Resultat för DM-H 2015 Åben Klasse, 1. Division
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. Division |
|
Udskriftsdato |
20 december 2015 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
16:37 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 december 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 1:59.61 2014-12-03 |
Nordisk Rekord Senior: Petra Granlund (1987) 2:03.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Trine Kjøngerskov (2000) 2:12.62 2015-12-13 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christina Munkholm |
1996 |
|
705 |
30.11 |
1:03.60 |
1:38.25 |
|
2:14.38 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Merete Toft Jensen |
1999 |
|
668 |
30.39 |
1:05.24 |
1:41.24 |
|
2:16.79 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
|
635 |
31.49 |
1:06.82 |
1:42.55 |
|
2:19.15 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eva Olsen |
2000 |
|
634 |
31.46 |
1:07.48 |
1:43.14 |
|
2:19.22 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Wermuth |
1996 |
|
622 |
31.69 |
1:06.92 |
1:42.78 |
|
2:20.11 |
|
|
Swim Team Odense |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
|
600 |
32.87 |
1:08.81 |
1:45.14 |
|
2:21.75 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
|
520 |
32.57 |
1:10.23 |
1:48.53 |
|
2:28.67 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
|
520 |
33.16 |
1:10.49 |
1:49.33 |
|
2:28.74 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Stine Mary Vissing |
1997 |
|
488 |
32.54 |
1:10.33 |
1:49.94 |
|
2:31.85 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julie Stampe |
2002 |
|
487 |
33.01 |
1:11.00 |
1:50.87 |
|
2:31.99 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Julie Nykvist Jensen |
2001 |
|
479 |
33.16 |
1:11.92 |
1:52.26 |
|
2:32.79 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maria Caroline Krumbak |
2000 |
|
465 |
33.99 |
1:12.46 |
1:53.10 |
|
2:34.34 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Helena V. Ellling |
2000 |
|
447 |
32.66 |
1:11.04 |
1:53.02 |
|
2:36.32 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
|
409 |
34.85 |
1:16.50 |
1:59.28 |
|
2:41.12 |
|
|
Farum Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sara Krell Refn |
1999 |
|
396 |
33.93 |
1:13.82 |
1:57.52 |
|
2:42.87 |
|
|
Farum Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Silja Ösp Logadottir |
2001 |
|
375 |
35.60 |
1:17.43 |
2:01.08 |
|
2:45.80 |
|
|
Swim Team Odense |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
20 december 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:37 |
|