2018-12-13   15:06:32
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hössö-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai päivä 14:00

Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hössö-uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  19:08   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 4, 200m Sekauinti P-14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
ME: Ryan LOCHTE (1984) 1:49.63 2012-12-17 
SE: Jani Sievinen (1974) 1:54.65 1994-01-21 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Leppänen  2002    495  31.36  1:06.36  1:46.64    2:18.51   
  Lahden Uimaseura  2:17.43                 
                     
Mihail Khanoukaev  2002    393  31.83  1:12.85  1:55.36    2:29.56   
  Cetus Espoo  2:33.61                 
                     
Daniel Rinne  2002    390  31.81  1:11.47  1:54.81    2:29.99   
  Cetus Espoo                   
                     
Lari Tumanoff  2003    375  32.25  1:13.95  1:58.64    2:32.00   
  Helsingfors Simsällskap  2:36.33                 
                     
Roope Tsutsunen  2002    374  33.08  1:12.30  1:57.84    2:32.15   
  Lahden Uimaseura  2:35.26                 
                     
Elias Saarinen  2002    359  31.34  1:12.58  1:58.01    2:34.24   
  Riihimäen Uimaseura  2:39.89                 
                     
Aaro Hämäläinen  2002    354  34.61  1:13.53  1:58.68    2:34.97   
  Lahden Uimaseura  2:37.32                 
                     
Niklas Hatakka  2003    350  34.68  1:14.59  1:58.73    2:35.48   
  Cetus Espoo  2:37.04                 
                     
Verneri Viisanen  2002    333  35.31  1:17.79  1:59.64    2:38.16   
  Cetus Espoo  2:35.92                 
                     
10  Dorian Sadojevic Jelacik  2002    303  35.02  1:17.37  2:07.98    2:43.08   
  Cetus Espoo  2:45.75                 
                     
11  Ville Savulahti  2003    302  37.75  1:21.64  2:07.53    2:43.38   
  Riihimäen Uimaseura  2:44.75                 
                     
12  Lauri Uosukainen  2002    291  36.62  1:19.49  2:06.85    2:45.31   
  Lahden Uimaseura  2:48.53                 
                     
13  Tino Lukkaroinen  2002    288  36.31  1:20.73  2:09.62    2:46.00   
  Riihimäen Uimaseura  2:50.05                 
                     
14  Joel Syrjä  2002    284  36.84  1:21.60  2:08.87    2:46.63   
  Cetus Espoo  2:52.04                 
                     
15  Elmeri Helander  2002    271  37.95  1:24.77  2:12.58    2:49.35   
  Lahden Uimaseura  2:53.80                 
                     
15  Matias Rasinmäki  2003    271  35.28  1:18.75  2:10.78    2:49.35   
  Cetus Espoo  2:58.16                 
                     
17  Eetu Koskinen  2002    267  40.50  1:25.34  2:12.20    2:50.19   
  Lahden Uimaseura  2:45.72                 
                     
18  Leevi Ylikulppi  2003    260  41.17  1:25.30  2:14.51    2:51.55   
  Cetus Espoo  2:52.41                 
                     
19  Oskari Repo  2003    260  39.74  1:24.96  2:12.88    2:51.63   
  Cetus Espoo  2:54.75                 
                     
20  Tuukka Inkilä  2003    260  38.28  1:21.81  2:11.58    2:51.71   
  Cetus Espoo  2:44.00                 
                     
21  Alkku Huhtala  2003    258  40.10  1:22.24  2:12.22    2:51.99   
  Cetus Espoo  3:01.61                 
                     
22  Elis Fokin  2003    254  38.56  1:23.92  2:13.62    2:53.03   
  Helsingfors Simsällskap  2:55.82                 
                     
23  Nikas Daniel Krjukov  2002    251  39.42  1:25.14  2:16.49    2:53.69   
  Lahden Uimaseura  2:54.24                 
                     
24  Manu Hännikäinen  2003    248  35.18  1:21.70  2:14.78    2:54.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
25  Max Åström  2002    244  35.25  1:21.91  2:14.46    2:55.27   
  Cetus Espoo  2:48.31                 
                     
26  Luukas Vainio  2003    241  38.07  1:21.93  2:14.77    2:55.97   
  Cetus Espoo  2:47.28                 
                     
27  Kalle Seppä  2003    229  43.01  1:29.15  2:19.02    2:58.97   
  Riihimäen Uimaseura  2:59.87                 
                     
28  Petri Shkolny  2003    218  40.72  1:27.60  2:21.67    3:02.08   
  Riihimäen Uimaseura  3:27.59                 
                     
29  Aleksi Alanko  2003    199  41.12  1:31.75  2:24.56    3:07.68   
  Riihimäen Uimaseura  3:16.27                 
                     
30  Tuomas Peltola  2003    198  42.22  1:29.19  2:26.51    3:07.78   
  Cetus Espoo  3:05.00                 
                     
31  Elias Jääskeläinen  2002    193  44.82  1:32.76  2:30.30    3:09.61   
  Cetus Espoo  3:14.97                 
                     
32  Kiarash Javidi Firooz Toussi  2003    179  44.79  1:36.15  2:31.13    3:14.48   
  Cetus Espoo  3:29.01                 
                     
33  Niko Akkanen  2003    178  43.80  1:35.59  2:30.65    3:14.85   
  Riihimäen Uimaseura  3:23.99                 
                     
34  Santtu Kosunen  2003    174  46.29  1:36.90  2:34.70    3:16.35   
  Cetus Espoo  3:26.26                 
                     
35  Karri Suuronen  2003    167  48.52  1:39.04  2:35.53    3:18.74   
  Cetus Espoo  3:22.03                 
                     
Perttu Järvinen  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura  2:58.86                 
                     
Mattias Janhunen  2003              DSQ  ru 
  Cetus Espoo  3:41.90                 
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
Olavi Männistö  2003              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura  3:01.48                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Oscar Skjäl  2002              DSQ   
  Cetus Espoo  2:23.77                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Rasmus Mykkänen  2003              DSQ   
  Cetus Espoo  3:12.99                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 4, 200m Sekauinti P-14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
ME: Ryan LOCHTE (1984) 1:49.63 2012-12-17 
SE: Jani Sievinen (1974) 1:54.65 1994-01-21 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Alitalo  1999    553  28.81  1:03.02  1:42.55    2:13.50   
  Cetus Espoo  2:11.83                 
                     
Lassi Ohtonen  1992    543  28.89  1:06.28  1:42.94    2:14.37   
  Cetus Espoo  2:15.12                 
                     
Petteri Haverinen  2001    508  30.22  1:04.10  1:44.64    2:17.36   
  Lahden Uimaseura  2:25.06                 
                     
Leo Kuusela  1999    501  29.38  1:03.82  1:45.91    2:17.95   
  Uimaseura Aquila  2:23.16                 
                     
Joonas Mustonen  2001    486  29.18  1:06.79  1:47.54    2:19.37   
  Lahden Uimaseura  2:23.13                 
                     
Topi Suomalainen  1998    480  30.31  1:06.09  1:47.89    2:19.99   
  Cetus Espoo  2:19.81                 
                     
Kristian Johansson  1969    474  29.73  1:07.54  1:48.26    2:20.60   
  Cetus Espoo                   
                     
Harry Zimmermann  2001    425  29.80  1:08.25  1:51.53    2:25.75   
  Lahden Uimaseura  2:25.18                 
                     
Eemeli Raninen  2001    412  30.51  1:07.77  1:52.57    2:27.30   
  Helsingfors Simsällskap  2:24.14                 
                     
10  Aleksi Helminen  2001    411  32.34  1:10.73  1:52.84    2:27.36   
  Lahden Uimaseura  2:22.12                 
                     
11  Saku Romo  2000    399  32.01  1:11.50  1:53.77    2:28.89   
  Lahden Uimaseura  2:26.52                 
                     
12  Atte Alila  2001    394  30.28  1:08.84  1:54.35    2:29.47   
  Uimaseura Aquila  2:28.68                 
                     
13  Miska Kurvinen  1999    383  31.11  1:09.23  1:56.09    2:30.87   
  Uimaseura Aquila                   
                     
14  Harald Åström  2001    360  35.42  1:15.07  1:59.37    2:34.07   
  Helsingfors Simsällskap  2:34.89                 
                     
15  Sami Seppälä  2000    327  32.81  1:14.57  2:02.18    2:39.08   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:41.66                 
                     
16  Samuli Hartikainen  2001    303  33.83  1:14.73  2:03.50    2:43.13   
  Cetus Espoo  2:51.30                 
                     
17  Christofor Pavlidi  2001    278  37.35  1:22.55  2:08.65    2:47.81   
  Helsingfors Simsällskap  2:52.74                 
                     
18  Victor Branea  2001    257  36.52  1:21.77  2:14.99    2:52.41   
  Cetus Espoo  3:09.22                 
                     
19  Veikka Weckman  2001    253  37.31  1:23.55  2:11.70    2:53.27   
  Riihimäen Uimaseura  3:04.10                 
                     
20  Eero Jääskeläinen  2001    217  38.82  1:24.75  2:19.09    3:02.33   
  Cetus Espoo  2:59.64                 
                     
Atte Pennanen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura  2:23.88                 
                     
Ivan Turbin  2001              DSQ   
  Cetus Espoo  2:46.49                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  19:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner