 1:12.14 | 2:19.35 | ||||||
Anne Føyn | 2002 | 29.84 | 1:03.72 | 3:23.07 | ||||||
Josephine Kruse | 2002 | 29.07 | 1:01.15 | 4:24.22 | ||||||
2 | Kvik Kastrup Piger | 2002 | 22 | 4:27.84 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
Sofie Hansen | 2002 | 30.96 | 1:03.79 | 1:03.79 | ||||||
Caroline Brink | 2003 | 35.12 | 1:14.27 | 2:18.06 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 32.39 | 1:08.53 | 3:26.59 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 29.51 | 1:01.25 | 4:27.84 | ||||||
3 | Hovedstadens Piger | 2002 | 20 | 4:41.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 33.22 | 1:08.41 | 1:08.41 | ||||||
Clara Carlquist | 2003 | 38.75 | 1:22.38 | 2:30.79 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 32.33 | 1:09.88 | 3:40.67 | ||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 28.95 | 1:00.69 | 4:41.36 | ||||||
4 | Vat Cph Piger | 2002 | 18 | 4:44.62 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
Julie Laugesen | 2003 | 33.73 | 1:11.71 | 1:11.71 | ||||||
Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 36.24 | 1:17.66 | 2:29.37 | ||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 32.79 | 1:13.15 | 3:42.52 | ||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 29.83 | 1:02.10 | 4:44.62 | ||||||
5 | Gsc Piger | 2002 | 17 | 4:44.97 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 35.00 | 1:13.09 | 1:13.09 | ||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 36.81 | 1:19.37 | 2:32.46 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 31.34 | 1:09.40 | 3:41.86 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 30.87 | 1:03.11 | 4:44.97 | ||||||
6 | Gentofte Diskpiger | 2002 | 16 | 4:53.17 | diskløb | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 33.49 | 1:08.70 | 1:08.70 | ||||||
Natalie Clara Petersen | 2002 | 40.72 | 1:26.98 | 2:35.68 | ||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 33.99 | 1:13.87 | 3:49.55 | ||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 30.64 | 1:03.62 | 4:53.17 | ||||||
7 | Tøsern Mæ Æ Muller | 2002 | 15 | 4:57.02 | ||||||
Elite Swim Vejle | 59:59.03 | |||||||||
Maja Johansen | 2002 | 35.87 | 1:14.61 | 1:14.61 | ||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 39.77 | 1:24.45 | 2:39.06 | ||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 31.99 | 1:11.27 | 3:50.33 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 32.39 | 1:06.69 | 4:57.02 | ||||||
- | Gentofte Piger 1 | 2002 | DSQ | forlader ej banen | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 33.01 | 1:08.69 | 1:08.69 | ||||||
Natalie Clara Petersen | 2002 | 40.12 | 1:25.99 | 2:34.68 | ||||||
- | Sigma Cheerleaders | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Julie Stampe | 2002 | 32.82 | 1:07.65 | 1:07.65 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 33.64 | 1:12.19 | 2:19.84 | ||||||
Anne Føyn | 2002 | 30.38 | 1:04.59 | 3:24.43 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 februar 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:41 |