Resultater for Vest Ã…rgangsmesterskab Gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 22 marts 2009 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:11 | |||
Arrangør | Aabybro IF og Dansk Svømmeunion |
Løb 17, 4X50m Brystsvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | :-) Wes Piger | 1997 | West Swim Esbjerg | 2:56.98 | ||||||
Katrine Larsen | 1997 | 42.99 | 42.99 | |||||||
Carina Hansen | 1997 | 43.75 | 1:26.74 | |||||||
Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 43.13 | 2:09.87 | |||||||
Jasmin Koefod Jacobsen | 1998 | 47.11 | 2:56.98 | |||||||
2 | Herning Killerwhales | 1995 | Herning Svømmeklub | 3:01.20 | ||||||
Cecilia Hansen | 1997 | 42.46 | 42.46 | |||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | 42.75 | 1:25.21 | |||||||
Emma Sørensen | 1997 | 44.76 | 2:09.97 | |||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 51.23 | 3:01.20 | |||||||
3 | Agf | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 3:07.29 | ||||||
Mariah Signe Gran Sommer | 1999 | 1:36.00 | 1:36.00 | |||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 49.05 | 2:25.05 | |||||||
Anne Charlotte Poulsen | 1997 | 42.24 | 3:07.29 | |||||||
Emilie Yung Meiling | 1997 | 3:07.29 | ||||||||
4 | Aalborg Piger 1 | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 3:07.38 | ||||||
Victoria Tracey | 1997 | 47.52 | 47.52 | |||||||
Karina Vestergaard Jensen | 1997 | 43.31 | 1:30.83 | |||||||
Laura K. Westergaard | 1997 | 47.50 | 2:18.33 | |||||||
Emma Byrne | 1998 | 49.05 | 3:07.38 | |||||||
5 | Silkeborg Piger Silkeborg | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 3:10.76 | ||||||
Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 44.47 | 44.47 | |||||||
Anne K. Larsen | 1997 | 46.72 | 1:31.19 | |||||||
Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | 51.53 | 2:22.72 | |||||||
Nicoline N. Pontopidan | 1998 | 48.04 | 3:10.76 | |||||||
6 | Sto95 Piger | 0 | Swim Team Odense 95 | 3:13.20 | ||||||
Ida Schwertfeger | 1997 | 46.04 | 46.04 | |||||||
Sofie Burgaard | 1997 | 47.01 | 1:33.05 | |||||||
Kathrine Kristiansen | 1997 | 53.18 | 2:26.23 | |||||||
Camilla Clausen | 1997 | 46.97 | 3:13.20 | |||||||
7 | Horsens Damer | 1995 | Horsens Svømmeklub | 3:13.67 | ||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 48.37 | 48.37 | |||||||
Kristina Korshøj Adsbøl | 1997 | 52.33 | 1:40.70 | |||||||
Amalie Østrup | 1997 | 49.73 | 2:30.43 | |||||||
Emma Nørgaard | 1997 | 43.24 | 3:13.67 | |||||||
8 | Struer Dream Team | 0 | Struer Svømmeklub | 3:15.79 | ||||||
Camilla M Kristensen | 1998 | 51.03 | 51.03 | |||||||
Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 45.90 | 1:36.93 | |||||||
Mai Rossau Noer | 1997 | 49.51 | 2:26.44 | |||||||
Anne V Mikkelsen | 1997 | 49.35 | 3:15.79 | |||||||
9 | Hobro Piger | 1997 | Hobro Svømmeklub | 3:17.53 | ||||||
Anna Bonde | 1999 | 47.50 | 47.50 | |||||||
Maja Jensen | 1997 | 52.69 | 1:40.19 | |||||||
Rebecca Sørensen | 1997 | 50.67 | 2:30.86 | |||||||
Anne Agger-Nielsen | 1997 | 46.67 | 3:17.53 | |||||||
10 | Hsc Girls | 1997 | Holstebro Svømme Club | 3:24.99 | ||||||
Johanne Laursen | 1999 | 50.79 | 50.79 | |||||||
Helle Dohn | 1998 | 52.75 | 1:43.54 | |||||||
Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 51.61 | 2:35.15 | |||||||
Camilla Madsen | 1997 | 49.84 | 3:24.99 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Dansk Svømmeunion |