2017-11-23   19:27:43
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hössö-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai päivä 14:00

Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hössö-uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  19:08   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 3, 200m Sekauinti T-13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
ME: Katinka HOSSZU (1989) 2:01.86 2014-12-06 
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 2:10.51 2014-12-06 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Minttu Paalanen  2003    458  33.99  1:14.49  2:01.85    2:38.04   
  Lahden Uimaseura  2:38.09                 
                     
Róza Nagy  2003    438  34.44  1:16.63  2:02.07    2:40.40   
  Cetus Espoo                   
                     
Veera Säämänen  2004    431  36.30  1:17.03  2:04.74    2:41.23   
  Helsingfors Simsällskap  2:45.25                 
                     
Sohvi Kallinen  2004    425  36.44  1:18.37  2:06.03    2:42.04   
  Lahden Uimaseura  2:43.61                 
                     
Annukka Pihkamäki  2004    420  34.12  1:14.42  2:04.48    2:42.71   
  Riihimäen Uimaseura  2:49.66                 
                     
Aamu Änkilä  2004    416  35.85  1:18.16  2:07.02    2:43.23   
  Helsingfors Simsällskap  2:45.63                 
                     
Helmiina Toivonen  2004    410  36.37  1:20.32  2:07.51    2:43.99   
  Helsingfors Simsällskap  2:47.23                 
                     
Sofia Långström  2003    407  34.85  1:18.44  2:05.74    2:44.35   
  Cetus Espoo  2:43.89                 
                     
Julia Peltola  2003    401  34.18  1:17.67  2:05.48    2:45.19   
  Cetus Espoo  2:49.02                 
                     
10  Emilia Hokkanen  2003    378  38.13  1:22.66  2:09.77    2:48.47   
  Lahden Uimaseura  2:51.09                 
                     
11  Nea Mustonen  2004    376  37.80  1:22.30  2:10.54    2:48.79   
  Lahden Uimaseura  2:49.58                 
                     
12  Anna Edwards  2004    374  36.67  1:21.37  2:09.50    2:49.03   
  Helsingfors Simsällskap  2:55.76                 
                     
13  Aida Pasma  2003    359  37.36  1:21.58  2:11.45    2:51.45   
  Riihimäen Uimaseura  2:56.42                 
                     
14  Saga Kovanen  2004    357  38.93  1:23.28  2:13.77    2:51.62   
  Cetus Espoo  2:49.55                 
                     
15  Wilma Långström  2004    345  36.88  1:23.53  2:13.54    2:53.62   
  Helsingfors Simsällskap  2:52.27                 
                     
16  Julia Romo  2003    344  38.13  1:22.40  2:13.83    2:53.90   
  Lahden Uimaseura  3:02.94                 
                     
17  Karla Tiainen  2005    340  35.99  1:22.19  2:14.48    2:54.46   
  Simmis Wanda  3:00.67                 
                     
18  Dina Sadojevic Jelacik  2004    333  40.94  1:26.06  2:19.93    2:55.66   
  Cetus Espoo  2:54.01                 
                     
19  Janna Salminen  2003    332  38.97  1:24.94  2:17.30    2:55.96   
  Lahden Uimaseura  2:57.21                 
                     
20  Ronja Hellberg  2003    306  41.20  1:26.48  2:20.51    3:00.73   
  Riihimäen Uimaseura  3:04.18                 
                     
21  Ciara Wacklin  2004    302  40.23  1:27.19  2:20.60    3:01.46   
  Cetus Espoo  3:01.33                 
                     
22  Emmi Partanen  2003    301  42.76  1:32.00  2:23.03    3:01.77   
  Cetus Espoo  2:56.08                 
                     
23  Essi Salokorpi  2003    296  42.04  1:28.18  2:24.91    3:02.70   
  Cetus Espoo  2:58.79                 
                     
24  Cecilia Serovuo  2004    289  43.18  1:30.97  2:23.10    3:04.31   
  Helsingfors Simsällskap  3:13.02                 
                     
25  Jutta Jauhiainen  2004    287  39.79  1:29.19  2:24.91    3:04.54   
  Cetus Espoo  2:57.90                 
                     
26  Enni Silvennoinen  2003    285  41.44  1:29.56  2:23.46    3:04.98   
  Riihimäen Uimaseura  3:05.92                 
                     
27  Milla Hännikäinen  2004    277  42.79  1:31.95  2:27.35    3:06.78   
  Lahden Uimaseura  3:06.45                 
                     
28  Delia Helena Aho  2003    269  44.97  1:32.44  2:27.34    3:08.68   
  Cetus Espoo  3:14.36                 
                     
29  Annika Heikkilä  2003    267  42.38  1:30.39  2:23.72    3:09.08   
  Lahden Uimaseura  3:06.66                 
                     
30  Sanna Valkonen  2003    251  46.41  1:38.49  2:32.34    3:13.18   
  Cetus Espoo                   
                     
31  Anna-Maria Siivonen  2004    241  44.29  1:34.10  2:31.81    3:15.61   
  Riihimäen Uimaseura  3:14.43                 
                     
32  Miia Äikäs  2003    234  44.97  1:37.44  2:33.07    3:17.75   
  Riihimäen Uimaseura  3:27.50                 
                     
33  Vilma Mäkelä  2003    206  46.52  1:37.46  2:36.76    3:26.18   
  Cetus Espoo                   
                     
Diana Valero de la Iglesia  2004              DSQ  su 
  Cetus Espoo  3:42.78                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Janita Severinkangas  2004              DSQ  su 
  Cetus Espoo                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Katarina Kobycheva  2004              DSQ   
  Cetus Espoo  3:43.21                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Lotta Pälsi  2004              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap  2:31.80                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Saana Tertsunen  2003              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura  3:27.53                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 3, 200m Sekauinti T-13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
ME: Katinka HOSSZU (1989) 2:01.86 2014-12-06 
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 2:10.51 2014-12-06 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Koivu  1999    656  30.61  1:07.48  1:46.80    2:20.21   
  Cetus Espoo  2:17.61                 
                     
Aino Otava  1999    604  31.28  1:09.03  1:51.43    2:24.16   
  Cetus Espoo  2:19.17                 
                     
Lyydia Kalenius  2000    591  32.10  1:10.92  1:52.28    2:25.20   
  Cetus Espoo  2:21.14                 
                     
Emilia Eloranta  1997    587  31.39  1:09.13  1:51.19    2:25.49   
  Cetus Espoo                   
                     
Vaula Vekkeli  1996    579  31.82  1:09.81  1:51.85    2:26.15   
  Lahden Uimaseura  2:19.26                 
                     
Ronja Mehtonen  1999    545  31.50  1:08.47  1:54.40    2:29.10   
  Salon Uimarit  2:28.36                 
                     
Emma Koiranen  2001    531  33.16  1:11.73  1:54.75    2:30.44   
  Helsingfors Simsällskap  2:29.75                 
                     
Helene Hirvonen  2001    530  32.43  1:11.61  1:56.39    2:30.54   
  Helsingfors Simsällskap  2:29.74                 
                     
Tanja Ruohoniemi  1995    529  30.96  1:11.20  1:55.74    2:30.63   
  Cetus Espoo  2:27.85                 
                     
10  Emilia Flyckt  2001    525  32.93  1:15.40  1:54.95    2:30.99   
  Cetus Espoo  2:27.94                 
                     
11  Yvonne Tollander  1997    522  31.42  1:11.80  1:56.07    2:31.29   
  Cetus Espoo  2:27.17                 
                     
12  Sofia Lehtinen  2000    516  33.78  1:13.31  1:56.77    2:31.93   
  Cetus Espoo  2:32.04                 
                     
13  Millariina Bruce  2001    471  34.01  1:13.03  1:58.73    2:36.52   
  Uimaseura Aquila  2:37.72                 
                     
14  Jenni Rantanen  2001    464  32.54  1:15.53  2:01.35    2:37.30   
  HTU Stadi  2:44.32                 
                     
15  Roosa Lehtola  2001    448  33.52  1:12.93  2:01.07    2:39.15   
  Helsingfors Simsällskap  2:36.64                 
                     
16  Jemilia Haapakoski  2002    446  35.02  1:16.97  2:03.71    2:39.48   
  Lahden Uimaseura  2:42.10                 
                     
17  Aino Pajari  2001    431  33.45  1:14.47  2:03.30    2:41.28   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
18  Elina Jurvanen  2001    425  35.51  1:15.36  2:04.97    2:41.99   
  Mikkelin Uimaseura  2:40.90                 
                     
19  Ada Nyström  2001    424  35.68  1:20.31  2:02.76    2:42.14   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:38.81                 
                     
20  Hanni Pratsch  1999    422  33.48  1:15.10  2:02.64    2:42.42   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Ylva Sjölund  1998    415  35.65  1:18.95  2:06.00    2:43.27   
  Cetus Espoo  2:32.92                 
                     
22  Fanny Virtanen  2000    392  34.45  1:16.71  2:05.11    2:46.42   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Maija Liukkonen  2001    386  36.84  1:20.96  2:07.39    2:47.28   
  Mikkelin Uimaseura  2:46.66                 
                     
24  Julia Salminen  2002    368  37.26  1:21.87  2:12.54    2:50.03   
  Lahden Uimaseura  2:53.96                 
                     
25  Johanna Vieraankivi  2001    354  36.38  1:20.09  2:12.79    2:52.11   
  Cetus Espoo                   
                     
26  Veera Saarelainen  2002    354  36.17  1:20.34  2:15.17    2:52.24   
  Mikkelin Uimaseura  2:47.59                 
                     
27  Nikita Ravalt  2002    339  38.39  1:26.30  2:15.34    2:54.75   
  Riihimäen Uimaseura  2:57.93                 
                     
28  Henna Kuivaniemi  2000    331  38.47  1:24.89  2:15.13    2:55.99   
  Riihimäen Uimaseura  3:01.39                 
                     
29  Vilma Tuokko  2002    330  37.80  1:21.62  2:14.35    2:56.25   
  Lahden Uimaseura  2:54.70                 
                     
30  Jenni Alanen  2002    313  40.15  1:26.95  2:19.77    2:59.43   
  Cetus Espoo  3:10.60                 
                     
31  Melissa Talvio  2001    312  37.84  1:25.16  2:17.60    2:59.54   
  Lahden Uimaseura  2:55.16                 
                     
32  Cami Wacklin  2002    311  39.55  1:24.62  2:18.44    2:59.84   
  Cetus Espoo  2:58.40                 
                     
33  Marleen Mikk  2002    284  39.38  1:26.33  2:23.73    3:05.25   
  Cetus Espoo  3:02.61                 
                     
34  Maria Hemmi  2002    255  40.66  1:32.23  2:30.04    3:12.16   
  Cetus Espoo  3:14.14                 
                     
Elisabeth Marie Salm  2002              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:56.36                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Pilvi Pietikäinen  2002              DSQ   
  Cetus Espoo  2:52.06                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  19:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare