Tulokset Lohiuinnit 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:48 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 1, 400m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Petra Ansaranta | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 1:10.65 | 2:26.56 | 3:42.90 | 4:56.06 | |||
2 | Pinja Taskila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 1:13.77 | 2:35.19 | 3:57.05 | 5:16.75 | |||
3 | Laura Markuksela | 2004 | Oulun Lohet | 1:16.58 | 2:39.38 | 4:03.03 | 5:22.36 | |||
4 | Inka Elamaa | 2004 | Oulun Lohet | 1:15.92 | 2:38.97 | 4:03.34 | 5:24.45 | |||
5 | Viivi Säntti | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 1:15.95 | 2:40.59 | 4:06.94 | 5:32.00 | |||
6 | Riina Niemi | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 1:18.34 | 2:45.18 | 4:13.49 | 5:36.72 | |||
7 | Nanna Savolainen | 2004 | Oulun Lohet | 1:24.46 | 2:54.14 | 4:22.37 | 5:48.08 | |||
8 | Essi Vilhelmiina Virta | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 1:23.02 | 2:53.10 | 4:23.62 | 5:50.21 | |||
9 | Tessa Tattari | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 1:23.19 | 2:53.11 | 4:22.96 | 5:51.33 | |||
10 | Elina Gavrilov | 2004 | Joensuun Uimaseura | 1:21.49 | 2:53.06 | 4:25.18 | 5:52.32 | |||
11 | Anastasia Parfenova | 2004 | Kemijärven Kaiku | 1:22.80 | 2:55.44 | 4:29.02 | 5:57.60 | |||
12 | Henna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 1:28.09 | 3:00.93 | 4:32.28 | 5:59.95 | |||
13 | Elina Turunen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 1:22.84 | 2:56.01 | 4:28.53 | 6:00.09 | |||
14 | Kiia Junttari | 2004 | Kemin Työväen Uimarit | 1:25.02 | 3:00.45 | 4:36.71 | 6:06.29 | |||
15 | Ronja Kämäräinen | 2004 | Swimming Club Vuokatti | 1:32.19 | 3:09.67 | 4:48.38 | 6:19.79 | |||
16 | Siiri Rahikkala | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 1:29.98 | 3:08.29 | 4:47.93 | 6:20.24 | |||
17 | Teea Jestoi | 2005 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 1:27.85 | 3:07.01 | 4:48.49 | 6:22.82 | |||
18 | Tuulia Harju | 2005 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 1:29.19 | 3:09.46 | 4:51.37 | 6:24.95 | |||
19 | Iida Heiko | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 1:35.74 | 3:21.67 | 5:09.42 | 6:50.50 | |||
20 | Anniina Törmi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 1:39.99 | 3:37.06 | 5:34.72 | 7:29.69 | |||
- | Lilja Ukkola | 2004 | Oulun Uinti 1906 | DNF | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:48 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:48 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 2, 400m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 1:10.14 | 2:28.63 | 3:48.61 | 5:05.87 | |||
2 | Magnus Kuitunen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 1:11.52 | 2:33.64 | 3:56.11 | 5:17.18 | |||
3 | Topi Myyry | 2003 | Joensuun Uimaseura | 1:15.74 | 2:39.26 | 4:02.39 | 5:24.27 | |||
4 | Lauri Saarela | 2003 | Oulun Lohet | 1:15.50 | 2:39.51 | 4:06.25 | 5:31.28 | |||
5 | Teppo Jestoi | 2003 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 1:18.28 | 2:44.62 | 4:11.19 | 5:31.97 | |||
6 | Mikael Ryynänen | 2003 | Oulun Lohet | 1:18.16 | 2:45.11 | 4:10.69 | 5:32.01 | |||
7 | Benjamin Evans | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 1:16.60 | 2:43.98 | 4:11.31 | 5:32.98 | |||
8 | Aleksi Hämäläinen | 2004 | Joensuun Uimaseura | 1:18.33 | 2:45.38 | 4:12.71 | 5:34.61 | |||
9 | Arsenij Shadrin | 2003 | Joensuun Uimaseura | 1:15.42 | 2:41.89 | 4:10.49 | 5:35.21 | |||
10 | Robin Andersson | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:16.12 | 2:44.60 | 4:12.88 | 5:38.83 | |||
11 | Veikka Ijäs | 2004 | Oulun Lohet | 1:16.74 | 2:45.93 | 4:17.94 | 5:46.22 | |||
12 | Roope Hyvärinen | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 1:21.36 | 3:41.70 | 5:18.21 | 6:02.77 | |||
13 | Jami Kenttälä | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 1:26.68 | 2:59.14 | 4:33.75 | 6:04.42 | |||
14 | Vili Rantasuo | 2004 | Oulun Lohet | 1:22.85 | 2:58.60 | 4:34.50 | 6:07.52 | |||
15 | Eemeli Korhonen | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 1:26.10 | 3:01.35 | 4:38.50 | 6:12.47 | |||
16 | Rasmus Koskela | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 1:24.22 | 3:00.39 | 4:39.90 | 6:16.72 | |||
17 | Jimi Kenttälä | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 1:30.20 | 3:10.63 | 4:51.52 | 6:26.94 | |||
18 | Konsta Kauppinen | 2005 | Joensuun Uimaseura | 1:42.27 | 3:33.95 | 5:27.96 | 7:11.80 | |||
19 | Onni Kelloniemi | 2004 | Kemijärven Kaiku | 1:43.24 | 3:38.18 | 5:29.84 | 7:18.32 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:48 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:48 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 31.35 | 1:05.94 | |||||
2 | Madeleine Hiltunen | 2003 | Oulun Lohet | 33.89 | 1:11.75 | |||||
3 | Martta Nygård | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 36.08 | 1:15.62 | |||||
4 | Eevi Peltonen | 2004 | Oulun Lohet | 36.40 | 1:16.90 | |||||
5 | Henna Hökkä | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 35.23 | 1:17.05 | |||||
6 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | Oulun Lohet | 35.34 | 1:17.22 | |||||
7 | Venla Säntti | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 36.64 | 1:17.97 | |||||
8 | Emma Hämäläinen | 2003 | Vieskan Uimarit | 36.07 | 1:18.36 | |||||
9 | Hilla Saastamoinen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 37.42 | 1:18.90 | |||||
10 | Aada Heiskanen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 40.65 | 1:28.06 | |||||
11 | Katariina Kuulasmaa | 2003 | Swimming Club Rovaniemi | 39.78 | 1:28.31 | |||||
12 | Sofia Nurkkala | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 41.06 | 1:28.42 | |||||
13 | Olga Emilia Mattila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 41.83 | 1:29.04 | |||||
14 | Inka Elamaa | 2004 | Oulun Lohet | 44.25 | 1:30.33 | |||||
15 | Emma Mangeloja | 2003 | Swimming Jyväskylä | 43.15 | 1:32.36 | |||||
16 | Viivi Tonteri | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 42.14 | 1:34.07 | |||||
17 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 39.78 | 1:34.81 | |||||
18 | Meeri Kerkkänen | 2004 | Joensuun Uimaseura | 45.52 | 1:39.98 | |||||
19 | Hanna-Maria Korpilähde | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 45.57 | 1:41.26 | |||||
20 | Mikaela Laaksola | 2004 | Swimming Club Vuokatti | 49.29 | 1:46.63 | |||||
21 | Pinja Junttari | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 49.40 | 1:50.25 | |||||
22 | Juulia Alarvo | 2004 | Oulun Lohet | 53.06 | 1:50.37 | |||||
23 | Jenna Salonen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 51.04 | 2:00.66 | |||||
- | Sara Meissner | 2004 | Oulun Uinti 1906 | DNF | ||||||
- | Sini Lassila | 2003 | Swimming Club Rovaniemi | DSQ | ||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Seela Peuralahti | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 33.21 | 1:12.43 | |||||
2 | Amanda Paukkunen | 2002 | Swimming Jyväskylä | 33.60 | 1:13.01 | |||||
3 | Iida-Maria Laine | 2001 | Oulun Lohet | 34.11 | 1:14.24 | |||||
4 | Petra Heikkinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 34.80 | 1:14.26 | |||||
5 | Nelle Ojakippola | 2001 | Vieskan Uimarit | 33.58 | 1:14.69 | |||||
6 | Pinja Raassina | 2002 | Joensuun Uimaseura | 34.83 | 1:15.84 | |||||
7 | Aada Sulasalmi | 2002 | Kemijärven Kaiku | 35.02 | 1:16.03 | |||||
8 | Liina Salin | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 35.56 | 1:16.20 | |||||
9 | Hanna Mangeloja | 2001 | Swimming Jyväskylä | 35.03 | 1:16.36 | |||||
10 | Heta Järvenpää | 2001 | Haapajärven Kiilat | 35.96 | 1:17.64 | |||||
11 | Ruusa Eiserbeck | 2001 | Joensuun Uimaseura | 36.15 | 1:17.79 | |||||
12 | Nea Nygård | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 36.39 | 1:19.21 | |||||
13 | Heidi Blankenstein | 2001 | Oulun Lohet | 34.87 | 1:19.25 | |||||
14 | Pipsa Remes | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 37.44 | 1:21.71 | |||||
15 | Ronja Nätynki | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 36.92 | 1:23.17 | |||||
16 | Matilda Lindholm | 2001 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 38.43 | 1:23.49 | |||||
17 | Amalia Siekkinen | 2002 | Oulun Lohet | 38.51 | 1:24.02 | |||||
18 | Mimosa Seijari | 2001 | Swimming Jyväskylä | 41.49 | 1:27.83 | |||||
19 | Noora Leppänen | 2001 | Swimming Jyväskylä | 40.86 | 1:28.94 | |||||
20 | Veera Lahtinen | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 42.58 | 1:30.03 | |||||
21 | Ruth Risberg | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.28 | 1:42.34 | |||||
22 | Emma Pajuluoma | 2001 | Oulun Lohet | 45.98 | 1:43.31 | |||||
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Sini Niemi | 1993 | Tornion Uimaseura | 32.22 | 1:08.88 | |||||
2 | Sonja Portin | 1998 | Oulun Lohet | 32.27 | 1:11.17 | |||||
3 | Stine Naess Holmgren | 2000 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 33.81 | 1:12.77 | |||||
4 | Riikka Korpi | 1998 | Oulun Lohet | 37.31 | 1:19.79 | |||||
5 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 37.31 | 1:22.14 | |||||
6 | Silja Kanto | 2000 | Kemin Uimaseura | 35.29 | 1:22.15 | |||||
7 | Stine Søderholm | 2000 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 38.96 | 1:26.98 | |||||
8 | Hilla-Elli Ryynänen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 44.82 | 1:36.33 | |||||
- | Milla Lackman | 1997 | Oulun Lohet | DNS | ||||||
- | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | Oulun Uinti 1906 | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:48 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:48 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 29.34 | 1:04.66 | |||||
2 | Ville Korpilähde | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 32.27 | 1:13.84 | |||||
3 | Jesse Anttila | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 33.79 | 1:13.94 | |||||
4 | Paavo Erkinaro | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 35.01 | 1:18.89 | |||||
5 | Vladyslav Mykhailov | 2002 | Kajaanin Uimaseura | 36.99 | 1:19.87 | |||||
6 | Marcus Lundmark | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.26 | 1:21.68 | |||||
7 | Otto Mikkonen | 2003 | Joensuun Uimaseura | 40.36 | 1:33.84 | |||||
8 | William Lundmark | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.61 | 1:36.15 | |||||
9 | Tudor Ratiu | 2003 | Swimming Club Rovaniemi | 41.68 | 1:37.69 | |||||
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Topias Nygård | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 30.88 | 1:03.96 | |||||
2 | Arttu Pirneskoski | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 30.87 | 1:05.50 | |||||
3 | Atte Moilanen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 30.06 | 1:05.91 | |||||
4 | Topi Lukkarinen | 2000 | Swimming Club Rovaniemi | 29.67 | 1:06.02 | |||||
5 | Veeti Veijonen | 2001 | Swimming Jyväskylä | 32.00 | 1:09.53 | |||||
6 | Anton Ukkola | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 32.88 | 1:11.64 | |||||
7 | Leevi Kärnä | 2001 | Kajaanin Uimaseura | 32.46 | 1:12.24 | |||||
8 | Jiri Järvinen | 2001 | Swimming Jyväskylä | 34.16 | 1:13.97 | |||||
9 | Petteri Maijala | 2001 | Swimming Club Rovaniemi | 33.46 | 1:19.41 | |||||
10 | Maxim Kolomainen | 2001 | Swimming Jyväskylä | 35.71 | 1:21.05 | |||||
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Arttu Erkinaro | 1992 | Oulun Uinti 1906 | 28.18 | 57.84 | |||||
2 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | Swimming Jyväskylä | 29.84 | 1:04.02 | |||||
3 | Atte Somero | 1999 | Lahden Kaleva | 30.04 | 1:05.40 | |||||
3 | Juho Laatikainen | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 31.00 | 1:05.40 | |||||
5 | Juho Herva | 1998 | Oulun Lohet | 29.50 | 1:05.49 | |||||
6 | Santeri Teppola | 1994 | Oulun Uinti 1906 | 30.27 | 1:07.60 | |||||
7 | Miikka Willman | 1998 | Oulun Lohet | 33.29 | 1:11.58 | |||||
8 | Tuomas Järvelä | 1994 | Oulun Lohet | 32.58 | 1:13.00 | |||||
9 | Kimmo Viinamäki | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 35.93 | 1:19.06 | |||||
10 | Miikka Mattila | 1977 | Oulun Uinti 1906 | 43.29 | 1:49.84 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:48 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:57 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Noora Tennilä | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 46.14 | ||||||
2 | Annabella Karjalainen | 2007 | Oulun Lohet | 48.25 | ||||||
2 | Esra Ergüner | 2007 | Joensuun Uimaseura | 48.25 | ||||||
4 | Ellen Krüger | 2007 | Oulun Lohet | 48.55 | ||||||
5 | Inka Hämäläinen | 2007 | Joensuun Uimaseura | 49.21 | ||||||
6 | Vilja Säntti | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 49.76 | ||||||
7 | Iida Remes | 2007 | Pieksän Kuutit | 53.18 | ||||||
8 | Emma Autio | 2007 | Oulun Lohet | 54.20 | ||||||
9 | Neri Lätti | 2007 | Joensuun Uimaseura | 57.07 | ||||||
10 | Elsa Pelkonen | 2007 | Vieskan Uimarit | 1:01.28 | ||||||
11 | Malla Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | 1:01.91 | ||||||
12 | Nella Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | 1:02.09 | ||||||
13 | Emma Olivia Mattila | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 1:05.54 | ||||||
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Saara Niemi | 2005 | Haukiputaan Heitto | 39.63 | ||||||
2 | Alexia Tahkola | 2005 | Oulun Lohet | 41.08 | ||||||
3 | Lotta Moilanen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 41.34 | ||||||
4 | Vilma Rintala | 2005 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 41.57 | ||||||
5 | Maiju Huttunen | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 42.65 | ||||||
6 | Milla Marttila | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 44.09 | ||||||
7 | Lidia Evans | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 44.44 | ||||||
8 | Sara Seppänen | 2006 | Oulun Lohet | 44.53 | ||||||
9 | Milla Siira | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 45.88 | ||||||
10 | Lotta Kaarre | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 45.96 | ||||||
11 | Maija Lämsä | 2005 | Kajaanin Uimaseura | 46.21 | ||||||
12 | Julia Tiensuu | 2005 | Kemin Uimaseura | 46.39 | ||||||
13 | Vilma Utriainen | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 46.71 | ||||||
14 | Katariina Koivuranta | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 47.02 | ||||||
15 | Maria Korkalainen | 2005 | Joensuun Uimaseura | 47.08 | ||||||
16 | Saga Tuisku | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 47.37 | ||||||
17 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 47.92 | ||||||
18 | Saana Lauhava | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 48.21 | ||||||
19 | Merete Lätti | 2006 | Joensuun Uimaseura | 49.14 | ||||||
20 | Vilma Kiviniemi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 49.40 | ||||||
21 | Vilmiina Grekula | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 49.60 | ||||||
22 | Ella-Olivia Tikkanen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 50.12 | ||||||
23 | Peppi Ojakippola | 2006 | Vieskan Uimarit | 51.36 | ||||||
24 | Saaga Kähkönen | 2006 | Vieskan Uimarit | 51.40 | ||||||
25 | Pinja Perälä | 2006 | Kemijärven Kaiku | 51.48 | ||||||
26 | Martta Ryynänen | 2005 | Oulun Lohet | 51.67 | ||||||
27 | Pihla Pyykönen | 2005 | Joensuun Uimaseura | 51.86 | ||||||
28 | Vilja Takalo | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 52.50 | ||||||
29 | Eveliina Vakkuri | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 53.28 | ||||||
30 | Iina Tapaninen | 2006 | Oulun Lohet | 53.67 | ||||||
31 | Sofia Kivelä | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 54.35 | ||||||
32 | Noora-Maria Linna | 2006 | Vieskan Uimarit | 54.69 | ||||||
33 | Viivi Pesonen | 2006 | Joensuun Uimaseura | 54.78 | ||||||
34 | Raita Virtanen | 2005 | Kemijärven Kaiku | 55.73 | ||||||
35 | Pinja Nissinen | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 57.80 | ||||||
36 | Inka Tolonen | 2006 | Oulun Lohet | 57.83 | ||||||
37 | Tuulia Pudas | 2005 | Vieskan Uimarit | 58.62 | ||||||
38 | Kaisa Tolonen | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 1:00.08 | ||||||
39 | Janette Sarajärvi | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 1:00.58 | ||||||
40 | Iiris Uusitalo | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 1:02.86 | ||||||
41 | Sofia Kilpeläinen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 1:11.82 | ||||||
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | Oulun Lohet | 33.97 | ||||||
2 | Helmi Jouhten | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 34.99 | ||||||
3 | Iiris Jurmu | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 36.56 | ||||||
4 | Wilma Lakanen | 2003 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 36.86 | ||||||
5 | Nita Poutiainen | 2003 | Oulun Lohet | 37.36 | ||||||
6 | Minna Kinnunen | 2003 | Joensuun Uimaseura | 37.48 | ||||||
7 | Inka Lytz | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 39.17 | ||||||
8 | Reeta Kallunki | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 40.07 | ||||||
9 | Tiina Duan | 2003 | Oulun Lohet | 40.81 | ||||||
10 | Iina Lehikoinen | 2003 | Pieksän Kuutit | 41.16 | ||||||
11 | Kreetta Somero | 2004 | Lahden Kaleva | 41.27 | ||||||
12 | Henna Moilanen | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 41.73 | ||||||
13 | Liina Rajaniemi | 2003 | Rovaniemen Uimaseura | 41.94 | ||||||
14 | Julia Piisilä | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 41.96 | ||||||
15 | Satu Immonen | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 42.40 | ||||||
16 | Emilia Juutilainen | 2004 | Rovaniemen Uimaseura | 42.59 | ||||||
17 | Emma Mangeloja | 2003 | Swimming Jyväskylä | 43.17 | ||||||
18 | Anastasia Parfenova | 2004 | Kemijärven Kaiku | 43.92 | ||||||
19 | Kiia-Linnea Autio | 2004 | Vieskan Uimarit | 44.51 | ||||||
20 | Noora Aikio | 2004 | Kemin Uimaseura | 45.08 | ||||||
21 | Vilja Peltokorpi | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 45.17 | ||||||
22 | Veera Juntunen | 2003 | Kajaanin Uimaseura | 45.24 | ||||||
23 | Reetta Piira | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 45.59 | ||||||
24 | Emilia Karppinen | 2004 | Kajaanin Uimaseura | 46.26 | ||||||
25 | Wenla Niemi | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 46.63 | ||||||
26 | Anni Liuski | 2004 | Kajaanin Uimaseura | 48.70 | ||||||
27 | Riina Leinonen | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 49.70 | ||||||
28 | Vilma Hjelt | 2004 | Pieksän Kuutit | 49.74 | ||||||
29 | Lotta Heino | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 49.93 | ||||||
30 | Tuuli Maaria Leinonen | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 49.94 | ||||||
31 | Emma Kokko | 2004 | Vieskan Uimarit | 53.02 | ||||||
32 | Mikaela Laaksola | 2004 | Swimming Club Vuokatti | 53.10 | ||||||
33 | Lotta Vedenjuoksu | 2003 | Rovaniemen Uimaseura | 56.01 | ||||||
34 | Krista Korento | 2003 | Oulun Lohet | 56.26 | ||||||
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Reetta Kanervo | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 31.66 | ||||||
2 | Sonja Portin | 1998 | Oulun Lohet | 32.75 | ||||||
3 | Sole Piirainen | 2002 | Swimming Club Vuokatti | 34.34 | ||||||
4 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 34.47 | ||||||
5 | Heidi Kivioja | 2000 | Vieskan Uimarit | 35.11 | ||||||
6 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 35.24 | ||||||
6 | Jenni Louhimo | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 35.24 | ||||||
6 | Jonna Airisniemi | 2000 | Kemijärven Kaiku | 35.24 | ||||||
9 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | Oulun Lohet | 35.59 | ||||||
10 | Pauliina Lohilahti | 2002 | Oulun Lohet | 35.60 | ||||||
11 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | Oulun Lohet | 35.74 | ||||||
12 | Laura Fält | 1998 | Oulun Lohet | 35.99 | ||||||
13 | Elina Pulkkinen | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 36.04 | ||||||
14 | Isa Vehkaoja | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 36.13 | ||||||
15 | Milla Henriksson | 1999 | Oulun Lohet | 36.69 | ||||||
16 | Jonna Laukkanen | 1998 | Swimming Club Vuokatti | 36.81 | ||||||
17 | Katriina Korpi | 2000 | Oulun Lohet | 36.85 | ||||||
18 | Tiia Pudas | 1999 | Vieskan Uimarit | 36.88 | ||||||
19 | Emma Nikula | 1998 | Vieskan Uimarit | 37.17 | ||||||
20 | Stine Lise Johansen | 2000 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 37.86 | ||||||
21 | Senni Keisu | 2001 | Oulun Lohet | 38.53 | ||||||
22 | Angelica Kuoksa | 2001 | Oulun Lohet | 38.82 | ||||||
23 | Viveca Meriläinen | 2001 | Kemijärven Kaiku | 38.85 | ||||||
24 | Sofia Saukko | 2001 | Swimming Club Rovaniemi | 39.09 | ||||||
25 | Riikka Korpi | 1998 | Oulun Lohet | 39.10 | ||||||
26 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | Swimming Jyväskylä | 39.52 | ||||||
27 | Oona Parviainen | 2002 | Joensuun Uimaseura | 39.75 | ||||||
28 | Pinja Pyykönen | 2002 | Joensuun Uimaseura | 39.83 | ||||||
29 | Niina Piipponen | 2000 | Swimming Jyväskylä | 39.94 | ||||||
30 | Emma Remes | 2002 | Pieksän Kuutit | 39.95 | ||||||
31 | Kristiina Ruotsalainen | 2001 | Rovaniemen Uimaseura | 40.63 | ||||||
32 | Almiina Ketola | 2001 | Rovaniemen Uimaseura | 41.05 | ||||||
33 | Elizaveta Parfenova | 2001 | Kemijärven Kaiku | 41.22 | ||||||
34 | Katariina Niemelä | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 42.24 | ||||||
35 | Maria Kivimäki | 2000 | Pieksän Kuutit | 42.41 | ||||||
36 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.12 | ||||||
37 | Ida Karjalainen | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 43.41 | ||||||
38 | Fanny Forsberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.57 | ||||||
39 | Anette Kinnunen | 2002 | Oulun Lohet | 43.77 | ||||||
40 | Heidi Ruonavaara | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 43.80 | ||||||
41 | Lotta Jokinen | 2000 | Swimming Jyväskylä | 44.10 | ||||||
42 | Jenny Rautiainen | 2000 | Pieksän Kuutit | 44.57 | ||||||
43 | Venla Korhonen | 2000 | Pieksän Kuutit | 44.61 | ||||||
44 | Nelli Nikulainen | 2002 | Pieksän Kuutit | 44.81 | ||||||
45 | Iiris Saranpää | 2002 | Joensuun Uimaseura | 45.16 | ||||||
46 | Hanna Kinnunen | 1999 | Joensuun Uimaseura | 45.39 | ||||||
47 | Eveliina Kuula | 2002 | Swimming Jyväskylä | 45.58 | ||||||
48 | Milla Hjelt | 2002 | Pieksän Kuutit | 45.90 | ||||||
49 | Jasmine Vikström | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 47.17 | ||||||
50 | Jenni Pyörälä | 2002 | Oulun Lohet | 54.76 | ||||||
51 | Jenny Kukkonen | 1994 | Oulun Lohet | 1:00.92 | ||||||
52 | Miina Heikkinen | 1993 | Oulun Lohet | 1:04.51 | ||||||
- | Cecilia Raudaskoski | 2002 | Swimming Jyväskylä | DNS | ||||||
- | Netta Vesanen | 2000 | Swimming Jyväskylä | DSQ | ||||||
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:57 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:49 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 6, 50m Selkäuinti N-Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Mari Mäkilä | 1991 | Oulun Uinti 1906 | 36.93 | ||||||
2 | Maria Välimäki | 1982 | Nivalan Saukot | 40.63 | ||||||
3 | Tiia Kujala | 1968 | Oulun Uinti 1906 | 41.64 | ||||||
4 | Yuhong Qiu-Kaikkonen | 1968 | Oulun Uinti 1906 | 46.64 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:49 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:49 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Konsta Rantasuo | 2006 | Oulun Lohet | 40.53 | ||||||
2 | Julius Schroderus | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 42.59 | ||||||
3 | Kalle Pesälä | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 44.63 | ||||||
4 | Tuomo Leinonen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 47.19 | ||||||
5 | Weeti Niemi | 2006 | Swimming Club Rovaniemi | 48.47 | ||||||
6 | Tuukka Viinisalo | 2006 | Joensuun Uimaseura | 49.22 | ||||||
7 | Erik Peuhkuri | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 49.72 | ||||||
8 | Jean Väisänen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 53.49 | ||||||
9 | Torsti Saarela | 2006 | Vieskan Uimarit | 54.21 | ||||||
10 | Iiro Tapaninen | 2007 | Oulun Lohet | 1:02.54 | ||||||
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Cedric Decena | 2004 | Oulun Lohet | 37.65 | ||||||
2 | Arttu Haipus | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 40.01 | ||||||
3 | Eetu Haipus | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 41.37 | ||||||
4 | Mikhail Vilesov | 2005 | Joensuun Uimaseura | 42.23 | ||||||
5 | William Lundmark | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.45 | ||||||
6 | Luukas Salin | 2005 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 43.34 | ||||||
7 | Elmeri Kauppila | 2004 | Oulun Lohet | 45.14 | ||||||
8 | Topi Fordell | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 46.53 | ||||||
9 | Atte Leinonen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 47.35 | ||||||
10 | Lassi Lahtinen | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 48.02 | ||||||
11 | Atte Linnolahti | 2004 | Joensuun Uimaseura | 48.34 | ||||||
12 | Roope Eronen | 2004 | Pieksän Kuutit | 48.45 | ||||||
13 | Jere Heikkilä | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 48.46 | ||||||
14 | Paavo Tapio | 2005 | Oulun Lohet | 48.81 | ||||||
15 | Konsta Kauppinen | 2005 | Joensuun Uimaseura | 48.88 | ||||||
16 | Noa Korhonen | 2005 | Oulun Lohet | 48.93 | ||||||
17 | Frans Pietari Riekki | 2005 | Joensuun Uimaseura | 49.30 | ||||||
18 | Eemil Markkanen | 2004 | Pieksän Kuutit | 49.78 | ||||||
19 | Onni Kelloniemi | 2004 | Kemijärven Kaiku | 50.43 | ||||||
20 | Ville Ikola | 2005 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 50.44 | ||||||
21 | Elias Laukka | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 51.27 | ||||||
22 | Lauri Siurua | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 53.71 | ||||||
23 | Veeti Kela | 2004 | Kajaanin Uimaseura | 53.93 | ||||||
24 | Antti Ylönen | 2005 | Kajaanin Uimaseura | 54.80 | ||||||
25 | Antti Korhonen | 2004 | Pieksän Kuutit | 1:00.09 | ||||||
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Lasse Pulkkinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 33.39 | ||||||
2 | Akseli Kontiainen | 2002 | Joensuun Uimaseura | 34.99 | ||||||
3 | Paavo Erkinaro | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 35.70 | ||||||
4 | Oliver Kela | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 36.95 | ||||||
5 | Eemeli Kauppila | 2002 | Oulun Lohet | 37.63 | ||||||
6 | Robin Andersson | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.09 | ||||||
7 | Arsenij Shadrin | 2003 | Joensuun Uimaseura | 39.24 | ||||||
8 | Tatu-Taneli Malinen | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 39.80 | ||||||
9 | Topi Myyry | 2003 | Joensuun Uimaseura | 40.16 | ||||||
10 | Valtteri Setälä | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 40.53 | ||||||
11 | Albin Lindqvist | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.61 | ||||||
12 | Elmo Arvo | 2003 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 44.82 | ||||||
13 | Vyacheslav Bobin | 2002 | Joensuun Uimaseura | 49.44 | ||||||
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Miro Vasko | 1993 | Tampereen Työväen Uimarit | 27.61 | ||||||
2 | Janne Lantto | 1994 | Oulun Lohet | 29.09 | ||||||
3 | Juho Laatikainen | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 30.57 | ||||||
4 | Perttu Somero | 2001 | Lahden Kaleva | 32.06 | ||||||
5 | Juho Herva | 1998 | Oulun Lohet | 32.18 | ||||||
6 | Tiitus Taskila | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 32.56 | ||||||
7 | Amund Baltzersen Berg | 1999 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 33.27 | ||||||
8 | Onni Kartimo | 2000 | Swimming Club Rovaniemi | 33.69 | ||||||
9 | Topi Lukkarinen | 2000 | Swimming Club Rovaniemi | 33.90 | ||||||
10 | Sietse Halbertsma | 1999 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 33.94 | ||||||
11 | Miikka Willman | 1998 | Oulun Lohet | 34.72 | ||||||
12 | Jani Leskelä | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 34.97 | ||||||
13 | Eetu Elorinne | 2000 | Kempeleen Pyrintö | 36.22 | ||||||
14 | Aatu Pirneskoski | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 37.62 | ||||||
15 | Eemeli Puhakka | 2001 | Joensuun Uimaseura | 37.88 | ||||||
16 | Alexander Beresnev | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.09 | ||||||
17 | Väinö Hiltunen | 2001 | Joensuun Uimaseura | 39.87 | ||||||
18 | Joni Juntunen | 1993 | Oulun Lohet | 46.67 | ||||||
19 | Julius Kallio | 1997 | Oulun Lohet | 54.09 | ||||||
20 | Tuomas Kojo | 1977 | Oulun Lohet | 1:18.54 | ||||||
21 | Petri Aarnio | 1977 | Oulun Lohet | 1:32.09 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:49 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:49 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 8, 50m Selkäuinti M-Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Aku Venhola | 1990 | Oulun Lohet | 31.38 | ||||||
2 | Mikko Säntti | 1979 | Oulun Uinti 1906 | 35.28 | ||||||
3 | Jaakko Erkinaro | 1963 | Oulun Uinti 1906 | 43.29 | ||||||
4 | Artturi Vuotila | 1961 | Oulun Lohet | 44.59 | ||||||
5 | Sulo Salminen | 1956 | Kempeleen Pyrintö | 47.05 | ||||||
6 | Heikki Posio | 1963 | Kempeleen Pyrintö | 48.28 | ||||||
7 | Mika Piirainen | 1973 | Oulun Uinti 1906 | 55.60 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:49 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 17:20 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 37.40 | 1:19.77 | 2:03.07 | 2:45.61 | |||
2 | Pinja Taskila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 37.63 | 1:22.45 | 2:05.65 | 2:48.64 | |||
3 | Minja Lukkari | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 39.01 | 1:22.33 | 2:08.16 | 2:52.13 | |||
4 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | Oulun Lohet | 40.63 | 1:26.32 | 2:13.07 | 2:57.77 | |||
5 | Laura Markuksela | 2004 | Oulun Lohet | 42.67 | 1:30.60 | 2:19.04 | 3:04.93 | |||
6 | Emma Hämäläinen | 2003 | Vieskan Uimarit | 44.18 | 1:31.60 | 2:21.95 | 3:06.94 | |||
7 | Mathilda Puutio | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 43.01 | 1:31.14 | 2:20.13 | 3:07.47 | |||
8 | Inka Metiäinen | 2003 | Swimming Jyväskylä | 43.96 | 1:34.28 | 2:23.37 | 3:09.31 | |||
9 | Martta Nygård | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 43.69 | 1:32.43 | 2:22.74 | 3:11.57 | |||
10 | Hilla Saastamoinen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 45.15 | 1:36.08 | 2:28.11 | 3:19.19 | |||
11 | Saana Järvinen | 2003 | Swimming Jyväskylä | 46.01 | 1:36.31 | 2:29.65 | 3:19.33 | |||
12 | Sini Lassila | 2003 | Swimming Club Rovaniemi | 44.01 | 1:36.27 | 2:30.58 | 3:22.34 | |||
13 | Miina Laukka | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 47.87 | 1:41.27 | 2:36.15 | 3:27.23 | |||
14 | Malla Juutinen | 2003 | Oulun Lohet | 49.79 | 1:42.32 | 2:36.99 | 3:29.19 | |||
15 | Katariina Kuulasmaa | 2003 | Swimming Club Rovaniemi | 49.22 | 1:45.73 | 2:43.14 | 3:39.67 | |||
16 | Anna Tuovinen | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 52.79 | 1:52.50 | 2:54.88 | 3:50.82 | |||
17 | Lidia Evans | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 55.17 | 1:57.36 | 2:56.30 | 3:55.56 | |||
18 | Vilja Säntti | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 53.82 | 1:54.83 | 2:57.42 | 3:58.63 | |||
19 | Noora Tennilä | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 55.61 | 1:58.10 | 3:01.83 | 4:00.85 | |||
20 | Vilmiina Grekula | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 58.60 | 2:04.86 | 3:09.61 | 4:12.53 | |||
21 | Anniina Törmi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 1:04.26 | 2:14.33 | 3:24.40 | 4:34.40 | |||
22 | Emma Olivia Mattila | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 1:01.88 | 2:12.21 | 3:24.29 | 4:34.86 | |||
- | Aada Tapio | 2003 | Rovaniemen Uimaseura | DNS | ||||||
- | Mikaela Laaksola | 2004 | Swimming Club Vuokatti | DSQ | ||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Riika Huttula | 2001 | Oulun Lohet | 40.94 | 1:24.74 | 2:10.82 | 2:54.84 | |||
2 | Nelle Ojakippola | 2001 | Vieskan Uimarit | 39.77 | 1:25.22 | 2:12.48 | 3:00.81 | |||
3 | Seela Peuralahti | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 40.39 | 1:26.40 | 2:13.37 | 3:01.07 | |||
4 | Amalia Siekkinen | 2002 | Oulun Lohet | 41.13 | 1:28.34 | 2:15.00 | 3:01.56 | |||
5 | Vilhelmiina Wegelius | 2002 | Joensuun Uimaseura | 41.04 | 1:28.63 | 2:15.39 | 3:02.45 | |||
6 | Andrea Martnes | 2001 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 39.87 | 1:24.14 | 2:13.58 | 3:03.92 | |||
7 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | Swimming Jyväskylä | 41.51 | 1:28.61 | 2:16.51 | 3:04.67 | |||
8 | Olivia Nurkkala | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 42.44 | 1:30.15 | 2:20.38 | 3:08.80 | |||
9 | Ronja Nätynki | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 45.31 | 1:35.17 | 2:25.02 | 3:14.41 | |||
10 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.24 | 1:37.30 | 2:29.33 | 3:17.33 | |||
11 | Noora Leppänen | 2001 | Swimming Jyväskylä | 47.93 | 1:39.67 | 2:31.87 | 3:20.34 | |||
12 | Matilda Lindholm | 2001 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 47.53 | 1:39.94 | 2:32.04 | 3:21.61 | |||
13 | Tinja Harju | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 47.74 | 1:41.24 | 2:34.77 | 3:25.51 | |||
14 | Noora Sipilä | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 46.17 | 1:38.89 | 2:34.24 | 3:26.68 | |||
15 | Erika Yli-Yrjänäinen | 2001 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 45.21 | 1:38.77 | 2:33.57 | 3:28.60 | |||
16 | Maiju Rajaniemi | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 49.48 | 1:44.17 | 2:40.22 | 3:32.13 | |||
17 | Jessica Ingalsuo | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 49.63 | 1:45.27 | 2:38.84 | 3:34.22 | |||
18 | Milla Hjelt | 2002 | Pieksän Kuutit | 56.24 | 1:56.66 | 3:00.11 | 3:59.58 | |||
- | Cecilia Raudaskoski | 2002 | Swimming Jyväskylä | DNS | ||||||
- | Elizaveta Parfenova | 2001 | Kemijärven Kaiku | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Heidi Kivioja | 2000 | Vieskan Uimarit | 39.24 | 1:22.35 | 2:06.10 | 2:50.59 | |||
2 | Anni Rajaniemi | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 40.52 | 1:26.44 | 2:14.94 | 3:02.55 | |||
3 | Stine Lise Johansen | 2000 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 42.16 | 1:28.33 | 2:16.17 | 3:04.57 | |||
4 | Niina Piipponen | 2000 | Swimming Jyväskylä | 45.45 | 1:37.43 | 2:30.81 | 3:22.72 | |||
5 | Emmy Johansen | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.16 | 1:39.12 | 2:32.73 | 3:26.86 | |||
- | Laura Tuovinen | 1972 | Kempeleen Pyrintö | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 17:20 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 17:31 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 10, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Valtteri Taskinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 36.73 | 1:19.42 | 2:01.40 | 2:42.67 | |||
2 | Sihan Yu | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 43.07 | 1:30.37 | 2:22.26 | 3:11.83 | |||
3 | Theodor Eriksson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 44.75 | 1:33.71 | 2:25.88 | 3:17.45 | |||
4 | Emil Ulander | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 50.27 | 1:47.60 | 2:47.13 | 3:43.25 | |||
5 | Lauri Siurua | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 54.24 | 1:55.38 | 2:58.44 | 3:56.85 | |||
- | Aleksi Rajaniemi | 2002 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Erik Peuhkuri | 2006 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Otto Forslund | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 10, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Atte Moilanen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 35.06 | 1:15.13 | 1:54.04 | 2:32.72 | |||
2 | Antti Hirvonen | 2000 | Kajaanin Uimaseura | 37.63 | 1:20.40 | 2:03.65 | 2:46.74 | |||
3 | Juho Anttila | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 36.97 | 1:21.46 | 2:07.32 | 2:51.00 | |||
4 | Jani Leskelä | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 39.23 | 1:25.23 | 2:12.61 | 2:57.80 | |||
5 | Janne Tyni | 2000 | Oulun Lohet | 40.25 | 1:25.69 | 2:12.44 | 2:58.63 | |||
6 | Tiitus Taskila | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 39.00 | 1:23.36 | 2:11.33 | 2:59.18 | |||
7 | Kalle Karhunen | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 38.82 | 1:25.07 | 2:13.70 | 2:59.90 | |||
8 | Robin Ulander | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.75 | 1:27.08 | 2:17.84 | 3:04.76 | |||
9 | Niklas Nygård | 2001 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 43.45 | 1:33.27 | 2:25.59 | 3:17.47 | |||
10 | Arttu Pirneskoski | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 44.38 | 1:35.69 | 2:28.34 | 3:18.57 | |||
Laji 10, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.51 | 1:12.50 | 1:53.75 | 2:33.61 | |||
2 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | Swimming Jyväskylä | 36.56 | 1:17.40 | 1:59.37 | 2:41.74 | |||
3 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 38.49 | 1:24.12 | 2:08.71 | 2:54.61 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 17:31 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 17:52 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 11, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Saara Niemi | 2005 | Haukiputaan Heitto | 36.89 | ||||||
2 | Riina Niemi | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 37.64 | ||||||
3 | Viivi Säntti | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 38.17 | ||||||
4 | Teea Jestoi | 2005 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 38.81 | ||||||
5 | Elina Turunen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 39.19 | ||||||
6 | Lotta Moilanen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 41.01 | ||||||
7 | Maija Lämsä | 2005 | Kajaanin Uimaseura | 43.17 | ||||||
8 | Alexia Tahkola | 2005 | Oulun Lohet | 43.34 | ||||||
9 | Aada Hirvasoja | 2005 | Haukiputaan Heitto | 44.20 | ||||||
10 | Tuulia Harju | 2005 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 44.86 | ||||||
11 | Essi Vilhelmiina Virta | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 45.02 | ||||||
11 | Maiju Huttunen | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 45.02 | ||||||
13 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 45.56 | ||||||
14 | Milla Siira | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 46.64 | ||||||
15 | Lidia Evans | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 46.99 | ||||||
16 | Maria Korkalainen | 2005 | Joensuun Uimaseura | 48.14 | ||||||
17 | Eveliina Vakkuri | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 48.34 | ||||||
18 | Ella-Olivia Tikkanen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 49.24 | ||||||
19 | Pinja Junttari | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 49.64 | ||||||
20 | Saga Tuisku | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 50.14 | ||||||
21 | Pinja Lohiniva | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 51.20 | ||||||
22 | Amanda Riuttanen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 53.04 | ||||||
23 | Saana Lauhava | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 53.41 | ||||||
24 | Sofia Kilpeläinen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 56.54 | ||||||
25 | Pihla Pyykönen | 2005 | Joensuun Uimaseura | 56.66 | ||||||
26 | Martta Ryynänen | 2005 | Oulun Lohet | 56.94 | ||||||
27 | Teresa Pulkkinen | 2005 | Oulun Lohet | 56.97 | ||||||
28 | Emma Autio | 2007 | Oulun Lohet | 56.98 | ||||||
29 | Merete Lätti | 2006 | Joensuun Uimaseura | 57.55 | ||||||
30 | Raita Virtanen | 2005 | Kemijärven Kaiku | 1:05.12 | ||||||
- | Pinja Perälä | 2006 | Kemijärven Kaiku | DSQ | ||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 11, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | Oulun Lohet | 33.00 | ||||||
2 | Iiris Jurmu | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 37.55 | ||||||
3 | Reeta Kallunki | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 37.76 | ||||||
4 | Inka Lytz | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 38.76 | ||||||
5 | Sofia Nurkkala | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 38.81 | ||||||
6 | Kiia Junttari | 2004 | Kemin Työväen Uimarit | 39.20 | ||||||
7 | Kia Leinonen | 2003 | Oulun Lohet | 39.38 | ||||||
8 | Tessa Tattari | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 42.78 | ||||||
9 | Elina Gavrilov | 2004 | Joensuun Uimaseura | 42.94 | ||||||
10 | Meeri Kerkkänen | 2004 | Joensuun Uimaseura | 43.01 | ||||||
11 | Satu Immonen | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 44.15 | ||||||
12 | Reetta Piira | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 44.80 | ||||||
13 | Aada Tapio | 2003 | Rovaniemen Uimaseura | 45.09 | ||||||
14 | Henna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 45.25 | ||||||
15 | Emilia Kivijärvi | 2004 | Rovaniemen Uimaseura | 45.73 | ||||||
16 | Ronja Kämäräinen | 2004 | Swimming Club Vuokatti | 47.06 | ||||||
17 | Anastasia Parfenova | 2004 | Kemijärven Kaiku | 48.18 | ||||||
18 | Noora Aikio | 2004 | Kemin Uimaseura | 48.62 | ||||||
19 | Emilia Karppinen | 2004 | Kajaanin Uimaseura | 49.08 | ||||||
20 | Lotta Heino | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 51.05 | ||||||
21 | Wenla Niemi | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 51.41 | ||||||
- | Annika Koistinen | 2004 | Oulun Lohet | DNS | ||||||
Laji 11, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Aada Sulasalmi | 2002 | Kemijärven Kaiku | 31.64 | ||||||
2 | Jenni Louhimo | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 31.66 | ||||||
3 | Vilhelmiina Wegelius | 2002 | Joensuun Uimaseura | 32.37 | ||||||
4 | Pinja Raassina | 2002 | Joensuun Uimaseura | 32.56 | ||||||
5 | Heidi Blankenstein | 2001 | Oulun Lohet | 33.28 | ||||||
6 | Amanda Paukkunen | 2002 | Swimming Jyväskylä | 33.58 | ||||||
7 | Petra Heikkinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 34.02 | ||||||
8 | Hanna Mangeloja | 2001 | Swimming Jyväskylä | 34.04 | ||||||
9 | Oona Parviainen | 2002 | Joensuun Uimaseura | 34.08 | ||||||
10 | Senni Keisu | 2001 | Oulun Lohet | 34.95 | ||||||
11 | Heta Järvenpää | 2001 | Haapajärven Kiilat | 34.96 | ||||||
12 | Anni Willman | 2001 | Oulun Lohet | 35.32 | ||||||
13 | Angelica Kuoksa | 2001 | Oulun Lohet | 35.97 | ||||||
14 | Pipsa Remes | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 36.03 | ||||||
15 | Moonica Pirhonen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 36.06 | ||||||
16 | Sofia Saukko | 2001 | Swimming Club Rovaniemi | 37.00 | ||||||
17 | Almiina Ketola | 2001 | Rovaniemen Uimaseura | 37.87 | ||||||
18 | Kristiina Ruotsalainen | 2001 | Rovaniemen Uimaseura | 37.92 | ||||||
19 | Emma Pajuluoma | 2001 | Oulun Lohet | 38.16 | ||||||
20 | Andrea Martnes | 2001 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 38.79 | ||||||
21 | Lotta Niskanen | 2002 | Oulun Lohet | 38.84 | ||||||
22 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.77 | ||||||
23 | Mimosa Seijari | 2001 | Swimming Jyväskylä | 39.79 | ||||||
24 | Pinja Pyykönen | 2002 | Joensuun Uimaseura | 39.90 | ||||||
25 | Katariina Niemelä | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 40.54 | ||||||
26 | Fanny Koivisto | 2001 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 41.57 | ||||||
27 | Iiris Saranpää | 2002 | Joensuun Uimaseura | 43.10 | ||||||
28 | Ruth Risberg | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.12 | ||||||
Laji 11, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Reetta Kanervo | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 28.77 | ||||||
2 | Sonja Portin | 1998 | Oulun Lohet | 31.38 | ||||||
3 | Stine Naess Holmgren | 2000 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 32.52 | ||||||
4 | Katriina Korpi | 2000 | Oulun Lohet | 32.53 | ||||||
5 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 33.81 | ||||||
6 | Tiia Pudas | 1999 | Vieskan Uimarit | 34.00 | ||||||
7 | Emma Nikula | 1998 | Vieskan Uimarit | 34.55 | ||||||
7 | Milla Kortetjärvi | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 34.55 | ||||||
9 | Stine Lise Johansen | 2000 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 34.65 | ||||||
10 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | Oulun Lohet | 34.75 | ||||||
11 | Iida Kunnari | 2000 | Rovaniemen Uimaseura | 35.36 | ||||||
12 | Silja Kanto | 2000 | Kemin Uimaseura | 35.43 | ||||||
13 | Stine Søderholm | 2000 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 36.12 | ||||||
14 | Riikka Korpi | 1998 | Oulun Lohet | 36.14 | ||||||
15 | Lotta Jokinen | 2000 | Swimming Jyväskylä | 37.23 | ||||||
16 | Heidi Ruonavaara | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 37.32 | ||||||
17 | Jonna Laukkanen | 1998 | Swimming Club Vuokatti | 37.77 | ||||||
18 | Netta Vesanen | 2000 | Swimming Jyväskylä | 40.61 | ||||||
19 | Hanna Kinnunen | 1999 | Joensuun Uimaseura | 46.73 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 17:52 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 17:57 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 12, 50m Perhosuinti N-Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Mari Mäkilä | 1991 | Oulun Uinti 1906 | 34.20 | ||||||
2 | Maria Välimäki | 1982 | Nivalan Saukot | 36.64 | ||||||
3 | Tiia Kujala | 1968 | Oulun Uinti 1906 | 39.91 | ||||||
4 | Yuhong Qiu-Kaikkonen | 1968 | Oulun Uinti 1906 | 41.61 | ||||||
5 | Aino Liakka | 1955 | Oulun Uinti 1906 | 47.00 | ||||||
6 | Mervi Ukkola | 1970 | Oulun Uinti 1906 | 54.33 | ||||||
- | Reetta Eskola | 1981 | Kempeleen Pyrintö | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 17:57 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 17:57 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Cedric Decena | 2004 | Oulun Lohet | 36.39 | ||||||
2 | Magnus Kuitunen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 37.57 | ||||||
3 | Konsta Rantasuo | 2006 | Oulun Lohet | 37.75 | ||||||
4 | Veikka Ijäs | 2004 | Oulun Lohet | 39.38 | ||||||
5 | Vili Rantasuo | 2004 | Oulun Lohet | 40.59 | ||||||
6 | Aatu Kunnari | 2004 | Rovaniemen Uimaseura | 44.81 | ||||||
6 | Aleksi Hämäläinen | 2004 | Joensuun Uimaseura | 44.81 | ||||||
8 | Visa Nissinen | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 45.36 | ||||||
9 | Jere Hannuksela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 45.58 | ||||||
10 | Weeti Niemi | 2006 | Swimming Club Rovaniemi | 46.29 | ||||||
11 | Mikhail Vilesov | 2005 | Joensuun Uimaseura | 48.17 | ||||||
12 | Elias Mikkonen | 2005 | Oulun Lohet | 48.65 | ||||||
13 | Roope Eronen | 2004 | Pieksän Kuutit | 49.76 | ||||||
14 | Jami Kenttälä | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 49.97 | ||||||
15 | Tuukka Viinisalo | 2006 | Joensuun Uimaseura | 50.98 | ||||||
16 | Topi Fordell | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 51.73 | ||||||
17 | Luukas Salin | 2005 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 52.37 | ||||||
18 | Jimi Kenttälä | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 53.35 | ||||||
19 | Ville Ikola | 2005 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 53.64 | ||||||
20 | Frans Pietari Riekki | 2005 | Joensuun Uimaseura | 58.72 | ||||||
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 28.89 | ||||||
2 | Julius Kuitunen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 31.64 | ||||||
3 | Ville Korpilähde | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 33.11 | ||||||
4 | Vladyslav Mykhailov | 2002 | Kajaanin Uimaseura | 33.81 | ||||||
5 | Lauri Saarela | 2003 | Oulun Lohet | 36.48 | ||||||
6 | Albin Lindqvist | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.56 | ||||||
7 | Robin Andersson | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.09 | ||||||
8 | Theodor Eriksson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.42 | ||||||
9 | Marcus Lundmark | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.65 | ||||||
10 | Valtteri Setälä | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 39.04 | ||||||
11 | Otto Mikkonen | 2003 | Joensuun Uimaseura | 39.17 | ||||||
12 | Roope Hyvärinen | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 40.95 | ||||||
13 | Mikael Ryynänen | 2003 | Oulun Lohet | 41.59 | ||||||
14 | Tatu-Taneli Malinen | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 42.00 | ||||||
15 | Emil Ulander | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 44.60 | ||||||
16 | Otto Forslund | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.24 | ||||||
17 | Matias Utunen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 47.74 | ||||||
18 | Vyacheslav Bobin | 2002 | Joensuun Uimaseura | 52.58 | ||||||
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Topias Nygård | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 28.36 | ||||||
2 | Arttu Pirneskoski | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 29.24 | ||||||
3 | Topi Lukkarinen | 2000 | Swimming Club Rovaniemi | 30.24 | ||||||
4 | Anton Ukkola | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 30.33 | ||||||
5 | Onni Kartimo | 2000 | Swimming Club Rovaniemi | 30.42 | ||||||
6 | Leevi Kärnä | 2001 | Kajaanin Uimaseura | 30.72 | ||||||
7 | Petteri Maijala | 2001 | Swimming Club Rovaniemi | 31.14 | ||||||
8 | Veeti Veijonen | 2001 | Swimming Jyväskylä | 31.47 | ||||||
9 | Aatu Pirneskoski | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 31.69 | ||||||
10 | Maxim Kolomainen | 2001 | Swimming Jyväskylä | 32.08 | ||||||
11 | Eemeli Puhakka | 2001 | Joensuun Uimaseura | 32.13 | ||||||
12 | Samu Peltonen | 2000 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 32.92 | ||||||
13 | Eetu Elorinne | 2000 | Kempeleen Pyrintö | 33.46 | ||||||
14 | Kalle Karhunen | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 35.86 | ||||||
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Miro Vasko | 1993 | Tampereen Työväen Uimarit | 25.89 | ||||||
2 | Arttu Erkinaro | 1992 | Oulun Uinti 1906 | 25.92 | ||||||
3 | Philip Nordenberg | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 26.92 | ||||||
4 | Juho Herva | 1998 | Oulun Lohet | 27.96 | ||||||
5 | Atte Somero | 1999 | Lahden Kaleva | 28.48 | ||||||
6 | Santeri Teppola | 1994 | Oulun Uinti 1906 | 28.86 | ||||||
7 | Amund Baltzersen Berg | 1999 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 29.25 | ||||||
8 | Aleksi Kanste | 1998 | Haukiputaan Heitto | 29.72 | ||||||
9 | Miikka Willman | 1998 | Oulun Lohet | 30.45 | ||||||
10 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 30.60 | ||||||
11 | Sietse Halbertsma | 1999 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 30.88 | ||||||
12 | Tuomas Järvelä | 1994 | Oulun Lohet | 31.21 | ||||||
13 | Kimmo Viinamäki | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 34.59 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 17:57 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 17:58 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 14, 50m Perhosuinti M-Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Aku Venhola | 1990 | Oulun Lohet | 28.20 | ||||||
2 | Tom Eirik Olsen | 1979 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 29.28 | ||||||
3 | Mikko Säntti | 1979 | Oulun Uinti 1906 | 29.45 | ||||||
4 | Esa Päätalo | 1965 | Oulun Uinti 1906 | 34.81 | ||||||
5 | Jaakko Erkinaro | 1963 | Oulun Uinti 1906 | 38.02 | ||||||
6 | Miikka Mattila | 1977 | Oulun Uinti 1906 | 38.34 | ||||||
7 | Pekka Siltanen | 1949 | Oulun Lohet | 42.97 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 17:58 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:07 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 15, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | Oulun Lohet | 35.88 | 1:14.62 | 1:55.27 | 2:34.43 | |||
2 | Eevi Peltonen | 2004 | Oulun Lohet | 38.95 | 1:21.66 | 2:05.90 | 2:48.88 | |||
3 | Malla Juutinen | 2003 | Oulun Lohet | 42.02 | 1:28.82 | 2:15.29 | 2:58.33 | |||
4 | Inka Metiäinen | 2003 | Swimming Jyväskylä | 45.22 | 1:33.67 | 2:23.32 | 3:10.71 | |||
Laji 15, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Iida-Maria Laine | 2001 | Oulun Lohet | 34.61 | 1:11.99 | 1:51.08 | 2:28.69 | |||
2 | Pauliina Lohilahti | 2002 | Oulun Lohet | 37.25 | 1:17.77 | 1:59.57 | 2:40.16 | |||
3 | Liina Salin | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 39.22 | 1:20.77 | 2:02.54 | 2:40.81 | |||
4 | Ruusa Eiserbeck | 2001 | Joensuun Uimaseura | 38.50 | 1:20.96 | 2:04.30 | 2:46.72 | |||
5 | Viveca Meriläinen | 2001 | Kemijärven Kaiku | 43.34 | 1:29.23 | 2:14.33 | 2:57.15 | |||
6 | Elizaveta Parfenova | 2001 | Kemijärven Kaiku | 44.71 | 1:32.97 | 2:21.02 | 3:05.88 | |||
7 | Laura Heikkilä | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 42.24 | 1:29.74 | 2:20.42 | 3:11.60 | |||
8 | Ida Karjalainen | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 44.74 | 1:34.34 | 2:25.05 | 3:13.27 | |||
9 | Eveliina Kuula | 2002 | Swimming Jyväskylä | 50.71 | 1:46.01 | 2:38.80 | 3:27.13 | |||
Laji 15, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Sofia Ylihannu | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 35.07 | 1:14.09 | 1:54.65 | 2:33.57 | |||
2 | Milla Henriksson | 1999 | Oulun Lohet | 38.54 | 1:19.88 | 2:02.74 | 2:44.97 | |||
3 | Jonna Airisniemi | 2000 | Kemijärven Kaiku | 38.33 | 1:21.78 | 2:05.45 | 2:48.93 | |||
4 | Laura Fält | 1998 | Oulun Lohet | 40.45 | 1:25.03 | 2:09.88 | 2:54.15 | |||
5 | Emmy Johansen | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.73 | 1:29.58 | 2:16.91 | 3:03.61 | |||
- | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | Oulun Uinti 1906 | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 18:07 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:18 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 16, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Lasse Pulkkinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 34.80 | 1:11.88 | 1:49.64 | 2:25.39 | |||
2 | Oliver Kela | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 39.28 | 1:23.17 | 2:06.60 | 2:48.28 | |||
3 | Robin Andersson | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.29 | 1:27.77 | 2:14.61 | 3:00.19 | |||
4 | Tatu-Taneli Malinen | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 42.03 | 1:29.97 | 2:21.05 | 3:08.97 | |||
5 | Benjamin Evans | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 45.28 | 1:35.38 | 2:24.51 | 3:11.28 | |||
Laji 16, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Perttu Somero | 2001 | Lahden Kaleva | 32.61 | 1:09.27 | 1:48.36 | 2:25.64 | |||
2 | Tiitus Taskila | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 34.33 | 1:11.31 | 1:50.96 | 2:29.20 | |||
3 | Robin Ulander | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.05 | 1:20.47 | 2:04.80 | 2:46.00 | |||
Laji 16, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Sietse Halbertsma | 1999 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 38.88 | 1:22.95 | 2:07.55 | 2:50.06 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 18:18 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 20:02 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Viivi Säntti | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 33.80 | 1:11.38 | |||||
2 | Teea Jestoi | 2005 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 37.24 | 1:17.45 | |||||
3 | Elina Turunen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 36.84 | 1:17.78 | |||||
4 | Essi Vilhelmiina Virta | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 37.42 | 1:18.24 | |||||
5 | Saara Niemi | 2005 | Haukiputaan Heitto | 38.14 | 1:18.30 | |||||
6 | Tuulia Harju | 2005 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 39.52 | 1:20.69 | |||||
7 | Katariina Koivuranta | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 38.56 | 1:21.42 | |||||
8 | Maiju Huttunen | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 38.93 | 1:22.28 | |||||
9 | Maria Korkalainen | 2005 | Joensuun Uimaseura | 39.51 | 1:23.73 | |||||
10 | Maija Lämsä | 2005 | Kajaanin Uimaseura | 40.56 | 1:24.01 | |||||
11 | Vilma Rintala | 2005 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 39.58 | 1:24.11 | |||||
12 | Milla Marttila | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 40.24 | 1:24.45 | |||||
13 | Pinja Lohiniva | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 40.14 | 1:25.82 | |||||
14 | Vilma Utriainen | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 41.65 | 1:25.98 | |||||
15 | Lidia Evans | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 41.80 | 1:26.56 | |||||
16 | Sara Seppänen | 2006 | Oulun Lohet | 42.41 | 1:26.80 | |||||
17 | Aada Hirvasoja | 2005 | Haukiputaan Heitto | 40.05 | 1:27.32 | |||||
18 | Julia Tiensuu | 2005 | Kemin Uimaseura | 42.13 | 1:28.54 | |||||
19 | Ella-Olivia Tikkanen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 41.99 | 1:28.92 | |||||
20 | Saana Lauhava | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 41.83 | 1:29.83 | |||||
21 | Vilma Kiviniemi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 42.40 | 1:29.95 | |||||
22 | Pinja Junttari | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 41.85 | 1:30.38 | |||||
23 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 42.99 | 1:30.68 | |||||
24 | Milla Siira | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 44.66 | 1:30.97 | |||||
25 | Saga Tuisku | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 42.98 | 1:31.09 | |||||
26 | Sofia Kivelä | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 44.45 | 1:31.74 | |||||
27 | Lotta Kaarre | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 42.63 | 1:32.49 | |||||
28 | Reetta Keränen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 43.30 | 1:32.77 | |||||
29 | Esra Ergüner | 2007 | Joensuun Uimaseura | 42.55 | 1:32.88 | |||||
30 | Merete Lätti | 2006 | Joensuun Uimaseura | 45.60 | 1:33.95 | |||||
31 | Inka Hämäläinen | 2007 | Joensuun Uimaseura | 44.95 | 1:34.85 | |||||
32 | Amanda Riuttanen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 45.04 | 1:35.41 | |||||
33 | Ellen Krüger | 2007 | Oulun Lohet | 45.63 | 1:36.04 | |||||
34 | Noora-Maria Linna | 2006 | Vieskan Uimarit | 45.75 | 1:36.25 | |||||
35 | Neri Lätti | 2007 | Joensuun Uimaseura | 47.21 | 1:37.25 | |||||
36 | Vilja Takalo | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 17.64 | 1:37.29 | |||||
37 | Anette Kärkkäinen | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 47.40 | 1:37.34 | |||||
38 | Martta Ryynänen | 2005 | Oulun Lohet | 45.51 | 1:37.90 | |||||
39 | Pihla Pyykönen | 2005 | Joensuun Uimaseura | 45.26 | 1:38.92 | |||||
40 | Saaga Kähkönen | 2006 | Vieskan Uimarit | 46.92 | 1:39.48 | |||||
41 | Viivi Pesonen | 2006 | Joensuun Uimaseura | 47.21 | 1:41.21 | |||||
42 | Pinja Perälä | 2006 | Kemijärven Kaiku | 48.67 | 1:42.23 | |||||
43 | Raita Virtanen | 2005 | Kemijärven Kaiku | 49.99 | 1:43.15 | |||||
44 | Teresa Pulkkinen | 2005 | Oulun Lohet | 49.74 | 1:44.89 | |||||
45 | Iida Remes | 2007 | Pieksän Kuutit | 48.06 | 1:45.18 | |||||
46 | Iiris Uusitalo | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 50.63 | 1:46.16 | |||||
47 | Peppi Ojakippola | 2006 | Vieskan Uimarit | 51.50 | 1:48.99 | |||||
48 | Tuulia Pudas | 2005 | Vieskan Uimarit | 53.19 | 1:54.81 | |||||
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 29.83 | 1:02.25 | |||||
2 | Henna Hökkä | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 31.34 | 1:04.75 | |||||
3 | Venla Säntti | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 32.01 | 1:06.96 | |||||
4 | Wilma Lakanen | 2003 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 32.62 | 1:07.26 | |||||
5 | Petra Ansaranta | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 32.15 | 1:08.04 | |||||
6 | Aada Heiskanen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 32.74 | 1:08.24 | |||||
7 | Martta Nygård | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 32.58 | 1:08.65 | |||||
8 | Minna Kinnunen | 2003 | Joensuun Uimaseura | 32.64 | 1:08.77 | |||||
9 | Emma Hämäläinen | 2003 | Vieskan Uimarit | 33.63 | 1:09.01 | |||||
10 | Helmi Jouhten | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 33.95 | 1:09.11 | |||||
11 | Mathilda Puutio | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 33.61 | 1:09.74 | |||||
12 | Laura Markuksela | 2004 | Oulun Lohet | 33.74 | 1:10.13 | |||||
13 | Nita Poutiainen | 2003 | Oulun Lohet | 34.17 | 1:10.97 | |||||
14 | Hilla Saastamoinen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 34.63 | 1:11.25 | |||||
15 | Inka Elamaa | 2004 | Oulun Lohet | 34.54 | 1:11.39 | |||||
15 | Pinja Taskila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 34.35 | 1:11.39 | |||||
17 | Katariina Kuulasmaa | 2003 | Swimming Club Rovaniemi | 34.88 | 1:11.83 | |||||
18 | Elina Gavrilov | 2004 | Joensuun Uimaseura | 34.55 | 1:11.96 | |||||
19 | Meeri Kerkkänen | 2004 | Joensuun Uimaseura | 35.10 | 1:12.25 | |||||
20 | Iiris Jurmu | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 36.06 | 1:12.26 | |||||
21 | Inka Lytz | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 34.51 | 1:12.35 | |||||
22 | Olga Emilia Mattila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 34.77 | 1:12.36 | |||||
23 | Saana Järvinen | 2003 | Swimming Jyväskylä | 35.45 | 1:12.98 | |||||
24 | Sini Lassila | 2003 | Swimming Club Rovaniemi | 35.25 | 1:13.95 | |||||
25 | Lilja Ukkola | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 35.85 | 1:14.11 | |||||
26 | Sofia Nurkkala | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 36.42 | 1:14.86 | |||||
27 | Anastasia Parfenova | 2004 | Kemijärven Kaiku | 36.13 | 1:15.07 | |||||
28 | Viivi Tonteri | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 36.06 | 1:16.03 | |||||
29 | Liina Rajaniemi | 2003 | Rovaniemen Uimaseura | 35.57 | 1:16.26 | |||||
30 | Tessa Tattari | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 36.55 | 1:16.68 | |||||
31 | Henna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 36.99 | 1:17.12 | |||||
32 | Miina Laukka | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 37.49 | 1:17.88 | |||||
33 | Satu Immonen | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 37.99 | 1:17.97 | |||||
34 | Hanna-Maria Korpilähde | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 36.41 | 1:18.60 | |||||
35 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 37.07 | 1:18.72 | |||||
36 | Emma Mangeloja | 2003 | Swimming Jyväskylä | 39.56 | 1:19.29 | |||||
37 | Sara Meissner | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 37.39 | 1:19.69 | |||||
38 | Kiia Junttari | 2004 | Kemin Työväen Uimarit | 37.32 | 1:19.84 | |||||
39 | Viona Mönttinen | 2003 | Oulun Lohet | 37.31 | 1:19.99 | |||||
40 | Iina Lehikoinen | 2003 | Pieksän Kuutit | 37.77 | 1:20.00 | |||||
41 | Noora Aikio | 2004 | Kemin Uimaseura | 37.39 | 1:20.16 | |||||
42 | Lotta Vedenjuoksu | 2003 | Rovaniemen Uimaseura | 38.16 | 1:20.27 | |||||
43 | Henna Moilanen | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 38.81 | 1:20.29 | |||||
44 | Julia Piisilä | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 39.23 | 1:20.48 | |||||
45 | Siiri Rahikkala | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 38.32 | 1:20.98 | |||||
46 | Viivi Kortelainen | 2004 | Kajaanin Uimaseura | 39.29 | 1:21.84 | |||||
47 | Aada Tapio | 2003 | Rovaniemen Uimaseura | 39.94 | 1:22.26 | |||||
48 | Iida Heiko | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 38.84 | 1:22.47 | |||||
49 | Petra Laukkanen | 2004 | Oulun Lohet | 38.95 | 1:22.94 | |||||
50 | Vilja Peltokorpi | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 39.73 | 1:23.35 | |||||
51 | Kreetta Somero | 2004 | Lahden Kaleva | 38.41 | 1:23.68 | |||||
52 | Emilia Juutilainen | 2004 | Rovaniemen Uimaseura | 38.94 | 1:23.70 | |||||
53 | Wenla Niemi | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 40.71 | 1:26.16 | |||||
54 | Kiia-Linnea Autio | 2004 | Vieskan Uimarit | 38.83 | 1:26.40 | |||||
55 | Henna Koponen | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 41.19 | 1:27.02 | |||||
56 | Veera Juntunen | 2003 | Kajaanin Uimaseura | 43.21 | 1:27.07 | |||||
57 | Ronja Kämäräinen | 2004 | Swimming Club Vuokatti | 41.82 | 1:27.32 | |||||
58 | Juulia Alarvo | 2004 | Oulun Lohet | 42.26 | 1:27.50 | |||||
59 | Reetta Piira | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 42.60 | 1:28.38 | |||||
60 | Mikaela Laaksola | 2004 | Swimming Club Vuokatti | 42.49 | 1:28.47 | |||||
61 | Minja Ollonen | 2004 | Haukiputaan Heitto | 41.78 | 1:28.88 | |||||
62 | Anni Liuski | 2004 | Kajaanin Uimaseura | 41.55 | 1:29.10 | |||||
63 | Lotta Heino | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 42.61 | 1:30.90 | |||||
64 | Tuuli Maaria Leinonen | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 42.28 | 1:31.84 | |||||
65 | Vilma Hjelt | 2004 | Pieksän Kuutit | 43.84 | 1:32.03 | |||||
66 | Jenna Salonen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 42.31 | 1:32.07 | |||||
67 | Emilia Kivijärvi | 2004 | Rovaniemen Uimaseura | 43.13 | 1:32.18 | |||||
68 | Emilia Karppinen | 2004 | Kajaanin Uimaseura | 42.97 | 1:32.90 | |||||
69 | Veera Pulkkinen | 2004 | Oulun Lohet | 44.99 | 1:34.72 | |||||
70 | Riina Leinonen | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 45.37 | 1:39.83 | |||||
71 | Emma Kokko | 2004 | Vieskan Uimarit | 51.50 | 1:46.43 | |||||
72 | Anna Tuovinen | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 49.58 | 1:52.15 | |||||
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jenni Louhimo | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 30.03 | 1:02.61 | |||||
2 | Nelle Ojakippola | 2001 | Vieskan Uimarit | 30.60 | 1:03.47 | |||||
3 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 30.37 | 1:03.59 | |||||
4 | Iida-Maria Laine | 2001 | Oulun Lohet | 30.58 | 1:03.94 | |||||
5 | Heta Järvenpää | 2001 | Haapajärven Kiilat | 30.68 | 1:04.43 | |||||
6 | Riika Huttula | 2001 | Oulun Lohet | 31.39 | 1:04.58 | |||||
7 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | Oulun Lohet | 31.38 | 1:04.92 | |||||
8 | Nea Nygård | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 31.86 | 1:05.04 | |||||
9 | Heidi Blankenstein | 2001 | Oulun Lohet | 31.18 | 1:05.35 | |||||
10 | Pinja Raassina | 2002 | Joensuun Uimaseura | 30.82 | 1:06.20 | |||||
11 | Vilhelmiina Wegelius | 2002 | Joensuun Uimaseura | 32.19 | 1:06.27 | |||||
12 | Ronja Nätynki | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 32.12 | 1:07.17 | |||||
13 | Isa Vehkaoja | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 33.23 | 1:07.49 | |||||
14 | Senni Keisu | 2001 | Oulun Lohet | 32.60 | 1:08.02 | |||||
15 | Veera Lahtinen | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 33.27 | 1:08.10 | |||||
16 | Sofia Saukko | 2001 | Swimming Club Rovaniemi | 32.76 | 1:08.16 | |||||
17 | Iina Elorinne | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 33.48 | 1:08.92 | |||||
18 | Sole Piirainen | 2002 | Swimming Club Vuokatti | 33.38 | 1:09.87 | |||||
19 | Moonica Pirhonen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 32.75 | 1:10.52 | |||||
20 | Aada Sulasalmi | 2002 | Kemijärven Kaiku | 34.52 | 1:11.03 | |||||
21 | Oona Parviainen | 2002 | Joensuun Uimaseura | 34.14 | 1:11.36 | |||||
22 | Olivia Nurkkala | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 34.44 | 1:11.57 | |||||
23 | Hanna Mangeloja | 2001 | Swimming Jyväskylä | 34.39 | 1:11.72 | |||||
24 | Emma Remes | 2002 | Pieksän Kuutit | 33.94 | 1:12.51 | |||||
25 | Kristiina Ruotsalainen | 2001 | Rovaniemen Uimaseura | 34.77 | 1:12.70 | |||||
26 | Andrea Martnes | 2001 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 34.54 | 1:13.01 | |||||
27 | Maiju Rajaniemi | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 35.34 | 1:13.33 | |||||
28 | Matilda Lindholm | 2001 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 36.24 | 1:13.36 | |||||
29 | Pipsa Remes | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 35.59 | 1:13.56 | |||||
30 | Tinja Harju | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 35.08 | 1:13.74 | |||||
31 | Angelica Kuoksa | 2001 | Oulun Lohet | 35.61 | 1:14.56 | |||||
32 | Pinja Pyykönen | 2002 | Joensuun Uimaseura | 35.88 | 1:14.96 | |||||
33 | Mimosa Seijari | 2001 | Swimming Jyväskylä | 35.80 | 1:15.37 | |||||
34 | Ida Karjalainen | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 35.35 | 1:15.51 | |||||
35 | Viveca Meriläinen | 2001 | Kemijärven Kaiku | 36.42 | 1:15.61 | |||||
36 | Jessica Ingalsuo | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 36.78 | 1:16.55 | |||||
37 | Erika Yli-Yrjänäinen | 2001 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 36.88 | 1:17.22 | |||||
38 | Ada Holm | 2002 | Oulun Lohet | 36.01 | 1:17.81 | |||||
39 | Lotta Niskanen | 2002 | Oulun Lohet | 37.26 | 1:18.00 | |||||
40 | Fanny Koivisto | 2001 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 36.49 | 1:18.03 | |||||
41 | Katariina Niemelä | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 37.75 | 1:18.49 | |||||
42 | Nelli Nikulainen | 2002 | Pieksän Kuutit | 38.94 | 1:20.46 | |||||
43 | Iiris Saranpää | 2002 | Joensuun Uimaseura | 39.18 | 1:21.36 | |||||
44 | Jasmine Vikström | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 39.40 | 1:23.57 | |||||
45 | Ruth Risberg | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.03 | 1:24.38 | |||||
46 | Milla Hjelt | 2002 | Pieksän Kuutit | 43.55 | 1:28.94 | |||||
47 | Noora Sipilä | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 40.88 | 1:29.03 | |||||
48 | Jenni Pyörälä | 2002 | Oulun Lohet | 47.08 | 1:40.40 | |||||
- | Anette Kinnunen | 2002 | Oulun Lohet | DNS | ||||||
- | Cecilia Raudaskoski | 2002 | Swimming Jyväskylä | DNS | ||||||
- | Eeva Paapio | 2001 | Swimming Jyväskylä | DNS | ||||||
- | Almiina Ketola | 2001 | Rovaniemen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Emma Pajuluoma | 2001 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Sonja Portin | 1998 | Oulun Lohet | 29.01 | 1:00.92 | |||||
2 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | Oulun Lohet | 31.34 | 1:05.44 | |||||
3 | Stine Naess Holmgren | 2000 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 31.95 | 1:05.69 | |||||
4 | Tiia Pudas | 1999 | Vieskan Uimarit | 32.88 | 1:07.05 | |||||
5 | Riikka Korpi | 1998 | Oulun Lohet | 32.90 | 1:07.42 | |||||
6 | Laura Saloranta | 1997 | Haukiputaan Heitto | 32.23 | 1:07.43 | |||||
7 | Katriina Korpi | 2000 | Oulun Lohet | 31.97 | 1:07.74 | |||||
8 | Nadja Åman | 1996 | Oulun Lohet | 32.41 | 1:07.84 | |||||
9 | Anni Rajaniemi | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 32.04 | 1:08.71 | |||||
10 | Jonna Laukkanen | 1998 | Swimming Club Vuokatti | 33.06 | 1:09.06 | |||||
11 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 33.41 | 1:09.53 | |||||
12 | Stine Søderholm | 2000 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 33.70 | 1:09.85 | |||||
13 | Emma Nikula | 1998 | Vieskan Uimarit | 33.40 | 1:10.44 | |||||
14 | Emmy Johansen | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.78 | 1:10.60 | |||||
15 | Niina Piipponen | 2000 | Swimming Jyväskylä | 34.18 | 1:11.51 | |||||
16 | Iida Kunnari | 2000 | Rovaniemen Uimaseura | 34.35 | 1:11.55 | |||||
17 | Jonna Airisniemi | 2000 | Kemijärven Kaiku | 34.30 | 1:11.92 | |||||
18 | Heidi Ruonavaara | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 34.43 | 1:11.96 | |||||
19 | Netta Vesanen | 2000 | Swimming Jyväskylä | 34.53 | 1:12.30 | |||||
20 | Hanna Kinnunen | 1999 | Joensuun Uimaseura | 35.41 | 1:13.02 | |||||
21 | Hilla-Elli Ryynänen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 37.10 | 1:16.05 | |||||
22 | Fanny Forsberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.93 | 1:16.32 | |||||
23 | Nadja Hahto | 1999 | Oulun Lohet | 35.61 | 1:18.31 | |||||
24 | Maria Kivimäki | 2000 | Pieksän Kuutit | 37.58 | 1:18.92 | |||||
25 | Lotta Jokinen | 2000 | Swimming Jyväskylä | 38.30 | 1:18.99 | |||||
26 | Venla Korhonen | 2000 | Pieksän Kuutit | 37.99 | 1:21.71 | |||||
27 | Jenny Rautiainen | 2000 | Pieksän Kuutit | 44.02 | 1:26.00 | |||||
28 | Jenny Kukkonen | 1994 | Oulun Lohet | 51.95 | 1:48.12 | |||||
29 | Miina Heikkinen | 1993 | Oulun Lohet | 57.00 | 2:01.34 | |||||
- | Mari Hekkala | 2000 | Oulun Uinti 1906 | DNS | ||||||
- | Milla Lackman | 1997 | Oulun Lohet | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 20:02 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 20:02 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 18, 100m Vapaauinti N-Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Mari Mäkilä | 1991 | Oulun Uinti 1906 | 32.26 | 1:09.34 | |||||
2 | Tiia Kujala | 1968 | Oulun Uinti 1906 | 37.44 | 1:21.39 | |||||
3 | Aino Liakka | 1955 | Oulun Uinti 1906 | 39.84 | 1:27.97 | |||||
4 | Yuhong Qiu-Kaikkonen | 1968 | Oulun Uinti 1906 | 42.30 | 1:28.94 | |||||
5 | Annikki Liakka | 1954 | Oulun Uinti 1906 | 45.99 | 1:42.32 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 20:02 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 20:11 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 19, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Magnus Kuitunen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 33.20 | 1:09.86 | |||||
2 | Veikka Ijäs | 2004 | Oulun Lohet | 33.82 | 1:11.36 | |||||
3 | Aleksi Hämäläinen | 2004 | Joensuun Uimaseura | 34.72 | 1:12.28 | |||||
4 | Cedric Decena | 2004 | Oulun Lohet | 34.96 | 1:13.68 | |||||
5 | Arttu Haipus | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 37.02 | 1:14.48 | |||||
6 | Vili Rantasuo | 2004 | Oulun Lohet | 36.62 | 1:17.87 | |||||
7 | Eetu Haipus | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 37.20 | 1:17.99 | |||||
8 | Konsta Rantasuo | 2006 | Oulun Lohet | 38.36 | 1:18.55 | |||||
9 | William Lundmark | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.94 | 1:19.51 | |||||
10 | Weeti Niemi | 2006 | Swimming Club Rovaniemi | 39.15 | 1:20.45 | |||||
11 | Rasmus Koskela | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 37.58 | 1:20.60 | |||||
12 | Julius Schroderus | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 38.84 | 1:20.67 | |||||
13 | Elmeri Kauppila | 2004 | Oulun Lohet | 39.36 | 1:21.97 | |||||
14 | Aatu Kunnari | 2004 | Rovaniemen Uimaseura | 39.31 | 1:22.89 | |||||
15 | Lassi Lahtinen | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 39.65 | 1:22.94 | |||||
16 | Topi Fordell | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 38.62 | 1:22.95 | |||||
17 | Jimi Kenttälä | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 40.63 | 1:23.40 | |||||
18 | Elias Mikkonen | 2005 | Oulun Lohet | 40.14 | 1:23.73 | |||||
19 | Mikhail Vilesov | 2005 | Joensuun Uimaseura | 38.70 | 1:23.85 | |||||
20 | Jami Kenttälä | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 40.61 | 1:24.37 | |||||
21 | Atte Linnolahti | 2004 | Joensuun Uimaseura | 39.82 | 1:25.00 | |||||
22 | Ville Ikola | 2005 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 40.07 | 1:25.67 | |||||
23 | Luukas Salin | 2005 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 40.86 | 1:25.82 | |||||
24 | Visa Nissinen | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 41.58 | 1:26.05 | |||||
25 | Atte Leinonen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 41.32 | 1:26.71 | |||||
26 | Kalle Pesälä | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 42.08 | 1:26.83 | |||||
27 | Jere Heikkilä | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 41.73 | 1:27.11 | |||||
28 | Jere Hannuksela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 42.33 | 1:28.37 | |||||
29 | Elias Laukka | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 42.54 | 1:28.84 | |||||
30 | Tuomo Leinonen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 41.47 | 1:30.95 | |||||
31 | Eemil Markkanen | 2004 | Pieksän Kuutit | 42.31 | 1:31.40 | |||||
32 | Eliel Ketola | 2005 | Rovaniemen Uimaseura | 43.89 | 1:31.58 | |||||
33 | Onni Kelloniemi | 2004 | Kemijärven Kaiku | 43.45 | 1:31.99 | |||||
34 | Tuukka Viinisalo | 2006 | Joensuun Uimaseura | 42.42 | 1:32.91 | |||||
35 | Antti Ylönen | 2005 | Kajaanin Uimaseura | 44.01 | 1:34.07 | |||||
36 | Roope Eronen | 2004 | Pieksän Kuutit | 45.55 | 1:34.94 | |||||
37 | Veeti Kela | 2004 | Kajaanin Uimaseura | 44.21 | 1:34.95 | |||||
38 | Frans Pietari Riekki | 2005 | Joensuun Uimaseura | 44.51 | 1:37.08 | |||||
39 | Torsti Saarela | 2006 | Vieskan Uimarit | 46.52 | 1:42.38 | |||||
40 | Antti Korhonen | 2004 | Pieksän Kuutit | 50.27 | 1:50.05 | |||||
- | Casper Vikeväinen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Konsta Kauppinen | 2005 | Joensuun Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 19, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jesse Anttila | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 29.61 | 1:00.69 | |||||
2 | Esa Hyrynkangas | 2002 | Oulun Lohet | 29.26 | 1:01.85 | |||||
3 | Valtteri Taskinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 30.97 | 1:03.44 | |||||
4 | Akseli Kontiainen | 2002 | Joensuun Uimaseura | 30.90 | 1:04.25 | |||||
5 | Julius Kuitunen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 30.93 | 1:04.45 | |||||
6 | Ville Korpilähde | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 31.03 | 1:04.52 | |||||
7 | Paavo Erkinaro | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 32.08 | 1:06.27 | |||||
8 | Vladyslav Mykhailov | 2002 | Kajaanin Uimaseura | 32.62 | 1:07.44 | |||||
9 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 32.62 | 1:08.54 | |||||
10 | Arsenij Shadrin | 2003 | Joensuun Uimaseura | 33.03 | 1:08.95 | |||||
11 | Joona Annunen | 2002 | Oulun Lohet | 33.83 | 1:09.05 | |||||
12 | Oliver Kela | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 33.05 | 1:09.37 | |||||
13 | Eemeli Kauppila | 2002 | Oulun Lohet | 32.82 | 1:10.44 | |||||
14 | Niklas Raesalmi | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 33.64 | 1:10.55 | |||||
15 | Theodor Eriksson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.36 | 1:10.70 | |||||
16 | Marcus Lundmark | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.64 | 1:10.79 | |||||
17 | Lauri Saarela | 2003 | Oulun Lohet | 33.99 | 1:11.03 | |||||
18 | Albin Lindqvist | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.89 | 1:11.30 | |||||
19 | Teppo Jestoi | 2003 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 34.26 | 1:11.56 | |||||
20 | Robin Andersson | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.46 | 1:11.71 | |||||
21 | Topi Myyry | 2003 | Joensuun Uimaseura | 34.12 | 1:12.01 | |||||
22 | Benjamin Evans | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 34.98 | 1:12.70 | |||||
23 | Tudor Ratiu | 2003 | Swimming Club Rovaniemi | 34.31 | 1:12.74 | |||||
24 | Otto Mikkonen | 2003 | Joensuun Uimaseura | 34.30 | 1:13.47 | |||||
25 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 36.50 | 1:15.38 | |||||
26 | Sihan Yu | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 36.68 | 1:16.81 | |||||
27 | Kalle Huttunen | 2002 | Oulun Lohet | 37.19 | 1:17.22 | |||||
28 | Valtteri Setälä | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 36.93 | 1:17.54 | |||||
29 | Roope Hyvärinen | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 37.30 | 1:17.91 | |||||
30 | Mikael Ryynänen | 2003 | Oulun Lohet | 37.83 | 1:19.58 | |||||
31 | Joona Suorsa | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 37.48 | 1:19.91 | |||||
32 | Elmo Arvo | 2003 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 40.83 | 1:21.62 | |||||
33 | Eemeli Korhonen | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 38.89 | 1:21.66 | |||||
34 | Emil Ulander | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.51 | 1:22.06 | |||||
35 | Lasse Kukkula | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 38.67 | 1:23.55 | |||||
36 | Otto Forslund | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.93 | 1:27.23 | |||||
37 | Vyacheslav Bobin | 2002 | Joensuun Uimaseura | 40.31 | 1:27.78 | |||||
38 | Matias Utunen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 43.33 | 1:31.53 | |||||
Laji 19, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Anton Ukkola | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 29.49 | 1:00.57 | |||||
2 | Topias Nygård | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 29.98 | 1:01.54 | |||||
3 | Arttu Pirneskoski | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 30.49 | 1:01.89 | |||||
4 | Aatu Pirneskoski | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 30.72 | 1:02.32 | |||||
5 | Leevi Kärnä | 2001 | Kajaanin Uimaseura | 29.60 | 1:02.88 | |||||
6 | Janne Tyni | 2000 | Oulun Lohet | 30.74 | 1:03.32 | |||||
7 | Veeti Veijonen | 2001 | Swimming Jyväskylä | 30.40 | 1:03.58 | |||||
8 | Eetu Elorinne | 2000 | Kempeleen Pyrintö | 30.38 | 1:03.78 | |||||
9 | Samu Peltonen | 2000 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 31.10 | 1:03.87 | |||||
10 | Eemeli Puhakka | 2001 | Joensuun Uimaseura | 30.90 | 1:04.50 | |||||
11 | Lukas Kalliokoski | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 31.75 | 1:05.47 | |||||
12 | Antti Hirvonen | 2000 | Kajaanin Uimaseura | 30.84 | 1:05.67 | |||||
13 | Maxim Kolomainen | 2001 | Swimming Jyväskylä | 31.89 | 1:05.83 | |||||
14 | Väinö Hiltunen | 2001 | Joensuun Uimaseura | 30.57 | 1:05.95 | |||||
15 | Jani Leskelä | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 32.02 | 1:06.23 | |||||
16 | Jiri Järvinen | 2001 | Swimming Jyväskylä | 32.14 | 1:07.50 | |||||
17 | Alexander Beresnev | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.19 | 1:07.52 | |||||
18 | Anton Ylihannu | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 31.99 | 1:07.68 | |||||
19 | Petteri Maijala | 2001 | Swimming Club Rovaniemi | 31.73 | 1:07.85 | |||||
20 | Kalle Karhunen | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 33.93 | 1:11.80 | |||||
21 | Niklas Nygård | 2001 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 33.93 | 1:13.49 | |||||
- | Robin Ulander | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | DNS | ||||||
- | Panu Männikkö | 2000 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 19, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Janne Lantto | 1994 | Oulun Lohet | 26.36 | 54.46 | |||||
2 | Philip Nordenberg | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.32 | 56.57 | |||||
3 | Juho Laatikainen | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 27.91 | 57.00 | |||||
4 | Atte Somero | 1999 | Lahden Kaleva | 28.27 | 57.42 | |||||
5 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.19 | 57.58 | |||||
6 | Tuomas Lohiniva | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 27.77 | 58.78 | |||||
7 | Miikka Willman | 1998 | Oulun Lohet | 29.47 | 1:01.88 | |||||
8 | Sietse Halbertsma | 1999 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 29.25 | 1:01.97 | |||||
9 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 30.15 | 1:02.34 | |||||
10 | Tuomas Järvelä | 1994 | Oulun Lohet | 30.43 | 1:03.30 | |||||
11 | Juho Herva | 1998 | Oulun Lohet | 29.25 | 1:03.67 | |||||
12 | Kimmo Viinamäki | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 31.49 | 1:07.73 | |||||
13 | Julius Kallio | 1997 | Oulun Lohet | 40.09 | 1:21.27 | |||||
14 | Joni Juntunen | 1993 | Oulun Lohet | 41.31 | 1:22.06 | |||||
15 | Tuomas Kojo | 1977 | Oulun Lohet | 1:01.83 | 2:16.77 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 20:11 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 20:15 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 20, 100m Vapaauinti M-Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Mikko Säntti | 1979 | Oulun Uinti 1906 | 27.96 | 1:01.47 | |||||
2 | Esa Päätalo | 1965 | Oulun Uinti 1906 | 30.89 | 1:07.74 | |||||
3 | Juha Hjelt | 1970 | Pieksän Kuutit | 33.87 | 1:12.45 | |||||
4 | Jaakko Erkinaro | 1963 | Oulun Uinti 1906 | 32.99 | 1:12.46 | |||||
5 | Miikka Mattila | 1977 | Oulun Uinti 1906 | 36.04 | 1:17.01 | |||||
6 | Esa Mangeloja | 1968 | Swimming Jyväskylä | 38.99 | 1:21.75 | |||||
7 | Sulo Salminen | 1956 | Kempeleen Pyrintö | 41.60 | 1:25.99 | |||||
8 | Heikki Posio | 1963 | Kempeleen Pyrintö | 41.29 | 1:30.71 | |||||
9 | Mika Piirainen | 1973 | Oulun Uinti 1906 | 42.97 | 1:32.81 | |||||
- | Pekka Siltanen | 1949 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 20:15 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 20:26 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 21, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 1:09.95 | 2:38.85 | 4:08.04 | 5:20.35 | |||
2 | Madeleine Hiltunen | 2003 | Oulun Lohet | 1:17.76 | 2:38.94 | 4:13.62 | 5:26.19 | |||
3 | Iida-Maria Laine | 2001 | Oulun Lohet | 1:19.01 | 2:41.82 | 4:17.52 | 5:29.10 | |||
4 | Seela Peuralahti | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 1:16.75 | 2:44.20 | 4:20.49 | 5:40.85 | |||
5 | Minja Lukkari | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 1:22.18 | 3:39.11 | 5:05.96 | 5:42.18 | |||
6 | Petra Heikkinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 1:16.15 | 3:32.89 | 5:04.54 | 5:43.20 | |||
7 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | Oulun Lohet | 1:24.99 | 2:55.86 | 4:28.73 | 5:45.17 | |||
8 | Anni Willman | 2001 | Oulun Lohet | 1:21.01 | 2:55.42 | 4:34.80 | 5:55.02 | |||
9 | Amanda Paukkunen | 2002 | Swimming Jyväskylä | 1:16.99 | 3:54.48 | 5:31.10 | 6:12.31 | |||
10 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 1:41.38 | 4:15.58 | 6:00.47 | 6:45.28 | |||
Laji 21, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Sofia Ylihannu | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 1:10.91 | 4:11.87 | 5:33.35 | 5:33.35 | |||
2 | Sini Niemi | 1993 | Tornion Uimaseura | 1:11.87 | 2:43.95 | 4:22.65 | 5:36.86 | |||
3 | Heidi Kivioja | 2000 | Vieskan Uimarit | 1:19.44 | 2:48.46 | 4:23.31 | 5:39.05 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 20:26 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 20:37 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 22, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Atte Moilanen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 1:07.69 | 2:26.55 | 3:48.26 | 4:55.06 | |||
2 | Ronny Brännkärr | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 1:11.08 | 2:31.93 | 4:00.17 | 5:10.97 | |||
3 | Perttu Somero | 2001 | Lahden Kaleva | 1:13.88 | 2:33.57 | 4:09.97 | 5:25.61 | |||
4 | Kalle Karhunen | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 1:27.09 | 3:00.26 | 4:35.65 | 5:59.18 | |||
- | Onni Kartimo | 2000 | Swimming Club Rovaniemi | DSQ | ||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 22, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Aleksi Kanste | 1998 | Haukiputaan Heitto | 1:09.08 | 2:32.93 | 4:12.48 | 5:19.88 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 20:37 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 21:05 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 23, 4X50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Oulo1 T-11 | 2005 | Oulun Lohet | 2:42.81 | ||||||
Emma Autio | 2007 | 44.62 | 44.62 | |||||||
Ellen Krüger | 2007 | 1:20.82 | 2:05.44 | |||||||
Kaisa Keränen | 2007 | 37.37 | 2:42.81 | |||||||
Sara Seppänen | 2006 | 2:42.81 | ||||||||
2 | Kemtu Tytöt [2005] | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 2:44.88 | ||||||
Janina Paakkolanvaara | 2006 | 40.53 | 40.53 | |||||||
Eveliina Vakkuri | 2005 | 1:23.53 | 2:04.06 | |||||||
Saga Tuisku | 2005 | 40.82 | 2:44.88 | |||||||
Pinja Junttari | 2006 | 2:44.88 | ||||||||
3 | Kaus Naiset [2005] | 2005 | Kajaanin Uimaseura | 3:03.59 | ||||||
Iiris Uusitalo | 2006 | 35.15 | 35.15 | |||||||
Kaisa Tolonen | 2006 | 13.77 | 48.92 | |||||||
Vilja Takalo | 2006 | 48.30 | 1:37.22 | |||||||
Anette Kärkkäinen | 2006 | 1:26.37 | 3:03.59 | |||||||
Laji 23, 4X50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Oulo Tytöt [2003] | 2003 | Oulun Lohet | 2:05.16 | ||||||
Madeleine Hiltunen | 2003 | 30.20 | 30.20 | |||||||
Roosa Kärkkäinen | 2003 | 30.14 | 1:00.34 | |||||||
Laura Markuksela | 2004 | 32.69 | 1:33.03 | |||||||
Nita Poutiainen | 2003 | 32.13 | 2:05.16 | |||||||
2 | Oulo Tytöt 2 | 2003 | Oulun Lohet | 2:12.93 | ||||||
Inka Elamaa | 2004 | 33.16 | 33.16 | |||||||
Eevi Peltonen | 2004 | 32.28 | 1:05.44 | |||||||
Nanna Savolainen | 2004 | 34.07 | 1:39.51 | |||||||
Malla Juutinen | 2003 | 33.42 | 2:12.93 | |||||||
3 | Kus-Gss | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 2:14.84 | ||||||
Henna Känsäkangas | 2004 | 35.22 | 35.22 | |||||||
Sofia Nurkkala | 2004 | 1:08.82 | 1:44.04 | |||||||
Tessa Tattari | 2004 | 30.80 | 2:14.84 | |||||||
Wilma Lakanen | 2003 | 2:14.84 | ||||||||
4 | Roius Kilpurit | 2003 | Rovaniemen Uimaseura | 2:25.53 | ||||||
Lotta Vedenjuoksu | 2003 | 36.79 | 36.79 | |||||||
Aada Tapio | 2003 | 37.12 | 1:13.91 | |||||||
Emilia Juutilainen | 2004 | 1:11.62 | 2:25.53 | |||||||
Liina Rajaniemi | 2003 | 2:25.53 | ||||||||
5 | Scv Tytöt | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 2:35.97 | ||||||
Lidia Evans | 2005 | 38.40 | 38.40 | |||||||
Mikaela Laaksola | 2004 | 1:23.60 | 2:02.00 | |||||||
Ronja Kämäräinen | 2004 | 33.97 | 2:35.97 | |||||||
Satu Immonen | 2003 | 2:35.97 | ||||||||
6 | Ou Rollo 2 | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 2:38.98 | ||||||
Vilma Kiviniemi | 2005 | 40.49 | 40.49 | |||||||
Lotta Moilanen | 2006 | 35.81 | 1:16.30 | |||||||
Pinja Lohiniva | 2005 | 39.39 | 1:55.69 | |||||||
Amanda Riuttanen | 2005 | 43.29 | 2:38.98 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 21:05 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 20:44 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 24, 4X50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Oulo Pojat 1 | 2004 | Oulun Lohet | 2:17.68 | ||||||
Veikka Ijäs | 2004 | 32.72 | 32.72 | |||||||
Konsta Rantasuo | 2006 | 35.43 | 1:08.15 | |||||||
Vili Rantasuo | 2004 | 1:09.53 | 2:17.68 | |||||||
Cedric Decena | 2004 | 2:17.68 | ||||||||
2 | Kus-Gss Sininen | 2005 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 2:35.14 | ||||||
Visa Nissinen | 2004 | 38.44 | 38.44 | |||||||
Luukas Salin | 2005 | 38.27 | 1:16.71 | |||||||
Lassi Lahtinen | 2004 | 40.14 | 1:56.85 | |||||||
Ville Ikola | 2005 | 38.29 | 2:35.14 | |||||||
Laji 24, 4X50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Oulo Pojat 3 | 2002 | Oulun Lohet | 2:01.59 | ||||||
Joona Annunen | 2002 | 31.36 | 31.36 | |||||||
Juho Keränen | 2002 | 20.85 | 52.21 | |||||||
Esa Hyrynkangas | 2002 | 8.66 | 1:00.87 | |||||||
Eemeli Kauppila | 2002 | 1:00.72 | 2:01.59 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 20:44 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 21:05 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 25, 4X100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Oulo1 Naiset | 0 | Oulun Lohet | 4:25.60 | ||||||
Madeleine Hiltunen | 2003 | 31.59 | 1:06.08 | 1:06.08 | ||||||
Riika Huttula | 2001 | 31.61 | 1:05.49 | 2:11.57 | ||||||
Katriina Korpi | 2000 | 31.61 | 1:07.75 | 3:19.32 | ||||||
Enni-Sofia Perätalo | 2002 | 30.87 | 1:06.28 | 4:25.60 | ||||||
2 | Nordlysbyen Girls | 0 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 4:36.65 | ||||||
Stine Lise Johansen | 2000 | 32.13 | 1:18.87 | 1:18.87 | ||||||
Stine Naess Holmgren | 2000 | 21.46 | 1:30.37 | 2:49.24 | ||||||
Andrea Martnes | 2001 | 38.22 | 1:11.23 | 4:00.47 | ||||||
Stine Søderholm | 2000 | 36.18 | 36.18 | 4:36.65 | ||||||
3 | Ou Rollo 1 | 0 | Oulun Uinti 1906 | 4:41.82 | ||||||
Petra Ansaranta | 2004 | 32.48 | 1:08.04 | 1:08.04 | ||||||
Aada Heiskanen | 2004 | 33.32 | 1:10.18 | 2:18.22 | ||||||
Viivi Säntti | 2005 | 34.12 | 1:12.65 | 3:30.87 | ||||||
Pinja Taskila | 2004 | 33.96 | 1:10.95 | 4:41.82 | ||||||
4 | Scr Naiset | 2001 | Swimming Club Rovaniemi | 4:48.81 | ||||||
Katariina Kuulasmaa | 2003 | 36.60 | 1:15.15 | 1:15.15 | ||||||
Ronja Nätynki | 2002 | 32.32 | 1:09.29 | 2:24.44 | ||||||
Sini Lassila | 2003 | 34.22 | 1:13.17 | 3:37.61 | ||||||
Sofia Saukko | 2001 | 32.91 | 1:11.20 | 4:48.81 | ||||||
5 | Oulo2 Naiset | 0 | Oulun Lohet | 5:01.23 | ||||||
Pauliina Lohilahti | 2002 | 32.44 | 1:08.25 | 1:08.25 | ||||||
Amalia Siekkinen | 2002 | 35.08 | 1:14.34 | 2:22.59 | ||||||
Anette Kinnunen | 2002 | 37.55 | 1:21.84 | 3:44.43 | ||||||
Lotta Niskanen | 2002 | 35.86 | 1:16.80 | 5:01.23 | ||||||
6 | Ou Rollo 1.2 | 0 | Oulun Uinti 1906 | 5:04.38 | ||||||
Elina Turunen | 2005 | 36.59 | 1:17.67 | 1:17.67 | ||||||
Essi Vilhelmiina Virta | 2005 | 38.19 | 1:19.40 | 2:37.07 | ||||||
Lilja Ukkola | 2004 | 35.22 | 1:14.69 | 3:51.76 | ||||||
Olga Emilia Mattila | 2004 | 33.85 | 1:12.62 | 5:04.38 | ||||||
7 | Kemtu Tähtihelmet | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 5:13.98 | ||||||
Pipsa Remes | 2001 | 35.33 | 1:14.53 | 1:14.53 | ||||||
Kiia Junttari | 2004 | 37.29 | 1:20.82 | 2:35.35 | ||||||
Saga Tuisku | 2005 | 43.25 | 1:33.15 | 4:08.50 | ||||||
Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 31.25 | 1:05.48 | 5:13.98 | ||||||
8 | Ou Rollo 2 Naiset [2004] | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 5:17.89 | ||||||
Siiri Rahikkala | 2004 | 38.38 | 1:21.62 | 1:21.62 | ||||||
Iida Heiko | 2004 | 39.90 | 1:25.55 | 2:47.17 | ||||||
Sara Meissner | 2004 | 36.49 | 1:18.09 | 4:05.26 | ||||||
Hilla Saastamoinen | 2003 | 34.73 | 1:12.63 | 5:17.89 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 21:05 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 21:05 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 26, 4X100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Skellefteå Herrar Lag1 | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 4:10.22 | ||||||
Benjamin Lindberg | 1995 | 27.58 | 58.75 | 58.75 | ||||||
Philip Nordenberg | 1992 | 27.66 | 57.43 | 1:56.18 | ||||||
Robin Ulander | 2001 | 30.67 | 1:04.83 | 3:01.01 | ||||||
Alexander Beresnev | 2001 | 31.50 | 1:09.21 | 4:10.22 | ||||||
2 | Kemtu Miehet Yköset | 1960 | Kemin Työväen Uimarit | 4:16.35 | ||||||
Aatu Pirneskoski | 2001 | 30.57 | 1:04.33 | 1:04.33 | ||||||
Kimmo Viinamäki | 1995 | 32.08 | 1:07.70 | 2:12.03 | ||||||
Arttu Pirneskoski | 2000 | 30.93 | 1:04.21 | 3:16.24 | ||||||
Ronny Brännkärr | 2002 | 28.68 | 1:00.11 | 4:16.35 | ||||||
3 | Scr Pojat | 2000 | Swimming Club Rovaniemi | 4:18.05 | ||||||
Topi Lukkarinen | 2000 | 28.70 | 1:00.00 | 1:00.00 | ||||||
Onni Kartimo | 2000 | 31.36 | 1:06.80 | 2:06.80 | ||||||
Petteri Maijala | 2001 | 31.46 | 1:07.34 | 3:14.14 | ||||||
Ville Korpilähde | 2002 | 30.59 | 1:03.91 | 4:18.05 | ||||||
4 | Scv Miehet | 0 | Swimming Club Vuokatti | 4:41.94 | ||||||
Kosti Kaaresvirta | 1999 | 30.83 | 1:04.80 | 1:04.80 | ||||||
Topi Fordell | 2005 | 38.33 | 1:22.01 | 2:26.81 | ||||||
Benjamin Evans | 2003 | 36.11 | 1:14.75 | 3:41.56 | ||||||
Juho Laatikainen | 1999 | 28.38 | 1:00.38 | 4:41.94 | ||||||
5 | Ou Rollo Pojat | 0 | Oulun Uinti 1906 | 4:45.69 | ||||||
Paavo Erkinaro | 2003 | 32.26 | 1:08.28 | 1:08.28 | ||||||
Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 33.84 | 1:12.27 | 2:20.55 | ||||||
Sihan Yu | 2003 | 35.84 | 1:15.79 | 3:36.34 | ||||||
Magnus Kuitunen | 2004 | 32.80 | 1:09.35 | 4:45.69 | ||||||
6 | Skellefteå Herrar Lag2 | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 4:48.60 | ||||||
Marcus Lundmark | 2002 | 35.08 | 1:11.70 | 1:11.70 | ||||||
Albin Lindqvist | 2002 | 33.62 | 1:11.53 | 2:23.23 | ||||||
Robin Andersson | 2003 | 34.56 | 1:12.78 | 3:36.01 | ||||||
Theodor Eriksson | 2002 | 34.36 | 1:12.59 | 4:48.60 | ||||||
7 | Kemtu Miehet Yköset Kaksi | 1960 | Kemin Työväen Uimarit | 5:04.59 | ||||||
Jani Leskelä | 2001 | 34.62 | 1:13.21 | 1:13.21 | ||||||
Roope Hyvärinen | 2003 | 38.27 | 1:21.36 | 2:34.57 | ||||||
Tatu-Taneli Malinen | 2002 | 36.94 | 1:16.67 | 3:51.24 | ||||||
Kalle Karhunen | 2001 | 33.50 | 1:13.35 | 5:04.59 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 21:05 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:29 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 27, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Atte Moilanen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 1:03.80 | 2:13.26 | 3:23.42 | 4:33.49 | 9:12.00 | ||
5:43.91 | 6:53.76 | 8:03.89 | ||||||||
2 | Lasse Pulkkinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 1:06.10 | 2:17.24 | 3:29.23 | 4:41.41 | 9:27.86 | ||
5:53.86 | 7:06.51 | 8:18.45 | ||||||||
3 | Tiitus Taskila | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 1:06.09 | 2:17.88 | 3:30.62 | 4:44.08 | 9:38.61 | ||
5:56.97 | 7:10.46 | 8:24.49 | ||||||||
4 | Janne Tyni | 2000 | Oulun Lohet | 1:07.20 | 2:19.77 | 3:34.47 | 4:49.70 | 9:48.49 | ||
6:04.99 | 7:20.79 | 8:36.51 | ||||||||
5 | Julius Kuitunen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 1:08.46 | 2:23.65 | 3:39.13 | 4:55.01 | 9:54.78 | ||
6:10.37 | 7:25.75 | 8:41.32 | ||||||||
6 | Valtteri Taskinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 1:10.82 | 2:28.45 | 3:45.97 | 5:04.08 | 10:10.86 | ||
6:21.71 | 7:39.17 | 8:56.29 | ||||||||
7 | Paavo Erkinaro | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 1:11.47 | 2:28.58 | 3:46.45 | 5:04.13 | 10:11.70 | ||
6:22.05 | 7:40.00 | 8:56.42 | ||||||||
8 | Akseli Kontiainen | 2002 | Joensuun Uimaseura | 1:12.47 | 2:31.83 | 3:49.78 | 5:09.58 | 10:22.08 | ||
6:28.35 | 7:46.87 | 9:06.02 | ||||||||
9 | Robin Ulander | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:08.16 | 2:27.25 | 3:49.04 | 5:12.94 | 10:46.65 | ||
6:38.01 | 8:01.78 | 9:25.94 | ||||||||
10 | Vladyslav Mykhailov | 2002 | Kajaanin Uimaseura | 1:13.41 | 2:35.06 | 3:57.95 | 5:21.92 | 10:52.11 | ||
6:45.88 | 8:08.88 | 9:32.02 | ||||||||
11 | Roope Hyvärinen | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 1:37.13 | 3:21.95 | 5:05.76 | 6:49.80 | 13:19.86 | ||
8:32.13 | 10:14.33 | 11:52.13 | ||||||||
Laji 27, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | Swimming Jyväskylä | 1:00.07 | 2:08.43 | 3:17.39 | 4:27.13 | 9:03.47 | ||
5:36.43 | 6:46.18 | 7:56.04 | ||||||||
2 | Aleksi Kanste | 1998 | Haukiputaan Heitto | 1:07.28 | 2:19.75 | 3:32.93 | 4:46.18 | 9:33.19 | ||
5:59.90 | 7:13.16 | 8:25.16 | ||||||||
3 | Juho Laatikainen | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 1:10.74 | 2:30.06 | 3:49.95 | 5:11.08 | 10:31.57 | ||
6:32.91 | 7:54.71 | 9:16.35 | ||||||||
4 | Kimmo Viinamäki | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 1:12.47 | 2:32.19 | 3:52.32 | 5:14.26 | 10:32.23 | ||
6:35.33 | 7:55.59 | 9:16.10 | ||||||||
5 | Miikka Mattila | 1977 | Oulun Uinti 1906 | 1:32.68 | 3:32.31 | 5:36.37 | 7:33.39 | 15:19.79 | ||
9:33.87 | 11:32.66 | 13:32.88 | ||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:29 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:06 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 28, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Jenni Louhimo | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 1:10.20 | 2:28.22 | 3:45.79 | 5:03.27 | 10:05.19 | ||
6:18.99 | 7:35.79 | 8:52.24 | ||||||||
2 | Henna Hökkä | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 1:10.75 | 2:28.38 | 3:46.33 | 5:04.40 | 10:12.20 | ||
6:23.05 | 7:41.32 | 8:58.82 | ||||||||
3 | Liina Salin | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 1:13.13 | 2:33.47 | 3:55.17 | 5:15.94 | 10:33.60 | ||
6:36.60 | 7:57.36 | 9:17.86 | ||||||||
4 | Mathilda Puutio | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 1:13.83 | 2:34.06 | 3:54.63 | 5:16.94 | 10:36.69 | ||
6:38.36 | 7:59.85 | 9:19.90 | ||||||||
5 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | Swimming Jyväskylä | 1:11.14 | 2:29.30 | 3:49.09 | 5:10.11 | 10:37.21 | ||
6:31.65 | 7:54.12 | 9:16.80 | ||||||||
6 | Pinja Raassina | 2002 | Joensuun Uimaseura | 1:11.09 | 2:32.94 | 3:57.31 | 5:20.99 | 10:53.78 | ||
6:44.59 | 8:09.58 | 9:34.79 | ||||||||
7 | Isa Vehkaoja | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 1:12.93 | 2:36.11 | 3:59.66 | 5:23.34 | 10:59.08 | ||
6:49.37 | 8:14.36 | 9:37.83 | ||||||||
8 | Amanda Paukkunen | 2002 | Swimming Jyväskylä | 1:19.47 | 2:44.31 | 4:09.14 | 5:33.78 | 11:03.56 | ||
6:56.92 | 8:20.41 | 9:44.52 | ||||||||
9 | Hanna Mangeloja | 2001 | Swimming Jyväskylä | 1:19.72 | 2:44.64 | 4:09.52 | 5:34.04 | 11:08.68 | ||
6:57.45 | 8:21.88 | 9:46.92 | ||||||||
10 | Wilma Lakanen | 2003 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 1:18.49 | 2:46.12 | 4:14.31 | 5:43.42 | 11:21.72 | ||
7:10.86 | 8:37.45 | 10:03.48 | ||||||||
11 | Noora Leppänen | 2001 | Swimming Jyväskylä | 1:20.48 | 2:47.93 | 4:17.22 | 5:47.41 | 11:46.14 | ||
7:18.65 | 8:48.67 | 10:18.44 | ||||||||
12 | Emma Pajuluoma | 2001 | Oulun Lohet | 1:17.11 | 2:46.69 | 4:19.63 | 5:53.44 | 11:58.38 | ||
7:27.39 | 9:01.05 | 10:32.31 | ||||||||
13 | Ada Holm | 2002 | Oulun Lohet | 1:22.18 | 2:59.39 | 4:38.62 | 6:17.27 | 12:43.42 | ||
7:55.92 | 9:34.24 | 11:11.13 | ||||||||
14 | Aada Tapio | 2003 | Rovaniemen Uimaseura | 1:26.33 | 3:02.11 | 4:39.48 | 6:18.23 | 12:43.81 | ||
7:56.36 | 9:35.10 | 11:11.56 | ||||||||
Laji 28, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Sini Niemi | 1993 | Tornion Uimaseura | 1:11.26 | 2:28.47 | 3:46.26 | 5:04.41 | 10:12.43 | ||
6:22.74 | 7:41.22 | 8:59.03 | ||||||||
2 | Milla Henriksson | 1999 | Oulun Lohet | 1:16.48 | 2:39.08 | 4:03.07 | 5:28.08 | 11:10.89 | ||
6:53.94 | 8:19.71 | 9:46.53 | ||||||||
3 | Emmy Johansen | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:20.99 | 2:48.04 | 4:14.60 | 5:41.49 | 11:17.15 | ||
7:07.85 | 8:33.75 | 9:56.98 | ||||||||
4 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | Tornion Uimaseura | 1:17.38 | 2:43.37 | 4:10.91 | 5:39.93 | 11:38.34 | ||
7:11.11 | 8:42.64 | 10:13.20 | ||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:06 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:20 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 29, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Konsta Rantasuo | 2006 | Oulun Lohet | 43.97 | ||||||
2 | Weeti Niemi | 2006 | Swimming Club Rovaniemi | 45.31 | ||||||
3 | Tuomo Leinonen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 49.80 | ||||||
4 | Tuukka Viinisalo | 2006 | Joensuun Uimaseura | 52.40 | ||||||
5 | Hermanni Hekkala | 2007 | Kajaanin Uimaseura | 56.20 | ||||||
6 | Eetu Huuki | 2006 | Oulun Lohet | 59.04 | ||||||
7 | Iiro Tapaninen | 2007 | Oulun Lohet | 1:02.02 | ||||||
- | Torsti Saarela | 2006 | Vieskan Uimarit | DSQ | ||||||
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 29, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Atte Leinonen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 46.35 | ||||||
2 | Mikhail Vilesov | 2005 | Joensuun Uimaseura | 47.37 | ||||||
3 | Elias Mikkonen | 2005 | Oulun Lohet | 48.23 | ||||||
4 | Noa Korhonen | 2005 | Oulun Lohet | 49.30 | ||||||
5 | Atte Linnolahti | 2004 | Joensuun Uimaseura | 50.66 | ||||||
6 | Frans Pietari Riekki | 2005 | Joensuun Uimaseura | 51.04 | ||||||
7 | Aatu Kunnari | 2004 | Rovaniemen Uimaseura | 51.54 | ||||||
8 | Luukas Salin | 2005 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 52.41 | ||||||
9 | Topi Fordell | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 52.55 | ||||||
10 | Onni Kelloniemi | 2004 | Kemijärven Kaiku | 54.62 | ||||||
11 | Eemil Markkanen | 2004 | Pieksän Kuutit | 54.69 | ||||||
12 | Ville Ikola | 2005 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 55.20 | ||||||
13 | Konsta Kauppinen | 2005 | Joensuun Uimaseura | 55.72 | ||||||
14 | Paavo Lyly-Yrjänäinen | 2005 | Oulun Lohet | 1:02.29 | ||||||
- | Atte Huuki | 2005 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 29, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Juho Keränen | 2002 | Oulun Lohet | 36.87 | ||||||
2 | Arsenij Shadrin | 2003 | Joensuun Uimaseura | 37.35 | ||||||
3 | Niklas Raesalmi | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 39.12 | ||||||
4 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 39.23 | ||||||
5 | Sihan Yu | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 39.33 | ||||||
6 | Theodor Eriksson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.40 | ||||||
7 | Joona Annunen | 2002 | Oulun Lohet | 43.13 | ||||||
8 | Jaakko Hietikko | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 43.16 | ||||||
9 | Tudor Ratiu | 2003 | Swimming Club Rovaniemi | 43.43 | ||||||
10 | Albin Lindqvist | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.84 | ||||||
11 | Karlo Kilpinen | 2003 | Kemin Uimaseura | 44.40 | ||||||
12 | Elmo Arvo | 2003 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 46.07 | ||||||
12 | Otto Mikkonen | 2003 | Joensuun Uimaseura | 46.07 | ||||||
14 | Lasse Kukkula | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 46.10 | ||||||
15 | Robin Andersson | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 47.18 | ||||||
16 | Kalle Huttunen | 2002 | Oulun Lohet | 47.68 | ||||||
17 | Eemeli Kauppila | 2002 | Oulun Lohet | 48.17 | ||||||
18 | Otto Forslund | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 48.64 | ||||||
19 | Emil Ulander | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 49.09 | ||||||
20 | Matias Utunen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 49.76 | ||||||
21 | Joona Suorsa | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 53.44 | ||||||
22 | Vyacheslav Bobin | 2002 | Joensuun Uimaseura | 54.57 | ||||||
- | Benjamin Evans | 2003 | Swimming Club Vuokatti | DSQ | ||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Marcus Lundmark | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 29, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Miro Vasko | 1993 | Tampereen Työväen Uimarit | 30.35 | ||||||
2 | Philip Nordenberg | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.76 | ||||||
3 | Arttu Erkinaro | 1992 | Oulun Uinti 1906 | 32.07 | ||||||
4 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.54 | ||||||
5 | Anton Ukkola | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 32.89 | ||||||
6 | Joonatan Lehtonen | 1993 | Oulun Uinti 1906 | 32.96 | ||||||
7 | Kaius Kejonen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 33.42 | ||||||
8 | Miikka Willman | 1998 | Oulun Lohet | 34.84 | ||||||
9 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 34.85 | ||||||
10 | Topias Nygård | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 35.00 | ||||||
11 | Amund Baltzersen Berg | 1999 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 35.35 | ||||||
12 | Juho Herva | 1998 | Oulun Lohet | 36.49 | ||||||
13 | Veikko Romppainen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 37.91 | ||||||
14 | Aatu Pirneskoski | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 38.52 | ||||||
15 | Kalle Karhunen | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 38.61 | ||||||
16 | Arttu Pirneskoski | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 39.10 | ||||||
17 | Anton Ylihannu | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 39.83 | ||||||
18 | Jiri Järvinen | 2001 | Swimming Jyväskylä | 40.44 | ||||||
19 | Panu Männikkö | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 40.96 | ||||||
20 | Väinö Hiltunen | 2001 | Joensuun Uimaseura | 42.77 | ||||||
21 | Maxim Kolomainen | 2001 | Swimming Jyväskylä | 43.31 | ||||||
22 | Joni Juntunen | 1993 | Oulun Lohet | 52.70 | ||||||
23 | Julius Kallio | 1997 | Oulun Lohet | 55.84 | ||||||
24 | Tuomas Kojo | 1977 | Oulun Lohet | 58.42 | ||||||
25 | Petri Aarnio | 1977 | Oulun Lohet | 2:10.73 | ||||||
- | Niklas Nygård | 2001 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | DNS | ||||||
- | Jani Leskelä | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:20 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:21 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 30, 50m Rintauinti M-Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Mikko Säntti | 1979 | Oulun Uinti 1906 | 33.18 | ||||||
2 | Teppo Lapinkoski | 1982 | Swimming Club Vuokatti | 34.47 | ||||||
3 | Jaakko Erkinaro | 1963 | Oulun Uinti 1906 | 43.59 | ||||||
4 | Esa Mangeloja | 1968 | Swimming Jyväskylä | 46.84 | ||||||
5 | Sulo Salminen | 1956 | Kempeleen Pyrintö | 47.66 | ||||||
6 | Mika Piirainen | 1973 | Oulun Uinti 1906 | 48.70 | ||||||
7 | Heikki Posio | 1963 | Kempeleen Pyrintö | 53.74 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:21 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:03 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 31, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Kaisa Keränen | 2007 | Oulun Lohet | 50.29 | ||||||
2 | Inka Hämäläinen | 2007 | Joensuun Uimaseura | 51.28 | ||||||
3 | Iida Remes | 2007 | Pieksän Kuutit | 51.78 | ||||||
4 | Ellen Krüger | 2007 | Oulun Lohet | 55.36 | ||||||
5 | Esra Ergüner | 2007 | Joensuun Uimaseura | 56.43 | ||||||
6 | Emma Autio | 2007 | Oulun Lohet | 1:00.43 | ||||||
7 | Neri Lätti | 2007 | Joensuun Uimaseura | 1:01.82 | ||||||
8 | Aava Näykki | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 1:04.12 | ||||||
9 | Elsa Pelkonen | 2007 | Vieskan Uimarit | 1:09.38 | ||||||
10 | Nella Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | 1:18.15 | ||||||
- | Malla Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Vilja Säntti | 2008 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 31, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Lotta Moilanen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 47.82 | ||||||
2 | Lotta Kaarre | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 49.43 | ||||||
3 | Milla Marttila | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 49.63 | ||||||
4 | Amanda Riuttanen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 50.00 | ||||||
5 | Sofia Kivelä | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 50.66 | ||||||
6 | Aada Hirvasoja | 2005 | Haukiputaan Heitto | 52.16 | ||||||
7 | Milla Siira | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 52.28 | ||||||
8 | Pinja Junttari | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 52.29 | ||||||
9 | Saana Lauhava | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 52.68 | ||||||
10 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 53.05 | ||||||
10 | Vilja Takalo | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 53.05 | ||||||
12 | Raita Virtanen | 2005 | Kemijärven Kaiku | 53.86 | ||||||
13 | Isabella Yu | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 54.61 | ||||||
14 | Maiju Huttunen | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 54.91 | ||||||
15 | Julia Tiensuu | 2005 | Kemin Uimaseura | 54.92 | ||||||
16 | Merete Lätti | 2006 | Joensuun Uimaseura | 55.11 | ||||||
17 | Anette Kärkkäinen | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 57.25 | ||||||
18 | Saaga Kähkönen | 2006 | Vieskan Uimarit | 58.15 | ||||||
19 | Iina Tapaninen | 2006 | Oulun Lohet | 58.64 | ||||||
20 | Reetta Keränen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 58.70 | ||||||
21 | Viivi Pesonen | 2006 | Joensuun Uimaseura | 1:00.64 | ||||||
22 | Sofia Kilpeläinen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 1:00.67 | ||||||
23 | Peppi Ojakippola | 2006 | Vieskan Uimarit | 1:01.24 | ||||||
24 | Martta Ryynänen | 2005 | Oulun Lohet | 1:01.78 | ||||||
25 | Eerika Sippala | 2005 | Oulun Lohet | 1:02.07 | ||||||
26 | Pinja Perälä | 2006 | Kemijärven Kaiku | 1:04.02 | ||||||
27 | Tuulia Pudas | 2005 | Vieskan Uimarit | 1:09.69 | ||||||
Laji 31, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 34.37 | ||||||
2 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | Oulun Lohet | 37.27 | ||||||
3 | Madeleine Hiltunen | 2003 | Oulun Lohet | 39.52 | ||||||
4 | Saana Järvinen | 2003 | Swimming Jyväskylä | 39.72 | ||||||
5 | Anastasia Parfenova | 2004 | Kemijärven Kaiku | 41.25 | ||||||
6 | Miina Laukka | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 42.89 | ||||||
7 | Nita Poutiainen | 2003 | Oulun Lohet | 43.32 | ||||||
8 | Sofia Nurkkala | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 44.23 | ||||||
9 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 45.45 | ||||||
10 | Meeri Kerkkänen | 2004 | Joensuun Uimaseura | 45.60 | ||||||
11 | Inka Lytz | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 45.77 | ||||||
12 | Iina Lehikoinen | 2003 | Pieksän Kuutit | 45.90 | ||||||
13 | Emmi Eskelinen | 2003 | Oulun Lohet | 46.66 | ||||||
14 | Emilia Kivijärvi | 2004 | Rovaniemen Uimaseura | 47.74 | ||||||
15 | Iiris Isokoski | 2003 | Haukiputaan Heitto | 47.80 | ||||||
16 | Siiri Keisu | 2003 | Oulun Lohet | 47.82 | ||||||
17 | Emilia Karppinen | 2004 | Kajaanin Uimaseura | 47.95 | ||||||
18 | Julia Piisilä | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 48.10 | ||||||
19 | Satu Immonen | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 48.47 | ||||||
20 | Lotta Vedenjuoksu | 2003 | Rovaniemen Uimaseura | 48.68 | ||||||
21 | Siiri Rahikkala | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 49.69 | ||||||
22 | Emma Mangeloja | 2003 | Swimming Jyväskylä | 49.82 | ||||||
23 | Kiia-Linnea Autio | 2004 | Vieskan Uimarit | 50.80 | ||||||
24 | Veera Juntunen | 2003 | Kajaanin Uimaseura | 50.91 | ||||||
25 | Anna Tuovinen | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 51.01 | ||||||
26 | Mikaela Laaksola | 2004 | Swimming Club Vuokatti | 51.19 | ||||||
27 | Vilma Hjelt | 2004 | Pieksän Kuutit | 52.06 | ||||||
28 | Reetta Piira | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 53.23 | ||||||
29 | Lotta Heino | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 55.04 | ||||||
30 | Ronja Kämäräinen | 2004 | Swimming Club Vuokatti | 57.45 | ||||||
31 | Viona Mönttinen | 2003 | Oulun Lohet | 58.98 | ||||||
32 | Riina Leinonen | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 1:00.90 | ||||||
- | Emilia Juutilainen | 2004 | Rovaniemen Uimaseura | DNS | ||||||
- | Unna Teppo | 2003 | Rovaniemen Uimaseura | DNS | ||||||
- | Minja Ollonen | 2004 | Haukiputaan Heitto | DNF | ||||||
- | Anni Liuski | 2004 | Kajaanin Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Emma Hämäläinen | 2003 | Vieskan Uimarit | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Liina Rajaniemi | 2003 | Rovaniemen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 31, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Heidi Kivioja | 2000 | Vieskan Uimarit | 36.83 | ||||||
2 | Stine Lise Johansen | 2000 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 36.87 | ||||||
3 | Andrea Martnes | 2001 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 37.06 | ||||||
4 | Nadja Åman | 1996 | Oulun Lohet | 37.27 | ||||||
5 | Katriina Korpi | 2000 | Oulun Lohet | 37.61 | ||||||
6 | Jonna Laukkanen | 1998 | Swimming Club Vuokatti | 37.85 | ||||||
7 | Elizaveta Parfenova | 2001 | Kemijärven Kaiku | 38.31 | ||||||
8 | Sonja Portin | 1998 | Oulun Lohet | 38.75 | ||||||
9 | Nelle Ojakippola | 2001 | Vieskan Uimarit | 38.86 | ||||||
10 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | Oulun Lohet | 39.08 | ||||||
11 | Olivia Nurkkala | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 39.32 | ||||||
12 | Sofia Ylihannu | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 39.65 | ||||||
13 | Vilhelmiina Wegelius | 2002 | Joensuun Uimaseura | 39.72 | ||||||
14 | Riikka Korpi | 1998 | Oulun Lohet | 40.23 | ||||||
15 | Amalia Siekkinen | 2002 | Oulun Lohet | 40.63 | ||||||
16 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.84 | ||||||
17 | Iida Kunnari | 2000 | Rovaniemen Uimaseura | 40.85 | ||||||
18 | Senni Keisu | 2001 | Oulun Lohet | 41.23 | ||||||
19 | Emilia Härkönen | 2001 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 41.97 | ||||||
20 | Ronja Nätynki | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 42.00 | ||||||
21 | Emma Nikula | 1998 | Vieskan Uimarit | 42.08 | ||||||
22 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 42.66 | ||||||
23 | Pinja Pyykönen | 2002 | Joensuun Uimaseura | 42.88 | ||||||
24 | Fanny Forsberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.49 | ||||||
25 | Emma Remes | 2002 | Pieksän Kuutit | 43.62 | ||||||
26 | Nadja Hahto | 1999 | Oulun Lohet | 44.18 | ||||||
27 | Pipsa Remes | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 46.42 | ||||||
28 | Nelli Nikulainen | 2002 | Pieksän Kuutit | 46.52 | ||||||
29 | Anette Kinnunen | 2002 | Oulun Lohet | 47.09 | ||||||
30 | Angelica Kuoksa | 2001 | Oulun Lohet | 48.37 | ||||||
31 | Jasmine Vikström | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 48.77 | ||||||
32 | Ida Karjalainen | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 49.01 | ||||||
33 | Mimosa Seijari | 2001 | Swimming Jyväskylä | 49.40 | ||||||
34 | Vilma Kivimäki | 2002 | Oulun Lohet | 51.26 | ||||||
35 | Eveliina Kuula | 2002 | Swimming Jyväskylä | 52.46 | ||||||
36 | Lotta Jokinen | 2000 | Swimming Jyväskylä | 53.79 | ||||||
37 | Jenny Rautiainen | 2000 | Pieksän Kuutit | 57.28 | ||||||
38 | Jenny Kukkonen | 1994 | Oulun Lohet | 1:06.45 | ||||||
39 | Miina Heikkinen | 1993 | Oulun Lohet | 1:18.57 | ||||||
- | Malla Huusko | 1999 | Oulun Uinti 1906 | DNS | ||||||
- | Milla Lackman | 1997 | Oulun Lohet | DNS | ||||||
- | Niina Piipponen | 2000 | Swimming Jyväskylä | DSQ | ||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Venla Korhonen | 2000 | Pieksän Kuutit | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:03 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:42 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 32, 50m Rintauinti N-Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Tiia Kujala | 1968 | Oulun Uinti 1906 | 45.09 | ||||||
2 | Aino Liakka | 1955 | Oulun Uinti 1906 | 46.13 | ||||||
3 | Oili Yliraasakka | 1967 | Kempeleen Pyrintö | 49.94 | ||||||
4 | Annikki Liakka | 1954 | Oulun Uinti 1906 | 51.73 | ||||||
5 | Yuhong Qiu-Kaikkonen | 1968 | Oulun Uinti 1906 | 52.11 | ||||||
6 | Laura Tuovinen | 1972 | Kempeleen Pyrintö | 53.71 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:42 |
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:59 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 33, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Cedric Decena | 2004 | Oulun Lohet | 40.09 | 1:22.92 | |||||
2 | Arttu Haipus | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 42.93 | 1:26.03 | |||||
3 | William Lundmark | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 44.88 | 1:30.33 | |||||
4 | Aleksi Hämäläinen | 2004 | Joensuun Uimaseura | 45.67 | 1:31.69 | |||||
5 | Rasmus Koskela | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 45.00 | 1:32.23 | |||||
6 | Julius Schroderus | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 46.08 | 1:34.77 | |||||
7 | Visa Nissinen | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 46.38 | 1:35.81 | |||||
8 | Mikhail Vilesov | 2005 | Joensuun Uimaseura | 47.44 | 1:38.02 | |||||
9 | Topi Fordell | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 47.93 | 1:38.64 | |||||
10 | Kalle Pesälä | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 48.05 | 1:39.14 | |||||
11 | Lassi Lahtinen | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 49.73 | 1:39.41 | |||||
12 | Jimi Kenttälä | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 51.66 | 1:44.53 | |||||
13 | Atte Linnolahti | 2004 | Joensuun Uimaseura | 52.64 | 1:44.95 | |||||
14 | Jere Hannuksela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 51.31 | 1:46.86 | |||||
15 | Jami Kenttälä | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 52.49 | 1:47.37 | |||||
16 | Elias Laukka | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 54.22 | 1:50.70 | |||||
17 | Onni Kelloniemi | 2004 | Kemijärven Kaiku | 56.44 | 1:53.86 | |||||
18 | Paavo Tapio | 2005 | Oulun Lohet | 53.38 | 1:57.39 | |||||
- | Eetu Haipus | 2004 | Kempeleen Pyrintö | DSQ | ||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Jere Heikkilä | 2004 | Kempeleen Pyrintö | DSQ | ||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Veikka Ijäs | 2004 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Vili Rantasuo | 2004 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
Laji 33, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jesse Anttila | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 34.37 | 1:10.18 | |||||
2 | Esa Hyrynkangas | 2002 | Oulun Lohet | 35.88 | 1:14.34 | |||||
3 | Oliver Kela | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 37.88 | 1:18.50 | |||||
4 | Robin Andersson | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.90 | 1:23.11 | |||||
5 | Teppo Jestoi | 2003 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 41.34 | 1:24.54 | |||||
6 | Topi Myyry | 2003 | Joensuun Uimaseura | 41.93 | 1:26.45 | |||||
7 | Valtteri Setälä | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 42.43 | 1:26.51 | |||||
8 | Benjamin Evans | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 44.34 | 1:29.33 | |||||
9 | Eemeli Korhonen | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 44.27 | 1:29.67 | |||||
10 | Lauri Saarela | 2003 | Oulun Lohet | 44.73 | 1:30.72 | |||||
11 | Marcus Lundmark | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.55 | 1:30.80 | |||||
12 | Egor Konev | 2003 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 46.52 | 1:31.03 | |||||
13 | Joona Suorsa | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 44.73 | 1:32.86 | |||||
14 | Karlo Kilpinen | 2003 | Kemin Uimaseura | 45.17 | 1:35.14 | |||||
15 | Emil Ulander | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 47.69 | 1:36.41 | |||||
- | Tudor Ratiu | 2003 | Swimming Club Rovaniemi | DSQ | ||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 33, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Topias Nygård | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 31.51 | 1:04.50 | |||||
2 | Perttu Somero | 2001 | Lahden Kaleva | 32.73 | 1:08.58 | |||||
3 | Onni Kartimo | 2000 | Swimming Club Rovaniemi | 33.76 | 1:10.87 | |||||
4 | Anton Ukkola | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 36.01 | 1:14.14 | |||||
5 | Robin Ulander | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.36 | 1:14.47 | |||||
6 | Arttu Pirneskoski | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 36.19 | 1:15.27 | |||||
7 | Veeti Veijonen | 2001 | Swimming Jyväskylä | 36.40 | 1:15.65 | |||||
8 | Samu Peltonen | 2000 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 38.64 | 1:18.05 | |||||
9 | Eemeli Puhakka | 2001 | Joensuun Uimaseura | 38.76 | 1:20.84 | |||||
10 | Petteri Maijala | 2001 | Swimming Club Rovaniemi | 39.39 | 1:22.40 | |||||
11 | Alexander Beresnev | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.84 | 1:29.00 | |||||
Laji 33, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Juho Herva | 1998 | Oulun Lohet | 34.96 | 1:11.81 | |||||
2 | Miikka Willman | 1998 | Oulun Lohet | 35.90 | 1:13.57 | |||||
3 | Sietse Halbertsma | 1999 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 35.67 | 1:13.91 | |||||
4 | Miikka Mattila | 1977 | Oulun Uinti 1906 | 50.10 | 1:43.80 | |||||
- | Janne Lantto | 1994 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:59 |
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:25 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 34, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Vilma Rintala | 2005 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 42.74 | 1:28.63 | |||||
2 | Essi Vilhelmiina Virta | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 43.15 | 1:29.27 | |||||
3 | Elina Turunen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 43.65 | 1:30.97 | |||||
4 | Teea Jestoi | 2005 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 45.47 | 1:31.84 | |||||
5 | Riina Niemi | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 44.16 | 1:31.98 | |||||
6 | Maiju Huttunen | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 45.62 | 1:33.63 | |||||
7 | Lotta Moilanen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 47.34 | 1:33.78 | |||||
8 | Milla Marttila | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 47.19 | 1:35.95 | |||||
9 | Sara Seppänen | 2006 | Oulun Lohet | 47.15 | 1:36.06 | |||||
10 | Lidia Evans | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 47.78 | 1:36.24 | |||||
11 | Maria Korkalainen | 2005 | Joensuun Uimaseura | 47.28 | 1:36.82 | |||||
12 | Vilma Utriainen | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 48.54 | 1:39.28 | |||||
13 | Tuulia Harju | 2005 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 49.77 | 1:41.56 | |||||
14 | Saga Tuisku | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 47.90 | 1:41.81 | |||||
15 | Julia Tiensuu | 2005 | Kemin Uimaseura | 49.56 | 1:41.97 | |||||
16 | Maija Lämsä | 2005 | Kajaanin Uimaseura | 50.30 | 1:42.42 | |||||
17 | Lotta Kaarre | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 50.23 | 1:42.94 | |||||
18 | Katariina Koivuranta | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 50.56 | 1:44.05 | |||||
19 | Vilma Kiviniemi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 51.49 | 1:46.83 | |||||
20 | Saaga Kähkönen | 2006 | Vieskan Uimarit | 53.01 | 1:49.78 | |||||
21 | Eveliina Vakkuri | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 54.60 | 1:49.79 | |||||
22 | Pinja Lohiniva | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 55.55 | 1:50.76 | |||||
23 | Pihla Pyykönen | 2005 | Joensuun Uimaseura | 53.39 | 1:52.31 | |||||
24 | Pinja Perälä | 2006 | Kemijärven Kaiku | 54.38 | 1:52.47 | |||||
25 | Sofia Kivelä | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 55.92 | 1:53.85 | |||||
26 | Neri Lätti | 2007 | Joensuun Uimaseura | 58.49 | 1:56.29 | |||||
- | Sofia Kilpeläinen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 34, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | Oulun Lohet | 35.08 | 1:13.61 | |||||
2 | Petra Ansaranta | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 35.68 | 1:15.27 | |||||
3 | Martta Nygård | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 36.52 | 1:15.88 | |||||
4 | Eevi Peltonen | 2004 | Oulun Lohet | 38.24 | 1:18.50 | |||||
5 | Wilma Lakanen | 2003 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 38.37 | 1:19.22 | |||||
6 | Minna Kinnunen | 2003 | Joensuun Uimaseura | 38.46 | 1:19.66 | |||||
7 | Pinja Taskila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 39.02 | 1:19.67 | |||||
8 | Helmi Jouhten | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 39.01 | 1:19.92 | |||||
9 | Inka Elamaa | 2004 | Oulun Lohet | 39.74 | 1:20.64 | |||||
10 | Malla Juutinen | 2003 | Oulun Lohet | 39.41 | 1:21.21 | |||||
11 | Aada Heiskanen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 39.51 | 1:21.27 | |||||
12 | Olga Emilia Mattila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 40.92 | 1:23.91 | |||||
13 | Laura Markuksela | 2004 | Oulun Lohet | 42.68 | 1:25.62 | |||||
14 | Henna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 44.21 | 1:26.21 | |||||
15 | Viivi Tonteri | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 42.24 | 1:26.98 | |||||
16 | Inka Metiäinen | 2003 | Swimming Jyväskylä | 43.58 | 1:28.74 | |||||
17 | Julia Piisilä | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 45.16 | 1:30.42 | |||||
18 | Tessa Tattari | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 44.82 | 1:30.92 | |||||
19 | Petra Laukkanen | 2004 | Oulun Lohet | 43.99 | 1:31.04 | |||||
20 | Katariina Kuulasmaa | 2003 | Swimming Club Rovaniemi | 44.21 | 1:31.14 | |||||
21 | Elina Gavrilov | 2004 | Joensuun Uimaseura | 44.78 | 1:31.49 | |||||
22 | Henna Moilanen | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 43.86 | 1:31.98 | |||||
23 | Kiia Junttari | 2004 | Kemin Työväen Uimarit | 45.09 | 1:32.99 | |||||
24 | Lilja Ukkola | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 45.25 | 1:33.11 | |||||
25 | Viona Mönttinen | 2003 | Oulun Lohet | 46.44 | 1:33.87 | |||||
26 | Sini Lassila | 2003 | Swimming Club Rovaniemi | 45.42 | 1:34.69 | |||||
27 | Hanna-Maria Korpilähde | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 45.42 | 1:35.27 | |||||
28 | Sara Meissner | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 46.60 | 1:35.62 | |||||
29 | Nanna Savolainen | 2004 | Oulun Lohet | 48.51 | 1:36.84 | |||||
30 | Kreetta Somero | 2004 | Lahden Kaleva | 46.24 | 1:37.78 | |||||
31 | Iida Heiko | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 46.89 | 1:38.19 | |||||
32 | Ronja Kämäräinen | 2004 | Swimming Club Vuokatti | 48.94 | 1:40.10 | |||||
33 | Reetta Piira | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 49.48 | 1:41.23 | |||||
34 | Kiia-Linnea Autio | 2004 | Vieskan Uimarit | 48.65 | 1:43.12 | |||||
35 | Juulia Alarvo | 2004 | Oulun Lohet | 53.72 | 1:45.49 | |||||
36 | Wenla Niemi | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 51.20 | 1:47.73 | |||||
37 | Tuuli Maaria Leinonen | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 52.75 | 1:49.34 | |||||
38 | Veera Pulkkinen | 2004 | Oulun Lohet | 52.80 | 1:49.74 | |||||
- | Jenna Salonen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 34, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Iida-Maria Laine | 2001 | Oulun Lohet | 34.53 | 1:10.64 | |||||
2 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 35.41 | 1:14.10 | |||||
3 | Pauliina Lohilahti | 2002 | Oulun Lohet | 36.71 | 1:15.14 | |||||
4 | Sole Piirainen | 2002 | Swimming Club Vuokatti | 36.59 | 1:15.59 | |||||
5 | Liina Salin | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 38.12 | 1:16.20 | |||||
6 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | Oulun Lohet | 37.08 | 1:16.58 | |||||
7 | Heta Järvenpää | 2001 | Haapajärven Kiilat | 37.16 | 1:17.09 | |||||
8 | Nea Nygård | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 38.03 | 1:18.01 | |||||
9 | Ruusa Eiserbeck | 2001 | Joensuun Uimaseura | 37.65 | 1:18.04 | |||||
10 | Nelle Ojakippola | 2001 | Vieskan Uimarit | 38.35 | 1:18.95 | |||||
11 | Sofia Saukko | 2001 | Swimming Club Rovaniemi | 38.85 | 1:19.87 | |||||
12 | Heidi Blankenstein | 2001 | Oulun Lohet | 38.85 | 1:21.84 | |||||
13 | Moonica Pirhonen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 39.38 | 1:23.02 | |||||
14 | Viveca Meriläinen | 2001 | Kemijärven Kaiku | 40.95 | 1:23.50 | |||||
15 | Emilia Härkönen | 2001 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 42.21 | 1:23.62 | |||||
16 | Veera Lahtinen | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 40.76 | 1:23.75 | |||||
17 | Oona Parviainen | 2002 | Joensuun Uimaseura | 39.92 | 1:24.28 | |||||
18 | Maiju Rajaniemi | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 42.34 | 1:24.94 | |||||
19 | Elizaveta Parfenova | 2001 | Kemijärven Kaiku | 43.49 | 1:27.46 | |||||
20 | Kristiina Ruotsalainen | 2001 | Rovaniemen Uimaseura | 43.04 | 1:28.69 | |||||
21 | Mimosa Seijari | 2001 | Swimming Jyväskylä | 44.80 | 1:30.01 | |||||
22 | Tinja Harju | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 44.30 | 1:30.35 | |||||
23 | Jessica Ingalsuo | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 44.26 | 1:31.82 | |||||
24 | Ida Karjalainen | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 44.94 | 1:33.21 | |||||
25 | Ruth Risberg | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 44.52 | 1:33.88 | |||||
26 | Iiris Saranpää | 2002 | Joensuun Uimaseura | 46.79 | 1:35.59 | |||||
27 | Fanny Koivisto | 2001 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 47.44 | 1:37.30 | |||||
28 | Milla Hjelt | 2002 | Pieksän Kuutit | 48.14 | 1:38.11 | |||||
29 | Anette Kinnunen | 2002 | Oulun Lohet | 49.75 | 1:42.58 | |||||
- | Angelica Kuoksa | 2001 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 34, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Reetta Kanervo | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 34.04 | 1:09.60 | |||||
2 | Sonja Portin | 1998 | Oulun Lohet | 34.58 | 1:12.74 | |||||
3 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | Oulun Lohet | 36.84 | 1:16.13 | |||||
4 | Laura Fält | 1998 | Oulun Lohet | 37.77 | 1:18.04 | |||||
5 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 38.07 | 1:18.75 | |||||
6 | Jonna Airisniemi | 2000 | Kemijärven Kaiku | 37.58 | 1:19.12 | |||||
7 | Tiia Pudas | 1999 | Vieskan Uimarit | 38.71 | 1:19.49 | |||||
8 | Milla Henriksson | 1999 | Oulun Lohet | 38.00 | 1:19.80 | |||||
9 | Jonna Laukkanen | 1998 | Swimming Club Vuokatti | 39.22 | 1:19.83 | |||||
10 | Emma Nikula | 1998 | Vieskan Uimarit | 38.77 | 1:20.03 | |||||
11 | Riikka Korpi | 1998 | Oulun Lohet | 41.24 | 1:23.02 | |||||
12 | Netta Vesanen | 2000 | Swimming Jyväskylä | 40.80 | 1:25.00 | |||||
13 | Maria Kivimäki | 2000 | Pieksän Kuutit | 46.63 | 1:36.19 | |||||
14 | Hanna Kinnunen | 1999 | Joensuun Uimaseura | 48.12 | 1:38.64 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:25 |
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:28 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 36, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 32.98 | 1:09.22 | 1:51.48 | 2:33.21 | |||
2 | Seela Peuralahti | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 34.31 | 1:16.07 | 2:00.38 | 2:46.05 | |||
3 | Petra Heikkinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 35.58 | 1:17.17 | 2:03.47 | 2:50.00 | |||
4 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | Oulun Lohet | 40.97 | 1:31.13 | 2:21.95 | 3:07.46 | |||
5 | Hilla Saastamoinen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 39.62 | 1:28.01 | 2:17.73 | 3:07.87 | |||
6 | Aada Sulasalmi | 2002 | Kemijärven Kaiku | 36.60 | 1:21.04 | 2:13.57 | 3:08.10 | |||
Laji 36, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Sofia Ylihannu | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 34.27 | 1:14.27 | 1:58.31 | 2:44.30 | |||
2 | Stine Naess Holmgren | 2000 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 36.49 | 1:21.43 | 2:10.72 | 2:55.95 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:28 |
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:37 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 37, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 29.24 | 1:06.96 | 1:49.68 | 2:22.63 | |||
2 | Julius Kuitunen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 32.41 | 1:13.63 | 1:55.83 | 2:31.55 | |||
3 | Paavo Erkinaro | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 36.87 | 1:19.95 | 2:07.82 | 2:43.15 | |||
4 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 36.41 | 1:21.59 | 2:07.51 | 2:45.57 | |||
5 | Ville Korpilähde | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 32.41 | 1:17.00 | 2:10.25 | 2:46.15 | |||
6 | Vladyslav Mykhailov | 2002 | Kajaanin Uimaseura | 36.75 | 1:20.98 | 2:10.56 | 2:47.62 | |||
7 | Arsenij Shadrin | 2003 | Joensuun Uimaseura | 40.74 | 1:28.53 | 2:14.24 | 2:52.40 | |||
8 | Magnus Kuitunen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 38.47 | 1:22.43 | 2:12.73 | 2:53.19 | |||
9 | Veikka Ijäs | 2004 | Oulun Lohet | 39.68 | 1:26.07 | 2:18.11 | 2:57.72 | |||
10 | Teppo Jestoi | 2003 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 42.19 | 1:27.62 | 2:20.53 | 2:58.62 | |||
11 | Otto Mikkonen | 2003 | Joensuun Uimaseura | 40.97 | 1:28.84 | 2:21.20 | 3:01.04 | |||
12 | Mikael Ryynänen | 2003 | Oulun Lohet | 41.25 | 1:27.68 | 2:26.11 | 3:04.38 | |||
13 | Vili Rantasuo | 2004 | Oulun Lohet | 43.81 | 1:33.13 | 2:26.98 | 3:10.75 | |||
14 | Tudor Ratiu | 2003 | Swimming Club Rovaniemi | 42.75 | 1:30.79 | 2:31.59 | 3:12.21 | |||
15 | Aleksi Hämäläinen | 2004 | Joensuun Uimaseura | 48.28 | 1:40.79 | 2:37.37 | 3:15.44 | |||
16 | Egor Konev | 2003 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 44.61 | 1:31.00 | 2:28.15 | 3:17.61 | |||
17 | Eemeli Korhonen | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 46.54 | 1:34.18 | 2:33.98 | 3:18.17 | |||
18 | Elias Mikkonen | 2005 | Oulun Lohet | 48.98 | 1:39.33 | 2:37.33 | 3:24.32 | |||
19 | Topi Fordell | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 51.25 | 1:42.70 | 2:43.76 | 3:28.10 | |||
20 | Vyacheslav Bobin | 2002 | Joensuun Uimaseura | 51.24 | 1:53.62 | 2:59.20 | 3:48.20 | |||
21 | Ville Ikola | 2005 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 54.80 | 1:57.46 | 3:03.49 | 3:49.67 | |||
- | Lasse Pulkkinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Noa Korhonen | 2005 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Roope Hyvärinen | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | DSQ | ||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 37, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Atte Moilanen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 30.30 | 1:08.28 | 1:48.30 | 2:20.82 | |||
2 | Tiitus Taskila | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 31.23 | 1:08.39 | 1:54.10 | 2:27.68 | |||
3 | Perttu Somero | 2001 | Lahden Kaleva | 32.28 | 1:11.68 | 1:58.13 | 2:35.33 | |||
4 | Kalle Karhunen | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 37.00 | 1:23.15 | 2:06.10 | 2:42.88 | |||
- | Veeti Veijonen | 2001 | Swimming Jyväskylä | DSQ | ||||||
SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu) | ||||||||||
Laji 37, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | Swimming Jyväskylä | 30.58 | 1:07.58 | 1:50.44 | 2:21.26 | |||
2 | Kimmo Viinamäki | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 36.76 | 1:19.62 | 2:09.52 | 2:46.87 | |||
3 | Esa Päätalo | 1965 | Oulun Uinti 1906 | 36.01 | 1:26.22 | 2:18.49 | 2:58.55 | |||
4 | Jaakko Erkinaro | 1963 | Oulun Uinti 1906 | 40.44 | 1:35.43 | 2:39.27 | 3:23.63 | |||
5 | Miikka Mattila | 1977 | Oulun Uinti 1906 | 43.11 | 1:46.09 | 2:45.68 | 3:31.40 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:37 |
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:52 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 38, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | Oulun Lohet | 33.20 | 1:12.41 | 1:57.89 | 2:31.85 | |||
2 | Minja Lukkari | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 35.60 | 1:18.18 | 2:04.69 | 2:40.51 | |||
3 | Venla Säntti | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 36.69 | 1:18.63 | 2:08.97 | 2:45.51 | |||
4 | Emma Hämäläinen | 2003 | Vieskan Uimarit | 37.63 | 1:23.70 | 2:12.14 | 2:48.90 | |||
5 | Laura Markuksela | 2004 | Oulun Lohet | 38.05 | 1:24.89 | 2:13.76 | 2:51.51 | |||
6 | Helmi Jouhten | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 37.29 | 1:22.46 | 2:15.78 | 2:53.43 | |||
7 | Inka Elamaa | 2004 | Oulun Lohet | 40.26 | 1:24.81 | 2:17.35 | 2:54.59 | |||
8 | Eevi Peltonen | 2004 | Oulun Lohet | 37.12 | 1:21.01 | 2:15.96 | 2:56.35 | |||
9 | Olga Emilia Mattila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 42.71 | 1:27.39 | 2:19.49 | 2:58.41 | |||
10 | Saara Niemi | 2005 | Haukiputaan Heitto | 37.18 | 1:26.33 | 2:19.58 | 2:59.82 | |||
11 | Viivi Säntti | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 42.27 | 1:30.33 | 2:21.54 | 3:00.86 | |||
12 | Saana Järvinen | 2003 | Swimming Jyväskylä | 42.93 | 1:31.17 | 2:24.28 | 3:03.81 | |||
13 | Sofia Nurkkala | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 41.66 | 1:31.48 | 2:24.44 | 3:05.35 | |||
14 | Katariina Kuulasmaa | 2003 | Swimming Club Rovaniemi | 39.89 | 1:31.53 | 2:28.59 | 3:07.56 | |||
15 | Riina Niemi | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 41.77 | 1:31.18 | 2:30.00 | 3:07.86 | |||
16 | Emma Mangeloja | 2003 | Swimming Jyväskylä | 41.92 | 1:30.02 | 2:29.73 | 3:09.60 | |||
17 | Tessa Tattari | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 46.18 | 1:32.72 | 2:28.75 | 3:09.79 | |||
18 | Kiia Junttari | 2004 | Kemin Työväen Uimarit | 44.47 | 1:34.59 | 2:29.40 | 3:11.97 | |||
19 | Anastasia Parfenova | 2004 | Kemijärven Kaiku | 47.81 | 1:39.19 | 2:30.00 | 3:12.99 | |||
20 | Teea Jestoi | 2005 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 41.11 | 1:32.78 | 2:29.57 | 3:15.58 | |||
21 | Vilja Peltokorpi | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 46.12 | 1:38.80 | 2:41.45 | 3:25.62 | |||
22 | Alexia Tahkola | 2005 | Oulun Lohet | 45.43 | 1:37.54 | 2:38.86 | 3:25.95 | |||
23 | Hanna-Maria Korpilähde | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 46.79 | 1:39.54 | 2:45.35 | 3:28.19 | |||
24 | Tuulia Harju | 2005 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 48.57 | 1:43.74 | 2:50.97 | 3:31.23 | |||
25 | Pinja Junttari | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 47.83 | 1:41.24 | 2:43.00 | 3:35.25 | |||
26 | Noora Aikio | 2004 | Kemin Uimaseura | 48.02 | 1:42.03 | 2:53.06 | 3:38.55 | |||
27 | Ronja Kämäräinen | 2004 | Swimming Club Vuokatti | 52.56 | 1:45.61 | 2:54.72 | 3:40.00 | |||
28 | Eveliina Vakkuri | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 51.23 | 1:49.40 | 2:53.32 | 3:41.18 | |||
29 | Saga Tuisku | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 53.94 | 1:46.40 | 2:54.59 | 3:43.60 | |||
30 | Mikaela Laaksola | 2004 | Swimming Club Vuokatti | 50.79 | 1:51.30 | 2:53.47 | 3:44.27 | |||
31 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 47.51 | 1:46.90 | 2:54.49 | 3:44.50 | |||
32 | Emma Autio | 2007 | Oulun Lohet | 55.34 | 1:52.36 | 2:56.37 | 3:45.72 | |||
33 | Anna Kortesalmi | 2006 | Rovaniemen Uimaseura | 49.20 | 1:47.20 | 2:58.47 | 3:51.51 | |||
34 | Merete Lätti | 2006 | Joensuun Uimaseura | 58.47 | 1:57.35 | 3:03.21 | 3:55.55 | |||
- | Lidia Evans | 2005 | Swimming Club Vuokatti | DSQ | ||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Meeri Kerkkänen | 2004 | Joensuun Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 38, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Iida-Maria Laine | 2001 | Oulun Lohet | 34.50 | 1:13.41 | 2:01.89 | 2:36.93 | |||
2 | Riika Huttula | 2001 | Oulun Lohet | 35.32 | 1:18.31 | 2:04.41 | 2:40.28 | |||
3 | Nelle Ojakippola | 2001 | Vieskan Uimarit | 34.16 | 1:16.64 | 2:03.76 | 2:40.51 | |||
4 | Hanna Mangeloja | 2001 | Swimming Jyväskylä | 34.52 | 1:19.63 | 2:12.92 | 2:53.64 | |||
5 | Amanda Paukkunen | 2002 | Swimming Jyväskylä | 34.47 | 1:22.55 | 2:17.74 | 2:54.54 | |||
6 | Viveca Meriläinen | 2001 | Kemijärven Kaiku | 39.77 | 1:24.82 | 2:18.22 | 2:59.33 | |||
7 | Pipsa Remes | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 38.31 | 1:29.41 | 2:26.45 | 3:08.05 | |||
8 | Ruth Risberg | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.83 | 1:39.12 | 2:44.62 | 3:30.61 | |||
- | Elizaveta Parfenova | 2001 | Kemijärven Kaiku | DNF | ||||||
Laji 38, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Reetta Kanervo | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 31.28 | 1:09.80 | 1:58.85 | 2:32.26 | |||
2 | Heidi Kivioja | 2000 | Vieskan Uimarit | 33.42 | 1:14.53 | 2:00.36 | 2:35.53 | |||
3 | Katriina Korpi | 2000 | Oulun Lohet | 34.32 | 1:17.12 | 1:59.78 | 2:36.51 | |||
4 | Aino Erkinaro | 1995 | Oulun Uinti 1906 | 36.09 | 1:20.25 | 2:11.35 | 2:49.85 | |||
5 | Jonna Airisniemi | 2000 | Kemijärven Kaiku | 38.28 | 1:20.39 | 2:11.86 | 2:50.73 | |||
6 | Niina Piipponen | 2000 | Swimming Jyväskylä | 37.89 | 1:25.20 | 2:17.11 | 2:56.91 | |||
7 | Netta Vesanen | 2000 | Swimming Jyväskylä | 43.47 | 1:31.09 | 2:32.42 | 3:12.86 | |||
8 | Maria Kivimäki | 2000 | Pieksän Kuutit | 44.45 | 1:40.28 | 2:49.59 | 3:35.27 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:52 |
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 14:09 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 39, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Konsta Rantasuo | 2006 | Oulun Lohet | 35.88 | ||||||
2 | Weeti Niemi | 2006 | Swimming Club Rovaniemi | 37.04 | ||||||
3 | Julius Schroderus | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 37.15 | ||||||
4 | Kalle Pesälä | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 39.56 | ||||||
5 | Tuukka Viinisalo | 2006 | Joensuun Uimaseura | 40.01 | ||||||
6 | Tuomo Leinonen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 40.34 | ||||||
7 | Eetu Huuki | 2006 | Oulun Lohet | 41.74 | ||||||
8 | Jean Väisänen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 43.85 | ||||||
9 | Torsti Saarela | 2006 | Vieskan Uimarit | 45.91 | ||||||
10 | Iiro Tapaninen | 2007 | Oulun Lohet | 54.11 | ||||||
- | Hermanni Hekkala | 2007 | Kajaanin Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 39, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Cedric Decena | 2004 | Oulun Lohet | 32.90 | ||||||
2 | Arttu Haipus | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 33.22 | ||||||
3 | Eetu Haipus | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 35.64 | ||||||
4 | Alex Kortesalmi | 2004 | Rovaniemen Uimaseura | 36.06 | ||||||
5 | Mikhail Vilesov | 2005 | Joensuun Uimaseura | 36.19 | ||||||
6 | Atte Linnolahti | 2004 | Joensuun Uimaseura | 37.11 | ||||||
7 | Aatu Kunnari | 2004 | Rovaniemen Uimaseura | 37.28 | ||||||
8 | Luukas Salin | 2005 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 37.82 | ||||||
9 | Topi Fordell | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 38.51 | ||||||
10 | Onni Kelloniemi | 2004 | Kemijärven Kaiku | 38.86 | ||||||
11 | Roope Eronen | 2004 | Pieksän Kuutit | 38.87 | ||||||
12 | Jere Hannuksela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 39.09 | ||||||
13 | Eliel Ketola | 2005 | Rovaniemen Uimaseura | 39.73 | ||||||
14 | Jere Heikkilä | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 39.77 | ||||||
15 | Atte Leinonen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 40.18 | ||||||
16 | Oskari Piirainen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 40.46 | ||||||
17 | Elias Laukka | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 40.86 | ||||||
18 | Lauri Siurua | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 40.98 | ||||||
19 | Konsta Kauppinen | 2005 | Joensuun Uimaseura | 41.89 | ||||||
20 | Atte Huuki | 2005 | Oulun Lohet | 42.99 | ||||||
21 | Frans Pietari Riekki | 2005 | Joensuun Uimaseura | 43.46 | ||||||
22 | Paavo Tapio | 2005 | Oulun Lohet | 44.91 | ||||||
23 | Antti Korhonen | 2004 | Pieksän Kuutit | 47.36 | ||||||
- | Eemil Markkanen | 2004 | Pieksän Kuutit | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 39, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Jesse Anttila | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 27.34 | ||||||
2 | Ville Korpilähde | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 29.27 | ||||||
3 | Akseli Kontiainen | 2002 | Joensuun Uimaseura | 29.77 | ||||||
4 | Juho Keränen | 2002 | Oulun Lohet | 30.20 | ||||||
5 | Albin Lindqvist | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.33 | ||||||
6 | Jaakko Hietikko | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 31.43 | ||||||
7 | Joona Annunen | 2002 | Oulun Lohet | 31.54 | ||||||
8 | Oliver Kela | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 31.56 | ||||||
9 | Eemeli Kauppila | 2002 | Oulun Lohet | 31.87 | ||||||
10 | Robin Andersson | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.37 | ||||||
11 | Theodor Eriksson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.05 | ||||||
12 | Karlo Kilpinen | 2003 | Kemin Uimaseura | 33.88 | ||||||
13 | Veeti Taimisto | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 34.46 | ||||||
14 | Marcus Lundmark | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.49 | ||||||
15 | Valtteri Setälä | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 34.61 | ||||||
16 | Emil Ulander | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.77 | ||||||
17 | Kalle Huttunen | 2002 | Oulun Lohet | 35.77 | ||||||
18 | Roope Hyvärinen | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 36.95 | ||||||
19 | Otto Forslund | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.91 | ||||||
20 | Jami Ronkainen | 2003 | Oulun Lohet | 39.04 | ||||||
Laji 39, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Philip Nordenberg | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 25.81 | ||||||
2 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 25.95 | ||||||
3 | Tuomas Lohiniva | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 26.07 | ||||||
4 | Atte Somero | 1999 | Lahden Kaleva | 26.38 | ||||||
5 | Amund Baltzersen Berg | 1999 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 26.71 | ||||||
6 | Topi Lukkarinen | 2000 | Swimming Club Rovaniemi | 26.84 | ||||||
7 | Kaius Kejonen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 27.09 | ||||||
8 | Juho Herva | 1998 | Oulun Lohet | 27.11 | ||||||
9 | Miikka Willman | 1998 | Oulun Lohet | 27.23 | ||||||
10 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 27.43 | ||||||
11 | Santeri Teppola | 1994 | Oulun Uinti 1906 | 27.63 | ||||||
12 | Tuomas Järvelä | 1994 | Oulun Lohet | 28.36 | ||||||
13 | Topias Nygård | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 28.39 | ||||||
14 | Aatu Pirneskoski | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 28.60 | ||||||
15 | Eemeli Puhakka | 2001 | Joensuun Uimaseura | 28.84 | ||||||
16 | Samu Peltonen | 2000 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 28.91 | ||||||
17 | Alexander Beresnev | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.03 | ||||||
18 | Jani Leskelä | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 29.27 | ||||||
19 | Onni Kartimo | 2000 | Swimming Club Rovaniemi | 29.34 | ||||||
20 | Maxim Kolomainen | 2001 | Swimming Jyväskylä | 29.38 | ||||||
21 | Petteri Maijala | 2001 | Swimming Club Rovaniemi | 29.43 | ||||||
22 | Jiri Järvinen | 2001 | Swimming Jyväskylä | 29.67 | ||||||
23 | Väinö Hiltunen | 2001 | Joensuun Uimaseura | 29.69 | ||||||
24 | Joni Juntunen | 1993 | Oulun Lohet | 37.61 | ||||||
25 | Julius Kallio | 1997 | Oulun Lohet | 37.98 | ||||||
26 | Tuomas Kojo | 1977 | Oulun Lohet | 59.19 | ||||||
27 | Petri Aarnio | 1977 | Oulun Lohet | 2:35.23 | ||||||
- | Leevi Kärnä | 2001 | Kajaanin Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sietse Halbertsma | 1999 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 14:09 |
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 14:09 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 40, 50m Vapaauinti M-Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Aku Venhola | 1990 | Oulun Lohet | 25.66 | ||||||
2 | Mikko Säntti | 1979 | Oulun Uinti 1906 | 27.00 | ||||||
3 | Tom Eirik Olsen | 1979 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 27.47 | ||||||
4 | Teppo Lapinkoski | 1982 | Swimming Club Vuokatti | 27.50 | ||||||
5 | Esa Päätalo | 1965 | Oulun Uinti 1906 | 29.92 | ||||||
6 | Jaakko Erkinaro | 1963 | Oulun Uinti 1906 | 31.79 | ||||||
7 | Artturi Vuotila | 1961 | Oulun Lohet | 34.85 | ||||||
8 | Mika Piirainen | 1973 | Oulun Uinti 1906 | 38.83 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 14:09 |
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 14:29 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 41, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Kaisa Keränen | 2007 | Oulun Lohet | 37.58 | ||||||
2 | Noora Tennilä | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 38.32 | ||||||
3 | Annabella Karjalainen | 2007 | Oulun Lohet | 38.78 | ||||||
4 | Esra Ergüner | 2007 | Joensuun Uimaseura | 40.09 | ||||||
5 | Vilja Säntti | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 41.24 | ||||||
6 | Inka Hämäläinen | 2007 | Joensuun Uimaseura | 41.70 | ||||||
7 | Iida Remes | 2007 | Pieksän Kuutit | 43.52 | ||||||
8 | Ellen Krüger | 2007 | Oulun Lohet | 43.93 | ||||||
9 | Neri Lätti | 2007 | Joensuun Uimaseura | 44.21 | ||||||
10 | Aava Näykki | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 46.61 | ||||||
11 | Emma Autio | 2007 | Oulun Lohet | 48.97 | ||||||
12 | Emma Olivia Mattila | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 51.37 | ||||||
13 | Malla Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | 58.99 | ||||||
14 | Nella Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | 1:00.11 | ||||||
15 | Elsa Pelkonen | 2007 | Vieskan Uimarit | 1:04.73 | ||||||
Laji 41, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Riina Niemi | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 34.67 | ||||||
2 | Maija Lämsä | 2005 | Kajaanin Uimaseura | 35.67 | ||||||
3 | Lotta Moilanen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 36.22 | ||||||
4 | Katariina Koivuranta | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 37.14 | ||||||
5 | Maria Korkalainen | 2005 | Joensuun Uimaseura | 37.19 | ||||||
6 | Vilma Utriainen | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 38.33 | ||||||
7 | Lidia Evans | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 38.46 | ||||||
8 | Sara Seppänen | 2006 | Oulun Lohet | 38.66 | ||||||
9 | Milla Siira | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 38.95 | ||||||
10 | Saana Lauhava | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 39.20 | ||||||
11 | Vilmiina Grekula | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 40.24 | ||||||
12 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 40.26 | ||||||
13 | Anna Kortesalmi | 2006 | Rovaniemen Uimaseura | 40.30 | ||||||
14 | Ella-Olivia Tikkanen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 40.80 | ||||||
15 | Saga Tuisku | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 41.05 | ||||||
16 | Pihla Pyykönen | 2005 | Joensuun Uimaseura | 41.78 | ||||||
17 | Merete Lätti | 2006 | Joensuun Uimaseura | 42.02 | ||||||
18 | Eveliina Vakkuri | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 42.69 | ||||||
19 | Pinja Junttari | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 43.18 | ||||||
20 | Anette Kärkkäinen | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 43.28 | ||||||
21 | Martta Ryynänen | 2005 | Oulun Lohet | 43.30 | ||||||
22 | Anniina Törmi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 43.68 | ||||||
23 | Vilja Takalo | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 44.00 | ||||||
24 | Iina Tapaninen | 2006 | Oulun Lohet | 44.54 | ||||||
25 | Inka Tolonen | 2006 | Oulun Lohet | 44.73 | ||||||
26 | Saaga Kähkönen | 2006 | Vieskan Uimarit | 46.00 | ||||||
27 | Raita Virtanen | 2005 | Kemijärven Kaiku | 46.05 | ||||||
28 | Pinja Perälä | 2006 | Kemijärven Kaiku | 46.09 | ||||||
29 | Iiris Uusitalo | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 46.73 | ||||||
30 | Tuulia Pudas | 2005 | Vieskan Uimarit | 49.67 | ||||||
31 | Peppi Ojakippola | 2006 | Vieskan Uimarit | 49.70 | ||||||
32 | Inka Ylipahkala | 2006 | Oulun Lohet | 51.75 | ||||||
33 | Sofia Kilpeläinen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 53.67 | ||||||
34 | Pinja Nissinen | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 54.03 | ||||||
35 | Janette Sarajärvi | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 1:00.72 | ||||||
- | Aurora Rantala | 2006 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Mandi Vuoristo | 2005 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Viivi Pesonen | 2006 | Joensuun Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 41, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Henna Hökkä | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 30.42 | ||||||
2 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | Oulun Lohet | 30.48 | ||||||
3 | Minna Kinnunen | 2003 | Joensuun Uimaseura | 31.19 | ||||||
4 | Meeri Kerkkänen | 2004 | Joensuun Uimaseura | 32.90 | ||||||
5 | Inka Metiäinen | 2003 | Swimming Jyväskylä | 33.12 | ||||||
6 | Inka Lytz | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 33.42 | ||||||
7 | Elina Gavrilov | 2004 | Joensuun Uimaseura | 33.43 | ||||||
8 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 34.30 | ||||||
9 | Kia Leinonen | 2003 | Oulun Lohet | 34.37 | ||||||
10 | Hanna-Maria Korpilähde | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 35.01 | ||||||
11 | Siiri Keisu | 2003 | Oulun Lohet | 35.04 | ||||||
12 | Satu Immonen | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 35.35 | ||||||
13 | Anastasia Parfenova | 2004 | Kemijärven Kaiku | 35.38 | ||||||
14 | Miina Laukka | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 35.56 | ||||||
15 | Veera Juntunen | 2003 | Kajaanin Uimaseura | 35.63 | ||||||
16 | Kreetta Somero | 2004 | Lahden Kaleva | 35.76 | ||||||
17 | Iina Lehikoinen | 2003 | Pieksän Kuutit | 35.81 | ||||||
18 | Emmi Eskelinen | 2003 | Oulun Lohet | 36.75 | ||||||
19 | Iiris Isokoski | 2003 | Haukiputaan Heitto | 36.84 | ||||||
20 | Lotta Vedenjuoksu | 2003 | Rovaniemen Uimaseura | 37.13 | ||||||
21 | Noora Aikio | 2004 | Kemin Uimaseura | 37.19 | ||||||
22 | Viivi Kortelainen | 2004 | Kajaanin Uimaseura | 38.23 | ||||||
23 | Kaisla Leskelä | 2003 | Oulun Lohet | 38.45 | ||||||
24 | Henna Koponen | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 38.63 | ||||||
25 | Wenla Niemi | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 38.79 | ||||||
26 | Kiia-Linnea Autio | 2004 | Vieskan Uimarit | 38.83 | ||||||
27 | Ronja Kämäräinen | 2004 | Swimming Club Vuokatti | 39.07 | ||||||
28 | Vilma Hjelt | 2004 | Pieksän Kuutit | 39.30 | ||||||
29 | Anni Liuski | 2004 | Kajaanin Uimaseura | 39.87 | ||||||
30 | Tuuli Maaria Leinonen | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 39.99 | ||||||
31 | Lotta Heino | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 40.30 | ||||||
32 | Sofia Koppström | 2003 | Oulun Lohet | 42.69 | ||||||
33 | Anna Tuovinen | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 50.41 | ||||||
- | Henna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | DNS | ||||||
- | Liina Rajaniemi | 2003 | Rovaniemen Uimaseura | DNS | ||||||
- | Minja Ollonen | 2004 | Haukiputaan Heitto | DNS | ||||||
- | Unna Teppo | 2003 | Rovaniemen Uimaseura | DNS | ||||||
Laji 41, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Jenni Louhimo | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 28.58 | ||||||
2 | Sonja Portin | 1998 | Oulun Lohet | 28.59 | ||||||
3 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 29.39 | ||||||
4 | Pinja Raassina | 2002 | Joensuun Uimaseura | 29.40 | ||||||
5 | Heta Järvenpää | 2001 | Haapajärven Kiilat | 29.72 | ||||||
6 | Heidi Blankenstein | 2001 | Oulun Lohet | 30.16 | ||||||
7 | Stine Naess Holmgren | 2000 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 30.20 | ||||||
8 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | Oulun Lohet | 30.29 | ||||||
9 | Vilhelmiina Wegelius | 2002 | Joensuun Uimaseura | 30.47 | ||||||
10 | Seela Peuralahti | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 30.49 | ||||||
11 | Aada Sulasalmi | 2002 | Kemijärven Kaiku | 30.58 | ||||||
12 | Laura Saloranta | 1997 | Haukiputaan Heitto | 30.83 | ||||||
13 | Stine Søderholm | 2000 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 30.92 | ||||||
14 | Sole Piirainen | 2002 | Swimming Club Vuokatti | 30.98 | ||||||
15 | Senni Keisu | 2001 | Oulun Lohet | 30.99 | ||||||
16 | Stine Lise Johansen | 2000 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 31.14 | ||||||
17 | Tiia Pudas | 1999 | Vieskan Uimarit | 31.22 | ||||||
18 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 31.23 | ||||||
19 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | Oulun Lohet | 31.26 | ||||||
20 | Ronja Nätynki | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 31.36 | ||||||
21 | Veera Lahtinen | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 31.37 | ||||||
22 | Anni Willman | 2001 | Oulun Lohet | 31.89 | ||||||
23 | Sofia Saukko | 2001 | Swimming Club Rovaniemi | 31.94 | ||||||
24 | Riikka Korpi | 1998 | Oulun Lohet | 31.96 | ||||||
25 | Oona Parviainen | 2002 | Joensuun Uimaseura | 31.97 | ||||||
26 | Jemina Pesonen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 31.99 | ||||||
27 | Jonna Laukkanen | 1998 | Swimming Club Vuokatti | 32.08 | ||||||
28 | Angelica Kuoksa | 2001 | Oulun Lohet | 32.19 | ||||||
29 | Iida Kunnari | 2000 | Rovaniemen Uimaseura | 32.25 | ||||||
30 | Emmy Johansen | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.39 | ||||||
31 | Emilia Härkönen | 2001 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 32.41 | ||||||
32 | Elina Pulkkinen | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 32.58 | ||||||
33 | Ruusa Eiserbeck | 2001 | Joensuun Uimaseura | 32.59 | ||||||
34 | Silvia Pravato | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 32.60 | ||||||
35 | Petra Heikkinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 32.62 | ||||||
36 | Fanny Forsberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.66 | ||||||
37 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.80 | ||||||
38 | Milla Kortetjärvi | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 32.95 | ||||||
39 | Kristiina Ruotsalainen | 2001 | Rovaniemen Uimaseura | 33.15 | ||||||
40 | Emma Pajuluoma | 2001 | Oulun Lohet | 33.49 | ||||||
41 | Pinja Pyykönen | 2002 | Joensuun Uimaseura | 33.57 | ||||||
42 | Ida Karjalainen | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 33.67 | ||||||
43 | Elizaveta Parfenova | 2001 | Kemijärven Kaiku | 33.80 | ||||||
44 | Hilla-Elli Ryynänen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 33.84 | ||||||
45 | Almiina Ketola | 2001 | Rovaniemen Uimaseura | 33.98 | ||||||
46 | Pipsa Remes | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 34.56 | ||||||
47 | Nadja Hahto | 1999 | Oulun Lohet | 34.61 | ||||||
48 | Jessica Ingalsuo | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 34.70 | ||||||
49 | Lotta Niskanen | 2002 | Oulun Lohet | 34.93 | ||||||
50 | Lotta Jokinen | 2000 | Swimming Jyväskylä | 35.09 | ||||||
51 | Nelli Nikulainen | 2002 | Pieksän Kuutit | 35.81 | ||||||
52 | Venla Korhonen | 2000 | Pieksän Kuutit | 36.23 | ||||||
53 | Fanny Koivisto | 2001 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 36.84 | ||||||
54 | Anette Kinnunen | 2002 | Oulun Lohet | 37.03 | ||||||
55 | Jenny Rautiainen | 2000 | Pieksän Kuutit | 37.57 | ||||||
56 | Eveliina Kuula | 2002 | Swimming Jyväskylä | 38.39 | ||||||
57 | Vilma Kivimäki | 2002 | Oulun Lohet | 39.08 | ||||||
58 | Jenni Pyörälä | 2002 | Oulun Lohet | 45.36 | ||||||
59 | Jenny Kukkonen | 1994 | Oulun Lohet | 50.46 | ||||||
60 | Miina Heikkinen | 1993 | Oulun Lohet | 53.86 | ||||||
- | Malla Huusko | 1999 | Oulun Uinti 1906 | DNS | ||||||
- | Milla Lackman | 1997 | Oulun Lohet | DNS | ||||||
- | Nadja Åman | 1996 | Oulun Lohet | DNS | ||||||
- | Niina Pelkonen | 1997 | Oulun Lohet | DNS | ||||||
- | Emma Remes | 2002 | Pieksän Kuutit | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 14:29 |
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 14:29 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 42, 50m Vapaauinti N-Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Tiia Kujala | 1968 | Oulun Uinti 1906 | 35.00 | ||||||
2 | Yuhong Qiu-Kaikkonen | 1968 | Oulun Uinti 1906 | 38.34 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 14:29 |
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 14:57 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 43, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Magnus Kuitunen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 43.26 | 1:32.86 | |||||
2 | Konsta Rantasuo | 2006 | Oulun Lohet | 47.41 | 1:35.32 | |||||
3 | Cedric Decena | 2004 | Oulun Lohet | 46.24 | 1:37.01 | |||||
4 | Weeti Niemi | 2006 | Swimming Club Rovaniemi | 46.42 | 1:37.91 | |||||
5 | Vili Rantasuo | 2004 | Oulun Lohet | 45.52 | 1:38.25 | |||||
6 | Atte Leinonen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 49.90 | 1:43.65 | |||||
7 | Tuomo Leinonen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 51.95 | 1:48.37 | |||||
8 | Jimi Kenttälä | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 52.86 | 1:49.46 | |||||
9 | Rasmus Koskela | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 52.36 | 1:49.70 | |||||
10 | Jere Heikkilä | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 52.36 | 1:50.40 | |||||
11 | Lassi Lahtinen | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 54.27 | 1:51.60 | |||||
12 | Arttu Haipus | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 54.45 | 1:52.51 | |||||
13 | Eetu Haipus | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 54.36 | 1:52.82 | |||||
14 | Lauri Siurua | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 53.88 | 1:54.70 | |||||
15 | Frans Pietari Riekki | 2005 | Joensuun Uimaseura | 56.04 | 1:54.97 | |||||
16 | Kalle Pesälä | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 57.63 | 1:59.19 | |||||
17 | Topi Fordell | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 57.18 | 1:59.32 | |||||
18 | Julius Schroderus | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 58.43 | 2:00.04 | |||||
19 | Elias Laukka | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 1:00.42 | 2:01.69 | |||||
20 | Hermanni Hekkala | 2007 | Kajaanin Uimaseura | 1:00.18 | 2:02.76 | |||||
21 | Konsta Kauppinen | 2005 | Joensuun Uimaseura | 1:00.29 | 2:03.18 | |||||
22 | Visa Nissinen | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 1:02.37 | 2:07.74 | |||||
23 | Onni Kelloniemi | 2004 | Kemijärven Kaiku | 1:01.18 | 2:09.04 | |||||
- | Veikka Ijäs | 2004 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | William Lundmark | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 43, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 35.87 | 1:15.10 | |||||
2 | Julius Kuitunen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 35.38 | 1:15.34 | |||||
3 | Valtteri Taskinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 37.28 | 1:16.82 | |||||
4 | Sihan Yu | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 40.26 | 1:25.98 | |||||
5 | Paavo Erkinaro | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 41.60 | 1:26.92 | |||||
6 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 43.20 | 1:27.69 | |||||
7 | Niklas Raesalmi | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 41.71 | 1:28.13 | |||||
8 | Esa Hyrynkangas | 2002 | Oulun Lohet | 40.66 | 1:28.79 | |||||
9 | Teppo Jestoi | 2003 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 45.71 | 1:34.08 | |||||
10 | Lauri Saarela | 2003 | Oulun Lohet | 45.07 | 1:35.64 | |||||
11 | Albin Lindqvist | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.50 | 1:38.00 | |||||
12 | Tudor Ratiu | 2003 | Swimming Club Rovaniemi | 47.28 | 1:38.68 | |||||
13 | Benjamin Evans | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 47.85 | 1:38.69 | |||||
14 | Otto Mikkonen | 2003 | Joensuun Uimaseura | 46.08 | 1:39.07 | |||||
15 | Elmo Arvo | 2003 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 49.80 | 1:40.50 | |||||
16 | Topi Myyry | 2003 | Joensuun Uimaseura | 47.81 | 1:42.44 | |||||
17 | Lasse Kukkula | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 48.87 | 1:43.25 | |||||
18 | Emil Ulander | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.72 | 1:46.98 | |||||
19 | Matias Utunen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 53.45 | 1:49.79 | |||||
20 | Otto Forslund | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.97 | 1:51.18 | |||||
- | Aleksi Rajaniemi | 2002 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Arsenij Shadrin | 2003 | Joensuun Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Joona Suorsa | 2003 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Mikael Ryynänen | 2003 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Theodor Eriksson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 43, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Anton Ukkola | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 33.81 | 1:12.49 | |||||
2 | Antti Hirvonen | 2000 | Kajaanin Uimaseura | 36.21 | 1:17.08 | |||||
3 | Veeti Veijonen | 2001 | Swimming Jyväskylä | 38.83 | 1:22.79 | |||||
4 | Jani Leskelä | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 38.71 | 1:22.88 | |||||
5 | Perttu Somero | 2001 | Lahden Kaleva | 39.01 | 1:24.26 | |||||
6 | Kalle Karhunen | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 38.86 | 1:24.82 | |||||
7 | Robin Ulander | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.55 | 1:27.18 | |||||
8 | Topi Lukkarinen | 2000 | Swimming Club Rovaniemi | 41.28 | 1:27.58 | |||||
9 | Aatu Pirneskoski | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 40.90 | 1:27.89 | |||||
10 | Onni Kartimo | 2000 | Swimming Club Rovaniemi | 41.68 | 1:28.97 | |||||
11 | Niklas Nygård | 2001 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 41.99 | 1:30.74 | |||||
12 | Petteri Maijala | 2001 | Swimming Club Rovaniemi | 45.10 | 1:33.24 | |||||
13 | Alexander Beresnev | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 47.91 | 1:43.68 | |||||
- | Väinö Hiltunen | 2001 | Joensuun Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 43, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Miro Vasko | 1993 | Tampereen Työväen Uimarit | 31.85 | 1:07.52 | |||||
2 | Philip Nordenberg | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.65 | 1:09.70 | |||||
3 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.92 | 1:12.07 | |||||
4 | Miikka Willman | 1998 | Oulun Lohet | 37.50 | 1:17.64 | |||||
5 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 35.97 | 1:18.19 | |||||
6 | Juho Herva | 1998 | Oulun Lohet | 38.73 | 1:22.28 | |||||
7 | Juho Laatikainen | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 39.52 | 1:24.20 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 14:57 |
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 14:57 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 44, 100m Rintauinti M-Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Mikko Säntti | 1979 | Oulun Uinti 1906 | 35.44 | 1:14.87 | |||||
2 | Juha Hjelt | 1970 | Pieksän Kuutit | 39.68 | 1:24.52 | |||||
3 | Miikka Mattila | 1977 | Oulun Uinti 1906 | 44.73 | 1:39.52 | |||||
4 | Mika Piirainen | 1973 | Oulun Uinti 1906 | 54.55 | 1:55.22 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 14:57 |
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:32 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 45, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Viivi Säntti | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 41.88 | 1:28.80 | |||||
2 | Saara Niemi | 2005 | Haukiputaan Heitto | 45.16 | 1:33.57 | |||||
3 | Teea Jestoi | 2005 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 45.36 | 1:36.40 | |||||
4 | Elina Turunen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 47.98 | 1:41.19 | |||||
5 | Vilma Rintala | 2005 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 48.93 | 1:43.33 | |||||
6 | Milla Marttila | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 52.50 | 1:45.95 | |||||
7 | Lotta Kaarre | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 49.78 | 1:46.09 | |||||
8 | Sofia Kivelä | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 51.32 | 1:46.97 | |||||
9 | Julia Tiensuu | 2005 | Kemin Uimaseura | 53.93 | 1:50.59 | |||||
10 | Amanda Riuttanen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 52.41 | 1:50.76 | |||||
11 | Vilma Kiviniemi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 51.81 | 1:50.91 | |||||
12 | Inka Hämäläinen | 2007 | Joensuun Uimaseura | 54.13 | 1:50.97 | |||||
13 | Essi Vilhelmiina Virta | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 52.65 | 1:51.53 | |||||
14 | Katariina Koivuranta | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 53.70 | 1:51.85 | |||||
15 | Alexia Tahkola | 2005 | Oulun Lohet | 52.90 | 1:52.53 | |||||
16 | Lidia Evans | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 54.64 | 1:52.91 | |||||
17 | Aada Hirvasoja | 2005 | Haukiputaan Heitto | 52.26 | 1:53.25 | |||||
18 | Noora Tennilä | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 54.25 | 1:54.12 | |||||
19 | Pinja Lohiniva | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 54.90 | 1:54.24 | |||||
20 | Maria Korkalainen | 2005 | Joensuun Uimaseura | 55.29 | 1:54.91 | |||||
21 | Vilja Säntti | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 55.14 | 1:55.32 | |||||
22 | Vilma Utriainen | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 56.60 | 1:55.36 | |||||
23 | Iida Remes | 2007 | Pieksän Kuutit | 55.68 | 1:56.07 | |||||
24 | Milla Siira | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 56.73 | 1:57.31 | |||||
25 | Vilmiina Grekula | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 57.44 | 1:58.40 | |||||
26 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 56.34 | 1:58.49 | |||||
27 | Teresa Pulkkinen | 2005 | Oulun Lohet | 58.23 | 2:00.54 | |||||
28 | Saana Lauhava | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 55.79 | 2:00.77 | |||||
29 | Raita Virtanen | 2005 | Kemijärven Kaiku | 57.66 | 2:01.45 | |||||
30 | Eveliina Vakkuri | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 59.00 | 2:02.04 | |||||
31 | Saga Tuisku | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 57.97 | 2:02.89 | |||||
32 | Tuulia Harju | 2005 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 1:00.60 | 2:06.13 | |||||
33 | Esra Ergüner | 2007 | Joensuun Uimaseura | 1:02.00 | 2:10.38 | |||||
34 | Anniina Törmi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 1:05.02 | 2:12.73 | |||||
35 | Emma Olivia Mattila | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 1:04.30 | 2:17.72 | |||||
36 | Pinja Perälä | 2006 | Kemijärven Kaiku | 1:08.42 | 2:20.65 | |||||
37 | Martta Ryynänen | 2005 | Oulun Lohet | 1:06.76 | 2:22.71 | |||||
38 | Aava Näykki | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 1:07.34 | 2:23.53 | |||||
- | Sofia Kilpeläinen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | DNS | ||||||
- | Pinja Junttari | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 45, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 36.64 | 1:15.86 | |||||
2 | Minja Lukkari | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 38.15 | 1:20.08 | |||||
3 | Pinja Taskila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 38.15 | 1:20.32 | |||||
4 | Madeleine Hiltunen | 2003 | Oulun Lohet | 41.40 | 1:24.94 | |||||
5 | Mathilda Puutio | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 41.99 | 1:29.05 | |||||
6 | Saana Järvinen | 2003 | Swimming Jyväskylä | 43.20 | 1:29.14 | |||||
7 | Olga Emilia Mattila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 42.85 | 1:30.45 | |||||
8 | Venla Säntti | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 43.56 | 1:30.71 | |||||
9 | Petra Ansaranta | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 42.80 | 1:31.04 | |||||
10 | Hilla Saastamoinen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 43.65 | 1:32.29 | |||||
11 | Sini Lassila | 2003 | Swimming Club Rovaniemi | 43.96 | 1:33.25 | |||||
12 | Anastasia Parfenova | 2004 | Kemijärven Kaiku | 44.22 | 1:34.48 | |||||
13 | Sofia Nurkkala | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 45.13 | 1:34.86 | |||||
14 | Lilja Ukkola | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 45.56 | 1:35.45 | |||||
15 | Inka Elamaa | 2004 | Oulun Lohet | 46.80 | 1:35.97 | |||||
16 | Nita Poutiainen | 2003 | Oulun Lohet | 46.08 | 1:36.32 | |||||
17 | Aada Heiskanen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 47.56 | 1:37.71 | |||||
18 | Malla Juutinen | 2003 | Oulun Lohet | 47.39 | 1:38.83 | |||||
19 | Kiia Junttari | 2004 | Kemin Työväen Uimarit | 46.55 | 1:39.11 | |||||
20 | Jatta Nurmela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 47.45 | 1:39.17 | |||||
21 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 48.20 | 1:39.39 | |||||
22 | Inka Lytz | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 48.87 | 1:39.83 | |||||
23 | Eevi Peltonen | 2004 | Oulun Lohet | 48.84 | 1:41.05 | |||||
24 | Tessa Tattari | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 51.34 | 1:43.37 | |||||
25 | Katariina Kuulasmaa | 2003 | Swimming Club Rovaniemi | 49.12 | 1:43.50 | |||||
26 | Aada Tapio | 2003 | Rovaniemen Uimaseura | 51.06 | 1:43.76 | |||||
27 | Sara Meissner | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 47.64 | 1:43.86 | |||||
28 | Julia Piisilä | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 49.78 | 1:44.39 | |||||
29 | Satu Immonen | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 51.77 | 1:45.28 | |||||
30 | Emilia Kivijärvi | 2004 | Rovaniemen Uimaseura | 50.94 | 1:45.82 | |||||
31 | Emilia Karppinen | 2004 | Kajaanin Uimaseura | 50.29 | 1:46.57 | |||||
32 | Emma Mangeloja | 2003 | Swimming Jyväskylä | 52.53 | 1:48.04 | |||||
33 | Siiri Rahikkala | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 50.67 | 1:48.38 | |||||
34 | Henna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 52.47 | 1:48.42 | |||||
35 | Petra Laukkanen | 2004 | Oulun Lohet | 51.10 | 1:48.58 | |||||
36 | Jenna Salonen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 49.88 | 1:48.91 | |||||
37 | Kreetta Somero | 2004 | Lahden Kaleva | 51.00 | 1:50.51 | |||||
38 | Iida Heiko | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 53.25 | 1:53.32 | |||||
39 | Mikaela Laaksola | 2004 | Swimming Club Vuokatti | 53.13 | 1:53.71 | |||||
40 | Anni Liuski | 2004 | Kajaanin Uimaseura | 54.67 | 1:55.93 | |||||
41 | Veera Pulkkinen | 2004 | Oulun Lohet | 56.01 | 1:56.53 | |||||
42 | Anna Tuovinen | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 57.99 | 1:57.18 | |||||
43 | Juulia Alarvo | 2004 | Oulun Lohet | 57.48 | 1:57.50 | |||||
44 | Viivi Kortelainen | 2004 | Kajaanin Uimaseura | 58.63 | 2:03.92 | |||||
45 | Riina Leinonen | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 57.54 | 2:04.92 | |||||
- | Emilia Juutilainen | 2004 | Rovaniemen Uimaseura | DNS | ||||||
- | Liina Rajaniemi | 2003 | Rovaniemen Uimaseura | DNS | ||||||
- | Minja Ollonen | 2004 | Haukiputaan Heitto | DNS | ||||||
- | Tuuli Maaria Leinonen | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | DSQ | ||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 45, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Riika Huttula | 2001 | Oulun Lohet | 39.32 | 1:21.63 | |||||
2 | Andrea Martnes | 2001 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 37.84 | 1:22.12 | |||||
3 | Elizaveta Parfenova | 2001 | Kemijärven Kaiku | 41.25 | 1:24.64 | |||||
4 | Olivia Nurkkala | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 41.61 | 1:25.96 | |||||
5 | Amalia Siekkinen | 2002 | Oulun Lohet | 41.11 | 1:26.29 | |||||
6 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | Swimming Jyväskylä | 40.50 | 1:26.75 | |||||
7 | Pauliina Lohilahti | 2002 | Oulun Lohet | 41.70 | 1:27.54 | |||||
8 | Sole Piirainen | 2002 | Swimming Club Vuokatti | 41.71 | 1:27.83 | |||||
9 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.42 | 1:31.15 | |||||
10 | Senni Keisu | 2001 | Oulun Lohet | 44.72 | 1:32.23 | |||||
11 | Emilia Härkönen | 2001 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 44.12 | 1:33.37 | |||||
12 | Noora Leppänen | 2001 | Swimming Jyväskylä | 46.12 | 1:34.27 | |||||
13 | Tinja Harju | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 48.16 | 1:37.07 | |||||
14 | Maiju Rajaniemi | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 46.82 | 1:37.79 | |||||
15 | Hanna Mangeloja | 2001 | Swimming Jyväskylä | 45.74 | 1:39.63 | |||||
16 | Nelli Nikulainen | 2002 | Pieksän Kuutit | 50.24 | 1:43.14 | |||||
17 | Mimosa Seijari | 2001 | Swimming Jyväskylä | 48.41 | 1:43.54 | |||||
18 | Jasmine Vikström | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 51.26 | 1:49.21 | |||||
19 | Eveliina Kuula | 2002 | Swimming Jyväskylä | 54.92 | 1:54.35 | |||||
Laji 45, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Stine Lise Johansen | 2000 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 38.12 | 1:23.69 | |||||
2 | Anni Rajaniemi | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 37.91 | 1:23.74 | |||||
3 | Sonja Portin | 1998 | Oulun Lohet | 40.01 | 1:24.82 | |||||
4 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | Oulun Lohet | 41.21 | 1:28.08 | |||||
5 | Riikka Korpi | 1998 | Oulun Lohet | 41.87 | 1:29.70 | |||||
6 | Silvia Pravato | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 42.43 | 1:31.41 | |||||
7 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 44.68 | 1:34.60 | |||||
8 | Niina Piipponen | 2000 | Swimming Jyväskylä | 45.87 | 1:36.64 | |||||
9 | Emmy Johansen | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 44.97 | 1:37.63 | |||||
10 | Nadja Hahto | 1999 | Oulun Lohet | 46.72 | 1:39.89 | |||||
11 | Netta Vesanen | 2000 | Swimming Jyväskylä | 48.95 | 1:41.45 | |||||
- | Nadja Åman | 1996 | Oulun Lohet | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 15:32 |
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:32 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 46, 100m Rintauinti N-Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Tiia Kujala | 1968 | Oulun Uinti 1906 | 49.52 | 1:41.38 | |||||
2 | Aino Liakka | 1955 | Oulun Uinti 1906 | 50.43 | 1:45.17 | |||||
3 | Laura Tuovinen | 1972 | Kempeleen Pyrintö | 57.77 | 1:57.34 | |||||
4 | Annikki Liakka | 1954 | Oulun Uinti 1906 | 56.15 | 1:57.47 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 15:32 |
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:46 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 47, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Topi Lukkarinen | 2000 | Swimming Club Rovaniemi | 30.01 | 1:03.55 | 1:37.85 | 2:11.61 | |||
2 | Tiitus Taskila | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 29.82 | 1:02.81 | 1:37.93 | 2:13.12 | |||
3 | Atte Moilanen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 30.34 | 1:05.07 | 1:40.36 | 2:14.22 | |||
4 | Janne Tyni | 2000 | Oulun Lohet | 30.70 | 1:06.12 | 1:41.99 | 2:17.17 | |||
5 | Jesse Anttila | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 31.58 | 1:06.31 | 1:42.58 | 2:17.20 | |||
6 | Leevi Kärnä | 2001 | Kajaanin Uimaseura | 30.16 | 1:05.29 | 1:42.70 | 2:19.97 | |||
7 | Akseli Kontiainen | 2002 | Joensuun Uimaseura | 32.55 | 1:09.34 | 1:46.75 | 2:21.75 | |||
8 | Ville Korpilähde | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 31.72 | 1:09.44 | 1:47.69 | 2:24.37 | |||
9 | Vladyslav Mykhailov | 2002 | Kajaanin Uimaseura | 33.13 | 1:10.21 | 1:49.67 | 2:27.12 | |||
10 | Jiri Järvinen | 2001 | Swimming Jyväskylä | 33.54 | 1:12.68 | 1:52.45 | 2:29.54 | |||
11 | Oliver Kela | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 34.43 | 1:12.30 | 1:51.49 | 2:30.26 | |||
12 | Maxim Kolomainen | 2001 | Swimming Jyväskylä | 32.74 | 1:12.10 | 1:52.38 | 2:30.55 | |||
13 | Eemeli Kauppila | 2002 | Oulun Lohet | 34.67 | 1:15.86 | 1:57.07 | 2:36.84 | |||
14 | Robin Andersson | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.69 | 1:19.59 | 2:02.40 | 2:43.00 | |||
15 | Benjamin Evans | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 38.05 | 1:21.00 | 2:06.58 | 2:47.85 | |||
16 | Valtteri Setälä | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 38.17 | 1:21.49 | 2:08.51 | 2:53.06 | |||
17 | William Lundmark | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.22 | 1:26.41 | 2:12.56 | 2:53.46 | |||
18 | Jami Kenttälä | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 40.44 | 1:24.79 | 2:11.17 | 2:54.07 | |||
19 | Eemeli Korhonen | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 40.48 | 1:25.02 | 2:12.39 | 2:59.12 | |||
20 | Roope Hyvärinen | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 41.34 | 1:31.84 | 2:20.57 | 3:06.58 | |||
21 | Alex Kortesalmi | 2004 | Rovaniemen Uimaseura | 40.53 | 1:28.46 | 2:19.83 | 3:09.18 | |||
22 | Atte Leinonen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 42.40 | 1:34.00 | 2:27.75 | 3:17.25 | |||
23 | Tuukka Viinisalo | 2006 | Joensuun Uimaseura | 41.95 | 1:35.92 | 2:31.14 | 3:19.08 | |||
24 | Onni Kelloniemi | 2004 | Kemijärven Kaiku | 47.47 | 1:43.48 | 2:39.37 | 3:32.24 | |||
Laji 47, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Atte Somero | 1999 | Lahden Kaleva | 29.57 | 1:01.51 | 1:35.01 | 2:07.50 | |||
2 | Sietse Halbertsma | 1999 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 30.83 | 1:06.14 | 1:43.03 | 2:18.72 | |||
3 | Julius Kallio | 1997 | Oulun Lohet | 39.65 | 1:22.73 | 2:09.38 | 2:57.78 | |||
4 | Joni Juntunen | 1993 | Oulun Lohet | 44.70 | 1:34.15 | 2:23.20 | 3:13.49 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 15:46 |
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:12 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 48, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Iida-Maria Laine | 2001 | Oulun Lohet | 31.50 | 1:06.39 | 1:42.41 | 2:16.98 | |||
2 | Jenni Louhimo | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 31.28 | 1:06.22 | 1:42.80 | 2:18.29 | |||
3 | Nelle Ojakippola | 2001 | Vieskan Uimarit | 32.02 | 1:07.18 | 1:43.83 | 2:20.41 | |||
4 | Heta Järvenpää | 2001 | Haapajärven Kiilat | 32.01 | 1:08.16 | 1:44.86 | 2:22.14 | |||
5 | Henna Hökkä | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 32.53 | 1:08.87 | 1:46.80 | 2:22.99 | |||
6 | Vilhelmiina Wegelius | 2002 | Joensuun Uimaseura | 32.93 | 1:10.05 | 1:47.41 | 2:23.21 | |||
7 | Riika Huttula | 2001 | Oulun Lohet | 32.32 | 1:09.72 | 1:47.75 | 2:23.59 | |||
8 | Anni Willman | 2001 | Oulun Lohet | 33.30 | 1:09.60 | 1:47.22 | 2:23.62 | |||
9 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | Oulun Lohet | 33.75 | 1:10.51 | 1:47.95 | 2:23.80 | |||
10 | Nea Nygård | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 34.32 | 1:11.04 | 1:48.93 | 2:24.25 | |||
11 | Martta Nygård | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 32.55 | 1:09.31 | 1:46.99 | 2:24.56 | |||
12 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 31.93 | 1:08.99 | 1:47.29 | 2:24.88 | |||
13 | Venla Säntti | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 33.44 | 1:11.26 | 1:48.62 | 2:25.25 | |||
14 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | Oulun Lohet | 32.95 | 1:10.16 | 1:48.13 | 2:25.33 | |||
15 | Liina Salin | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 34.25 | 1:11.95 | 1:49.75 | 2:25.56 | |||
16 | Ronja Nätynki | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 32.78 | 1:10.04 | 1:48.77 | 2:26.50 | |||
17 | Petra Heikkinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 32.30 | 1:09.29 | 1:48.61 | 2:28.12 | |||
18 | Iina Elorinne | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 34.66 | 1:12.84 | 1:51.36 | 2:29.16 | |||
19 | Isa Vehkaoja | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 33.36 | 1:10.61 | 1:50.72 | 2:29.68 | |||
20 | Veera Lahtinen | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 34.11 | 1:12.73 | 1:52.50 | 2:30.13 | |||
21 | Minna Kinnunen | 2003 | Joensuun Uimaseura | 34.17 | 1:12.52 | 1:51.44 | 2:30.38 | |||
22 | Sofia Saukko | 2001 | Swimming Club Rovaniemi | 33.58 | 1:12.28 | 1:52.04 | 2:31.44 | |||
23 | Wilma Lakanen | 2003 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 35.46 | 1:15.63 | 1:54.36 | 2:31.57 | |||
24 | Emma Hämäläinen | 2003 | Vieskan Uimarit | 35.63 | 1:15.34 | 1:55.08 | 2:33.35 | |||
25 | Inka Metiäinen | 2003 | Swimming Jyväskylä | 37.94 | 1:17.59 | 1:58.02 | 2:36.26 | |||
26 | Amanda Paukkunen | 2002 | Swimming Jyväskylä | 34.92 | 1:15.04 | 1:55.88 | 2:36.28 | |||
27 | Sini Lassila | 2003 | Swimming Club Rovaniemi | 35.08 | 1:16.08 | 1:58.61 | 2:39.16 | |||
28 | Aada Sulasalmi | 2002 | Kemijärven Kaiku | 35.93 | 1:17.40 | 2:00.71 | 2:40.03 | |||
29 | Heidi Blankenstein | 2001 | Oulun Lohet | 33.33 | 1:12.15 | 1:55.52 | 2:41.06 | |||
30 | Viveca Meriläinen | 2001 | Kemijärven Kaiku | 38.66 | 1:20.21 | 2:02.52 | 2:41.61 | |||
31 | Viivi Tonteri | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 36.94 | 1:18.81 | 2:02.61 | 2:45.46 | |||
32 | Kristiina Ruotsalainen | 2001 | Rovaniemen Uimaseura | 37.15 | 1:19.82 | 2:04.76 | 2:47.16 | |||
33 | Emma Pajuluoma | 2001 | Oulun Lohet | 36.82 | 1:19.26 | 2:04.21 | 2:48.83 | |||
34 | Siiri Keisu | 2003 | Oulun Lohet | 37.94 | 1:22.28 | 2:07.32 | 2:50.36 | |||
35 | Anastasia Parfenova | 2004 | Kemijärven Kaiku | 38.86 | 1:23.93 | 2:10.83 | 2:54.31 | |||
36 | Laura Heikkilä | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 37.28 | 1:20.94 | 2:08.78 | 2:55.44 | |||
37 | Lotta Moilanen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 39.55 | 1:26.16 | 2:12.99 | 2:56.56 | |||
38 | Maiju Huttunen | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 41.41 | 1:26.64 | 2:14.70 | 2:57.66 | |||
39 | Henna Moilanen | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 40.17 | 1:27.13 | 2:14.48 | 2:58.82 | |||
40 | Hanna-Maria Korpilähde | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 38.98 | 1:26.94 | 2:16.11 | 2:58.90 | |||
41 | Iiris Saranpää | 2002 | Joensuun Uimaseura | 40.89 | 1:27.15 | 2:14.53 | 2:59.28 | |||
42 | Lotta Vedenjuoksu | 2003 | Rovaniemen Uimaseura | 42.37 | 1:28.95 | 2:16.95 | 3:00.44 | |||
43 | Noora Aikio | 2004 | Kemin Uimaseura | 38.60 | 1:24.75 | 2:15.89 | 3:01.20 | |||
44 | Vilja Peltokorpi | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 40.64 | 1:28.53 | 2:17.62 | 3:02.57 | |||
45 | Wenla Niemi | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 41.11 | 1:30.39 | 2:19.63 | 3:07.10 | |||
46 | Ruth Risberg | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.66 | 1:30.83 | 2:21.52 | 3:07.60 | |||
47 | Reetta Piira | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 43.07 | 1:32.63 | 2:23.60 | 3:09.94 | |||
48 | Milla Hjelt | 2002 | Pieksän Kuutit | 43.07 | 1:33.92 | 2:25.29 | 3:11.78 | |||
49 | Ella-Olivia Tikkanen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 43.53 | 1:35.38 | 2:28.29 | 3:18.49 | |||
Laji 48, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Heidi Kivioja | 2000 | Vieskan Uimarit | 33.10 | 1:09.61 | 1:44.67 | 2:19.14 | |||
2 | Stine Naess Holmgren | 2000 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 32.92 | 1:08.66 | 1:45.18 | 2:21.00 | |||
3 | Emma Nikula | 1998 | Vieskan Uimarit | 33.48 | 1:11.68 | 1:52.20 | 2:31.75 | |||
4 | Milla Henriksson | 1999 | Oulun Lohet | 35.46 | 1:14.84 | 1:54.95 | 2:33.29 | |||
5 | Laura Saloranta | 1997 | Haukiputaan Heitto | 33.88 | 1:12.36 | 1:52.94 | 2:33.49 | |||
6 | Jonna Airisniemi | 2000 | Kemijärven Kaiku | 35.47 | 1:16.07 | 1:57.50 | 2:37.98 | |||
7 | Niina Pelkonen | 1997 | Oulun Lohet | 33.49 | 1:12.49 | 1:56.01 | 2:38.30 | |||
8 | Emmy Johansen | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.61 | 1:17.58 | 1:59.47 | 2:39.94 | |||
9 | Hanna Kinnunen | 1999 | Joensuun Uimaseura | 35.94 | 1:16.82 | 1:59.21 | 2:40.67 | |||
10 | Fanny Forsberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.58 | 1:22.51 | 2:07.56 | 2:51.89 | |||
11 | Lotta Jokinen | 2000 | Swimming Jyväskylä | 40.49 | 1:26.59 | 2:15.00 | 3:00.00 | |||
12 | Jenny Kukkonen | 1994 | Oulun Lohet | 51.86 | 1:51.55 | 2:53.99 | 3:51.87 | |||
13 | Miina Heikkinen | 1993 | Oulun Lohet | 57.91 | 2:05.42 | 3:16.12 | 4:23.22 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:12 |
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:51 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 49, 4X50m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Oulo Pojat 1 | 2004 | Oulun Lohet | 2:35.70 | ||||||
Veikka Ijäs | 2004 | 40.68 | 40.68 | |||||||
Konsta Rantasuo | 2006 | 43.26 | 1:23.94 | |||||||
Cedric Decena | 2004 | 36.93 | 2:00.87 | |||||||
Vili Rantasuo | 2004 | 34.83 | 2:35.70 | |||||||
2 | Kus-Gss Sininen | 2005 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 2:56.78 | ||||||
Luukas Salin | 2005 | 44.41 | 44.41 | |||||||
Lassi Lahtinen | 2004 | 1:35.11 | 2:19.52 | |||||||
Visa Nissinen | 2004 | 37.26 | 2:56.78 | |||||||
Ville Ikola | 2005 | 2:56.78 | ||||||||
Laji 49, 4X50m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Oulo Pojat 3 | 2002 | Oulun Lohet | 2:14.41 | ||||||
Eemeli Kauppila | 2002 | 37.43 | 37.43 | |||||||
Juho Keränen | 2002 | 36.42 | 1:13.85 | |||||||
Esa Hyrynkangas | 2002 | 30.35 | 1:44.20 | |||||||
Joona Annunen | 2002 | 30.21 | 2:14.41 | |||||||
2 | Kus-Gss Musta | 2003 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 2:30.67 | ||||||
Egor Konev | 2003 | 41.57 | 41.57 | |||||||
Elmo Arvo | 2003 | 45.23 | 1:26.80 | |||||||
Jesse Anttila | 2002 | 31.76 | 1:58.56 | |||||||
Teppo Jestoi | 2003 | 32.11 | 2:30.67 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:51 |
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:51 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 50, 4X50m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Ou Rollo4 | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 3:06.76 | ||||||
Vilmiina Grekula | 2005 | 48.91 | 48.91 | |||||||
Vilja Säntti | 2008 | 52.14 | 1:41.05 | |||||||
Noora Tennilä | 2007 | 42.09 | 2:23.14 | |||||||
Anniina Törmi | 2005 | 43.62 | 3:06.76 | |||||||
2 | Oulo1 T-11 | 2005 | Oulun Lohet | 3:08.18 | ||||||
Sara Seppänen | 2006 | 43.32 | 43.32 | |||||||
Ellen Krüger | 2007 | 55.61 | 1:38.93 | |||||||
Kaisa Keränen | 2007 | 44.89 | 2:23.82 | |||||||
Emma Autio | 2007 | 44.36 | 3:08.18 | |||||||
3 | Kemtu Tytöt [2005] | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 3:09.94 | ||||||
Saga Tuisku | 2005 | 47.23 | 47.23 | |||||||
Pinja Junttari | 2006 | 55.16 | 1:42.39 | |||||||
Janina Paakkolanvaara | 2006 | 45.39 | 2:27.78 | |||||||
Eveliina Vakkuri | 2005 | 42.16 | 3:09.94 | |||||||
Laji 50, 4X50m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Oulo Tytöt [2003] | 2003 | Oulun Lohet | 2:18.22 | ||||||
Madeleine Hiltunen | 2003 | 34.25 | 34.25 | |||||||
Laura Markuksela | 2004 | 38.81 | 1:13.06 | |||||||
Roosa Kärkkäinen | 2003 | 32.80 | 1:45.86 | |||||||
Nita Poutiainen | 2003 | 32.36 | 2:18.22 | |||||||
2 | Oulo Tytöt 2 | 2003 | Oulun Lohet | 2:32.36 | ||||||
Malla Juutinen | 2003 | 37.64 | 37.64 | |||||||
Kaisla Leskelä | 2003 | 46.19 | 1:23.83 | |||||||
Eevi Peltonen | 2004 | 35.99 | 1:59.82 | |||||||
Inka Elamaa | 2004 | 32.54 | 2:32.36 | |||||||
3 | Kus-Gss | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 2:39.13 | ||||||
Henna Känsäkangas | 2004 | 40.69 | 40.69 | |||||||
Tessa Tattari | 2004 | 47.11 | 1:27.80 | |||||||
Sofia Nurkkala | 2004 | 41.05 | 2:08.85 | |||||||
Wilma Lakanen | 2003 | 30.28 | 2:39.13 | |||||||
4 | Kaus Naiset [2003] | 2003 | Kajaanin Uimaseura | 2:57.56 | ||||||
Emilia Karppinen | 2004 | 46.62 | 46.62 | |||||||
Anni Liuski | 2004 | 53.11 | 1:39.73 | |||||||
Maija Lämsä | 2005 | 42.90 | 2:22.63 | |||||||
Veera Juntunen | 2003 | 34.93 | 2:57.56 | |||||||
5 | Scv Tytöt | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 3:05.23 | ||||||
Ronja Kämäräinen | 2004 | 48.10 | 48.10 | |||||||
Lidia Evans | 2005 | 1:36.90 | 2:25.00 | |||||||
Satu Immonen | 2003 | 40.23 | 3:05.23 | |||||||
Mikaela Laaksola | 2004 | 3:05.23 | ||||||||
- | Roius Kilpurit | 2003 | Rovaniemen Uimaseura | DNS | ||||||
Iida Saraniemi | 2003 | |||||||||
Unna Teppo | 2003 | |||||||||
Emilia Kivijärvi | 2004 | |||||||||
Anna Kortesalmi | 2006 | DNS | ||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:51 |
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:51 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 51, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Kemtu Miehet Yköset | 1960 | Kemin Työväen Uimarit | 4:38.92 | ||||||
Kimmo Viinamäki | 1995 | 37.20 | 1:17.29 | 1:17.29 | ||||||
Ronny Brännkärr | 2002 | 34.80 | 1:14.69 | 2:31.98 | ||||||
Arttu Pirneskoski | 2000 | 30.64 | 1:04.63 | 3:36.61 | ||||||
Aatu Pirneskoski | 2001 | 29.73 | 1:02.31 | 4:38.92 | ||||||
2 | Skellefteå Herrar Lag1 | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 4:43.95 | ||||||
Robin Ulander | 2001 | 35.20 | 1:13.09 | 1:13.09 | ||||||
Philip Nordenberg | 1992 | 35.13 | 1:13.59 | 2:26.68 | ||||||
Benjamin Lindberg | 1995 | 30.83 | 1:08.74 | 3:35.42 | ||||||
Alexander Beresnev | 2001 | 31.21 | 1:08.53 | 4:43.95 | ||||||
3 | Scr Pojat | 2000 | Swimming Club Rovaniemi | 5:00.70 | ||||||
Onni Kartimo | 2000 | 36.11 | 1:13.87 | 1:13.87 | ||||||
Petteri Maijala | 2001 | 43.00 | 1:32.19 | 2:46.06 | ||||||
Topi Lukkarinen | 2000 | 31.46 | 1:09.80 | 3:55.86 | ||||||
Ville Korpilähde | 2002 | 30.67 | 1:04.84 | 5:00.70 | ||||||
4 | Skellefteå Herrar Lag2 | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 5:28.18 | ||||||
Robin Andersson | 2003 | 41.10 | 1:24.26 | 1:24.26 | ||||||
Theodor Eriksson | 2002 | 41.00 | 1:29.54 | 2:53.80 | ||||||
Marcus Lundmark | 2002 | 39.30 | 1:24.31 | 4:18.11 | ||||||
Albin Lindqvist | 2002 | 32.73 | 1:10.07 | 5:28.18 | ||||||
5 | Ou Rollo Pojat | 0 | Oulun Uinti 1906 | 5:30.63 | ||||||
Paavo Erkinaro | 2003 | 37.79 | 1:18.29 | 1:18.29 | ||||||
Magnus Kuitunen | 2004 | 42.23 | 1:32.88 | 2:51.17 | ||||||
Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 37.75 | 1:24.65 | 4:15.82 | ||||||
Sihan Yu | 2003 | 34.33 | 1:14.81 | 5:30.63 | ||||||
- | Scv Miehet | 0 | Swimming Club Vuokatti | DSQ | ||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:51 |
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:51 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 52, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Oulo1 Naiset | 0 | Oulun Lohet | 4:58.28 | ||||||
Pauliina Lohilahti | 2002 | 36.83 | 1:15.64 | 1:15.64 | ||||||
Riika Huttula | 2001 | 39.24 | 1:23.73 | 2:39.37 | ||||||
Katriina Korpi | 2000 | 32.80 | 1:43.80 | 4:23.17 | ||||||
Enni-Sofia Perätalo | 2002 | 35.11 | 35.11 | 4:58.28 | ||||||
2 | Nordlysbyen Girls | 0 | Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo | 5:08.33 | ||||||
Stine Lise Johansen | 2000 | 40.06 | 1:22.70 | 1:22.70 | ||||||
Andrea Martnes | 2001 | 38.33 | 1:24.29 | 2:46.99 | ||||||
Stine Naess Holmgren | 2000 | 34.08 | 1:13.66 | 4:00.65 | ||||||
Stine Søderholm | 2000 | 31.26 | 1:07.68 | 5:08.33 | ||||||
3 | Kemjk Naiset | 0 | Kemijärven Kaiku | 5:15.72 | ||||||
Jonna Airisniemi | 2000 | 38.44 | 1:19.93 | 1:19.93 | ||||||
Elizaveta Parfenova | 2001 | 40.72 | 1:58.20 | 3:18.13 | ||||||
Aada Sulasalmi | 2002 | 43.37 | 1:18.97 | 4:37.10 | ||||||
Viveca Meriläinen | 2001 | 38.62 | 38.62 | 5:15.72 | ||||||
4 | Scr Naiset | 2001 | Swimming Club Rovaniemi | 5:34.31 | ||||||
Sofia Saukko | 2001 | 39.02 | 1:20.57 | 1:20.57 | ||||||
Sini Lassila | 2003 | 44.24 | 1:35.92 | 2:56.49 | ||||||
Ronja Nätynki | 2002 | 37.48 | 1:24.35 | 4:20.84 | ||||||
Katariina Kuulasmaa | 2003 | 34.82 | 1:13.47 | 5:34.31 | ||||||
5 | Kemtu Tähtihelmet | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 5:43.27 | ||||||
Saga Tuisku | 2005 | 47.60 | 1:37.93 | 1:37.93 | ||||||
Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 40.63 | 1:25.12 | 3:03.05 | ||||||
Pipsa Remes | 2001 | 37.40 | 1:22.80 | 4:25.85 | ||||||
Kiia Junttari | 2004 | 35.77 | 1:17.42 | 5:43.27 | ||||||
6 | Ou Rollo 1.2 | 0 | Oulun Uinti 1906 | 6:00.23 | ||||||
Essi Vilhelmiina Virta | 2005 | 43.70 | 1:30.83 | 1:30.83 | ||||||
Elina Turunen | 2005 | 48.70 | 1:41.52 | 3:12.35 | ||||||
Olga Emilia Mattila | 2004 | 44.11 | 1:33.66 | 4:46.01 | ||||||
Lilja Ukkola | 2004 | 35.08 | 1:14.22 | 6:00.23 | ||||||
7 | Skellefteå Damer | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 6:01.53 | ||||||
Ruth Risberg | 2002 | 46.99 | 1:38.57 | 1:38.57 | ||||||
Astrid Lövgren | 2002 | 43.55 | 1:34.38 | 3:12.95 | ||||||
Emmy Johansen | 1999 | 41.87 | 1:34.03 | 4:46.98 | ||||||
Fanny Forsberg | 1998 | 34.06 | 1:14.55 | 6:01.53 | ||||||
- | Ou Rollo 1 | 0 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
Aada Heiskanen | 2004 | 39.51 | 1:22.46 | 1:22.46 | ||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:51 |