2018-05-28   07:22:39
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Viriilit Vinstat

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pisteiden kanssa, ilman väliaikoja
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pisteiden kanssa, ilman väliaikoja 
 
  Kilpailu  Viriilit Vinstat    Tulostuspäivämäärä  09 tammikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  16:32   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 tammikuu 2016         
 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aleksi Eskelinen  1988    736          25.89   
  Cetus Espoo  26.16                 
Tuomas Lähdetluoma  1985    611          26.94   
  Speedo Masters Finland C  26.61                 
Tommy Rundgren  1968    832          27.19   
  Speedo Masters Finland C  26.66                 
Ville Lindfors  1976    699          27.19   
  Vanders  26.94                 
Tero Matkaniemi  1972    666          27.63   
  Speedo Masters Finland C  27.58                 
Lari Sirnelä  1982    565          27.65   
  Speedo Masters Finland C  27.70                 
Sami Vaskuri  1973    661          27.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Teppo Paajanen  1975    659          27.74   
  Speedo Masters Finland C  26.95                 
Mikael Koponen  1986    556          27.80   
  Helsingin Uimarit  27.73                 
10  Mikko Arponen  1980    607          28.00   
  Uintiklubi Nereus  28.16                 
11  Kalle Lintula  1986    532          28.21   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  28.16                 
12  Juan Sebastian Thoret Salazar  1981    589          28.29   
  Helsingfors Simsällskap  28.28                 
13  Pasi Rönkkö  1970    711          28.65   
  S.C.Pingviinit  28.28                 
14  Kristoffer Myrberg  1987    515          29.15   
  Cetus Espoo                   
15  Jussi Kujala  1980    536          29.19   
  Vanders  28.84                 
16  Eerikki Rutanen  1972    562          29.25   
  Tuusulan Uimaseura  28.60                 
17  Viacheslav Kononenko  1974    550          29.46   
  Simmis Wanda  30.55                 
18  Ville Alopaeus  1971    653          29.47   
  Cetus Espoo  28.95                 
19  Jussi Koivisto  1979    497          29.93   
  Tuusulan Uimaseura  30.45                 
20  Petri Heikkilä  1960    674          30.16   
  Speedo Masters Finland C  30.12                 
21  Mikko Nihtilä  1985    431          30.27   
  Uimaseura Aquila  29.78                 
22  Markus Salmela  1983    421          30.50   
  Vanders  29.22                 
23  Lasse Lahtinen  1971    576          30.73   
  Vanders  30.15                 
24  Mika Sulkava  1978    454          30.84   
  ORCA Helsinki                   
25  Timo Narumo  1969    555          31.12   
  Vanders  30.63                 
26  Jaakko Lyytinen  1976    460          31.27   
  Helsingin Uimarit  31.10                 
27  Ari Auvinen  1967    545          31.30   
  Cetus Espoo                   
28  Veijo Tolonen  1967    543          31.34   
  Tuusulan Uimaseura  30.62                 
29  Mika Ruusunen  1970    539          31.43   
  Helsingfors Simsällskap  30.65                 
30  Tomi Mahlamäki  1970    528          31.64   
  Cetus Espoo  31.46                 
31  Lauri Heikkilä  1964    516          31.76   
  S.C.Pingviinit  31.37                 
32  Petri Rahko  1965    505          31.99   
  HTU Stadi                   
33  Mika Lehto  1970    509          32.03   
  Uintiklubi Nereus  31.89                 
34  Simo-Pekka Torsti  1960    552          32.23   
  Cetus Espoo  31.85                 
35  Janne Soininen  1966    491          32.30   
  Cetus Espoo  32.08                 
36  Ahti Uusivuori  1960    498          33.35   
  Rauman Uimaseura  32.63                 
37  Kalevi Kostiainen  1967    446          33.46   
  Helsingfors Simsällskap  39.77                 
38  Jari Apell  1968    435          33.75   
  Octopus Lohja                   
39  Tuomas Iivanainen  1970    412          34.36   
  Helsingfors Simsällskap  33.47                 
40  Jukka Pellinen  1967    400          34.71   
  Swimming Jyväskylä                   
41  Matti Hurula  1961    433          34.96   
  Kemin Työväen Uimarit  34.66                 
42  Antti Järvelin  1978    311          35.00   
  Helsingborgs Simsällskap                   
43  Rune Pedersen  1977    308          35.11   
  Vanders                   
44  Jussi Luokkakallio  1971    376          35.43   
  Octopus Lohja  34.80                 
45  Eero Elovaara  1956    456          35.75   
  Cetus Espoo  35.01                 
46  Tommi Halima  1973    289          36.48   
  S.C.Pingviinit  37.28                 
47  Sami Uitti  1971    332          36.93   
  Cetus Espoo  36.31                 
48  Hannu Koivisto  1953    403          37.26   
  ORCA Helsinki  46.03                 
49  Jens Söderholm  1972    270          37.33   
  Helsingfors Simsällskap  38.35                 
50  Timo Teponoja  1955    389          37.69   
  Cetus Espoo  35.95                 
51  Tauno Vuoristo  1949    422          38.54   
  Turun Uimarit  41.82                 
52  Jarmo Saari  1955    347          39.17   
  Aurajoen Uinti                   
53  Jouni Liljander  1959    290          39.94   
  Octopus Lohja  38.30                 
54  Lauri Malk  1937    559          39.96   
  Cetus Espoo  38.79                 
55  Arvo Musikka  1959    234          42.88   
  Vanders  43.59                 
56  Istvan Beszteri  1973    175          43.14   
  Vanders                   
57  Ari Outinen  1964    205          43.21   
  Helsingin Uimarit  43.17                 
58  Ari Hakala  1956    251          43.59   
  Aurajoen Uinti                   
59  Ossi Vallemaa  1954    240          44.24   
  Meisterujumise U-klubi                   
60  Esa Mangeloja  1968    157          47.35   
  Swimming Jyväskylä  46.78                 
61  Kimmo Kylmämetsä  1969    152          47.86   
  S.C.Pingviinit                   
62  Juha Koski  1942    222          50.21   
  Cetus Espoo  50.04                 
Raimo Etelävuori  1945              DNS   
  ORCA Helsinki                   
Vesa Kälviäinen  1968              DSQ   
  SUH  35.04                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  09 tammikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  16:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner