Results for DM-H 2015 Ã…ben Klasse, 1. Division
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. Division |
|
Udskriftsdato |
19 december 2015 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
10:05 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 december 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:01.86 2014-12-06 |
Nordisk Rekord Senior: Julia Hjort-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Grandt |
1998 |
|
752 |
29.37 |
1:05.66 |
1:42.43 |
|
2:13.95 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Amalie Mikkelsen |
1997 |
|
674 |
27.92 |
1:03.60 |
1:45.35 |
|
2:18.97 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Wermuth |
1996 |
|
652 |
30.11 |
1:07.05 |
1:46.19 |
|
2:20.53 |
|
|
Swim Team Odense |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma H. Christiansen |
1999 |
|
628 |
29.62 |
1:05.01 |
1:47.64 |
|
2:22.23 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
|
623 |
32.40 |
1:10.60 |
1:48.84 |
|
2:22.68 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Merete Toft Jensen |
1999 |
|
622 |
29.97 |
1:07.44 |
1:49.49 |
|
2:22.70 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sabrina Wielsøe |
1990 |
|
602 |
31.06 |
1:06.75 |
1:50.08 |
|
2:24.25 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julie Lundorff Larsen |
2000 |
|
600 |
31.43 |
1:08.96 |
1:50.06 |
|
2:24.48 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
|
557 |
31.79 |
1:11.26 |
1:55.30 |
|
2:28.04 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Melanie Degner |
2000 |
|
533 |
33.43 |
1:12.74 |
1:55.30 |
|
2:30.25 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Julie Stampe |
2002 |
|
529 |
32.46 |
1:09.73 |
1:55.83 |
|
2:30.66 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Matilde Fuglsang |
2000 |
|
514 |
32.07 |
1:10.38 |
1:56.39 |
|
2:32.06 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Josefine Bladt Wichmann |
2000 |
|
495 |
32.30 |
1:10.48 |
1:55.61 |
|
2:34.03 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Silja Ösp Logadottir |
2001 |
|
455 |
32.64 |
1:13.61 |
2:01.33 |
|
2:38.35 |
|
|
Swim Team Odense |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
|
425 |
33.83 |
1:13.75 |
2:02.89 |
|
2:42.06 |
|
|
Farum Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Simone Jørgensen |
1999 |
|
417 |
33.02 |
1:14.14 |
2:04.67 |
|
2:43.08 |
|
|
Farum Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
19 december 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:05 |
|