2018-09-22   20:55:34
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hössö-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai päivä 14:00

Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hössö-uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  19:07   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 16, 100m Sekauinti P-12, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
ME: Markus DEIBLER (1990) 50.66 2014-12-07 
SE: Jani Sievinen (1974) 53.10 1996-01-30 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jesse Hyppönen  2004    225  38.67        1:23.26   
  Lahden Uimaseura  1:29.18                 
                     
Alexander Nyman  2004    223  40.88        1:23.51   
  Hyvinkään Uimaseura  1:28.21                 
                     
Tino Kaukonen  2004    220  40.26        1:23.84   
  HTU Stadi  1:32.09                 
                     
Ukko-Pekka Luomala  2004    218  38.95        1:24.10   
  Järvenpään Uintiklubi  1:32.59                 
                     
Samuel Halminen  2005    209  40.22        1:25.24   
  Helsingfors Simsällskap  1:34.99                 
                     
Stefan Saltykov  2005    158  43.98        1:33.66   
  Lahden Uimaseura  1:33.51                 
                     
Justus Holtari  2004    133  47.30        1:39.17   
  Cetus Espoo                   
                     
Heikki Ianes  2005    111  52.33        1:45.21   
  Simmis Wanda                   
                     
Miko Virtanen  2005    102  53.33        1:48.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Denis Katunov  2006    97  55.31        1:49.94   
  Lahden Uimaseura  1:55.23                 
                     
11  Joonas Pulkkinen  2007    90  54.66        1:53.03   
  Lahden Uimaseura  1:51.73                 
                     
12  Viacheslav Semenov  2006    81  58.69        1:57.05   
  Lahden Uimaseura  1:59.08                 
                     
13  Lenni Uosukainen  2005    65  57.92        2:05.52   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Oskar Kotselainen  2006    54  1:07.65        2:13.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Leo Hautaniemi  2004              DNS   
  Cetus Espoo  1:55.36                 
                     
Vasily Kabanov  2006              DNS   
  Lahden Uimaseura  2:02.68                 
                     
Antero Ruban  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Egor Bortsov  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
Riku Huuhka  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:37.58                 
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
 
Laji 16, 100m Sekauinti P-12, M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
ME: Markus DEIBLER (1990) 50.66 2014-12-07 
SE: Jani Sievinen (1974) 53.10 1996-01-30 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riku Pöytäkivi  1993    693  26.10        57.23   
  Helsingfors Simsällskap  58.26                 
                     
Mikael Laakso  1997    674  26.15        57.78   
  Riihimäen Uimaseura  57.46                 
                     
Aleksander Shchegolev  2002    604  27.31        59.90   
  Vovis  58.68                 
                     
Santeri Hölttä  2000    595  27.57        1:00.20   
  Helsingfors Simsällskap  1:02.02                 
                     
Valtteri Kiiskinen  1998    595  28.27        1:00.21   
  Helsingfors Simsällskap  1:00.76                 
                     
Niki Karlsson  2000    592  26.47        1:00.30   
  Helsingfors Simsällskap  1:00.57                 
                     
Rasmus Kujala  1999    524  28.65        1:02.81   
  Helsingfors Simsällskap  1:02.28                 
                     
Tristan Forslund  1998    493  28.97        1:04.10   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Kirill Egorov  2000    492  30.23        1:04.14   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.30                 
                     
10  Lassi Ruohonen  1998    490  29.95        1:04.23   
  Helsingfors Simsällskap  1:04.41                 
                     
11  Elias Herlevi  2000    489  30.42        1:04.30   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.02                 
                     
12  Jami Heinilä  2000    480  29.96        1:04.67   
  Helsingfors Simsällskap  1:04.41                 
                     
13  Alari Pakarinen  1998    476  30.06        1:04.84   
  Helsingfors Simsällskap  1:05.98                 
                     
14  Verneri Mattila  1999    470  29.25        1:05.12   
  Helsingfors Simsällskap  1:04.85                 
                     
15  Niklas Valkonen  1997    461  29.58        1:05.54   
  Riihimäen Uimaseura  1:05.51                 
                     
16  Veeti Haikonen  2001    454  29.92        1:05.87   
  Helsingfors Simsällskap  1:05.40                 
                     
17  Vadim Afanasiev  2003    433  31.54        1:06.94   
  Vovis  1:04.00                 
                     
18  Atte Alila  2001    431  30.55        1:07.06   
  Uimaseura Aquila  1:09.28                 
                     
19  Joel Vaitilo  1998    424  31.41        1:07.40   
  Cetus Espoo  1:06.04                 
                     
20  Bruce Clayhills  1997    420  31.59        1:07.61   
  Helsingfors Simsällskap  1:03.37                 
                     
21  Daniel Rinne  2002    415  31.91        1:07.91   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Mihail Khanoukaev  2002    413  32.24        1:08.00   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Verneri Viisanen  2002    372  32.94        1:10.38   
  Cetus Espoo                   
                     
24  Ivan Turbin  2001    353  33.23        1:11.64   
  Cetus Espoo  1:13.26                 
                     
25  Sami Seppälä  2000    344  33.29        1:12.25   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:14.61                 
                     
26  Niilo Olander  2001    336  35.35        1:12.86   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
27  Niklas Hatakka  2003    333  34.93        1:13.06   
  Cetus Espoo  1:15.36                 
                     
28  Joel Syrjä  2002    332  33.82        1:13.16   
  Cetus Espoo  1:15.59                 
                     
29  Otto Hoffren  2002    329  32.57        1:13.36   
  Lahden Uimaseura  1:14.34                 
                     
30  Aleksey Kharitonov  2002    316  33.38        1:14.31   
  Vovis  1:08.00                 
                     
31  Julius Airas  2003    289  37.24        1:16.61   
  Lahden Uimaseura  1:19.15                 
                     
32  Dorian Sadojevic Jelacik  2002    282  34.96        1:17.22   
  Cetus Espoo                   
                     
33  Tatu Saareks  2003    271  36.24        1:18.22   
  Hyvinkään Uimaseura  1:19.90                 
                     
34  Eetu Häkkinen  2001    262  37.97        1:19.17   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
35  Luukas Vainio  2003    259  35.70        1:19.41   
  Cetus Espoo                   
                     
36  Matias Rasinmäki  2003    241  38.54        1:21.40   
  Cetus Espoo                   
                     
37  Leevi Ylikulppi  2003    237  38.70        1:21.75   
  Cetus Espoo  1:19.30                 
                     
38  Mio Munsterhjelm  2002    236  38.96        1:21.92   
  Simmis Grani                   
                     
39  Jonne Isoranta  2003    234  39.45        1:22.13   
  Lahden Uimaseura  1:24.27                 
                     
40  Max Walther  2003    192  41.48        1:27.79   
  HTU Stadi  1:32.34                 
                     
41  Henri Erlund  2003    121  47.84        1:42.31   
  HTU Stadi  1:47.66                 
                     
Kaarlo Seppänen  1999              DNS   
  Helsingfors Simsällskap  1:03.83                 
                     
Lauri Krapf  2001              DNS   
  Helsingfors Simsällskap  1:11.83                 
                     
Tuomas Herlevi  1999              DNS   
  Helsingfors Simsällskap  1:05.72                 
                     
Miska Kurvinen  1999              DSQ  su 
  Uimaseura Aquila  1:12.88                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Oscar Skjäl  2002              DSQ  ykk 
  Cetus Espoo  1:16.12                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  19:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner