2018-11-16   17:06:25
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hössö-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai päivä 14:00

Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hössö-uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  19:06   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 11, 100m Perhosuinti T-13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
ME: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 54.61 2014-12-07 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 57.64 2013-02-03 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Minttu Paalanen  2003    405  35.74        1:13.78   
  Lahden Uimaseura  1:09.68                 
                     
Annukka Pihkamäki  2004    402  34.52        1:13.96   
  Riihimäen Uimaseura  1:16.22                 
                     
Stella Freystätter  2003    376  35.67        1:15.66   
  Helsingfors Simsällskap  1:12.13                 
                     
Tiiu Korhonen  2003    365  35.57        1:16.35   
  Uimaseura Aquila  1:19.56                 
                     
Ethel Piksilä  2003    330  35.66        1:18.95   
  Helsingfors Simsällskap  1:25.84                 
                     
Ekaterina Yakhnina  2003    324  35.74        1:19.43   
  Vovis  1:18.00                 
                     
Aida Pasma  2003    307  37.66        1:20.87   
  Riihimäen Uimaseura  1:24.67                 
                     
Julia Sairanen  2003    289  38.08        1:22.53   
  Lahden Uimaseura  1:17.92                 
                     
Wilma Långström  2004    266  37.98        1:24.87   
  Helsingfors Simsällskap  1:24.05                 
                     
10  Helmi Lehtonen  2004    260  38.46        1:25.54   
  Järvenpään Uintiklubi  1:26.25                 
                     
11  Ronja Hellberg  2003    219  40.77        1:30.59   
  Riihimäen Uimaseura  1:32.59                 
                     
12  Martina Uusitalo  2003    206  43.56        1:32.32   
  Cetus Espoo  1:30.65                 
                     
13  Saana Tertsunen  2003    205  42.89        1:32.55   
  Riihimäen Uimaseura  1:36.95                 
                     
14  Enni Silvennoinen  2003    201  42.04        1:33.22   
  Riihimäen Uimaseura  1:33.65                 
                     
14  Pinja Nieminen  2004    201  41.69        1:33.22   
  Cetus Espoo  1:33.13                 
                     
16  Anna-Maria Siivonen  2004    185  44.76        1:35.82   
  Riihimäen Uimaseura  1:36.41                 
                     
17  Delia Helena Aho  2003    170  45.65        1:38.48   
  Cetus Espoo  1:41.67                 
                     
18  Miia Äikäs  2003    164  45.69        1:39.67   
  Riihimäen Uimaseura  1:41.18                 
                     
19  Sanna Valkonen  2003    142  46.14        1:44.63   
  Cetus Espoo                   
                     
Sonja Lehtinen  2003              DNS   
  Helsingin Uimarit  1:06.79                 
                     
Anna Edwards  2004              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap  1:28.57                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 11, 100m Perhosuinti T-13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
ME: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 54.61 2014-12-07 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 57.64 2013-02-03 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaisla Kollanus  1993    664  28.71        1:02.59   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Vilma Oura  2001    634  29.93        1:03.55   
  Helsingfors Simsällskap  1:02.88                 
                     
Viola Kilpeläinen  1998    598  30.39        1:04.79   
  Helsingfors Simsällskap  1:02.26                 
                     
Vilma Ruotsalainen  1996    587  30.32        1:05.22   
  Helsingfors Simsällskap  1:06.51                 
                     
Lotta Upanne  1998    583  30.68        1:05.36   
  Helsingfors Simsällskap  1:05.08                 
                     
Adelia Spångberg  1999    568  31.21        1:05.92   
  Cetus Espoo  1:03.04                 
                     
Ronja Mehtonen  1999    537  31.12        1:07.18   
  Salon Uimarit  1:07.70                 
                     
Janna Appelberg  2001    535  31.46        1:07.25   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.00                 
                     
Hanna Kareinen  2000    504  32.51        1:08.59   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.00                 
                     
10  Isabel Hagelin  2001    502  31.19        1:08.71   
  Helsingfors Simsällskap  1:06.77                 
                     
11  Aino Hämäläinen  2000    501  31.40        1:08.75   
  Lahden Uimaseura  1:09.83                 
                     
12  Roosa Nieminen  1999    498  32.03        1:08.87   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.39                 
                     
13  Helene Hirvonen  2001    496  32.52        1:08.98   
  Helsingfors Simsällskap  1:09.62                 
                     
14  Sophia Lindeberg  2000    489  33.07        1:09.27   
  Helsingfors Simsällskap  1:11.11                 
                     
15  Jenni Kukkonen  1999    485  32.53        1:09.47   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.03                 
                     
16  Sanni Ikonen  1998    479  31.85        1:09.76   
  Lahden Uimaseura                   
                     
17  Olivia Hellsten  2000    475  31.98        1:09.97   
  Simmis Wanda  1:08.14                 
                     
18  Jenni Rantanen  2001    465  32.62        1:10.44   
  HTU Stadi  1:11.33                 
                     
19  Ronja Riihinen  2000    463  32.03        1:10.56   
  Cetus Espoo  1:08.89                 
                     
20  Marilla Parhiala  2000    461  33.58        1:10.68   
  Helsingfors Simsällskap  1:10.98                 
                     
21  Aino Pajari  2001    460  33.39        1:10.72   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:13.86                 
                     
22  Ida Slöör  2001    459  32.79        1:10.78   
  Cetus Espoo  1:09.14                 
                     
23  Veronica Wahlstedt  2000    457  33.35        1:10.88   
  Cetus Espoo  1:12.96                 
                     
24  Heini Tähkä  1998    451  32.82        1:11.21   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.47                 
                     
25  Daniela Nummi  2000    441  34.22        1:11.71   
  Helsingfors Simsällskap  1:10.37                 
                     
26  Laura Oesch  1997    438  32.80        1:11.90   
  Helsingfors Simsällskap  1:12.34                 
                     
27  Wilma Andreasen  2000    435  33.02        1:12.04   
  Helsingfors Simsällskap  1:09.34                 
                     
28  Ella Aalto  2000    432  34.26        1:12.19   
  Cetus Espoo  1:10.00                 
                     
29  Suvi Taskinen  1998    430  33.61        1:12.31   
  Simmis Wanda  1:10.81                 
                     
30  Anniina Perkiö  1999    428  35.21        1:12.46   
  Helsingfors Simsällskap  1:09.47                 
                     
31  Emmi Kölhi  2000    425  33.40        1:12.61   
  Helsingfors Simsällskap  1:10.25                 
                     
32  Erika Ketola  2000    418  33.69        1:12.99   
  Helsingfors Simsällskap  1:10.88                 
                     
33  Emma Koiranen  2001    416  33.09        1:13.10   
  Helsingfors Simsällskap  1:20.35                 
                     
34  Svetlana Poslanchik  2002    415  32.97        1:13.17   
  Vovis  1:07.00                 
                     
35  Pilvi Pietikäinen  2002    394  34.55        1:14.43   
  Cetus Espoo  1:14.18                 
                     
36  Henna Kainulainen  1998    391  34.19        1:14.68   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.51                 
                     
37  Annina Toimela  2002    389  34.85        1:14.78   
  Helsingfors Simsällskap  1:13.35                 
                     
38  Aura Lehtonen  1998    381  34.70        1:15.31   
  Helsingfors Simsällskap  1:10.64                 
                     
39  Vilma Uuttu  2001    363  33.77        1:16.50   
  Lahden Uimaseura  1:20.93                 
                     
40  Nea Tiesmäki  2000    361  35.17        1:16.65   
  Cetus Espoo                   
                     
41  Jenna Ranki  1997    359  32.83        1:16.81   
  Salon Uimarit                   
                     
42  Ella Haravuori  2002    347  35.06        1:17.67   
  Järvenpään Uintiklubi  1:33.87                 
                     
42  Meri Ojala  2000    347  34.64        1:17.67   
  Helsingin Uimarit  1:16.60                 
                     
44  Lotta Hämäläinen  1998    345  35.90        1:17.86   
  Helsingfors Simsällskap  1:11.92                 
                     
45  Myra Bengts  2000    336  37.31        1:18.53   
  Cetus Espoo  1:13.82                 
                     
46  Nella Korpela  2002    335  36.65        1:18.59   
  Cetus Espoo  1:19.34                 
                     
47  Katariina Kivi  2001    335  35.90        1:18.60   
  Järvenpään Uintiklubi  1:22.66                 
                     
48  Cia Wacklin  2001    293  37.09        1:22.18   
  Cetus Espoo  1:19.56                 
                     
48  Nikita Ravalt  2002    293  37.98        1:22.18   
  Riihimäen Uimaseura  1:28.29                 
                     
50  Helena Knaapi  1999    277  38.32        1:23.75   
  Cetus Espoo  1:17.89                 
                     
51  Vilma Kotola  2001    255  37.93        1:26.10   
  Uimaseura Aquila  1:20.23                 
                     
52  Anni Savolainen  2002    252  39.53        1:26.36   
  Cetus Espoo  1:21.84                 
                     
53  Jenni Alanen  2002    249  39.87        1:26.70   
  Cetus Espoo  1:36.81                 
                     
54  Marleen Mikk  2002    244  39.23        1:27.31   
  Cetus Espoo  1:34.19                 
                     
55  Cami Wacklin  2002    216  39.85        1:30.95   
  Cetus Espoo  1:32.79                 
                     
56  Maria Hemmi  2002    198  42.67        1:33.60   
  Cetus Espoo                   
                     
57  Milli Kosunen  2002    197  42.15        1:33.71   
  Cetus Espoo  1:36.86                 
                     
Aino Pere  2000              DNS   
  Cetus Espoo  1:17.25                 
                     
Erika Lappalainen  1996              DNS   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.06                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  19:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner