Results for Vestmesterskaber Senior/Junior Langbane
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag kl. 09.00
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 20 marts 2016 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2016 |
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | 667 | 27.18 | 57.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 52.53 | |||||||||
2 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 616 | 27.34 | 58.55 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.12 | |||||||||
3 | Lasse Dall | 1997 | 603 | 26.99 | 58.94 | |||||
Odder Svømmeklub | 56.86 | |||||||||
4 | Ralf Dalby | 1995 | 602 | 27.45 | 58.99 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 58.67 | |||||||||
5 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 597 | 27.70 | 59.15 | |||||
Herning Svømmeklub | 56.79 | |||||||||
6 | Michael Terp Olesen | 1999 | 583 | 27.68 | 59.63 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.52 | |||||||||
7 | Mathias Bech | 1996 | 576 | 28.26 | 59.85 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 58.06 | |||||||||
8 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 572 | 27.94 | 59.99 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.17 | |||||||||
9 | Jens Bach | 1997 | 561 | 27.92 | 1:00.39 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | 59.69 | |||||||||
10 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 551 | 28.58 | 1:00.74 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.01 | |||||||||
11 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 548 | 27.68 | 1:00.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.72 | |||||||||
12 | Jakob Juul | 2000 | 545 | 28.45 | 1:00.97 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 59.66 | |||||||||
13 | Andreas Hansen | 2000 | 544 | 28.59 | 1:01.00 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | 59.38 | |||||||||
14 | Jonathan Kristensen | 1998 | 542 | 28.28 | 1:01.10 | |||||
Odder Svømmeklub | 58.07 | |||||||||
14 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 542 | 28.57 | 1:01.10 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.21 | |||||||||
16 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 541 | 28.45 | 1:01.11 | |||||
Kolding SK | 1:00.66 | |||||||||
17 | Rune Nørgaard | 2000 | 537 | 29.00 | 1:01.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.24 | |||||||||
18 | Gustav Yde | 2000 | 535 | 28.77 | 1:01.35 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 58.90 | |||||||||
19 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 525 | 30.99 | 1:01.75 | Deltager ikke i finalen | ||||
Odense Svømme Klub | 59.24 | |||||||||
20 | Søren Villumsen | 1998 | 523 | 28.56 | 1:01.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.95 | |||||||||
21 | Jonas Rohwedder | 1998 | 521 | 28.77 | 1:01.91 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:02.43 | |||||||||
22 | Casper Eickhardt | 1999 | 505 | 28.72 | 1:02.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.28 | |||||||||
23 | Rune Friis Petersen | 1996 | 499 | 28.41 | 1:02.80 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.62 | |||||||||
24 | Kasper Jørgensen | 2000 | 492 | 29.08 | 1:03.10 | |||||
Kolding SK | 1:02.73 | |||||||||
25 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 491 | 29.53 | 1:03.14 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:03.83 | |||||||||
26 | Magnus Fallesen | 1998 | 488 | 28.60 | 1:03.25 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herning Svømmeklub | 59.01 | |||||||||
27 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 486 | 29.12 | 1:03.36 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:00.78 | |||||||||
28 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 479 | 29.98 | 1:03.67 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:02.53 | |||||||||
29 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | 475 | 29.29 | 1:03.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.53 | |||||||||
30 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 473 | 29.20 | 1:03.94 | |||||
O.S.L.F. | 1:01.84 | |||||||||
31 | Magnus Lerche | 1999 | 468 | 29.62 | 1:04.16 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:04.82 | |||||||||
32 | Oliver Frøsig | 2000 | 462 | 30.47 | 1:04.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.48 | |||||||||
33 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 461 | 30.00 | 1:04.48 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.89 | |||||||||
34 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 453 | 29.25 | 1:04.85 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:01.93 | |||||||||
35 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 448 | 29.81 | 1:05.10 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:01.76 | |||||||||
36 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 443 | 30.38 | 1:05.31 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:04.34 | |||||||||
37 | Andreas Jørgensen | 2000 | 437 | 29.46 | 1:05.65 | |||||
Kolding SK | 1:05.90 | |||||||||
38 | Jakob Mose | 2000 | 435 | 31.20 | 1:05.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.77 | |||||||||
39 | Janus Meinert | 1995 | 434 | 29.89 | 1:05.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.37 | |||||||||
40 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 426 | 30.40 | 1:06.16 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:05.58 | |||||||||
41 | Oliver Christensen | 2000 | 426 | 31.00 | 1:06.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.64 | |||||||||
42 | Rasmus Udbye | 2000 | 418 | 29.51 | 1:06.61 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.00 | |||||||||
43 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 416 | 30.57 | 1:06.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.96 | |||||||||
44 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 413 | 30.16 | 1:06.88 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:04.64 | |||||||||
45 | Jens Riisgaard | 2000 | 410 | 31.66 | 1:07.02 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:06.84 | |||||||||
46 | Christian Juul Jensen | 2000 | 407 | 30.21 | 1:07.21 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.05 | |||||||||
47 | Nicolai Andersen | 1998 | 403 | 32.07 | 1:07.42 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:08.06 | |||||||||
48 | Emil Knudsen | 1999 | 399 | 31.21 | 1:07.64 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:05.73 | |||||||||
49 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 393 | 30.93 | 1:07.97 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:05.81 | |||||||||
50 | Kristian Berthelsen | 1999 | 364 | 30.20 | 1:09.76 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:05.40 | |||||||||
51 | Christopher Kristiansen | 2000 | 264 | 33.68 | 1:17.63 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:23.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 20 marts 2016 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 12:23 |