2018-12-12   09:07:19
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Märsky-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai aamu

Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Märsky-uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  11 kesäkuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  11:27   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap r.f.         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  11 kesäkuu 2016         
 
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
ME: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Reetta Rantakokko  2001    620  29.20        1:01.04   
  Aurajoen Uinti  1:00.19                 
                     
Tytti Härkönen  2001    554  31.63        1:03.39   
  Lappeenrannan Uimarit  1:03.87                 
                     
Vera Vartiainen  2002    536  30.74        1:04.08   
  Järvenpään Uintiklubi  1:03.57                 
                     
Vilma Uuttu  2001    526  31.15        1:04.50   
  Lahden Uimaseura  1:03.68                 
                     
Siiri Jämsä  2002    476  32.14        1:06.68   
  Mikkelin Uimaseura  1:05.54                 
                     
Elina Jurvanen  2001    467  32.27        1:07.11   
  Mikkelin Uimaseura  1:05.73                 
                     
Petra Uusikumpu  2001    455  31.59        1:07.69   
  Vanders  1:08.30                 
                     
Stella Freystätter  2003    445  33.08        1:08.16   
  Helsingfors Simsällskap  1:09.37                 
                     
Anni Turkkila  2002    443  32.86        1:08.26   
  Jämsänkosken Ilves  1:08.35                 
                     
10  Milla Hyttinen  2003    440  32.77        1:08.41   
  Helsingfors Simsällskap  1:06.61                 
                     
11  Ella Haravuori  2002    437  33.20        1:08.61   
  Järvenpään Uintiklubi  1:10.18                 
                     
12  Jessika Rissanen  2001    435  32.20        1:08.72   
  Järvenpään Uintiklubi  1:06.88                 
                     
13  Agneta Kallas  2002    419  33.38        1:09.56   
  Vanders  1:08.99                 
                     
14  Minttu Paalanen  2003    400  34.38        1:10.63   
  Lahden Uimaseura  1:11.61                 
                     
15  Veera Saarelainen  2002    399  33.34        1:10.68   
  Mikkelin Uimaseura  1:07.75                 
                     
16  Johanna Vieraankivi  2001    385  34.53        1:11.56   
  Cetus Espoo  1:10.29                 
                     
17  Helena Victoria Valdmees  2002    382  32.75        1:11.75   
  Lahden Uimaseura  1:11.15                 
                     
18  Milla Laiteenmäki  2001    379  33.83        1:11.92   
  Kurikan Ryhti  1:11.76                 
                     
19  Vilja Laaksonen  2002    378  33.57        1:11.96   
  Järvenpään Uintiklubi  1:14.15                 
                     
20  Julia Salminen  2002    375  34.69        1:12.18   
  Lahden Uimaseura  1:11.86                 
                     
21  Maija Liukkonen  2001    372  34.51        1:12.37   
  Mikkelin Uimaseura  1:10.36                 
                     
22  Vilma Tuokko  2002    370  34.26        1:12.52   
  Lahden Uimaseura  1:12.19                 
                     
23  Emilia Sjölund  2002    368  35.46        1:12.63   
  Vanders  1:11.15                 
                     
24  Stefania Pavlidi  2003    366  34.50        1:12.78   
  Helsingfors Simsällskap  1:10.70                 
                     
25  Ida Nuppola  2002    363  34.82        1:12.94   
  Lappeenrannan Uimarit  1:14.15                 
                     
26  Melissa Talvio  2001    362  34.31        1:13.04   
  Lahden Uimaseura  1:10.95                 
                     
27  Ilona Hjelt  2002    354  35.73        1:13.59   
  Jämsänkosken Ilves  1:12.44                 
                     
28  Vilhelmiina Pusa  2001    349  34.83        1:13.89   
  Swimming Team Rauma  1:13.16                 
                     
29  Linda Merimaa  2002    342  35.09        1:14.42   
  Lahden Uimaseura  1:14.87                 
                     
30  Janna Salminen  2003    338  35.89        1:14.74   
  Lahden Uimaseura  1:12.63                 
                     
31  Cami Wacklin  2002    281  37.43        1:19.49   
  Cetus Espoo  1:17.91                 
                     
32  Senni Räikkönen  2003    259  39.08        1:21.68   
  Lappeenrannan Uimarit  1:21.36                 
                     
33  Kiira Tulkki  2003    181  41.94        1:31.90   
  Haminan Uimaseura  1:33.04                 
                     
Veera Skinnari  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura  1:07.98                 
                     
Wilma Engström  2001              DNS   
  Helsingfors Simsällskap  1:15.04                 
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
ME: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julia Bruneau  1999    664  28.58        59.67   
  Lahden Uimaseura  58.77                 
                     
Nea Rinne  1995    651  29.20        1:00.07   
  Cetus Espoo  59.19                 
                     
Viola Kilpeläinen  1998    612  29.41        1:01.32   
  Helsingfors Simsällskap  59.50                 
                     
Sonja Pentti  1999    585  29.40        1:02.24   
  Swimming Jyväskylä  1:01.37                 
                     
Laura Oesch  1997    579  29.86        1:02.47   
  Helsingfors Simsällskap  59.86                 
                     
Tanja Ruohoniemi  1995    570  30.20        1:02.77   
  Cetus Espoo  1:00.63                 
                     
Sanni Alamattila  1999    550  30.39        1:03.53   
  Helsingfors Simsällskap  1:01.47                 
                     
Sofia Rönkkö  1999    523  31.05        1:04.62   
  Kuopion Uimaseura  1:04.23                 
                     
Lotta Hämäläinen  1998    519  31.50        1:04.79   
  Helsingfors Simsällskap  1:05.66                 
                     
10  Heini Tähkä  1998    509  30.80        1:05.20   
  Helsingfors Simsällskap  1:03.45                 
                     
11  Millie Kuusniemi Fishwick  2000    490  31.87        1:06.01   
  Helsingfors Simsällskap  1:06.24                 
                     
12  Kiira Mauranen  1999    488  32.16        1:06.13   
  Helsingfors Simsällskap  1:04.15                 
                     
13  Maria Ripatti  1987    482  31.30        1:06.40   
  Järvenpään Uintiklubi  1:04.25                 
                     
14  Aura Lehtonen  1998    475  31.41        1:06.72   
  Helsingfors Simsällskap  1:03.89                 
                     
15  Wilma Andreasen  2000    459  32.29        1:07.47   
  Helsingfors Simsällskap  1:04.30                 
                     
16  Iida Sihvonen  1998    456  31.54        1:07.64   
  Mikkelin Uimaseura  1:03.08                 
                     
17  Juuli Miettinen  2000    446  32.31        1:08.11   
  Vanders  1:05.27                 
                     
18  Aino Pere  2000    444  32.47        1:08.21   
  Cetus Espoo  1:06.02                 
                     
19  Saara-Maria Muurinen  1996    438  33.09        1:08.53   
  Raision Urheilijat                   
                     
20  Marianne Lehvilä  1999    425  33.01        1:09.24   
  Simmis Grani  1:07.74                 
                     
21  Riina Karola  2000    408  33.57        1:10.20   
  Järvenpään Uintiklubi  1:09.84                 
                     
22  Henna Kuivaniemi  2000    336  36.02        1:14.84   
  Riihimäen Uimaseura  1:14.56                 
                     
23  Diana Belozjorova  2000    329  35.76        1:15.35   
  Helsingfors Simsällskap  1:11.90                 
                     
24  Piia Kaivola  1999    321  36.74        1:15.98   
  Cetus Espoo  1:19.88                 
                     
25  Elina Heino  1999    251  33.32        1:22.46   
  Simmis Grani  1:10.78                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  11 kesäkuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  11:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner