Resultater for Öviksracet 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öviksracet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Örnsköldsvik | Utskriftstid | 10:33 | |||
Arrangör | Örnsköldsviks allmänna simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 december 2015 |
Gren 30, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Bygma Gruppen AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lilly Johnsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 20.19 | ||||||
2 | Alvina Hardegård | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 20.65 | ||||||
3 | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 21.11 | ||||||
4 | Linnea Sahlin | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 21.54 | ||||||
5 | Elvira Engblom | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 21.92 | ||||||
6 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 22.59 | ||||||
7 | Agnes Jonasson | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 22.84 | ||||||
8 | Emilia Sponseller | 2005 | Umeå Simsällskap | 24.15 | ||||||
9 | Ida Martinell | 2005 | Björna Idrottsförening | 24.99 | ||||||
10 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 27.76 | ||||||
11 | Amanda Carlzén | 2005 | Timrå Simklubb | 29.52 | ||||||
- | Aina Höglund | 2006 | Kramfors-Alliansen | DSQ | ||||||
- | Alva Gustavsson | 2006 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nike Norlander | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Eriksson | 2007 | Kramfors-Alliansen | DSQ | ||||||
Gren 30, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Bygma Gruppen AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 15.07 | ||||||
2 | Maja Byström | 2003 | Höga Kusten Simsällskap | 15.21 | ||||||
3 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 17.24 | ||||||
4 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 17.33 | ||||||
5 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 17.77 | ||||||
6 | Nellie Demir | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 17.81 | ||||||
7 | Ella Kretz | 2004 | Kramfors-Alliansen | 17.83 | ||||||
8 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 18.12 | ||||||
9 | Jonna Egelskog | 2003 | Umeå Simsällskap | 18.66 | ||||||
10 | Ella Ulander | 2003 | Björna Idrottsförening | 18.84 | ||||||
11 | Elin Lindkvist | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 18.87 | ||||||
12 | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | 19.25 | ||||||
13 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 20.02 | ||||||
14 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 20.38 | ||||||
15 | Elina Martinell | 2003 | Björna Idrottsförening | 20.46 | ||||||
16 | Emelie Carlzén | 2003 | Timrå Simklubb | 20.72 | ||||||
17 | Ester Söderlind | 2004 | Björna Idrottsförening | 20.97 | ||||||
18 | Isabelle Åström | 2004 | Timrå Simklubb | 21.30 | ||||||
19 | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 21.76 | ||||||
20 | Agnes Burman | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 22.12 | ||||||
21 | Hanna Berglund | 2004 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 22.13 | ||||||
22 | Zuzanna Wojtowicz | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 22.93 | ||||||
23 | Ingrid Grahn | 2004 | Umeå Simsällskap | 25.09 | ||||||
24 | Alice Granström | 2003 | Umeå Simsällskap | 26.12 | ||||||
- | Elsa Hennig-Jakobsson | 2004 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tyra Östberg | 2004 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 30, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Bygma Gruppen AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 14.36 | ||||||
2 | Linn Strömberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 14.56 | ||||||
3 | Tuva Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 14.71 | ||||||
4 | Ebba Vedman | 2002 | Höga Kusten Simsällskap | 15.09 | ||||||
5 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 15.10 | ||||||
6 | Isa Forsberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 15.83 | ||||||
7 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 15.87 | ||||||
8 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 16.87 | ||||||
9 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 16.91 | ||||||
10 | Maja Ulander | 2001 | Björna Idrottsförening | 17.42 | ||||||
11 | Karin Hallén | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 17.45 | ||||||
12 | Freja Vestberg | 2002 | Höga Kusten Simsällskap | 17.85 | ||||||
13 | Anna Papp | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 18.06 | ||||||
14 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 18.29 | ||||||
15 | Agnes Lideskog | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 18.61 | ||||||
16 | Klara Engblom | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 20.78 | ||||||
17 | Julia Lövgren | 2002 | Hörnefors Idrottsförening | 21.17 | ||||||
- | Klara Östman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Tilde Gulliksson | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 30, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Bygma Gruppen AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 14.71 | ||||||
2 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 14.75 | ||||||
3 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 15.27 | ||||||
3 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 15.27 | ||||||
5 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 15.61 | ||||||
6 | Ebba Westberg | 2000 | Höga Kusten Simsällskap | 16.46 | ||||||
7 | Anna Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 16.94 | ||||||
8 | Lovisa Larsson | 1999 | Björna Idrottsförening | 17.76 | ||||||
9 | Cassandra Olofsdotter | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 18.28 | ||||||
10 | Linnea Lövgren | 2000 | Hörnefors Idrottsförening | 18.41 | ||||||
11 | Cornelia Samuelsson | 2000 | Björna Idrottsförening | 19.09 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Örnsköldsviks Allmänna SS | Utskriftstid | 10:33 |